Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  macOS PC-re (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:03:45

LOGOUT.hu

A rendelkezésünkre álló információk alapján, a szoftver PC-re való telepítése Magyarországon nem minősül illegális cselekménynek. Ettől függetlenül a szoftver módosítása továbbra sem megengedett, ezért a továbbiakban az ilyen verziókra történő bárminemű utalástól kérjük mindenki tartózkodjon!

Tartalomjegyzék:

1. Előkészületek
2. macOS telepítő USB létrehozása
3. Clover telepítése
4. macOS telepítése
5. Telepítés utáni tennivalók
6. Támogatott Grafikus processzorok
7. Előforduló hibák, támogatott WiFi+BT/Ethernet eszközök
8. Hogyan kérjünk segítséget, ha nem működik?
9. Hasznos linkek
10. Hasznos alkalmazások
11. Hasznos alkalmazások (társtopikból a hasznos programok és hasznos apróságok címek alatt)
12. Windows Dual-Boot (egy meghajtón/külön meghajtón)

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#26751) CharlieDrop válasza dni (#26749) üzenetére


CharlieDrop
veterán

Köszi.

Közben megtaláltam, de ha jól látom el kell távolítsam az egészet és újra kell rakjam?

Nem használok AD-blockert a PH! oldalain!

(#26752) Wiz Khalifa válasza dni (#26750) üzenetére


Wiz Khalifa
addikt

Ez a link tudod miért nem jó? :DDD

Mert ő C2D-s gépet akar. Legalábbis ezt vettem ki az írásából hogy annyira azt kérdezte hogy ott mit az ami jó OS X alá. És itt meg már csak új gen van.

30z.Samu:
Nekem Intel DX48BT2 lapom volt. Mavericks egy nagyon pici módosítással vaj simán felment rá. :)

[ Szerkesztve ]

Smoke some weed nigga!

(#26753) Smiley válasza 30z.Samu (#26747) üzenetére


Smiley
őstag

roviden: sok ram, ssd es minnel nagyobb c2d, de inkabb c2q, muternak egy e8400+4gb+60Gb-s ssd van, valami asrock conroe nevezetu csodaban, megtamogatva az oreg harcos 8800 GTX-el. Ezen a yosemite elvezhetoen fut.

Én mondol, Maga mondol, Én mondol. Így kell normál beszélgetni...

(#26754) 30z.Samu


30z.Samu
félisten

Köszönöm mindenkinek a választ! Igazából a rendszerrel is most ismerkednék. Van itthon elfekvőben egy C2D E6300 CPU, arra gondoltam, hogy ahhoz vennék valami Intel chipsetes lapot, meg mondjuk 4GB RAM-ot és valami VGA-t. Az sem baj, ha elsőre nem az El Capitan megy fel, hanem kicsivel régebbi. Aztán ha megtetszik a dolog, akkor elkezdek egy izmosabb gépet összerakni, ez meg jó lesz tartaléknak. :)

Sic Parvis Magna

(#26755) Wiz Khalifa válasza 30z.Samu (#26754) üzenetére


Wiz Khalifa
addikt

Én tudnék ajánlani egy olyan gépet (kompletten egyszerűbb venni és 15k körül megy) amire feltehető az OS X (legalábbis a Mavericks mert azt kipróbáltam rajta) kevés szívással de az E6300 proci kevés lesz. Legalábbis szerintem.

Smoke some weed nigga!

(#26756) 30z.Samu válasza Wiz Khalifa (#26755) üzenetére


30z.Samu
félisten

Ment PÜ

Sic Parvis Magna

(#26757) CharlieDrop válasza Wiz Khalifa (#26755) üzenetére


CharlieDrop
veterán

vajon egy thinkpad t430s-re elkezdjem feltenni?
vagy az is szívás?

Nem használok AD-blockert a PH! oldalain!

(#26758) Wiz Khalifa válasza CharlieDrop (#26757) üzenetére


Wiz Khalifa
addikt

Hát ahogy nézem a WiFi kilőve. Mert tudtommal az Intel WiFi az nem nyerő. Lan-t nem tudom milyen van benne. A HD4000 meg elvileg nem olyan nehéz megoldani bár én is csak olvastam a többiek jobban fogják tudni szerintem. De neked még van benne elvileg valamilyen nVidia is pluszba. Azt meg inkább a többiek tudják megmondani hogy mennyire könnyű feltenni az OS X-ez emiatt.

Smoke some weed nigga!

(#26759) Smiley válasza CharlieDrop (#26757) üzenetére


Smiley
őstag

Itt nincs olyan ami nem szivas... :U Asztalin el lehet erni a full mac-es elmenyt, de ahogy mar regebben irtam, mezei pc-s laptop-on soha nem lesz meg az a feeling mint amit egy macbook pro tud nyujtani, legyen barmilyen szipi-szuper vas alatta...

Én mondol, Maga mondol, Én mondol. Így kell normál beszélgetni...

(#26760) CharlieDrop válasza Wiz Khalifa (#26758) üzenetére


CharlieDrop
veterán

HD4000 van, nvidia nincs

a wini meg tényleg intel 6300 AGN

@(#26759) Smiley
csak átmenetileg szeretnék ilyet, míg eldöntöm lesz-e újra MBP-m :)
16GB RAM-mal jó lenne ha elkaristolna, sajna a hdd csak 5400-as, de ha nem hihetetlenül csigalassú, akkor megpróbálom átköltöztetni SSD-re

[ Szerkesztve ]

Nem használok AD-blockert a PH! oldalain!

(#26761) Smiley válasza CharlieDrop (#26760) üzenetére


Smiley
őstag

Akkor tudod mirol beszelek... :) Bar nalam az utolso es az utolso elotti szerias G4-es 15"-os PowerBook az etalon a mai napig, azok felelmetesen ossze vannak rakva...

Én mondol, Maga mondol, Én mondol. Így kell normál beszélgetni...

(#26762) CharlieDrop válasza Smiley (#26761) üzenetére


CharlieDrop
veterán

de akkor azt mondod, az intel WiFi is megoldható, sajna kábeles netre nincs lehetőségem

Nem használok AD-blockert a PH! oldalain!

(#26763) Smiley válasza CharlieDrop (#26762) üzenetére


Smiley
őstag

Intel wifi szinte biztosan nem fog menni, a tobbi igy ranezesre mukodhet, bar az ethernet-rol nincs semmi irva a lenovo oldalan.

Én mondol, Maga mondol, Én mondol. Így kell normál beszélgetni...

(#26764) 30z.Samu


30z.Samu
félisten

Skacok! Lenne lehetőségem hozzájutni egy PC-hez, amiben egy ASUS P5KPL-VM deszka van. Szerintetek ez alkalmas OS X futtatására? :)

Sic Parvis Magna

(#26765) cildren válasza 30z.Samu (#26747) üzenetére


cildren
tag

Ha nincsen igényed masszív CPU teljesítményre(i5-i7) meg hasonlók. Akár kezdhetsz egy HP DC7900-assal is van valszeg Apro-n egy két darab. Ehhez még kell valami videókártya ami támogatott(pl: GT610). És itt van hozzá pattent leírás.

[ Szerkesztve ]

(#26766) cildren válasza CharlieDrop (#26762) üzenetére


cildren
tag

Keress támogatott Broadcom wifikártyát meg whitelist mentes biost :)

(#26767) Wiz Khalifa válasza cildren (#26765) üzenetére


Wiz Khalifa
addikt

Ő olcsóbb gépet akar. :)

Am már előtted írt egy lapot.

A nagra találtam neki kext-et. Yosemite/El Capitan alá. Viszont nem tudom milyen lan van benne. Ahoz kéne még kext. Elvileg Atheros van benne.

[ Szerkesztve ]

Smoke some weed nigga!

(#26768) 30z.Samu válasza cildren (#26765) üzenetére


30z.Samu
félisten

Egyelőre nem akarok extrát vele, böngészni, filmet nézni, zenét hallgatni, ilyesmi. :) Aztán ha megtetszik, durvulhat a buli. :)

Sic Parvis Magna

(#26769) cildren válasza 30z.Samu (#26768) üzenetére


cildren
tag

Azért ajánlom a HP DC-t mert tényleg miután megcsináltam a leírás alapján a pendrive-ot pöccre minden ment.

(#26770) 30z.Samu válasza cildren (#26769) üzenetére


30z.Samu
félisten

Az jó! :) Viszont az sem árt, ha picit mélyebben is beleásom magam, ha esetleg úgy határozok, hogy erre a célra építenék egy erősebb vasat. :) Akkor tudjam mit kell csinálni. De abban igazad van, hogy az egyszerűbb megoldással meg tudom nézni tetszik-e a rendszer. :) Találtam ilyen gépet, 20-25 körül már vannak. :)

[ Szerkesztve ]

Sic Parvis Magna

(#26771) CharlieDrop válasza cildren (#26766) üzenetére


CharlieDrop
veterán

Akkor még megpróbálkozk vmi virtuális megoldással. Bár virtualboxon olyan lassú, mintha egy p1 lenne

Nem használok AD-blockert a PH! oldalain!

(#26772) 30z.Samu


30z.Samu
félisten

Sziasztok!

Korábban javasoltátok, hogy vegyek HP DC7900-at kezdésnek. Ez jó lenne? :) Természetesen valami VGA-t vennék hozzá, mert az integrált ennél nem tudom hogy muzsikál meg hogy egyáltalán támogatott-e az OSX-nél.
Van itt ilyen is, csak ennél nem tudom, hogy cserélhető-e a VGA, meg a procija elég-e.

[ Szerkesztve ]

Sic Parvis Magna

(#26773) Wiz Khalifa válasza 30z.Samu (#26772) üzenetére


Wiz Khalifa
addikt

Mind a kettőbe ram kell még + 2GB. A CPU-k szerintem elégek. De a toronyt kéne venni. Mert az SFF-be csak LP-s VGA megy.

Amúgy lehet hogy egyszerűbb ha a Smiley által írt konfigot hozod össze. Csak kérdés milyen Conroe lap van a gépben. Mert pl aprón is két féle van.

1. ConRoe1333-D667 R1.0
2. ConRoe945G-DVI

De lehet többre jössz ki így mint hogy veszel egy DC7900 CMT-t 20k-ért mint az első linken és megpótlod még 2k-val hogy legyen benne 4GB ram. Meg ugye + VGA.

Smoke some weed nigga!

(#26774) 30z.Samu válasza Wiz Khalifa (#26773) üzenetére


30z.Samu
félisten

"De lehet többre jössz ki így mint hogy veszel egy DC7900 CMT-t 20k-ért mint az első linken és megpótlod még 2k-val hogy legyen benne 4GB ram. Meg ugye + VGA."
Ilyesmire gondoltam én is. :) A ház relative mindegy, mert ha úgy van, akkor házat cserél a két gépem és úgy oké. :) Az AMD-s gépem sima ATX házban lakik. De első körben lehet, hogy elég lenne valami LP VGA is, csak hogy legyen valami, ami megfelel a célnak. Utána szerintem egy ideig úgy se nyúlok a géphez, amíg ismerkedem a rendszerrel. :)

Sic Parvis Magna

(#26775) Wiz Khalifa válasza 30z.Samu (#26774) üzenetére


Wiz Khalifa
addikt

Viszont a HP (főleg az SFF) egyedi elrendezésű. Szóval azt nem tudod átépíteni sima asztali ATX-es házba.

Smoke some weed nigga!

(#26776) 30z.Samu válasza Wiz Khalifa (#26775) üzenetére


30z.Samu
félisten

Lényegében mindegy, mert az OS X-en még mindig nem lehet úgy játszani, mint Windows alatt. :) Szóval akkora teljesítményű VGA-t aligha fogok belepakolni. :)

Sic Parvis Magna

(#26777) Smiley


Smiley
őstag

Megkerdeztem nektek, mar nem a conroe van a gepben hanem ez. Ennel az remlik hogy voodoo-val megy a hang, es kellett vmi kext a lan-hoz.

Én mondol, Maga mondol, Én mondol. Így kell normál beszélgetni...

(#26778) 30z.Samu válasza Smiley (#26777) üzenetére


30z.Samu
félisten

Oké, köszi! :) Mondjuk agyalok egy ilyen HP gépen, alapnak jó, ha ezen megy a rendszer.

Sic Parvis Magna

(#26779) tlac válasza 30z.Samu (#26772) üzenetére


tlac
Topikgazda

jobban járnál ha összeválogatnád a cuccokat, drágább lenne az biztos, de kevesebb szívással járna
vagy érdemes rákeresi itt az aprón is komplett gépeknél pl. egy gigabyte kulcsszóval (régen azok voltak az ajánlottak)

(#26780) 30z.Samu válasza tlac (#26779) üzenetére


30z.Samu
félisten

Első körben erre gondoltam én is, hogy összedobom. :) Aztán itt ajánlottak egy HP gépet, amit korábban használtak és azon működik az OS X. :) Nézelődöm és meglátom, egyébként sok gépet Gigabyte lappal építenek meg. :)

Sic Parvis Magna

(#26781) rooney8


rooney8
aktív tag

sziasztok.
egy fura problémába ütköztem. tegnap kezdődött, mégpedig azzal, hogy tesóm iphone-ját rádugtam a gépre. instant restart lett, miután bedugtam a gépbe az usb kábelt. ezután nem is akart betölteni az os x. gondoltam, hogy clover-rel lehet valami baj, mert miután kiválasztottam az os x-et, akkor a clover írt ki valamit, de már nem emlékszem rá. egyébként a bluetooth controllernél akadt meg a betöltési folyamat. aztán eszembe jutott, hogy a clover (efi) partícion van a drivers64uefi mappa, amiben még telepítésnél kellett kicserélni egy fájlt. mégpedig a vboxhfs-64.efi-t a hfsplus.efi-re. illetve csak a telepítős pendriveon kellett ezt megcsinálni, de gondoltam megcsinálom most is. ezután a bootig sem jutottam, clover bejött, de mikor kiválasztottam az os x-et, csak ++ jelek jelentek meg a képernyőn. ezután bent hagytam a vboxhfs-64.efi-t is és a hfsplus.efi-t is. illetve még volt mellette vagy 4 fájl, azokat is próbáltam különböző kombinációkkal, de végül az lett a nyerő, hogy csak a hfsplus.efi-t bemásoltam. ezután sikerült a bootolás is, felállt a rendszer.
aztán ma újra használtam a gépet, ezúttal rádugtam a saját iphone-omat, majd szintén instant restart következett. viszont szerencsére most betöltött a rendszer. itt van a report linkje, ha esetleg ebből láttok valamit, hogy mitől csinálhatja ezt a gép, akkor ne tartsátok magatokban :)

(#26782) tlac válasza rooney8 (#26781) üzenetére


tlac
Topikgazda

tuxera-t takarítsd le és próbáld újra

(#26783) Smiley válasza Smiley (#26739) üzenetére


Smiley
őstag

Azert csak sikerult osszehackolni, lenyegeben egy komplett smbios.plist-et kell beleganyolni a virtualbox vm.xml-be... :)

Én mondol, Maga mondol, Én mondol. Így kell normál beszélgetni...

(#26784) 30z.Samu


30z.Samu
félisten

Sziasztok!

Csütörtökön érkezik a Hackintosh alap, egy VGA kell majd neki és még egy kis RAM. :) VGA-nál van ötletetek? Vagy tudtok olyan oldalt javasolni, ahol le van írva mit támogat natívan vagy ilyesmi? :) Nem szeretnék drága VGA-t, egyelőre az is elég, ha viszi rendesen a HD filmet, meg ugye a mindennapi használatban teszi a dolgát. :) Nem játékra kell.

Sic Parvis Magna

(#26785) Wiz Khalifa válasza 30z.Samu (#26784) üzenetére


Wiz Khalifa
addikt

Van egy oldal ahol le van írva hogy alaplapok, VGA-k stb... le lettek tesztelve 1-1 rendszeren és mit kellett hozzá beállítani vagy mi működik mi nem. Viszont ezt az oldalt nem találom.

Valaki esetleg be tudja linkelni?

Smoke some weed nigga!

(#26786) 30z.Samu válasza Wiz Khalifa (#26785) üzenetére


30z.Samu
félisten

A Tonymacx86-on vannak hardverek, de az újabbak, amik 30k-tól felfele vannak. Legalábbis azt találtam, régebbi hardverekről semmit, max Youtube-on videót, amit feltöltöttek.

[ Szerkesztve ]

Sic Parvis Magna

(#26787) Wiz Khalifa válasza 30z.Samu (#26786) üzenetére


Wiz Khalifa
addikt

Na megtaláltam! :DDD

OSx86 Project

Van benne egy VGA mait elvileg a Mavericks támogat. Ezáltal elvileg a Yosemite meg El Capitan is. De ezt inkább a többiek tudhatják.

Ő lenne az: Radeon HD 5570

Smoke some weed nigga!

(#26788) tlac válasza Wiz Khalifa (#26787) üzenetére


tlac
Topikgazda

igen, ez az
10.9-től, esetleg 10.8-tól érdemes átnézni az összes alverziót, amelyikben már megy, az újabban is kellene
többnyire a referencia felépítésű kártyákkal van a legkevesebb gond és olyat kell keresni, ami OOB (out of the box) megy, vagy legalább is nincs oda írva semmi nagyobb hack

(#26789) 30z.Samu válasza tlac (#26788) üzenetére


30z.Samu
félisten

GT610 első körben megfelelne szerinted a célnak, amit írtam?

Sic Parvis Magna

(#26790) tlac válasza 30z.Samu (#26789) üzenetére


tlac
Topikgazda

igen

(#26791) 30z.Samu válasza tlac (#26790) üzenetére


30z.Samu
félisten

Oké, köszi! :) Youtube-on is van több videó, az El Capitan is boldogul vele.

Sic Parvis Magna

(#26792) rooney8 válasza tlac (#26782) üzenetére


rooney8
aktív tag

igen, most hogy mondod, előtte tényleg nem jelentkezett, viszont már jó pár napja fönt van és most jött elő ez a probléma.
mindenesetre letöröltem a gépről, de a hiba maradt továbbra is.
valószínűleg a tuxera mókolt valamit, mert még mindig az ntfs zavarhat be. itt van a report.

(#26793) tlac válasza rooney8 (#26792) üzenetére


tlac
Topikgazda

nézd meg, hogy mit kezd egy ntfs-es és fat32-es pendrive-val

(#26794) rooney8 válasza tlac (#26793) üzenetére


rooney8
aktív tag

fat32-vel nincs baj, ntfs-el ugyanúgy instant restart. report ugyanaz.

(#26795) lócitrom


lócitrom
őstag

ugyan még nem jött el a pillanat, hogy leformázzam a gépet és belekezdjek az OS X kalamajkába, de közben felmerült bennem egy kérdés. na most a korábbi hegesztések után ugye elkészült egy relatíve stabil telepítő Clover-rel. triple boot-ot tervezek csinálni formázás után. MBR-re alapoznám az egészet továbbra is, és ugye felvetettem a kérdést, hogy mi legyen a telepítési sorrend. jelenleg van egy Windows kötet, egy Ubuntu, egy cseretárhely. és akkor a kételyem, ami lehet, hogy nem megalapozott, de azért inkább rákérdezek: a Clover boot menüben (tehát ami az USB telepítőhöz van) nem jeleníti meg az Ubuntu-t. a Windows telepítést látja csak, kiválasztáskor egyből azt indítja, nem pedig a GRUB-bot, ami egyébként előrébb van, mint a Windows rendszertöltő. ez miért van így? ez a későbbi sorrend miatt érdekel főleg, mert hát mi van, ha tényleg nem foglalkozik vele a Clover?

[ Szerkesztve ]

„the cake is a lie” - mi band 4 fordítás: https://bit.ly/miband4hu - mi band 5 fordítás: https://bit.ly/miband5hu - mi band 6 fordítás: https://bit.ly/miband6hu

(#26796) 30z.Samu


30z.Samu
félisten

Sziasztok!

Nézegettem a OSx86-ot, ott osztják meg a hardvereket, amikkel működik a rendszer. Volt köztük egy Nvidia 8800GT is, azt lehetne olcsón szerezni. Szerintetek tegyek egy próbát, vagy ne kísérletezzek és maradjon a GT610?

Sic Parvis Magna

(#26797) Smiley válasza 30z.Samu (#26796) üzenetére


Smiley
őstag

8800GT eleg lutri, ugyanis az apple elkezdte kiszorni par 8800GT driver-et, nekem egy gainward van, ami nem megy 10.8-tol, ezt vedd figyelembe.

Én mondol, Maga mondol, Én mondol. Így kell normál beszélgetni...

(#26798) 30z.Samu válasza Smiley (#26797) üzenetére


30z.Samu
félisten

Ja értem...akkor mindegy. :) Marad a 610-es és várhatok egy hetet. :((( :DDD Gondoltam hátha találok olcsóbban kártyát és csütörtökön csapnék is a lecsóba. :) Igazából az sem biztos, hogy az El Capitan-al kellene kezdeni. De mondták, hogy a régebbiek kicsit másabbak, mint ez. Jelenleg így néz majd ki a hardver:
C2D E7300
2GB RAM (Később lesz 4-8)
Nvidia GT610
HP DC7900 a gép.

[ Szerkesztve ]

Sic Parvis Magna

(#26799) tlac válasza lócitrom (#26795) üzenetére


tlac
Topikgazda

számít?
korábban azt írtad, hogy a grub lenne az elsődleges boot loader

(#26800) hemaka


hemaka
nagyúr

Feltelepítettem SSD-re az El Capitain-t, de amikor az első bootnál végig megy a csík és az következne, hogy felhasználónév, jelszó stb létrehozása nem lép tovább...
Próbáltam ATI inject nélkül, akkor azután egy szétesett kék-fehét képernyő fogad és nem történik semmi.
Ha Ati-val csinálom, akkor meg amikor végig ér a csík, fekete képernyő és a monitor elmegy alukálni. :D

Próbáltam PCI tiltással a biosban és IGP-vel, de azzal sem történt semmi. Konkrétan a csík elment a legvégéig, de nem csinált utána semmit.

Valami ötlet esetleg?
Konfig:
H61 lap
i5 3570
HD7750
8GB RAM
külön SSD csak neki

[ Szerkesztve ]

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  macOS PC-re (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.