Hirdetés

2024. május 1., szerda

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  macOS PC-re (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:03:45

LOGOUT.hu

A rendelkezésünkre álló információk alapján, a szoftver PC-re való telepítése Magyarországon nem minősül illegális cselekménynek. Ettől függetlenül a szoftver módosítása továbbra sem megengedett, ezért a továbbiakban az ilyen verziókra történő bárminemű utalástól kérjük mindenki tartózkodjon!

Tartalomjegyzék:

1. Előkészületek
2. macOS telepítő USB létrehozása
3. Clover telepítése
4. macOS telepítése
5. Telepítés utáni tennivalók
6. Támogatott Grafikus processzorok
7. Előforduló hibák, támogatott WiFi+BT/Ethernet eszközök
8. Hogyan kérjünk segítséget, ha nem működik?
9. Hasznos linkek
10. Hasznos alkalmazások
11. Hasznos alkalmazások (társtopikból a hasznos programok és hasznos apróságok címek alatt)
12. Windows Dual-Boot (egy meghajtón/külön meghajtón)

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#25151) csabi94


csabi94
őstag

Első probléma: még mindig nem oldódott meg a képszétesős, lefagyós dolog, pedig variáltam a ramokkal, tehát valószínűleg nem a ram a ludas.

Második: Mostanában magától bekapcsol a gép alvó üzemmódban. Baromi idegesítő még úgy is, hogy nem én fizetem a villanyszámlát. Azt vettem észre, hogy akkor, ha valami értesítésem van. Mit lehet tenni ellene?

(#25152) Tikakukac válasza csabi94 (#25151) üzenetére


Tikakukac
titán

Fogja magát és csak úgy miközben dolgozol elalszik? Akkor ott tényleg hatalmas disznóságok vannak.

A fiatalok 50%-a optimistán tekint a jövőre. A másik felének nincs pénze drogokra.

(#25153) csabi94 válasza Tikakukac (#25152) üzenetére


csabi94
őstag

Nem-nem! Fordítva! Éjszakára elaltatom, elalszik szépen, és mire reggel felkelek, megy a gép. És ezt az elmúlt egy napban 5x csinálta, elugrottam ide oda, mire visszajöttem, mindig ment. És mindig akkor, amikor valami értesítés volt. Ha jól tudom, tudnak a Macek olyat, hogy alvó állapotban is megjön az email. Nem lehet, hogy ez zavar be a gépnek?

(#25154) Tikakukac válasza csabi94 (#25153) üzenetére


Tikakukac
titán

Akkor ott a pont, azért kel fel.

Egyébként: itt van amit akarsz, 10 sec guglival megtaláltam.

A fiatalok 50%-a optimistán tekint a jövőre. A másik felének nincs pénze drogokra.

(#25155) adamka16


adamka16
őstag

Sziasztok!
Vettem egy ssd-t és erre szeretném a 10.10-et feldobni, de valami katasztrófa. Már vagy 5* újraraktam (mikor nagynehezen elindult a telepítő) és multibeast után egyszer még betölt, de utána egy darabig elmegy a töltő csík majd megáll és utána se pendrive-al se semmivel nem indul el. Jelenleg a gépen 10.9.5 van egy másik hdd-n. Valamit nem állítottam be a bios-ba vagy a telepítőbe ami miatt nem képes normálisan működni? Ehhez képest a korábbi 10.9+ verziók teljesen simán ugrottak fel hdd-re, de ezzel csak szívok. Hol nem tetszett neki a kártyaolvasó, akkor szereztem rendes pendrive-ot, de azzal is vagy 3-5*-re sikerül elindítani a telepítót panic nélkül.
Mi lehet a gebasz szerintetek?

Giga H87M-D3H
i3 4330
8gb ram
samsung 840 evo 120gb
amivel működik frankón: wd black 500gb

(#25156) koháry


koháry
tag

Valakinek sikerült már megoldania, hogy működjön a continuity és a handoff yosemite alatt? A telefont már fel tudnám venni a gépen is. :)

Tolle Koharyanum vota in coelo Iohannes.

(#25157) tlac


tlac
Topikgazda

Végre van megoldás a vmware alatti Yosemite laggolására:
a BeamOff kis programot kell futtatni minden gépindítás után.
[link]

(#25158) Wiz Khalifa


Wiz Khalifa
addikt

Sziasztok!

Vettem egy HP Compaq 2510p notit. Felraktam a pendrive-ra a 10.8 retail DVD-t. Kiírtam CD-re a hozzá letöltött 10.8 boot cd-t. Felrakom gond nélkül és megy is gond nélkül. De viszont kéne nekem pár dolog amit sehol sem találok és mivel kezdő vagyok segítséget kérnék.

A TouchPad nem megy mivel az PS/2-őn csatlakozik a laposba. Ahoz kéne kext.
A gépben egy X3100-as Intel VGA van. Ahoz is kéne egy működő kext.
Illetve a benne lévő WiFi-hez is kéne egy kext. BCM94311MCAGBP3
Kéne egy jól szuperáló bootloader. Én szerintem a Chameleon lenne a legjobb de nem tudom melyiket kéne és hogyan feltenni.
Illetve ha megvannak a kextek akkor kérnék egy kis segítséget hogy hogyan kext-eljek? Mert nem találtam magyar leírást angolúl meg nem tudok annyira. Volt ahol Terminal-is szóban volt meg stb...

MultiBeast-el próbáltam de azzal eddig csak úgy szétcsesztem hogy nem tud BOOt-olni a CD nélkül. Kéne egy kis help PLS. :)

Smoke some weed nigga!

(#25159) MrRL19


MrRL19
senior tag

helló

vki tudna segíteni hogyan kell újra rakni mac os x ?! macbook 2.1 most kaptam de fingom sincs hogy mit kell :D

Na, viselkedj rendesen, kaszáld a dohányt, tudd, hol a helyed és ki tudja? Talán egy nap majd kinyitják a könyvet és beírják a neved. Befogadnak a családba. Beavatott leszel. Na gyere, emeld a poharad! ///M P O W E R

(#25160) csabi94 válasza MrRL19 (#25159) üzenetére


csabi94
őstag

Te ezt minden Mac-es topikba beírtad? :U

(#25161) MrRL19 válasza csabi94 (#25160) üzenetére


MrRL19
senior tag

igen :P :(

Na, viselkedj rendesen, kaszáld a dohányt, tudd, hol a helyed és ki tudja? Talán egy nap majd kinyitják a könyvet és beírják a neved. Befogadnak a családba. Beavatott leszel. Na gyere, emeld a poharad! ///M P O W E R

(#25162) csabi94 válasza MrRL19 (#25161) üzenetére


csabi94
őstag

De egyikbe sem sikerült magyarosan... :P :(

[ Szerkesztve ]

(#25163) MrRL19 válasza csabi94 (#25162) üzenetére


MrRL19
senior tag

:C OKÉ

Na, viselkedj rendesen, kaszáld a dohányt, tudd, hol a helyed és ki tudja? Talán egy nap majd kinyitják a könyvet és beírják a neved. Befogadnak a családba. Beavatott leszel. Na gyere, emeld a poharad! ///M P O W E R

(#25164) sEtuke


sEtuke
tag

Sziasztok!

AMD PC-n telepítettem még tavasszal a Maverickset,ment minden gond nélkül. Most monitort váltottam (nagyobbra) és sajnos rossz lett a felbontás. Ez melyik eszköz hibájának tudható be? A VGA-hoz kéne másik driver,vagy mi? :(( A kisebb monitorral gond nélkül ment,gyönyörű felbontással,ezért is furcsa..

VGA-m: nvidia geforce gt620

Köszi mindenkinek!

(#25165) tatomi92 válasza sEtuke (#25164) üzenetére


tatomi92
aktív tag

Felbontást állítottál már?

iPhone 14 Pro & Google Pixel 7

(#25166) tatomi92 válasza Wiz Khalifa (#25158) üzenetére


tatomi92
aktív tag

Utánakerestem kicsit, valaki feltette rá a Lion-t.

Ezek működtek neki:

- hangerőgombok
- USB-k
- videókártya
- a touchpad (ApplePS2Mouse kext-tel)

ami nem:

- a WIFI

itt a link: [link], alul pedig regizés után le tudod tölteni a kext-eket.

iPhone 14 Pro & Google Pixel 7

(#25167) Wiz Khalifa válasza tatomi92 (#25166) üzenetére


Wiz Khalifa
addikt

Én is feltettem a Liont ami az iAtkos féle volt.

Sajnos nekem sem a bill sem a touchpad nem ment de viszont a WiFi-m igeni mivel nekem Broadcom van neki meg Intel-es van.

De viszont nagyon kezdő vagyok így amit ott letöltöttem zip-et nem tudom hogy kell feltenni. Se a kextelést nem tudom hogy kell csinálni sem pedig a bootloadert installálni

Smoke some weed nigga!

(#25168) Wiz Khalifa válasza tatomi92 (#25166) üzenetére


Wiz Khalifa
addikt

Ezt leltem.

Akkor elvileg ilyen egyszerű a kext hogy csak a terminált kell hozzá használni, és bepötyögni a sort és ő bemásolja magának?

Smoke some weed nigga!

(#25169) #51177472


#51177472
törölt tag

Bővíteném a RAM-om, kezelné a hackintoshom Yosemite alatt? 2x2GB Kingston 800MHz CL6 DDR2-ről van szó.

(#25170) #51177472 válasza #51177472 (#25169) üzenetére


#51177472
törölt tag

Szintén Kingston 800MHz van bent, azok mellé tenném.

(#25171) ThuG4LifE válasza #51177472 (#25170) üzenetére


ThuG4LifE
senior tag

Persze, az nem szokott gond lenni.

Syd2012: használj KextWizard-ot, sokkal egyszerűbb.

[ Szerkesztve ]

''I'm seein nuttin' but my dreams comin' true while I'm starin' at the world through my rearview ...'' RIP 2Pac

(#25172) tatomi92 válasza ThuG4LifE (#25171) üzenetére


tatomi92
aktív tag

vagy pedig Kextbeast-et

iPhone 14 Pro & Google Pixel 7

(#25173) Wiz Khalifa válasza tatomi92 (#25172) üzenetére


Wiz Khalifa
addikt

Nos még mindig egy gondba belebotlottam. KextBeast-el. Kiteszem az asztalra a kext-eket amiket beleakarok rakni a rendszerbe. Végigmegyek a KextBeast programon és utána a Terminalba bele kell írni az installált .kext-eket?

Valahogy így?

Szóval az ott írt sorokat írjam be a Terminal-ba újraindítás előtt csak annyi hogy a

sudo chmod -R 755 name.kext
sudo chown -R root:wheel name.kext

name hellyére az én általam belerakott kext nevét írjam igaz?

Illetve ez mit takar? Ezt is utána a terminalba kell beleírnom?

sudo rm -R Extensions.kextcache
sudo rm -R Extensions.mkext

Smoke some weed nigga!

(#25174) #92049152 válasza Wiz Khalifa (#25173) üzenetére


#92049152
törölt tag

Ha ennyire ragaszkodsz a Terminalhoz, akkor elvileg ez jó hozzá.

sudo rm -rf /System/Library/Extensions/XY.kext
mv /users/(USERNAME)/Desktop/XY.kext /System/Library/Extensions
chmod -R 755 /System/Library/XY.kext
chown -R root:wheel /System/Library/Extensions/XY.kext
diskutil repairpermissions /
kextcache -system-prelinked-kernel
kextcache -system-caches
touch /System/Library/Extensions/
reboot

Vagy van még a KextUtility is.

(#25175) Wiz Khalifa válasza #92049152 (#25174) üzenetére


Wiz Khalifa
addikt

Na a Kext Wizard-al tudtam telepíteni a dolgokat de viszont van egy baj a 10.8-ba amit nem tudok feltenni mert nem találtam működő cuccost hozzá. :(

A TouchPad, a WiFi, és a GMA X3100-as VGA-m. Ezekhez tudtok ajánlani nekem egy normális kext-et?

Illetve a Bootloader-ekkel is szívok. Clover_v2k_r3021 illetve Chameleon-2.1svn-r1683 nem jó. Nem bootol be. De a Chameleon-2.2svn-r2327 fel sem tudom telepíteni mert hibát ír neki.

Illetve van valami i386-os is. Az a Chameleon 2.2-höz van de nem tudom akkor hogy mit hogy kell sorba rakni. [link]

Smoke some weed nigga!

(#25176) Wiz Khalifa válasza Wiz Khalifa (#25175) üzenetére


Wiz Khalifa
addikt

Na haladás!

A VGA most már megy tökéletesen! :)

Már csak a TouchPad, Wifi gond kéne no meg a bootloader. :C

Smoke some weed nigga!

(#25177) #92049152 válasza Wiz Khalifa (#25175) üzenetére


#92049152
törölt tag

Szerintem a Clovert hagyd, elég lesz oda a Chameleon is.

Itt van mindig friss: [Insanely]

(#25178) Wiz Khalifa válasza #92049152 (#25177) üzenetére


Wiz Khalifa
addikt

Na a Chameleon-2.2svn-r2327.pkg-t raktam fel. De nem tud boot-olni róla mert hibaüzenettel elszáll. Nem ahoz kellene az a i386_v2327.zip-ben található cuccok? Azt hova kéne tenni? Mert arra még nem jöttem rá.

Smoke some weed nigga!

(#25179) Wiz Khalifa válasza Wiz Khalifa (#25178) üzenetére


Wiz Khalifa
addikt

Ilyen nem létezik hogy nem találok működő kext-et az TouchPad-hoz és a TrackPoint-hoz. Bár a TrackPoint le van tojva ha a TouchPad menne. No meg a WiFi-s dolog is kész. :DDD Hogy ahoz sem találok semmit.

Smoke some weed nigga!

(#25180) xedos válasza Wiz Khalifa (#25179) üzenetére


xedos
addikt

Most rákerestem a BCM94311 natívan támogatott, felismeri, mint Airport...
Nem kell hozzá kext. Menj be a hálózatokhoz, majd új és akkor megjelenik. Feltéve, ha be van kapcsolva!
Notin van fizikai kapcsoló hozzá? Mert lehet hogy szoftveresen kikapcsoltad, akkor win alatt be kell kapcsolni!

[ Szerkesztve ]

(#25181) Wiz Khalifa válasza xedos (#25180) üzenetére


Wiz Khalifa
addikt

Hát... Van valamilyen szinten. Érintőgomb van amit az OS X nem ismeri fel.

Smoke some weed nigga!

(#25182) #51177472


#51177472
törölt tag

Eddig 4GB RAM volt a gépben, DDR2 800Mhz.
About this mac-nél is ezt jelezte.
Vettem most még +2GB DDR2 (elvileg 800Mhz) RAM-ot, de amióta beraktam csak 666Mhz-t ír. Mi lehet a probléma? Vagy csak szimplán átvertek? :)
Kép1, kép2.

(#25183) sEtuke válasza #51177472 (#25182) üzenetére


sEtuke
tag

Windows alatt nezd meg a tuti adatokat. Hogyha ott jo,macen is jo.

(#25184) sEtuke válasza tatomi92 (#25165) üzenetére


sEtuke
tag

Állítottam,persze

(#25185) #51177472 válasza sEtuke (#25183) üzenetére


#51177472
törölt tag

Megnéztem ott is. Mind a négy RAM-om 800Mhz (megnéztem slotonként), de amikor belerakom az első slotban lévőt, valamiért összességében 800Mhz-ről leugrik 666-ra.
Mhz,
az új RAM
everest is annak látja slotonként.
De ha kiveszem az újat, akkor így érzékeli.

[ Szerkesztve ]

(#25186) Wiz Khalifa válasza #51177472 (#25185) üzenetére


Wiz Khalifa
addikt

Arra nem gondoltál hogy azért esik le az órajel mert dual-ba megy? Nekem a kisgépembe 2x512mb DDR2-es 533-as ram van. Ha egyenként megy akkor 533MHz-ezt ír a rendszer, Aida, stb. De ha a kettő együtt dual channel-be akkor meg 333MHz-n mennek. Mivel én úgy tudom hogy ha valami dual-ba megy megfeleződik az érték.

Pl a nagygépembe 4x2GB DDR3 van. 1333MHz-s modul az összes és ugyan azok. De a ramok darabja csak 666MHz-n mennek. Egybemérve 1333MHz-n mennek de a modulokat tekintve megfeleződik az érték itt is. Révén az 666MHz a reális érték az 1333MHz meg a hamis. Ha dual-ba mennek.

Smoke some weed nigga!

(#25187) Wiz Khalifa válasza xedos (#25180) üzenetére


Wiz Khalifa
addikt

Bekapcsolom a WiFi-m WinXP-n. Akár mikor azt a rendszert indítom el bekapcsolja a WiFi-t mert elmenti hogy bekapcsoltam. De az OS X 10.8 meg azt írja még mindig hogy "Wi-Fi: Nincs telepítve hardver"

sdforlife:
Na a 800MHz az az effektív a 666MHz meg a valós. Most olvastam utána pontosabban mert már elfelejtettem mert rég volt dolgom ezzel. :DDD

[ Szerkesztve ]

Smoke some weed nigga!

(#25188) Wiz Khalifa


Wiz Khalifa
addikt

Mit hogy kéne beállítanom UEFI-be hogy a pendrive-om lássa a Bootlemez?

Gigabyte GA-990XA-UD3 lapom van.

Smoke some weed nigga!

(#25189) #51177472 válasza Wiz Khalifa (#25187) üzenetére


#51177472
törölt tag

Köszi!

USB-s egerem van és minden egyes bekapcsolásnál újra kell csatlakoztatnom az egeret. Ez miért lehet?
Van 2, csak az egyikkel csinálja ezt (a napokban vettem), a másikkal működik egyből.

(#25190) Wiz Khalifa válasza #51177472 (#25189) üzenetére


Wiz Khalifa
addikt

Azt sajna nem tudom. :( Szerintem vidd vissza gariba. Ha Win és OS X alatt is ezt teszi.

Smoke some weed nigga!

(#25191) #51177472 válasza Wiz Khalifa (#25190) üzenetére


#51177472
törölt tag

Win alatt jó, csak OS X alatt csinálja ezt. :(((

(#25192) Wiz Khalifa válasza #51177472 (#25191) üzenetére


Wiz Khalifa
addikt

Akkor nem garis probléma. :(

Smoke some weed nigga!

(#25193) varsam


varsam
őstag

üdv,

Yosemite-t érdemes megpróbálni egy ilyen laptopra? Nem kevés neki, egyáltalán van esély hogy fusson rajta?

MSI EX600: C2D T7500 @2,2Ghz || 3Gb DDR2 || WD 500Gb || Geforce 8400M G 256Mb

Jelenleg 10.6.8 Snow Leo van rajta.

(#25194) tatomi92 válasza varsam (#25193) üzenetére


tatomi92
aktív tag

Mavericks alatt van elvileg kext a VGA-hoz. Szerintem először próbáld meg azt. :)

[ Szerkesztve ]

iPhone 14 Pro & Google Pixel 7

(#25195) Wiz Khalifa


Wiz Khalifa
addikt

Valaki tudna segíteni nekem?

Bootlemez.
OS X Mavericks

A telepítendő hardver:
Gigabyte GA-990XA-UD3
AMD FX-8320 - Arctic Freezer Xtreme rev2
Kingstone KVR1333D3N9/2G x4
XFX HD5850 Black Edition
Cooler Master V700
Samsung SH-224
Fujitsu MHW2040BH - OS X
WD5000AAKX - Windows 8.1 Pro
WD10EZRX - Adat
Samsung SyncMaster 245B

Segítséget kérnék hogy mit kéne telepítéskor a testreszabási részben beletenni az OS X-nek hogy be tudjak BOOT-olni? A telepítővel egy Cameleon Standard-ot rakok fel Bootloader-nek de nem jó.

A telepítést ezzel a parancsal indítom el: amdfx -v
Régen elindult a rendszer de 30mp múlva kifagyott ahogy az Apple logó eltűnt. De most nem akar bebootolni sehogy sem csak újraindul a BIOS mindig.

Nem tudom melyik parancs mire jó de ezeket próbáltam össze-vissza hátha jó lett volna:
-x
-x -v
amdfx -v
amdfx
amd fx
-amdfx
GraphicsEnabler=No npci=0x3000

Kérlek titeket segítsetek mert felrobbanok!!!! :W :W

[ Szerkesztve ]

Smoke some weed nigga!

(#25196) tatomi92 válasza Wiz Khalifa (#25195) üzenetére


tatomi92
aktív tag

Ha jól látom ez a niresh-féle mavericks. Nekem az alapértelmezett bootloader-rel (amit alapból kiválaszt a testreszabásnál) minden további nélkül bebootol. Lehet, hogy bios-ban be kell állítanod, a boot-olási sorrendet, hogy arról a lemezről boot-oljon, ahova feltetted.

A telepítéshez nekem elég szokott lenni az amd -v (AMD Phenom X4 940-nél), nálad viszont az amdfx kell, az amdfx -v után próbáld ki ezeket is: -x -f npci=0x2000... + a BIOS-ban átraktad IDE-ről AHCI-ra?

UI: az a VGA régen működött Mavericks alatt?

[ Szerkesztve ]

iPhone 14 Pro & Google Pixel 7

(#25197) Wiz Khalifa válasza tatomi92 (#25196) üzenetére


Wiz Khalifa
addikt

A VGA az ment gond nélkül, fel is ismerte.

Szóval ha nem megy utána boot-ként az amdfx -v -vel akkor írjam be ezt? -x -f npci=0x2000

A bios okés. Át van állítva. De amikor már nem lemezről akarok boot-olni ezt írja ki az amdfx -v -re: can not /amdfx

Vagy mi. Szóval nem találja.

Smoke some weed nigga!

(#25198) tatomi92 válasza Wiz Khalifa (#25197) üzenetére


tatomi92
aktív tag

Tehát akkor telepíteni már sikerült? Jól értem? Olyankor elvileg már nem kell az amdfx -v, nekem olyankor csak annyi kell, h. -x -f és beadja account készítős ablakot. Megcsinálom az account-ot, belép az asztalra, csinál egy-két dolgot, aztán lehet újraindítani minden egyéb bootflag nélkül.

UI: a niresh-es verzióhoz nem kell bootlemez, van bootloader-e, legalábbis nekem.

[ Szerkesztve ]

iPhone 14 Pro & Google Pixel 7

(#25199) Wiz Khalifa válasza tatomi92 (#25198) üzenetére


Wiz Khalifa
addikt

Én nekem az nem sikerült. Hogy saját bootloader-el menyen. Egyszer nem tudom melyik parancsal bejött úgy hogy ne fagyjon le 30mp múlva kb. De kakor nagyon kezdő voltam így kextelni nem tudtam. Aztóa elfelejtettem az hogy volt. :DDD

Smoke some weed nigga!

(#25200) Genius007


Genius007
őstag

Sziasztok!

Szeretném feltelepíteni a Mavericks vagy Yosemite valamelyik verzióját az itthoni laptopomra.
Olvasgattam, nézegettem fórumokat, hogy ez pontosan hogyan is lehetne megoldani, s ha jól értettem, akkor vmware -ben kell csinálni egy OSX "gépet" regisztrálni AppStore -ba, ott letölteni az OSX verzióját, és úgy készíteni egy bootolható USB Pendriveot (valamilyen úton - módon).

Nos odáig el is jutottam, hogy vmwareben létrehozok egy OSX-et, (Mavericks 10.8) szépen megy is minden, regisztráltam AppStoreba is, le is vonta a kártyámról a ~ 600,- HUF összeget, viszont nem tudok belépni. iTunesba simán belépek az email címemmel és jelszavammal, viszont AppStoreba sehogy sem tudok, így letölteni sem tudom az OSX-et. Próbáltam jelszó emlékeztetőt kérni, csináltam új jelszót, akkor sem jó. A nyelvet is átállítottam (legörget, jobb alsó sarok, Hungary) akkor sem jó.

Valami ötlet, vagy nagyon részletes leírás (laikusoknak), hogy hogyan is tudnék az OSX-et varázsolni a laptopomra srácok? 10éves korom óta számítógépekkel foglalkozom, viszont az OSX világa kifog (még) rajtam. :)

(Ui.: Ha esetleg valakinek itt Budapesten lenne egy USB Pendriveja, amin rajta van minden, és csak bedugom feltelepítem (kextek mindennel) azt is szívesen venném, természetesen nem ingyen!!!) :R

[ Szerkesztve ]

https://hardverapro.hu/apro/razer_blade_16_2023_i9_13950hx_rtx_4090_16gb_32gb/hsz_1-200.html

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  macOS PC-re (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.