Hirdetés

2024. május 1., szerda

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  macOS PC-re (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:03:45

LOGOUT.hu

A rendelkezésünkre álló információk alapján, a szoftver PC-re való telepítése Magyarországon nem minősül illegális cselekménynek. Ettől függetlenül a szoftver módosítása továbbra sem megengedett, ezért a továbbiakban az ilyen verziókra történő bárminemű utalástól kérjük mindenki tartózkodjon!

Tartalomjegyzék:

1. Előkészületek
2. macOS telepítő USB létrehozása
3. Clover telepítése
4. macOS telepítése
5. Telepítés utáni tennivalók
6. Támogatott Grafikus processzorok
7. Előforduló hibák, támogatott WiFi+BT/Ethernet eszközök
8. Hogyan kérjünk segítséget, ha nem működik?
9. Hasznos linkek
10. Hasznos alkalmazások
11. Hasznos alkalmazások (társtopikból a hasznos programok és hasznos apróságok címek alatt)
12. Windows Dual-Boot (egy meghajtón/külön meghajtón)

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#25251) tozso76 válasza baanis99 (#25246) üzenetére


tozso76
aktív tag

Szia!
Egy ASUS H81T lapban használok egy hasonló cput, G1820 Celeront. A CPUba integrált intel HD graphic-et nem ismeri fel az OS X. A procit is valami i7-nek látja, de ezek ellenére is működik az OS X rajta. A tv-m natív felbontását felismerte (1920X1080). Böngésző, fájlkezelő működik. HTPC alapnak szerettem volna kipróbálni az OS X-et, de ehhez legalább i3-ra kell majd fejlesztenem.

(#25252) baanis99


baanis99
csendes tag

Köszönöm a válaszokat! Akkor ezt hagyom. Majd ha meglesz az új proci talán megpróbálom.

Esetleg érdemes lenne felrakni (ill. lehet-e) Lenovo G550 laptopra a Yosemite-t?
Adatok itt, pontosítok: Celeron T3000, WD Blue 160GB, Intel GMA4500

Kellemes ünnepeket kívánok mindenkinek!

(#25253) tozso76 válasza baanis99 (#25252) üzenetére


tozso76
aktív tag

Szvsz itt is a gpu a szopó. :(

(#25254) biker


biker
nagyúr

üdv
egy amd quad core samsung ativ book 9 lite gépre szeretnék megpróbálni osx-et, de amit előbb találtam hogy ez tutti jó, az még csak bootolni sem hajlandó :(
tudtok javasolni megoldásokat?

Elektromos autó töltő berendezések | Mesterséges növényvilágítás | Mai ajánlatunk: www.gerisoft.hu | www.e-autotoltokabel.hu | www.agrar-vilagitas.hu |

(#25255) kecsawi válasza biker (#25254) üzenetére


kecsawi
senior tag

Szerintem nem érdemes kínlódni vele, sose lesz olyan, mint amit elvárna az ember.(Niresh csinált amd-n működő verziókat, de nem tudom, hogy megoldás-e?)

(#25256) biker válasza kecsawi (#25255) üzenetére


biker
nagyúr

öööööö, a szarnál csak jobb lehet.
ez csak win8 támogatott, nincs win7 driver, és uefi biosban is blokkolt
win 8 esetén ha hozzá se nyúlsz az üres telepített winhez, az 50-80% proci terhelés, ha megnyitsz bármit, azonnal 100% :) ennél sokkal rosszabb nem létezik.
meglesem amit javasoltál

Elektromos autó töltő berendezések | Mesterséges növényvilágítás | Mai ajánlatunk: www.gerisoft.hu | www.e-autotoltokabel.hu | www.agrar-vilagitas.hu |

(#25257) Sheld


Sheld
senior tag

Sziasztok!

Adott egy Lenovo laptopom, és fő oprendszernek szeretnék Mac OS-t használni. Melyiket lenne érdemes megvásárolni? Vagy előbb beszerezni egyet "kölcsön", és aztán vásárolni?

A laptop egy Lenovo y50-70 (i7, 8GB, GTX860m)

Segítségeteket előre is köszönöm!

Az a vezeték, amiben van áram, pont úgy néz ki, mint amelyikben nincs, csak más a fogása!

(#25258) csabi94 válasza Sheld (#25257) üzenetére


csabi94
őstag

Nem kell ezeket megvásárolni, ezek ingyenesek az Apple tulajoknak. Tehát csak kell egy gép, amin Mac van, és meg tudod csinálni a telepítőt. :)

(#25259) Sheld válasza csabi94 (#25258) üzenetére


Sheld
senior tag

Sajnos nincs Mac-es kolléga a közelben...

Valahonnan be lehet szerezni egy OS-t?

Az a vezeték, amiben van áram, pont úgy néz ki, mint amelyikben nincs, csak más a fogása!

(#25260) r4z


r4z
nagyúr

Sziasztok!

Intel NUC vagy Gigabyte BRIX barebone-okkal van valakinek tapasztalata? A kiszemeltek mindegyike valamilyen Celeronra (N2807, J1900, N2820, stb.) épül. Miniszerver feladatkört töltene be (torrent-, fájl- és médiaszerver), úgyhogy az IGP-től csak azt várom el, hogy adjon képet, akár 1024x768-ban. Sleep szintén nem kell, wireless kapcsolat se, csak ethernet, SATA és USB.

I don't love people. I love 911s, Astral Projection and french fries, in that order.

(#25261) mobbo


mobbo
senior tag

összeállítható olyan konfig amire nulla vagy minimális módosítással telepíthető a yose és minden működik, update is?

(#25262) xedos válasza mobbo (#25261) üzenetére


xedos
addikt

[link]
Ajánlott konfigok

(#25263) Kezdő Balázs


Kezdő Balázs
tag

Sziasztok!
Valószínű,hogy off,ha így van sorry. Személyes segítséget szeretnék kérni,olyas valakitől ki úgyan ,csak Miskolcon lakik, olyan szaki segítségét szeretném igénybe venni ,aki a Toshiba laposomra amin eredetileg Win 8.1 van (duálba)mellé tudná telepíteni az OS X-et: ár megegyezés szerint :K
Előre is köszönöm :R

Üdv:Balázs

(#25264) mobbo válasza xedos (#25262) üzenetére


mobbo
senior tag

azt tudom, hogy sokmindenre fel lehet hekkelni kisebb nagyobb szopással, volt is már haklim pár éve, a kérdés az lenne, hogy van e már konfig ami kb. ootb elindul, működik és frissíthető

(#25265) bajnokpityu válasza Kezdő Balázs (#25263) üzenetére


bajnokpityu
félisten

ez úgy megy,hogy ledózer mindent, majd az osx mellé tudsz win-t újra feltenni.

eladók: Hifiman HE560V3, Topping DX3PRO+ DX7PRO

(#25266) Kezdő Balázs válasza bajnokpityu (#25265) üzenetére


Kezdő Balázs
tag

Szia!
Te is Miskolci vagy? mondd,hogy igen ,de király lenne :K

Üdv:Balázs

(#25267) xedos válasza mobbo (#25264) üzenetére


xedos
addikt

Utálom, hogy mindig le kell írni.. ott a Tonymac oldlán vannak ajánlott konfigok amelyekkel minimális buherával megy az OSX!
Általában a hangkártya és a LAN-hoz kell módosítás, vagy kext.
Nekem B75n alaplap i5-3470K proci, Gtx650VGA-val és válogatott Wifivel tök jül megy, lassan egy éve. Minden update után a hangkártya cuccát kell futtatni és OK.

(#25268) Sheld válasza xedos (#25267) üzenetére


Sheld
senior tag

Nekem tudna valaki adni egy elérhetőséget egy Mac OS-hez? Sajnos senkitől sem tudom beszerezni :(

Az a vezeték, amiben van áram, pont úgy néz ki, mint amelyikben nincs, csak más a fogása!

(#25269) tozso76 válasza Sheld (#25268) üzenetére


tozso76
aktív tag

innen letöltöd, win alól kiírod egy DL DVD-re és telepíted.

(#25270) bajnokpityu válasza Kezdő Balázs (#25266) üzenetére


bajnokpityu
félisten

Nem, de youtube Tele van ilyen videókkal.

eladók: Hifiman HE560V3, Topping DX3PRO+ DX7PRO

(#25271) mobbo válasza xedos (#25267) üzenetére


mobbo
senior tag

ha utálod nem kell válaszolni, főleg ilyen általános választ mert ez még mindig nem az amit kérdeztem
full ootb érdekel, ahol kb nulla a buhera, de tényleg hagyjuk ha nem érted mit szeretnék megtudni
mindenesetre köszönöm, hogy vetted a fáradtságot

(#25272) r4z válasza mobbo (#25271) üzenetére


r4z
nagyúr

Ha olyan konfigot keresel, amin OOB megy minden, vegyél Macet. A választás lehetőségének a mókolás az ára.

I don't love people. I love 911s, Astral Projection and french fries, in that order.

(#25273) mobbo válasza r4z (#25272) üzenetére


mobbo
senior tag

köszi a tanácsot, jó ideje mac-em van, de még mindig arra lennék kiváncsi, hogy létezik e konfig ami ootb
;)

(#25274) xedos válasza mobbo (#25271) üzenetére


xedos
addikt

Bocsi. De mostanában mindenki csak kérdez, amikor a Google 1000x gyorsabb!
Amúgy nekem is van több MAC-em mellette, de egy olyan iMac amit most használok 500.000Ft lenne a 200.000Ft-al szemben. Amúgy annyira minimális a változtatás, hogy OOB-t mondanék rá.
Multibeast a kulcsszó. Abban beikszeled, milyen hangkártyád van esetleg lan és viszlát. Speedstep, alvás minden műkődik pl nálam. Wifi kártyát és VGA-t is találsz, ami egyből megy!

(#25275) Kezdő Balázs válasza bajnokpityu (#25270) üzenetére


Kezdő Balázs
tag

Szia!
Na ez az a youtube Tele van ,olyan videókkal ami bemutatja nagyrészt,hogy-hogyan kellene telepíteni az OS X-et,de az egyik gondom,az,hogy sajna még nem megy az angol ,illetve az ezt követő vmi kextek helyes beállítása na ez nekem már KINAI,én csak annyit szeretnék,hogy van a Winem és mellé duálba telepíteni az os x-et ,de a winem nem szeretném letörölni,mert a géppel együtt vettük és stabil működik ,már a lemezkezelővel csináltam az os x-nek külön helyet,csak egy normális szaki kellene aki az i meghajtómra fel telepítené az os x-et.

Üdv:Balázs

(#25276) bajnokpityu válasza Kezdő Balázs (#25275) üzenetére


bajnokpityu
félisten

kext dolgokra nem fogsz találni, azt már egyedileg kéne alaplapodhoz telepiteni.
ami egyébként már mélyvíz, de enélkül is jól használható lesz, a legtöbb esetben. nekem pl amit ajánlottak a lapomhoz, onnastól totál instabillá vált, mig kextek nélkül meg tökéletesen használható, és stabil volt.

eladók: Hifiman HE560V3, Topping DX3PRO+ DX7PRO

(#25277) Kezdő Balázs válasza bajnokpityu (#25276) üzenetére


Kezdő Balázs
tag

Szia! youtube-on néztem olyan videót is ami egy gépen 3 operációs rendszert mutat be és nem mac gépen ,nekem persze elég lenne a duál,de lehet úgy telepíteni az os x-et,hogy kijelölöm a meghajtót gondolok itt arra amit csináltam i meghajtót,hogy arra bootoljon be?
az az igazság,hogy én egyedül ezt nem tudnám megcsinálni,na meg amiket írtál és mások is,hogy vannak ezek a kextek amiket helyesen kell telepíteni? gondolom telepíteni vagy valami ilyesmi, egyébként van olyan os x ami magyar nyelvű ?,mert amiket néztem videókat azokon mind angol.
nekem ez nem menne,ez nekem nagyon nehéz,valahogyan nagyon részletesen talán,de ezt meg nem várom el,hogy sok-sok órát elpazaroljon rám,de nagyon szépen köszönöm a felvilágosításokat.

Üdv:Balázs

(#25278) bajnokpityu válasza Kezdő Balázs (#25277) üzenetére


bajnokpityu
félisten

persze, a chameleon wizzarddal beállítod hanyadik partíciót húzza be, és az lesz az alapértelmezett.
multibeastba be tudsz húzni kext-eket,de sztem felesleges. nekem nem volt jó tapasztalatom ezekkel a driverekkel.

eladók: Hifiman HE560V3, Topping DX3PRO+ DX7PRO

(#25279) Kezdő Balázs válasza bajnokpityu (#25278) üzenetére


Kezdő Balázs
tag

Köszönöm,hogy próbálsz segíteni,de nekem erről le kell mondanom,mert ez nekem nagyon bonyolult,elnézést kérek mindenkitől itt a fórumon akit ezzel kapcsolatosan feltartottam.
Erőben egészségben sikerekben gazdag Boldog Új évet Kívánok Mindenkinek.
Sziasztok!

Üdv:Balázs

(#25280) kerobi


kerobi
senior tag

Üdv néktek!

Segítséget szeretnék kapni az ügyben, hogy a frissen telepitett Józsika nem indul el csak usb ről és csak csökkentett módban. Csak úgy tudtam befejezni a telepítést, hogy nem adtam meg neki hálózati cimet. Az usb-ket nem mountolja csak az install usb-t, ami persze nem jeleniti meg a külön rárakott multibeastet.
Ha normál módban inditom, fekete képernyő fogad.

Szép igy is a kép, de ugye az effektek lassúak, no meg hálózat nélkül sem teljesen ok.

Z68 pro 3m alaplap
ati hd 7790 videokari (állítólag valami kext8000 már viszi)

nem vagyok mágus, szóval szivesen fogadom az ötleteket!

seeya!

Macbook Air M1, Asrock Z390 phantom gaming mini itx, I9-9900K, 32GB 3600MHz G.Skill, Pro-ject Pre Box S2 Digital DAC+PreAMP, Raijintek Metis plus ház, Noctua NH D15 cooler, Radeon Pulse 5700Xt

(#25281) kaszas19


kaszas19
senior tag

Sziasztok.
Kérdezném hogy a következő konfigon menne-e a Mac-osx
Asus P5GC/mx1333
Intel dual core e2180
2gb ddr2 ram.
????????
És ha igen tudnátok nekem ajánlani olyan verziót ami jól működik?

(#25282) petata


petata
őstag

Sziasztok!

A Niresh-féle Maverickset szedtem le hacklihoz, de win32diskimager-rel kiírva egyáltalán nem képes bebootolni a pendriveról a telepítő (isoval és dmgvel is próbáltam). Hogyan tudnék felrakni egy nyamvadt OSX-et (csinálni egy bootolható pendrive-ot, ami MŰKÖDIK is)? Giga Z68-as lap, Ivy Xeon és 8 giga ram van a gépben..

Az iBoot-os verziónál pedig az összes bootolható usb-s program azt írja invalid a dmg fájl. .iso-ra átalakítva szintén.

Előre is köszi, ha tudtok adni vmi használható infót. :R

[ Szerkesztve ]

I didn't poison your dinner. I wouldn't do that to food.

(#25283) apple808


apple808
csendes tag

Sziasztok!
Nekem volna egy olyan kérdésem,hogy nekem van egy apple macbook pro a1181 notim amit úgy vettem ,hogy win7 volt rajta tökéletesen működött,de a betöltés közbe kinyomtam azóta semmi,próbáltam volna újra telepíteni,de nem engedi most azt mondták csak a gyári szoftal lehetne.
Ha jól mondom leopard 10.6 ,nem értek hozzá valaki megoldást tudna rá,hogy mit lehet vele kezdeni?

Bocsi ha rossz helyre írtam!

(#25284) xedos válasza petata (#25282) üzenetére


xedos
addikt

apple808
Simán egy Win7 telepítőről és lehet rendszert rakni rá. Ha OSX-et akarsz, akkor kell hozzá egy telepítőlemezt vagy pendriveot szserezni.

petata
OSX rendszert kiírni tutira csak OSX alatt lehet.
Sokat felraknak egyet virtuális gépbe és onnan csinálják a telepítőt és a letöltést.

[ Szerkesztve ]

(#25285) apple808 válasza xedos (#25284) üzenetére


apple808
csendes tag

Sajnos nem megy próbáltam már,azt mondták hogy csak a gyári osx segít :W :W

De valaki tudna segíteni azt megköszönném!

(#25286) xedos válasza apple808 (#25285) üzenetére


xedos
addikt

Nem lehet, hogy szar a CD meghajtója, vagy a winyó sérült?

(#25287) petata válasza xedos (#25284) üzenetére


petata
őstag

Eszerint a cikk szerint a Niresh mehet Win alól is. Egyébként virtuálisan akartam, de úgy nem indul el az OSX, csak tölt. Pedig jó fél órát vártam rá.

[ Szerkesztve ]

I didn't poison your dinner. I wouldn't do that to food.

(#25288) tozso76 válasza petata (#25282) üzenetére


tozso76
aktív tag

25269 hsz-ban linkeltem egy win alol kiirhato dl dvd verziot. Probaltam, win8.1 alol, imgburn-al irtam ki eg y dl dvd-re.

@xedos: :K megy az win alol is.

[ Szerkesztve ]

(#25289) apple808 válasza xedos (#25286) üzenetére


apple808
csendes tag

Szerintem nem mert idáig jó volt,de azt hogy tudom megnézni?Meg beépített dvd olvasója van

(#25290) petata válasza tozso76 (#25288) üzenetére


petata
őstag

A 8GB-os pendrive helyett (korabban megkinoztam rendesen, lehet az a baja, volt boven formazva es booteszkozkent hasznalva) szervaltam egy masikat (16-os), arrol bebootolt es most megy fel a rendszer, szal a pendrive volt a ludas. Remelem menni fog, ha nem, jovok vissza. :D

[ Szerkesztve ]

I didn't poison your dinner. I wouldn't do that to food.

(#25291) petata


petata
őstag

Hat ez nem akar mukodni... -x nem jo, = jeleseket pedig nem tudok irni, mert angolra van allitva. -v legutolso pillanata, mielott elfeketedik a kep:

Mit csinaljak? Lehet, hogy nem tamogat valamit a gepembol? :(

I didn't poison your dinner. I wouldn't do that to food.

(#25292) petata válasza petata (#25291) üzenetére


petata
őstag

Probléma megoldva, rengeteg kísérletezés után a PCIRootUID=1 vált be, amit egyelőre minden indításnál be kell írni. 120-as SSD van két partícióra osztva, de úgy tűnik a Chameleon teszi a dolgát.

Fontos! Aki esetleg azzal téved ide, hogy a Win7 partíció nem képes bootolni az OSX telepítése után: a 'Rendszernek fenntartott terület' nevezetű kis partícióról kell betölteni, és minden további nélkül menni fog.

Annyi gondom még van, hogy a TP-Link WN822N v2-es wifi adapterem sehogy se tudom működésre bírni.. megkerestem a kextet az alapjáulu szolgáló Atheros chiphez, de semmi. Valaki tudna segíteni esetleg?

I didn't poison your dinner. I wouldn't do that to food.

(#25293) Wiz Khalifa


Wiz Khalifa
addikt

Sziasztok!

Már régebben párszor jártam itt. Megint elakadtam. :(

Ez a jelenlegi konfigom: (igen gyakran cserélem de ez marad még egy ideig legalább 1évig :D )

Thermaltake Core V21
Gigabyte GA-B85N Phoenix
Intel i5-4460
Arctic Freezer Xtreme rev2
Crucial Ballastix Tactical Tracer 2x4GB 1866MHz (BLT4G3D1869DT2TXOB)
Gigabyte HD5870 (GV-R587D5-1GD-B)
Cooler Master V700
WD5000AAKX (Windows rendszer)
WD3200AAJS (letöltő HDD)
WD10EZRX (Adat)
WD800AAJS (OS X-nek lenne)
Samsung SyncMaster 245B
Külső ODD: Samsung SH-224

Amíg kísérleteznék az OS X-el addig csak a WD800AAJS-lenne bekötve.

Megvan nekem egy Maverick dvd. Pontosabban ez.

Ráteszem a 8GB-os pendrive-ra PowerISO-val de nem akar beboot-olni róla. Csak áll a gép oszt cső.

Érdekességképp leszedtem a 2.3-as Chameleon bootcd-t is és rátettem a penyóra. Arról se boot-ol be. Kiírva már betölt a 2.3-as bootcd de a penyót nem látja.

Érdekesség hogy a Windows 8.1 Pro feltelepült ugyanarról a penyóról szintén PowerISO-val tettem rá csak ott kiválasztható hogy mibe rakja én USB-HDD-t választottam OS X-nél meg csak RAW-ot enged. De az az AMD-s géppel ment. Mind1.

A lényeg hogy mit kell csinálnom hogy menjen? Vagy van Yosemite-be olyan amit feltolhatnák erre a gépre? Mert az jobb lenne.

Smoke some weed nigga!

(#25294) petata válasza Wiz Khalifa (#25293) üzenetére


petata
őstag

Beállítottad megfelelően a BIOSt?

I didn't poison your dinner. I wouldn't do that to food.

(#25295) Wiz Khalifa válasza petata (#25294) üzenetére


Wiz Khalifa
addikt

Épp ez a gond hogy nem tudom mit hogy kéne állítani az UEFI-be.

Smoke some weed nigga!

(#25296) petata válasza Wiz Khalifa (#25295) üzenetére


petata
őstag

Ha még nem volt meg.

Más: Egyszerűen nem találok kextet Atheros AR9002U-2NG chipsethez.. kizárólag egy új adapter segítene?

I didn't poison your dinner. I wouldn't do that to food.

(#25297) Wiz Khalifa válasza petata (#25296) üzenetére


Wiz Khalifa
addikt

Na sikerült feltennem a Niresh-es 10.9.0-át. Az ő által ajánlott beállításokkal minden patentül megy, alvás funkció, kijelenzkezés, bootolás, stb.

Nem pont azokat bütyköltem az UEFI-mbe amit a srác a vidin de sikerült feltenni a 2.3-as Chamelion bootcd-vel. Vagyis CD-re írt bootloader-el.

Most is OS X-ről gépelek. Viszont a hang nem megy egyedül. Minden más gyárilag felismert. Ehez kext-et hol lelek ami megy is? Illetve az örök relytély nálam. Hogy kell a kext-et felrakni? Kext Wizard-al jólesz?

Elvileg a lapomon Realtek ALC898 codec van.

Smoke some weed nigga!

(#25298) Wiz Khalifa


Wiz Khalifa
addikt

No felraktam ezt a 3.7-es Kext Wizard-al. [link]

De nem megy. Sőt még a hangerőnek a jele sincs fent az óránál.

Smoke some weed nigga!

(#25299) Slukkica válasza Wiz Khalifa (#25298) üzenetére


Slukkica
őstag

Nem jó a kext. Töröld le a rosszat amit most tettél fel és telepítsd a Multibeast-el. Benne van ami neked kell.
Mondjuk nem ismerem a Niresh distrókat, de retail install esetében így a legkönnyebb.

₪₪₪ 4K streaming /-GL / ₪₪₪

(#25300) Wiz Khalifa válasza Slukkica (#25299) üzenetére


Wiz Khalifa
addikt

Na felrakta a Multibeast az audio drivert. Kérdte hogy a bootloader-t is rakjam fel vele. Felrakattam. Érdekességképp a bootloader nem változott és hang sincs még mindig. :(

Smoke some weed nigga!

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  macOS PC-re (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.