Hirdetés

2024. május 1., szerda

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  macOS PC-re (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:03:45

LOGOUT.hu

A rendelkezésünkre álló információk alapján, a szoftver PC-re való telepítése Magyarországon nem minősül illegális cselekménynek. Ettől függetlenül a szoftver módosítása továbbra sem megengedett, ezért a továbbiakban az ilyen verziókra történő bárminemű utalástól kérjük mindenki tartózkodjon!

Tartalomjegyzék:

1. Előkészületek
2. macOS telepítő USB létrehozása
3. Clover telepítése
4. macOS telepítése
5. Telepítés utáni tennivalók
6. Támogatott Grafikus processzorok
7. Előforduló hibák, támogatott WiFi+BT/Ethernet eszközök
8. Hogyan kérjünk segítséget, ha nem működik?
9. Hasznos linkek
10. Hasznos alkalmazások
11. Hasznos alkalmazások (társtopikból a hasznos programok és hasznos apróságok címek alatt)
12. Windows Dual-Boot (egy meghajtón/külön meghajtón)

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#25952) Genius007


Genius007
őstag

Erre valakinek ötlet esetleg?
A gép egy HP Envy 17" 4magos quad procis 8gb ramos noti, youtubeon sok videót néztem, és 99% hogy felmegy erre az OSX, sok leírást olvastam match_kernel, ddsd meg még hasonló dolgokról, de nekem a java része kínai, mert nem értek az OSX-hez.
Virtuális gépben próbáltam meg létrehozni, és ez a hibaüzenet fogadott.
TransMac-el megcsináltam Pendrive-ra is, bootolni is tudok róla, de amikor görgeti le a sok infót, akkor menet közben újra indul a laptop, megpróbáltam 4x 5x de mindig ezt csinálja, (gondolom mindig annál a pontnál ahova eljut).
Valakinek esetleg tapasztalata Haswelles notival és OSX-el?
Próbáltam már iATKOS M2-őt, ott krix kraxos lett a kép telepítés előtt, Yosemite 10.10.1.-et 2-őt, 3-mat, egyikkel sem volt jó.
Ha valaki esetleg tudna segíteni felvarázsolni azt megköszönném! :)

[ Szerkesztve ]

https://hardverapro.hu/apro/razer_blade_16_2023_i9_13950hx_rtx_4090_16gb_32gb/hsz_1-200.html

(#25953) Wiz Khalifa válasza Genius007 (#25952) üzenetére


Wiz Khalifa
addikt

Moderálni fognak megint a hirdetési szándék miatt.

Haswell-es notival és OS X-el nem volt dolgom. De Haswell Refresh-es asztali géppel és OS X-el igen ami mondthatni ugyan az. Nekem ahogy írtam és küldtem a cuccot sikerült feltenni. Viszont. Én Niresh Mavericks-ot tettem fel. Ha Yosemite-t próbáltam mindig lefagyott a telepítő hasonlóan mint neked. Viszont én a linkelt Mavericks-ot tettem fel, annyit babráltam én az alapértelmezett cuccok integrálásánál a telepítőbe hogy a PS2-es laptopos támogatottságot és az akku visszajelzőt kivettem mivel asztalin ezek nem kellettek. És mindig pöcc röff ment. És ahogy bejött a rendszer megvártam míg mindent megcsinál (értesít róla) utána újraindítottam és nyomattam fel a 10.9.5-öt. Én azzal elvoltam tökéletesen. :)

Amúgy míg nekem 5870-es VGAm volt akkor mikor feltettem a szűz 10.9.0-át akkor a ventije hangosan pörgött (nem szabályozta le semmi) de mikor felfrissítettem az OS X-et 10.9.5-re egyből elnémult. :)

Smoke some weed nigga!

(#25954) tlac válasza Genius007 (#25952) üzenetére


tlac
Topikgazda

bootloader-t (pl. Chameleon) is tettél a pendrive-ra?

(#25955) Wiz Khalifa válasza tlac (#25954) üzenetére


Wiz Khalifa
addikt

Ha bebootlol akkor szerintem igen. De amúgy általában az OS X-ek tartalmazzák a bootloadert nem?

Smoke some weed nigga!

(#25956) Genius007 válasza Wiz Khalifa (#25953) üzenetére


Genius007
őstag

Amit Te küldtél linket privátban, azt is feltettem TransMac-el, bebootol, és amikor az elején görgeti le a telepítés előtt a sok cuccot, ujra indul a gép.
Akármilyen kapcsolóval csinálom, -v -s -x már mindent próbáltam PCIRootUID=1 (és 0) előrébb sehogy sem jutottam.
Bootloader gondolom van rajta ilyenkor, hisz amikor Pendriveról bootolok, akkor elindul, csak a telepítés elejéig sem jutok el ... :U

https://hardverapro.hu/apro/razer_blade_16_2023_i9_13950hx_rtx_4090_16gb_32gb/hsz_1-200.html

(#25957) Wiz Khalifa válasza Genius007 (#25956) üzenetére


Wiz Khalifa
addikt

Én privátba csak a TransMac-et és annak a használatát küldtem el. :) Ott nem küldtem el neked OS X verziót.

Próbáld meg a Niresh Mavericks-et amit linkeltem fentebb itt.

Smoke some weed nigga!

(#25958) tlac válasza Wiz Khalifa (#25955) üzenetére


tlac
Topikgazda

De amúgy általában az OS X-ek tartalmazzák a bootloadert nem?

Apple gépen menni fog a gyári installer, efi-s boot-tal
(azt nem tudom, hogy desktop gépen uefi-vel mit kezdene)

de az osx86-os bootloaderek csinálnak még jó pár dolgot magán a bootoláson kívül

(#25956) Genius007

Amit Te küldtél linket privátban, azt is feltettem TransMac-el, bebootol, és amikor az elején görgeti le a telepítés előtt a sok cuccot, ujra indul a gép.

ezért sem jó privátban a szakmai dolgokat megbeszélni a topik helyett, mert így esélyünk sincs, hogy tudjuk miket csináltál és próbáltál már

(#25959) Wiz Khalifa válasza tlac (#25958) üzenetére


Wiz Khalifa
addikt

Én eddig Niresh Mavericks-t tettem fel mindig. Az nem igényelt külön bootloadert. De A Yosemite Zone-os Yosemite nem akar nekem települni....

Privátba neki csak a TransMac-at adtam oda egy linken meg hogy hogyan csinálhat DMG fájlból bootolhatós pendrive-ot. Szóval a TransMac meg a használatát kapta meg. :)

Ennyi történt.

Smoke some weed nigga!

(#25960) tlac válasza Wiz Khalifa (#25959) üzenetére


tlac
Topikgazda

igen, mert azok hackintosh release-ek (amikről nem is szabadna beszélni)
az eredeti osx-hez képest van benne jó pár módosítás (módosított kextek, osx86-os bootloader, stb.)

Privátba neki csak a TransMac-at adtam oda egy linken meg hogy hogyan csinálhat DMG fájlból bootolhatós pendrive-ot.

Genius007

akkor meg azt kellene odaadni a wmware-nek, arról bootolni, és akkor működne
utána az osx alatt meg már sokkal könnyebb összerakni egy saját telepítőt a géphez

[ Szerkesztve ]

(#25961) Genius007 válasza Wiz Khalifa (#25959) üzenetére


Genius007
őstag

Jogos!
Most vissza olvastam, más küldte át az OSX letöltéséhez a linket.
Ezt (is) letöltöttem már, és ezzel sem volt jó.

yosemite-zone-10-10-1-iso-niresh

Virtualba sem jó, mert ott bár feltudom telepiteni az OSX-et, de amikor felteszi, és újra indul a gép, görgeti le a sok infót, ott BlueTooth Missing Transport hiba üzenetet kapok és ott meg is áll! :U
(Eddig Virtualba volt hogy a legtovább eljutottam, idáig).

https://hardverapro.hu/apro/razer_blade_16_2023_i9_13950hx_rtx_4090_16gb_32gb/hsz_1-200.html

(#25962) tlac válasza Genius007 (#25961) üzenetére


tlac
Topikgazda

van bt a gépben?
tiltsd le

(#25963) Genius007 válasza tlac (#25962) üzenetére


Genius007
őstag

Van!
De hogy tudom letiltani ... ?
Mert BIOS-ban ha jól rémlik nincs ilyen opció, de mindjárt megnézem. :) :R

https://hardverapro.hu/apro/razer_blade_16_2023_i9_13950hx_rtx_4090_16gb_32gb/hsz_1-200.html

(#25964) Genius007 válasza Wiz Khalifa (#25959) üzenetére


Genius007
őstag

No helyzet van! :D
Letöltöttem a Maverickset amit mondtál, virtualba feltettem, minden gond nélkül felment, és ott megy rendesen! Letöltöttem a DMG filet is (mert alapból ISO-t szedtem le ugye, de a TransMachez DMG kell)
Feltettem Pendrivera TransMac-el, bebootol, viszont amikor kiválasztom, hogy Niresh Mavericks (rögtön az elején ugye) elkezdi görgetni a dolgokat (-v kapcsolóval) és 2sec már újra is indul a laptopom ...
De ez legalább már elindult Virtualba és ment rendesen, már látok valami fényt az alagút végén. :)

Ötlet esetleg, hogy hogy indítsam, mit csináljak / tegyek, hogy ne induljon újra még telepítés előtt?

https://hardverapro.hu/apro/razer_blade_16_2023_i9_13950hx_rtx_4090_16gb_32gb/hsz_1-200.html

(#25965) tatomi92 válasza Genius007 (#25964) üzenetére


tatomi92
aktív tag

Milyen proci van pontosan benne?

iPhone 14 Pro & Google Pixel 7

(#25966) Genius007


Genius007
őstag

Időközben találtam pár infót, videót YouTube-on, hogy állítólag valami mach_kernel-el kellene okoskodnom, kicserélni a pendriveon, feltelepíteni, aztán vissza cserélni, stb stb ... és akkor jó lenne.

Ehhez a részéhez esetleg ért valaki? :U
Privátban leírást is tudok küldeni, mert itt nem biztos, hogy meglehet osztani, bár ha a Hp Envy Mavericks Rebootra rákeres valaki googleba, akkor kidobja a dolgokat. :)

A laptop egy HP Envy 17"

Adatok:
CPU: Haswell, Intel Quad Core i7-4700QM 8x3.4 Ghz with turbo boost 3.2 Ghz, 8 szálas.
Kijelző: 17.3" HD+ LED (1600x900) (tükröződésmentes)
Memória: 8 GB DDR3 1600Mhz (max 16GB)
Háttértár: 1T HDD Vagy 128GB SSD
Videókártya (2db):
Intel HD 4600 (2 GB osztott)
Nvidia GeForce GT740m (2GB dedikált)

[ Szerkesztve ]

https://hardverapro.hu/apro/razer_blade_16_2023_i9_13950hx_rtx_4090_16gb_32gb/hsz_1-200.html

(#25967) tatomi92 válasza Genius007 (#25966) üzenetére


tatomi92
aktív tag

Ez a jelenség egyébként a Haswell Early Reboot. Patchelt kernel kell hozzá, de sajnos ahhoz nem értek.

iPhone 14 Pro & Google Pixel 7

(#25968) tlac válasza tatomi92 (#25967) üzenetére


tlac
Topikgazda

vagy a Clover bootloader

"[3130] Added an on-the-fly patch for Haswell-E CPUs (credit to stinga11 for the binary patch)."

[ Szerkesztve ]

(#25969) Genius007 válasza tlac (#25968) üzenetére


Genius007
őstag

Ezt a Clover okosságot, hogy kell használni?
Leszedtem, de .pkg van benne. :B

https://hardverapro.hu/apro/razer_blade_16_2023_i9_13950hx_rtx_4090_16gb_32gb/hsz_1-200.html

(#25970) tlac válasza Genius007 (#25969) üzenetére


tlac
Topikgazda

(#25971) Genius007 válasza tlac (#25970) üzenetére


Genius007
őstag

Közben leszedtem ez alapján a videó alapján [link]
leszedtem bootdiskutilty-t amivel egy külön pendrivera rátettem a Clovert.
Be is tudok bootolni róla, látja a vinyókat, de ugye csak Win-t tudok bootolni.
Gondoltam bedugom a pendriveot amin az OSX van, hátha tudok róla bootolni, elő is ugrik Cloverben az új Pendrive, alatta a Boot from Niresh-Mavericks felirattal, rámegyek, meg is villan a pendrive ledje, fekete háttér, és ..... úgy is marad. A gép nem fagy le, mert a ctrl alt deletere reagál, újra indúl, de ha Cloverből akarok az OSX-es pendriveról menni, akkor nem megy, csak fekete háttér van végig, a pendrive sem villog, szóval nem tölt semmit.

Más megoldás, vagy valahogy az OSX-es pendrivera feltudom varázsolni ezt a Clover okosságot?
Vagy Cloveren belül ott a SHELL, ott tudok valami paranccsal indítani?

https://hardverapro.hu/apro/razer_blade_16_2023_i9_13950hx_rtx_4090_16gb_32gb/hsz_1-200.html

(#25972) tlac válasza Genius007 (#25971) üzenetére


tlac
Topikgazda

ezt a gagyi rázkódós videót nem volt türelmem végignézni
ha volt benne valami fontos, inkább írd le

éleszd fel a virtuális géped, sokkal könnyebb lenne megcsinálni abban az egészet
utána tudok segíteni

[ Szerkesztve ]

(#25973) Wiz Khalifa válasza Genius007 (#25971) üzenetére


Wiz Khalifa
addikt

Ezzel próbáld indítani:

hp laptop users: hp -v

Smoke some weed nigga!

(#25974) Genius007 válasza Wiz Khalifa (#25973) üzenetére


Genius007
őstag

Kipróbáltam most, semmit nem segített, ugyan úgy újra indul egyből.

tlac: Várom az infót, Virtuális gép belőve, ott megy rendesen a Mavericks. :)

https://hardverapro.hu/apro/razer_blade_16_2023_i9_13950hx_rtx_4090_16gb_32gb/hsz_1-200.html

(#25975) tlac válasza Genius007 (#25974) üzenetére


tlac
Topikgazda

szuper, mi volt a megoldás?

itt van egy általános tutorial
nem feltétlenül ezt kell követned, mivel Chamelon helyett te a Clover-t fogod használni, meg a telepítő létrehozására is van már egyszerűbb módszer, de azért nézd át

vázlatosan ezt kell csinálnod a virtuális gépből:
-letöltöd store-ból a legfrissebb osx-et
-pendrive-ra rakd fel az osx installer-t, [link]
-telepítsd a pendrive-ra a clover-t
-ezután rögtön ki is próbálhatod élesben, hogy bootol-e
-ha nem, akkor akkor írd le, hogy mi volt a gond, valószínűleg kelleni fognak még kext-ek

első körben annyi a cél, hogy natívan fusson rajta az osx, nem baj, ha még egy csomó minden nem működik majd benne

[ Szerkesztve ]

(#25977) Genius007 válasza tlac (#25975) üzenetére


Genius007
őstag

A Mavericks mindig is ment Virtualisan, azzal sosem volt gond.
Csak a többi nem ment Virtualba, mert BlueTooth Transport Missing hiba jött elő mindig telepítés után, so már az OSX kezdeti lépések sem jöttek be.

Viszont a Mavericket ki irtam Pendrivera TransMac-el, és nem tudom telepíteni ugye, mert amint legörgetné a dolgokat (telepítés előtt még ugyye) újraindul a notim, bármilyen kapcsolót írok be, egyik sem jó, ezért kellene a match_kernel -es okosságot megcsinálni, mert hiába csináltam külön pendriveon Clovert, és bootoltam róla, aztán majd a Mavericks Pendriveról, ott fekete képernyő fogadott, és nem kezdett el Clover után a Mavericks Bootba.

AppStoreból pedig nem tudom ma letölteni az OSX-et, mert bár van Apple ID-m, de hiába lépek be vele (Virtual gépbe), ellenőrizni akarja, hogy tényleg az én kártyám -e (és levonni X összeget), de nincs a kártyámon pénz (majd holnap teszek rá), bár nem értem mire fel akar levonni pénzt, csak az OSX-et tölteném le, ami ingyenes tudtommal.

Match_kernelre valakinek opció?
Mellesleg félek attól, hogy hiába töltöm le majd AppStoreból az OSX-et, és csinálom meg MultiBeastel (gondolom ezt akarod majd mondani, sosem próbálta még amúgy, csak YouTubeon láttam pár tutorialt) ha a sima Mavericks (Niresh H*ck oldalról amit a kolléga linkelt fentebb) nem működik már a Boot sem (TransMac-elve) akkor az AppStoreból letöltött miért lenne jó? :B

https://hardverapro.hu/apro/razer_blade_16_2023_i9_13950hx_rtx_4090_16gb_32gb/hsz_1-200.html

(#25978) Wiz Khalifa válasza Genius007 (#25977) üzenetére


Wiz Khalifa
addikt

Match_kernel-el sajnos én nem foglalkoztam. Csak már működő OS X alatt. Vagyis túlzás. Első feltelepítés után bejött a rendszer, működött hibátlanul míg újra nem indítottam. Utána be se jött. Ez egy AMD-s gépen volt. Na ott használtam egyszer Match_Kernel-t. De az már a rendszeren belül volt. Neked így én sajna nem tudok segíteni. :(

Smoke some weed nigga!

(#25979) Chal


Chal
addikt

Tud valaki itthon is beszerezhető működő usb Bluetooth donglet ajánlani? Illetve jöhet ajánlás PCI-E vagy USB 5Ghz wifi adapterre is.

Könnyen lehet jó ajánlásokat találni ezek kapcsán pl Tonyéknál is, de nekem itthon beszerezhető kéne, ekkora összegeknél felesleges külföldről rendelgetni szerintem, meg 1 hónapot várni rá.

Előre is köszi!

(#25980) tlac válasza Genius007 (#25977) üzenetére


tlac
Topikgazda

nekem nincs megadva kártya, volt régen egy trükk amikor nem kellett megadni:
[link]
nem tudom, hogy működik-e még

és csinálom meg MultiBeastel (gondolom ezt akarod majd mondani

nem akarom mondani, mert még sosem használtam azt a csodát

(#25981) Wiz Khalifa válasza Genius007 (#25977) üzenetére


Wiz Khalifa
addikt

MultiBeast-et amúgy könnyű használni. Én is régen leírás alapján csináltam meg. És a "szűz" OS X amúgy csak akkor indul el a penyón ha van egy boot cuccod. Ami a Niresh Mavericks-be be van integrálva.

Amúgy nekem van egy Chamelion-os ISO-s bootloaderem ha érdekel. Én azt szoktam kiírni CD-re (2.5MB kb) vagy pendrive-ra és akkor azzal tudok boot-olni bármilyen OS-t pendrive-ról még olyat is amin nincs bootloader.

Ha kell megosztom azt is a Gdrive-omon.

Smoke some weed nigga!

(#25982) tibi970307


tibi970307
tag

Sziasztok!

Szeretnék Hackintosh-t, de a lehető legkímélőbb lehetőséget a pénztárcámra nézve.
Tehát arra gondoltam, hogy vennék egy i3 2100/2120-at, valamint mellé valamilyen B85-ös alaplapot. A kérdésem az lenne, hogy ezek a hardverek mennyire alkalmasak Mac OSX futtatásra? Konkrétan az egész fejlesztés kijönne 30-35 eFt-ból és még rendszert is tudnék váltani.

(#25983) Wiz Khalifa válasza tibi970307 (#25982) üzenetére


Wiz Khalifa
addikt

A B85-ös alaplapok többsége tudtommal támogatott. :) Az enyém pl 100%-osan kompatibilis azzal a Mavericks-el amit fentebb már linkeltem.

Proci terén meg érdemes szétnézni mi van gyárilag benne. Amúgy amiket procikat írtál nem jók. Mivel s1155-ös mind a kettő azaz második genes. De a B85-ös lapok meg már s1150-es azaz negyedik genes procit kell nézni.

Amúgy alaplap szerintem egy Gigabyte GA-B85M-D3H jó lenne mert olcsó, jó és tudtommal az audio is kextelhető.

Procikat én annyira nem vágom mit szeret az OS X de szerintem egy i3-4130 jó lehet. De majd tlac kisegít jobban téged. :)

Smoke some weed nigga!

(#25984) Chal


Chal
addikt

Success story:

- Asus z97-AR
- i5 4690
- 32GB ram
- Fractal Design Define R5
- Samsung 850 EVO 250GB
- Seagate 2TB SSHD

Megy minden :) Nagy truvájság volt a dologban, hogy ez nem egy új telepítés, hanem a meglevő iMacemről (27") költöztettem át a rendszert. További érdekesség, hogy ezt az OSX-et a gép vásárlásakor kaptam előtelepítve (ha jól rémlik akkor Snow Leopard volt talán), azóta csak upgradeket kapott, természetesen perpill up2date Yosemite. A clean install intézményében nem hiszek, ez gondolom látható :)

A rendszer átklónozását Carbon Copy Clonerrel csináltam (USB2-es mobilrackkel az imacen ez mintegy 12 óra volt :D ), bootloadernek Clovert használtam. Semmilyen DST, vagy egyéb hack nem kellett, inkább azzal ment el sok időm, hogy a default config.plist-ben levőket kikapcsoljam/kitöröljem, mert semmi szükség rájuk. 2db kextet használok összesen, egyet az integralt Intel NIC-hez, egyet pedig az audiohoz.

Egyetlen bánatom, hogy monitort még nem vettem, jelenleg az iMacem használom target displayként, és így nem tudok rajta fényerőt állítani :(

További tervek:

- GTX 980 vagy 970 beszerzése, még nem döntöttem el hogy melyik legyen
- az SSD-ből és az SSHD-ból egy fusion drive készítése

[MODERÁLVA]

[ Módosította: #65675776 ]

(#25985) tibi970307 válasza Wiz Khalifa (#25983) üzenetére


tibi970307
tag

Köszönöm a választ! Nekem az tökéletes lenne, mert a hangot is HDMI-n viszem át. Van ugyan egy ASUS Xonar DG-m, de azt olvastam, hogy nem támogatott, így marad a HDMI. Van egy XFX 5670-es VGA-m is, de nem tudom melyik stabilabb, ez, vagy az integrált? Illetve grafikai szoftvereket használnék, ezért később majd szükség lesz egy támogatott VGA-ra is. Ebből majd keresek egy listát. A megfelelő processzorra pedig kíváncsi vagyok, mert pl egy 4130 és 4330 között van árkülönbség.

(#25986) Wiz Khalifa válasza tibi970307 (#25985) üzenetére


Wiz Khalifa
addikt

Integrált esélytelen. Nekem se ment vele és nekem is ugyan az az IGP van az i5-be mint beked. A proci szerintem mind1 milyen mert nekem se egy támogatott proci van (vagyis tudtommal nem támogatott de töjéletesen megy.

Smoke some weed nigga!

(#25987) Wiz Khalifa válasza Chal (#25984) üzenetére


Wiz Khalifa
addikt

Mi az Intel NIC amúgy? Én még nem nagyon kerestem rá és az alaplapom oldalán is írják hogy van. De hogy őszinte legyek nem tudom. :DDD

tibi970307:
A VGA mondjuk lehet R9 280X. Nekem az mókolás nèlkül megy mert ugye natívan támogatott. De szerintem a többi R9-es széria is.

[ Szerkesztve ]

Smoke some weed nigga!

(#25988) Chal válasza Wiz Khalifa (#25987) üzenetére


Chal
addikt

Hálózati vezérlő.

Egyébként honnét vetted hogy nem mennek az Intel IGP-k? Azok is ott vannak szinte minden macben amikben nincs diszkrét gpu. Tökéletesen működnek hackosx esetén is.

(#25989) Wiz Khalifa válasza Chal (#25988) üzenetére


Wiz Khalifa
addikt

Akkor vagy én voltam bal...asz vagy nem tudom de én nekem sehogy se akart menni. :)

Vagyis ment. Csak 3MB-osként... És 800x600-ba. Illetve minden animáció (sőt még az egér mozgása is) szaggatott.

Smoke some weed nigga!

(#25990) Chal válasza Wiz Khalifa (#25989) üzenetére


Chal
addikt

Be kell megfelelően állítani a config.plist-ben. Nálam a 4690-ben levő IGP (intel 4600) hasít, ezen játszok amíg nem jön meg a gtx970.

(#25991) tlac


tlac
Topikgazda

osx86 kompatibilitási lista: [link]
kb. 10.8-től érdemes átnézni az összes alverziós oldalt, ha valamelyikben ott van az adott hardver, akkor szinte biztosan menni fog a későbbi verziókban is
érdemes olyat választani, amihez minél kevesebbet kell hackelni

(#25992) Wiz Khalifa válasza Chal (#25990) üzenetére


Wiz Khalifa
addikt

Na látod. :DDD Nekem ez nem jött össze. Szóval akkor én voltam balfék. :)

Amúgy egy kérdés ha mán felvetetted a játszást. MAC-es gémekkel tolod vagy Windows-ossal? Mert én egy valami miatt használok jelenleg Win-t. A játékok miatt. (GTA V, Grid Autosport, stb...) De megoldható hogy problémamentesen tudjam futtatni őket? Azaz Windwos-os játékokat? :F

Találtam két progit ami alkalmas rá de nem tudom melyik jobb meg hogy működik.

Wineskin
CrossOver

Neked van tapasztalotod benne? Ha igen akár itt akár PM-be letudod írni hogy működik a cucc? :)

Smoke some weed nigga!

(#25993) Chal válasza Wiz Khalifa (#25992) üzenetére


Chal
addikt

Nyilván nem jövök azzal egy OSX-es topicban hogy nekem de jól mennek a játékok intel IGP-vel windows alatt :) Szóval igen, OSX-en játszok, mivel nincs windowsom már vagy 8 éve.

Azzal tudsz érdemben játszani, ami van OSX-re. Amiket felsoroltál, azok közül egyik sincs. Windows emulátorból pedig felesleges futtatni, rengeteg teljesítményt + DX featureket buksz. Inkább bootolj át ha játszani akarsz.

Hogy mi jött ki OSX-re azt egyszerűen megtalálod a Steamen, van rá külön kategória. Jelenleg főképp az Elite: Dangerousal játszok, illetve Blizzard játékok szoktak még menni ha időm engedi (SC2, Diablo 3).

(#25994) Wiz Khalifa válasza Chal (#25993) üzenetére


Wiz Khalifa
addikt

Értem.

Akkor majd ezt még én fogom kitapasztalni hogy mennyire is jó vagy sem rajta tolni a gémeket.

Amúgy ha nem játszanék a gépen akkor nem is ez a szutyok lenne rajta. :DDD

Smoke some weed nigga!

(#25995) tlac válasza Chal (#25984) üzenetére


tlac
Topikgazda

fakesmc nem kellett?

(#25996) Chal válasza tlac (#25995) üzenetére


Chal
addikt

De igen, azt kihagytam :) Nem is számoltam vele, mert az az egy mindig kell PC-nél.

szóval:

$ ls /Volumes/EFI/EFI/CLOVER/kexts/10.10

AppleIntelE1000e.kext
FakeSMC.kext
realtekALC.kext

Ennyi kellett.

(#25997) Pety99


Pety99
csendes tag

Sziasztok.

Feltettem az El Capitant egy különálló merevlemezre. Minden működik, csak azt nem értem miért nem indul el a rendszer a merevlemezről annak ellenére, hogy rátelepítettem a Clovert. Amikor bootoláskor kiválasztom a merevlemezt akkor csak egy sötét képernyő jön be a kurzor pedig a bal felső sarokban áll. Jelenleg csak a telepítő pendrive-ról bootolva tudom indítani a rendszert. Nem egy nagy probléma, de jobb lenne, ha működne anélkül.

Előre is köszönöm !

(#25998) tlac válasza Pety99 (#25997) üzenetére


tlac
Topikgazda

valószínűleg nincs jól telepítve a vinyóra

egy lehetséges eset:
ha uefi-s a géped, akkor arra állítsd be a telepítésnél, ha meg a régi mbr-es, akkor arra

(#25999) Petyyyyy


Petyyyyy
addikt

Üdvözlet urak!

Gondoltam ideje lenne már kipróbálni ezt a rendszert is, viszont a segítségetek nélkül ez valószínűleg nem fog megtörténni.

Sosem telepítettem vagy használtam még OSX-szet, szóval teljesen favágó vagyok. Mindezek fényében kérdezném akad-e olyan lakó, aki segítene pl. bootolható média letöltésében és készítésében?

Intel - nV masinára szeretném felpörkölni a rendszert és ha már lúd, legyen kövér alapon rögvest egy El Capitan-t.

Szemed az úton, pedál a padlón || Whatever, Im the star

(#26000) Wiz Khalifa válasza Petyyyyy (#25999) üzenetére


Wiz Khalifa
addikt

Kezdetben írd le pontosan milyen konfig lenne.

Mert az adatlapodnál lévő az Intel - AMD-s.

Smoke some weed nigga!

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  macOS PC-re (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.