Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  macOS PC-re (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:03:45

LOGOUT.hu

A rendelkezésünkre álló információk alapján, a szoftver PC-re való telepítése Magyarországon nem minősül illegális cselekménynek. Ettől függetlenül a szoftver módosítása továbbra sem megengedett, ezért a továbbiakban az ilyen verziókra történő bárminemű utalástól kérjük mindenki tartózkodjon!

Tartalomjegyzék:

1. Előkészületek
2. macOS telepítő USB létrehozása
3. Clover telepítése
4. macOS telepítése
5. Telepítés utáni tennivalók
6. Támogatott Grafikus processzorok
7. Előforduló hibák, támogatott WiFi+BT/Ethernet eszközök
8. Hogyan kérjünk segítséget, ha nem működik?
9. Hasznos linkek
10. Hasznos alkalmazások
11. Hasznos alkalmazások (társtopikból a hasznos programok és hasznos apróságok címek alatt)
12. Windows Dual-Boot (egy meghajtón/külön meghajtón)

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#26601) Smiley válasza lócitrom (#26600) üzenetére


Smiley
őstag

Ez igy tuti nem fog menni...
En ugy csinalnam, hogy azzal a modszerrel amivel elindul az egesz, feltelepitenem, majd a mukodo rendszer alatt ezt a configot kezdenem el szisztematikusan boviteni, kozben nezni a clover wiki-t es ezt a kapott config-ot.

Én mondol, Maga mondol, Én mondol. Így kell normál beszélgetni...

(#26602) lócitrom válasza Smiley (#26601) üzenetére


lócitrom
őstag

tehát akkor lényegében nyugodtan telepíthetem a rendszert az NVIDIA kártyával ugyanúgy fel fogja ismerni telepítést követően? nem előfeltétel akkor, hogy blikkre mindent felismerjen telepítés előtt? teszem azt ha jól tudom az energiagazdálkodáshoz is kellhet kext/config és nem tudom, hogy okozhat-e bármiféle kárt a gépben, ha ez nincs előtte megoldva. a fentebb linkeltek egyébként majd használhatóak lesznek?

[ Szerkesztve ]

„the cake is a lie” - mi band 4 fordítás: https://bit.ly/miband4hu - mi band 5 fordítás: https://bit.ly/miband5hu - mi band 6 fordítás: https://bit.ly/miband6hu

(#26603) tlac válasza lócitrom (#26602) üzenetére


tlac
Topikgazda

bőven elég ha bárhogy is, de feltelepült és elindul
kárt elvileg nem okozhat, max. gyorsabban merül, rossz lesz a felbontás, nem működik ez-az

(#26604) Smiley válasza lócitrom (#26602) üzenetére


Smiley
őstag

Aha, elso korben menjen stabilan, legyen kep meg halozat, utana mar raersz hangot meg igp es tobbit hegeszteni.

Én mondol, Maga mondol, Én mondol. Így kell normál beszélgetni...

(#26605) Wiz Khalifa


Wiz Khalifa
addikt

No. Én is frissítettem a 10.11-et és nekem nem úgy jött be mint többeknek a topityba. Hanem simán. Nem kellett újra beállítani ezt-azt.

A másik kérdésem.

Melyik az a legjobb progi amivel Windows futtatható OS X alatt? Én a Parallels Desktop-ot találtam eddig ami jónak tűnik. Szerintetek van nála jobb? Kíváncsi vagyok hogy OS X alatt ha emulálok egy Win-t és az alól futtatom a játékokat mennyivel kevesebb az FPS mint ha csak simán Win alól futtatnám. :)

Smoke some weed nigga!

(#26606) Smiley válasza Wiz Khalifa (#26605) üzenetére


Smiley
őstag

VMware, de semmi ertelme jatekot futtatni, arra nativ windows-t kell hasznalni.

Én mondol, Maga mondol, Én mondol. Így kell normál beszélgetni...

(#26607) Wiz Khalifa válasza Smiley (#26606) üzenetére


Wiz Khalifa
addikt

VMware sokkal jobb a Parallels Desktop-tól?

Amúgy csak kipróbálni akarom. Hogy mégis mennyi FPS esésre lehet számítani. :DDD

Smoke some weed nigga!

(#26608) Smiley válasza Wiz Khalifa (#26607) üzenetére


Smiley
őstag

Ettol megis milyen teljesitmeny varsz? :U

Én mondol, Maga mondol, Én mondol. Így kell normál beszélgetni...

(#26609) tlac válasza Wiz Khalifa (#26607) üzenetére


tlac
Topikgazda

játékra a parallals elvileg működik
[link]

(#26610) Wiz Khalifa válasza tlac (#26609) üzenetére


Wiz Khalifa
addikt

Na ezt kipróbálom. :)

Smoke some weed nigga!

(#26611) Chal válasza Wiz Khalifa (#26610) üzenetére


Chal
addikt

Ez csak a kompatibilitás, tehát hogy maga az emulált VGA kártya miket támogat. Ettől még ne várj tőle sokat.

(#26612) Wiz Khalifa válasza Chal (#26611) üzenetére


Wiz Khalifa
addikt

Tudom. :)

[ Szerkesztve ]

Smoke some weed nigga!

(#26613) Chal válasza Wiz Khalifa (#26612) üzenetére


Chal
addikt

Btw, Wine-al többre mész, mert az emuláció, nem pedig virtualizáció, sokkal kevesebb számítási kapacítást buksz el vele. Ugyanakkor eléggé messze van azzal is a játékélmény a natív windows-on való futtatáshoz képest.

(#26614) Wiz Khalifa válasza Chal (#26613) üzenetére


Wiz Khalifa
addikt

Wine-al már próbálkoztam de nem sikerült működésre bírni normálisan vele semmit.

Smoke some weed nigga!

(#26615) Smiley válasza Wiz Khalifa (#26614) üzenetére


Smiley
őstag

Milyen jatekrol van szo?

Én mondol, Maga mondol, Én mondol. Így kell normál beszélgetni...

(#26616) Wiz Khalifa válasza Smiley (#26615) üzenetére


Wiz Khalifa
addikt

WoT és GTA V. A WoT az annyira nem lényeg mert az oldalukon le van írva hogy hogyan futtatható OS X-en meg már készül a Mac-es verzió de inkább a GTA-ra lennék kíváncsi. Mert ha nem sok fps csökkenés lenne (legyen az virtualizálva vagy emulálva) akkor már nem kéne egyáltalán Windowst használnom.

Smoke some weed nigga!

(#26617) Smiley válasza Wiz Khalifa (#26616) üzenetére


Smiley
őstag

Pffff. A GTA meg windows-on is huzos, nemhogy virtualizalva... :DD

Én mondol, Maga mondol, Én mondol. Így kell normál beszélgetni...

(#26618) Wiz Khalifa válasza Smiley (#26617) üzenetére


Wiz Khalifa
addikt

Tudom necces. :DDD

Hát akkor nem foglalkozok vele mert fölösleges. :(

Smoke some weed nigga!

(#26619) Chal válasza Wiz Khalifa (#26618) üzenetére


Chal
addikt

Csak az idődet cseszed el vele. De egyébként ezt már múltkor is mondtuk. Majd 3-4 év múlva egy akkori csúcs vason tudod játszani osx alatt Wine-al 25-30 fps körül (talán).

(#26620) Wiz Khalifa válasza Chal (#26619) üzenetére


Wiz Khalifa
addikt

Tudom csak oly szinten rühellem a Win-t hogy ennyire se akarom használni. :)

Smoke some weed nigga!

(#26621) #92049152 válasza Wiz Khalifa (#26620) üzenetére


#92049152
törölt tag

Játékra vagy a Win-t választod vagy semmit.
Nekem a Borderlands: Pre-Sequel játék volt úgy, hogy win alatt maxon tudtam játszani(GTX460) Mac alatt meg a GTX460 "HD2000"-es szinten szaggatott 800x600-as felbontásban és az összes drivert feltettem.

(#26622) Smiley válasza Wiz Khalifa (#26620) üzenetére


Smiley
őstag

Pont ez a lenyege, hogy nem is kell hasznalni, nekem a windows-on csak a GTA V van felrakva es semmi mas, sot indulasnal bejon a start menu, es ki van dobva bazinagyban a GTA "csempeje". Szoval annyira hasznalom a windows-t hogy ebben a start menuben ranyomok a GTA-ra.

Én mondol, Maga mondol, Én mondol. Így kell normál beszélgetni...

(#26623) Wiz Khalifa


Wiz Khalifa
addikt

Köszi mindkettőtöktől a választ. Akkor hanyagolom az ötletem. :)

MÁS:
Celeron G1610 vagy valami Pentium (s1155-be) is elég lehet egy El Capitan-ra alap felhasználásra (internet, youtube, skype, filmnézések) vagy a legolcsóbb i3-ra vadásszak inkább?

Smoke some weed nigga!

(#26624) cildren válasza Wiz Khalifa (#26623) üzenetére


cildren
tag

Sima Intel HD-t kb eselytelen mukodesre birni.

(#26625) Chal válasza #92049152 (#26621) üzenetére


Chal
addikt

Natív OSX játékok azért elég kellemesek, bár el tudják néha cseszni a portokat. Ami miatt sokaknak elmegy a kedvük, azok a beépített Wine-os játékok. Nagy úttörője a ennek az Aspyre Media nevű gyökér cég, aki elárasztotta a Steamet meg az OSX Appstoret ilyen szarokkal (de nem csak ők vannak egyedül). Manapság már ember legyen a talpán aki megmondja vásárlás előtt adott játékról hogy natív, OSX-re fejlesztett cucc, vagy ilyen integrált Wine-os.

(#26626) Wiz Khalifa válasza cildren (#26624) üzenetére


Wiz Khalifa
addikt

Nem IGP-vel lenne hajtva.

Mellétenném a leggagyibb VGA-t amit tudok hogy működik vele.

Egy low buget gépet akarnák összerakni. Ezért kérdem hogy akár Pentium is esélyes lehet-e alá. VGA-ba nV 610-re gondoltam. Meg 2x2GB DDR3-ra.

Smoke some weed nigga!

(#26627) lócitrom válasza Chal (#26625) üzenetére


lócitrom
őstag

nem tudom te hogy fogtad ki, de jelenleg 53 játékom van Steam-men, ami Linuxra is elérhető. egyik sem használ wrapper-t vagy bármiféle emulációs környezetet. eddig egy ilyen játékkal találkoztam, de az is retail volt, CrossFire-t használ.

„the cake is a lie” - mi band 4 fordítás: https://bit.ly/miband4hu - mi band 5 fordítás: https://bit.ly/miband5hu - mi band 6 fordítás: https://bit.ly/miband6hu

(#26628) Chal válasza lócitrom (#26627) üzenetére


Chal
addikt

Az már jó jel hogy Linuxra elérhető, az Aspyre ott nem bűnözik.

Egyébként attól függ mire lősz, ha újabb indie gamerol van szó, akkor 99% hogy valós az OSX portja, mert eleve úgy állnak neki hogy kell a pénz, multiplatformra lőnek. Ha régebbi nagy nevű játékokat nézegetsz, és azt látod hogy sok év elteltével hirtelen megjelent OSX-en (linuxon viszont nem), akkor az szinte biztos hogy emulatoros. Ilyen a GTA sorozat, Lego cuccok, Star Wars címek, meg a franc tudja még mi nem, elég sok van.

De vannak kellemes meglepetések is, pl Assasins Creed (fejlből meg nem mondom melyikek jöttek ki, én a 2-őt toltam sokat), az nagyon jól ment nálam HD4850-el szerelt iMacen is, és gyönyörű volt. Természetesen natív OSX verzió, amit az eredeti fejlesztők csináltak.

Illetve Blizzard játékok faszák még, van ugyan egy kis fps veszteség Windowshoz képest, de nem vészes, és abból is natív mindegyik.

[ Szerkesztve ]

(#26629) lócitrom válasza Chal (#26628) üzenetére


lócitrom
őstag

hála a jó égnek tényleg nem bűnözik. korábban már volt módom felpakolni egy MacBook-ra Steam-met és kb. ~80 játék volt elérhető. ezek szerint akkor majd örülhetek, ha a fele natív... :D

„the cake is a lie” - mi band 4 fordítás: https://bit.ly/miband4hu - mi band 5 fordítás: https://bit.ly/miband5hu - mi band 6 fordítás: https://bit.ly/miband6hu

(#26630) rooney8 válasza Wiz Khalifa (#26626) üzenetére


rooney8
aktív tag

nekem pentium g3240 hajtja a hacklimat. azt tudni kell róla, hogy a haswell celeronokat/pentiumokat nem támogatja már a yosemite sem, szóval kicsit mókolni kell vele, én ez alapján csináltam meg de működik rendesen.
teljesítmény szempontjából yosemite szépen ment rajta, milliószor jobban, mint akármelyik win. azonban mióta frissítettem kapitányra, nem teljesen vagyok elégedett. lassan tölti be a dolgokat, itt-ott megakad, sokkal jobb volt yosemite. abban reménykedem, hogy a frissítés miatt lett ilyen, tervben van egy clean kapitány install, aztán majd meglátjuk úgy milyen. csak közben nagyon szemezgetek az i3 procikkal, lehet veszek majd, addig meg felesleges újrahúzni.
vga egyébként egy hd 7770

(#26631) dni


dni
őstag

Sziasztok,

Jelenlegi gépemre (Gigabyte GA-Z87M-D3H, i5 4670, ASUS GTX970OC) szeretném feltenni az El Capitant, de már az első lépéseknél elakadok.
tonymacx86.com leírása alapján járnék el, de bizonytalan vagyok, hogy bent kell lenni a GTX970-ennek a telepítéskor vagy nem. Ha bent van akkor gondolom, hogy kell használnom a nv_disable=1 indítási opciót, valamint érdemes bekapcsolni a verbose módot is, hogy lássam, hogy akad el.

Válaszaitokat, ötleteiteket előre is köszönöm.

[ Szerkesztve ]

(#26632) Chal válasza dni (#26631) üzenetére


Chal
addikt

Hagyd bent nyugodtan a kártyát és használd a HDMI vagy DP kimenetét már az install elejétől. És igen, nv_disable=1 mindenképpen legyen. Azt akkor szedheted csak ki, ha fent van az Nvidia web driver, egyébként nem fog elindulni. Fontos hogy a legújabbat használd belőle, mert pl az augusztusival már el se indult az utolsó frissítés után az El c.

[ Szerkesztve ]

(#26633) Smiley válasza dni (#26631) üzenetére


Smiley
őstag

Van egy magyar nyelvu leiras az osszefoglaloban.

Én mondol, Maga mondol, Én mondol. Így kell normál beszélgetni...

(#26634) dni válasza Chal (#26632) üzenetére


dni
őstag

A DVI kimenet is jó lehet, vagy csak a hdmi dp?

Valamint a pendrive létrehozásánál a EFI-s boot-ot választottam ki nem a legacy-t, és nem injecteltem semmilyen vga drivert, remélhetőleg ezt jó csináltam.

Smiley: Olvastam, de nem láttam a vga-ra vonatkozó leírást.

[ Szerkesztve ]

(#26635) Smiley válasza dni (#26634) üzenetére


Smiley
őstag

Ez az amit ezek szerint senkinek nem tiszta, le fogom ezt is irni az osszefoglaloban. Hackintosh-nal a lenyeg, hogy a rendszer magatol fusson stabilan, az teljesen lenyegtelen hogy nem megy a video hang lan es a tobbi. Ezek mind mellekes dolgok, ami fontos az indulas, leallitas, ujrainditas, es hogy panic nelkul fusson. Ha ez mar oke akkor lehet szenvedni a tobbivel.

Amugy 970-es nvidia-hoz nem kell semmi inject, nvdisable-vel inditod a telepites alatt, es az elso par inditasnal, aztan felrakod az nvidia oldalarol letoltott legfrisebb driver-t es az nvdisable-t lecsereled, nvda_drv=1-re.

Én mondol, Maga mondol, Én mondol. Így kell normál beszélgetni...

(#26636) Wiz Khalifa válasza rooney8 (#26630) üzenetére


Wiz Khalifa
addikt

1155-be nincs Haswell. :)

De akkor inkább a legolcsóbb i3-at megveszem majd hogy ne kelljen hekkelni a Pentium-al. Köszi az infót. :R

Smoke some weed nigga!

(#26637) Chal válasza dni (#26634) üzenetére


Chal
addikt

OSX szempontjából bármelyik port jó, lényegtelen. Generic VGA-ként mindegyik porton meg fogja hajtani driver nélkül is a kártyát. Ahogy írtuk is, nv_disable=1 legyen bent, mert egyébként crashelni fog boot közben amíg nincs driver. Ha fent van a driver, kiszedheted. Az meg hogy használja, azonnal látod, driver nélkül nv_disable=1 mellett kb. követni tudod szemmel ahogy rajzolja ki a sorokat, akadozik az egér, stb.. :)

Portok kapcsán amúgy mindettől függetlenül javaslom a HDMI-t. De csupán csak azért, mert a 970 vga biosában az az alapértelmezett port. Ez azért tud hasznos lenni, mert képes oda hibaüzeneteket kiküldeni a kártya, függetlenül a géptől, oprendszertől. Nekem az MSI-m pl gyönyörűen kiírja HDMI-n ha táp gondja van, vagy egyéb, de DP-n és DVI-on már nem. Szóval ha pl. nem használsz semmilyen extra DP funkciót (daisy chain, ilyenek), akkor jobb a HDMI.

[ Szerkesztve ]

(#26638) Wiz Khalifa


Wiz Khalifa
addikt

A mostani lapomon (B85N-Phoenix) ALC898 és Intel GbE Lan (10/100/1000MB) van.

Ha ezt a lapot lecserélném egy Gigabyte B85M-D3H-ra amin ALC892 és Realtek GbE Lan (10/100/1000MB) van akkor sokat kéne szívni szerintetek?

Szóval gondolom az a hang amit feltettem El Capitan-ra cserés meg ugye a Lan is mert nem Intel. De a Realtek vajon egyszerű eset-e? A hangot szerintem megoldanám. Leszedném innen az ALC892-höz tartozó kextet nem pedig az ALC898-hoz tartozót és gondolom ennyi lenne.

De így a Lan a kérdés számomra. :)

Smoke some weed nigga!

(#26639) Smiley válasza Wiz Khalifa (#26638) üzenetére


Smiley
őstag

A lan a mostaniban megy rendesen?

Én mondol, Maga mondol, Én mondol. Így kell normál beszélgetni...

(#26640) Wiz Khalifa válasza Smiley (#26639) üzenetére


Wiz Khalifa
addikt

Igen. :)

Smoke some weed nigga!

(#26641) Smiley válasza Wiz Khalifa (#26640) üzenetére


Smiley
őstag

Akkor keress egy olyan hangkartyat amihez van driver.
Ha nincs nagy igenyed, akkor egy mezei sblive 5.1 faszan megy a kxdriver-el stereo-ban.
Ha normalis AVR-re es hangfalakra akarod kotni (nem a genius, logitech es tarsai) akkor ugysem jelent gondot egy ilyen kartya. Hasznaltam 80eur-ert mar lehet kapni. Nekem ennek az elozo verzioja van, elotte evekig hasznaltam az sblive-ot, de az uj Sennheiser 598 fulesemhez baromi keves volt, mondjuk egy kozepkategorias yamaha vas is kellett hozza, de igy egyutt nagyon jo...

Én mondol, Maga mondol, Én mondol. Így kell normál beszélgetni...

(#26642) Wiz Khalifa válasza Smiley (#26641) üzenetére


Wiz Khalifa
addikt

De én azt írtam hogy a hanghoz van kext. Az nem gond. Bár nem tudom milyen ninőségbr szól vele a hang. Valakinek akinek ALC892-ője van írhatna tapasztalatot.

De a Realtek lan a kérdés megy-e?

Smoke some weed nigga!

(#26643) tlac válasza Wiz Khalifa (#26638) üzenetére


tlac
Topikgazda

miért cserélnéd le a lapot?

(#26644) Smiley válasza Wiz Khalifa (#26642) üzenetére


Smiley
őstag

kicsit keso van... :)
Szerintem hulyeseg lenne valtani, a realtek-hez nem lesz nativ driver-ed. Nekem realtek kartyam van a ceges gepemben igaz ez baromi regi (p5qse2), de egy rakas szar, random csak 10mbit/s-em van felfele, ilyenkor uj kernel cache meg reboot, aztan 1-2 honapig megint jo. Pedig ez a driver a realtek oldalarol van...

Én mondol, Maga mondol, Én mondol. Így kell normál beszélgetni...

(#26645) Wiz Khalifa válasza tlac (#26643) üzenetére


Wiz Khalifa
addikt

Kezdek nem elférni a lapon. :(

Bár gondoltam arra hogy megtartom és ezzel a lappal rakom össze a netezős gépet de egy i3 ebbe drága.

Smiley:
Én Win-hez képest lassúnak érzem a netet OS X alatt. De elvileg maxon megy.

Smoke some weed nigga!

(#26646) dni válasza Chal (#26637) üzenetére


dni
őstag

Feltettem az El Capet, megcsináltam a leírás alapján mindent kivéve az opcionális beállításokat. Most azonban nem indul el az OSX

Csak az alábbi sorig jutok el.

Próbáltam úgyis, hogy letiltottam az nv-t de ugyan ez a helyzet.

[ Szerkesztve ]

(#26647) Wiz Khalifa válasza dni (#26646) üzenetére


Wiz Khalifa
addikt

A képen az OS verzió nincs átítva 10.10.10-ről 10.11-re.

Ezáltal (ha a pendrivera feltetted) a FakeSMC nem fut.

Smoke some weed nigga!

(#26648) Smiley válasza Wiz Khalifa (#26647) üzenetére


Smiley
őstag

Ez igy ebben a formaban nem igaz! (Az en verziomban azert szamit mert mi darabokbol rakjuk ossze) Nem ismerjuk, hogy az unibeast hogyan patcheli a sajat clover-et, es hogy epiti fel a sajat telepitojet. Amugy meg odaig el sem jut, a kernel-t se tudja betolteni, szoval lovesem sincs.

Én mondol, Maga mondol, Én mondol. Így kell normál beszélgetni...

(#26649) Wiz Khalifa válasza Smiley (#26648) üzenetére


Wiz Khalifa
addikt

Akkor elnézést érte. Nem tudtam hogy UniBeast-el telepítette. A skinből gondoltam rá de ez is egy telepíthető skin szóval nem hittem volna kajak az. :DDD

A leírást nem néztem meg sajna. :(

[ Szerkesztve ]

Smoke some weed nigga!

(#26650) dni válasza Wiz Khalifa (#26647) üzenetére


dni
őstag

Egyébként tegnap megvoltam az installal, leállítottam a gépet, majd ma reggel rendben elindult. Ma reggel csináltam meg az El Capitan Post-Install Tools-t, (UEFI Boot Mode, CustoMac Essentials) Alternate NVIDIA Graphics Drivers telepítést egy szuszra, majd az ezt követő indításnál állt elő a probléma.

Az mondjuk nem tudom, hogy tényleg csak annyi a feladat, hogy a Clover configban nyomok egy safet a config fájlt kimentem az asztalra :) Ez egy kicsit fura.
8. Download and open Clover Configurator
9. Your config.plist should auto-mount. If not, choose Mount EFI Partition.
10. Select SMBIOS tab
11. Press Magic Wand Icon
12. Choose a System Definition from the list. Then choose a version of the system from the dropdown. This will auto-populate your config.plist with appropriate SMBIOS information including a unique serial number. If you're unsure what to choose, Mac Pro 3,1 will work for most desktop systems.
13. (Optional) If you have an existing Chimera SMBIOS located at /Extra/smbios.plist, you can choose the same system definition in Clover Configurator, then copy that serial number into your config.plist manually.
14. (Optional) If you configured graphics for the UniBeast installation, open Graphics tab and select Inject NVIDIA or Inject ATI.
15. Save and close Clover Configurator.

Pendrive még szükséges a bootoláshoz?

[ Szerkesztve ]

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  macOS PC-re (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.