Hirdetés

2024. május 1., szerda

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  macOS PC-re (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:03:45

LOGOUT.hu

A rendelkezésünkre álló információk alapján, a szoftver PC-re való telepítése Magyarországon nem minősül illegális cselekménynek. Ettől függetlenül a szoftver módosítása továbbra sem megengedett, ezért a továbbiakban az ilyen verziókra történő bárminemű utalástól kérjük mindenki tartózkodjon!

Tartalomjegyzék:

1. Előkészületek
2. macOS telepítő USB létrehozása
3. Clover telepítése
4. macOS telepítése
5. Telepítés utáni tennivalók
6. Támogatott Grafikus processzorok
7. Előforduló hibák, támogatott WiFi+BT/Ethernet eszközök
8. Hogyan kérjünk segítséget, ha nem működik?
9. Hasznos linkek
10. Hasznos alkalmazások
11. Hasznos alkalmazások (társtopikból a hasznos programok és hasznos apróságok címek alatt)
12. Windows Dual-Boot (egy meghajtón/külön meghajtón)

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#25551) Xero válasza bugmenot1 (#25550) üzenetére


Xero
nagyúr

Ahogy privátban is írtam a HD3000 sosem volt és nem is lesz 100%-os hackliban. A csíkozás sajnos előfordulhat. Lehet játszani a memória méretével és néhány restarttal, de bármikor bele lehet futni. Ez ilyen.

(#25552) bugmenot1


bugmenot1
tag

Most GraphicsEnabler=No-val indítottam, eddig nem volt semmi :U Érdekes, hogy néha megy 1 hétig is fagyás nélkül, csak csíkok vannak, és olyan is van, hogy egy nap 3-4x is lefagy :F

(#25553) Wiz Khalifa válasza bugmenot1 (#25548) üzenetére


Wiz Khalifa
addikt

"több FPS (+3-4) van, mint Windowsban :Y"

Ezen ne csodálkozz. Az OpenGL nem annyira terhelő egy VGA-nak (legyen az integrált vagy nem) mint a Directx. :)

Smoke some weed nigga!

(#25554) bugmenot1


bugmenot1
tag

Most is volt egy fagyás: [link] Mit lehet vele csinálni? Otthagytam a gépet 5 percre...

(#25555) tatomi92 válasza szuszinho (#25546) üzenetére


tatomi92
aktív tag

Szerintem nem lehet.

iPhone 14 Pro & Google Pixel 7

(#25556) xedos válasza bugmenot1 (#25554) üzenetére


xedos
addikt

Ne haragudj, de...
Nincs hivatalos driver (kext) a HD3000-hez! Hackeltek valamit, amelyik ennyit tud...
Van aki szerencsésebb, de tökéletes sohasem lesz!
A Hackli ilyen... vagy olyan alkatrészeket veszel, amelyek benne vannak az igazi APPLE gépekben is, vagy szerencse kell hozzá.

(#25557) Xero válasza xedos (#25556) üzenetére


Xero
nagyúr

Vanilla kext van hozzá. Nem egészen ez a gond. A vanilla kext nem 100%-osan támogat mindent, így lehet bugos.

(#25558) bull84ghia


bull84ghia
őstag

Van egy koros lenovo t60-am amit csak netezésre használok munkahelyen.
Intel t2400 cpu
ati x1300 vga
A vga miatt neki se álljak kereskélésnek?

Hazámat szolgálom...............ameddig tart a cérna :

(#25559) tatomi92 válasza bull84ghia (#25558) üzenetére


tatomi92
aktív tag

Hát az OS X 10.6.6 elvileg tud működni vele, egy próbát megérhet.

iPhone 14 Pro & Google Pixel 7

(#25560) azopi74


azopi74
addikt

Van arra valami módszer, hogy HDMI audio hangerejét az OS-ből állítsuk?

(#25561) bull84ghia válasza tatomi92 (#25559) üzenetére


bull84ghia
őstag

Köszi akkor már csak olvsnom kell hogy milyen módon tudom telepíteni. :R

Hazámat szolgálom...............ameddig tart a cérna :

(#25562) Kicsirics77


Kicsirics77
veterán

Sziasztok.
Olvasgatom pár napja a topikot,vannak még vak foltok.
Egyelőre addig eljutottam,hogy virtualbox alatt a Mavericks Niresh már fent van és a hozzászólást ezalatt 0rom,de iszonyat be tud lassulni néha.
A tapasztaltabb fórumlakók segitségét kérném,hogy mennyire lenne bonyolult ezt a Niresh verziót egy asus f5sr laposra felvarázsolni?
Olvastam lionboot iboot multibeast és hasonló dolgokat,kissé elriaszt a bonyolultsága.
A segitséget előre is köszönöm :R

.... .- --... -.- ..-. . -.- .-. .- ..-. - .-- . .-. -.- .-. .- -.. .. --- .- -.-. - .. ...- .. - -.--

(#25563) 007spider007


007spider007
csendes tag

Üdv!

VMware -n használom az OSX 10.9.5-öt fejlesztési célzattal, viszont itt nincs rendes grafikus gyorsítás és csak 1 monitort kezel. Érdeklődve kérdezem a tapasztaltabb kollégáktól, hogy a következő Laptoppal mennyire lenne kompatibilis:

Computer: DELL Inspiron 3521
CPU: Intel Core i3-3227U (Ivy Bridge-MB BGA ULV, L1)
1900 MHz (19.00x100.0) @ 1298 MHz (13.00x99.9)
Motherboard: DELL 0HR9F6
Chipset: Intel HM76 (Panther Point)
Memory: 8192 MBytes @ 798 MHz, 11.0-11-11-28
- 4096 MB PC12800 DDR3 SDRAM - Kingston 9905417-041.A00LF
- 4096 MB PC12800 DDR3 SDRAM - SK Hynix HMT351S6EFR8A-PB
Graphics: Intel Ivy Bridge-MB GT2 - Integrated Graphics Controller [E1/L1/N0/P0] [DELL]
Intel HD Graphics 4000, 2112 MB
Graphics: AMD Radeon HD 8730M [DELL]
ATI/AMD Radeon HD 8500M/8700M, 2048 MB SDRAM
Drive: OCZ-AGILITY3, 117.2 GB, Serial ATA 6Gb/s @ 6Gb/s
Drive: ST500LT012-9WS142, 488.4 GB, Serial ATA 3Gb/s @ 3Gb/s
Drive: VCX 1QV4PAJ, BD-ROM
Sound: Intel Panther Point PCH - High Definition Audio Controller [C1]
Network: RealTek Semiconductor RTL8101/2/3 Family Fast Ethernet NIC
Network: DELL Wireless 1704 802.11b/g/n (2.4GHz) Wireless Network Adapter
OS: Microsoft Windows 8 Professional (x64) Build 9200
(info by HWiNFO64)

10.9 vagy inkább 10.10-et érdemesebb felrakni.? :)

(#25564) ThuG4LifE válasza 007spider007 (#25563) üzenetére


ThuG4LifE
senior tag

Itt olvasgass: [link]
Vagy itt: [link]

[ Szerkesztve ]

''I'm seein nuttin' but my dreams comin' true while I'm starin' at the world through my rearview ...'' RIP 2Pac

(#25565) 007spider007 válasza ThuG4LifE (#25564) üzenetére


007spider007
csendes tag

Oksa, rájuknézek.. :K

(#25566) 007spider007 válasza ThuG4LifE (#25564) üzenetére


007spider007
csendes tag

még annyi kérdésem lenne, hogy Eredeti osx-et vagy hackintosh-t érdemes, mert a második leírásban, mintha eredetit rakna fel. s a telepítőt az app storeból szedné, de gondolom hackintosh -kéne nem? :F
(lehet hülye kérdés csak nem akarom elkurni.. )

(#25567) azopi74 válasza 007spider007 (#25566) üzenetére


azopi74
addikt

A hackintosh nem külön OS, hanem olyan nem Apple számítógépet értünk alatta, amik (természetesen eredeti) OSX-et futtatnak :)

Szóval persze, hogy eredetit érdemes feltenni, miért, te valami trójai változatot szeretnél? :)

Szerk: Eredeti alatt persze nem jogtisztát értek, mert az vitatható, hanem hivatalos, store-ból letöltöttet.

[ Szerkesztve ]

(#25568) tatomi92 válasza 007spider007 (#25563) üzenetére


tatomi92
aktív tag

A Niresh Mavericks-et vagy a Yosemite-ot (HackintoshZone) próbáld ki, szerintem menne rajta! A Wi-Fid-hez szerintem nincs driver. De a többinek (VGA, Ethernet, hang...) működnie kellene! :)

iPhone 14 Pro & Google Pixel 7

(#25569) Smiley


Smiley
őstag

Hali,

Nem ma kezdtem a hackintosh temat, most viszont egy kicsit megakadtam, ez most egy kicsit hosszu lesz :) Lassan cserelni akarom az Asus 8800GTX-et, mivel mar egesz barati aron mennek az 570 580 kartyak. Viszont nem akarok megegyszer egy akkora szivast mint par evvel ezelott ami az EVGA GTX295-el volt, ott ugyanis 10.6.7-tol megszunt a support, 10.6.8-at meg fel tudtam ra hackolni 1 het szivas aran, de azt nem kivanom senkinek. Mavericks&Yosemite miatt vissza kellett raknom a 8800 GTX-at mivel keptelenseg volt mukodesre birni, az EVGA-t.
En eddig ugy voltam vele, hogy ami nvidia kari (kiveve a 2 gpu-s valtozatokat) azt mukodesre lehet birni, de ma is bebizonyitotta, hogy nem, van egy masik gepem azon 10.10.3 fut, abban egy XFX 8800 GTX doglott meg, gondoltam bedobom a polcon levo Gainward 8800 GT, hat persze, hogy nem mukodik yosemite alatt, es nem is tudtam eletre kelteni. Tehat az Asus menne a abba a gepbe amibol kidolt az XFX, ennek a helyere pedig szeretnek egy fermi alapu kartyat, ezert is gondoltam az 5-os szeriara. Szoval azokhoz lenne a kerdesem akik GTX570&580-as kartyat hasznalnak/hasznaltak, remelem azert itt csak akad valakinek... :) mire kellene odafigyelnem, gyarto rev stb... egyaltalan mukodnek ezek normalisan osx alatt? Igazabol 2db fullHD kijelzot kene meghajtania az egyiket hdmi-n(lehetoleg hang is legyen rajta) a masikat meg DVI-on. Nagyon orulnek ha oob menne es nem kenne mindenfele dsdt inject-el vacakolni.

Elore is koszi!

Én mondol, Maga mondol, Én mondol. Így kell normál beszélgetni...

(#25570) xedos válasza Smiley (#25569) üzenetére


xedos
addikt

Miért nem veszel újabb kártyát? Nekem a GT650 OOB...
Vagy vedd meg az enyémet én meg veszek GT750-et :-)
tonymac-en ajánlásokból válasz: [link]

(#25571) azopi74 válasza Smiley (#25569) üzenetére


azopi74
addikt

Ha hosszú supportot szeretnél, akkor miért lassan 5 éves generációban gondolkozol? Bár ha idáig kihúztad a 9-ik életévét taposó 8800-al, akkor nincs más kérdésem :)

(#25572) Smiley válasza azopi74 (#25571) üzenetére


Smiley
őstag

Igazabol a hdmi ami jo lenne, amugy meg a 8800 teljesiti az osszes igenyemet, + megy rajta az mw3 full high-on fullhd-ban 60 fps-t. :) Viszont nagyon ujat nem feltetlenul szeretnek, mert valoszinuleg akkor mar lapot is kellene cserelnem, azzal meg borulna minden. A jelenlegi lap pcie 1.1-es, szoval a nagyon uj kartyak valoszinuleg nem mennenek benne.

Én mondol, Maga mondol, Én mondol. Így kell normál beszélgetni...

(#25573) Smiley válasza xedos (#25570) üzenetére


Smiley
őstag

Ezen most gondolkozom egy kicsit, mert akkor lehet ez menne az XFX helyere, azon ugysem jatszom. :)

Én mondol, Maga mondol, Én mondol. Így kell normál beszélgetni...

(#25574) xedamen


xedamen
senior tag

Sziasztok!

Van egy Lenovo Flex 2 14 - es gépem.

i3 4030
HD 4400 + GeForce 840 2 Gb
8 GB RAM
256 GB SSD

Leszedtem a niresh féle yosemite dmg fájlt, TransMac-cel megcsináltam az USB telepítőt, ám nem akar bootolni róla. Mintha nem is lenne pendrive a gépben. Van valami ötletetek? :(

(#25575) oba válasza oba (#25540) üzenetére


oba
addikt

erre valaki valamit? :) thx!

[ Szerkesztve ]

(#25576) Smiley válasza oba (#25575) üzenetére


Smiley
őstag

Pontosan milyen igp van ebben? A lap-on nem mulik, hang voodoo-val biztos menni fog, bar annak eleg otvar a minosege... Bill eger menni fog. Retail telepito + clover, en ezzel kezdenem, ha mazlid van akkor minden elsore fog mukodni.

Én mondol, Maga mondol, Én mondol. Így kell normál beszélgetni...

(#25577) ThuG4LifE válasza xedamen (#25574) üzenetére


ThuG4LifE
senior tag

Probald ez alapjan. [link]

''I'm seein nuttin' but my dreams comin' true while I'm starin' at the world through my rearview ...'' RIP 2Pac

(#25578) 007spider007 válasza ThuG4LifE (#25564) üzenetére


007spider007
csendes tag

Ezen leírás szerint : [link] a 6 os pontnál problémába ütköztem. a telepítés elkezdődik, de kb a felénél újraindul a gép.
logból látom hogy sorba rakja fel a pkg-kat a macintosh partíciómra.
felrakja a basesystemresources.pkg , az essentails.pkg és a b..pkg, s újraindul.
A disk utility-ben látom, hogy felrakott kb 6 gb-ot a partícióra.
Valakinek van valamilyen ötlete? Esetleg láttam hogy a telepítéseket különféle kapcsolókkal kezdik, lehet meg kéne adnom valamit a clover-ben? pls help. :F
(info: Yosemite)

upd: esetleg kevés neki a 8gb os usb? leírásban azt írja, hogy először az usb-re bont ki dolgokat.Mondjuk ő is 16gb-ossal csinálta.

[ Szerkesztve ]

(#25579) Lazika válasza 007spider007 (#25578) üzenetére


Lazika
senior tag

Csinálj Unibeast-es telepitőt. a 8 giga elég. itt valakinek sikerült igaz maverickset rakott fel. De a telepités menete ugyanaz.

[ Szerkesztve ]

(#25580) oba válasza Smiley (#25576) üzenetére


oba
addikt

thx! pontos gpu -t nem találtam, a speccy és aida64 is csak annyit ír hogy intel hd graphics... de még az intel honlapján is csak ennyit írnak :) két órajel értéket találtam még az igp -hez: graphics base frequency 350 mhz és graphics max dynamic frequency 1100 mhz... link: [link]

(#25581) oba


oba
addikt

nem igazán akarok itt warez témába belemenni, de a retail telepítő alatt gondolom a gyári bolti vagy osx -et futtató gépen letöltött rendszert érted
mi a helyzet ha nekem egyik sem áll rendelkezésemre?

(#25582) Smiley válasza oba (#25581) üzenetére


Smiley
őstag

Aha, ha van a kozelben valakinel egy mac akkor ugye ez nem problema, ha nincs akkor alapbol hatranybol indulsz, mert kelleni fog egy virtualis gep is, osszerakni a telepitot. De mivel ingyenes a 10.9 ota, azert ez csak kicsit warez. :D
Viszont osx vagy unix/linux tapasztalat nelkul keszulj fel arra hogy ez nem lesz egy egyszeru menet. Persze ott vannak az elore keszitett unibeast/multibeast vackok, hat nemtudom, en 1xer probaltam ki egy ilyet es mindenfele bajom volt vele. Utolso megjegyzeskent meg annyit, hogy tudni kell hol a hatar, ezt sajat tapasztalatbol mondom, en 2 hetig hegesztettem ejszakakon at azt a rohadt GTX 295-ot, es arra jutottam, hogy nem lehet megcsinalni... pedig tobb mint 10 eve hasznalok osx-et es kb 7 eve uzemeltetek linux rendszereket.

Én mondol, Maga mondol, Én mondol. Így kell normál beszélgetni...

(#25583) oba válasza Smiley (#25582) üzenetére


oba
addikt

windows alatt nem is lehet összerakni a telepítőt, mondjuk egy bootolható pendriveot? hát ha mást nem akkor csúnya bácsi leszek és leszedem a netről az osx -et... :) linux tapasztalat van, sokáig használtam ubuntut, egy kis ideig arch -ot és slackware -t

(#25584) xedos válasza oba (#25580) üzenetére


xedos
addikt

Senki nem tud keresni???????
Itt leírják, hogy 10.9 és 10.10 alatt nem fog menni : [link]

Valahogy meg kellene értetni minden ide betérő emberrel, hogy túrják végig a Tonymacx86 oldalát!
Igazából csak olyan konfiggal érdemes kísérletezni, amely hardwere alpból támogatott az APPLE részéről. Az tuti műkődik, minden más lutri!

(#25585) oba válasza xedos (#25584) üzenetére


oba
addikt

de, tudunk keresni...
akkor inkább hagyom... a cpu sem igazán támogatott, igaz ahogy egy másik topikban láttam a tonymac -en clover -el lehet fake cpu id -t állítani és el is indulna a telepítő, de a g3220 -ban lévő igp egyáltalán nem támogatott szóval nem sok értelme van
majd veszek egy vga -t és talán újra próbálkozom

thx.

(#25586) 007spider007


007spider007
csendes tag

Sikerult feltelepiteni az osx 10 et egy clover+ retial install kombo pendrive-al , viszont mikor az ssdre telepult particiot kene elinditani cloverben, egyszeruen nem jelenik meg csupan a recovery. Lehet megiscsak unibiest-el kene szenvednem :)

[ Szerkesztve ]

(#25587) 007spider007 válasza 007spider007 (#25586) üzenetére


007spider007
csendes tag

Upd:egy kis mokolas es mar megy is ;)

(#25588) RaZroX


RaZroX
addikt

Sziasztok!

Használt olcsó hacklit hol találok ? Akár 775-ös is jó, a lényeg h 10.10 menjen rajta.

This is the way

(#25589) Smiley válasza RaZroX (#25588) üzenetére


Smiley
őstag

Mit takar az, hogy olcso, kb mennyire gondoltal?

Én mondol, Maga mondol, Én mondol. Így kell normál beszélgetni...

(#25590) krisi047


krisi047
aktív tag

Sziasztok! Egy 128-as SSD-n elférne kényelmesen a Yosemite és a Win 8.1 egymás mellett? Nem igazán tudom mennyi az OSX helyigénye. A mostani win rendszeremnél 10Gb-ot sem éri el a program files mappák mérete, tehát viszonylag kevés programot használok, a többi adat, az meg úgyis külön HDD-n lenne.

[ Szerkesztve ]

(#25591) Xero válasza krisi047 (#25590) üzenetére


Xero
nagyúr

El.

(#25592) talamasca válasza RaZroX (#25588) üzenetére


talamasca
senior tag

Az enyém eladó, kompletten, monitorral. Az aprón fent van.

“Black as midnight on a moonless night.”

(#25593) RaZroX válasza Smiley (#25589) üzenetére


RaZroX
addikt

40k

This is the way

(#25594) mobileman


mobileman
aktív tag

Hali mindenkinek,

Kezd betelni a pohár nálam, egy sz' ros Dell D630- ra nem tudom feltenni, nem szánna meg valaki egy jó, és használható telepítési segédlettel?

BMW navigáció szerviz-» https://www.bmwmodulszerviz.hu

(#25595) xedos válasza mobileman (#25594) üzenetére


xedos
addikt

Mindig a Tonyt szoktam ajánlani..[link] vagy. [link]
vagy: [link]
Melyik rendszert akarod felrakni erre a régi gépre? 10.6?

(#25596) mobileman válasza xedos (#25595) üzenetére


mobileman
aktív tag

Szeva Mester!

Hát melyiket, azt, amelyik jól működik.. Mondjuk, volt egy D630 nálunk, arról átklónoztuk a HDD- t, amin Mavericks volt, de valahogy nem akar működni..Bejön a logó- ig, utána megáll, lefagy vagy újraindul..
Tehát feltételezem, hogy mavericks avagy a 10.9 is rávarázsolható a gépre..
Mondjuk, van eredeti macem is, de baromira hajt a tatár, hogy kipróbáljam nem mac- en.. :D

BMW navigáció szerviz-» https://www.bmwmodulszerviz.hu

(#25597) xedos válasza mobileman (#25596) üzenetére


xedos
addikt

inteles vagy Nvidiás?
Az intelhez szerintem már a 10.9-ben sincs támogatás :-(
Nézegettem, tényleg van akinek 10.9-el ment ...

[ Szerkesztve ]

(#25598) mobileman válasza xedos (#25597) üzenetére


mobileman
aktív tag

A gép nvidia- s volt, de tönkrement ugyebár, beraktuk intelesbe, működött, de a felbontás nem az igazi volt. Itt megálltam, mivel nem az enyém a hdd, így nem matattam benne a beállításokat illetően, majd a tulaja elintézi magának..

BMW navigáció szerviz-» https://www.bmwmodulszerviz.hu

(#25599) Smiley válasza RaZroX (#25593) üzenetére


Smiley
őstag

Szerintem az karcsu lesz... :)
Itt a hardveraprorol talan ossze lehetne legozni, de 4gb ram alatt a yosemite szivas, csak a 4gb ddr2 kerul kb 15-20 ezerbe, vidkari is kelleni fog valami regi izmosabb darab, nekem a 8800GTX-en neha-neha meg igy is megakad a gui fullhd-n, ez 10.9-ig nem fordult elo. Ennek ugye mar egy normalis tap is kell, es akkor a tobbirol meg nem is beszeltunk.

Én mondol, Maga mondol, Én mondol. Így kell normál beszélgetni...

(#25600) Is-tee


Is-tee
aktív tag

Sziasztok!

Ezen a laptopon (Toshiba Satellite c850-13z) elindulna a Mac, vagy ne is próbálkozzak vele?

CPU: Intel Celeron processzor B820
VGA: Intel HD Graphics
RAM: 3GB
HDD: 320 GB

[ Szerkesztve ]

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  macOS PC-re (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.