Hirdetés

2024. május 1., szerda

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  macOS PC-re (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:03:45

LOGOUT.hu

A rendelkezésünkre álló információk alapján, a szoftver PC-re való telepítése Magyarországon nem minősül illegális cselekménynek. Ettől függetlenül a szoftver módosítása továbbra sem megengedett, ezért a továbbiakban az ilyen verziókra történő bárminemű utalástól kérjük mindenki tartózkodjon!

Tartalomjegyzék:

1. Előkészületek
2. macOS telepítő USB létrehozása
3. Clover telepítése
4. macOS telepítése
5. Telepítés utáni tennivalók
6. Támogatott Grafikus processzorok
7. Előforduló hibák, támogatott WiFi+BT/Ethernet eszközök
8. Hogyan kérjünk segítséget, ha nem működik?
9. Hasznos linkek
10. Hasznos alkalmazások
11. Hasznos alkalmazások (társtopikból a hasznos programok és hasznos apróságok címek alatt)
12. Windows Dual-Boot (egy meghajtón/külön meghajtón)

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#25901) Milgram1 válasza Clickbait (#25900) üzenetére


Milgram1
aktív tag

Regebben probaltam VM-en de mikor csinaltam a telepitot unibeastel akkor a vege fele mindig megallt. Most viszont VM-re sem akar felmenni, mert vagy nem tud bootolni vagy a Yosemite Zone telepito lefagy es/vagy kidob egy hibauzenetet mikor azt irja, hogy 2 perc van vissza. :O

(#25902) Clickbait válasza Milgram1 (#25901) üzenetére


Clickbait
aktív tag

Virtualbox-al próbáld meg, nézz hozzá egy tutorialt, pik-pak megvan. :)
Én is igy csináltam a telepitőmet.

[ Szerkesztve ]

You got clickbaited.

(#25903) Milgram1 válasza Clickbait (#25902) üzenetére


Milgram1
aktív tag

Azzal is probaltam, most azzal megy a Yosemite telepito es 2 percnel all mar egy ideje. Lehet hogy az a 2 perc meg egy ora is lesz? :F

[ Szerkesztve ]

(#25904) Clickbait válasza Milgram1 (#25903) üzenetére


Clickbait
aktív tag

Az bug benne, már régen kész a telepités. :DD
Az senkinél sem fog tovább menni, 2 percnél megáll.

[ Szerkesztve ]

You got clickbaited.

(#25905) Milgram1 válasza Clickbait (#25904) üzenetére


Milgram1
aktív tag

Ezeket dobja ki. Valamit lehet vele kezdeni? Parszor Probaltam mar. Amikor Mavericks-et vagy regebbit probaltam akkor meg nem bootol a lemezrol, ha meg dmg-t akarok hasznalni az meg nem tetszik a virtualboxnak. Ha ujrainditottam mikor megallt akkor meg nem indult.

[ Szerkesztve ]

(#25906) Milgram1 válasza Milgram1 (#25905) üzenetére


Milgram1
aktív tag

Bejon egy Yosemite meg egy recovery hd, ramegyek a yosemite-re es csak a hattere marad meg, nem csinal semmit.

(#25907) Clickbait válasza Milgram1 (#25905) üzenetére


Clickbait
aktív tag

Én jelenleg két dolgot tudok mondani, bootfagek, és töltsd le újra a Yosemite Zone isot, lehetőleg a 10.10.1-et!

You got clickbaited.

(#25908) Milgram1 válasza Clickbait (#25907) üzenetére


Milgram1
aktív tag

Rendben, szedem le a 10.10.1-et. :R

(#25909) Hyperx16


Hyperx16
újonc

Sziasztok!Kérnék egy kis segítséget.

Virtual box-ban futó osx Mavericks 10.9.5 (niresh verzió) app store id beírásakor azt írja,hogy connection failed.Máshol működik mint pl:facetime,message.Már sok helyen próbáltam keresni megoldást,de nem jártam sikerrel.

(#25910) Clickbait válasza Hyperx16 (#25909) üzenetére


Clickbait
aktív tag

Rátoltad az AppStore fixet? Amikor telepited, felhozza ablakba, hogy apply vagy nem apply.
Én nem raktam rá, azonban ennek ellenére működött és húztam is le az eredeti Yosemitet.

You got clickbaited.

(#25911) Hyperx16


Hyperx16
újonc

Szia

Nekem nem hozta elő a fixet.Utólag nem lehet telepíteni?

(#25912) tatomi92 válasza Clickbait (#25910) üzenetére


tatomi92
aktív tag

Mavericks-nél ezt nem hozza el, csak a Niresh-féle Yosemite-nél.

iPhone 14 Pro & Google Pixel 7

(#25913) Clickbait válasza tatomi92 (#25912) üzenetére


Clickbait
aktív tag

Nálam Mountain Lionba is felhozta. :DD

You got clickbaited.

(#25914) Chal


Chal
addikt

Sziasztok!

iMac-ről váltanék PC-re sok év után, de az alaplapok kapcsán kicsit elvesztem az információrengetgben :) Alapvetően valamilyen h97/z97 chipsetes lap lenne a cél, mi most ezekből a legfájdalommentesebb? Azt látom, hogy manapság már elég bő a választék "DSDT patch free" téren (Tonymacx86 buyer's guide alapján), de én ennél picivel többet szeretnék azért :)

Létezik egyáltalán olyan, aminél a LAN és az audio nem igényel külső kextet? Tulképpen két utat látok: az egyik, hogy veszek egy jobb alaplapot (a gépen Windows is futna natívan, gaming céllal, szóval nem lenne rossz), de az is egy opció lenne, hogy egyszerűbb alaplap + pci-e NIC + USB audio, és akkor meg lehetne talán úgy csinálni hogy csak a fakeSMC és a GPU (GTX 970 a cél) igényelne mókolást.

Ki mit ajánl a két esetre? Az előbbi (integrált LAN és audio, kext nélkül) egyáltalán megoldható bármilyen mai alaplappal?

[ Szerkesztve ]

(#25915) cildren válasza Chal (#25914) üzenetére


cildren
tag

Ez alapján csak Hang kext kell neki és csókolom, de amint visszaértem nyaralásból letesztelem mivel ilyen alaplapom van csak múltkor kellett másra az SSD amin az OSX volt és már tökre nem emlékszem mi volt nálam :D privátban tudok infót küldeni kb jövőhét közepe felé.

[ Szerkesztve ]

(#25916) Wiz Khalifa válasza Chal (#25914) üzenetére


Wiz Khalifa
addikt

Nekem az adatlapomon olvasható konfig van. Semmilyen kext-et nem kell feltennem és megy gond nélkül.

Smoke some weed nigga!

(#25917) Chal válasza cildren (#25915) üzenetére


Chal
addikt

Köszi mindkettőtöknek, akkor van remény :)

@Syd2012:

Ezek szerint akkor a Realtek ALC898 audio a kiindulási pont, a tiéden ilyen van, gondolom ha találok z97 vagy h97-es lapot ugyanezzel a hangchipel, akkor szintén nem fog hozzá kelleni kext.

A gigabyte.com viszont eléggé szűkszavú a NIC-el kapcsolatban, csak annyit ír hogy Intel. Esetleg meg tudnád nekem nézni hogy pontosan milyen van rajta?

[ Szerkesztve ]

(#25918) stnorcy


stnorcy
aktív tag

Helló.
Fel szeretném telepíteni a laptopomra az OS x et.
Melyik lenne rá jó s honnan tudom letölteni?
Magyar nyelvű kellene.
Meg hogy hogyan kell csinálni.
Laptopom :
Acer Aspire 5742G
proci: Intel Core I3 M380 2.53GHz
video: NVIDIA GeForce 610M 1Gb
memória : 3Gb
Köszönöm a válaszokat.

Iphone 13 Pro - Apple Watch SE (LTE)

(#25919) Hyperx16


Hyperx16
újonc

Sziasztok!

Windows 10 mellé sikeresen feltelepítetten a niresh féle yosemite-t.Ám telepítés után nem akar bootolni a rendszer az alábbi hibát írja.Próbáltam rengeteg bootflaget,de ugyanezt csinálja.Valaki tud valami megoldást?

Hiba képe:

(#25920) Clickbait válasza Hyperx16 (#25919) üzenetére


Clickbait
aktív tag

Googlezd meg, kapásból 5 megoldást is találtam rá! Többnyire bootflages, érdemes egyébként mindig az utolsó üzenetet guglizni, áltlaában megoldja a problémákat. :R

You got clickbaited.

(#25921) Genius007


Genius007
őstag

Sikerult beszereznem egy HP Envy 17 Notebookot, amelyre ha jol tudom minden gond nelkul fellehet tenni az eredeti osx yosemite -ot. (Anno egy packardbellre probaltam, amin minden ment kiveve a hang nem) :D

Valaki esetleg akinek van OSX a gepen, tudna nekem csinalni egy telepito pendriveot (Budapesten).
Termeszetesen nem ingyen, es csak egy telepites erejeig kellene a pendrive de ha ugy van meg is veszem! :) :R

https://hardverapro.hu/apro/razer_blade_16_2023_i9_13950hx_rtx_4090_16gb_32gb/hsz_1-200.html

(#25922) tatomi92 válasza stnorcy (#25918) üzenetére


tatomi92
aktív tag

Hát nem lehetetlen rátenni az OS X-et, de sajnos alapból nem fogja támogatni az első generációs Intel IGP-t, ha tudsz angolul akkor e leírás alapján próbálkozhatsz:

[link]

iPhone 14 Pro & Google Pixel 7

(#25923) Genius007


Genius007
őstag

Telepítés közbeni "Missing bluetooth controller transport" hibaüzenettel találkozott már valaki?

A laptop egy HP Envy 17"

Adatok:
CPU: Haswell, Intel Quad Core i7-4700QM 8x3.4 Ghz with turbo boost 3.2 Ghz, 8 szálas.
Kijelző: 17.3" HD+ LED (1600x900) (tükröződésmentes)
Memória: 8 GB DDR3 1600Mhz (max 16GB)
Háttértár: 1T HDD Vagy 128GB SSD
Videókártya (2db):
Intel HD 4600 (2 GB osztott)
Nvidia GeForce GT740m (2GB dedikált)

https://hardverapro.hu/apro/razer_blade_16_2023_i9_13950hx_rtx_4090_16gb_32gb/hsz_1-200.html

(#25924) rooney8 válasza Genius007 (#25923) üzenetére


rooney8
aktív tag

szerintem fotót csatolj, mert az előtte lévő szöveg az, amiből lehet következtetni a hibára

(#25925) Genius007 válasza rooney8 (#25924) üzenetére


Genius007
őstag

https://hardverapro.hu/apro/razer_blade_16_2023_i9_13950hx_rtx_4090_16gb_32gb/hsz_1-200.html

(#25926) tlac


tlac
Topikgazda

Feldobtam az El Capitan-t vmware player-re, így elsőre jobban fut rajta, mint a Yosemite.

unlocker

[ Szerkesztve ]

(#25927) Wiz Khalifa


Wiz Khalifa
addikt

Van egy mikrofonom a gépemhez ami Windows-al tökéletesen megy de az OS X fel se ismeri. Hogy tudom megoldani hogy menjen? Nekem csak Skype-hoz kéne hogy tudjak csevegni multi alatt.

Smoke some weed nigga!

(#25928) Wiz Khalifa


Wiz Khalifa
addikt

Illetve ez mir ejó? A Niresh Yosemite-hez volt és én letöltöttem. Mire jó ez?

Yosemite_Restore.pkg

Áruljátok már el mert nem tudom. :)

Illetve ALC898-as hanghoz melyik kext jó? Ez pl? [link]

[ Szerkesztve ]

Smoke some weed nigga!

(#25929) Genius007 válasza tlac (#25926) üzenetére


Genius007
őstag

Pár lépésben letudnád írni esetleg az El Capitan telepítésének a menetét akár itt, akár Privát üzenetben?!
Honnan s miként lehet beszerezni, feltenni, bootolható pendriveot csinálni, vmware opciók, stb stb ...

HP Envy 17 Notebookra szeretném feltenni, jelenleg Win10 OS van rajta.
Macbook nincs a közelben, szóval erről kellene valahogy megoldani, először akár VMWare-el. :)

Köszönöm! :R

https://hardverapro.hu/apro/razer_blade_16_2023_i9_13950hx_rtx_4090_16gb_32gb/hsz_1-200.html

(#25930) tlac válasza Genius007 (#25929) üzenetére


tlac
Topikgazda

Az El Capitan legálisan a Store-ból tölthető le OSX alatt, miután jelentkeztünk a béta programba (még nincs belőle végleges verzió).

Virtualbox helyett én a Vmware Player-t ajánlom, sokkal jobb az OSX támogatása. Viszont alapból nincs benne engedélyezve, hogy telepíthessük, ahhoz hogy működjön, meg kell patch-elni: unlocker.
Sajnos közvetlenül a DMG-ből nem lehet bootolni. A többi szokásos módszerrel viszont működik. Tehát ISO-ból, virtuális vinyóról, esetleg valós eszközökről is lehet bootolni (pl. a fizikai pendrive-hoz is hozzá tud férni a virtuális gép)

Általában szoktam csinálni a DMG-ből ISO-t és azzal telepítem az OSX-et virtuális gép alatt, de egyelőre az El Capitannál nem jött össze. Nem kísérleteztem vele, végül inkább másképp oldottam meg.
Korábbról volt egy Yosemite-ém is Vmware-ben. Itt hozzáadtam még 2 vinyót, egyikre feltettem a telepítőt OSX alatt [link], aztán erről a vinyóról bootoltam és telepítettem a másik üres vinyóra.

(#25931) tlac válasza tlac (#25930) üzenetére


tlac
Topikgazda

Még egy kiegészítés, telepítőt Linux alatt is lehet csinálni.
Itt van egy régi írásom Mavericks-hez. Az utolsó hozzászólásoknál van akinek pár módosítással a Yosemite is összejött.

(#25932) Genius007


Genius007
őstag

VMWare Playerben sem jó ... valakinek ötlet esetleg?
[moderálva]

Szakmaiban ne hirdess még burkoltan sem.

[ Módosította: Qru ]

https://hardverapro.hu/apro/razer_blade_16_2023_i9_13950hx_rtx_4090_16gb_32gb/hsz_1-200.html

(#25933) Wiz Khalifa válasza Genius007 (#25932) üzenetére


Wiz Khalifa
addikt

TransMac-el Win alól miért nem csinálsz?

[ Szerkesztve ]

Smoke some weed nigga!

(#25934) Regiee


Regiee
aktív tag

Sziasztok!
Adott egy Gigabyte B75M-D3H alaplap. Használok a gépemen már kb egy éve Hackintost, jelenleg a 10.10.3-at. Eddig Diginettel tökéletesen működött, viszont most UPC Fiber Power 240 nem megy rajta sajnos. Leteszteltem linuxon ott tökéletes a letöltés. Gondolom a háló kext nemjó. Tudnátok ebben segíteni nekem?

Nagyon sokat nem értek a dologhoz sajnos, Ezt a rendszert is Hackli oldalon egy fórumtag segített feltenni kb egy hét alatt...:) Viszont nem elérhető a hackli :(

[ Szerkesztve ]

Iphone 5s IOS 8.3 | OSX 10.10.3

(#25935) tlac válasza Regiee (#25934) üzenetére


tlac
Topikgazda

hogyan kapcsolódsz a nethez?
routeren keresztül? wifivel? vagy közvetlenül a modemhez?

ha egyszer már ment rajta az internet, akkor a szolgáltatóváltás nem kellene, hogy problémát okozzon

(#25936) Wiz Khalifa válasza tlac (#25935) üzenetére


Wiz Khalifa
addikt

Szerintem egy könnyű baj van ott.

Csatlakozási ikont kell létrehozni. :DDD (Telekom-ba oktatáson mondták hogy ha valaki szolgáltatást vagy komplett szolgáltatót vált és nem megy a net olyankor 80% hogy a csatlakozási ikont kell létrehozni).

De arra nem tanítottak meg hogy Mac-en hogy kell létrehozni mivel azt ők fizetős keretek között csinálják és én nem oda voltam beosztva. De szerintem ennyi a gond.

Ha meg router-en keresztül kapja akkor egy sorújraindítást javaslok neki. Azaz modem újraindítás aztán, router újraindítás és gép újraindítás esetleg. De az nem fontos.

[ Szerkesztve ]

Smoke some weed nigga!

(#25937) Regiee válasza tlac (#25935) üzenetére


Regiee
aktív tag

Valószínű azért nem megy mert ez már elvileg gigabites net vagy mi a csuda, a régebbi pedig még a "sima" volt.

Egyébként a UPC-s modemhez a hozzá adott kábellel csatlakozik a gép közvetlenül.

És azért gondolom hogy a hálókártyás kexttel lehet a gond, mert direkt ugyanezen a gépen kipróbáltam linux alatt a torrentet és szó nélkül ment a letöltés annyival amennyivel kell. Egyedül itt Hackintosh alatt nemjó.

Iphone 5s IOS 8.3 | OSX 10.10.3

(#25938) Wiz Khalifa válasza Regiee (#25937) üzenetére


Wiz Khalifa
addikt

Linux alatt nem feltétlenül kell csatlakozási ikon ha arról van szó. A másik hogy ez gigabytes a másik meg nem az volt szöveghez a véleményem az hogy szerintem akkor is mennie kéne ha netán a kext nem tud csak megabytet de akkor az lenne a max használat szóval nem használnád ki a neted sebességét. Szerintem az lesz amit írtam azaz a csatlakozási ikon. de ez csak egy tipp. :)

Smoke some weed nigga!

(#25939) Regiee válasza Wiz Khalifa (#25938) üzenetére


Regiee
aktív tag

Az a baj hogy ez a csatlakozási ikon jelen pillanatban nekem kínai.. :D :B

Itt osx-ben 17.2 MB/s-re felmegy aztán vissza is esik és úgy marad 3-5 MB/s-en.

[ Szerkesztve ]

Iphone 5s IOS 8.3 | OSX 10.10.3

(#25940) Wiz Khalifa válasza Regiee (#25939) üzenetére


Wiz Khalifa
addikt

Akkor megy a neted maga?

Smoke some weed nigga!

(#25941) Regiee válasza Wiz Khalifa (#25940) üzenetére


Regiee
aktív tag

Maga a net ment eddig csak nem ugy ahogy kellett volna. Viszont most valamit megbuheraltam es eltunt a halozat menubol az ethernet. Ha ujat adok hozza az meg piros marad. :W

Iphone 5s IOS 8.3 | OSX 10.10.3

(#25942) tlac válasza Regiee (#25941) üzenetére


tlac
Topikgazda

akkor most van neted még?

adtak hozzá valami felhasználónevet meg jelszót? ha igen, akkor azokat állítsd be

(#25943) Wiz Khalifa válasza Regiee (#25941) üzenetére


Wiz Khalifa
addikt

Akkor lényegében amit mondtam. A csatlakozási ikont tüntetted el.

Smoke some weed nigga!

(#25944) Regiee


Regiee
aktív tag

igen kitöröltem majd kext wizzarddal újra tettem. De nem lett jobb a netem. Most megpróbáltam ezt a kextet feltenni, de nem változtatott a dolgon sajnos.
Lehet vissza kell térnem windowsra? :Y :F

Iphone 5s IOS 8.3 | OSX 10.10.3

(#25945) cildren válasza Regiee (#25944) üzenetére


cildren
tag

Macintosh HD/Library/Preferences/SystemConfiguration/ és itt töröld ki a NetworkInterfaces.plist-et majd indítsd újra, szerintem helyre kell jönnie.

(#25946) Regiee válasza cildren (#25945) üzenetére


Regiee
aktív tag

Megcsináltam, de ugyanaz a helyzet :F
Láttok még valami esélyt hogy jó lesz, vagy térjek vissza windowsra?

Iphone 5s IOS 8.3 | OSX 10.10.3

(#25947) tlac válasza Regiee (#25946) üzenetére


tlac
Topikgazda

ezt raktad fel?
[link]

(#25948) Regiee válasza tlac (#25947) üzenetére


Regiee
aktív tag

Igen. Az ebben lévő mindkettőt megpróbáltam. Lehet windows előtt megpróbálom a yosemitét újrahúzni hátha csak bekavar valami nagyon.

Iphone 5s IOS 8.3 | OSX 10.10.3

(#25949) tlac válasza Regiee (#25948) üzenetére


tlac
Topikgazda

én a helyedben átnézném a topikját, hátha másnak is volt problémája vele vagy megkérdezném, hogy találkoztak-e a gondoddal

(#25950) Regiee válasza tlac (#25949) üzenetére


Regiee
aktív tag

Igen már akartam a fórumba írni, csak valamiért nem engedélyezett nekem hozzászólni a topicochoz.

Iphone 5s IOS 8.3 | OSX 10.10.3

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  macOS PC-re (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.