Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  macOS PC-re (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:03:45

LOGOUT.hu

A rendelkezésünkre álló információk alapján, a szoftver PC-re való telepítése Magyarországon nem minősül illegális cselekménynek. Ettől függetlenül a szoftver módosítása továbbra sem megengedett, ezért a továbbiakban az ilyen verziókra történő bárminemű utalástól kérjük mindenki tartózkodjon!

Tartalomjegyzék:

1. Előkészületek
2. macOS telepítő USB létrehozása
3. Clover telepítése
4. macOS telepítése
5. Telepítés utáni tennivalók
6. Támogatott Grafikus processzorok
7. Előforduló hibák, támogatott WiFi+BT/Ethernet eszközök
8. Hogyan kérjünk segítséget, ha nem működik?
9. Hasznos linkek
10. Hasznos alkalmazások
11. Hasznos alkalmazások (társtopikból a hasznos programok és hasznos apróságok címek alatt)
12. Windows Dual-Boot (egy meghajtón/külön meghajtón)

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#26801) dni


dni
őstag

Sziasztok,

Jelenlegi konfigomban van egy GTX970, amit ki szeretnék venni a gépebből és helyett az i5 Intergált HD4600-as használnám. Ebben az esetben mi lenne a teendőm.
1. Eltávolítom a webes NV drivert. 2. kiveszem a kártyát és bekapcsolom a mobo-n a integrált VGA-t. 3. ? :F

(#26802) Chal válasza dni (#26801) üzenetére


Chal
addikt

Ha később kellhet még a driver, akkor nv_disable=1 clover boot optionsben. Amúgy más nem kell.

(#26803) Chal


Chal
addikt

Jókis vasárnapi szopás:

Dual bootos rendszerem van 1db SSD-n. OSX El C. + Win10, Cloverrel indul mindkettő.

Egy barátom megkért hogy csinálja neki egy El C. telepítőt egy pendrivera. A következőket csináltam a telepítő elkészítése után:

- telepítettem rá egy friss Clovert
- bemountoltam a saját Cloveres ESP partícióm, átmásoltam a pendrive-on levőre a kext-eket, plist configot, mert az alaplap a cél rendszeren ugyanez.
- rebootoltam, beléptem a biosba, és kikapcsoltam a SATA portokat a teszt miatt
- bebootoltam a pendrive-ról, és megnéztem megy e a telepítő
- ment jó, persze diskeket nem látott, dehát pont ezért kapcsoltam ki őket, szóval ismét reboot, pendrive ki, SATA portok bekapcs

Na és azóta nem indul el a saját Cloverem.

A BIOS egyedül a Win10 UEFI indítópartíicóját látja, a Clovert nem. Elképzelésem sincs hogy miért, a Clover ESP partíciómba NEM írtam bele, egyedül egy mount/unmount volt, illetve másoltam róla. Nosza pendrive vissza, indítsunk akkor arról. Megy is, a rajta levő Clover bootolja az OSX-em jól. Bemountoltam a saját ESP-m, minden megvan rajta, és minden érintetlen, mégse megy. Fogtam a Clover installt és rátoltam újra, de a BIOS továbbra sem látja.

Van valakinek ötlete?

diskutil list:

/dev/disk0 (internal, physical):
#: TYPE NAME SIZE IDENTIFIER
0: GUID_partition_scheme *250.1 GB disk0
1: EFI EFI 209.7 MB disk0s1
2: Apple_HFS SSD 118.8 GB disk0s2
3: Microsoft Reserved 16.8 MB disk0s3
4: Microsoft Basic Data 130.9 GB disk0s4

A biosban a CSM ki van kapcsolva, régebben is ki volt, megpróbáltam most bekapcsolni, de az eredmény ugyanaz. Csak a pendrive cloveres EFI partícióját látja, és a Windows indító EFI-jét. A Win10 SOHA nem indult el a fenti folyamatok közben, tehát kizárt hogy az kavart volna be.

(#26804) tlac válasza Chal (#26803) üzenetére


tlac
Topikgazda

gondolom a sata kikapcsolása miatt a biosod elfelejtette a clover boot entry-jét

valami ilyesmit futass win alól

bcdedit /set {bootmgr} path \EFI\Boot\CLOVERX64.efi

(#26805) Chal válasza tlac (#26804) üzenetére


Chal
addikt

Köszi! Megpróbálom.

Amúgy ezt mi pakolja bele normál esetben a biosba? OSX alól nem lehet megcsinálni, illetve a Clover install nem csinálja meg?

(#26806) Chal válasza tlac (#26804) üzenetére


Chal
addikt

Remek, működik, nagyon köszi! :)

Viszont most a Win10 nem indul, mert a CLOVERX64.efi-t akarja a bootmanagere betölteni :) Úgy érzem ennek utána kell olvasnom, mert elég hiányos a témában a tudásom :)

(#26807) Smiley válasza dni (#26801) üzenetére


Smiley
őstag

Ez nem windows :D Unix filozofia, ha valamilyen eszkoz tudna hasznalni azt a kernel extension-t akkor megprobalja betolteni max ugye nem sikerul neki, ha nincs ilyen eszkoz akkor meg nem erdekli, hogy ott van az a modul. Egy uj kernel cache-t azert erdemes csinalni.

Én mondol, Maga mondol, Én mondol. Így kell normál beszélgetni...

(#26808) dni válasza Smiley (#26807) üzenetére


dni
őstag

És az integrált videokártyát kell esetleg telepíteni, kextet integrálni, vagy valamit módolni?

(#26809) Chal válasza Chal (#26806) üzenetére


Chal
addikt

Viszont most a Win10 nem indul, mert a CLOVERX64.efi-t akarja a bootmanagere betölteni

Sikerült megoldani, szerencsére le szoktam menteni az EFI partíció tartalmát, és egyszerűen letöröltem róla most a "Microsoft" könyvtárat, majd visszamásoltam a mentésben levőt.

Sajna nem igazán látom át azt sem hogy miért nem működött, illetve hogy most miért működik, mivel elvileg a bcdedit a registryben is turkál, a Clover pedig bitre pontosan ugyanolyan mint eddig volt :) Továbbá az is elég nagy magic hogy hogy kerülnek be az entryk a BIOS-ba, illetve mi alapján kerülnek oda. Ha valaki tud erről egy jó leírást/doksit linkelni, akkor jöhet.

[ Szerkesztve ]

(#26810) 30z.Samu


30z.Samu
félisten

Hülye kérdés: A gép integrált VGA-jával eszembe ne jusson feltelepíteni az OS X-et, mi? :DDD GM 4500

Sic Parvis Magna

(#26811) 30z.Samu válasza 30z.Samu (#26810) üzenetére


30z.Samu
félisten

Picit nézegetve a fórumot: Reménytelen. :)

Sic Parvis Magna

(#26812) dni válasza Smiley (#26807) üzenetére


dni
őstag

Kivettem a vga-t elinditottam az osxet, kicsit villogott a kép, majd eltavolitottam nvidia drivert és az ezt követő inditaskor csak idaig jutok:

Pendriveról bebootol.

[ Szerkesztve ]

(#26813) Smiley válasza dni (#26812) üzenetére


Smiley
őstag

Megint nem megy a fakesmc...

Én mondol, Maga mondol, Én mondol. Így kell normál beszélgetni...

(#26814) lócitrom válasza tlac (#26799) üzenetére


lócitrom
őstag

ez az, amit én sem tudok. én jobban díjaznám, igen. de továbbra sem tudom mi lenne a jobb megoldás. teszem azt ha frissítés érkezik Mavericks-re, akkor az belepiszkál-e a rendszerindítókba és kell-e bármiféle utómunka ilyenkor vagy érintetlenek maradnak a rendszertöltők? meg ha ez eleve normális, hogy nem ismeri fel a GRUB-bot, akkor gondolom hülyeség lenne másodlagosként telepíteni. nem tudom így melyik lenne okosabb.

[ Szerkesztve ]

„the cake is a lie” - mi band 4 fordítás: https://bit.ly/miband4hu - mi band 5 fordítás: https://bit.ly/miband5hu - mi band 6 fordítás: https://bit.ly/miband6hu

(#26815) Chal válasza lócitrom (#26814) üzenetére


Chal
addikt

Ez az amit senki nem tud megmondani. Perpill nem piszkál bele, és nincs is rá technikai indok ami miatt bele kéne hogy piszkáljon. De ugye az Apple bármikor mondhatja hogy vége a dalnak és akkor majd belepiszkál.

Ezért kell minden OSX frissítés előtt lementeni az EFI partíció tartalmát és magát a rendszerpartíciót is. Előbbit lehet simán copyzgatni mert az csak egy fat32 típusú fs, rajta pár file-al. A rendszerre pedig a CCC tud jó megoldás lenni.

(#26816) lócitrom válasza Chal (#26815) üzenetére


lócitrom
őstag

és MBR partíciók esetén...? :D ismerek persze egy-két erre a célra alkalmas programot, de nem tudom azok képességei elégségesek-e. továbbá milyen sorrendben és módon célszerű telepíteni a három OS-t (Windows 10, Ubuntu, Mavericks)? külön OS X Recovery partíciót nem szeretnék, csak a Linux miatt egy cseretárhelyet.

„the cake is a lie” - mi band 4 fordítás: https://bit.ly/miband4hu - mi band 5 fordítás: https://bit.ly/miband5hu - mi band 6 fordítás: https://bit.ly/miband6hu

(#26817) Chal válasza lócitrom (#26816) üzenetére


Chal
addikt

A Linux miért nem jó virtualizálva amúgy?

MBR-t meg miért ne írhatná felül az Apple ha úgy akarják? Amúgy simán le lehet menteni dd-vel is, az első 512 byte-ban van fixen.

Amúgy én csinálnék egy klasszikus win+linux dual boot megoldást, erre ezer tutorial van a neten. Az OSX-et pedig csak CCC-vel másolnám rá egy előre üresen hagyott helyre, majd egy ott létrehozott hfs partícióra. A forrás egy már telepített OSX lenne, amit egy átmeneti külön diskre/pendrivera/akármire tennék még az egész mizéria előtt.

[ Szerkesztve ]

(#26818) dni válasza Smiley (#26813) üzenetére


dni
őstag

Igen, ez volt a gond gondolhattam volna. a kernel cache-t, hogy kellene frissítenem? Most nincs video gyorsításom.

(#26819) Smiley válasza dni (#26818) üzenetére


Smiley
őstag

Jo kerdes, igp-hez meg nem volt szerencsem, nagyon nem szeretem oket, ahogy az integralt hangkartyat se :)

Én mondol, Maga mondol, Én mondol. Így kell normál beszélgetni...

(#26820) lócitrom válasza Chal (#26817) üzenetére


lócitrom
őstag

talán még egy oldallal ezelőtt latolgattuk ezt. egyik nyilvánvaló ok a natív teljesítmény. a másik ok, hogy elsődleges rendszerként használom. sajnos mindhárom rendszernek van olyan előnye, ami igényli a natív futtatást és nem elég a puszta emulálás. egyszerűbb lenne egyetlen rendszer, ami mindent tud, de hát olyan meg nincs.

„the cake is a lie” - mi band 4 fordítás: https://bit.ly/miband4hu - mi band 5 fordítás: https://bit.ly/miband5hu - mi band 6 fordítás: https://bit.ly/miband6hu

(#26821) Chal válasza lócitrom (#26820) üzenetére


Chal
addikt

Akkor csináld a ccc módszerrel. Én már feladtam hogy az OSX telepítő lelkivilágát megértsem multiboot környezetben. Nekem a Windows mellé nem akart települni sehogy, a jóég se tudja miért. Végül úgy engedett rányomni az installra hogy lecsökkentettem annak a hfs partíciónak a méretét amire szerettem volna telepíteni.

Mivel a már telepített rendszer elég mobilis, ezért utólag is bárhova mozgatható (usb-re, másik diskre), így adja magát a dolog hogy telepítsd fel egy tök üres bármilyen diskre (lehet usb is akrá), majd amikor már működik akkor onnét mozgasd be a multibootos sok partíciós lemezedre. Clover persze ettől még kelleni fog, de azt indíthatod a GRUB-ból, és így legalább a telepítővel való szívásokat kiveszed a képletből.

[ Szerkesztve ]

(#26822) Smiley válasza Chal (#26821) üzenetére


Smiley
őstag

Annyival egeszitenem ki, hogy ez a linux-al is igy van :)

Én mondol, Maga mondol, Én mondol. Így kell normál beszélgetni...

(#26823) lócitrom válasza Smiley (#26822) üzenetére


lócitrom
őstag

Linux mellé sem szeret települni?

„the cake is a lie” - mi band 4 fordítás: https://bit.ly/miband4hu - mi band 5 fordítás: https://bit.ly/miband5hu - mi band 6 fordítás: https://bit.ly/miband6hu

(#26824) tlac válasza lócitrom (#26816) üzenetére


tlac
Topikgazda

ha már most van egy meglévő dual boot-od, akkor csinálsz az osx-nek helyet és megpróbálod feltenni
ha nulláról indulsz, akkor hackintosh-sal indítanák, az a legkörülményesebb

nem is értem miért nem kezdesz már neki, már legalább 1 hónapja ugyanott tartasz

[ Szerkesztve ]

(#26825) Chal válasza Smiley (#26822) üzenetére


Chal
addikt

Ha a mozgatásra gondolsz, akkor igen, jóval kevesebb a szívás vele mint egy Windowsal, de azért nem olyan mobilis mint az OSX, amit ha pl dd-vel kimásolsz egy USB eszközre (legyen akár egy pendrive), akkor vígan fut róla, anélkül hogy bármi mást kéne csinálnod.

[ Szerkesztve ]

(#26826) Smiley válasza Chal (#26825) üzenetére


Smiley
őstag

Linux is ilyen, siman lehet cp -a masolni, Sot egyszer csinaltam mar olyat is az egyik fizikai server-en, live rendszer alatt gentoo-t telepitettem chroot-ban es kb kesz volt az egesz rendszer (nagyjabol 6-7 ora melo), mar csak a grub hianyzott es akkor lattam hogy elcsesztem a particios tablat raid-el egyutt, de nem is kicsit... fogtam rambol leszedtem 16gb-t bemasoltam oda mindent, szetkaptam a raid-et, ujraparticionaltam, ujra osszeraktam a raid-et, es visszamasoltam az egesz /-t a ram-bol, vissza a chroot-ba, grub-ot felraktam es ujrainditottam. :)
A windows meg egy vicc, egy vacak ahci driver miatt is ujra kell telepiteni.

Én mondol, Maga mondol, Én mondol. Így kell normál beszélgetni...

(#26827) tlac válasza Smiley (#26826) üzenetére


tlac
Topikgazda

A windows meg egy vicc, egy vacak ahci driver miatt is ujra kell telepiteni.

amiatt pont nem kellett, volt rá valami hack

(#26828) Chal válasza Smiley (#26826) üzenetére


Chal
addikt

Linuxnál minimum a grubot is meg kell oldanod, OSX-nél nincs ilyen. Jó pár száz linux szervert költöztettem már, p2p és p2v formában is :) Nem azt mondtam hogy nem egyszerű, de az OSX egyszerűbb.

Amúgy igen, Windowsnál egy registry bejegyzés kell csak az AHCI ki/bekapcsolásakor, egyáltalán nem kell miatta újratelepíteni.

[ Szerkesztve ]

(#26829) Smiley válasza Chal (#26828) üzenetére


Smiley
őstag

Csodas dolog ez a registry... :)

Én mondol, Maga mondol, Én mondol. Így kell normál beszélgetni...

(#26830) Wiz Khalifa


Wiz Khalifa
addikt

GT610-nél milyen bootflag-ek kellenek Chameleon-ba?

"PCIRootUID=1"

Elég ez vagy kéne a "GraphicsEnabler=Yes"-is?

[ Szerkesztve ]

Smoke some weed nigga!

(#26831) lócitrom válasza tlac (#26824) üzenetére


lócitrom
őstag

teljes formázás lenne előtte, szóval igen, nulláról kezdeném el. ezért is faggatózom, hogy szerintetek mi lenne az ideális. hiába vannak különféle how-to videók, legtöbb nem Clover-re épül és nem tér ki a részletekre, főleg nem tripple boot-ra. aztán hülyeséget igazából nem szeretnék csinálni, mert hát ez is vagy egy félnap lesz, mire fent lesz az összes rendszer.

hogy miért nem csináltam még meg, annak több oka van. az egyik ugye, hogy a Linuxos leírásod alapján próbálkoztam egy ideig megcsinálni a telepítőt, ami sajnos ugye nem volt eredményes. aztán itt a segítségetekkel lépésről lépésre összeraktam a telepítőt, de mivel tucatszor kellett mindig újraindítani a gépet, hogy kiderüljön mikor miért nem fut le a telepítő, így jó párszor ráuntam. aztán harmadik tényező, hogy van/volt mit lementeni a közelgő formázás miatt a jelenlegi rendszerből. ez elég nehezen jött eddig össze. most már lassan kész. ráadásul mostanában mindig kellett valami projekt miatt a gép és egy tonnányi plusz letöltéssel járt, amit a kuplerájban már így is nehéz volt nyomon követni. az meg hagyján, hogy a pendrive, amire a telepítőt készítettem közben meghalt, mert gyárilag hibás volt... :D

„the cake is a lie” - mi band 4 fordítás: https://bit.ly/miband4hu - mi band 5 fordítás: https://bit.ly/miband5hu - mi band 6 fordítás: https://bit.ly/miband6hu

(#26832) tlac


tlac
Topikgazda

El Capitan: Realtek ALC AppleHDA Audio
Na ezzel sikerütl belőni a hangot. Nem mondanám, hogy egy könnyen követhető leírás. Órákat eltököltem mire sikerült kitalálni, hogy kell ez is nekem a cloverbe és hogy kettes helyére nem a codecs kell, hanem az audio ID

<dict>
<key>Inject</key>
<string>2</string>
<key>ResetHDA</key>
<true/>
</dict>

(#26833) #92049152 válasza tlac (#26832) üzenetére


#92049152
törölt tag

Én egyszerűen csak annyit csináltam, hogy az S-L-E mappába bemásoltam a HDAEnabler.kext-et. Újraindítás után már CodecID1-et írt ki és a Cloveralc-110.command simán lefutott és egy restart után jó lett.

[link]

[ Szerkesztve ]

(#26834) Chal válasza tlac (#26832) üzenetére


Chal
addikt

Köszi hogy megírtad, úgy nézem sok változás történt a sleepes probléma környékén ami nálam is előjött, úgyhogy megvan az esti program :)

(#26835) tlac válasza #92049152 (#26833) üzenetére


tlac
Topikgazda

aha, az is egy lehetőség, de így legalább nekem nem kellett még egy kext
én az audio_realtekALC-110.command használtam

az audio_cloverALC-110.command az hogyan működik?
valami olyat olvastam, hogy kernel cache-t hackeli meg, viszont ha újra kell generálni, akkor mitől fog megmaradni a változtatás?

[ Szerkesztve ]

(#26836) Wiz Khalifa válasza tlac (#26835) üzenetére


Wiz Khalifa
addikt

Én egy patch-elt AppleHDA.kext-et meg egy HDAEnabler.kext-et használtam Kext Wizard-al az ALC898-hoz a gépemen.

Meg ezt a bootflag-et:

"kext-dev-mode=1"

[ Szerkesztve ]

Smoke some weed nigga!

(#26837) #92049152 válasza tlac (#26835) üzenetére


#92049152
törölt tag

Gondolom úgy működik mint a realtekALC-110.command, csak itt a Clover info.plistjéhez hozzáadja ezt is. (azt hiszem így nevezik: PATCH-ON-FLY)

A command eleve patcheli az AppleHDA bin fájlt és a kernel cache azért kell, hogy engedélyezze a "nem aláírt" kextek betöltését. (pl. ha chamelonnal indítom a rendszert és nem állítom be a -f boot kapcsolót, akkor nem tölti be) Ez lefut realtekALC-110 és a cloverALC-110.command esetében is.

(#26838) Smiley válasza #92049152 (#26837) üzenetére


Smiley
őstag

A kernel cache csak vegignyalja a hasznalatban levo kext-ek info.plist-jet, ti pedig ezeket az info.plist-ket modositjatok, ezert kell ujrageneralni, mert hiaba modositod ha a kernel ugyis a cache-t olvassa be es abban ugye nem kerul bele magatol a modositas.

Én mondol, Maga mondol, Én mondol. Így kell normál beszélgetni...

(#26839) tlac válasza #92049152 (#26837) üzenetére


tlac
Topikgazda

eldzsé, Smiley:

tehát az audio_cloverALC-110.command nem nyúl bele az S/L/E-be és a clover-rel csak a kernel cache-t hackelteti meg minden bootnál?

mindenesetre este kipróbálom

[ Szerkesztve ]

(#26840) Smiley válasza tlac (#26839) üzenetére


Smiley
őstag

Hat hogy ez pontosan mit csinal az jo kerdes, 1300 sor bash script, csak gratulalni tudok annak az allatnak aki ezt igy megirta, igazabol az ilyen alc patch-re tobb megoldas van, ahogy a kodbol nekem lejon.
Lehet patchelni clover-en keresztul (KernelAndKextPatches), ez tulajdonkeppen megegyezik azzal mint ha bedobnal egy ilyen hdaenaber.kext-et ha jon ertem, ezen kivul lehet binarisan a driver-t, de ezt gondolom minden frissites tonkreteszi. Szerintem a legtisztabb a clover fele patch.

Én mondol, Maga mondol, Én mondol. Így kell normál beszélgetni...

(#26841) 30z.Samu


30z.Samu
félisten

Már most látom, hogy a hajam le fogom tenni hétvégén, mire felkotrom a rendszert... :D Vagy csak addig tűnik bonyolultnak, amíg nem csináltam. :)

Sic Parvis Magna

(#26842) Wiz Khalifa válasza Wiz Khalifa (#26830) üzenetére


Wiz Khalifa
addikt

UP! :D

[ Szerkesztve ]

Smoke some weed nigga!

(#26843) #92049152 válasza tlac (#26839) üzenetére


#92049152
törölt tag

"audio_cloverALC-110.command nem nyúl bele az S/L/E-be"

Simán belenyúl mivel mind a kettőhöz a gyári/natív HDA.kext kell, de legjobban itt tudod le ellenőrizni.
System Information/Extensions

Ha nincs a bináris fájlba szerkesztve, akkor Apple-t kellene kiírnia, de a bináris fájlt mindenféleképpen szerkeszteni kell. (szerintem ide teszi be a devID-t)

cloverALC-110: a config.plist fájlt egészíti ki (update után sajnos nem tudom, hogy ujra kell-e csinálni, mert még nem próbáltam)
RealtekALC-110: az EFI partición ha megnézed a 10.11-es mappába tesz egy realtekalc.kextet

(#26844) tlac válasza #92049152 (#26843) üzenetére


tlac
Topikgazda

megnéztem, kevered a kettőt

az audio_realtekALC-110.command csak az AppleHDA-t cseréli ki, az EFI-hez nem tesz plusz kext-eket

az audio_cloverALC-110.command pedig belenyúl AppleHDA-ba, a clover configba és meg lesz plusz egy realtekALC kext az EFI-nél is

szóval nem értem ez az utóbbi megoldás miért lenne jobb, nem is tetszik

(#26845) #92049152 válasza tlac (#26844) üzenetére


#92049152
törölt tag

igen, elnéztem

De ha neked is Unknown-t ír ki, akkor ugyanúgy belenyúl a bin fájlba. Te szerkesztetted a HDEF-et a DSDT-ben?

(#26846) Smiley válasza #92049152 (#26845) üzenetére


Smiley
őstag

Tuti hogy belenyul, ott van a sh-ban egy rakas perl-es resz, ami hexa-kat cserelget.

Én mondol, Maga mondol, Én mondol. Így kell normál beszélgetni...

(#26847) tlac válasza #92049152 (#26845) üzenetére


tlac
Topikgazda

mindkettő belemókol az applehda-ba, csak másképp, innentől kezdve nekem mindegy, hogy mennyire piszkál bele

nincs saját dsdt, csak ennyit csináltam, amit itt írtam

(#26848) hemaka


hemaka
nagyúr

Ha ez fogad tudok valamit csinálni?
[link]
Találtam kext-et, ami javítja. De azt hogyan tudom módosítani, ha be sem bootol?

(#26849) Smiley válasza hemaka (#26848) üzenetére


Smiley
őstag

-s kapcsoloval tudod elohozni a single user mode-ot, ez egy nagyon minimal rendszer, de ettol fuggetlenul egy teljes root shell-t kapsz, itt eleg sok mindent meg lehet csinalni, bar ehhez erosen kelleni fog a linux vagy bsd tapasztalat.

Én mondol, Maga mondol, Én mondol. Így kell normál beszélgetni...

(#26850) lócitrom válasza tlac (#26824) üzenetére


lócitrom
őstag

ha OS X-szel kezdem a telepítést, majd Windows és Linux követi, akkor hova és mikor érdemes telepíteni a Clover-t? mert ugye ott a GRUB, ami ugye egyszer felül fogja írni.

„the cake is a lie” - mi band 4 fordítás: https://bit.ly/miband4hu - mi band 5 fordítás: https://bit.ly/miband5hu - mi band 6 fordítás: https://bit.ly/miband6hu

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  macOS PC-re (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.