Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  macOS PC-re (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:03:45

LOGOUT.hu

A rendelkezésünkre álló információk alapján, a szoftver PC-re való telepítése Magyarországon nem minősül illegális cselekménynek. Ettől függetlenül a szoftver módosítása továbbra sem megengedett, ezért a továbbiakban az ilyen verziókra történő bárminemű utalástól kérjük mindenki tartózkodjon!

Tartalomjegyzék:

1. Előkészületek
2. macOS telepítő USB létrehozása
3. Clover telepítése
4. macOS telepítése
5. Telepítés utáni tennivalók
6. Támogatott Grafikus processzorok
7. Előforduló hibák, támogatott WiFi+BT/Ethernet eszközök
8. Hogyan kérjünk segítséget, ha nem működik?
9. Hasznos linkek
10. Hasznos alkalmazások
11. Hasznos alkalmazások (társtopikból a hasznos programok és hasznos apróságok címek alatt)
12. Windows Dual-Boot (egy meghajtón/külön meghajtón)

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#26351) Wiz Khalifa válasza tlac (#26350) üzenetére


Wiz Khalifa
addikt

Na.

Az UEFI-be ezeket állítottam át:

Boot Mode Selection: UEFI and Legacy
Storage Boot Option Control: UEFI Only

És a bootoló eszköz ha P0-ás (Satákból a port 1) akkor egy fekete kép jön be meg egy indexjelző. Azaz alsóvonás és vár valamire.

Ha a bootoló eszköz (ami a HDD) UEFI OS opcióba rakom akkor csak fekete kép van.

[ Szerkesztve ]

Smoke some weed nigga!

(#26352) tlac válasza Wiz Khalifa (#26351) üzenetére


tlac
Topikgazda

tehát uefi-vel nem jön be a clover?

(#26353) Wiz Khalifa válasza tlac (#26352) üzenetére


Wiz Khalifa
addikt

Nem. :( Néha igen de a többségbe nem.

Smoke some weed nigga!

(#26354) tlac válasza Wiz Khalifa (#26353) üzenetére


tlac
Topikgazda

esélyes egy reinstall, nem biztos, hogy szereti az alaplapod, hogy meg lett az mbr-rel keverve

(#26355) tlac


tlac
Topikgazda

ezzel a nyavalyás el capitannal megint elakadtam
megformázom a partíciót, kiválasztom, hogy akkor oda települjön, látszólag el is indul, halad a progressbar, de gyakorlatilag semmit nem csinál és üres marad a fájlrendszer...

a telepítési naplóban csak szemét van, semmi használható

sajnos nem kizárt, hogy nem szereti a partíciókiosztásomat, de legalább böfögne valamit

(#26356) cildren válasza tlac (#26355) üzenetére


cildren
tag

kedves "kapitány" lemezkezelése nagyon nem tetszik... nem engedett új partíciót hozzáadni egy GUID táblájú lemezhez amin 1 darab HFS+(meg az EFI) partíció volt... Yosemite telepítő viszont azonnal röhögve megcsinálta. Nem értem én ezt :(

(#26357) Wiz Khalifa válasza tlac (#26354) üzenetére


Wiz Khalifa
addikt

Akkor azt ajánlod hogy rakjam újra és akkor csak a két felső opciót jelöljem majd be? Mert akkor azt megcsinálom azon nem múlik.

Amúgy melyik téma kinézet a legszebb, legletisztultabb ami egy OS X-hez illik szerinted? Vagy ezeket annyira nem nézed meg?

Smoke some weed nigga!

(#26358) cildren válasza Wiz Khalifa (#26357) üzenetére


cildren
tag

szerintem a bootcamp pl asztalin az van, de mivel ThinkPad-et használok notebooknak ott egyértelműen a ThinkPad :D

(#26359) Smiley válasza tlac (#26355) üzenetére


Smiley
őstag

Elso korben a recovery-t csinalja meg, aztan 1 sec-nel all vagy 5 percig, utana ujraindul, megint a pendrive-ot kell kivalasztani es csak utana fogja telepiteni a rendszert a kivalasztott particiora. :)

[ Szerkesztve ]

Én mondol, Maga mondol, Én mondol. Így kell normál beszélgetni...

(#26360) Wiz Khalifa válasza cildren (#26358) üzenetére


Wiz Khalifa
addikt

Igen most én is megnéztem őket a Clover Wiki-be és nem olyan rossz. :)

De mondjuk a YosemiteLogin 2.0 se csúnya illetve az iOS7-es stílusú.

Mind1. Holnap jelentkezek hogy hogyan sikerült a Clover felrakás.

Smoke some weed nigga!

(#26361) Wiz Khalifa


Wiz Khalifa
addikt

Na úgy néz ki nem nekem találták ki az El Capitan-t...

Újraraktam a rendszert. Felraktam a Clovert úgy hogy a HDD-re települjön és a két felső opció volt csak belőve meg egy BootCamp-es téma.

És akármit állítgatok az UEFI-be (UEFI only, Legacy only, UEFI and Legacy, stb...) nem jön be a Clover. Már úgy felcsesz agyilag hogy nem emberi... :W :W Ha P0-ba bootlom a HDD-t (Sata első portja a lapon) akkor egy alsó vonás villog csak de nem lép tovább. Ha UEFI OS-be bootolom a HDD-t akkor meg képet se ad és a billzetről a Num lock visszajelző se világít. Úgy se tölt be...

Illetve most Kext Wizard-al a hangot és lant is feltettem megint. Hang van. Lan most nincs. Nem emberi hogy van mikor megy van mikor nem... Nem hiszem el az egészet... :W

[ Szerkesztve ]

Smoke some weed nigga!

(#26362) tlac válasza Wiz Khalifa (#26361) üzenetére


tlac
Topikgazda

esetleg: [link]

(#26363) Wiz Khalifa válasza tlac (#26362) üzenetére


Wiz Khalifa
addikt

Gondoltam erre én is. Meg próbálom akkor. Mind a kettőt ki kell pipálni amit feltüntettél (OsxAptioFixDrv-64.efi & OsxAptioFix2Drv-64.efi) vagy csak a másodikat?

Meg a most felrakott Clover-t hogy tudom akkor törölni? Hogy újrarakjam?

Smoke some weed nigga!

(#26364) tlac válasza Wiz Khalifa (#26363) üzenetére


tlac
Topikgazda

egyszerre csak az egyik driver legyen fent
nem kell törölni semmit, ugyanúgy telepítsd, ahogy előzőleg, csak pipáld még be ezt is

[ Szerkesztve ]

(#26365) Wiz Khalifa válasza tlac (#26364) üzenetére


Wiz Khalifa
addikt

Okés. Máris akkor átmegyek OS X-re. Amúgy egy kérdés. Miért van hogy ha OS X-et használok akkor a Win-en az idő két órával előrébb állítódik és ez OS X-be is így van? Van erre valami megoldás?

Smoke some weed nigga!

(#26366) tlac válasza Wiz Khalifa (#26365) üzenetére


tlac
Topikgazda

a win-t állítsd be utc időre: [link]

[ Szerkesztve ]

(#26367) Wiz Khalifa


Wiz Khalifa
addikt

Na így elkezdett bebootolni. Azt tettem fel amit te írták a ketteset. Viszont még mindig a betöltőcsíknál vagyok és nagyon lassan tölt. Szóval valami mem kerek. Meg a Clover se jött be lényegébe csak az alma logó és a töltőcsík. Szóval a bootflag-et se tudtam beírkálni.

Szerk.: 15perce tölt és most ért olyan 85%-ra a betöltőcsík.

[ Szerkesztve ]

Smoke some weed nigga!

(#26368) Wiz Khalifa válasza Wiz Khalifa (#26367) üzenetére


Wiz Khalifa
addikt

Na. Be se tölt a rendszer. A töltéscsík végigmegy ( 18:26-tól, 18:45-ig töltött) és itt megállt a tudomány.

Smoke some weed nigga!

(#26369) Smiley válasza Wiz Khalifa (#26368) üzenetére


Smiley
őstag

Hianyzik a fakesmc.

szerk: vagy a bootflag-ek hianyoznak: "kext-dev-mode=1 rootless=0 PCIRootUID=1"

[ Szerkesztve ]

Én mondol, Maga mondol, Én mondol. Így kell normál beszélgetni...

(#26370) Wiz Khalifa válasza Smiley (#26369) üzenetére


Wiz Khalifa
addikt

A FakeSMC-t beinstalláltam a Kext Wizard-al a hanggal együtt meg a Lan-al. A lan amúgy még mindig nem megy. A bootflag-eket meg beírtam a plist fájlba.

Smoke some weed nigga!

(#26371) Wiz Khalifa válasza Wiz Khalifa (#26370) üzenetére


Wiz Khalifa
addikt

Hát nem tudom mit tudnák tenni vele hogy működjön. :(

Smoke some weed nigga!

(#26372) tlac válasza cildren (#26356) üzenetére


tlac
Topikgazda

ugyanezzel szívok én is, nem tudom rendesen létrehozni a partíciókat
ha előre létrehozok egyet vagy kettőt még linux alatt, akkor azokat meg tudom formázni, de ettől még nem lesz recovery-m
ha viszont ott hagyom neki a particionálatlan helyet, akkor ahhoz meg nem lehet hozzáadni új partíciókat

plusz még bugos is (már évekkel ezelőtt is ilyen volt), mert átrendezi a partíciók számozását
normálisan úgy számozódnak a partíciók, ahogy időben egymásután készülnek, viszont a disk utility simán átszámozza olyanra, ahogy helyileg egymás után jönnek, amit nem minden rendszer fog feltétlenül tolerálni

még egy érdekesség, ha nincs efi partíció a vinyó legelején, akkor a már meglévő osx-es partíciót sem lehet megformázni, az lesz a hibaüzenet, hogy nincs elég hely :D

(#26373) Smiley válasza tlac (#26372) üzenetére


Smiley
őstag

Csinald meg diskutil-al, nem egy nagy ordongosseg. A telepitoben van terminal, es ahogy nekem lejott azert van nemi linux-os tapasztalatod, szerintem ez is menni fog :)

2 particio(mondjuk 120gb a rendszernek, 500gb-s adatnak) letrehozasa kb ennyi.

diskutil partitionDisk /dev/disk0 2 GPT JHFS+ rendszer 120G JHFS+ adat 500G

Én mondol, Maga mondol, Én mondol. Így kell normál beszélgetni...

(#26374) lócitrom


lócitrom
őstag

helló. esetleg valaki tud egy bombabiztos módszert triple boot telepítéséhez pc-re (pontosabban laptopra)? ha legozni kell az sem baj, csak linuxon kelljen megvalósítani. jelenleg adott egy pendrive, egy eredeti 10.9.5 dmg fájl és jó lenne, ha chameleon-nal lehetne kivitelezni. az egészet egy HDD-re szeretném rávarázsolni a vas adottságaiból kifolyólag.

[ Szerkesztve ]

„the cake is a lie” - mi band 4 fordítás: https://bit.ly/miband4hu - mi band 5 fordítás: https://bit.ly/miband5hu - mi band 6 fordítás: https://bit.ly/miband6hu

(#26375) tlac válasza Smiley (#26373) üzenetére


tlac
Topikgazda

igen, tudom, de a recovery partíció mikor fog létrejönni?
szerintem nekem annak hiánya miatt nem települ az osx

(#26376) tlac válasza lócitrom (#26374) üzenetére


tlac
Topikgazda

először inkább kérdezek
a régi, mbr-es, nem uefi-s módon szeretnéd?
volt már azon a laptopon osx?

(#26377) lócitrom válasza tlac (#26376) üzenetére


lócitrom
őstag

igen. (másik fórumról küldtél át ide egyébként, csak nem értem rá ezzel foglalatoskodni mostanában :D) szóval mivel mindhárom OS eltérő (Windows 10, Ubuntu, OSX Mavericks), de többségében inkább MBR-t ismerő rendszerek, így azt hiszem ez lenne logikus. de lehet tévedek. uefi támogatás ugyan van a gépen, de hagyományos bios van benne.

„the cake is a lie” - mi band 4 fordítás: https://bit.ly/miband4hu - mi band 5 fordítás: https://bit.ly/miband5hu - mi band 6 fordítás: https://bit.ly/miband6hu

(#26378) Smiley válasza tlac (#26375) üzenetére


Smiley
őstag

A recovery-t szerintem a leendo "/"-rol fogja levalasztani, amikor elkezded a telepitest.

Én mondol, Maga mondol, Én mondol. Így kell normál beszélgetni...

(#26379) tlac válasza Smiley (#26378) üzenetére


tlac
Topikgazda

de nem kezdődik el a telepítés, csak látszólag megy a progressbar, de semmi nem történik

(#26380) Smiley válasza tlac (#26379) üzenetére


Smiley
őstag

Persze, mert nem a "/"-re ir hanem a recovery-re, amit meg nem latsz. Legyel turelmes es vard meg mig magatol ujraindul.

Én mondol, Maga mondol, Én mondol. Így kell normál beszélgetni...

(#26381) tlac válasza Smiley (#26380) üzenetére


tlac
Topikgazda

nem csinál recovery partíciót, hiába várok rá
de mondom, az ég világon semmit nem csinál, egy napig is várhatnék rá

(#26382) Smiley válasza tlac (#26381) üzenetére


Smiley
őstag

Probaltad ugy, hogy csak 1 particiot hozol letre, es arra telepited?

Én mondol, Maga mondol, Én mondol. Így kell normál beszélgetni...

(#26383) tlac válasza Smiley (#26382) üzenetére


tlac
Topikgazda

igen

(#26384) Smiley válasza tlac (#26383) üzenetére


Smiley
őstag

A 10.4-es idokben volt meg ilyen gondom, nalam ez megoldotta. Minden disk lehuz a geprol, es a sata0-as porton legyen az egyetlen disk amire telepiteni akarsz.

Én mondol, Maga mondol, Én mondol. Így kell normál beszélgetni...

(#26385) Chal válasza tlac (#26383) üzenetére


Chal
addikt

Kicsit elvesztettem a fonalat, utóbbi pár napban nem jártam erre, bocs ha teljesen másról van szó :)

Szóval ha netán tök üres diskről van szó, akkor gyaluld le telepítés előtt az MBR-t, GPT-t, mindent. A GPT-ről tudni kell, hogy tart fent egy backupot is magáról a disk végén. Illetve ha már van rajta valami, abba könnyen belekeveredhet az OSX. Szóval én dd-vel csurig írnám nullával ha nem sok idő. Ha túl nagy a disk, akkor az elejébe meg a végébe "harapnék bele", majd utána próbálkoznék újra.

(#26386) tlac válasza lócitrom (#26377) üzenetére


tlac
Topikgazda

mindhárom rendszer ismeri az uefi-t, a chameleon viszont nem igazán
egyébként nem tudom, hogy uefi-t vagy az mbr-t választva kisebb a szívás

régen volt trial bootom mbr-rel 1 vinyón, viszonylag könnyen ment:
az mbr miatt max 4. elsődleges partíció lehet, mind a 3 oprendszer elsődlegesre volt telepítve
az osx-et telepítettem utoljára, mert a másik kettő már régről meg volt, viszont előre megcsináltam neki a partíciót még linux alatt
alapból nem engedi az osx, hogy "mbr-re" telepítsünk, ezért meg kell patchelni
a linux-os grub indítója volt az mbr-be telepítve (és a linux-os partíción volt a többi része), ez indította a win-t, linux-ot, meg a chameleon indítóját, ami az osx-es partícióra volt rakva

(#26387) Wiz Khalifa


Wiz Khalifa
addikt

Bármit mókolok, állítgatok nem hajlandó bebootolni a HDD-ről. A Clover lényegében be se jön csak az apple logó meg a töltőcsík. És a töltőcsík elmegy a feléig olyan fél perc alatt (penyón is ennyi) utána elkezdi lassan a töltőcsíkot kitölteni. Penyón itt megszakadt és gyorsan egy másik töltőcsíkot alma logó nélkül berak ezzel az állással, végigtölti és már jelentkezhetek be. HDD-ről nem hajlandó ezt megtenni...

Smoke some weed nigga!

(#26388) Smiley válasza Wiz Khalifa (#26387) üzenetére


Smiley
őstag

Masold mar fel valahova a hdd-n levo /EFI/CLOVER/config.plist -et

Én mondol, Maga mondol, Én mondol. Így kell normál beszélgetni...

(#26389) Wiz Khalifa válasza Smiley (#26388) üzenetére


Wiz Khalifa
addikt

GDrive-ra jó lesz? Amúgy először újrarakom és megpróbálom úgy. Mert hogy a lan se megy meg stb... így arra gondoltam nem-e a telepítés ment végbe rosszul. Megpróbálom még azt előtte.

Amúgy amikor te írtad a szájbarágós segítséget te Clover_v2.3k_r3265-t linkeltél. Rakjam az újabbat újrarakáskor? Clover_v2.3k_r3280

[ Szerkesztve ]

Smoke some weed nigga!

(#26390) tlac válasza Wiz Khalifa (#26389) üzenetére


tlac
Topikgazda

ide: http://pastebin.com/

[ Szerkesztve ]

(#26391) Wiz Khalifa


Wiz Khalifa
addikt

Na fejlemény. :)

Újraraktam az egész rendszert. Mostmár megy a boot HDD-ről is faintosan. Illetve a hang és a lan is megy Kext Wizard-nak köszönhetően és a FakeSMC-t is fele raktam be. Így bootoláskor csak egy boot flag kell pluszba a beírtakhoz (kext-dev-mode=1 rootless=0) méghozzá egy "PCIRootUID=1".

Viszont mivel EFI-s a gépem nem az OS X partíción van a Clover. Vagyis a plist fájl nem ott van. Így nem tudom abba beleírni ezt a plusz boot flag-et. Hol találom azt az EFI partíciót? Rejtve van és még annyira nem vágom az OS X-et hogy tudjam.

Meg ha az is megoldott akkor egy olyat hogy tudok beállítani hogy mondjuk 5mp-et visszaszámoljon és utána automatice indúljon az OS X?

Szerk.: Amúgy olyan mint ha a netem eléggé lassú lenne. Szóval olyan mint ha nem használná ki a teljes netem amit a Win használt. Ezen lehet valahogy javítani?

[ Szerkesztve ]

Smoke some weed nigga!

(#26392) Smiley válasza Wiz Khalifa (#26389) üzenetére


Smiley
őstag

Nem akarom kritizalni a modszered, de nekem ugy tunik, hogy kapkodva es esz nelkul ossze-vissza csinalod, igy persze, hogy nem megy, es gozod sincs miert, ezt szisztematikusan kell.
Most elarulom, hogy csinaljuk mi ezt nagyban nap mint nap... a ha uj sw-ket kell beuzemelnunk a servereinken. Nalunk mindenhol gentoo van, az legalabb olyan jo jatek mint osx-et ganyolni.

1. Atlapozzuk a man-t es elolvassuk a telepitesi utmutatot, aztan meg1xer
2. Keritunk egy jatszos vm-et, ahol leforditjuk, feltelepitjuk stb, itt kiprobaljuk, hogy mukodik, milyen fuggosegei lesznek, milyen extra dolgokat kell meg beleforditani a programba, stb, es osszeirjuk a fontos lepeseket, es hogy mire kell majd az eles rendszernel nagyon odafigyelni.
3. Keritunk egy masik teljesen szuz vm-et, ahova mar a sajat leirasunk alapjan telepitjuk. altalaban elsore ez nem szokott sikerulni, akkor menet kozben javitjuk a sajat leirasunkat, amit addig-addig ismetlunk amig nem lesz tokeletes elsore.
4. Snapshot-oljuk az eles rendszert, es csinalunk belole egy ujabb jatszos vm-et ahova az elozo leiras alapjan beleintagraljuk a rendszerbe, es megnezzuk mivel akadna ossze az ott futo sw-k kozul, es ha kell megint modositjuk a leirasunkat.
5. Minden gond es ganyolas nelkul siman elsore feltelpitjuk a vegleges helyere.

A Te esetedre ezt leforditva:
1. Teljesen mertekben ugyanaz mint nalunk, ezt nem is kell tovabb magyarazni.
2. Felrakod a szuz osx-et, es kezdes keppen megprobalod beletenni a lan-t, elsore nem sikerul, tovabb olvasod a kext-hez tartozo forumot es hasznalati utasitast. Amikor nagy nehezen felkuzdotted, es mukodik akkor fogod es szepen leirod magadnak mit es hogyan csinaltal.
3. Fogod es megprobalod beletakolni a hangot is ugyanugy mint az elobb, amit ugyanugy felirsz magadnak.
4. Elteszed azokat a file-kat amikkel mar egyszer biztosan mukodott az egesz.
5. Legyalulod az egeszet, ujra feltepitesz egy szuz osx-et, eloveszed a mentett file-kat es a sajat leirasodat, es lepesrol lepesre ujra osszerakod.

Én mondol, Maga mondol, Én mondol. Így kell normál beszélgetni...

(#26393) Wiz Khalifa válasza Smiley (#26392) üzenetére


Wiz Khalifa
addikt

Így csináltam ahogy írtad. Kitapasztaltam hogyna megy. És mikor megvolt a működés jött a szűz OS X. De én sose VM-ben csináltam mert ott nekem az OS X sose akart működni.

Amúgy a multkor nem volt ilyan lassú a lan (még két telepítéssel ezelőtt) de most is ugyan úgy raktam fel. Lehet amúgy én csesztem el valamit. A lényeg a lényeg hogy most minden működik aminek örülök. :)

Csak a Clover-t kéne még akkor beállítani.

Smoke some weed nigga!

(#26394) Wiz Khalifa válasza Wiz Khalifa (#26393) üzenetére


Wiz Khalifa
addikt

Amúgy az előző telepítésbe szerintem a Clover-nek az volt a baja hogy a HDD nem volt teljesen megformázva teljesen. És ebbe zavarodhatott bele.

Smoke some weed nigga!

(#26395) Smiley válasza Wiz Khalifa (#26393) üzenetére


Smiley
őstag

A clover egy fat32-es particion ul, ami az adott disk eslo szamu particiojan talalhato.
Csinalsz egy mappat root-kent ki a "/", legyen a neve EFI. diskutil-al megnezed mi bsd elnevezese az adott particionak (pl disk0s1), aztan fogod es ramount-olod a /EFI-re

valahogy igy...
# sudo bash
# mkdir /EFI
# diskutil list
# mount -t msdos /dev/diskXsY /EFI

Én mondol, Maga mondol, Én mondol. Így kell normál beszélgetni...

(#26396) #92049152 válasza Wiz Khalifa (#26394) üzenetére


#92049152
törölt tag

[Clover Configurator]

Mount EFI/Check Partition/Mount EFI Partition

(#26397) tlac válasza Smiley (#26392) üzenetére


tlac
Topikgazda

egy céges szinten kezelt gentoo és egy otthoni gányolt játszós osx között azért nem vonnék sok párhuzamot

persze értem én, hogy a gondolkozás menetét vázoltad
de ennek egyrészt valahol belülről kellene jönnie, hogy meg akarjuk érteni a dolgok működését, aminél amennyire lehetséges önállóan utánajárunk, meg egészséges mértékben kételkedünk az olvasottakban és utána igényesen, rendszerezetten felhasználjuk a tudást

tehát szerintem hiába irkálgatod, ha nem olyan az ember hozzáállása a dolgokhoz, akkor felesleges

egyébként miért gentoo?

[ Szerkesztve ]

(#26398) Smiley válasza tlac (#26397) üzenetére


Smiley
őstag

Itt a gondolkozasmod a lenyeg, es a gentoo is tud szopatni rendesen. ;]

Azert gentoo, mert rendkivul jol lehet optimalizalni, a use flag-kel teljes mertekben testreszabhato, ami ugyanugy fokozza a biztonsagot, mindenfele ganyolas nelkul lehet fennt mondjuk 50 verzio egy php-bol vagy barmelyik lib-bol, es ezt konnyen tudom kezelni, + nagyon konnyu patch-elni az ebuild-ket. Cserebe nagyon esznel kell lenni, mert fordithatod ujra a fel vilagot ha valamit az elejen kihagytal.

Itt konkretan lib-ek es app-ok binarisabol lehet kihagyni az olyan szolgaltatokat (mysql support) amikre nincs szukseg, ezaltal forditas soran bele se kerulnek. Pl a bind-ba miert legyen beleforditva a pgsql-el kapcsolatos resz ha nem hasznalok ilyet az adott gepen, csak egy ujabb lehetoseget adnek a tamadoknak ezzel. Eloszor ezt baromi nehez atlatni es felfogni, nekem jopar ev kellett hogy mar gondolkozas nelkul tudjam mire kell figyelni. A masik ok a sajat kernel, minden gepnek egyedi feladata van, egyedi kernelre is van szuksege ahhoz, hogy a legoptimalisabb es legbiztonsagosabb legyen. Pl egy dns serveren semmi keresnivaloja egy hangkartya modulnak. Ezt a vegletekig lehet ragonzi a halozatokon kersztul, egy baromi osszetett komplex rendszerig.

[ Szerkesztve ]

Én mondol, Maga mondol, Én mondol. Így kell normál beszélgetni...

(#26399) Wiz Khalifa


Wiz Khalifa
addikt

Nos... :)

Nagyon örülök neki hogy végre egy teljes értékű nem szanaszét gányolt tele idegen kextek-el lévő OS X-et tudhatok a gépemen hanem egy tiszta csak is a legfontosabb kexteket tartalmazó és méghozzá legújabb El Capitan-t.

Mostmár teljes értékűvé válhatott bekapcsolom és megy típusú gépezet lett nektek köszönhetően. A Clover Configurator-al bele integráltam azt az egy boot flag-et és így mostmár csak bekapcsolom, megvárom míg betölt és élvezem a rendszert.

Köszönöm mindenkinek a segítésget és türelmét ezerszer és még többször leírva hogy mit hogyan kell csinálni a hibátlan működéshez.

Köszönöm nektek főként a segítséget: Smiley, tlac és mindenkinek aki akár egy kis morzsával is hozzájárúlt ahoz hogy tökéletesen működjön minden.

Már csak pár amatőr kérdésem maradt hozzátok. Első körben az hogy hogyan lehet megoldani azt hogy ha egy alkalmazást (pl Safari, iTunes, stb...) kilépés gombbal zárok be akkor be is zárúljon ne legen úgy mond még háttérben. Ez megoldható-e egy ilyen beállítás vagy sem? Remélem érthetően tudtam leírni.

Illetve hogy ha csinálok egy ScreenShot-ot akkor azt mondjuk hogyan tudom JPEG-be átkonvertálni? Gyárilag van valami erre vagy külső app kell? Mert a gyári fényképnézegető szerkesztő részébe ezt a funkciót nem találtam.

[ Szerkesztve ]

Smoke some weed nigga!

(#26400) lócitrom válasza tlac (#26386) üzenetére


lócitrom
őstag

na jó, de hogyan oldható meg akkor? négy partíció lenne egyébként nyilván, mert minden rendszer kap egyet, plusz linux swap.

„the cake is a lie” - mi band 4 fordítás: https://bit.ly/miband4hu - mi band 5 fordítás: https://bit.ly/miband5hu - mi band 6 fordítás: https://bit.ly/miband6hu

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  macOS PC-re (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.