Hirdetés
- GoodSpeed: Márkaváltás sok-sok év után
- Luck Dragon: Asszociációs játék. :)
- Autódiagnosztika: a gyakorlatban
- sziku69: Szólánc.
- Mr Dini: Mindent a StreamSharkról!
- sziku69: Fűzzük össze a szavakat :)
- Magga: PLEX: multimédia az egész lakásban
- gban: Ingyen kellene, de tegnapra
- sh4d0w: Kalózkodás. Kalózkodás?
- sh4d0w: Árnyékos sarok
-
LOGOUT
A Linux Mint bemutatása
Új hozzászólás Aktív témák
-
Tényleg gyorsan állítottad be egyébként!
Ha egy ilyen parancs végén valamilyen érték áll, akkor az mindig egyedi érték és egyéni preferenciák szerint célszerű beállítani. Ha benézel a /var/log/journalmappába, látni fogod, hogy alapból két külön journal file keletkezik és amikor ezek majdnem elérik a 100 megát, akkor kezdenek egy újat, a régiek meg gyűlnek szépen, mint általában a log fájlok szokása ez.Itt most van ennyi fájl, ha az usernek van bőven helye, akkor ez se gond, kb 1 giga volt, amit itt látsz. Arra gondoltam, hogy ha itt megadom a 100-as értéket, az nem lesz optimális, no de akkor mit csináljak? Nem adok meg értéket, hanem azt mondom, hogy legyen a két aktuális és két régebbi, ez ugye 1-1, mert van egy system és egy user. Ehhez ezt a parancsot fogjuk használni:
sudo journalctl --vacuum-files=4A végén az érték jelöli, mennyi fájl fog megmaradni és tényleg:
Mindkét mód jó, de ez a darabszámos nekem jobban értelmezhető, ja és minimum 2 lehet az érték, mint kiderült az imént!
Itt írják legegyszerűbben ezt le: Managing Journal Size
Ez egy kicsit bővebb: How To Clear The systemd journal Logs
Ebben már az is látszik, hogy amit a kolléga mintának beírt, az az újabb rendszerek miatt már 500M, az kb akkora, hogy belefér a 4 darab fájl.
Ha valahol értéket látsz egy parancs végén, mindig tisztázd, a rendszerednek mi az optimális érték.

Új hozzászólás Aktív témák
A topik célja: Segítségnyújtás a Linux Mint-et használó kezdők és haladók valamint a még csak azzal ismerkedők számára.
Kérdés előtt olvasd el a topik összefoglalóját! -> [link]
- Telekom otthoni szolgáltatások (TV, internet, telefon)
- Revolut
- A fociról könnyedén, egy baráti társaságban
- Senki sem töröl ennél jobban
- exHWSW - Értünk mindenhez IS
- WLAN, WiFi, vezeték nélküli hálózat
- Házimozi belépő szinten
- Automata kávégépek
- Gitáros topic
- Kerékpárosok, bringások ide!
- További aktív témák...
- Gamer PC-Számítógép! Csere-Beszámítás! R5 8400F / RX 6800 16GB / 32GB DDR5 / 1TB SSD
- DX Racer fekete gamer, irodai szék
- BESZÁMÍTÁS! ASUS TUF F15 FX506HE notebook - i5 11400H 16GB DDR4 512GB SSD nVidia RTX 3050Ti 4GB W11
- S. Mario PC! Hogy fusson a Super Mario! I5 14400F / RX 6900XT 16GB / 32GB DDR5 / 1TB SSD
- Gamer PC-Számítógép! Csere-Beszámítás! R5 5500 / RX 5700XT 8GB / 32GB DDR4 / 500GB SSD
Állásajánlatok
Cég: Laptopműhely Bt.
Város: Budapest
Cég: PCMENTOR SZERVIZ KFT.
Város: Budapest
Ha egy ilyen parancs végén valamilyen érték áll, akkor az mindig egyedi érték és egyéni preferenciák szerint célszerű beállítani. Ha benézel a 
Rowon
