Hirdetés

2024. május 1., szerda

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  macOS PC-re (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:03:45

LOGOUT.hu

A rendelkezésünkre álló információk alapján, a szoftver PC-re való telepítése Magyarországon nem minősül illegális cselekménynek. Ettől függetlenül a szoftver módosítása továbbra sem megengedett, ezért a továbbiakban az ilyen verziókra történő bárminemű utalástól kérjük mindenki tartózkodjon!

Tartalomjegyzék:

1. Előkészületek
2. macOS telepítő USB létrehozása
3. Clover telepítése
4. macOS telepítése
5. Telepítés utáni tennivalók
6. Támogatott Grafikus processzorok
7. Előforduló hibák, támogatott WiFi+BT/Ethernet eszközök
8. Hogyan kérjünk segítséget, ha nem működik?
9. Hasznos linkek
10. Hasznos alkalmazások
11. Hasznos alkalmazások (társtopikból a hasznos programok és hasznos apróságok címek alatt)
12. Windows Dual-Boot (egy meghajtón/külön meghajtón)

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#25501) cildren válasza bugmenot1 (#25500) üzenetére


cildren
tag

Elso tippem, hogy dsdt problema.

(#25502) bugmenot1 válasza cildren (#25501) üzenetére


bugmenot1
tag

ez van a readme-ben:

EN: This is the version of Applehda.Kext Mavericks hope it works for everyone!
Note: You must change the Layout to 1 in the DSDT patch HDEF.

PTBR: Esta é a versão de Applehda.Kext de MMavericks espero que trabalhe para todos!
Nota: É necessário mudar o Layout para 1 no patch HDEF do DSDT.

Method (_DSM, 4, NotSerialized)
{
Store (Package (0x0c)
{
"built-in",
Buffer (One)
{
0x00
},
"layout-id",
Buffer (0x04)
{
0x01, 0x00, 0x00, 0x00
},
"PinConfigurations",
Buffer (0x00)
{
0x00
}
}, Local0)
DTGP (Arg0, Arg1, Arg2, Arg3, RefOf (Local0))
Return (Local0)
}

ezt hová kell berakni? és hogyan? :F

(#25503) tatomi92 válasza bugmenot1 (#25500) üzenetére


tatomi92
aktív tag

Próbálj meg felrakni egy VOODOOHDA kext-et, hátha segít a problémán!

iPhone 14 Pro & Google Pixel 7

(#25504) bugmenot1 válasza tatomi92 (#25503) üzenetére


bugmenot1
tag

Próbáltam, az nem működik :( Ez jó lenne, csak újraindítás után nem találja... a DSDT-be hogyan kell berakni, amit írtam? Az van a Readme-ben, lehet, hogy utána jó lesz.. :U

[ Szerkesztve ]

(#25505) tatomi92 válasza bugmenot1 (#25504) üzenetére


tatomi92
aktív tag

Mavericks vagy Yosemite alatt vagy? Melyik VoodooHDA-t próbáltad?

iPhone 14 Pro & Google Pixel 7

(#25506) negyedes


negyedes
addikt

sziasztok egy toshiba satillite t130as gepre kellene feltenni egy hackintosh-t. intel u 4100 proci, 4 gm ram es beepitett intel kari videolassito van benne.

fel lehet ra heggeszteni valahogy?

[ Szerkesztve ]

Három dolog biztos az életben: az adó, a halál és az adatvesztés. - Baráth Gábor

(#25507) peckusg


peckusg
csendes tag

Sziasztok
Segítséget szeretnék kérni OS X 10.10.2 telepítésében. VMWare alatt feltelepítettem az OS X-et. Letöltöttem a legújabb Yosemite-t. Felmásoltam USB-re(+Clover). A boot/telepítő szépen végigfut. De újraindítás után fekete kép és a BIOSom jön be.
Konfigom:
ASUS H81T
i3-4130T
2x2GB RAM
Samsung PM810 64GB
Ezt a leírást követtem. Illetve a BIOSba is mindent a leírás alapján állítottam be.

(#25508) tatomi92 válasza peckusg (#25507) üzenetére


tatomi92
aktív tag

Használtál valamilyen kapcsolót indításkor?

iPhone 14 Pro & Google Pixel 7

(#25509) peckusg válasza tatomi92 (#25508) üzenetére


peckusg
csendes tag

Igen. Ami a leírásba is szerepel npci=x2000 PCIRootUID=0

(#25510) kkdesign


kkdesign
senior tag

Hali!
Olyan kérdésem lenne, hogy van egy Dell n5110es laptopom, erre szeretnék valahogyan Hackintosht varázsolni, egyszer már próbálkoztunk egy jó haverommal régebben, de 1 egész nap alatt sem jött össze semmi értékelhető.
A kérdésem az lenne, hogy van a laptophoz elegendő olyan kext ami működik? Továbbá csinált már vki a core i 7es változathoz ilyen telepítést?

(#25511) xedos válasza kkdesign (#25510) üzenetére


xedos
addikt

Mindig beírom: írjátok be a googlebe a gépetek, alaplaporok nevét és osx86 - ha sok a találat, akkor érdemes megnézni, mert már többen próbálkoztak. A Hackli nem egyszerű űgy soha sem! - kivéve ha eleve úgy válogatod össze az ajánlott hardvereket...
Első link: [link]

Második frissebb link: [link]

[ Szerkesztve ]

(#25512) Lazika


Lazika
senior tag

Hali!

Pár napja a gépem lekapcsoláskor nem kapcsol le egyből, hanem még a ventik pörögnek vagy fél percig. Találkozott már valaki ilyennel? Eddig még egyik verzióval sem produkálta ezt. Yosemite van a gépen. Lap: Ga Z77 DS3H Köszi

[ Szerkesztve ]

(#25513) rakloo


rakloo
aktív tag

Sziasztok!
Érdeklődni szeretnék,hogy eseteg utólagosan, telepítés után fel lehet-e zavarni a clover-t,hogy bootolni is tudjak USB nélkül ?
Segítségetek előre is köszönöm!

szerk: telepítésnél kiválasztottam,hogy rakja fel a clover-t. A konfigurátor fent is van, de bootolni képtelen.

[ Szerkesztve ]

555-SHOE

(#25514) Lazika válasza Lazika (#25512) üzenetére


Lazika
senior tag

Usb3 kext kavart be, végre most jól megy minden!

(#25515) donw3ga válasza rakloo (#25513) üzenetére


donw3ga
senior tag

Nekem is ugyanez a problémám, remélem valaki tudja a megoldást :R

(#25516) naja válasza Lazika (#25512) üzenetére


naja
aktív tag

(#25512) Lazika
Nem lehet, hogy a Time Machine teker még?
Illetve egy Repair Permissions-t még ráeresztenék.

(#25513) rakloo, ((#25515) donw3ga)
Miért kell a Clover? Chimera/Chameleon nem elég? Gondolom igen, ha a pendrive esetében működik.

Anno küzdöttem a Cloverrel, mert a Chameleonékkal boot0 error-om volt. Viszont sehogy sem sikerült működésre bírni, aztán feladtam és maradt a pendrive-ról bootolás.

Végül kiderült, hogy "csak" a több vinyó/partíció kavart be, és simán működik a Chameleon/Chimera bootloader is. A titok nyitja, hogy hiányzott egy boot1h bootloader a winyóról (pendrive-nak ez nem kellett, mert ott nem voltak mindenféle partíciós kavarások).
Erre a file-ra amúgy a 4k-s winyók miatt van szükség. Viszont az ígérettel ellentétben egyik telepítő sem (Multibeast/Chimera installer) másolja be minden esetben a helyére (persze a többségnek működik).

Már ha jól értettem a dolgokat, és neked is ez az alapproblémád.

Direkt link a cikkhez ami segített nekem: How to fix the boot0 error for your Hackintosh
Illetve az eredeti leírás: boot0 Error: The Official Guide
Gugli kereső szavak: boot0 error

[ Szerkesztve ]

(#25517) blokad


blokad
senior tag

down illetve upgrade-eltem is. valahogy nekem a mavericks gyorsabb, tisztább, szárazabb érzést nyújt. főleg, hogy megtámogattam most egy ssd-vel.

Hatalmas szerencsém van, hogy a kártyaolvasón kívül, illetve a kissé bizonytalan sleepet leszámítva minden megy a notimon.

(#25518) Bitpalace


Bitpalace
senior tag

Sziasztok!

Azt akarom kérdezni, hogy mennyire gyors pl egy windows alapú OS-hez képest?
A másik kérdésem, hogy tényleg sokkal sebezhetőbb védelmi szempontból mint a windows? Egyik informatikus ismerősöm mondta, hogy sokkal könnyebb dolguk van vele mint a windows-al ha "vicceskedni"akarnak az emberrel...

üdv!

(#25519) blokad válasza Bitpalace (#25518) üzenetére


blokad
senior tag

Szia,

nekem pl sokkal gyorsabb, bár a gépem közel azonos a 2011-es macbook pro-val.

Sebezhető ez is, de közel sem annyira, szerintem túl "hozzáértő" volt az ismerősöd.

üdv,
Blokad

(#25520) Xero válasza Bitpalace (#25518) üzenetére


Xero
nagyúr

0day exploit jelenleg több van, ahogy az ki is derült nem olyan régen, viszont a való életben kötve hiszem, hogy hamarabb jut be bárki is a Mac-emre, mint a Winpc-re. :)

(#25521) bugmenot1


bugmenot1
tag

az mitől van, hogy néha egyszerűen lefagy a gép? minden megáll, csak az egér mozog. van olyan, hogy egy hétig működik, és olyan is, hogy egy nap 10x lefagy... mi ez? :Y :F

(#25522) Xero válasza bugmenot1 (#25521) üzenetére


Xero
nagyúr

Log megmondja általában.

(#25523) bugmenot1 válasza bugmenot1 (#25502) üzenetére


bugmenot1
tag

?????? :F

(#25524) bugmenot1 válasza bugmenot1 (#25523) üzenetére


bugmenot1
tag

nem tudja senki? :O :(((

[ Szerkesztve ]

(#25525) xedos válasza bugmenot1 (#25524) üzenetére


xedos
addikt

Lehet hardver hiba, kompatibilitási hiba is...
A Hackintosh az nem egy egzakt tudomány :-)
Kolléga írta, meg kell nézni a logokat, mit ír abban...

(#25526) bugmenot1 válasza xedos (#25525) üzenetére


bugmenot1
tag

ez van a readme-ben:
EN: This is the version of Applehda.Kext Mavericks hope it works for everyone!
Note: You must change the Layout to 1 in the DSDT patch HDEF.
PTBR: Esta é a versão de Applehda.Kext de MMavericks espero que trabalhe para todos!
Nota: É necessário mudar o Layout para 1 no patch HDEF do DSDT.
Method (_DSM, 4, NotSerialized)
{
Store (Package (0x0c)
{
"built-in",
Buffer (One)
{
0x00
},
"layout-id",
Buffer (0x04)
{
0x01, 0x00, 0x00, 0x00
},
"PinConfigurations",
Buffer (0x00)
{
0x00
}
}, Local0)
DTGP (Arg0, Arg1, Arg2, Arg3, RefOf (Local0))
Return (Local0)
}
ezt hová kell berakni? és hogyan? :F

(#25527) xedos válasza bugmenot1 (#25526) üzenetére


xedos
addikt

???
Console-ban kell megnézni a logokat...

(#25528) bugmenot1 válasza xedos (#25527) üzenetére


bugmenot1
tag

2 gép van:

az egyik már kész, csak lefagy.

a másiknak kéne beírni a dsdt-be, azt kérdeztem, a log-ot tudom hol kell megnézni az első géphez.

[ Szerkesztve ]

(#25529) xedos válasza bugmenot1 (#25528) üzenetére


xedos
addikt

Bocs, a lefagyási problémákra írtuk a log-ot...
DSST-hez nem értek :-(

(#25530) baanis99


baanis99
csendes tag

Sziasztok!
Niresh féle Yosemite Zone itt elakad: Read HFS+ file: [hd(0,1)/System/Library/Extensions/I080211Family.kext/Contents/Plugins/AirPortBrcm4331.kext/Contents/Info.plist] 2533 bytes.
Mi lehet a probléma?

(#25531) odessa32


odessa32
tag

Sziasztok. Valakinek lenne ötlete, hogy mi lehet a baj???

Bocs, vizibicikliről vagyok.

(#25532) odessa32


odessa32
tag

Hopsz. A kép lemaradt.
35047_016.jpg]

[ Szerkesztve ]

Bocs, vizibicikliről vagyok.

(#25533) #92049152 válasza odessa32 (#25532) üzenetére


#92049152
törölt tag

Az integrált videokártya drivert nem tudja betölteni és SSDT is kellene neked.

[HD3000] vagy nézz szét külföldi fórumokon esetleg hackli.com oldalon is nézheted.

[SSDT]

(#25534) odessa32 válasza #92049152 (#25533) üzenetére


odessa32
tag

Hát ezt nagyon szépen köszönöm. Ha esetled találok is ilyeneket hogy tudom telepteni?? A legfurább, hogy kb fél évig müködött chimera gond nélkül inditotta, hdmi audio is volt, felbontás is volt csak fel akartam rakni a 10.10 et na az gázos volt s azota ez sem megyill cloverrel elindul de se hang se felbontás.

[ Szerkesztve ]

Bocs, vizibicikliről vagyok.

(#25535) bugmenot1 válasza bugmenot1 (#25502) üzenetére


bugmenot1
tag

nem tudja senki? :O

(#25536) krisi047


krisi047
aktív tag

Sziasztok!
Javítsatok ki, ha tévedek, de a topikban olvasottak alapján a HP Probook 4x40s szériájára kompromisszummentesen használható OSX telepíthető. Fontolgatom egy 13 colos gép beszerzését, és néhány kérdés felmerül bennem.
1. Gépválasztás során mire kell figyelni a konfiguráció tekintetében?
2. Akár a legújabb OSX verzió is felcsúszik?
3. Szeretnék rögtön egy SSD-t is venni bele, ebből bármilyet megeszik az OSX? A DVD helyére HDD-t tervezek tenni, gondolom ezt kezeli a rendszer.

Köszi!

(#25537) tatomi92 válasza krisi047 (#25536) üzenetére


tatomi92
aktív tag

Úgy tudom, hogy kb. minden komponense támogatott, a WiFi kártyát ki kell benne cserélni, mert a gyárihoz nincs kext.

iPhone 14 Pro & Google Pixel 7

(#25538) Benex


Benex
senior tag

Sziasztok

Egy acer aspire es1-111-c4s8 típusú notebookra szeretném feltenni. A laptopot "kísérleti célra szereztem", szóval tudom, hogy a hw elég gyenge , de ha lehetséges mindenképp szeretnbém rá feltenni a yosemite-t.

Előre köszönöm a segítségeket , telepítpt már szereztem, ki is irtam pendrivera, meg tudtam csinálni hogy bootolható legyen viszont olvastam, hogy ennyi nem elég , szóval nem bootol róla. Remélem tudtok segíteni!

Nagyon köszönöm mégegyszer előre is :R :R :R

[ Szerkesztve ]

Proud owner of S21Ultra and Watch 4

(#25539) ViceCarter válasza Benex (#25538) üzenetére


ViceCarter
csendes tag

ajánlom figyelmedbe a tonymacx86 oldalt, szép leírás van a telepítés folyamatáról.
fontos hogy előtte lőj be minden paramétert a laptoppal kapcsolatban, mert fontos minden apró részlet, akár a lapkakészlet verziószám, vagy hogy milyen proci van benne 1156 stb., video kártya , lan, és egyéb.

Azért nagyon lényeges, mert ha nem jót pakolsz fel, kezdheted előről. Nem egyszerű testre szabni, és akár hány féle gép van annyi féle konfigre kell kext. :(

Szóval jó olvasgatást az oldalon, illetve a fórumokon, és jó időtöltést a telepítéscunamihoz :)

(#25540) oba


oba
addikt

Üdv!

Adott egy MSI H81M-E33 lap, Pentium G3220 cpu -val. Érdemes nekikezdenem a telepítésről olvasgatnom, működni fog minden? Ami fontos ugye a hang, az integrált intel vga és hdmi kimenet (tv -re dugva használom a pc -t) és a lan. Ja és egy Logitech K400 touchpades wireless billentyűzetet használok, azzal mi a helyzet? :)

Köszönöm az info -t előre is. Ha azt mondjátok, hogy érdemes nekifogni mert működni fognak a dolgok akkor nekiállok olvasgatni.

(#25541) bugmenot1


bugmenot1
tag

:DDD

(#25542) zsolike


zsolike
csendes tag

Sziasztok

Teljesen kezdőként szeretnék telepíteni egy OSX-et a PC-re.
Gigabyte GA-880GA-UD3H lap
AMD Phenom II X4 955 3,2 GHz
4GB RAM
ASUS HD 7700
M-Audio Audiphile 2496 vagy alaplapi sound (de ezt lehet külső kártyára cserélem)
HDD Sata2 ... itt több lehetőségem van.

Most egy Win8.1 van egy ADATA SX900 120GB SSD-n. Arra gondoltam ezt lehúzom, félreteszem és egy másik üres HDD-re rakok OSX-et. Ha még sem jön be, megspóroltam a telepítést. :)
Valaki segítene elkezdeni az alapoktól, mi kell hozzá, hogyan és milyen programmal kell formázni a HDD-t?
Melyik telepítőt ajánljátok? stb ... Gondolom az alapokat, lemezkiírás, vagy USB készítés még Windows alatt el kell kezdeni. A formázást azt már csak telepítéskor, (mint windows alatt) vagy azt is előtte?
Előre is köszi.

(#25543) HollyBoni


HollyBoni
veterán

Sziasztok!

EVGA X58 3x SLI lapom van. Olvastam pár külföldi fórumon hogy pár ember sikeresen felrakott rá Mavericks-et, érdekelne hogy valaki innen esetleg próbálkozott e, voltak e nehézségek, Yosemite felmegy?. Régen már raktam párszor másik konfigra OSX-et, telepítés világos. VGA váltás előtt állok szóval az még nem fix.

[ Szerkesztve ]

(#25544) tatomi92 válasza zsolike (#25542) üzenetére


tatomi92
aktív tag

Kezdésként a NIresh féle Mavericks-et próbáld meg.

Először a következő oldal alapján készíts egy telepítő pendrive-ot: [link], ill. segítséget nyújt a BIOS beállításához is.

Utána bootolj be a pendrive-ról és írd be az alábbi kapcsolókat (nekem is hasonló gépem van):

amd -v

A telepítésnél fontos, hogy Mac Extended Journaled-ra és GUID partíciós táblára formázd le a merevlemezt!

Aztán lehet telepíteni, a customization menüpont alatt, annyit állíts, hogy GraphicsEnabler=yes-ről vedd ki a pipát.

Ha végig megy telepítő utána így bootolj be: -v -f -x

Nekem, frissíteni kell a rendszer legalább 10.9.2-re, hogy menjen az Sapphire Radeon 7850 2Gb OC kártyám.

Sok sikert!

[ Szerkesztve ]

iPhone 14 Pro & Google Pixel 7

(#25545) bugmenot1


bugmenot1
tag

sziasztok :)

lefagyás, random vízszintes csíkok a képernyőn, textúra villogás a játékokban <--- ez milyen hiba lehet? 1000%, hogy nem hardver, mert windowsban jó volt... valaki segítsen :W :O

(#25546) szuszinho


szuszinho
őstag

Sziasztok,

Lecseréltem a C2D procimat egy Xeonra. Azóta nem bootol be a rendszer. Megjelenik az alma logó, elkezdődik a betöltés, aztán mindenféle színes négyzettel lesz tele a képernyő. Meg lehet oldani anélkül a problémát, hogy újra kellene telepíteni a rendszert?

(#25547) HollyBoni válasza bugmenot1 (#25545) üzenetére


HollyBoni
veterán

Ilyen kevés infóval nem fog tudni senki segíteni.

Amúgy windowsban jó VOLT, vagy jó most is? Egy VGA egyik pillanatról másikra is meghalhat, igazából akármilyen alkatrész egy gépben.

(#25548) bugmenot1 válasza HollyBoni (#25547) üzenetére


bugmenot1
tag

Most is jó Windowsban, több játékkal is teszteltem :K

I3 2310M - működik
HD3000 - működik, több FPS (+3-4) van, mint Windowsban :Y
ALC269 - működik
AR8151 - működik
AR5B97 - működik

minden működik, csak ez a lefagyás, csík, textúra villogás van... csak a PCI-E kártyaolvasó nem megy, de azt 1 évben egyszer használom :DDD

[ Szerkesztve ]

(#25549) xedos válasza bugmenot1 (#25548) üzenetére


xedos
addikt

Nem vagyok 100%-ig biztos a dolgomba, de:
A HD3000-es kext nem hackelt? Mintha csak a 4000-estől lenne alapból támogatva...
Ilyenkor bármi előfordulhat.

(#25550) bugmenot1 válasza xedos (#25549) üzenetére


bugmenot1
tag

Nem, az eredetit használom, VGA, HDMI, QE/CI, minden jó...

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  macOS PC-re (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.