Hirdetés

2024. május 1., szerda

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  macOS PC-re (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:03:45

LOGOUT.hu

A rendelkezésünkre álló információk alapján, a szoftver PC-re való telepítése Magyarországon nem minősül illegális cselekménynek. Ettől függetlenül a szoftver módosítása továbbra sem megengedett, ezért a továbbiakban az ilyen verziókra történő bárminemű utalástól kérjük mindenki tartózkodjon!

Tartalomjegyzék:

1. Előkészületek
2. macOS telepítő USB létrehozása
3. Clover telepítése
4. macOS telepítése
5. Telepítés utáni tennivalók
6. Támogatott Grafikus processzorok
7. Előforduló hibák, támogatott WiFi+BT/Ethernet eszközök
8. Hogyan kérjünk segítséget, ha nem működik?
9. Hasznos linkek
10. Hasznos alkalmazások
11. Hasznos alkalmazások (társtopikból a hasznos programok és hasznos apróságok címek alatt)
12. Windows Dual-Boot (egy meghajtón/külön meghajtón)

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#25401) tatomi92 válasza szezso15 (#25385) üzenetére


tatomi92
aktív tag

A procin nem múlik az OS X, csak kell hozzá egy AMD-s kernel, a videókártya viszont ahogy néztem nem kompatibilis még kext-el sem, legalábbis Mavericks-en és Yosemite-n.

(#25391) bertold0529

Arra a procira is fel lehet tenni AMD-s kernellel az OS X-et, a videókártya pontos típusát viszont jó lenne tudni.

[ Szerkesztve ]

iPhone 14 Pro & Google Pixel 7

(#25402) bugmenot1 válasza tatomi92 (#25401) üzenetére


bugmenot1
tag

(#25403) Lazika válasza talamasca (#25400) üzenetére


Lazika
senior tag

Nincs ssdm. Jelen pillanatban minden működik rendesen!

(#25404) kisjimy


kisjimy
aktív tag

Sziasztok!

Nekem yosemite 10.10 van! Frissitette valaki 10.10.1 vagy most már 10.10.2 re? Volt gondja vele?Megmondom öszintén nem merem mert frankón müxik minden!

(#25405) talamasca válasza kisjimy (#25404) üzenetére


talamasca
senior tag

Mindegyik alkalommal frissítettem, nem volt probléma.
Hangot és TRIM-t kellett csak újratenni.

“Black as midnight on a moonless night.”

(#25406) kisjimy válasza talamasca (#25405) üzenetére


kisjimy
aktív tag

Akkor megpróbáljam? Remélem nem szál el a rendszerem!

(#25407) kisjimy


kisjimy
aktív tag

Frissitettem! És semmi minden ok! :)

(#25408) Lazika válasza kisjimy (#25407) üzenetére


Lazika
senior tag

Én frissítettem 10.10.3-ra és no problem!

(#25409) csixy


csixy
addikt

Help!

Nem tudna valaki súgni akár privátban ? ...
Már feltúrtam a netet, meg a hajamat egy 10.6.3.-as retail iso lepárdot keresve , de nem jártam sikerrel.

Már kezd a szám habzani és a pulzusom felmenni ,meg a szakállam kinőni a problémától !

Segítség!

Köszönném! :)

Kert, kütyük,munka,matek,morfondír...ennyi. Szóval ács nem vagyok, de nemrégiben sikerült faragnom egy mőködőképes fogpiszkálót.

(#25410) TechN7ne


TechN7ne
nagyúr

Hali

Én is felrakhatnám a gépemre a rendszert?

Konfig:
ASRock H81M-HDS,
Core i5-4440,
8GB Kingmax Nano Gaming1600Mhz CL9 Kit,
ASUS HD7850-DC2T-2GD5-V2

Szerk.: Leginkább SSD-re ha lehetséges,ő egy Samsung 840 Evo lenne....
:R

[ Szerkesztve ]

(#25411) tatomi92 válasza TechN7ne (#25410) üzenetére


tatomi92
aktív tag

Igen, szerintem szépen fog rajta menni.

iPhone 14 Pro & Google Pixel 7

(#25412) TechN7ne válasza tatomi92 (#25411) üzenetére


TechN7ne
nagyúr

Alaplapra és a VGA-ra van támogatás...?

Procit gondoltam,hogy simán jó

(#25413) csixy


csixy
addikt

A Snow Leopard 10.6.3. iso retail tényleg 7,54 Gigabájt méretű?

Kert, kütyük,munka,matek,morfondír...ennyi. Szóval ács nem vagyok, de nemrégiben sikerült faragnom egy mőködőképes fogpiszkálót.

(#25414) Bitpalace


Bitpalace
senior tag

sziasztok!

Segítséget szeretnék kérni, hogy erre a configra feltehetem nyugodt szívvel az OSX-et?

Intel Core i3-4005U
4GB ram
NVidia eforce 820M

Üdv!

(#25415) amulet


amulet
senior tag

Olvasgattam a fórumot a telepítés menetéről. Még az összefoglalóban is le van írva, de sehol nem találok letöltési linket, csak megnevezést, hogy mit keressünk elő. Ok, hogy a google kidob egy csomó találatot erre, de miért nem linkeltek egy megbízható helyet, hogy innen letölthető? próbáltam itt is keresni linket, de semmi. Most ez ennyire titkos?
Mi van akkor ha nincs csak sima dvd-m, nincs olyan verzió ami sima dvd-re jó?
please

(#25416) TechN7ne válasza TechN7ne (#25412) üzenetére


TechN7ne
nagyúr

Nekem magyar nyelvű OSX kéne,amit egyszerű feltelepíteni aránylag.
Tudnátok segíteni,és esetleg egy részletes leírás a telepítésről vlhonann.
Esetleg ha USB-n keresztül ezek mellett fel lehetne rakni,az még jobb lenne,mivel megúsznák egy duplarétegű írást.

Köszi előre is.

Szerk.: EZ mennyire lehet jó és megbízható megoldás?

[ Szerkesztve ]

(#25417) #92049152 válasza amulet (#25415) üzenetére


#92049152
törölt tag

A warez miatt nincs link szerintem, de privátba küldök, ha esetleg megírnád milyen verzió kell.

(#25418) amulet válasza #92049152 (#25417) üzenetére


amulet
senior tag

pü ment, köszi

(#25419) Hooper


Hooper
őstag

Sziasztok!
Elgondolkodtam a vásárláson, de eltántorított a retina i7 1M feletti ára.. eddig tudatlan voltam és a mai nap jöttem rá hogy létezik OS X pc-re :((( :DDD

A jelenlegi PCmet szeretném a legfrissebb OSXel használni.

Adatlapomról: i7 3770K@4.2 • Asus P8P67 DELUXE • CORSAIR Vengeance 2x4Gb 1866MHz • Sapphire 7850 2Gb • DELL U2410 • Corsair VX450 • Samsung 850PRO 256GB SSD • 1TB Black + 2TB Green + 3x3TB RED • Xonar D1 + Logitech Z5500 • G110 • G35 • ANTEC P180B

Teljesen új vagyok a témában.. ahogy nézegettem elvileg kompatibilis. Szeretnék ebben megerősítést kapni, illetve ha esetleg valami cserére szorul akkor arra tippeket kapni.

Első amatőr kérdés: a monitorom jelenleg 1920*1200. Nem gond hogy eltér az almás gépek felbontásától?
Később cserélve lesz 27"ra - gondolom akkor majd VGA váltás nem árt.
Valamint: a cpu órajele most emelve van, ez os x alatt is működik a "tuning"?

Ami még tervben van a 16GBram.. gondolom az is kelleni fog (képfeldolgozás)

(#25420) tatomi92 válasza Hooper (#25419) üzenetére


tatomi92
aktív tag

Működne.

A videókártya 100%, hogy kompatibilis, nekem is pont olyan van, és nem kell hozzá semmi hókusz-pókusz, hogy működjön. A BIOS-ban majd ki kell kapcsolnod a beépített VGA-t.
Nekem sajnos egy régebbi AMD-s procim van, bár attól függetlenül megy rajta a Yosemite elég szépen, + tuningolva is van nálam, és fel ismeri szépen az OS X. Szóval gondolom Nálad sem lehet probléma! ;)
Ami a monitort illeti, szerintem nem akadály, hogy nem rendes FullHD-s a felbontása.

Sok sikert!

[ Szerkesztve ]

iPhone 14 Pro & Google Pixel 7

(#25421) Wiz Khalifa válasza Hooper (#25419) üzenetére


Wiz Khalifa
addikt

Nekem az adatlapomon olvasható konfiggal és a moncsival (ami szintén 1920x1200) gond nélkül futott a Mavericks. A Yosemite-t még nem próbáltam. :)

Így maga a 16:10-es felbontás (1920x1200) nem probléma egyből felismeri a rendszer! :)

Smoke some weed nigga!

(#25422) Wiz Khalifa


Wiz Khalifa
addikt

Miért nem tudom feltenni az OS X 10.10-et?

Letöltöttem az AppStore-ból, a telepítő végigmegy, a gép újraindul de érdekes módon nem változik semmi és az OS X verzió is 10.9.5 marad.

Niresh Mavericks van feltéve 2013 végi iMac 27"-re beállítva az adatlapomon lévő gépre. Érdekes a 10.9.0-át gond nélkül engedte felfrissíteni 10.9.5-re...

Mi lehet a probléma?

[ Szerkesztve ]

Smoke some weed nigga!

(#25423) ThuG4LifE válasza Wiz Khalifa (#25422) üzenetére


ThuG4LifE
senior tag

10.10-et ugy kell feltenni, mint ahogy a 10.9-et tetted, nem lehet siman frissiteni mint az azonos verzion belul.

Hooper: A Xonar D1 nem fog menni.

[ Szerkesztve ]

''I'm seein nuttin' but my dreams comin' true while I'm starin' at the world through my rearview ...'' RIP 2Pac

(#25424) Wiz Khalifa válasza ThuG4LifE (#25423) üzenetére


Wiz Khalifa
addikt

És akkor azt a letöltött cuccal mit kezdjek? Finderben van.

Most használok először OS X-et így teljesen alap dolgokat sem tudok még. Vagy akkor honnan tudom leszedni a Niresh féle Yosemite-t? Amit PowerISO-val "kiírok" egy pendrive-ra és akkor bebootolom? Mert a Niresh Mavericks is csak a PowerISO-val ment.

Smoke some weed nigga!

(#25425) bugmenot1


bugmenot1
tag

ALC282 működik valakinek? AppleHDA-t hogyan kell patchelni? :F

(#25426) Lazika válasza Wiz Khalifa (#25424) üzenetére


Lazika
senior tag

Ez alapján csinálj egy telepitőt. Niresht felejtsd el.

(#25427) ThuG4LifE válasza Wiz Khalifa (#25424) üzenetére


ThuG4LifE
senior tag

Miert kell Niresh? Ott a letoltott Yosemite, Unibeasttel csinalsz egy telepitot ... [link]

[ Szerkesztve ]

''I'm seein nuttin' but my dreams comin' true while I'm starin' at the world through my rearview ...'' RIP 2Pac

(#25428) tatomi92 válasza bugmenot1 (#25425) üzenetére


tatomi92
aktív tag

Mavericks-hez vannak patch-elt kextek hozzá.

iPhone 14 Pro & Google Pixel 7

(#25429) Hooper válasza Hooper (#25419) üzenetére


Hooper
őstag

köszi a válaszokat!

Van értelme a konfigon valamit változtatni hogy érezhetően izmosabb legyen? néztem 4790K-t..az a max a retina iMacnél.. de kb 10%a difi sebességben.. gondolom hackintosh alatt se lenne jobb..

még mindig új nekem a dolog (és kicsit hihetetlen) de tényleg ugyan úgy megy majd minden, olyan gyors lesz, olyan "smooth" mintha almás dobozom lenne?

tudtok hangkártyát ajánlani a XONAR helyett? (ami tudásban kb ilyen vagy jobb)

(#25430) tatomi92 válasza Hooper (#25429) üzenetére


tatomi92
aktív tag

Sőt ugyanannyi pénzből sokkal jobb Hackintosh-t is össze lehet rakni. Természetesen támogatott komponensekből.

Ha még izmosabbat szeretnél, akkor szerintem tegyél bele még memóriát, bár így is pörögni fog rendesen! :)

[ Szerkesztve ]

iPhone 14 Pro & Google Pixel 7

(#25431) Wiz Khalifa válasza ThuG4LifE (#25427) üzenetére


Wiz Khalifa
addikt

Feltettem de valami nem kerek nekem... :( Kb 10perc alatt tölt be a rendszer. Na mind1. Megtapasztaltam ezt a rendszert így. Jó lesz nekem a 10.9.5-is arra amire kell. :)

Viszont két kérdés egy "alap" felhasználónak. A Meghajtóimnak az ikonjait hogy tudom az asztalra kitenni? Illetve hogy lehet "Print Screen"-t csinálni OS X-be?

Smoke some weed nigga!

(#25432) xedos válasza Wiz Khalifa (#25431) üzenetére


xedos
addikt

Shift+command+3 asztalon keletkezik egy file

Finder beállításoknál.

(#25433) contaxg


contaxg
veterán

Sziasztok segítséget szeretnék kérni mert mazsola vagyok. :U

Van egy Acer E3-111-es noti amire fel szeretnék tenni régóta OS X-et, mivel függőségben élek :DDD (van egy Macbookom is). Gondoltam mi sem egyszerűbb, nekiláttam a Gigabyte Z77N szerzett unibisztes tapasztalataimmal a telepítésnek. És itt kezdődik a baj. Az elkészült USB meghajtó indításakor vmi kernel pánik szerű dolog lehet, mert végtelen ciklusban bootolgat a gép. Tudna esetleg vki segíteni? :R

[ Szerkesztve ]

A jó zenehallgatáshoz nem feltétlen kell minőség. Az egy intellektuális kaland, amit mindenki a saját szintjén élhet meg. A hifi egy eszköz ami ezt az élményt fokozza, de nem feltétlen szükséges hozzá.

(#25434) ThuG4LifE válasza contaxg (#25433) üzenetére


ThuG4LifE
senior tag

Processzor? Valószínűleg nem fog menni.

''I'm seein nuttin' but my dreams comin' true while I'm starin' at the world through my rearview ...'' RIP 2Pac

(#25435) contaxg válasza ThuG4LifE (#25434) üzenetére


contaxg
veterán

Celeron N2930
Ez adhat némi reményt. :)

A jó zenehallgatáshoz nem feltétlen kell minőség. Az egy intellektuális kaland, amit mindenki a saját szintjén élhet meg. A hifi egy eszköz ami ezt az élményt fokozza, de nem feltétlen szükséges hozzá.

(#25436) ThuG4LifE válasza contaxg (#25435) üzenetére


ThuG4LifE
senior tag

[link] Próba szerencse. :)

''I'm seein nuttin' but my dreams comin' true while I'm starin' at the world through my rearview ...'' RIP 2Pac

(#25437) contaxg válasza ThuG4LifE (#25436) üzenetére


contaxg
veterán

Hm.. erről a csomagról még nem is hallottam. Köszönöm, megnézem és meghekkelem a Kaméleont :)

[ Szerkesztve ]

A jó zenehallgatáshoz nem feltétlen kell minőség. Az egy intellektuális kaland, amit mindenki a saját szintjén élhet meg. A hifi egy eszköz ami ezt az élményt fokozza, de nem feltétlen szükséges hozzá.

(#25438) Wiz Khalifa


Wiz Khalifa
addikt

Szerintetek miért van az hogy a Stereo Base ha ráállítom 0-ra azaz középre akkor mindenképp jobbra csúszik el?

Amúgy az Imput Gain meg a PCM-et maxra állítva jó csak a hang olyan értelembe hogy nem olyan borzasztóan halk. A Tekerő bal alúl is a maxon van mert neki ott a max állás ha egy mm-el is odébb tekerem akkor már nem is szól. :(

Illetve a MPlayerX miért torzítja a hangot 50% felett? Inkább 60%-tól halható a tozítás.

[ Szerkesztve ]

Smoke some weed nigga!

(#25439) Wiz Khalifa válasza Wiz Khalifa (#25438) üzenetére


Wiz Khalifa
addikt

Még egy balfasz kérdés. :DDD

Hogy tudom az asztalon lévő HDD ikonok nevét módosítani? Illetve magát az ikon képet?

Smoke some weed nigga!

(#25440) contaxg válasza Wiz Khalifa (#25439) üzenetére


contaxg
veterán

Kikopizol egy tetszőleges képet
Utána "alma"+I vagy jobb egér "gett Info" a meghajtó ikonon
A felpattanó ablakban rákattintasz a jelenlegi ikon képére
Alma+V-vel be pészteled a képet. Ennyi.. :D

A jó zenehallgatáshoz nem feltétlen kell minőség. Az egy intellektuális kaland, amit mindenki a saját szintjén élhet meg. A hifi egy eszköz ami ezt az élményt fokozza, de nem feltétlen szükséges hozzá.

(#25441) Wiz Khalifa válasza contaxg (#25440) üzenetére


Wiz Khalifa
addikt

Köszi! :R

Smoke some weed nigga!

(#25442) Wiz Khalifa


Wiz Khalifa
addikt

Még egy apró kérdésem lenne.

Hogy tudok egy darab HDD ikont az asztalról eltüntetni? Mert ha belehúzom a kukába akkor leválasztja. :DDD

Mert nem akarom hogy a Windows rendszer HDD ikonja kint legyen csak az adaté.

Smoke some weed nigga!

(#25443) Wiz Khalifa válasza Wiz Khalifa (#25442) üzenetére


Wiz Khalifa
addikt

Van értelme vírusítónak OS X alatt? Pl Eset Cyber Security?

Smoke some weed nigga!

(#25444) contaxg válasza Wiz Khalifa (#25443) üzenetére


contaxg
veterán

értelme van, de pl .én még soha nem használtam az elmúlt 20 évben

A jó zenehallgatáshoz nem feltétlen kell minőség. Az egy intellektuális kaland, amit mindenki a saját szintjén élhet meg. A hifi egy eszköz ami ezt az élményt fokozza, de nem feltétlen szükséges hozzá.

(#25445) Wiz Khalifa válasza contaxg (#25444) üzenetére


Wiz Khalifa
addikt

Szerinted ha nem használnék akkor nem lenne vírusos tőle mondjuk a Windows-os partícióim illetve az adat? Mert nekem egy gépen van két külön HDD-n a Win és az OS X.

Smoke some weed nigga!

(#25446) TechN7ne


TechN7ne
nagyúr

Sziasztok

Virtual Box-ban szeretnék telepíteni MAC OSX-et,EZ a videó alapján járok el,mindent ugyan úgy csinálok ahogyan mutatja a srác a videóban.

Futtatás közben itt megáll az egész....

Annyi különbség van,hogy Windows 8.1 rendszeren csinálom.

Tudtok segíteni?

(#25447) kerobi


kerobi
senior tag

Hello frissen telepitett YOSX 10.10 van a gépen és csak safe modban hajlandó elindulni. Verboseban lefut egy darabig, majd ott is sötét képernyő.
AMD7790 , i5 2500K
Multibeastel még semmit nem telepitettem fel. Mi a teendő? Köszi

Macbook Air M1, Asrock Z390 phantom gaming mini itx, I9-9900K, 32GB 3600MHz G.Skill, Pro-ject Pre Box S2 Digital DAC+PreAMP, Raijintek Metis plus ház, Noctua NH D15 cooler, Radeon Pulse 5700Xt

(#25448) TechN7ne válasza TechN7ne (#25446) üzenetére


TechN7ne
nagyúr

Lefagyott a levegő, láttom nagyon vágjátok a témát!

(#25449) #92049152 válasza TechN7ne (#25446) üzenetére


#92049152
törölt tag

Szerintem a beállításokban engedélyezd az USB2.0 EHCI Controller-t.

Ha engedélyezve van és nem jön be, akkor az alaplapodhoz tartozó chipset driver-t telepítsd fel, ha van USB3-hoz telepítő ahhoz is.

Ez fent van?

[VirtualBox Extension Pack]

(#25450) TechN7ne válasza #92049152 (#25449) üzenetére


TechN7ne
nagyúr

Nem engedi felrakni.....

Alaplapi Driver-eket megpróbálom felrakni,mert lehetséges,csak a Windows wdm driver-ek futnak.

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  macOS PC-re (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.