Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  macOS PC-re (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:03:45

LOGOUT.hu

A rendelkezésünkre álló információk alapján, a szoftver PC-re való telepítése Magyarországon nem minősül illegális cselekménynek. Ettől függetlenül a szoftver módosítása továbbra sem megengedett, ezért a továbbiakban az ilyen verziókra történő bárminemű utalástól kérjük mindenki tartózkodjon!

Tartalomjegyzék:

1. Előkészületek
2. macOS telepítő USB létrehozása
3. Clover telepítése
4. macOS telepítése
5. Telepítés utáni tennivalók
6. Támogatott Grafikus processzorok
7. Előforduló hibák, támogatott WiFi+BT/Ethernet eszközök
8. Hogyan kérjünk segítséget, ha nem működik?
9. Hasznos linkek
10. Hasznos alkalmazások
11. Hasznos alkalmazások (társtopikból a hasznos programok és hasznos apróságok címek alatt)
12. Windows Dual-Boot (egy meghajtón/külön meghajtón)

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#26151) Chal válasza Wiz Khalifa (#26150) üzenetére


Chal
addikt

Elvileg Cloverrel + 3db kext-el meg tudod úszni (fakescm, ethernet, audio).

És amúgy az a boot cd amit fentebb linkeltem (azaz ez) nem jó kezdésnek?

Lövésem sincs hogy ez mire jó. Clovert használj, más nem kell.

[ Szerkesztve ]

(#26152) Wiz Khalifa válasza Chal (#26151) üzenetére


Wiz Khalifa
addikt

Ez pl jó? [link]

Jah már látom hogy nem mert ez is .pkg-s azaz telepítős magába a rendszerbe...

[ Szerkesztve ]

Smoke some weed nigga!

(#26153) Chal válasza Wiz Khalifa (#26152) üzenetére


Chal
addikt

Itt a Clover hivatalos weblapja, ennél jobb úgysem lesz:

http://sourceforge.net/projects/cloverefiboot/

:)

(#26154) Bkrisz9


Bkrisz9
őstag

Ha nem tudok virtuálisba OSX-et feltenni (még nem jöttem rá miért de a virtualbox telepito hibát ír) akkor hogy tudnék telepítőt készíteni? Kicsit paradoxon szerűnek érzem h működő osx nélkül nem lehet osx-et telepíteni. :D
Mókolt dolgok nem túl jó ötletek úgy gondolom.

[ Szerkesztve ]

Amennyiben OFF áradatot keltő mondanivalód van számomra kérlek keress meg privátban! Köszi! :)

(#26155) Wiz Khalifa válasza Chal (#26153) üzenetére


Wiz Khalifa
addikt

Köszi a linkeket.

Lementettem mindent amint lesz egy "teszt" HDD akkor leszedem mindenből a legfrissebbet. És remélem nem fogok elakadni semmiben sem. Ha netán igen akkor megpróbálom megoldani. :)

Smoke some weed nigga!

(#26156) Chal válasza Bkrisz9 (#26154) üzenetére


Chal
addikt

OSX nélkül sehogy. Egyébként nem paradox, mert macen vagy van osx, vagy van recovery partíció, illetve jó pár éve van már internet recovery mód is, ezért nincs szükség másra.

A legjobban akkor jársz, ha megkérsz egy mac-es ismerőst hogy csináljon neked egy pendrive-os telepítőt, vagy letöltesz egy kész osx imaget virtuális géphez, és megcsinálod azzal. Opcionálisan kereshetsz valami torrentes telepítő imaget is, biztos csinált már valaki, és feltöltötte, de ez esetben nem tudhatod milyen okosságokat (trójaik, malwarek, stb..) tett még bele.

(#26157) tlac válasza Chal (#26156) üzenetére


tlac
Topikgazda

azért nem lehetetlen osx nélkül megcsinálni, de tény, hogy jóval nehezebb:)

(#26158) Chal válasza tlac (#26157) üzenetére


Chal
addikt

Én arra gondoltam, hogy ha valaki hivatalos forrásból akarja biztonsági okokból (meg szerintem amúgy is legyen már ez az alap), akkor az csak az Appstore. Ahhoz meg kell OSX. Vagy van már erre is valami megoldás?

(#26159) Bkrisz9 válasza Chal (#26156) üzenetére


Bkrisz9
őstag

Szerinted van nekem OSX-el rendelkező ismerősöm? :DD Nincsen sajnos. Ezért próbálkoztam virtuális géppel ahogy írtad is de az meg az istenért sem települ fel.. Így nem tudok virtuálisból telepítőt készíteni. Ezért áll fenn ez a helyzet. Akkor ha jól látom a dolgokat ezt megszívtam.

Amennyiben OFF áradatot keltő mondanivalód van számomra kérlek keress meg privátban! Köszi! :)

(#26160) Chal válasza Bkrisz9 (#26159) üzenetére


Chal
addikt

Keress kész Yosemite vmware imaget torrenten. Az egy működő rendszer, csak el kell indítani vmware playerben. Abból meg tudod már csinálni a telepítőt.

Vagy hátha ír Tlac más megoldást :)

[ Szerkesztve ]

(#26161) Smiley válasza Chal (#26158) üzenetére


Smiley
őstag

Kacifantosan de meg lehet csinalni mac es mukodo osx nelkul is. Az Appstore azonban nelkulozhetetlen. En valahogy igy csinalnam:
Kell egy linux mivel ott van "normalis" lemezkezeles es hfs+ driver, aztan letorrentezi az ember a 10.6.8 aztan linux alatt osszerakja a telepitot, amit aztan felrak egy vmware/virtualbox-ba, ezutan regisztral egy apple id-t majd az appstore-bol leszedi az el capitant fog egy masik pendrive-ot megcsinalja a telepitot, majd feltelepiti, es jol elteszi es byte szinten lementi azt a pendrive-ot hogy ne kelljen megegyszer szivni vele.

Én mondol, Maga mondol, Én mondol. Így kell normál beszélgetni...

(#26162) tlac válasza Chal (#26158) üzenetére


tlac
Topikgazda

mavericks-hez írtam egy linuxos tutorialt
[link]
kis változtatással yosemite-re is használható, valószínűleg a mostanihoz is
meg md5-tel biztosítottam, hogy a beszerzett cucc biztonságos legyen

[ Szerkesztve ]

(#26163) rooney8


rooney8
aktív tag

backup-ra mit javasoltok?
carbon copy cloner-t olvastam, hogy az jó választás lenne. valahogy úgy kellene megoldani, hogy egy külön partícióra kerüljön a backup, mert külön hdd-t sajnos most nem tudok rászánni.
elkezdeném a kapitány frissítést, de inkább csinálnék előtte valami backup-ot. azért a fél év alatt már összegyűlt pár dolog, amit nem szeretnék elveszíteni :)

(#26164) Chal válasza Smiley (#26161) üzenetére


Chal
addikt

Smiley: akkor csak elbeszélünk egymás mellett, az hogy virtualizálva futtat az ember egy régebbi OSX-et amivel már van store elérés, az nekem egyenlő a "kell egy OSX hozzá" -val :)

@Tlac: és honnét lesz meg a kiinduló installESD.dmg? :)

(#26165) Chal válasza rooney8 (#26163) üzenetére


Chal
addikt

Én is a CCC-vel csináltam, teljesen jó. "Okoskodni" se kell vele, ha nem telepíted, hanem a dmg-ből futtatod az appot, akkor bármeddig megy a trial, csak ki kell várni indítás után egy pár másodperces visszaszámlálót :)

(#26166) rooney8 válasza Chal (#26165) üzenetére


rooney8
aktív tag

akkor kipróbálom, köszi :)
ha végeztem, utána pedig jöhet az update. majd írok.

(#26167) Smiley válasza Chal (#26164) üzenetére


Smiley
őstag

Aha, en ugy ertettem, hogy mukodo osx nelkul is neki lehet kezdeni.

Én mondol, Maga mondol, Én mondol. Így kell normál beszélgetni...

(#26168) Chal válasza Smiley (#26167) üzenetére


Chal
addikt

Sajnos ha nem akarsz kétes helyről beszerezni telepítőt, akkor nem lehet. Mindenképpen kell hozzá OSX a store elérés miatt. Hogy ezt havernál oldod meg, vagy magad indítasz egyet vm-ben, vagy van már egy régi egy elfekvő vinyón, az végül is mindegy, a lényeg hogy kell.

(#26169) tlac válasza Chal (#26164) üzenetére


tlac
Topikgazda

Itt-ott meg lehet találni :)

(#26170) rooney8 válasza rooney8 (#26166) üzenetére


rooney8
aktív tag

na, ha nem lettem volna hülye, akkor sima lett volna:D
igazából simán ment minden, nem kellett semmihez nyúlni*, csak clovert frissíteni, többi az next, next, finish :) és összes kext maradt, billentyűzet, hang, net, megy minden.

*annyiban voltam hülye, hogy a szokásos .plist átírást meg kellett csinálnom a vga miatt. de én hülye elnéztem a sorokat és mást írtam át. sok szenvedés után aztán rájöttem, hogy elnéztem, úgyhogy most már minden oké:D

(#26171) Chal válasza rooney8 (#26170) üzenetére


Chal
addikt

👍🏼

(#26172) MaryJane


MaryJane
csendes tag

Sziasztok!
Csináltam egy Multibeast - El Capitan usb-t, ez alapján.
http://www.tonymacx86.com/el-capitan-desktop-guides/172672-unibeast-install-os-x-el-capitan-any-supported-intel-based-pc.html

Majd amikor bootolnék az USBről, hogy elinduljon a kapitány telepítése, a következő feliratot kapom a képernyő bal felső sarkába. Can't find kernel system......
Hiába írom be a PCIRootuid, graphicsenabler=1 -v -x flageket, nem indul el a telepítés.

Can't find a kernel.

Jelen pillanatban egy szuperül működő Yosemite van fent, de már nem emlékszem, hogy annak idején hogyan telepítettem. Viszont a Macbook promon már az Elcapitan van, és szeretném erre is felpakolni.

Segítségeket előre is köszönöm.

Ride Hard Or Stay Home!

(#26173) Smiley válasza MaryJane (#26172) üzenetére


Smiley
őstag

Multibeasthez nem ertek, de annyi a baja hogy nem tudja futtatni a kernelt, ami 10.8 ota valamelyik pkg resze az basesystem.dmg-n belul. Ha nem ragaszkodsz a multibeast-hez akkor erdemes lenne egy clover-es telepitot csinalnod, azzal biztos menni fog.

Én mondol, Maga mondol, Én mondol. Így kell normál beszélgetni...

(#26174) MaryJane válasza Smiley (#26173) üzenetére


MaryJane
csendes tag

Próbáltam a Cloverest is, de ugyanez volt a probléma, tehát valamit baromira nem jól csináltam :)
Maga az install USB simán ment, a clover post beállításoknál pipálhattam el valamit. Mentségemre legyen, hogy eddig még sosem használtam a clovert. A Lionhoz és a Yosemitihez is a Multibeast volt a nyerő, ha jól emlékszem.

Hülye kérdés, de nem lehet csak simán frissíteni?

Ride Hard Or Stay Home!

(#26175) Smiley válasza MaryJane (#26174) üzenetére


Smiley
őstag

Aha, valoszinuleg rosszul csinalod telepitot.
En az apple altal keszitett cuccot hasznalom. Ez alapjan pofon egyszeru. Ha ez kesz akkor mehet ra a legfrissebb stabil clover, aztan a fakesmc es ami meg neked szukseges.

Én mondol, Maga mondol, Én mondol. Így kell normál beszélgetni...

(#26176) MaryJane válasza Smiley (#26175) üzenetére


MaryJane
csendes tag

Köszönöm. Megpróbálom ez alapján is, hátha így menni fog. Mindjárt jelentkezem a fejleményekkel.

Ride Hard Or Stay Home!

(#26177) Smiley válasza MaryJane (#26176) üzenetére


Smiley
őstag

A fakesmc es tobbi kext mehet bele majd a pendrive /EFI/CLOVER/kexts/10.11 mappaba arra figyelj majd hogy a set os version-t a cloverben amikor betolt 10.10.10-rol at kell majd irni 10.11. Ha van dsdt-t akkor erdemes azt is bedobni a cloverbe.

Én mondol, Maga mondol, Én mondol. Így kell normál beszélgetni...

(#26178) tlac válasza Smiley (#26177) üzenetére


tlac
Topikgazda

set os version-t a cloverben amikor betolt 10.10.10-rol at kell majd irni 10.11

hmm, van ilyen benne?
akkor lehet ezért kellett nekem a 10.10-be is bemásolnom a fakesmc-t

(#26179) Smiley válasza tlac (#26178) üzenetére


Smiley
őstag

En csak az usb installhoz hasznalom igy, nalam minden kext beleertve a fakesmc-t is megy be a /System/Library/Extensions mappaba a kesz rendszeren.

Én mondol, Maga mondol, Én mondol. Így kell normál beszélgetni...

(#26180) Chal válasza Smiley (#26179) üzenetére


Chal
addikt

Pedig érdemes az EFI partíción tartani, pont ez a Clover egyik előnye. Be tudja injektálni a kexteket boot előtt, így tökéletesen tiszta maradhat a rendszer disk, nem lesz rajta semmilyen nem Appletól származó cucc (max az alkalmazásaid, de az ugye más kérdés). Ez a jövőben főleg lényeges lesz szerintem a SIP/rootless miatt.

(#26181) MaryJane válasza Smiley (#26177) üzenetére


MaryJane
csendes tag

Nos, az általad linkelt oldal alapján nem tudom megcsinálni, mert miután becopyzom ezt

sudo /Applications/Install\ OS\ X\ El\ Capitan.app/Contents/Resources/createinstallmedia --volume /Volumes/ElCapInstaller --applicationpath /Applications/Install\ OS\ X\ El\ Capitan.app --nointeraction

kéri a jelszót is, (de jelen pillanatban jelszó mentes a gép) és nem enged tovább lépni.

Password:
Sorry, try again.
Password:

itt nálam megállt a tudomány.

szerk: Ha beállítok jelszót, akkor sem enged tovább.

[ Szerkesztve ]

Ride Hard Or Stay Home!

(#26182) Smiley válasza MaryJane (#26181) üzenetére


Smiley
őstag

Mi az hogy jelszo mentes a gep? Admin jelszonak lennie kell.

Én mondol, Maga mondol, Én mondol. Így kell normál beszélgetni...

(#26183) Chal válasza MaryJane (#26181) üzenetére


Chal
addikt

Az useredet tedd be az admin csoportba, attól lesz sudo joga. Ezen kívül persze kell neki jelszót is állítani.

(#26184) Graphics


Graphics
Jómunkásember

Udv, hamarosan szert teszek egy Power Mac G4-re, tudom lehet nem idevago tema, szoval max kuldjetek masik topicba.

Szajbaragós leiras kellene hozza, mert ez ugye nem egy mai vas, es elegge korlstozott hardveres kepessegei vannak :D

De multidezesnek nekem idealis, meg hat csak egy darabka IT-tortenelem

Koszonom a segitseget.

EAGET 1TB SSD review - https://logout.hu/bejegyzes/graphics/eaget_s600_1tb-os_ssd_aliexpressrol_kihagyhatatlan.html

(#26185) tlac válasza Graphics (#26184) üzenetére


tlac
Topikgazda

inkább itt

(#26186) Chal


Chal
addikt

Úgy néz ki nem lett 100-as az El Capitan upgradem teljesen. Furcsa módon eltűnik az audio device néha. AppleHDA patch megoldással nyomom, SIP/rootlesst kikapcsolom, patch lefut, reboot, van hang. SIP/rootless bekapcs, reboot, továbbra is van hang. Eddig jó is lenne, de egy idő után bekapcsolás után nincs hangom, jellemzően akkor ha sokáig áll a gép (nem sleepben, hanem normal power off). Reprodukálni rövidebb power-off-al, vagy reboot-al nem tudom. Elképzelésem sincs, hogy mitől lehet ez, talán valami aláírókulcs jár le, vagy valamilyen háttérben futó job nyírja ki mondjuk úgy 24 óránként a hangot.

Használ valaki patchelt applehda-t? Megy neki jól? ALC 892-höz esetleg valami stabil megoldás, ami jól működik El Capitan alatt?

[ Szerkesztve ]

(#26187) Smiley válasza Chal (#26186) üzenetére


Smiley
őstag

Nem biztos, hogy hda problema... itt valami rendszerszintu energiakezelesi biszbasz lesz szerintem.
Nalam is erdekes dolgot csinal az esi maya44e-vel, amihez ugye van normalis driver.
Az 1/2-es channels-en log egy fules, es ez main out is, ezen kivul optikan keresztul re van rakotve az erositore.
Eddig ugy hasznaltam, hogy az 1/2 channel mute-ra rakom, hogy ne zorogjon a fules feleslegesen, de ettol fuggetlenul a digit jel megy tovabb az erositore... ha kell a fules akkor meg az erosito kikapcs es adok hangot az 1/2-es channels-re. Most azt jatsza velem ha mute-ra rakom a 1/2 channels-t ahogy eddigis csinaltam, szol a zene a spotify-on keresztul ami fokuszban van, de amikor megvaltozik a fokusz a spotify-rol mondjuk a finder-re, akkor ugy ahogy van megall a zene. Ha visszarakom a fokuszt a spotify-ra megy tovabb. Ha megszuntetem a mute-ot az 1/2 channels-on akkor valthatok fokuszt nyugodtam megy tovabb minden normalisan. Ezt csinalja az mplayer-el es a vlc-vel is. Az iTunes az egyeduli kivetel. :U

Én mondol, Maga mondol, Én mondol. Így kell normál beszélgetni...

(#26188) Chal válasza Smiley (#26187) üzenetére


Chal
addikt

Ez is szép baleset akkor :) De neked szerintem csak ki kell akkor várni egy új gyártói drivert az El Capitanhoz, nem?

Szerk: látom a "legfrissebb" is 2007-es :) Akkor gondolom valami hackelttel tolod.

[ Szerkesztve ]

(#26189) Smiley válasza Chal (#26188) üzenetére


Smiley
őstag

Ez a maya44e verzio nem a sima maya44, ehhez van 2013-as driver. :))

Én mondol, Maga mondol, Én mondol. Így kell normál beszélgetni...

(#26190) Chal válasza Smiley (#26189) üzenetére


Chal
addikt

Hijnye, nem piskóta az ára. Írj a gyártónak, hátha adnak valami beta drivert, vagy mondanak valami okosságot. Persze azt ne áruld el hogy hackintosh ;)

(#26191) Smiley válasza Chal (#26190) üzenetére


Smiley
őstag

Szeretem is a hangjat. :)

Én mondol, Maga mondol, Én mondol. Így kell normál beszélgetni...

(#26192) MaryJane


MaryJane
csendes tag

Jó fejek vagytok, köszi a segítséget:) Azt hiszem kezdem feladni, és ha így megy tovább, marad a Yosemite.
Baromira nem megy az USB-s telepítő létrehozása, még mindig nem találja a kernelt. Pedig már tegnap a MBProval is csináltam egyet, és kipróbálásképp újrahúztam azt is :) (azzal nyugtattam magam hajnal 3ig, mire újrapakoltam mindent, hogy úgy is kellett egy clean install)

Tehát elvileg készen van a pendrive, de a PC-n az istenért nem megy.

A -v -x PCIRootuid=1 graphicsenabler=yes flageknek van közük ahhoz, hogy nem találja a kernelt?

Ride Hard Or Stay Home!

(#26193) MaryJane


MaryJane
csendes tag

Volna még egy kérdésem, ha marad ez a rendszer. Ezen a boot időn lehet gyorsítani, vagy békéljek meg vele?

https://www.youtube.com/watch?v=k-S-eLbNhGU

Ride Hard Or Stay Home!

(#26194) Smiley válasza MaryJane (#26192) üzenetére


Smiley
őstag

Akkor probaljuk meg ujra, szajbaragosan. :U

Lepesrol-lepesre:
1. Kell egy minimum 8GB-s pendrive.
2. Letoltod a mukodo Yosemite alatt az El Capitan.app-t az appstore-bol.
3. Elolvasod ezt az oldalt. itt az angol valtozata is, ami mar ki van egeszitve az El capitan-al.
4. Elinditod a disk utility-t es a pendrive-on letrehozol egy GPT-s particiot amit HFS+ Journaled-re formazol, es az elozo pont leirasa alapjan a kovetkezo nevet adod neki: MyVolume (kis/nagy betu fontos)
5. Kelleni fog egy admin user aminek tudnod kell a jelszavat. Ha ez megvan akkor megnyitod a terminal-t es lefuttatod a kovetkezo parancsot:
sudo /Applications/Install\ OS\ X\ El\ Capitan.app/Contents/Resources/createinstallmedia --volume /volume/MyVolume --applicationpath /Applications/Install\ OS\ X\ El\ Capitan.app --nointeraction (itt nem latszik mikozben gepeled a jelszot)
6. Amiutan ez vegzett, letoltod innen a Clover-t.
7. Telepited a Clover-t a pendrive-ra aminek mar a kovetkezo a neve: Install OS X El Capitan
8. Letoltod a FakeSMC-t innen.
9. Bemasolod a FakeSMC.kext-et a dmg-bol a "Install OS X El Capitan/EFI/CLOVER/kexts/10.11" mappaba.
10. Ujrainditod a gepet, bebootolsz a pendrive-rol, majd bemesz a clover settings-be, ott atirod a 10.10.10-et 10.11-re.
11. A -v PCIRootuid=1 graphicsenabler=yes flag-eket beirod a Boot Args-hoz.
12. Visszamesz a fomenube, es elinditod az Install OS X El Capitan nevu particiot.

Én mondol, Maga mondol, Én mondol. Így kell normál beszélgetni...

(#26195) Wiz Khalifa válasza Smiley (#26194) üzenetére


Wiz Khalifa
addikt

Ez nekem se jött rosszul ez az iromány! THX! :R

Smoke some weed nigga!

(#26196) tlac válasza MaryJane (#26193) üzenetére


tlac
Topikgazda

ez kb. 20 másodperc volt (nem értem miért kellett ehhez megnéznem egy videót)
ha nem nem tudsz vele megbékélni, vegyél új gépet szerintem

[ Szerkesztve ]

(#26197) MaryJane válasza Smiley (#26194) üzenetére


MaryJane
csendes tag

Na, akkor visszaülök a géphez, és nekiugrok szájbarágósan :D :D Ha végeztem jelentkezem.
Bistros ami fix, idekészítettem a kalapácsot a monitor mellé. :)

Ride Hard Or Stay Home!

(#26198) MaryJane válasza tlac (#26196) üzenetére


MaryJane
csendes tag

Sajnálom, hogy elraboltam 50másodpercet az életedből. Szívesen kárpótollak egy itallal, ha összefutunk valahol.
Azért bátorkodtam feltenni a kérdést, és csinálni egy nyomorult videót, mert a MBP kb tizenmásodperc alatt bebootol. Kíváncsi lettem volna arra, hogy a Hackintoshnál is el lehet e érni ilyen, vagy ehhez közeli boot időt. Egyszerűen ennyi.

Ride Hard Or Stay Home!

(#26199) rooney8 válasza MaryJane (#26198) üzenetére


rooney8
aktív tag

nekem baromi hosszú a boot idő. de már megbékéltem vele:D

más: hát nem tudom, egyelőre semmi extra a kapitány. gyorsulást reméltem, de spotlight keresés kb. lassabb lett, appok megnyitásában sem érzek gyorsulást (sőt...). lehet user error, de nem győzött meg.

és akkor egy kérdés: a kurzor néha csinál furcsaságokat. mikor változik a kurzor ikonja (pl. egy link fölé viszem böngészőben), akkor néha egy pillanatra kb. háromszorosára nő az ikon, majd vissza normálisra. nem tudom mennyire érthető, de elég idegesítő dolog. eléggé random módon csinálja, nem vettem észre összefüggést (már azon kívül, hogy akkor történik, mikor változik a kurzor ikonja). ti találkoztatok ilyennel?

(#26200) tlac válasza MaryJane (#26198) üzenetére


tlac
Topikgazda

több volt, mert többször is vissza kellett tekernem, hogy megnézzem, hol kezdődik az osx indítása

tehát a mac-es géped pár másodperccel gyorsabb csak
amiért mégis nagyobbnak tűnik a különbség, az a pc miatt van (az uefi/bios inicializálja a gépet, a bootloader betöltődése)

a bootloader-nél a várakozást leveheted 1 másodpercre, de lehet ki is lehet kapcsolni, csak ez utóbbi esetben ha bele kellene nyúlni indításnál, akkor az kényelmetlen lesz

ha verbose módban indítod az osx-et, láthatod, hogy tököl (jó eséllyel majd maga a hackintosh miatt)

meg esetleg ha uefi-s géped van, átnézheted, hogy van-e valami fast boot, esetleg ott kikapcsolni dolgokat még, amik nem kellenek a gép indításához (pl. régi ps2 portok inicializálása)

de szerintem az a pár másodperc amit nyerhetsz, amennyit sem, mint amennyit időt már a hozzászólások megírásával eltöltöttünk

[ Szerkesztve ]

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  macOS PC-re (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.