Hirdetés

2024. május 1., szerda

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  macOS PC-re (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:03:45

LOGOUT.hu

A rendelkezésünkre álló információk alapján, a szoftver PC-re való telepítése Magyarországon nem minősül illegális cselekménynek. Ettől függetlenül a szoftver módosítása továbbra sem megengedett, ezért a továbbiakban az ilyen verziókra történő bárminemű utalástól kérjük mindenki tartózkodjon!

Tartalomjegyzék:

1. Előkészületek
2. macOS telepítő USB létrehozása
3. Clover telepítése
4. macOS telepítése
5. Telepítés utáni tennivalók
6. Támogatott Grafikus processzorok
7. Előforduló hibák, támogatott WiFi+BT/Ethernet eszközök
8. Hogyan kérjünk segítséget, ha nem működik?
9. Hasznos linkek
10. Hasznos alkalmazások
11. Hasznos alkalmazások (társtopikból a hasznos programok és hasznos apróságok címek alatt)
12. Windows Dual-Boot (egy meghajtón/külön meghajtón)

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#25351) bugmenot1


bugmenot1
tag

ez mitől lehet? a battery health nem mutat semmit, de a rendszerinformáció igen..

(#25352) Pety99 válasza Lazika (#25350) üzenetére


Pety99
csendes tag

Helló

Én a V2k Speciális Clover egyik változatával készítettem a bootolható USB eszközt és tökéletesen működik. Feltétel viszont, egy működő, valamilyen Mac OS X verzió megléte.

[ Szerkesztve ]

(#25353) #51177472


#51177472
törölt tag

Na bedobom megint hátha; valakinek sikerült már iMessage-t varázsolni Yosemite alatt? :)

(#25354) ThuG4LifE válasza #51177472 (#25353) üzenetére


ThuG4LifE
senior tag

Legreszletesebb. [link]

[ Szerkesztve ]

''I'm seein nuttin' but my dreams comin' true while I'm starin' at the world through my rearview ...'' RIP 2Pac

(#25355) gamer187


gamer187
tag

Üdv

Niresh féle Mavericks-et telepítettem a pc-re végig csináltam mindent egy leírás szerint, sikerült is nagyjából. Ott akadtam el hogy, kész az install újra indul a gépezet be jön a szürke képernyő alma logo töltéssel, majd nem a rendszer induláshoz tölt hanem egy csupasz szürke képernyőre és itt nem tölt tovább egyszerűen megáll. -v GraphicsEnabler=NO parancsal kéne indulnia de mindig ua a probléma, próbáltam simán -v vagy KernelCache parancsal de semmi változás. A telepítés sikerrel zárult mégsem megy, lehet hogy a beállítások voltak rosszak a telepítés előtt? Ha tudna valaki linkelni egy oldalt ahol kb a pc-mre szabott leírást kapok meg köszönném.

(#25356) tatomi92 válasza gamer187 (#25355) üzenetére


tatomi92
aktív tag

Melyik kernellel telepítetted? Az amdfx-el?

Próbáld meg az -x -v vagy pedig a -f -v kapcsolóval, hátha úgy elindul!

[ Szerkesztve ]

iPhone 14 Pro & Google Pixel 7

(#25357) bugmenot1


bugmenot1
tag

sziasztok

az mitől lehet, hogy az osx (retail 10.9.5) 1 nap alatt 1-2x lefagy? úgy, hogy csak az egér mozog, mást nem csinál, óra is megáll.... :Y telepítettem valami freezefix-et, és nem lett jobb.. RAM hiba nincs. és safari-ban vagyok amikor lefagy.

(#25358) tatomi92 válasza bugmenot1 (#25357) üzenetére


tatomi92
aktív tag

És ha nem használod a Safarit, akkor is csinálja?

iPhone 14 Pro & Google Pixel 7

(#25359) bugmenot1 válasza tatomi92 (#25358) üzenetére


bugmenot1
tag

nem..

(#25360) gamer187 válasza tatomi92 (#25356) üzenetére


gamer187
tag

amdfx -v volt a telepítésnél -x -v próbáltam a -f ki próbálom. Illetve nálam nem jelenik meg az iBoot-hoz hasonló piros-szürke niresh bootloader csak úgy tudok parancsokkal bootolni ha előtte be nyomom a niresh osx-es pendrive-ot. Ha szimplán az osxel telepített hdd-ről bootolok nem enged parancsot írni csak egy boot: done ablak fogad és tovább lép, itt is meg akad..

(#25361) tatomi92 válasza bugmenot1 (#25359) üzenetére


tatomi92
aktív tag

Akkor az a Safari hibája, legegyszerűbb ha más böngészőt választasz. ;)

iPhone 14 Pro & Google Pixel 7

(#25362) tatomi92 válasza gamer187 (#25360) üzenetére


tatomi92
aktív tag

Gyanús, hogy telepítéskor nem jelölted ki, vagy véletlen kinyomtad, hogy telepítsen bootloader-t..

iPhone 14 Pro & Google Pixel 7

(#25363) gamer187 válasza tatomi92 (#25362) üzenetére


gamer187
tag

Ezt nem értem én sem mert be jelöltem most is de nem jön be nekem amikor bootolna a gép. Mindig csak a szürke képernyő fogad és hiába várok nem megy tovább. Próbáltam a -f -v verziót de az sem segít.

(#25364) istvan170


istvan170
aktív tag

Üdv mindenkinek!

Van egy HP elitebookom (8440p) és szeretnék rá OSX-et. (I5-520M, 4gb, Intel HD graphics)
Körbenézegettem a neten, és volt olyan külföldi fórum, ahol azt írták, hogy a Mavericks megy rajta. Az itteni fórumon volt 1-2 hozzászólás ilyen notikkal, de csak érdeklődés, sikerekről nem volt szó. Átfutottam az első hozzászólást (még aktuális?) és még a telepítés előtt lenne 1-2 kérdésem. Letöltöm az iBoot-ot a linkről. Melyiket? (Intel I5-520M CPU)
Kiírom. Mivel, mindegy?
Utána berakom a Mac OS X Snow Leopard Retail DVD-t. Ez esetleg letölthető valahonnan? Persze csak legalis forrásra gondolok. Privátban is jöhet.
Valamint a Snow leopard kell, vagy kezdhetek újabbal is? Mint írtam egy helyen a Maverickset emlegették.

(#25365) bugmenot1 válasza tatomi92 (#25361) üzenetére


bugmenot1
tag

nem biztos... volt minecraft közben is egyszer :F

(#25366) tatomi92 válasza istvan170 (#25364) üzenetére


tatomi92
aktív tag

Itt a link arról, hogy mi működik és mi nem (10.9): [link]

Hát ezekszerint a beépített videókártya részben megy, a WiFi meg csak akkor, ha kicseréled a gyárit egy kompatibilisre. A többi elvileg működik. Egy próbát megérhet, ha Ethernet kábellel tudod használni.

iPhone 14 Pro & Google Pixel 7

(#25367) istvan170 válasza tatomi92 (#25366) üzenetére


istvan170
aktív tag

Nagyon köszönöm! Wifi nem kell.
Akkor mehet a leírás szerint, ami az első hozzászólásban van?
Ránéznél a többi kérdésemre is, ha már ilyen készséges vagy?
Köszi még egyszer!

(#25368) tatomi92 válasza istvan170 (#25367) üzenetére


tatomi92
aktív tag

Pü ment!

iPhone 14 Pro & Google Pixel 7

(#25369) bugmenot1 válasza bugmenot1 (#25365) üzenetére


bugmenot1
tag

annak a programnak mi a neve, amivel lehet engedélyezni a VGA és a HDMI portot HD3000-en? valami tweaker.... nem tudom a nevét.. :(

(#25370) istvan170


istvan170
aktív tag

Itt áll meg a telepítő a HP laptopon. Ötlet? Illetve a telepítő végig ment, ez az első boot.

[ Szerkesztve ]

(#25371) bugmenot1


bugmenot1
tag

sikerült néhány dolgot megcsinálni, ezek maradtak:

- kártyaolvasó
- Intel HD3000 HDMI nem jó, a VGA is csak úgy működik, ha bedugott monitorral van indítva a gép, nem PnP..
- néha vízszintes fehér csíkok lesznek a képernyőn, nem hardver hiba, mert windowsban nem voltak
- ha safari-t használok, egy nap 1-2x lefagy az egész gép, az óra megáll, csak az egér mozog
- a fényerő beállítás minden indításnál visszaáll maxra
- a 0 és az í fordítva van

minden más működik :)

kép:

[ Szerkesztve ]

(#25372) MrRL19


MrRL19
senior tag

helló

vki tudja hogyan kell osx-et win7 alatt pendrive-ra rakni ?! :R

Na, viselkedj rendesen, kaszáld a dohányt, tudd, hol a helyed és ki tudja? Talán egy nap majd kinyitják a könyvet és beírják a neved. Befogadnak a családba. Beavatott leszel. Na gyere, emeld a poharad! ///M P O W E R

(#25373) #92049152 válasza MrRL19 (#25372) üzenetére


#92049152
törölt tag

transmac, de kizárólag az USB-s verzió fog bootolni és általában .dmg kiterjesztésű.

(#25374) MrRL19 válasza #92049152 (#25373) üzenetére


MrRL19
senior tag

macbook-ra használnám mellesleg csak sajnos kérdőjles mappa baja van....... ezért kellene újra rakni .

Na, viselkedj rendesen, kaszáld a dohányt, tudd, hol a helyed és ki tudja? Talán egy nap majd kinyitják a könyvet és beírják a neved. Befogadnak a családba. Beavatott leszel. Na gyere, emeld a poharad! ///M P O W E R

(#25375) darthsmoke


darthsmoke
Korrektor

Sziasztok!

Dell Workstation T3500-ra telepítettem Yosemite-t. Úgy tűnik, nem csípi a benne lévő Quadro FX 1800-at. Tudnátok drivert ajánlani, esetleg helyette olyan VGA-t, amivel biztosan működik?

Köszi:
Gábor

I believe whatever doesn't kill you simply makes you... stranger. (The Joker)

(#25376) darthsmoke válasza darthsmoke (#25375) üzenetére


darthsmoke
Korrektor

Megoldódott, a PCIRootUID=4 kellett hozzá. :)

I believe whatever doesn't kill you simply makes you... stranger. (The Joker)

(#25377) matthew95(2)


matthew95(2)
senior tag

Sziasztok!

Az adatlapomon lévő konfigra érdemes megpróbálni feltenni, vagy meg se próbáljam? Elég régóta szemezgetek az osx-el, mellette lenne egy windowsos laptopom, szóval menne egy az egybe a pc-re az oprendszer windows nélkül. :C

(#25378) Lazika


Lazika
senior tag

Sziasztok!

Felraktam a legfrissebb os x-et az asztali gépemre. Két problémám van. Az egyik,hogy youtube alatt recseg a hang Alc 887. A másik,hogy nagyon lassan kapcsol le a gépem pedig felraktam az evorebootot is. Mavericksnél ilyen baj nem volt. Alaplapom z77 ds3h dsdt nélkül telepitettem a drivereket. Tudnátok valami megoldást a két problémára? Köszi

[ Szerkesztve ]

(#25379) Joci42


Joci42
tag

Sziasztok!
Egy Asus x200ma-ra fel lehet rakni OSX-et? (celeron n2920, 4GB RAM, Intel HD integrált VGA) Ha igen, hogy?

(#25380) bugmenot1 válasza bugmenot1 (#25371) üzenetére


bugmenot1
tag

:F

ez mi? wine-ben próbálom elindítani..

(#25381) tatomi92 válasza Joci42 (#25379) üzenetére


tatomi92
aktív tag

Sajnos nem

iPhone 14 Pro & Google Pixel 7

(#25382) bugmenot1 válasza bugmenot1 (#25380) üzenetére


bugmenot1
tag

ezekre nem tudja senki a választ?

akkor más kérdés: az mitől lehet, hogy egy gépen egyszerűen nem bootol a telepítő? fél másodpercig van a villogó csík a sarokban, utána elindul a rátelelpített windows 8.1... másik gépen tökéletesen működik :U

(#25383) talamasca


talamasca
senior tag

Ha valakit érdekel az aprón eladóvá vált a konfigom.

“Black as midnight on a moonless night.”

(#25384) Wiz Khalifa válasza talamasca (#25383) üzenetére


Wiz Khalifa
addikt

Szép konfig, kár hogy drága. :( De itt nem arra céltok hogy te adod drágán hanem azt hogy nekem sok. Bár már az én gépem is jól viseli az OS X-et.

Viszont szerintem aki 155k-t rászán egy gépre kipótolja hogy 188k legyen és megveszi újonnan. De ez csak szerintem. :)

Smoke some weed nigga!

(#25385) szezso15


szezso15
addikt

Sziasztok!
Van egy alábbi gépem:

- AsRock 880GMH/U3S3
- AMD FX-6300
- 8GB DDR3 RAM
- Radeon HD 3870 VGA

Föl lehetne erre tenni az OS X-et? :) Teljesen n00b vagyok a témában, főleg Android építéshez kéne, mert a Linuxtól már viszolygok, annyi baja van...

Köszi előre is! :)

*Hajrá Loki!* i15+

(#25386) talamasca válasza Wiz Khalifa (#25384) üzenetére


talamasca
senior tag

Irányár...
De, 190 már elgondolkodom rajta, hogy kapja egy 120GB SSD-vel, telepítve Yosemite-tel.
200 esetén meg már egy 21,5"-os Samsung SyncMaster S22B300-vel a komplett élményen... ;)
De nekem akarom, hogy megdorgáljanak itt, csak ha valaki most gondolkodik összerakáson, annak jó ajánlat lehet. Utolsó (10.10.2) OSX update-t már simán az AppStore-ból nyomtam neki. Meg se kottyant.

“Black as midnight on a moonless night.”

(#25387) talamasca válasza szezso15 (#25385) üzenetére


talamasca
senior tag

A proci sajnos rögtön egy rossz pont...
Az egész konfig nem szerencsés. Ezzel, ha fel is sikerül varázsolni, csak szívás lesz. :(

“Black as midnight on a moonless night.”

(#25388) szezso15 válasza talamasca (#25387) üzenetére


szezso15
addikt

Uhh, akkor ezt buktam... :( Találnom kell egy használható Linux disztribúciót. Köszi a választ! :R

*Hajrá Loki!* i15+

(#25389) Lazika válasza talamasca (#25387) üzenetére


Lazika
senior tag

Hali!

Látom,hogy ugyanolyan alaplapunk van! Tudnál segíteni abban, hogy mit raktál fel hangnak, mert nálam recseg a youtube és valamiért lassan kapcsol le a gépem. Szóval ha elmondanád,hogy raktad fel hálás lennék. Mavericksnél nem volt ilyen bajom. Köszi

(#25390) talamasca válasza Lazika (#25389) üzenetére


talamasca
senior tag

Igen, anno nekem is csinálta ezt.
A trükk: Régi Multibeast-ből rakom vissza update-k után a hangot. Valamiért a mai napig hibás a hang kext a Multibeast új verzióiban. Ha nem recseg, akkor meg sleep után eltűnik.

Keress rá a Multibeast 5.4.3-ra.

Ha nem sikerül leszedned, írj és feldobom valahová. Ezzel hibátlan!
;)

“Black as midnight on a moonless night.”

(#25391) bertold0529


bertold0529
újonc

Helló!
Menne a gépemen bármilyen OSX?
Egy 320 Gb-s merevlemezre tenném fel, mellette lenne egy 500Gb vinyó Win 8.1-el, és egy 1TB-s amire csak a fájlaimat pakolásznám...
Köcce:D
Specs:
Asrock N68C-S UCC, 4 GB RAM, AMD Athlon X2 3,0 gHz, Ati vmilyen kártya (512mb)

(#25392) kalimist


kalimist
aktív tag

Akit esetleg erint, gtx980 g1 gaming tokeletesen mukodik 10.10.2-vel, legfrissebb nvidia web driver-rel. Van opencl, cuda, qe/ci es megy az osszes port.

(#25393) talamasca


talamasca
senior tag

Sok sikert az AMD-s procihoz! Szükséged lesz rá!

“Black as midnight on a moonless night.”

(#25394) Lazika válasza talamasca (#25390) üzenetére


Lazika
senior tag

Mostmár egyáltalán nem megy a hang. Újra telepitettem. DSDT free plussz a hang meg ami kell és nincs. Van valami ötleted? Köszi

(#25395) Lazika válasza Lazika (#25394) üzenetére


Lazika
senior tag

Ml-essel felment és végre jó a hang is.

(#25396) talamasca válasza Lazika (#25395) üzenetére


talamasca
senior tag

Mivel?

“Black as midnight on a moonless night.”

(#25397) Lazika válasza talamasca (#25396) üzenetére


Lazika
senior tag

Mountain Lion multibeastjével. Bár a kikapcsolásnál gyorsan kikapcsolja a vinyot de még utána várnom kell mire lekapcsolja az egész gépet. Érdekes,mert eddig egyik rendszerrel sem volt ilyen. Power managmentet,hogyan oldottad meg?

(#25398) Tamoo


Tamoo
MODERÁTOR

hello
Valaki át tudna nekem menteni két fájlt MAC-en? Pár perc... Ha igen, pü-ben megírom mit kellene. :R

Szerk. bugmenot1-nak hála megoldva.

[ Szerkesztve ]

(#25399) bugmenot1 válasza Tamoo (#25398) üzenetére


bugmenot1
tag

(#25400) talamasca válasza Lazika (#25397) üzenetére


talamasca
senior tag

SSD-t használsz? Mert akkor a TRIM lehet még problémás.

“Black as midnight on a moonless night.”

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  macOS PC-re (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.