Hirdetés

2024. május 1., szerda

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  macOS PC-re (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:03:45

LOGOUT.hu

A rendelkezésünkre álló információk alapján, a szoftver PC-re való telepítése Magyarországon nem minősül illegális cselekménynek. Ettől függetlenül a szoftver módosítása továbbra sem megengedett, ezért a továbbiakban az ilyen verziókra történő bárminemű utalástól kérjük mindenki tartózkodjon!

Tartalomjegyzék:

1. Előkészületek
2. macOS telepítő USB létrehozása
3. Clover telepítése
4. macOS telepítése
5. Telepítés utáni tennivalók
6. Támogatott Grafikus processzorok
7. Előforduló hibák, támogatott WiFi+BT/Ethernet eszközök
8. Hogyan kérjünk segítséget, ha nem működik?
9. Hasznos linkek
10. Hasznos alkalmazások
11. Hasznos alkalmazások (társtopikból a hasznos programok és hasznos apróságok címek alatt)
12. Windows Dual-Boot (egy meghajtón/külön meghajtón)

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#25801) Smiley válasza Ganz-[HUN] (#25800) üzenetére


Smiley
őstag

hogymi???

Mondjuk en nem hasznalom ezt a kattingatos vackot, de fel fogom dobni es megnezem neked majd :)

Én mondol, Maga mondol, Én mondol. Így kell normál beszélgetni...

(#25802) Ganz-[HUN] válasza Smiley (#25801) üzenetére


Ganz-[HUN]
addikt

:R

Furry /// Psszt, srácok, kértek egy kis szocializmust? - egy random ember a '18-as öszi mondoconon /// ThinkPad T480s, T60 15" FlexView IPS SXGA+ /// Asus P9X79-E WS, Xeon E5-1620v2, Noctua NH-D14, 980Ti, Sony DTC-ZE700 DAT, MX Master 2S, Shure SRH-440A, OLED ToTK Switch

(#25803) Smiley válasza Ganz-[HUN] (#25802) üzenetére


Smiley
őstag

Valamit elrontottal, nekem mukodik :)
A "#" -ot ugye nem masoltad be a terminalba?

Én mondol, Maga mondol, Én mondol. Így kell normál beszélgetni...

(#25804) tatomi92 válasza Ganz-[HUN] (#25800) üzenetére


tatomi92
aktív tag

Clover Configuratorban bal oldalon a Themes-ben letöltöd ami neked kell, aztán a Gui-ban a Theme-hez beírod a téma nevét és mentesz egyet.

iPhone 14 Pro & Google Pixel 7

(#25805) Ganz-[HUN] válasza tatomi92 (#25804) üzenetére


Ganz-[HUN]
addikt

oké. holnap kipróbálom. :)

Yosemite nagyon tetszik. sokkaj jobb a szemnek az, hogy az egész "translucent", és nem zavar semmi sem a böngésző ablakban :)

[ Szerkesztve ]

Furry /// Psszt, srácok, kértek egy kis szocializmust? - egy random ember a '18-as öszi mondoconon /// ThinkPad T480s, T60 15" FlexView IPS SXGA+ /// Asus P9X79-E WS, Xeon E5-1620v2, Noctua NH-D14, 980Ti, Sony DTC-ZE700 DAT, MX Master 2S, Shure SRH-440A, OLED ToTK Switch

(#25806) rooney8


rooney8
aktív tag

ezt nem hiszem el. minden tök jól ment, erre jön a windows, és felborít mindent.

a következő történt. dual-bootos a rendszerem, win 8.1 és yosemite. clover a bootloader. a minap kellett a win, ezért arra bootoltam be. szépen el is indult, ahogy kell, ügyködtem benne egy kicist, majd mikor indítottam újra, felkínálta, hogy telepíti a frissítéseket. gondoltam magamban, miért ne. lefutott a frissítés, újraindult a gép, és ahelyett, hogy betöltött volna a clover, ez fogadott. vártam, vártam, de nem történt semmi. felcsaptam guglit, de érdemi infót nem találtam, csak pár kapcsolót a config.plist fájlhoz (meg pár ilyen hibát, de ott akkor fordult ez elő, mikor frissítették magát a clovert). mivel a scan-nél akad meg a folyamat, kipróbáltam ezeket sorjában. ha a teljes scan-t kikapcsolom, akkor betölt a clover, de egy partíciót sem lát. ha az entries-t kapcsolom ki, akkor szintén betölt a clover és már a windows partíciókat látja is. a tool-nál pedig ismét marad a scan entries képernyő és nem lép tovább. próbáltam a telepítő pendrive-on lévő clover-ről bootlni, de ott is ugyanez a helyzet. gondolom a win frissítésnél kutyult meg valamit a rendszer, de fogalmam sincs, mitévő legyek. win-be tudok bootloni még mindig, azzal nincs probléma (nyilván a clover-t megkerülve). esetleg valakinek ötlet?

most jutott eszembe, ha törölném a clover partícióját, majd a telepítő pendrive-ján lévő clover-ről bootolnék, az vajon működne? nem merem így vakon törölni a partíciót.

[ Szerkesztve ]

(#25807) rooney8 válasza rooney8 (#25806) üzenetére


rooney8
aktív tag

Hat ebbol reinstall lett. Sikerult mukodesre birni a clovert, de nem tudtam rakattintani a yosemite particiora. Gondoltam megnezem mit szol a recovery particiohoz. Azt be is toltotte, majd a disk utility kiirta, hogy hibas a yosemite particio, es javitasra szorul. Ranyomtam a javitasra, de haromszori kiserlet utan sem sikerult helyrepofoznia. Restart, mar engedte kivalasztani a yosemite-t a clover, kicsit meg is orultem, aztan hamar arcomra fagyott a mosoly, mert minden inditasnal bejon az fsck,es mindig kiirja, hogy harmadik probalkozasra sem sikerult kijavitania a hibakat. Valamit nagyon elkurh@tott a win... Na mindegy, nem szaroztam vele tovabb, meg ugyis csak par napja hasznaltam, ugyhogy ujrahuztam az egeszet. Es ezentul ha elinditom a windowst, akkor kihuzom a yosemite hdd-t, biztos ami biztos :D

(#25808) Smiley válasza rooney8 (#25807) üzenetére


Smiley
őstag

Mondok jobbat, ha kulon disk-en van a windows, es azt szeretned hasznalni akkor ne a clover-al csinald hanem a bios-ban allitsd at ugy, hogy arrol a disk-rol boot-oljon amelyiken a windows van, ha igy csinalod siman mehet windows update is. :)

Én mondol, Maga mondol, Én mondol. Így kell normál beszélgetni...

(#25809) rooney8 válasza Smiley (#25808) üzenetére


rooney8
aktív tag

Igen, az igaz, hogy clover-rel bootoltam win-re is. szóval ha nem clover-ről bootolok win-re, akkor nem eshet bántódása az osx-nek? az a baj, hogy nem bízok már win-ben, még anno a snow leopard idején is párszor bekavart nekem:D

(#25810) BigDarkJoy


BigDarkJoy
aktív tag

Sziasztok.
Tudna valaki ajánlani 1 kiadást ami elfutna a gépemen? És telepithető is ? :)

Asus x552L laptop.

Intel i3,4030U proci 4Gb DDr3, 500gb HDD, Geforce 820m vga,+ inttel Hd vga

Köszi előre is.

"megölni megtudnak....de megtörni soha.."

(#25811) r4z válasza BigDarkJoy (#25810) üzenetére


r4z
nagyúr

Mivel úgyis sok utánaolvasás kell, mire felvarázsolod, ezért csak ezt a linket hagyom itt neked. Nézz át tüzetesen mindent, amiről szó van odaát.

[ Szerkesztve ]

I don't love people. I love 911s, Astral Projection and french fries, in that order.

(#25812) Ganz-[HUN] válasza Smiley (#25808) üzenetére


Ganz-[HUN]
addikt

nekem egy MBR windows installom van, külön lemezen
"Rendszer sz?m?ra fenntartott"-ra rámegyek cloverben és indul a windows.

Furry /// Psszt, srácok, kértek egy kis szocializmust? - egy random ember a '18-as öszi mondoconon /// ThinkPad T480s, T60 15" FlexView IPS SXGA+ /// Asus P9X79-E WS, Xeon E5-1620v2, Noctua NH-D14, 980Ti, Sony DTC-ZE700 DAT, MX Master 2S, Shure SRH-440A, OLED ToTK Switch

(#25813) rooney8 válasza Ganz-[HUN] (#25812) üzenetére


rooney8
aktív tag

nálam sem az volt a probléma, hogy nem tudtam bootolni win-be clover-ből, hanem hogy lefuttattam a win frissítéseket és valamit összegányolt az osx disken, mert utána nem volt hajlandó többet eliundulni.

(#25814) Ganz-[HUN] válasza rooney8 (#25813) üzenetére


Ganz-[HUN]
addikt

mac-win barátság. Yaayy!!!

Furry /// Psszt, srácok, kértek egy kis szocializmust? - egy random ember a '18-as öszi mondoconon /// ThinkPad T480s, T60 15" FlexView IPS SXGA+ /// Asus P9X79-E WS, Xeon E5-1620v2, Noctua NH-D14, 980Ti, Sony DTC-ZE700 DAT, MX Master 2S, Shure SRH-440A, OLED ToTK Switch

(#25815) Smiley válasza rooney8 (#25813) üzenetére


Smiley
őstag

Szerintem meg mindig egy nagy rakas szar az egesz windows. Jatekon kivul nem is ertem mire lehet hasznalni. Nalam 2 hasonlo nem uefi-s gepen is eljatszotta. Ha win8-at vagy 10-et szeretnek telepiteni, van 6db disk a gepben ebbol 5db efi partition es 1db mbr, akkor a win telepito keptelen leformazni es telepulni az mbr-es disk-re. Persze nulla hibauzenet csak annyi hogy failed... Csak ugy sikerult ha lehuztam rola az osszes disk-et es csak az mbr-es maradt. :)

Én mondol, Maga mondol, Én mondol. Így kell normál beszélgetni...

(#25816) r4z válasza Smiley (#25815) üzenetére


r4z
nagyúr

Nem is értem, miért hagytad bekötve a többit telepítés idejére... pont az ilyen problémák elkerülése végett szokás csak azt a vinyót bekötve hagyni, amire éppen rendszert telepít az ember. Dual bootnál meg pláne.

A Windowst meg nem Cloverből kell indítani, ha külön lemezen van, hanem a post-nál kell nyomni egy F12-t, és kiválasztani a wines lemezt. Sokkal egyszerűbb és fájdalommentesebb, ha nem tudnak egymásról a rendszerek loaderei.

(Szerk: inkább nem is offba rakom...)

[ Szerkesztve ]

I don't love people. I love 911s, Astral Projection and french fries, in that order.

(#25817) Smiley válasza r4z (#25816) üzenetére


Smiley
őstag

Win7-nel nem volt gond. Amugy en olyan vilagbol jovok ahol a windows egy vicc kategoria es jatekon kivul masra nem alkalmas, nekem teljesen termeszetes, hogy egy rendszer azt csinalja amit mondok neki es ha baja van akkor nem "0x015665" vagy "failed" hibauzenetetek ad :)

Én mondol, Maga mondol, Én mondol. Így kell normál beszélgetni...

(#25818) willow87


willow87
csendes tag

Sziasztok!
Adott egy Acer Aspire 1640Z laptop a következő kiépÍtésben:
Intel Pentium M 2.13 Ghz 2mb L2
2Gb DDR2 800Mhz RAM
Intel 945 IGP

A kérdésem az lenne hogy van olyan Hackintosh rendszer ami müködik ezen a hardveren?
A "google a barátom" dobott pár iDeneb iso file-t, de mind 64 bites volt, viszont a procim csak 32 bitet tud :(

Sorry az ékezetek miatt, angol nyelvü kiosztásom van :\

Üdv!
Willow

*CoD FAN* *GrandTheftAuto FAN* *Tiesto4Ever*

(#25819) Ganz-[HUN] válasza willow87 (#25818) üzenetére


Ganz-[HUN]
addikt

szia
megpróbálhatsz egy Nawcom Boot-CD installt, Snow Leopard-dal.
legacy kernelre szükséged lesz.

Furry /// Psszt, srácok, kértek egy kis szocializmust? - egy random ember a '18-as öszi mondoconon /// ThinkPad T480s, T60 15" FlexView IPS SXGA+ /// Asus P9X79-E WS, Xeon E5-1620v2, Noctua NH-D14, 980Ti, Sony DTC-ZE700 DAT, MX Master 2S, Shure SRH-440A, OLED ToTK Switch

(#25820) willow87 válasza Ganz-[HUN] (#25819) üzenetére


willow87
csendes tag

Huhh ez kissé "magas" nekem, utána olvasok aztán nekiesem :)
Eddig Niresh's Yosemite rendszert használtam az asztali gépemen, ott nem volt gond a telepitéssel :)
Köszönöm szépen a segitséget :R

[ Szerkesztve ]

*CoD FAN* *GrandTheftAuto FAN* *Tiesto4Ever*

(#25821) Ganz-[HUN] válasza willow87 (#25820) üzenetére


Ganz-[HUN]
addikt

És miért nem retailt? :)

Furry /// Psszt, srácok, kértek egy kis szocializmust? - egy random ember a '18-as öszi mondoconon /// ThinkPad T480s, T60 15" FlexView IPS SXGA+ /// Asus P9X79-E WS, Xeon E5-1620v2, Noctua NH-D14, 980Ti, Sony DTC-ZE700 DAT, MX Master 2S, Shure SRH-440A, OLED ToTK Switch

(#25822) willow87 válasza Ganz-[HUN] (#25821) üzenetére


willow87
csendes tag

Szerinted? ;)

*CoD FAN* *GrandTheftAuto FAN* *Tiesto4Ever*

(#25823) Ganz-[HUN] válasza willow87 (#25822) üzenetére


Ganz-[HUN]
addikt

1. nem megy fel a gépre 2. nem értesz hozzá. :DDD

Furry /// Psszt, srácok, kértek egy kis szocializmust? - egy random ember a '18-as öszi mondoconon /// ThinkPad T480s, T60 15" FlexView IPS SXGA+ /// Asus P9X79-E WS, Xeon E5-1620v2, Noctua NH-D14, 980Ti, Sony DTC-ZE700 DAT, MX Master 2S, Shure SRH-440A, OLED ToTK Switch

(#25824) BigDarkJoy


BigDarkJoy
aktív tag

sziasztok.
napok óta probálkozom külömbféle verziokkal, de nem tudom felpakolni eggyiketsem a gépemre.

mostanra eljutottam odáig hogy virtualbox alatt fut 1 yosemite rendszer, és segitséget szeretnék kérni hogy ez alatt létre lehetne e hozni 1 usb telepitőt.

asus x552L géphez kellene, i3 4030U proci 4gb ddr3 500gb hdd intel hd+ nvidia 820m vga.

köszi előre is az infokat

"megölni megtudnak....de megtörni soha.."

(#25825) MineFox54


MineFox54
őstag

Sziasztok!

Van egy gépem, amire macet szeretnék tenni (iatkos l1)
Asus P5Vd2Vm-SE
E7500

Viszont nem ismer fel semmilyen vinyót a telepítő.
Próbáltam az integráltat
próbáltam egy Sil3112-es(?) raid kártyát
illetve egy külső házat. update: ezt most úgy felismeri, hogy leezkezelőben nyomok egy ellenőrzést, így most úgy néz ki fel is telepíte, majd írok, hogy mi lett.

Mit csináljak?

[ Szerkesztve ]

(#25826) tatomi92 válasza MineFox54 (#25825) üzenetére


tatomi92
aktív tag

(#25825) MineFox54

A BIOS-ban át kell állítani IDE-ről SATA-ra a konfigurációt, utána már jónak kell lennie!

(#25824) BigDarkJoy

Patchelt kernel kell, mert az a baj, h. a pendrive-ról való bootolásnál nem lép be a telepítőbe, hanem újraindul!!?

iPhone 14 Pro & Google Pixel 7

(#25827) BigDarkJoy válasza tatomi92 (#25826) üzenetére


BigDarkJoy
aktív tag

az a bajj hogy egyszerüen nem is tudom felirni penre ugy jó legyen.

most épp rufus - al irom dd kép ként mbr uefi telepitőnek.

Yosemite final RAW fájlt.

de letöltöttem már annyit és annyi modon probáltam hogy már világomat sem tudom :(
win alatt lenne a legjobb ha kitudnék irni 1 használható verziot.

4db 8,5Gb DL lemezt csesztem már el de 1 verzió sem jó a géphez

[ Szerkesztve ]

"megölni megtudnak....de megtörni soha.."

(#25828) tatomi92 válasza BigDarkJoy (#25827) üzenetére


tatomi92
aktív tag

Próbálj meg egy Niresh-Yosemite-t letölteni és azt TransMac-al pendrive-re írni! Nekem úgy sikerült még anno, mikor distro-val "nyomultam".

iPhone 14 Pro & Google Pixel 7

(#25829) BigDarkJoy válasza tatomi92 (#25828) üzenetére


BigDarkJoy
aktív tag

virtualbox alapján ez az.

viszont transmac el probáltam már, és semmi eredménye nemvolt

"megölni megtudnak....de megtörni soha.."

(#25830) tatomi92 válasza BigDarkJoy (#25829) üzenetére


tatomi92
aktív tag

Ez alapján csináld, a Windows-os részt nézd: [link]

iPhone 14 Pro & Google Pixel 7

(#25831) MineFox54


MineFox54
őstag

Hogyan tudnám életrekelteni a via rhine hálokártyát osx alatt :F

[ Szerkesztve ]

(#25832) Wiz Khalifa


Wiz Khalifa
addikt

Azt írtátok hogy az R9 280X-et natívan támogatja az OS X.

Egy Yosemite Zone-os rendszert akarok felpakolni. Akkor mit kell tennem? Mert még annyira nem vágom hogy mit is jelent az hogy natívan támogatja.

[ Szerkesztve ]

Smoke some weed nigga!

(#25833) Milgram1


Milgram1
aktív tag

Sziasztok!
Adatlapomon levo gepre szeretnem mar regota feltenni az osx-et. Probaltam mar eleg sokat de sosem mukodik a telepitoben az eger/billentyzet. BIOS-ba mindent beallitottam rendesen de nem megy. Valakinek valami otlete?

(#25834) tatomi92 válasza Wiz Khalifa (#25832) üzenetére


tatomi92
aktív tag

Ha natívan támogatja, akkor vagy nem írsz semmit vagy GraphicsEnabler=No kapcsolót kell használni.

[ Szerkesztve ]

iPhone 14 Pro & Google Pixel 7

(#25835) MineFox54


MineFox54
őstag

Van valami bevált legolcsóbb usb/pci/pci-e 1x hálókártya? Lionhoz kéne. Elég 10/100

(#25836) Wiz Khalifa


Wiz Khalifa
addikt

HP DC7700 CMT-re akartam a Niresh Mavericks-t feltenni.

A konfig:
E6300
1x1GB + 2x512MB ram
1TB HDD (rendszernek 30GB többi adat)
Intel GMA3000 (integrált)

Ezt dobta. Mellesleg nem boot-ol USB-ről hanem egy Chameleon-2.3svn-r2487.iso-val bootoltam be.

A BIOS-ba nincs csak IDE meg Raid a Sata-ra. Így IDE-n van.

A képek hogy mi a bibi.

Smoke some weed nigga!

(#25837) MineFox54 válasza Wiz Khalifa (#25836) üzenetére


MineFox54
őstag

Nekem hasonló konfiggal iAtkos ment fel csak.

(#25838) MineFox54 válasza MineFox54 (#25835) üzenetére


MineFox54
őstag

Sikerült működésre bírni egy RTL8139C-t ami annyit jelent hogy kap ipt dhcp-n, de amúgy kva lassú. Illetve működésre bírtam egy TL-WN321G-t, de azt meg minden indításkor külön be kell konfigolni az utilityvel. Van erre valami megoldás?

(#25839) tatomi92 válasza Wiz Khalifa (#25836) üzenetére


tatomi92
aktív tag

Az integrált vga-t nem támogatja a Mavericks.

iPhone 14 Pro & Google Pixel 7

(#25840) Wiz Khalifa válasza tatomi92 (#25839) üzenetére


Wiz Khalifa
addikt

Van egy ATI X1300 256MB-om is. Az menne?

Mert itt hardveraprón is van hirdetve iMac amibe ez van gyárilag és a Mavericks is meg a Yosemite is tökéletesen fut vele. Nekem elég a Mavericks.

Smoke some weed nigga!

(#25841) r4z válasza Wiz Khalifa (#25840) üzenetére


r4z
nagyúr

GMA3000 != HD3000. Nagyon nem egyenlő.
Az ATi-t is elfelejtheted.

Miért nem arra a gépre rakod, ami a cuccaid között van? Belerakod a vinyót, és arra telepíted. Azon futna.

[ Szerkesztve ]

I don't love people. I love 911s, Astral Projection and french fries, in that order.

(#25842) Wiz Khalifa válasza r4z (#25841) üzenetére


Wiz Khalifa
addikt

Tudom hogy a GMA3000 nem egyenlő HD3000-el.

Azért nem arra mert sokat játszok. Na most OS X-en nem menne ez. Az meg hogy most 1-2óra játék miatt átbootoljam a Windowst utána meg ha nézek filmet egyet azért az OS X-et és a film után viasza a Windows-t kicsit macerás.

Nekem a HP egy olyan gép lesz ahol csak letöltök illetve netezek esetleg. De inkább letöltés. Arra meg az OS X-et akartam volna tenni. :DDD

Smoke some weed nigga!

(#25843) Smiley válasza Wiz Khalifa (#25842) üzenetére


Smiley
őstag

Ilyen hasznalatra szerintem tok felesleges az OS X, tegyel fel egy elementary os-t :)

[ Szerkesztve ]

Én mondol, Maga mondol, Én mondol. Így kell normál beszélgetni...

(#25844) tatomi92 válasza Wiz Khalifa (#25842) üzenetére


tatomi92
aktív tag

Azért nem olyan nagy macera az az átbootolás szerintem.

iPhone 14 Pro & Google Pixel 7

(#25845) Wiz Khalifa válasza tatomi92 (#25844) üzenetére


Wiz Khalifa
addikt

Hát eléggé megelégelem hogy óránént kb átkell bootolni. Inkább akkor nyomom Win-el. :(

(#25843) Smiley:
Még nem is hallottam róla de totál tetszik. :) utorrent van rá? :F

Smoke some weed nigga!

(#25846) Wiz Khalifa válasza Smiley (#25843) üzenetére


Wiz Khalifa
addikt

Úgy látom nem is ingyenes így sajnos akkor nekem nem jó oprendszer. :(

Amúgy feltelepült (vagyis végigment a telepítés) a Mavericks-nél azX1300-as VGA-val de utána hogy beállítsam a régiót, stb... már megfagy az Apple logónál. Ötlet hogy milyen bootflag-el indulhatna el? :DDD

Smoke some weed nigga!

(#25847) Smiley válasza Wiz Khalifa (#25846) üzenetére


Smiley
őstag

Ingyenes az :)
Annyi a trukk hogy eloszor a $custom, aztan oda beirsz egy 0-at es mar toltheted is...

Én mondol, Maga mondol, Én mondol. Így kell normál beszélgetni...

(#25848) Wiz Khalifa válasza Smiley (#25847) üzenetére


Wiz Khalifa
addikt

Jah.

És van rá amit írtam? Mert az fontos lenne. :DDD

De nem fizetős dolgokhoz csak van amit ott tudok beszerezni.

Smoke some weed nigga!

(#25849) Smiley válasza Wiz Khalifa (#25848) üzenetére


Smiley
őstag

uTorrent van linux-ra, ez meg egy ubuntu lenyegeben. De az uTorrent-nel csak hasznalhatobb kliensek leteznek :)

Én mondol, Maga mondol, Én mondol. Így kell normál beszélgetni...

(#25850) Wiz Khalifa válasza Smiley (#25849) üzenetére


Wiz Khalifa
addikt

Mivel már eléggé megszoktam az uTorrent-et így nem akarok váltani. :DDD

De elég volt részemről az OFF ebbe a topikba. :R

Smoke some weed nigga!

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  macOS PC-re (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.