Hirdetés

2024. május 1., szerda

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  macOS PC-re (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:03:45

LOGOUT.hu

A rendelkezésünkre álló információk alapján, a szoftver PC-re való telepítése Magyarországon nem minősül illegális cselekménynek. Ettől függetlenül a szoftver módosítása továbbra sem megengedett, ezért a továbbiakban az ilyen verziókra történő bárminemű utalástól kérjük mindenki tartózkodjon!

Tartalomjegyzék:

1. Előkészületek
2. macOS telepítő USB létrehozása
3. Clover telepítése
4. macOS telepítése
5. Telepítés utáni tennivalók
6. Támogatott Grafikus processzorok
7. Előforduló hibák, támogatott WiFi+BT/Ethernet eszközök
8. Hogyan kérjünk segítséget, ha nem működik?
9. Hasznos linkek
10. Hasznos alkalmazások
11. Hasznos alkalmazások (társtopikból a hasznos programok és hasznos apróságok címek alatt)
12. Windows Dual-Boot (egy meghajtón/külön meghajtón)

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#25051) csabi94 válasza #92049152 (#25050) üzenetére


csabi94
őstag

Mindkét parancsot próbáltam már, egyik sem hozott javulást. Most újra telepítem, de akkor mit lenne érdemes felrakni még, vagy mit ne rakjak fel? :D

(#25052) #92049152 válasza csabi94 (#25051) üzenetére


#92049152
törölt tag

Újratelepítés után csak FakeSMC.kext meg Nullcpupowermanagement.kext -v -f kextdevmode=1 indítással.

(#25053) csabi94 válasza #92049152 (#25052) üzenetére


csabi94
őstag

Most mindjárt lesz egy szűz rendszerem, akkor mit csináljak? Ezekre keressek rá, vagy ezeket is a Multibeast-el tudom feltenni?

(#25054) csabi94 válasza #92049152 (#25052) üzenetére


csabi94
őstag

Bocsi a hülye kérdésért, megvan, szépen leáll a gép, és a hangot leszámítva minden működik.
Tudom, hogy a hangot nem nehéz megoldani, ha maga a rendszer jó, akkor az már kutya füle, tudnál / tudnátok ebben segíteni? Annak idején még a 10.6-nál volt hangom, ugyanezzel az alaplappal (EP41-UD3L). Feltettem a kextet ami elvileg hozzá való, de azt írja a beállításoknál, hogy nincs kimeneti eszköz. Mit tegyek még?
Illetve mindenkinél sokáig tölt indulásnál a rendszer? A bootolási folyamat nem gyorsul idővel, vagy nem lehet valahogyan gyorsítani?

(#25055) Tikakukac válasza csabi94 (#25054) üzenetére


Tikakukac
titán

Hangra keresgess, én most azzal gyilkoltam a legtöbbet.

Boot gyorsítása: SSD. HDD-n tetű, megnéztem, az nem embernek való.

A fiatalok 50%-a optimistán tekint a jövőre. A másik felének nincs pénze drogokra.

(#25056) csabi94 válasza Tikakukac (#25055) üzenetére


csabi94
őstag

Ez csak egy második gép, koliba, nem költök rá, most vettem nemrég egy i7-es Airt, abban 256-os ssd van. :)

A hang azért furcsa, mert két fajta kext is van, ami az én alaplapi hangkártyámhoz passzol, és egyikre sem írt kimeneti eszközt. Volt már ilyen veled is?

(#25057) Tikakukac válasza csabi94 (#25056) üzenetére


Tikakukac
titán

Más lehetőség sajna nincs, leht bohóckodni, de HDD mindent megfog bárhogyan mókolod.

Én ha szívok az mindig a hang legalábbis jóideje csak ez a kritikus pont. 2 kimenetet is akarok használni úgy főleg, de most sok kutakodás meg voodooHDA telepítéssel megvan.

A fiatalok 50%-a optimistán tekint a jövőre. A másik felének nincs pénze drogokra.

(#25058) csabi94 válasza Tikakukac (#25057) üzenetére


csabi94
őstag

Igen, annak idején nekem is ment, de nem tudod a rendszer hangerejét módosítani egyszerre ugye? :D
Nálam ez volt.
Mivel érdemes próbálkozni hangot illetően? Attól félek, hogy most van egy tök jól működő rendszerem, aztán telepítgetek kexteket, és meghal a rendszer...

(#25059) Tikakukac válasza csabi94 (#25058) üzenetére


Tikakukac
titán

Egyszerre minek módosítanám? Az a lényeg, hogy külön menjenek pont.

Olvasgass és próbálkozz, nem tudom neked mi a jó sajnos.

A fiatalok 50%-a optimistán tekint a jövőre. A másik felének nincs pénze drogokra.

(#25060) csabi94 válasza Tikakukac (#25059) üzenetére


csabi94
őstag

Nekem azért kellett egyszerre, mert úgy volt, hogy a szobámban volt egy hifi amin volt 2 hangfal, annak volt egy kimenete, meg két kisebb hangfal, ami szembe volt velem az asztalon, és annak is volt egy kimenete. Nyilván a hangerőt együtt kellett állítani, hogy nagyobb hangerőnél is térhatás legyen.

(#25061) Tikakukac válasza csabi94 (#25060) üzenetére


Tikakukac
titán

Csak ez elég favágó megoldás sajnos, nekem 1 megy hangfalakhoz 1 füleshez és nem kell dugdosni, így ez zsír.

A fiatalok 50%-a optimistán tekint a jövőre. A másik felének nincs pénze drogokra.

(#25063) csabi94


csabi94
őstag

Mi a teendő, ha egyszerűen nem találok megfelelő kextet a hangkártyámhoz? Vagy mit csinálok rosszul? Fent van a Yosemite, az alaplapom: Gigabyte EP41-UD3L, és már próbálkoztam számtalan ALC888-hoz való kexttel, egyikre sem írja, hogy lenne kimeneti eszköz. Ugye ahhoz, hogy a beállításokban írjon valamit, ahhoz nem kell bedugni valamilyen hang eszközt a gépbe? :D Mert tegnap még be volt dugva, de a mai kexteket nem úgy csináltam, ez csak most ugrott be, de attól még kéne lennie kimeneti eszköznek. :U
Mi a teendő? Vagy fogadjam el, hogy nem megy és kész? :O

(#25064) Tikakukac válasza csabi94 (#25063) üzenetére


Tikakukac
titán

Keres-keres-keres. Nekem 1 napnyi fórumolvasgatás után megoldódott, zsigerből ne várd el, hogy minden karihoz és laphoz fejből kenje mindenki a kedxteket és HDA-kat.

A fiatalok 50%-a optimistán tekint a jövőre. A másik felének nincs pénze drogokra.

(#25065) csabi94 válasza Tikakukac (#25064) üzenetére


csabi94
őstag

De már azt sem tudom, hogy mivel próbálkoztam eddig. :D
Yosemitenél változott valami, vagy lehet esetleg régebbiekkel is próbálkozni?
Még egy kérdés: nem szemetelődik tele a rendszer, ha folyamatosan kexteket telepítek?

[ Szerkesztve ]

(#25066) Tikakukac válasza csabi94 (#25065) üzenetére


Tikakukac
titán

Nem tudom, nem néztem még OSX-et mélyvíz szinten.

Kextek ott vannak elrakva ha rakod, cserélődik és ennyi.

A fiatalok 50%-a optimistán tekint a jövőre. A másik felének nincs pénze drogokra.

(#25067) csabi94 válasza Tikakukac (#25066) üzenetére


csabi94
őstag

Itt azt írja a srác, hogy működik neki pont azzal az alaplappal, ami nekem is van: [link]
De mára elértem a letöltési keretemet az oldalon. :N

(#25068) csabi94 válasza csabi94 (#25067) üzenetére


csabi94
őstag

Megtaláltam, bár már nem is tudom, hogy hol, de elég régi kext volt. :)
Először nem indult vele a rendszer, aztán nyomtam, hogy -v, úgy néha elég furcsa dolgokat írt ki, ráadásul sokszor, de aztán végül csak elindult, azóta megy. Annyi érdekesség van, hogy indításkor elkezd magától "zenélni", ilyen tuc-tuc hangokat ad ki, aztán ha lenyomok egy billentyűt, akkor apple hiba hang, és onnantól tök jó. :D

(#25069) csabi94


csabi94
őstag

Mit kell tennem ahhoz, hogy tudjak virtuális gépet indítani?
Ezt a hibaüzenetet kapom: VT-x is not available (VERR_VMX_NO_VMX)
Erre rákeresve csomó leírást kaptam, de egyik sem sikerült.

(#25070) danati


danati
senior tag

Üdv!

Ha a mostani tökéletesen működő Mavericsemet frissítem Yosemite-re akkor tönkre vágom a rendszert?
Vagy inkább mentsem le a szükséges kexteket és telepítsem újra az egészet?

(#25071) Deck


Deck
titán

Sziasztok! Kiemeltben az van, hogy a letöltéshez kérjem egy topiclakó segítségét. Kaphatnék egy letöltési linket valakitől?

PS5

(#25072) bbmt válasza Deck (#25071) üzenetére


bbmt
senior tag

Sziasztok,

Sikerült feltenni "szűz" Yosemite rendszert a gépemre,de csak -x-el hajlandó indulni. -v el indítva nem látok hibát.
Van akinek sikerült HD6770-es vid kártyát beizzítania hozzá? Kext Wizard és társai nem segítenek,pedig meg vannak a kextek hozzá.Jöhetne egy kis segítség. :R

Konfig:

Gigabyte GA P67X UD3 B3
Intel i5 3470
8 GB Ram
Kingston 128 GB SSD
Ati Sapphire HD 6770

A kanál a gyengék villája

(#25073) tlac válasza Deck (#25071) üzenetére


tlac
Topikgazda

[link]

letöltéshez kell egy osx
plusz hivatalosan kell egy már korábban vásárolt osx is

(#25074) Deck válasza tlac (#25073) üzenetére


Deck
titán

Köszi!

Most tervezek egy laptopot venni. Van rá valamilyen lista, hogy melyik laptopok támogatottak 100%ig? Vagy a jelenlegi asztali pcm ami egy asus v6p8h61e futna rajta? Kerestem de semmit se találok, hogy mi kell ahhoz, hogy fusson.

PS5

(#25075) Tikakukac válasza Deck (#25074) üzenetére


Tikakukac
titán

Nem nagyon hiszem, hogy lesz metszete a noti felé irányuló igányeknek és az OSX kompatiblitásnak. Vegyél használtban Macbookot akkor, notin nyögés lesz.

A fiatalok 50%-a optimistán tekint a jövőre. A másik felének nincs pénze drogokra.

(#25076) csabi94


csabi94
őstag

Billentyűzetes kérdés: í helyett 0-át ír, 0 helyett í-t. Hogyan lehet megcserélni? Mert egyszerűen nem tudja a gép, hogy ott az y mellett balra van még egy billentyű, így még Ukelével sem tudom megcserélni, vagy hasonlók.

(#25077) csabi94 válasza csabi94 (#25076) üzenetére


csabi94
őstag

Vagy ez lehet, hogy azért van, mert nem USB-s a billentyűzet?
Mert sehogy nem akar összejönni.

(#25078) RaZroX válasza csabi94 (#25077) üzenetére


RaZroX
addikt

[link]

This is the way

(#25079) csabi94 válasza RaZroX (#25078) üzenetére


csabi94
őstag

Nálam ez nem hatásos... Csináltam már, sokszor, próbálkoztam többféleképpen.

(#25080) csabi94


csabi94
őstag

Srácok!
MacBook Air-em van, és nagyon boldog lennék, ha az asztalin is ez a rendszer futna, sőt, igénylem, de egyszerűen nem működik. Gtx285-ös kártyához hiába van gyári driver, sokszor esett szét, fagyott le a kép. Lehet, hogy a ram okozza? Ami viszont a legrosszabb, hogy mivel nem működött az iMessage, elkezdtem felpakolni hozzá dolgokat amiket talaltam, és megállt a tudomány, nem indult többet a rendszer. Se -x, se -v, se -f. Újratelepíteném, de ahhoz kéne egy usb-s billentyűzet, mert azóta mióta felraktam, elköltöztem a géppel a koliba, és az usb-s az otthon van. Itt csak ps2 van.
Szóval a hozzászólásom lényege az a kérdés lenne, hogy még ha szívesen szánok is rá időt, van-e értelme ezzel foglalkozni ennyit? Nektek (akik jobban értetek hozzá mint én) akik ezt használjátok, nincs vele gond?

Elnézést, hogy ilyen hosszú lett, de tényleg nagyon kíváncsi vagyok erre, és egyébként nagyon élveztem a rendszer "elkészítését"... :)

(#25081) xedos válasza csabi94 (#25080) üzenetére


xedos
addikt

Nehéz kérdés!
Nekem volt pár hackinthosom, egy egy gigszer mindig beugrik...
Frissítéseket csak akkor telepítem, ha olvastam, hogy nem okoz gondot.
Néha elmegy a hang, néha meghülyül, hogy honnan induljon (ssd+winyó OSX 10.9, 10.10 és Win7)

(#25082) kisjimy


kisjimy
aktív tag

Sziasztok!

Sikerült feltennem a yosemite-t,de nincs hang! Töltöttem le hozzá való drivert de semmi.Se a clover drivere,se a multibeats-é nem jó! Valakinek ötlete?
alaplap: Asus P8Z68-V/gen3
Hangkártya: Realtek ALC892

:R :R :R

(#25083) csabi94 válasza kisjimy (#25082) üzenetére


csabi94
őstag

Én ezt a választ kaptam: [link]
Ugyanez a helyzet nálad is, nekem is meglett végül az, amivel jó volt a hang. :)
Más kérdés, hogy rá 6 napra elszállt az egész rendszer egy nem jó kext miatt... :D

(#25084) Tikakukac válasza kisjimy (#25082) üzenetére


Tikakukac
titán

Ilyen karihoz nekem a HDA-ból a 2.8.4 segített asszem.

A fiatalok 50%-a optimistán tekint a jövőre. A másik felének nincs pénze drogokra.

(#25085) Pety99 válasza kisjimy (#25082) üzenetére


Pety99
csendes tag

VoodooHDA2.8.6 pkg. Feltelepíted majd újraindítás . Clover-ben a kext-dev-mode=1 -el indítasz.

(#25086) kisjimy válasza Pety99 (#25085) üzenetére


kisjimy
aktív tag

Szia feltelepitettem.Újra is inditottam,és beirtam a Clover configba amit mondtál,de nincs hang sajnos! :(
Clover-ban remélem jól csináltam!

(#25087) kisjimy válasza kisjimy (#25086) üzenetére


kisjimy
aktív tag

Hova irjam amúgy? Most vettem észre ahova beirtam enter után eltünik! :(

(#25088) Aethelstone válasza Deck (#25074) üzenetére


Aethelstone
addikt

(#25089) kisjimy válasza Pety99 (#25085) üzenetére


kisjimy
aktív tag

Sikerült!

Van hang! Már csak azt kéne tudnom,hogyan tudnám ezt valahova beirini,hogy autómatán menjen,és ne kelljen minden inditásnál beirni.

Lenne még egy kis gondom. Nem müködik az imessage,és a facetime. Tud valaki rá valami egyszerü megoldást? Olvastam már utána,de elég macerás volt.

[ Szerkesztve ]

(#25090) csabi94 válasza kisjimy (#25089) üzenetére


csabi94
őstag

Itt tartottam pont szerdán, aztán nem indult el a gép. :D

(#25091) Tikakukac


Tikakukac
titán

Na, most visszajöttem Fusion alá, mert a tiszta SSD-nek értelme nincs, de legalább a sima HDD-n az adatok rohadt lassúak lettek.

HANG MEGOLDÁS YOSEMITE:

6.1-es MultiBeastből rakjátok fel a hangotoknak megfelelőt, és ennyi. Semmi mást sehonnan. Tökéletesen megy minden utána.

A fiatalok 50%-a optimistán tekint a jövőre. A másik felének nincs pénze drogokra.

(#25092) csabi94 válasza Tikakukac (#25091) üzenetére


csabi94
őstag

Ez vonatkozik rám is? :D
Csak mert ma este fogom újból elkezdeni felrakni a rendszert. Nem tudom, hogy a múltkor is 6.1-el próbálkoztam-e.

Fontos kérdés, mert még a hang előtt, ezzel fogom kezdeni, hogy ha megint elszáll a gép, akkor legalább ne legyen benne sok munkám: iMessage hogyan bírható működésre? Valakinek sikerült már?

(#25093) mlala56


mlala56
csendes tag

Udv:
Segitséget szeretné kérni van egy asus u40sd I5 ssd128gb nvidia gt520m laptopom OS X lehet e felraknirá?
Milyet es hogyan lehet nagyon meg kösszönöm elöre is a segítséget

[ Szerkesztve ]

(#25094) #51177472 válasza Tikakukac (#25091) üzenetére


#51177472
törölt tag

Eddig nem azzal probalkoztam, a 7.0.1-gyel. Sehogy sem akart osszejonni, igy akkor par het utan ujra nekiesek, feldobom a rendszert es megnezem MB 6-tal. Nagyon remenykedem..
Egyenkent honnan van az info?

(#25095) Tikakukac válasza csabi94 (#25092) üzenetére


Tikakukac
titán

Eddig akiből kiszedtem ezzel ment.

sdforlife: Az infót nagy nehezen egy tonymaces topikból szedtem elő jól eldugva. Aztán bizony most húztam újra az enyémet is, és láss csodát, baszakodás mentesen elsőre ment 6.1-ből. Ennyi.

A fiatalok 50%-a optimistán tekint a jövőre. A másik felének nincs pénze drogokra.

(#25096) #51177472 válasza Tikakukac (#25095) üzenetére


#51177472
törölt tag

Király, csekkolom is!
Minden más a Yosemite-s MB-vel gondolom?

(#25097) Tikakukac válasza #51177472 (#25096) üzenetére


Tikakukac
titán

Biztosan, Z87-es Gigákkal megy eddig ezt olvastam.

A fiatalok 50%-a optimistán tekint a jövőre. A másik felének nincs pénze drogokra.

(#25098) #51177472 válasza Tikakukac (#25097) üzenetére


#51177472
törölt tag

Fasza, így sem jó. ALC887/888 kéne nekem.
Nincs valakinek más ötlete, hogy hogy lehetne orvosolni?

CPU: DualCore Intel Core 2 Duo E8500, 3166 MHz (9.5 x 333)
Alaplap: Gigabyte GA-P35-DS3L
RAM: 4GB
Videokártya: ATI Mobility Radeon HD 4850 (1024 MB)

(#25099) #51177472 válasza #51177472 (#25098) üzenetére


#51177472
törölt tag

1 hetet szivtam vele eddig, megkoszonnem ha valaki tudna segiteni.
Mavericks alatt nem volt semmi gond sosem..

(#25100) #51177472


#51177472
törölt tag

Bakker! Múltkor hiba volt, és azért nem működött a VoodooHDA2.8.6 pkg-vel. Most felraktam, és máris lát minden eszközt.

Ezer hála Pety99!

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  macOS PC-re (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.