Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  macOS PC-re (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:03:45

LOGOUT.hu

A rendelkezésünkre álló információk alapján, a szoftver PC-re való telepítése Magyarországon nem minősül illegális cselekménynek. Ettől függetlenül a szoftver módosítása továbbra sem megengedett, ezért a továbbiakban az ilyen verziókra történő bárminemű utalástól kérjük mindenki tartózkodjon!

Tartalomjegyzék:

1. Előkészületek
2. macOS telepítő USB létrehozása
3. Clover telepítése
4. macOS telepítése
5. Telepítés utáni tennivalók
6. Támogatott Grafikus processzorok
7. Előforduló hibák, támogatott WiFi+BT/Ethernet eszközök
8. Hogyan kérjünk segítséget, ha nem működik?
9. Hasznos linkek
10. Hasznos alkalmazások
11. Hasznos alkalmazások (társtopikból a hasznos programok és hasznos apróságok címek alatt)
12. Windows Dual-Boot (egy meghajtón/külön meghajtón)

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#26501) Smiley válasza tlac (#26500) üzenetére


Smiley
őstag

Aha, 10.6-bol csak a server verziot, 10.7-tol az osszes desktop verziot lehet telepiten vmware ala, de csak mac-en... sot ez az uj fusion mar tud olyat is hogy a recovery-bol rakja ujra neked, szoval konkretan semmi nem kell hozza. :)

Hopp a link lemaradt.

Es itt van a virtualbox-os is.

[ Szerkesztve ]

Én mondol, Maga mondol, Én mondol. Így kell normál beszélgetni...

(#26502) tlac válasza Smiley (#26501) üzenetére


tlac
Topikgazda

Jah én a korábbi hozzászólásodat úgy értettem hogy végig a virtualboxról beszéltél.
A link alapján nem sok változás történt, továbbra sem ajánlom.

Persze a fusion teljesen támogatja.

De nekem Linux hoston wmvare playerrel is sikerült behozni a recoveryt.

(#26503) Smiley válasza tlac (#26502) üzenetére


Smiley
őstag

Ezert kerdeztem a vbox-ot, mert azt nem probaltam meg, csak olvastam h elvileg az is tudja, kerdes mennyit kell hackolni rajta. Az utolso mondat tenyleg egy kicsit felreertheto volt.

[ Szerkesztve ]

Én mondol, Maga mondol, Én mondol. Így kell normál beszélgetni...

(#26504) lócitrom válasza Smiley (#26486) üzenetére


lócitrom
őstag

ja tehát akkor te már eleve dolgozol egy leíráson? mikorra várható? már nagyon át szeretném rendezni a masinámat.

„the cake is a lie” - mi band 4 fordítás: https://bit.ly/miband4hu - mi band 5 fordítás: https://bit.ly/miband5hu - mi band 6 fordítás: https://bit.ly/miband6hu

(#26505) Smiley válasza lócitrom (#26504) üzenetére


Smiley
őstag

Aha, most tlac-nal van a labda... atnezi, es javitjuk meg az elirasokat, remelem minnel elobb meglesz.

Én mondol, Maga mondol, Én mondol. Így kell normál beszélgetni...

(#26506) cildren válasza lócitrom (#26504) üzenetére


cildren
tag

Régebbi szösszenet amit még Hackintosh szárnyitogatásom alkalmával írtam nagy része még ma is valid adatot tartalmaz.

logout bejegyzés

(#26507) Petyyyyy


Petyyyyy
addikt

Üdv urak!

Egyik cimborám problémájával fordulok hozzátok: a hackhintosában egyik lemezen osx yosemite van, míg egy másik lemezen w10 pro. OSX alól nem látni a W10-es NTFS lemezt, csak a 300 megás partíciót amit a rendszer számára hozott létre a win telepítő. Van erre valami bevált megoldás?

Szemed az úton, pedál a padlón || Whatever, Im the star

(#26508) cildren válasza Petyyyyy (#26507) üzenetére


cildren
tag

UEFI-s alaplap?
UEFI-sen telepített Windows 10?
Clover bootloader?

(#26509) Petyyyyy válasza cildren (#26508) üzenetére


Petyyyyy
addikt

Ímhol a válasz, mi érkezett:

Nem UEFI alaplap és telepítés.
Szerintem UniBeast bootable.

Mikor bebootol a rendszer, akkor lehet választani, Win 10, vagy Yosemite. (tonymacx86.com alma logó van a bootloader betöltésekor)

Szemed az úton, pedál a padlón || Whatever, Im the star

(#26510) Smiley válasza Petyyyyy (#26509) üzenetére


Smiley
őstag

Azert nem latja, mert egy rakas szar az NTFS... Windows alatt csinaljon egy chkdsk. utana inditsa ujra es nezze meg OS X alatt, es 99% hogy menni fog.

Én mondol, Maga mondol, Én mondol. Így kell normál beszélgetni...

(#26511) Petyyyyy válasza Smiley (#26510) üzenetére


Petyyyyy
addikt

Köszönöm, átadtam. Holnap jelentkezünk az eredménnyel.

Szemed az úton, pedál a padlón || Whatever, Im the star

(#26512) lócitrom válasza cildren (#26506) üzenetére


lócitrom
őstag

oh yea. köszi. ezt mindenképp átnyálazom. azért ott kicsit összeráncoltam a homlokom, hogy thinkpad t61... :D

„the cake is a lie” - mi band 4 fordítás: https://bit.ly/miband4hu - mi band 5 fordítás: https://bit.ly/miband5hu - mi band 6 fordítás: https://bit.ly/miband6hu

(#26513) func93 válasza Wiz Khalifa (#26483) üzenetére


func93
senior tag

No a leírást szerint megcsináltam a dolgokat, viszont most boot-nál nem jön be a clover valamiért, pedig a fake is benne van. Egyből ugrik tovább a windows-ra.

"Nem lehet összekötni a pontokat a jövőt fürkészve, az összefüggések csak utólag visszanézve látszanak." - Steve Jobs

(#26514) Wiz Khalifa válasza func93 (#26513) üzenetére


Wiz Khalifa
addikt

Na basszus...

Elfelejtettem írni hogy az írt sudo-s rész nem jó.

Ez van írva:

sudo /Applications/Install\ OS\ X\ El\ Capitan.app/Contents/Resources/createinstallmedia --volume /volume/MyVolume --applicationpath /Applications/Install\ OS\ X\ El\ Capitan.app --nointeraction

De ez nem helyes. Köszönhető Az Apple pajtiknak. :DDD

Ez a helyes:

sudo /Applications/Install\ OS\ X\ El\ Capitan.app/Contents/Resources/createinstallmedia --volume /Volumes/MyVolume --applicationpath /Applications/Install\ OS\ X\ El\ Capitan.app --nointeraction

Illetve még így rakd fel a Clover-t. [link]

Ami a képen van kipipálva az legyen neked is. És ugye a pendrive-ra rakd.

Bocsi hogy elbasztam. De most már így jónak kell lennie. :K

[ Szerkesztve ]

Smoke some weed nigga!

(#26515) lócitrom válasza cildren (#26506) üzenetére


lócitrom
őstag

na most közben akadt ám egy olyan gondom, hogy a leírásodban szereplő torrent leírása némileg hiányos már. utolsó utasítás az az, hogy:

- make the settings like in the video bellow:

na most ott videó már (vagy sosem volt) nincs és így hát nem akarnám elindítani a virtuális rendszert, mert örökkévalóságig tart a kicsomagolása eleve. hogyan kellene hozzáadni és konfigurálni a rendszerkörnyezetet? nagyon eddig vmware-t nem használtam tettem fel. vmware workstation 10.x-t telepítettem.

„the cake is a lie” - mi band 4 fordítás: https://bit.ly/miband4hu - mi band 5 fordítás: https://bit.ly/miband5hu - mi band 6 fordítás: https://bit.ly/miband6hu

(#26516) func93 válasza Wiz Khalifa (#26514) üzenetére


func93
senior tag

Megcsináltam ujra. Viszont ahogy beirok mindent és elinditom az installt bejön az alma és újraindul a gép egyből

"Nem lehet összekötni a pontokat a jövőt fürkészve, az összefüggések csak utólag visszanézve látszanak." - Steve Jobs

(#26517) Wiz Khalifa válasza func93 (#26516) üzenetére


Wiz Khalifa
addikt

Gondolom akkor Clover settings-be átírtad a 10.10-et 10.11-re meg a bootflagek (az args rész) így néz ki neked akkor: "rootless=0 kext-dev-mode=1 PCIRootUID=1" és úgy indítod el a telepítést igaz?

Smoke some weed nigga!

(#26518) func93 válasza Wiz Khalifa (#26517) üzenetére


func93
senior tag

Nem egyszerű játék ez. Igen, ezeket beírom és ahogy bejön az Apple logó, instant restart

"Nem lehet összekötni a pontokat a jövőt fürkészve, az összefüggések csak utólag visszanézve látszanak." - Steve Jobs

(#26519) tlac válasza func93 (#26518) üzenetére


tlac
Topikgazda

írd be még, azt hogy -v
plusz nézd át a clover menüt, szerintem kell még ott valami haswell fix is

(#26520) Wiz Khalifa válasza tlac (#26519) üzenetére


Wiz Khalifa
addikt

Én nem találtam olyat. Bár nekem nem is kellett olyan opció. De a "-v" lett volna a kövi ajánlásom neki. :DDD

Smoke some weed nigga!

(#26521) func93 válasza Wiz Khalifa (#26520) üzenetére


func93
senior tag

Továbbra se jó a -v, se. Na majd reggel folytatom.

"Nem lehet összekötni a pontokat a jövőt fürkészve, az összefüggések csak utólag visszanézve látszanak." - Steve Jobs

(#26522) Wiz Khalifa válasza func93 (#26521) üzenetére


Wiz Khalifa
addikt

Akkor sajnos nekem több ötletem nincs. :( Reméljük hogy tlac-nek vagy Smiley-nek lesz ötlete.

Smoke some weed nigga!

(#26523) Smiley válasza func93 (#26516) üzenetére


Smiley
őstag

Van valami ilyesmi a biosban, hogy Execute Disable bit ezt kel engedelyezni.

Én mondol, Maga mondol, Én mondol. Így kell normál beszélgetni...

(#26524) Petyyyyy válasza Smiley (#26510) üzenetére


Petyyyyy
addikt

Update cimbitől:

"Megcsináltam többször is chdisk-et. A Win 10 rendben találta, viszon a Yosemite változatlanul nem látja csak az 500 egynéhány Mb-os rendszer particiót.
Megjegyzem a Linux Mint sem látja, csak a kicsi partíciót."

Szemed az úton, pedál a padlón || Whatever, Im the star

(#26525) tlac válasza Petyyyyy (#26524) üzenetére


tlac
Topikgazda

Nincs titkosítva?

(#26526) cildren válasza lócitrom (#26512) üzenetére


cildren
tag

miért? :D

(#26527) lócitrom válasza cildren (#26526) üzenetére


lócitrom
őstag

szörnyű gépek ezek a ThinkPad-ek. még az OS X se menti meg ezeket :D a leírásoddal közben végképp megrekedtem. a UniBeast ellenőrzi a rendszert és látja, hogy nem legális, így telepíteni nem is engedi. a Mavericks képfálj pedig érthetetlen módon nem elérhető az App Store-ból a Yosemite megjelenése óta :O

„the cake is a lie” - mi band 4 fordítás: https://bit.ly/miband4hu - mi band 5 fordítás: https://bit.ly/miband5hu - mi band 6 fordítás: https://bit.ly/miband6hu

(#26528) Attesz


Attesz
aktív tag

Sziasztok!

A segítségeteket szeretném kérni.
A 26322-es eldzsé hozzászólásában található leírás alapján megpróbáltam telepíteni a "kapitányt".
De valamiért mindig ebbe futok bele.
Nem tudok tovább telepíteni, pedig elvileg mindent úgy csinálok ahogy a videóban van.

Köszönöm a segítséget.

Üdv

Attesz

(#26529) cildren válasza lócitrom (#26527) üzenetére


cildren
tag

3 napja töltöttem AppStore-ból Maverickset El Capitan alatt. UniBeast-et nem használok egy ideje inkább clover tisztább. Ha otthon leszek kipróbálhatom az új UniBeast-et, hogy tényleg hisztizik-e :D

Jelenleg T420-ason 10.10.5 fut vígan.

[ Szerkesztve ]

(#26530) Chal


Chal
addikt

FYI:

Részemről megerősítve: TP-Link TL-WDN4800 PCI-e wifi kártya gyönyörűen megy kext nélkül. Az El Capitan Apple Airport Extreme-nek ismeri fel, azonnal csatlakozott 5Ghz-n (is) az AP-mre. Airdrop is supported.

Ha valakit érdekel, akkor 220v-ban 1.3-as hw verzió van raktáron perpill (állítólag ez jó csak osx-hez), én ott vettem. Kicsit drága, ezért érdemesebb használpiacon kutakodni vagy ebayezni, 6eFt körül ki lehet fogni. Én sajnos addig halogattam mígnem hirtelen kellett, úgyhogy bementem és vettem egyet.

https://www.dropbox.com/s/o9bzjge5p1685ui/Screenshot%202015-10-27%2016.04.40.png?dl=0

[ Szerkesztve ]

(#26531) cildren válasza Attesz (#26528) üzenetére


cildren
tag

Tölts inkább le valami már kész dolgot a kikötőből.

(#26532) tlac válasza Attesz (#26528) üzenetére


tlac
Topikgazda

írd le, hogy mit csináltál

(#26533) #92049152 válasza Attesz (#26528) üzenetére


#92049152
törölt tag

ez kellene hozzá: [Player 12 Free]

[ Szerkesztve ]

(#26534) lócitrom válasza cildren (#26529) üzenetére


lócitrom
őstag

én sem értettem, hogy mi ez, aztán utánajártam és egyrészt a UniBeast átnézi a futtató rendszert. ha nem eredeti OS X, akkor egyik rendszert sem engedi kiválasztani. az AppStore-ból meg úgy engedi csak a letöltést állítólag, hogy ha már egyszer le volt töltve (természetesen eredeti meglévő OS X-en...). Clover-re szavazok én is a minimális tapasztalatom ellenére is, csak a leírásod ugye nem azzal készült. de ha elmondod hol és mit cseréljek ki megpróbálnám megoldani azzal. ja és hát ha tényleg van 10.9.5-ös dmg-d, azt szivesen fogadnám :D

„the cake is a lie” - mi band 4 fordítás: https://bit.ly/miband4hu - mi band 5 fordítás: https://bit.ly/miband5hu - mi band 6 fordítás: https://bit.ly/miband6hu

(#26535) tlac válasza #92049152 (#26533) üzenetére


tlac
Topikgazda

a VMware Workstation Player 12 nekem nem működött
a bootolás elakadt velem
utolsó 7-essel nincs gond

(#26536) #92049152 válasza tlac (#26535) üzenetére


#92049152
törölt tag

Amit Attesz mellékelt az a sima Workstation (szerintem).

Ennek kéne lenni, ha Player 12.0-át használ.

tlac - add meg Attesznek a linket hátha azzal jó lesz.

(#26537) tlac válasza #92049152 (#26536) üzenetére


tlac
Topikgazda

neked ezzel jó működik?

__________

VMware Player 7
[link]

[ Szerkesztve ]

(#26538) #92049152 válasza tlac (#26537) üzenetére


#92049152
törölt tag

Elsőre ment, de én nem unlocker 2.0.3-at használtam hozzá hanem 2.0.7-et.

[Unlocker 2.0.7]

[ Szerkesztve ]

(#26539) tlac válasza #92049152 (#26538) üzenetére


tlac
Topikgazda

én is azzal próbáltam, de linux-on bugos, össze-vissza kellett hackelnem, hogy normálisan lefusson
látszólag meg is csinálta az unlockolást

[ Szerkesztve ]

(#26540) Attesz


Attesz
aktív tag

Sziasztok!

Mindenkinek köszönöm a segítő hozzászólásokat.
A végén kiderült, hogy Én bénáztam el.
Véletlenül nem a letöltött 6,5 Gb-os filet használtam, hanem amit létrehozott.
Ezért nem indult el a telepítő.
Most minden működik(ezt arra az 1-2 dologra mondom amit eddig megnéztem), de kb 1000 dolgot tudnék kérdezni Tőletek.
Jelenleg frissíti magát a rendszer. :D

Üdv

Attesz

(#26541) Chal


Chal
addikt

10.11.1 -et feltette már valaki? Minden oké volt?

(#26542) Smiley válasza Chal (#26541) üzenetére


Smiley
őstag

Aha, meg aznap este :) 26451

Én mondol, Maga mondol, Én mondol. Így kell normál beszélgetni...

(#26543) Chal válasza Smiley (#26542) üzenetére


Chal
addikt

Ja bocs, nem figyeltem nagyon, nekem csak ma dobta fel ("nyaralni" voltam) :)

(#26544) Chal válasza Chal (#26543) üzenetére


Chal
addikt

Na, kis szopás azért volt. Nvidia webdrivert kellett frissíteni, mert egyébként reboot loopolt restart után.

nv_disable=1-el elindult, és írta is a control panelen az NV driver hogy "not supported". Frissítés után rendbejött minden. Lehet hogy hagynom kéne neki auto updatelni, már pár hete kint volt az új verzió, ha telepítve lett volna, akkor nem lett volna ez a kis meglepetés :)

Smiley: ezt leszámítva amúgy ua. volt minden mint nálad, icloudba újra belépés, stb.. Talán változott az EULA és azért kellett, a francnak volt kedve elolvasni, de sokmindent el kellett fogadni mire belépett :)

[ Szerkesztve ]

(#26545) Petyyyyy válasza tlac (#26525) üzenetére


Petyyyyy
addikt

Nincs és idő közben megoldást talált a cimbi a problémára. Levele:

"Szia!

Megoldottam az NTFS ügyet.

Amit csináltam:
Beléptem a Win 10-ben az Energiagyazdálkodásba, ott a Windows Gyorindítást megkerestem, kikapcsoltam (kivettem a pipát), majd csináltam még egy fájlrendszer ellenőrzést.
Teljesen kikpcsoltam a gépet (nem újraindítottam)
Újra bekapcsoltam a gépet, idítottam a Yosemite-t, és rögtön láttam a NTFS meghajtókat.
Tesztképpen beléptem a Linux Mint-be, és ott is megjelentek Win meghajtók. (eddig ott sem lehetett felcsatolni)"

Szemed az úton, pedál a padlón || Whatever, Im the star

(#26546) Smiley válasza Petyyyyy (#26545) üzenetére


Smiley
őstag

Ezt a chkdsk-nak is meg kellett volna oldania elsore, ugyanis az NTFS-ben van par bit ami azt ellenorzi, hogy normalisan lett-e lecsatolva...

Én mondol, Maga mondol, Én mondol. Így kell normál beszélgetni...

(#26547) Petyyyyy válasza Smiley (#26546) üzenetére


Petyyyyy
addikt

Azt mondta azt is futtatta nem is egyszer és mégsem segített.

Szemed az úton, pedál a padlón || Whatever, Im the star

(#26548) tlac válasza Petyyyyy (#26545) üzenetére


tlac
Topikgazda

ott a Windows Gyorindítást megkerestem, kikapcsoltam (kivettem a pipát), majd csináltam még egy fájlrendszer ellenőrzést.

ez eszembe sem jutott, mert mindig az első amit kikapcsolok dual boot-nál

(#26549) Chal


Chal
addikt

Felesleges ilyenkor nagy titkokra gondolni, kézzel kell mountolni, aztán megmondja mi a gyíkja.

Megnézzük a wines volume device id-jét:

diskutil -l

4: Microsoft Basic Data 130.9 GB disk0s4

majd:

mkdir /Volumes/win
sudo mount_ntfs /dev/disk0s4 /Volumes/win/

[ Szerkesztve ]

(#26550) tlac válasza Chal (#26549) üzenetére


tlac
Topikgazda

diskutil-lal egyszerűbb mountolni:

ennyi:
diskutil mount disk0s4

és a Volumes alatt lesz

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  macOS PC-re (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.