Hirdetés

2024. május 1., szerda

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  macOS PC-re (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:03:45

LOGOUT.hu

A rendelkezésünkre álló információk alapján, a szoftver PC-re való telepítése Magyarországon nem minősül illegális cselekménynek. Ettől függetlenül a szoftver módosítása továbbra sem megengedett, ezért a továbbiakban az ilyen verziókra történő bárminemű utalástól kérjük mindenki tartózkodjon!

Tartalomjegyzék:

1. Előkészületek
2. macOS telepítő USB létrehozása
3. Clover telepítése
4. macOS telepítése
5. Telepítés utáni tennivalók
6. Támogatott Grafikus processzorok
7. Előforduló hibák, támogatott WiFi+BT/Ethernet eszközök
8. Hogyan kérjünk segítséget, ha nem működik?
9. Hasznos linkek
10. Hasznos alkalmazások
11. Hasznos alkalmazások (társtopikból a hasznos programok és hasznos apróságok címek alatt)
12. Windows Dual-Boot (egy meghajtón/külön meghajtón)

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#25301) Slukkica válasza Wiz Khalifa (#25300) üzenetére


Slukkica
őstag

Nekem is Voodoo-val megy csak, próbáld avval. Persze ott sem jó minden verzió!

₪₪₪ 4K streaming /-GL / ₪₪₪

(#25302) Wiz Khalifa válasza Slukkica (#25301) üzenetére


Wiz Khalifa
addikt

Neked hányas Voodoo van?

Smoke some weed nigga!

(#25303) Wiz Khalifa válasza Slukkica (#25301) üzenetére


Wiz Khalifa
addikt

Felraktam azt ami a listán ucsó de úgy se megy. :(

Smoke some weed nigga!

(#25304) Slukkica válasza Wiz Khalifa (#25302) üzenetére


Slukkica
őstag

Már nem tudom pontosan, de azt tudom hogy vagy négyet próbáltam mire jó lett. Az biztos hogy nem a legfrisebb verzió mert én is avval kezdtem :)

₪₪₪ 4K streaming /-GL / ₪₪₪

(#25305) Wiz Khalifa válasza Slukkica (#25304) üzenetére


Wiz Khalifa
addikt

Szerinted baj ha csak folyton installálom bele oszt jóvan? :DDD

Szóval nem törlöm az előzőt? Mert azt nem is tudom hogy kéne.

Smoke some weed nigga!

(#25306) Pety99 válasza Wiz Khalifa (#25305) üzenetére


Pety99
csendes tag

Hello
Én is kipróbáltam többfélét, de csak ez vált be. VoodooHDA2.8.6 pkg. Ha működik ,egy kicsit játszani kell a beállításokkal utána mentés majd hozzá lehet adni az automatikus indításhoz. Cloverben a kext-dev-mode=1 –el kell indítani ! Ezt csak egyszer kell eljátszani illetve minden frissítés után, de legalább működik.

(#25307) Wiz Khalifa válasza Pety99 (#25306) üzenetére


Wiz Khalifa
addikt

Szóval nem kell minden indításnál beírni azt ugye?

Smoke some weed nigga!

(#25308) Pety99 válasza Wiz Khalifa (#25307) üzenetére


Pety99
csendes tag

Csak akkor, ha be tudod állítani az automatikus indítást, azt pedig egy előző hozzászólásban már leírtam, hogy miként lehet. Rendszerfrissítés után viszont mindig be kell írni, de az nem olyan gyakori.

(#25309) Wiz Khalifa válasza Pety99 (#25308) üzenetére


Wiz Khalifa
addikt

Megpróbálom holnap.

Az a baj hogy szerintem azt se fogom tudni hogy hol állítsam be az automatikus indítást de megpróbálom.

Smoke some weed nigga!

(#25310) #92049152 válasza Wiz Khalifa (#25309) üzenetére


#92049152
törölt tag

Chameleon Wizard vagy Clover Configurator.

(de ne keverd a kettőt, ha Chameleon-t használsz chamaleon wizard ha clover-t, akkor Clover Configurator)

Ez a két alkalmazás a legkönnyebb az ilyen beállításokhoz.

[ Szerkesztve ]

(#25311) Wiz Khalifa válasza #92049152 (#25310) üzenetére


Wiz Khalifa
addikt

Okés. :)

Még egy kérdés. Ha felteszem az update-et ami 10.9.5-re updatel akkor gondolom minden kextet újra bele kell tennem a rendszerbe igaz? Illetve ha 10.10-re updatelembakkor is, jól gondolom?

Smoke some weed nigga!

(#25312) Wiz Khalifa válasza Pety99 (#25308) üzenetére


Wiz Khalifa
addikt

Na azt amit írtál meg tökéletesen. :)

Köszönöm a segítséged.

Még két problémám akadt. :DDD

1 ami alegidegesítőbb. :( Hogy tudom megoldani hogy a VGA-m ventije ne menjen ilyen hangosan OS X alatt? Jobban pörög mint Win alatt játékkal.

A másik hogy nem oldható meg valahogy hogy a Win-es parancsok menjenek? Pl másoláskor a Ctrl + C meg stb...

Ha nem nem gond mert akkor majd veszek egy Apple bilzetet.

Smoke some weed nigga!

(#25313) csabi94 válasza Wiz Khalifa (#25312) üzenetére


csabi94
őstag

Nem a hő miatt pörög jobban, hanem azért, mert nem olyan a driver szerintem.
Ctrl + C-re ott van a Cmd + C, ami egy windowsos billentyűzeten úgy néz ki, hogy alt + C asszem. Én annak idején szétszedtem a wines billt, és megcseréltem a 2 altot és wint. :D Szerencsére már nem kell mókolnom, mert az i7-es Airemet használom elgato Thunderbolt dockkal. :D

(#25314) Wiz Khalifa válasza csabi94 (#25313) üzenetére


Wiz Khalifa
addikt

Én sem gondoltam hogy a hő nagyobb. :)

Valahogy megoldható ez a problem?

Smoke some weed nigga!

(#25315) Wiz Khalifa válasza Wiz Khalifa (#25314) üzenetére


Wiz Khalifa
addikt

Na most elmúlt a nagy enti zaj érdekes módon a Chameleon Wizard beállítása után.

De most meg az MPlayerX cseszi az apját. :DDD Full hangerőn a basszus recseg és torzít. =0-es hangerőn még kicsit hallani. Viszont 50-es hangerőn tökéletesen fut. A Quick Time meg nem játszik le semmit mindenre azt írja hogy ismeretlen. Legyen az Matruska, AVI, MP4, stb...

Smoke some weed nigga!

(#25316) xedos válasza Wiz Khalifa (#25315) üzenetére


xedos
addikt

A Quicktime, elég kevés formátumot támogat...
VLC, MPLAYER stb támogatja a többet.

Azt remélem azért tudod, hogy 100%-ig soha nem lesz olyan, mint egy eredeti MAC... (VGA venti hangos) Érdemes olyan VGA-t választanod, amelyet alapból támogat az OSX. Billentyűzet: át lehet állítani talán az UKELE-vel?

(#25317) Wiz Khalifa válasza xedos (#25316) üzenetére


Wiz Khalifa
addikt

Természetesen tisztába vagyok vele.

Viszont érdekesség az hogy most feltettem a frissítéscsomagot (Os X 10.9.5-ös) és a venti a VGA-n mostmár úgy dolgozik ahogy Win alatt.

Annyi hogy mostmár a Gép adatainál nem azt írja ki hogy Mac Pro meg hogy a VGA az ATI Radeon HD 5870 1024 MB hanem azt írja hogy iMac illetve hogy ATI Radeon HD 5000 1024 MB

Szerintem iMac-re azért módusult mert én állítottam át Chameleon Wizard-ba de csak frissítés után módusult addig nem.

De azt még mindig nem tudom hogy az MPlayerX miért torzít max hangerőn. No meg olyan 70 tájékán.

[ Szerkesztve ]

Smoke some weed nigga!

(#25318) xedos válasza Wiz Khalifa (#25317) üzenetére


xedos
addikt

Toleda-val próbáltad már?
[link]

(#25319) Wiz Khalifa válasza xedos (#25318) üzenetére


Wiz Khalifa
addikt

Nem. Nem is hallottam róla.

Viszont majd kipróblom hogy egy újratelepítés után milyen. Mert szerintem attól sokalt be hogy próbáltam már másik Voodoo-t is meg egyéb dolgokat. Így szerintem nem lesz itt gond.

De lementem ezt is azért köszi. :)

Smoke some weed nigga!

(#25320) Wiz Khalifa válasza Wiz Khalifa (#25319) üzenetére


Wiz Khalifa
addikt

No már csak egy nyűgöm-bajom van. :)

A Mikim nem megy a Skype alatt. És a rendszer se "érzékeli". Szóval ha pofázok bele nem jelez semmit. Pedig elvileg Mac kompatibilis.

Ez a mikim.

[ Szerkesztve ]

Smoke some weed nigga!

(#25321) tatomi92


tatomi92
aktív tag

Sziasztok!

Remélem valaki tud segíteni. A gépem az alábbi:

-GA-MA790X-UD3P
-AMD Phenom II X4 940 @3,2 Ghz
-Sapphire Radeon HD7850 2GB OC

Niresh Mavericks-sel (frissítve 10.9.4) minden hibátlanul működik - shutdown, restart, QE/CI, USB portok -, kivéve az IDE-s DVD meghajtóm. Erre esetleg létezik megoldás?

A segítséget előre is köszönöm!

Üdv:

Tamás

iPhone 14 Pro & Google Pixel 7

(#25322) ThuG4LifE válasza tatomi92 (#25321) üzenetére


ThuG4LifE
senior tag

Ezt próbáld meg: [link]

''I'm seein nuttin' but my dreams comin' true while I'm starin' at the world through my rearview ...'' RIP 2Pac

(#25323) tatomi92 válasza ThuG4LifE (#25322) üzenetére


tatomi92
aktív tag

Ezt már régebben én is próbáltam, de sajnos nem segített..

iPhone 14 Pro & Google Pixel 7

(#25324) ThuG4LifE válasza tatomi92 (#25323) üzenetére


ThuG4LifE
senior tag

Akkor vegyél egy sata-s dvd-t, nem egy nagy összeg. :)

''I'm seein nuttin' but my dreams comin' true while I'm starin' at the world through my rearview ...'' RIP 2Pac

(#25325) Wiz Khalifa


Wiz Khalifa
addikt

Tud valaki nekem megoldást? Amikor kitapasztaltam hogy mivel megy jól a Mavericks a gépemen egy 80GB-os külön HDD-re raktam. Most kettéosztottam az 500-as HDD-m. Az egyik felén a Win8.1 van a másik felén az OS X lenne. Felraktam a Niresh Mavericks-et az ő általa ajánlott részekkel annyit szedtem ki hogy a laptopos PS/2-es kext-et ne tegye fel mert úgy sem kell.

Aztán felraktam a VoodooHDA 2.6.7.okg-t a hang miatt. Újraindítottam, beírtam hogy kext-dev-mode=1 és úgy bootoltattam be a rendszert. Ment a hang. Feltettem a 4.3-as Chameleon Wizard-ot. És ott a pirossal keretezett részre írtam be azt hogy kext-mode-dev=1 illetve amit még pirossal jelöltem azt jelöltem be azaz a Legalicy logót illetve az SMBios részem átállítottam a gépem arra amit szerettem volna (iMac14.2)

Itt egy netről leszedett kép amin jelöltem mit módosítottam.

És most nem akar beboot-olni. Csak annyit ír ki hogy "/cant find match kernel" vagy valami hasonlót.

Ha nem oda kéne beírnom azt hogy kext-dev-mode=1 akkor hova? Eggyel alá? Annyira nem izgat hogy nem boot-ol be mert secperc alatt újrarakom. :) Csak tudjam hogy mit csesztem el. :R

Illetve az Install részen azt az opciót kiválaszotm (talán 2-es) hogy akkor válassza ezt ha egy merevlemezen van az OS X illetve a Windows vagy több HDD van a gépben. Arra is failt ír illetve alul a frissítésre is. Ha a mellékopciót is kijelölöm a frissítésnek akkor is.

[ Szerkesztve ]

Smoke some weed nigga!

(#25326) czombos válasza Wiz Khalifa (#25325) üzenetére


czombos
tag

A mach_kernel maradjon benne és ne oda írd a kext-dev-mode=1 -et

A Kernel Flags-hez kell írni a kext-dev-mode=1 -et.

[ Szerkesztve ]

(#25327) Wiz Khalifa válasza czombos (#25326) üzenetére


Wiz Khalifa
addikt

Nekem mikor elindítom a progit nincs ott hogy mach_kernel. Írtam hogy ez a kép a netről lett szedve. Nekem a progi is magyar.

Maga az OS X tökéletesen megy ha felrakom oszt cső. Nem kell úgymond a kernel-t bántani. Csak a hang nem megy és azt a VoodooHDA 2.8.7-el tudom megoldani. Oda meg be kell írni vagy induláskor vagy hogy automatikusan menjen. Nem tudom mi az a mach_kernel de nem látom szükségét ha anélkül is megy.

A Kernel Flags-et hol lelem? Mert nem látom a képen hogy hol van és mivel kezdő vagyok nem tudom hol van. :(

Smoke some weed nigga!

(#25328) tatomi92 válasza ThuG4LifE (#25324) üzenetére


tatomi92
aktív tag

Az AppleATIATA.kext megoldotta végre a problémát! :)

iPhone 14 Pro & Google Pixel 7

(#25329) cildren válasza Wiz Khalifa (#25327) üzenetére


cildren
tag

Extra/org.chameleon.boot.plist ezt tudod szerkeszteni és oda be tudsz írni kernel flageket.

(#25330) Wiz Khalifa válasza cildren (#25329) üzenetére


Wiz Khalifa
addikt

Köszi. :)

Ha hazaérek kipróbálom. Viszont a VoodooHDA-t elírtam. :D 2.8.6-os van és kell nekem mint ahogy fentebb az egyik kolléga ajánlotta.

Smoke some weed nigga!

(#25331) Wiz Khalifa válasza Wiz Khalifa (#25330) üzenetére


Wiz Khalifa
addikt

Na felraktam megint az OS X-et. Érdekes módon most vettem észre hogy "gyárilag" is felvan rakva egy VoodooHDA. Azzal is meg a hangkari jól. Csak régen nem tudtam hogy be kell ezt azt állítnai.

Szóval örülök mert mondhatni felrakom a Niresh Mavericks-et és használatra kész. Annyit állítok majd a Chameleon Wizard-ba hogy Legalicy logó legyen illetve majd a gép adatait.

A VGA ventijének a zajának megszüntetésére meg a 9.5-ös frissítés orvosolja. Leszedem AppStore-ból a frissítést és ahogy felrakja elnémúl a ventim is. Ami érdekes nekem de most na. :)

Illetve a billkombinációval sem szórakozom. Már megszoktam hogy ALT+V helyett a kukac ALT+Q illetve CTRL+C helyett a másolás Win+C és a beillesztésnél is ez a helyzet.

Smoke some weed nigga!

(#25332) Wiz Khalifa válasza Wiz Khalifa (#25331) üzenetére


Wiz Khalifa
addikt

Viszont a kérdésem az lenne hogy a törlés gomb hogy van itt? Illetve hogy hogy tudom a HDD-k ikonjait az asztalra kitenni? :DD

Smoke some weed nigga!

(#25333) xedos válasza Wiz Khalifa (#25332) üzenetére


xedos
addikt

Finder Preferences -pipáld be a hdd-t.

(#25334) Wiz Khalifa válasza xedos (#25333) üzenetére


Wiz Khalifa
addikt

Olyan van csak hogy ha jobb egérrel kattintok rá hogy megjelenítés a finder-be de nem csinál semmit ha ezt nyomom.

Illetve még egy kérdés e mellé!

Van valami olyan app amivel a szoftveres hangot meg tudom emelni. Mivel a Windows-hoz képest itt Mac-en olyan halkak a hangok hogy így is majdnem félig kell tekerni a hangcuccomon a hangerőt hogy pl a filmeket haljam amit Win alatt 50% helyett kb 20%-on ugyanúgy hallottam.

[ Szerkesztve ]

Smoke some weed nigga!

(#25335) xedos válasza Wiz Khalifa (#25334) üzenetére


xedos
addikt

Hangerő: Biztos van, de én nem isemerek egyet sem :-( Nekem rendben megy.
Ne kattints, hanem a képernyő tetején lévő csíkból válaszd a Finder Prefeencest...

(#25336) gaben88


gaben88
őstag

Sziasztok,

Asus H97M-Plus, i7 4790, 2*4GB RAM-os gepen elfutna hiba nelkul az OSX? Ha igen akkor melyik verziot erdemes telepiteni az elso hsz-ben levo leiras szerint?

iPhone 13 Mini, PS5, PC, iPad Pro 10.5, Switch OLED, Steam Deck, Quest 2

(#25337) xedos válasza gaben88 (#25336) üzenetére


xedos
addikt

Ezt olvasd végig: [link]

(#25338) Wiz Khalifa válasza xedos (#25335) üzenetére


Wiz Khalifa
addikt

Én ezt nem értem.

Ahogy írtam hogy ment feltettem a 10.9.5-ös frissítést és azóta indulás után kb 1--2percre mindig lefagy. A külön HDD-n meg megy rendesen. Úgy látszik akkor kénytelen leszek betenni mégis a gépbe azt a HDD-t és azon csak az OS X fog lenni. Nem szereti a Windows melletti létet. :DD

Smoke some weed nigga!

(#25339) bugmenot1


bugmenot1
tag

sziasztok, osx yosemite-t telepítettem, és amikor -v ben próbálom indítani, ezt írja:

family specific matching fail

utána elmegy a kép, de a hdd dolgozik.... -x el nem indul el :( mi a baj?

(#25340) 800.henrik válasza 800.henrik (#24892) üzenetére


800.henrik
senior tag

? :F

A processzor füsttel működik. Ha kijön belőle a füst, nem működik tovább....

(#25341) bugmenot1 válasza bugmenot1 (#25339) üzenetére


bugmenot1
tag

még egy kérdés:

mindennapi használatra melyik jobb? netezés, néha minecraft...

Niresh Mavericks vagy Retail 10.9.5?

(#25342) ThuG4LifE válasza bugmenot1 (#25339) üzenetére


ThuG4LifE
senior tag

GE=Yes vagy GE=No-val is ezt írja? A másikra: a retail a jobb.

''I'm seein nuttin' but my dreams comin' true while I'm starin' at the world through my rearview ...'' RIP 2Pac

(#25343) ThuG4LifE válasza 800.henrik (#25340) üzenetére


ThuG4LifE
senior tag

Nem olyan egyszerű: [link] A második hozzászólásban van leírva, hogy mit kell csinálni.

''I'm seein nuttin' but my dreams comin' true while I'm starin' at the world through my rearview ...'' RIP 2Pac

(#25344) bugmenot1 válasza ThuG4LifE (#25342) üzenetére


bugmenot1
tag

sikerült elindítani, VGA képernyővel, a beépített,és a HDMI nem megy.. A VGA is úgy, hogy szemcsés a kép, és a felét nem látom :( Intel HD3000, Geforce GT555M

szerk: a niresh-ben megvannak a működő kext-ek, azokat ki lehet másolni valahogyan? most 2 gépet csinálok, az 1.-en működik a niresh, az is HD3000-es, de nincs benne DVGA

[ Szerkesztve ]

(#25345) 800.henrik válasza ThuG4LifE (#25343) üzenetére


800.henrik
senior tag

egyszerűen le tudnád írni, mit csináljak? :B találtam valami ACPIBacklight.kext-et telepítettem, de a semmi... FN gombok nem működnek (hangnál igen), beállításokban nem találom...

A processzor füsttel működik. Ha kijön belőle a füst, nem működik tovább....

(#25346) ThuG4LifE válasza 800.henrik (#25345) üzenetére


ThuG4LifE
senior tag

Előtte a DSDT-t kell patchelni az ott leírtak szerint.

''I'm seein nuttin' but my dreams comin' true while I'm starin' at the world through my rearview ...'' RIP 2Pac

(#25347) 800.henrik


800.henrik
senior tag

multibeast-ban mit kell bejelölni? ha nem indul el, single user módban hogyan lehet kext-et törölni, ha nem tudom a nevét?

gép:

i3 2310m (működik)
hd3000 (működik)
4gb ddr3 1333mhz (működik)
ssdnow v300 120gb (működik)
realtek alc269 (ehhez még nem találtam jó kext-et)
atheros ar5b97 (működik)
atheros ar8151 (működik)
realtek pci-e kártyaolvasó (ehhez még nem találtam jó kext-et)

[ Szerkesztve ]

A processzor füsttel működik. Ha kijön belőle a füst, nem működik tovább....

(#25348) Vasinger!


Vasinger!
nagyúr

Sziasztok!

Virtuális gépre melyik a legújabb OSX amit fel lehet rakni? Van aki csinált már ilyet?

Megköszönök minden segítséget!

(#25349) cildren válasza Vasinger! (#25348) üzenetére


cildren
tag

Bizonyos öbölben találsz letölthető VMware előre elkészített Maverickset de ahhoz is patchelni kell a VMware workstation-t.

Ha több információ kell akkor privátban segítek

[ Szerkesztve ]

(#25350) Lazika


Lazika
senior tag

Hali!

10.10et szeretnék varázsolni az asztalimra de unibeast úgy tűnik nem igen csinál semmit. Ti mivel raktátok fel cloverrel?

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  macOS PC-re (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.