Hirdetés

2024. május 1., szerda

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  macOS PC-re (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:03:45

LOGOUT.hu

A rendelkezésünkre álló információk alapján, a szoftver PC-re való telepítése Magyarországon nem minősül illegális cselekménynek. Ettől függetlenül a szoftver módosítása továbbra sem megengedett, ezért a továbbiakban az ilyen verziókra történő bárminemű utalástól kérjük mindenki tartózkodjon!

Tartalomjegyzék:

1. Előkészületek
2. macOS telepítő USB létrehozása
3. Clover telepítése
4. macOS telepítése
5. Telepítés utáni tennivalók
6. Támogatott Grafikus processzorok
7. Előforduló hibák, támogatott WiFi+BT/Ethernet eszközök
8. Hogyan kérjünk segítséget, ha nem működik?
9. Hasznos linkek
10. Hasznos alkalmazások
11. Hasznos alkalmazások (társtopikból a hasznos programok és hasznos apróságok címek alatt)
12. Windows Dual-Boot (egy meghajtón/külön meghajtón)

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#25101) Pety99 válasza #51177472 (#25100) üzenetére


Pety99
csendes tag

Automatikus indítás beállítása:
Rendszerbeállítások - VoodooHDA - Imput gain teljesen le (sistergés megszüntetése)
Launchpad — Rgyéb — VoodooHdaSettingsLoared rákattintani egyszer (ezzel menti a beállítást)
Vissza a rendszerbeállításokba majd Felhasználók és Csoportok azon belül pedig az Indítóelemek választása.
+ (alkalmazás hozzáadása) , megkeresni a VoodooHdaSettingsLoader-t hozzáadni és bepipálni.
Voilá.

(#25102) Tikakukac válasza #51177472 (#25098) üzenetére


Tikakukac
titán

Nos, ez bukós, amiket néztem és ajánlott konfigosok voltak mentek. Így akkor marad a próbacseresznye mindig.

A fiatalok 50%-a optimistán tekint a jövőre. A másik felének nincs pénze drogokra.

(#25103) _Csaba_


_Csaba_
senior tag

Üdv!

Ha most vennétek gépet, legolcsóbban jó hardvert, mely kompatibilis a yosemite-el akkor milyen gépet vennétek? Lehetőleg olcsón jöjjön ki a dolog de i3 processzor kéne minium.

Más: Dual boot-nál külön ssd vel meglehet oldani a bootot vagy egy merevlemezen kéne lenni az oprendszereknek?

(#25104) xedos válasza _Csaba_ (#25103) üzenetére


xedos
addikt

Innen csemegézz: [link]

(#25105) _Csaba_ válasza xedos (#25104) üzenetére


_Csaba_
senior tag

Köszi, ezt nem találtam..:)

(#25106) csabi94


csabi94
őstag

Valaki tud megoldást arra, hogy az ily módon telepített rendszer alatt menjen az iMessage? Már próbálkoztam vele sokszor, de mindig összeakadtak a bootloaderek, mert egyértelmű leírást csak olyat találtam, ami másik bootloadert használ. Kinek sikerült már működésre bírni?

[ Szerkesztve ]

(#25107) csabi94


csabi94
őstag

Bocsi a sok kérdésért...

Időnként szétesik a kép. Összekeverednek az ábrák, fekete pixelek jelennek meg, a vinyó ugyanúgy dolgozik mint előtte, az egér működik, de nem lehet vele semmit kezdeni. Néha újraindítás segít csak, máskor egy idő után (általában valami teljes kijelzős frissítéskor, mondjuk a Launchpaddal) megjavul.
Ez milyen hibára utal? Ram, videókártya? Proci? Nincs most fent semmi extra video driver, mert így is működik, és próbáltam minimalizálni a hibaforrást telepítéskor. Amikor a 285 Gtx-nek a gyári drivere volt fent, akkor is ugyanezt csinálta. Mi okozhatja?
Ha ez megjavulna, akkor elfogadnám, hogy nincs iMessage, és maradna minden így.

Köszi! :R

(#25091) Tikakukac: Ez még nálam is megjavította a hangot! :) Ezer köszönet, hibátlan! :R

[ Szerkesztve ]

(#25108) Pety99


Pety99
csendes tag

Sziasztok.

Aki a yosemite preview-t telepítette és frissítette végig annak már elérhető a 10.10.1-es változat. Frissítés rendben, működik.

(#25109) csabi94 válasza csabi94 (#25107) üzenetére


csabi94
őstag

Erre nem tud valaki megoldást? Mi lehet az oka, hogy sokszor szétesik a kép, és befagy pár pillanatra a gép? Most már a gyári driver van fent, és így még nem kellett újraindítanom, mindig magához tért, de most pl. azt csinálja, hogy folymatosan összekever pár pixelt. Teljes kijelzős Safarinál szokott meghülyülni, legtöbbször akkor, ha térképet nézek vele. Most a könyvjelzők sávjában van pár betű egy-két pixellel elcsúszva, és görgetéskor sokszor helyreáll.
Lehet ehhez annak köze, hogy a ramok úgy vannak a gépben, hogy AA, BB? Nem AB, AB? Mert úgy nem indult a gép 4 gigával, így viszont megy. :)

(#25110) csabi94 válasza csabi94 (#25109) üzenetére


csabi94
őstag

Ilyen is volt... :(

(#25111) RaZroX válasza csabi94 (#25110) üzenetére


RaZroX
addikt

Mit akarsz tök jól néz ki :DDD ;]

This is the way

(#25112) csabi94 válasza RaZroX (#25111) üzenetére


csabi94
őstag

Ja, csak a sok dokk ikon fölöslegesen foglalja a memóriát. :P

(#25113) szuszinho válasza RaZroX (#25111) üzenetére


szuszinho
őstag

:DD :DDD

(#25114) tozso76


tozso76
aktív tag

Sziasztok!
Fapaci blogjában olvasottakon felbuzdulva, kipróbálnék htpc-re OS X-et.
Az elsö lépéshez kérnék egy kis segítséget a topik lakoktol. Tehát honnan tudnék egy telepítő(?) lemezt vagy iso-t letölteni? Az összefoglalót elolvastam ,értelmeztem. Pár tutoriált is elolvastam, ezek után belevágnék.

(#25115) Pety99 válasza tozso76 (#25114) üzenetére


Pety99
csendes tag

Helló

én ezzel a módszerrel telepítettem az első Mac OS X-et és működött.
Ha sikerül, akkor tovább lehet lépni. Sok sikert.
https://www.youtube.com/watch?v=8if_RhytN0c

[ Szerkesztve ]

(#25116) pepe1125


pepe1125
tag

Helló!

Nekem van egy működő Snow Leo és egy Mountain Lion a gépemen. Viszont most a Mavericks telepítése megfogott.

Azzal szembesültem, hogy az Apple Store nem akar nekem semmit se kihozni az OS X -ek közül. Hiába szeretném letölteni a Mavericks-et, sehol sem található. Törölték volna az Appstore-ból? Na mindegy, beszereztem egy dmg fájlt máshonnan. Igen ám, de nem tudok bootolható pendrive-ot készíteni, mert az UniBeast-et letöltve nincs App store-ból telepített Mavericks. Így nem készíthetek pendrive-ot. Na de akkor most mi tévő legyek?! :W

electrojunkie

(#25117) tozso76 válasza Pety99 (#25115) üzenetére


tozso76
aktív tag

Jól értelmezem, ez virtuális gépen futtatott OS X?
Vagy itt az a lényeg hogy, egy virtuális OSX alól készíthetek egy telepíthetö OS X-et?

[ Szerkesztve ]

(#25118) xedos válasza pepe1125 (#25116) üzenetére


xedos
addikt

Maverickest csak akkor tudsz letölteni a storeból, ha korábban már letöltötted, egyébként csak Yosemitet engedi....

(#25119) Pety99 válasza tozso76 (#25117) üzenetére


Pety99
csendes tag

Jól látod a dolgot. Ahhoz, hogy OS X bootolható pendrive-t tudjál készíteni minden képen szükség van egy működő OS X rendszerre.

(#25120) pepe1125 válasza xedos (#25118) üzenetére


pepe1125
tag

Kínomban leszedtem a Yosemite-ot és készítettem pendrive-ot is.
Új vinyó, új partíció, feltelepítette és innentől már elfelejtettem, hogy mi a szitu van, mert a chimera boot azt írja, hogy nincs kernel. És így megint csak nem tudom mitévő legyek. Hogyan tovább...
A google mindenhol azt hozza, hogy csak készítek pendrive-ot, bedugom, telepítem, és miután feltelepítettem betöltöm az új rendszeren a multibeast-et, és kiválasztom az alaplapomnak megfelelőt. Hát persze, hogy nem így van. Mert a telepítés sikerül, csak nem bootol a kernel miatt. Tudnám ezeknek, hogy megy ilyen könnyen.

Ezt írja, ezzel sikerült feltenni a rendszert:

Did the following steps.
*Booted Unibeast from USB
*Ran the Flags GraphicsEnabler=Yes PCIRootUID=1 npci=0x2000 -v -x from boot:
*Restarted
*Ran the Flags again, but this time booting from HDD
Started Multibeast, and used the same settings I used for ML.

Jó, oké. Nálam is ezzekkel a flagekkel ment, ahogy írta, de a restart után nem bootol a HDD-ről.

"Thanks!!! worked for my GA-EX58-UD4P. I tried many many combinations and this was the one!"

De hogyan lesz bootolható?! A részletek érdekelnének engem. :W

[ Szerkesztve ]

electrojunkie

(#25121) xedos válasza pepe1125 (#25120) üzenetére


xedos
addikt

Első telepítésnél én is szívtam, azóta pöccre megy...
Chimerát felrakja az multibeast és kész...

(#25122) pepe1125 válasza xedos (#25121) üzenetére


pepe1125
tag

De várj!

Én úgy tettem fel a chimerát, hogy Snow Leo alatt felraktam a Yosemite hdd-re.

De nincs kernel. Be sem indul a rendszer betöltése. És amíg nem indul el a Yosemite, addig nem tudom futtatni a Multibeastet sem.

:W

electrojunkie

(#25123) csabi94 válasza pepe1125 (#25122) üzenetére


csabi94
őstag

Hogyan csináltad a telepítőt?

(#25124) pepe1125 válasza csabi94 (#25123) üzenetére


pepe1125
tag

A telepítőt úgy csináltam, hogy letöltöttem az Appstore Yosemite appját, ez bekerült az applications könyvtárba. Majd ahogy a videókon is mutatják, UniBeast és egy 32GB pendrivera rátettem. Bebootoltam róla, beállítottam bootoláskor a gépemnek megfelelő FLAG-eket, Gigabyte GA-EX58-UD4P. Feltelepítette a hdd-re amit Yosemite névvel neveztem meg.

Mivel megformáztam a winyót MAC OS X Journal (Extended) -re és a GUID bootot engedte csak, ezért a telepítés után beindítottam a működő Snow Leo-t és onnan letöltöttem egy Chameleont ami kimondottan Yosemite-ra van fejlesztve. Ez az. :) És itt tartok most, hogy bootoláskor 1. nem reagál a billentyűzetemre, 2. betölti a Win7-es rendszert a Yosemite helyett. Pedig 100%- hogy telepítette a hdd-re és kiírta, hogy telepítés kész.
3. Van egy hasonló alaplapra az ud5-re egy más által elkészített jól működő csomag. Azzal felülírtam az én rendszerem pár könyvtárát és a Chameleon legalább most már próbál a Yosemite HDD-ről bootolni, viszont nem talál valami kernelt. tehát rögtön egy sor után leáll a dolog.

[ Szerkesztve ]

electrojunkie

(#25125) xedos válasza pepe1125 (#25124) üzenetére


xedos
addikt

HA felment a Yosemite? akkor miért a SnowLeo-ról bootoltól? Nem értem:-(
Feltelepíted, majd indítod a multibeastet és mehet a Chamaleon!

(#25126) pepe1125 válasza xedos (#25125) üzenetére


pepe1125
tag

Hohó!!!

Egy fontos lépés kimaradt!

! Feltelepítettem pendriveról a Yosemite-ot! És amikor újra indult a gép NEM a pendriveról bootoltam be megint és onnan választottam ki a Yosemite HDD -jét. Hanem bebootoltam a Snow Leo-t és onnan tettem fel a Chameleont. És megint egy restart után a chameleon már dolgozott a Yosemite winyón, de nem tetszett neki a kernel. Idióta fejembe most villant be pont a kép, hogy bakker én az USB -ről is betudom indítani. Megtettem. Most WELCOME-van :) És miután beléptem futtatom a Multibeast-et. :(

Azt elfelejtette mindenki mondani, hogy csakis a pendriveról bootoljak!
:C

electrojunkie

(#25127) xedos válasza pepe1125 (#25126) üzenetére


xedos
addikt

Hát, leírásokban egyértelműen ezt írják :-)
De örülök, hogy sikerült.

(#25128) pepe1125 válasza xedos (#25127) üzenetére


pepe1125
tag

Valamit benéztem.

Sikerült végre. Fent van. Működik.

Valami teszt kellene amivel ellenőrizhető, hogy minden rendben megy. :F

electrojunkie

(#25129) Tikakukac válasza pepe1125 (#25128) üzenetére


Tikakukac
titán

Igen, használod. Fel fog tűnni ha valami nem megy, elhiheted.

A fiatalok 50%-a optimistán tekint a jövőre. A másik felének nincs pénze drogokra.

(#25130) pepe1125 válasza Tikakukac (#25129) üzenetére


pepe1125
tag

Az első jelentkezett. Amikor otthagytam magára a gépet, elment aludni és alvásból nem tért vissza a kép. :(

electrojunkie

(#25131) csabi94 válasza csabi94 (#25109) üzenetére


csabi94
őstag

Erre nincs senkinek megoldása, amire válaszolok??? :(

(#25132) tlac válasza csabi94 (#25131) üzenetére


tlac
Topikgazda

más oprendszer alatt nincs gond?

(#25133) csabi94 válasza tlac (#25132) üzenetére


csabi94
őstag

Hát nem próbáltam, mert most raktam össze így, ilyen formában a gépet a Mac-hez. :)
A videókártya, proci jól működött annak idején, igazából a ramok, és a vinyó változott az egykori konfigomhoz képest.
Ramból 4 1gb-os van benne, és ebből 2 667 Mhz-es, 2 pedig 800-as. Szabálytalannak mondható, hogy egymás mellett vannak az egyformák, és nem eltolva, mert úgy nem hajlandó az alaplap bootolni. Így meg működik. Lehet emiatt?

(#25134) tlac válasza csabi94 (#25133) üzenetére


tlac
Topikgazda

teszteld le alaposan win alatt is, meg futtass memtest-et is

(#25135) Tikakukac válasza csabi94 (#25133) üzenetére


Tikakukac
titán

Ismerős, most jut eszembe. Sokan szívtak a 4 slottal, miközben 2 rammal tökéletesen ment. Mikor építettem a konfigot akkor voltak ilyenek. Ha kikapva 2-vel megy, akkor nálad is ez van.

A fiatalok 50%-a optimistán tekint a jövőre. A másik felének nincs pénze drogokra.

(#25136) blade1526


blade1526
csendes tag

Sziasztok!

Ilyen gépem van: Gigabyte H77M-D3H S1155 mATX
intel Corei5 3.2 Ghz
16 GB RAM DDR3
Geforce GT 640

A OSX 10.9.0 simán felment rá, multibeast DSDT Free-vel (+ néhány kext-el).

Egyprogi miatt nekem azonban 10.9.5 kell, emiatt feltettem rá ezt, teljesen ugyanazokkal a beállításokkal,
de a Multibeast után elindítom , megjelenik az alma és utána nem kap a monitor jelet.
GraphicsEnabler=No -v -x flagekkel is ugyanezt csinálja és nem látok semmi hibát, mivel egyszer csak nem ad jelet a monitor felé.

Úgy gondoltam akkor megprobálkozom a 10.10 telepítésével. Azzal tök úgyanez a helyzet. Szépen felmegy, felismer minden cuccot benne(Videokártya, hálókártya) utána multibeast DSDt free és ugyan ez produkálja.

Mi lehet a gond? Főleg úgy hogy ugyanez 10.9.0 alatt minden gond nélkül működik.

Várom építő javaslataitokat!

Köszi

(#25137) blade1526 válasza blade1526 (#25136) üzenetére


blade1526
csendes tag

Na úgy néz ki meg is oldottam.
A Customize/Boot options/Kex Dev Mode flag-et kivettem és most simán indult.

(#25138) blade1526 válasza blade1526 (#25137) üzenetére


blade1526
csendes tag

Korán örültem. Nem stabil az indulás 5-ből 2-szer indul el. -v -x-el viszont elindul

[ Szerkesztve ]

(#25139) tozso76 válasza Pety99 (#25119) üzenetére


tozso76
aktív tag

Lehet a CPU-n fog elbukni a próba OS X Htpc... Haswell Celeron-nak a VGA-ja "kevés" az OS X futtatáshoz.
Esetleg van itt valakinek OS X-Celeron-nal tapasztalata?

(#25140) olm3


olm3
csendes tag

Sziasztok! Szeretnék egy kis segítséget kérni hátha tud valaki megoldást.
Szeretném feltelepíteni az OS X-et illetve eddig sikerültz minden gond nélkül viszont most, hogy kártyát cseréltem nem akar sikerülni.
Eddig a Mavericks volt fent az előző kártyával minden gond nélkül feltelepült illetve el is indult viszont most lefagy töltés közben. Megpróbáltam felrakni egy újat mondjuk nem a Maverickset hanem a Yosemite-t de az is kifagy töltés közben ez a kép fogad : http://prohardver.hu/dl/upc/2014-11/10/346606_oyraiclhncn9kqzj_img_0255.jpg

Eddig egy AMD kártyám volt pontosabban egy R9 280X ez sajnos megadta magát és egy Nvidia kártyára cseréltem GTX 970.
A gépem adatai ha szükséges :
alaplap : Asus Maxmus V Formula
Memória : 4 gb ( csak átmeneti de eddig is ezzel ment ) Corsair 1600 Mhz
processzor : I7 3770K
Természetesen mindent alapra állítottam telepítésnél, próbáltam HDMI kábellel és DVI-al is de semmi.
Még annyi hátha számít, hogy pendrive-ról próbálom telepíteni amit amit Unibeast-el hoztam létre.
Köszönöm a segítséget!

(#25141) Pety99 válasza olm3 (#25140) üzenetére


Pety99
csendes tag

Szia.

Az Unibeastot nem ismerem de a Clover-ben van lehetőség a videokártya beállításra. Az opciók alatt meg lehet jelölni, hogy a rendszer Nvidia kártyával működik.

(#25142) olm3 válasza Pety99 (#25141) üzenetére


olm3
csendes tag

Szia. Köszönöm ! Nem ismerem azt a programot. VMWare alól ( kell, lehet ) azt is vagy máshogy?

(#25143) Pety99 válasza olm3 (#25142) üzenetére


Pety99
csendes tag

Milyen bootloader van a pendriv-on ?
Van valamilyen működő OS X-ed?

[ Szerkesztve ]

(#25144) olm3 válasza Pety99 (#25143) üzenetére


olm3
csendes tag

Igen van ( volt ) a Mavericks de nem tölt be amióta kártyát cseréltem lefagy töltés közben.
Én úgy telepítettem fel, hogy leszedtem egy VMware Yosemite-t előtte Mavericks volt de azt letöröltem mert újra húztam a gépem. Szóval a virtuális OS X alól csináltam egy bootolható pendrive-t Unibeast-el ( letöltöttem az App Store-ból a Yosemite-t és Unibeast-el telepítettem ) és eddig nem volt vele semmi gond de most valamiért nem jó.

(#25145) blade1526


blade1526
csendes tag

Sziasztok!

OSX 10.0-án A shutdown nem tökéletes. Úgy tünik, hogy kikapcsold, de a gép mégis megy. Ven erre valami megoldás? Progi?

Köszi

(#25146) Pety99 válasza olm3 (#25144) üzenetére


Pety99
csendes tag

Próbáltad már indítani ezekkel :
GraphicsEnabler=No
vagy
GraphicsEnabler=Yes
esetleg -v-x, vagy csak -x ( ha igaz akkor csökkentett mód)
Ha nem megy, minden képen újra kell tegyél egy virtuális gépet és utána próbálkozhatsz más módszerrel pl. amit mondtam.

(#25147) olm3


olm3
csendes tag

Igen mindegyikkel próbálkoztam de sajnos mindegyik megállt valahol. Most próbálom ezt a Clover módszert az oprendszer már a pendriv-on ezzel a módszerrel már csak azokat a kexteket kell valahogy beletenni amiket itt írnak :http://www.tonymacx86.com/yosemite-desktop-guides/144426-how-install-os-x-yosemite-using-clover.html

De csak rájövök és köszi a tippet :)

(#25148) Pety99 válasza olm3 (#25147) üzenetére


Pety99
csendes tag

Van egy "speciális" Clover amivel nagyon egyszerű telepítő pendrive-ot készíteni. Ezért mondtam, hogy ha nem megy tedd vissza a virtuális változatot.

(#25149) csabi94 válasza Pety99 (#25146) üzenetére


csabi94
őstag

Nekem az szimplán nem segített, kellett hozzá ez is: PCIRootUID=1
Nem tudom, hogy pontosan mit takar, de így ment, hátha Neki is segítség. :)

(#25150) olm3 válasza csabi94 (#25149) üzenetére


olm3
csendes tag

Sajnos teljesen mindegy mivel próbálom indítani illetve milyen módszerrel készítek bootolható eszközt mindig lefagy amikor a cpu-t ellenőrzi azt írja ki hogy nem ismeri fel illetve ezután 1 sort tovább megy a bluetoth eszközt ellenőrzi ara azt írja, hogy sikeres :) Egyszerűen nincs ötletem, az is mindegy, hogy usb 2.0 vagy 3.0-ba dugom ugyan az ugyan ott ha Mavericks ha Yosemite egyenlőre feladom csak azt tudnám, hogy előtte mit csináltam mert nem volt vele semmi gond eddig.. Azért köszönöm nektek a segítséget.

[ Szerkesztve ]

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  macOS PC-re (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.