Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  macOS PC-re (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:03:45

LOGOUT.hu

A rendelkezésünkre álló információk alapján, a szoftver PC-re való telepítése Magyarországon nem minősül illegális cselekménynek. Ettől függetlenül a szoftver módosítása továbbra sem megengedett, ezért a továbbiakban az ilyen verziókra történő bárminemű utalástól kérjük mindenki tartózkodjon!

Tartalomjegyzék:

1. Előkészületek
2. macOS telepítő USB létrehozása
3. Clover telepítése
4. macOS telepítése
5. Telepítés utáni tennivalók
6. Támogatott Grafikus processzorok
7. Előforduló hibák, támogatott WiFi+BT/Ethernet eszközök
8. Hogyan kérjünk segítséget, ha nem működik?
9. Hasznos linkek
10. Hasznos alkalmazások
11. Hasznos alkalmazások (társtopikból a hasznos programok és hasznos apróságok címek alatt)
12. Windows Dual-Boot (egy meghajtón/külön meghajtón)

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#26451) Smiley


Smiley
őstag

Nalam eddig jol megy, bar erdekes volt ez a frissites... uj a restart elotti toltokepernyo, aztan a restart utan olyan mint ha az eslo telepites lenne, vegigfut a progressbar, csak egy nagy feher negyzet, aztan kerdezte az icloud passwd-t meg setting up your mac blablabla...

Én mondol, Maga mondol, Én mondol. Így kell normál beszélgetni...

(#26452) tlac válasza Smiley (#26450) üzenetére


tlac
Topikgazda

még nem :)

nektek szokott ilyen hibát dobni, hogy a firevault meg a helyreállítási mód nem lesz elérhető?

frissen formázva

[ Szerkesztve ]

(#26453) Wiz Khalifa válasza tlac (#26452) üzenetére


Wiz Khalifa
addikt

Én frissen formázott HDD-re raktam és nekem nem dobott ilyen üzit fel. :)

MÁS:
Ha pl a Cloveres bootloaderrel indítom a Windows-om akkor a Win-es SSD-n tehet valami olyat (pl belepiszkál a boot-ba) hogy utána a Clover nélkül ne tudjon betölteni a Win? Mert régen Chamelion-al volt ilyen hogy a BOOT MRG-t vagy milyen fájt (amitől bebootol a Win) letörölte. És nem tudtam bebootolni. :(

[ Szerkesztve ]

Smoke some weed nigga!

(#26454) Smiley válasza tlac (#26452) üzenetére


Smiley
őstag

Ezek a cuccok csak akkor mukodnek ha van recovery particio, onnan tudom, hogy amikor a komplett maverick-et masoltam at a macbook pro-rol az hacklira akkor a recovery-t nem hoztam es az "elso" inditasnal szolt, hogy ezek nem lesznek elerhetok addig amig meg nem csinalom a recovery-t.

Én mondol, Maga mondol, Én mondol. Így kell normál beszélgetni...

(#26455) tlac válasza Smiley (#26451) üzenetére


tlac
Topikgazda

hmm, megpróbálom majd az új verzióval is

Ezek a cuccok csak akkor mukodnek ha van recovery particio

jah, sejtettem
fel nem fogom mi baja lehet, hogy miért nem csinálja meg

(#26456) Smiley válasza tlac (#26455) üzenetére


Smiley
őstag

Az SMBIOS rendben van?

Szerk: Lehet kene keriteni egy masik disk-et a proba kedveert.
https://support.apple.com/en-us/HT201316

[ Szerkesztve ]

Én mondol, Maga mondol, Én mondol. Így kell normál beszélgetni...

(#26457) tlac válasza Smiley (#26456) üzenetére


tlac
Topikgazda

passz, szerintem azt telepítésnél nem igazán számít

Szerk: Lehet kene keriteni egy masik disk-et a proba kedveert.

mondasz valamit, van 3 vinyó is a fiókban :D
(csak itx-es gépem van és elég kényelmetlen szerelgetni)

(#26458) tlac válasza Wiz Khalifa (#26453) üzenetére


tlac
Topikgazda

telepítés után az indítás már nem tud rontani:)

(#26459) Smiley válasza tlac (#26458) üzenetére


Smiley
őstag

Kell az az osszefoglalo, a boot folyamatokrol is :)

Én mondol, Maga mondol, Én mondol. Így kell normál beszélgetni...

(#26460) Wiz Khalifa válasza tlac (#26458) üzenetére


Wiz Khalifa
addikt

Akkor jó. Azt hittem ez is tönkre fogja vágni mint a Chamelion. :DDD

Smoke some weed nigga!

(#26461) func93


func93
senior tag

Valaki tud mutatni egy szép guide-ot ami levezeti ezt az egészet? Mondjuk jo lenne ha benne lenne a virtual mschine is, mert valamiert nem érzékeli az usb-t..

"Nem lehet összekötni a pontokat a jövőt fürkészve, az összefüggések csak utólag visszanézve látszanak." - Steve Jobs

(#26462) tatomi92 válasza func93 (#26461) üzenetére


tatomi92
aktív tag

Mivel csináltad az OS X-es Pen drive-od?

iPhone 14 Pro & Google Pixel 7

(#26463) Smiley válasza func93 (#26461) üzenetére


Smiley
őstag

Mar keszuloben van egy magyar nyelvu guide ami elmagyarazza lepesrol lepesre a telepito keszitest es a telepites folyamatat, ha idom engedi akkor a hetvegen kesz lesz.

Én mondol, Maga mondol, Én mondol. Így kell normál beszélgetni...

(#26464) func93 válasza tatomi92 (#26462) üzenetére


func93
senior tag

Mármint mikor megcsinálom VM-be az OSX-et, ott nem érzékeli.

"Nem lehet összekötni a pontokat a jövőt fürkészve, az összefüggések csak utólag visszanézve látszanak." - Steve Jobs

(#26465) tlac válasza func93 (#26464) üzenetére


tlac
Topikgazda

vmware?
ha nem, akkor az legyen

(#26466) tatomi92 válasza func93 (#26464) üzenetére


tatomi92
aktív tag

[link]

Egy leírás addig, amíg nem készül el az útmutató arról, hogy tudsz Vmware-ben OS X-et felrakni, igaz ez még a Mountain Lion, de azon is tudsz magadnak aztán bootolható Pen drive-ot készíteni El Capitan-al.

Anno én is ez alapján csináltam meg a "virtuális OS X-et".

[ Szerkesztve ]

iPhone 14 Pro & Google Pixel 7

(#26467) #92049152 válasza func93 (#26464) üzenetére


#92049152
törölt tag

Próbáld meg az összes usb portot, valamikor elég ha a windows-os driver van fent, legalábbis nekem csak az usb 3.0-ás portot ismeri fel a VMware.

(#26468) func93


func93
senior tag

Vmware jó, usb jó. Most töltsek le a virtual osx-en belül egy osx-et és akkor kezdhetem kreálni az usb kulcsot?

"Nem lehet összekötni a pontokat a jövőt fürkészve, az összefüggések csak utólag visszanézve látszanak." - Steve Jobs

(#26469) #92049152 válasza func93 (#26468) üzenetére


#92049152
törölt tag

Így van.

(#26470) func93


func93
senior tag

Megcsinaltam unibeast-el az usb kulcsot. El capitan ment ra. Sikeres boot majd ssd-re telepites, vegig fut, restart es mikor kivalasztom hogy az ssd-rol bootoljon akkor fekete kep..

"Nem lehet összekötni a pontokat a jövőt fürkészve, az összefüggések csak utólag visszanézve látszanak." - Steve Jobs

(#26471) Wiz Khalifa válasza func93 (#26470) üzenetére


Wiz Khalifa
addikt

Clover vagy Chamelion van bootloader-nek? Mert ha Clover akkor így indísd, azaz ezt a bootflageket írd be:

"PCIRootUID=1"

Ha Chamelion-t használsz akkor meg ezeket írd be:

"PCIRootUID=1 GraphicsEnabler=Yes"

Mivel ugyan olyan VGA-d van mint nekem szerintem ennyi megoldja. :)

Smoke some weed nigga!

(#26472) func93 válasza Wiz Khalifa (#26471) üzenetére


func93
senior tag

Clover. Na legalabb ez jo hir. :)

"Nem lehet összekötni a pontokat a jövőt fürkészve, az összefüggések csak utólag visszanézve látszanak." - Steve Jobs

(#26473) Wiz Khalifa válasza func93 (#26472) üzenetére


Wiz Khalifa
addikt

Akkor csak a "PCIRootUID=1" kell. :)

FakeSMC-t beletetted a clover-be?

Smoke some weed nigga!

(#26474) Wiz Khalifa


Wiz Khalifa
addikt

Kérdésem lenne!

Megoldható az hogy csak egy-két HDD ikon legyen az asztalon? Mert pl a Windows-os HDD ikon nem kell. De az adat kell.

Smoke some weed nigga!

(#26475) tibi970307


tibi970307
tag

Tudom, hogy ez a topic PC-vel foglalkozik, de nem találtam jobb helyet.
Van olyan notebook, ami teljesen megfelel Hackintosh telepítésére? Úgy adódott, hogy fontos lenne a hordozhatóság, de ugyanakkor a stabil működés is fontos lenne. Amire használnám: Cinema 4D (nagymértékű memória, CPU, GPU használat), Autodesk programok, esetleg egyéb 3D-s program, mint a SolidEdge, és még Photoshop is.
Úgy olvastam külföldi fórumon, hogy a Mac OSX nem tud váltani a dedikált és integrált GPU között, ezért inkább olyat érdemes választani, amiben nincs dedikált VGA.

[ Szerkesztve ]

(#26476) Smiley válasza tibi970307 (#26475) üzenetére


Smiley
őstag

Az OS X volt az elso olyan rendszer ami tudott valtani az igp es discrete kartya kozott...

Én mondol, Maga mondol, Én mondol. Így kell normál beszélgetni...

(#26477) tibi970307 válasza Smiley (#26476) üzenetére


tibi970307
tag

Akkor valószínűleg halványuló angoltudásomnak tudható be a félreértésem.

(#26478) tlac válasza Smiley (#26476) üzenetére


tlac
Topikgazda

és hackintosh-nál mi a helyzet?

(#26479) func93 válasza Wiz Khalifa (#26473) üzenetére


func93
senior tag

Nem tudok rola h beleraktam.

"Nem lehet összekötni a pontokat a jövőt fürkészve, az összefüggések csak utólag visszanézve látszanak." - Steve Jobs

(#26480) Wiz Khalifa válasza func93 (#26479) üzenetére


Wiz Khalifa
addikt

Pedig az kellett volna.

Smoke some weed nigga!

(#26481) lócitrom válasza Smiley (#26439) üzenetére


lócitrom
őstag

a telepítőlemez elkészítésére gondoltam. az MBR úgy tudom csak patch kérdése.

„the cake is a lie” - mi band 4 fordítás: https://bit.ly/miband4hu - mi band 5 fordítás: https://bit.ly/miband5hu - mi band 6 fordítás: https://bit.ly/miband6hu

(#26482) func93 válasza Wiz Khalifa (#26480) üzenetére


func93
senior tag

Az mi volna amugy? Fake...

"Nem lehet összekötni a pontokat a jövőt fürkészve, az összefüggések csak utólag visszanézve látszanak." - Steve Jobs

(#26483) Wiz Khalifa válasza func93 (#26482) üzenetére


Wiz Khalifa
addikt

FakeSMC

Itt van a leírás hogy hogyan tudod a Clover-be beletenni meg miegymás. Én is meg Mary Jane is így telepítettük a rendszert és patent. Szóval Smiley kolléga leírását kövesd. :DDD

[ Szerkesztve ]

Smoke some weed nigga!

(#26484) func93 válasza Wiz Khalifa (#26483) üzenetére


func93
senior tag

Pedig orvendeztem, hogy szüret után mar var az osx.. Hat nem.

"Nem lehet összekötni a pontokat a jövőt fürkészve, az összefüggések csak utólag visszanézve látszanak." - Steve Jobs

(#26485) Wiz Khalifa válasza func93 (#26484) üzenetére


Wiz Khalifa
addikt

Először szerintem próbáld ki a "PCIRootUID=1" bootflaggel. Mert lehet hogy azzal is rendesen bejön a rendszer. Ha netán nem akkor egy új telepítőt kell kreálni. :)

Smoke some weed nigga!

(#26486) Smiley válasza tlac (#26478) üzenetére


Smiley
őstag

26478: Szerintem ott is kivitelezheto, ha nem kell patkolni a drivereket...

26481: A telepito guide mar egesz jol all... Nem akarom meg belinkelni, mert tuti van benne hiba, de igerem olyan lesz hogy azt mindenki erteni fogja. :)

Én mondol, Maga mondol, Én mondol. Így kell normál beszélgetni...

(#26487) func93 válasza Smiley (#26486) üzenetére


func93
senior tag

Alig várjuk! :)

"Nem lehet összekötni a pontokat a jövőt fürkészve, az összefüggések csak utólag visszanézve látszanak." - Steve Jobs

(#26488) rooney8 válasza Wiz Khalifa (#26453) üzenetére


rooney8
aktív tag

hát velem történt már kellemetlen dolog cloverből való win indítással.
bejött a clover, kiválasztottam a win-t, dolgozgattam rajta egy kicsit, majd újraindításnál láttam, hogy van pár frissítés, amit telepítene. gondoltam üsse kavics, telepítse csak. újraindult, majd arra lettem figylemes, hogy cloverből eltűnt a hackli. valahogy sikerült megmókolnom, hogy visszakerüljön a listába, de a boot már sehogy sem jött össze. verbose-ban láttam, hogy fsck betölt és próbálja kijavítani a hibákat, de nem sikerült neki egyszer sem. valamit szétgányolhatott a win. na azóta nem frissítem a win-t:D
ha win-en akarok dolgozni, akkor nem cloverből bootolok, hanem uefi bootválasztóban rábökök a win hdd-re, tehát a clovert kihagyom a mókából (ezt itt javasolták, és elvileg ha így indítom a win-t, akkor nem lehet már tényleg semmi baj, de inkább nem mertem kockáztatni:D).

[ Szerkesztve ]

(#26489) Wiz Khalifa válasza rooney8 (#26488) üzenetére


Wiz Khalifa
addikt

Én sose frissítek Win-t. Amúgy nekem a Clover nem bootolja be a Win-t.... :(

De a másik kérdésem az hogy hogyan lehet megszabni OS X-en hogy csak bizonyos HDD ikonja legyen kinn az asztalon? Szóval a Win-es HDD ikonon kívül mindegyik. Az OS X-es és az adat HDD-k ikonja.

Smoke some weed nigga!

(#26490) Chal válasza rooney8 (#26488) üzenetére


Chal
addikt

A Windows szemszögéből akkor ez azt jelentené, hogy szétbarmol szándékosan bármilyen partíciót vagy lemezt maga körül, ami valljuk be, MS ide vagy oda, elég nagy probléma lenne, legalább akkora, hogy ettől lenne hangos az egész internet hetekig/hónapokig.

Szóval szerintem ott valami más gond volt.

(#26491) kerobi


kerobi
senior tag

Sziasztok! Acer e5-572g-m van, arra szeretném feltenni a yosemitét. Van valami speciális beállítás amire figyelni kell? hd4400 van tán benne, a gforce 4210m meg gondolom felejtős.

Macbook Air M1, Asrock Z390 phantom gaming mini itx, I9-9900K, 32GB 3600MHz G.Skill, Pro-ject Pre Box S2 Digital DAC+PreAMP, Raijintek Metis plus ház, Noctua NH D15 cooler, Radeon Pulse 5700Xt

(#26492) rooney8 válasza Chal (#26490) üzenetére


rooney8
aktív tag

ugyan nem látok bele a rendszer működésébe, de egy nagyobb frissítésnél simán belenyúlhat szerintem olyan dolgokba, amik miatt meghal a hackli. szerintem bootolással kapcsolatban piszkált meg valamit.
én már annyival meg tudtam ölni az osx-et, hogy win-ből próbáltam meg szerkeszteni az osx-nek az egyik .plist-jét (nem töltött be az osx, viszont ahhoz, hogy működésre bírjam egy .plist-ben át kellett írni pár dolgot). gondoltam win-ből megcsinálom. újraindítottam, majd utána minden indításnál csak az fsck jött be és nem tudta kijavítani a hibát. reinstall lett.

(#26493) Smiley válasza rooney8 (#26492) üzenetére


Smiley
őstag

Csodalkozol, hfs+-t irni win alol... pont az ilyenekre talaltak ki a singel user mode-ot.

Én mondol, Maga mondol, Én mondol. Így kell normál beszélgetni...

(#26494) rooney8 válasza Smiley (#26493) üzenetére


rooney8
aktív tag

nem csodálkozom, csak arra akartam rávilágítani, hogy simán megölheti a win az osx-et.

(#26495) somasz


somasz
addikt

Windows alól lehet bootolható pendrive-ot létrehozni, mavericks telepítéshez? Egyszerűen sehol nem találtam értelmes leírást. TransMac-kel próbáltam, de bootolásnál nem is látja uefi-ben a laptop, amin ki akarom próbálni.

Eladó üzleti laptopok számlával, garanciával: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/somasz/index.html

(#26496) tlac válasza somasz (#26495) üzenetére


tlac
Topikgazda

valamelyik osx verzióhoz láttam már telepítőt létrehozó programot, de sose próbáltam
rákereshetsz hátha találsz valamit

sajnos az a hülye helyzet van, hogy kell egy működő osx (ami lehet virtuális is), ahhoz, hogy a telepítőt könnyedén megcsinálhasd
az indulás nehéz

(#26497) somasz válasza tlac (#26496) üzenetére


somasz
addikt

Az a baj, hogy nem most akartam elkezdeni virtual boxot tanulni, stb. De lehet, hogy ez lesz a vége.

Eladó üzleti laptopok számlával, garanciával: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/somasz/index.html

(#26498) Smiley válasza tlac (#26496) üzenetére


Smiley
őstag

Ezt is le kene vezetni, mennyire kell hackolni a vbox-ot hogy fusson rajta az osx mondjuk linux vagy win alatt?
Azt tudom hogy ha osx a host akkor tamogatva van a vbox-ban is az osx guest.

Én mondol, Maga mondol, Én mondol. Így kell normál beszélgetni...

(#26499) tlac válasza somasz (#26497) üzenetére


tlac
Topikgazda

Wmare ajánlott, de unlockolni kell
Virtuális gépen lehet a legegyszerűbben sikereket elérni

(#26500) tlac válasza Smiley (#26498) üzenetére


tlac
Topikgazda

Az utóbbi hostos mondatban biztos vagy? Link?

Évekkel ezelőtt próbáltam, akkoriban gyakorlatilag hackintosh kellett alá, lehet azóta már jobb a helyzet, de nem tudok róla, hogy lenne-e már vm driver.

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  macOS PC-re (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.