Hirdetés
- Luck Dragon: Asszociációs játék. :)
- sziku69: Fűzzük össze a szavakat :)
- D1Rect: Nagy "hülyétkapokazapróktól" topik
- MasterDeeJay: Intel Xeon 2673v4 best buy, avagy 20 mag 6eft-ért
- lezso6: Kamu AI ismeretterjesztő shorts videók
- sziku69: Szólánc.
- gban: Mentsünk meg egy 1151-es alaplapot
- V.Milán: Lányok 2026-ban...
- gban: Mentett Pentium 1 alaplapok
- Elektromos rásegítésű kerékpárok
-
Fórumok
LOGOUT - lépj ki, lépj be!
LOGOUT reakciók Monologoszféra FototrendGAMEPOD - játék fórumok
PC játékok Konzol játékok MobiljátékokPROHARDVER! - hardver fórumok
Notebookok TV & Audió Digitális fényképezés Alaplapok, chipsetek, memóriák Processzorok, tuning Hűtés, házak, tápok, modding Videokártyák Monitorok Adattárolás Multimédia, életmód, 3D nyomtatás Nyomtatók, szkennerek Tabletek, E-bookok PC, mini PC, barebone, szerver Beviteli eszközök Egyéb hardverek PROHARDVER! BlogokMobilarena - mobil fórumok
Okostelefonok Mobiltelefonok Okosórák Autó+mobil Üzlet és Szolgáltatások Mobilalkalmazások Tartozékok, egyebek Mobilarena blogokIT café - infotech fórumok
Infotech Hálózat, szolgáltatók OS, alkalmazások SzoftverfejlesztésFÁRADT GŐZ - közösségi tér szinte bármiről
Tudomány, oktatás Sport, életmód, utazás, egészség Kultúra, művészet, média Gazdaság, jog Technika, hobbi, otthon Társadalom, közélet Egyéb Lokál PROHARDVER! interaktív
Új hozzászólás Aktív témák
-
wasd.hu
senior tag
Ezt hívják a nosztalgia rózsaszín fátylának. Megnézném, hogy most hogy élnéd meg azt a játékélményt.
---------------------------------------------------------
(#45) brabbitz: Pedig nagyon egyszerű. A 75 vs 100+ Hz között érezhető különbség van input lagban, és igazából top játékosnak sem kell hozzá lenni.
Lehet krumplikat gyalázni 75 Hz-cel? Lehet. Egy rozsdás kenyérpirítóval is. Az igazi probléma (mármint a hajhulláson kívül, hogy nem azonnal történik a képernyőn a bevitel eredménye) akkor kezdődik, amikor legalább olyan jók vagy jobbak ellen játszol, mint te. Itt már minden apróság számít. Főleg, ha nem tetűlassú a játék.
Játszottam játékot div 1/top tier szinten, sok-sok ezer órát belerakva. A public szerverek kiürítése nem volt művészet, mondhatni de facto sztenderd, de amikor már a saját skill level környéki emberekkel ment a hadd el hadd (akik amúgy garantáltan jó cuccokkal nyomták), kukába is lőttek volna a 75 Hz miatt, és nem skill issue-ból, hanem jól kitapintható hardveres hátrányból fakadóan.
20 év kvéjk beleneveli az emberbe – és a szemeibe/végtagjaiba súlykolja –, hogy maximális reszponzivitást akar. Mindig, mindenben, mindenhol. Ha érezhető input lag vag frame drop van, inkább le sem ülök a gép elé, mert csak kiborít.
Itt most nyilván PvP-ről van szó, de az input lag még elsingleplayerkedésben is hard no.
Csakis a borítóképről kiemelt kislányt tudom ide beszúrni számodra: [link]
Komolyra fordítva nálunk mai napig megy a gém. Oks, nem verseny, kivéve SC2 inkább csak ilyen lazulós/feltöltődős szint. Van amikor a gyerekeimmel, keresztgyerkőcökkel, vagy épp az öregfiúkkal az e\/\/u klánnal. Ma pl ps5 érkezett, de ezt is beszúrom, meg az aláírásom első hivatkozását is ajánlom!
-
Synthwave
HÁZIGAZDA
Ez persze meglehet. Én keveset játszottam a játékkal, őszintém az arcade, vagy mittudomén hogy hívják, a lényeg hogy nem realism módban elég korrekt voltam, utóbbiban elvéreztem, oda nem vagyok jó, szar vagyok a játékban ez az igazság -- bár hozzáteszem nem is játszok vele, szóval ez felment.
Ahogy észrevettem, tesómnak nincs problémája ezzel a monitorral, plusz ahogy néztem tulajdonképp hozza a szintet amit kell, nem panaszkodott hogy a monitor miatt lenne hátrányban. és ahogy néztem, valóban nem. mondjuk lehet 10 év tapasztalat ellensúlyozza ezt nála, jó játékos (volt), de keveset játszik már ő is. Én esetemben amugy R6S-re tudom azt mondani amit írtál, ott én is érzem még 144Hz 1ms késéssel is hogy biza lehetne jobb, szinte ez az alap egy komolyabb szinten (már a meglévő skilleken kivul)
Én tartom magam mellett hogy WT-hez nem kell különösképp jobb monitor, ha a szememet nem zavarná a 75Hz, és csak ezt az egy játékot játszanám, simán elmenne nálam is a dolog, még magasabb szinteken is. WT-nél szerintem az input lag nem a világ legnagyobb hátránya, vagy biztosan nem olyan mértékben mint tegyük azt egy Valorant-R6S-CS2 trióban.
Engem egy Resident Evilben vagy újkori Falloutban is kicsinál. Igazából bármiben, ami nem körökre osztott.

Tegyük hozzá, hogy anno a Fallout 3-nál is az volt a kezdet, hogy a induló Vaultból a napfényre érve azonnal vadszökelléssel zúgtam le a domboldalon. Az irgalmatlan mennyiségű kvéjk folyománya, hogy az ember mindig, mindenben és mindenhol szökellni akar és fog.

-
brabbitz
senior tag
Ezt hívják a nosztalgia rózsaszín fátylának. Megnézném, hogy most hogy élnéd meg azt a játékélményt.
---------------------------------------------------------
(#45) brabbitz: Pedig nagyon egyszerű. A 75 vs 100+ Hz között érezhető különbség van input lagban, és igazából top játékosnak sem kell hozzá lenni.
Lehet krumplikat gyalázni 75 Hz-cel? Lehet. Egy rozsdás kenyérpirítóval is. Az igazi probléma (mármint a hajhulláson kívül, hogy nem azonnal történik a képernyőn a bevitel eredménye) akkor kezdődik, amikor legalább olyan jók vagy jobbak ellen játszol, mint te. Itt már minden apróság számít. Főleg, ha nem tetűlassú a játék.
Játszottam játékot div 1/top tier szinten, sok-sok ezer órát belerakva. A public szerverek kiürítése nem volt művészet, mondhatni de facto sztenderd, de amikor már a saját skill level környéki emberekkel ment a hadd el hadd (akik amúgy garantáltan jó cuccokkal nyomták), kukába is lőttek volna a 75 Hz miatt, és nem skill issue-ból, hanem jól kitapintható hardveres hátrányból fakadóan.
20 év kvéjk beleneveli az emberbe – és a szemeibe/végtagjaiba súlykolja –, hogy maximális reszponzivitást akar. Mindig, mindenben, mindenhol. Ha érezhető input lag vag frame drop van, inkább le sem ülök a gép elé, mert csak kiborít.
Itt most nyilván PvP-ről van szó, de az input lag még elsingleplayerkedésben is hard no.
Ez persze meglehet. Én keveset játszottam a játékkal, őszintém az arcade, vagy mittudomén hogy hívják, a lényeg hogy nem realism módban elég korrekt voltam, utóbbiban elvéreztem, oda nem vagyok jó, szar vagyok a játékban ez az igazság -- bár hozzáteszem nem is játszok vele, szóval ez felment.
Ahogy észrevettem, tesómnak nincs problémája ezzel a monitorral, plusz ahogy néztem tulajdonképp hozza a szintet amit kell, nem panaszkodott hogy a monitor miatt lenne hátrányban. és ahogy néztem, valóban nem. mondjuk lehet 10 év tapasztalat ellensúlyozza ezt nála, jó játékos (volt), de keveset játszik már ő is. Én esetemben amugy R6S-re tudom azt mondani amit írtál, ott én is érzem még 144Hz 1ms késéssel is hogy biza lehetne jobb, szinte ez az alap egy komolyabb szinten (már a meglévő skilleken kivul)
Én tartom magam mellett hogy WT-hez nem kell különösképp jobb monitor, ha a szememet nem zavarná a 75Hz, és csak ezt az egy játékot játszanám, simán elmenne nálam is a dolog, még magasabb szinteken is. WT-nél szerintem az input lag nem a világ legnagyobb hátránya, vagy biztosan nem olyan mértékben mint tegyük azt egy Valorant-R6S-CS2 trióban.
-
Synthwave
HÁZIGAZDA
Desktopon lazán választom inkább az ips-t, főleg ha a munka olyan jellegű. Őszintén a játékostársadalom hány % lehet az, aki tényleg nem krumpli? Normál CRT 30FPS mellett szállította a csodás élményeket, mostanra meg 144 fölött is nokedli szaggatás megy a legtöbb címnél. És ja, tisztelet annak a pár kivételnek.
Ezt hívják a nosztalgia rózsaszín fátylának. Megnézném, hogy most hogy élnéd meg azt a játékélményt.
---------------------------------------------------------
(#45) brabbitz: Pedig nagyon egyszerű. A 75 vs 100+ Hz között érezhető különbség van input lagban, és igazából top játékosnak sem kell hozzá lenni.
Lehet krumplikat gyalázni 75 Hz-cel? Lehet. Egy rozsdás kenyérpirítóval is. Az igazi probléma (mármint a hajhulláson kívül, hogy nem azonnal történik a képernyőn a bevitel eredménye) akkor kezdődik, amikor legalább olyan jók vagy jobbak ellen játszol, mint te. Itt már minden apróság számít. Főleg, ha nem tetűlassú a játék.
Játszottam játékot div 1/top tier szinten, sok-sok ezer órát belerakva. A public szerverek kiürítése nem volt művészet, mondhatni de facto sztenderd, de amikor már a saját skill level környéki emberekkel ment a hadd el hadd (akik amúgy garantáltan jó cuccokkal nyomták), kukába is lőttek volna a 75 Hz miatt, és nem skill issue-ból, hanem jól kitapintható hardveres hátrányból fakadóan.
20 év kvéjk beleneveli az emberbe – és a szemeibe/végtagjaiba súlykolja –, hogy maximális reszponzivitást akar. Mindig, mindenben, mindenhol. Ha érezhető input lag vag frame drop van, inkább le sem ülök a gép elé, mert csak kiborít.
Itt most nyilván PvP-ről van szó, de az input lag még elsingleplayerkedésben is hard no.
-
brabbitz
senior tag
Igazabol lehet folytatni ezt a vitat naphosszig, tudom hogy nem a meggyozesem a celod, de tenyleg nem fogom latni hogy a war tündèrhez minek jó monitor. A sajat es ellenseged tierszamja, felszerelesed, es egy jo ping tobbet szamit mint hogy 4ms 75Hzen jatszod a jatekot vagy 165Hz 1ms-en. Ha valakinek WT-ben ezen mulik hogy jol jatszik, ott massziv skill issue van.
-
wasd.hu
senior tag
Desktopon lazán választom inkább az ips-t, főleg ha a munka olyan jellegű. Őszintén a játékostársadalom hány % lehet az, aki tényleg nem krumpli? Normál CRT 30FPS mellett szállította a csodás élményeket, mostanra meg 144 fölött is nokedli szaggatás megy a legtöbb címnél. És ja, tisztelet annak a pár kivételnek.
-
Synthwave
HÁZIGAZDA
-
wasd.hu
senior tag
Játszott már 100+Hz-es kijelzőn, mikor RU-ba mentem meglátogatni rokonaimat akkor sztm vagy 1 hónapig nála volt. Mikor visszakértem, persze azzal a feltétellel, hogy veszek neki egyet mert ahogy te is írtad, nem drága, visszautasította, mert már nem játszik annyit, es neki a 75hz is bőven elég WT-hez. Én életemben kb 5ször ha elindítottam azt a játékot, én sem érzem azt hogy fú ide nagyon kell egy 100+Hz-es monitor.
Nem azt írom hogy nem lenne értelme egyébként, szimplán WT-hez szószerint nem kötelező, bárki bármit mond. Nem rossz ha van, persze, de nem ettől fog múlni a teljesítményed. Ha a téma játékja pl az általam többet játszott R6S lenne, akkor szónélkül igazat adnék neked, oda tényleg kell a jobb monitor, minnél jobb reszponzívitással.
+1 adom, nagyon sok gémmel és még annál is több játékossal van így..
"Nem rossz ha van, persze, de nem ettől fog múlni a teljesítményed"
-
brabbitz
senior tag
Játszott már 100+Hz-es kijelzőn, mikor RU-ba mentem meglátogatni rokonaimat akkor sztm vagy 1 hónapig nála volt. Mikor visszakértem, persze azzal a feltétellel, hogy veszek neki egyet mert ahogy te is írtad, nem drága, visszautasította, mert már nem játszik annyit, es neki a 75hz is bőven elég WT-hez. Én életemben kb 5ször ha elindítottam azt a játékot, én sem érzem azt hogy fú ide nagyon kell egy 100+Hz-es monitor.
Nem azt írom hogy nem lenne értelme egyébként, szimplán WT-hez szószerint nem kötelező, bárki bármit mond. Nem rossz ha van, persze, de nem ettől fog múlni a teljesítményed. Ha a téma játékja pl az általam többet játszott R6S lenne, akkor szónélkül igazat adnék neked, oda tényleg kell a jobb monitor, minnél jobb reszponzívitással.
-
Synthwave
HÁZIGAZDA
Vagy nem próbált még értelmes frame rate-tel játszani 100+ Hz-es monitoron. Látatlanban azért ezt sem zárnám ki, mivel tömegek vannak így (és az adatlapodon nincs listázva (HRR) kijelző, hogy azt feltételezzem, nálad megnézte úgy).

Mondjuk nekem teljesen mindegy, csak jót akarok.
-
brabbitz
senior tag
-
Synthwave
HÁZIGAZDA
Nem jatszik sokat, csak hetvegenkent, igy annyira nem egeti a dolog, igazsag szerint WT-be nem igazan kell über monitor. Más lenne a leányzó fekvése ha CS2-R6S vagy valamilyen ehhez hasonló jóval kompetetívebb játékot tolna. A 75Hz-et azért említettem meg mert ő jobbszereti lockolni az FPS-ét 75-re, oda meg ahogy írtam a 1080Ti bőven elég.
Játszottam War Thundert. Ugyanúgy fontos a reszponzivitás, mint egy FPS-ben.
-
brabbitz
senior tag
A képfrissítési ráta és a képkockasebesség két különböző dolog, plusz több fps-sel akkor is reszponzívabb a játék, ha csak 75 Hz-ed van.
Viszont ha sokat játszik, már 30k körül lehet kapni boltból faék 144 Hz-es monitorokat. Ég és föld. War Thunderben is, mivel nem egy körökre osztott történetről van szó.
Nem jatszik sokat, csak hetvegenkent, igy annyira nem egeti a dolog, igazsag szerint WT-be nem igazan kell über monitor. Más lenne a leányzó fekvése ha CS2-R6S vagy valamilyen ehhez hasonló jóval kompetetívebb játékot tolna. A 75Hz-et azért említettem meg mert ő jobbszereti lockolni az FPS-ét 75-re, oda meg ahogy írtam a 1080Ti bőven elég.
-
Synthwave
HÁZIGAZDA
Ennyi, én is anno az RX6800-nál a nyers erőre mentem, sose érdekelt és nem is igazán foglalkoztat a raytracing es társai. 16GB VRAM meg hab a tortán.
Tesóm 1080 TI-je egy Gainward Phoenix, nagyon szép darab és halk, amugy meg is lepodtem hogy nem nagyobb kártya mint a RX 580 Pulse.
Tesóm sokat War Thunderezik, oda még elég egy 75Hz 1080p mellé bőven, de ha előjön az első driver mizéria akkor cserélve lesz egy RX6700-ra. Ha az utóbbi (no-driver) nem lenne, akkor még 2-3 évet simán kihuzna vele.
A képfrissítési ráta és a képkockasebesség két különböző dolog, plusz több fps-sel akkor is reszponzívabb a játék, ha csak 75 Hz-ed van.
Viszont ha sokat játszik, már 30k körül lehet kapni boltból faék 144 Hz-es monitorokat. Ég és föld. War Thunderben is, mivel nem egy körökre osztott történetről van szó.
-
wasd.hu
senior tag
Igen egy GTX 1080 Ti-ra én is vágyom. Mondjuk EVGA FTW formában. Nekem csak 1080 EVGA FTW ACX 3.0 van de már vagy 10 éve EK blokkal levizezve és nagyon-nagyon jó. Sok játékot 4K-ban vagy 1080p-ben nagy TV-n 60Hz-en játszottam ki vele. i7-7700K társaságában. Mondjuk Raytracing nélkül természetesen de a pascal nagyon erős, az utolsó raster GPU ahol még nyers erőt vettél ha kifizetted. Éjáj nélkül
Így hosszú évek custom vizezés után azt mondhatom hogy a hardverek tartósságának kulcsa hogy alacsony hőfokon tartsuk őket. Egy alaplap is meghálálja ezt.
peaceWeboldalunk egyik első cikke volt. Gyári Ti nagyon jó, de pl tuning is kizárható Notik esetében legtöbbször.
-
brabbitz
senior tag
Igen egy GTX 1080 Ti-ra én is vágyom. Mondjuk EVGA FTW formában. Nekem csak 1080 EVGA FTW ACX 3.0 van de már vagy 10 éve EK blokkal levizezve és nagyon-nagyon jó. Sok játékot 4K-ban vagy 1080p-ben nagy TV-n 60Hz-en játszottam ki vele. i7-7700K társaságában. Mondjuk Raytracing nélkül természetesen de a pascal nagyon erős, az utolsó raster GPU ahol még nyers erőt vettél ha kifizetted. Éjáj nélkül
Így hosszú évek custom vizezés után azt mondhatom hogy a hardverek tartósságának kulcsa hogy alacsony hőfokon tartsuk őket. Egy alaplap is meghálálja ezt.
peaceEnnyi, én is anno az RX6800-nál a nyers erőre mentem, sose érdekelt és nem is igazán foglalkoztat a raytracing es társai. 16GB VRAM meg hab a tortán.
Tesóm 1080 TI-je egy Gainward Phoenix, nagyon szép darab és halk, amugy meg is lepodtem hogy nem nagyobb kártya mint a RX 580 Pulse.
Tesóm sokat War Thunderezik, oda még elég egy 75Hz 1080p mellé bőven, de ha előjön az első driver mizéria akkor cserélve lesz egy RX6700-ra. Ha az utóbbi (no-driver) nem lenne, akkor még 2-3 évet simán kihuzna vele.
-
zebra_hun
veterán
Igen egy GTX 1080 Ti-ra én is vágyom. Mondjuk EVGA FTW formában. Nekem csak 1080 EVGA FTW ACX 3.0 van de már vagy 10 éve EK blokkal levizezve és nagyon-nagyon jó. Sok játékot 4K-ban vagy 1080p-ben nagy TV-n 60Hz-en játszottam ki vele. i7-7700K társaságában. Mondjuk Raytracing nélkül természetesen de a pascal nagyon erős, az utolsó raster GPU ahol még nyers erőt vettél ha kifizetted. Éjáj nélkül
Így hosszú évek custom vizezés után azt mondhatom hogy a hardverek tartósságának kulcsa hogy alacsony hőfokon tartsuk őket. Egy alaplap is meghálálja ezt.
peaceNekem van egy a szekrényben. Évente egyszer-kétszer beüzemelem, mivel aio evga.
1700-be minap tettem be vele egy fh5 videót. -
raus
aktív tag
Nem sertesbol irtam, felre ne ertsd, en nem vagyok az a tipus aki a multimilliard dollaros cegeket vedene. Autos forumokon is latom ezt a beidegzodest neha, es ez karos, foleg akkor mikor a kritikat megfogalmazo emberunk eleteben nem latott egy uj mittudomen Daciat, vagy Škodát, mert meg mindig a regi lesajnalt kep all benne, teljesen figyelmen kivul hagyva a tenyt hogy azota eltelt tobb 10 ev.
amit irtal, az meg teljesen jogos, RX550-nel en is kuzdottem hasonloval, sot nekem volt egy olyan problemam anno 2018 korul hogy a Windows magatol felrakott Radeon drivere allandoan kekhalalozott, es szinte kinszenvedest volt levakarni DDU-val, hogy a normalis, amd oldalarol leszedettet hasznaljam. De ezek eltuntek, kijavitottak a hibakat, kozel nem szornyu a helyzet AMD fronton mint azt eloadjak, foleg olyanok akiknek meg RX kartyajuk sincsen. Nem vagyok elfogult, main gepemben RX6800 van, tesom gepebe egy 1080 Ti-t raktam, nem markat neztem alapul hanem teljesitmeny/ar mutatot. Egyebkent a 7000 szeria mar szinte el van “hagyatva”, nem optimalizalnak ra kulonoskeppen szoval ilyen hibak elofordulhatnak regi kartyaknal boven. (1080 Tinel pl R6S szokott furcsasagokat csinalni, miota nincs ra friss driver)
az utolso sorodra reagalva, ahogy fentebb emlitettem, haverom is igy volt ezzel, aztan ebbol lett Ryzen+Geforce.
Igen egy GTX 1080 Ti-ra én is vágyom. Mondjuk EVGA FTW formában. Nekem csak 1080 EVGA FTW ACX 3.0 van de már vagy 10 éve EK blokkal levizezve és nagyon-nagyon jó. Sok játékot 4K-ban vagy 1080p-ben nagy TV-n 60Hz-en játszottam ki vele. i7-7700K társaságában. Mondjuk Raytracing nélkül természetesen de a pascal nagyon erős, az utolsó raster GPU ahol még nyers erőt vettél ha kifizetted. Éjáj nélkül
Így hosszú évek custom vizezés után azt mondhatom hogy a hardverek tartósságának kulcsa hogy alacsony hőfokon tartsuk őket. Egy alaplap is meghálálja ezt.
peace -
wasd.hu
senior tag
Ez így van, ezekben elég hatékony mindmáig. Erre mondom, hogy más kritériumok is vannak.
-
brabbitz
senior tag
Notihoz nem tudok hozzászolni, nem játszok vagy dolgozok rajtuk különösebben. Notiknal általában intelt választok, de csak amiatt mert azok jellemzőek olcsóbbak, nekem meg böngészéshez, nagyon alap VSC vagy videóvágáshoz, excel-word pároshoz bőven elég az i3 is.
-
wasd.hu
senior tag
Nem sertesbol irtam, felre ne ertsd, en nem vagyok az a tipus aki a multimilliard dollaros cegeket vedene. Autos forumokon is latom ezt a beidegzodest neha, es ez karos, foleg akkor mikor a kritikat megfogalmazo emberunk eleteben nem latott egy uj mittudomen Daciat, vagy Škodát, mert meg mindig a regi lesajnalt kep all benne, teljesen figyelmen kivul hagyva a tenyt hogy azota eltelt tobb 10 ev.
amit irtal, az meg teljesen jogos, RX550-nel en is kuzdottem hasonloval, sot nekem volt egy olyan problemam anno 2018 korul hogy a Windows magatol felrakott Radeon drivere allandoan kekhalalozott, es szinte kinszenvedest volt levakarni DDU-val, hogy a normalis, amd oldalarol leszedettet hasznaljam. De ezek eltuntek, kijavitottak a hibakat, kozel nem szornyu a helyzet AMD fronton mint azt eloadjak, foleg olyanok akiknek meg RX kartyajuk sincsen. Nem vagyok elfogult, main gepemben RX6800 van, tesom gepebe egy 1080 Ti-t raktam, nem markat neztem alapul hanem teljesitmeny/ar mutatot. Egyebkent a 7000 szeria mar szinte el van “hagyatva”, nem optimalizalnak ra kulonoskeppen szoval ilyen hibak elofordulhatnak regi kartyaknal boven. (1080 Tinel pl R6S szokott furcsasagokat csinalni, miota nincs ra friss driver)
az utolso sorodra reagalva, ahogy fentebb emlitettem, haverom is igy volt ezzel, aztan ebbol lett Ryzen+Geforce.
Azért 1080Ti már megette a kenyere javát és még mindig elég jó ár /értékben.
Érthető amit leirsz és az a tény is ott van, h ps4/ps5 fronton is jól vizsgázott AMD. Viszont nv+Intel notin még mindig nyerőbb.
-
brabbitz
senior tag
Köszönöm a hozzászólásod. Azonban maradok az Intelnél. Nem tartom magam korlátolt gondolkodású embernek csak reálisan, tapasztalati úton közelítem meg.
Lehet hogy most sok ellenérzést keltek bennetek de az AMD GPU-khoz is hasonló a hozzáállásom.
Most láttam egy 7000-es sorozatú felső AMD kártyát a barátomnál működés közben és Oblivion Remastered-ben 3D tereptárgy hibákat láttam. Valami kard vagy bot egy legyőzött csontváz kezében a vízparton eltolódott és bernyúlt a víz fölé vagy 15 métert. Nagyon furcsa volt, tipikus AMD driver hiba. Mindig is ezzel küzdött. Már 20 éve is. Nem tuningolt gép és nem, nem hibás az AMD videókártya. Amúgy stabilan meg a barátom szerint a Ryzenes gépe.
Intel + Geforce = jó PC.
PeaceNem sertesbol irtam, felre ne ertsd, en nem vagyok az a tipus aki a multimilliard dollaros cegeket vedene. Autos forumokon is latom ezt a beidegzodest neha, es ez karos, foleg akkor mikor a kritikat megfogalmazo emberunk eleteben nem latott egy uj mittudomen Daciat, vagy Škodát, mert meg mindig a regi lesajnalt kep all benne, teljesen figyelmen kivul hagyva a tenyt hogy azota eltelt tobb 10 ev.
amit irtal, az meg teljesen jogos, RX550-nel en is kuzdottem hasonloval, sot nekem volt egy olyan problemam anno 2018 korul hogy a Windows magatol felrakott Radeon drivere allandoan kekhalalozott, es szinte kinszenvedest volt levakarni DDU-val, hogy a normalis, amd oldalarol leszedettet hasznaljam. De ezek eltuntek, kijavitottak a hibakat, kozel nem szornyu a helyzet AMD fronton mint azt eloadjak, foleg olyanok akiknek meg RX kartyajuk sincsen. Nem vagyok elfogult, main gepemben RX6800 van, tesom gepebe egy 1080 Ti-t raktam, nem markat neztem alapul hanem teljesitmeny/ar mutatot. Egyebkent a 7000 szeria mar szinte el van “hagyatva”, nem optimalizalnak ra kulonoskeppen szoval ilyen hibak elofordulhatnak regi kartyaknal boven. (1080 Tinel pl R6S szokott furcsasagokat csinalni, miota nincs ra friss driver)
az utolso sorodra reagalva, ahogy fentebb emlitettem, haverom is igy volt ezzel, aztan ebbol lett Ryzen+Geforce.
-
raus
aktív tag
Én is begyüjteném a tiszteled.
12 éves AMD FX konfigon utoljára akkor volt cserélve OS mikor SSD-t kapott, azóta stabilan forog a Windows 10 rajta, ezelott o is kapott RX570, GTX 1080, majd egy RX 580 kartya, mostanában gondolkodtam egy Archon egyebkent, pedig semmi baja nincs a rendszernek.
Ryzen konfigom: 4X8GB 3200MHz DDR4, B450-->X470-->B550 chipsetváltást túlélt, 2600, 2600X, 5600X, 5700X, majd ismét egy 5600X van nalam, ugyanazzal a rendszerrel és M.2 SSD-vel.. Volt benne RX570,RX580, GTX 1080 és most egy RX6800-al ékeskedik, OS change egy konkrét szimpla update volt Windows 10-ről Windows 11-re, SEMMI, ismétlem, SEMMI bajom nem származott, vagy volt velük.
Ezt a AMD-vel minden szar mitológiát elkéne felejteni végre. Nem feketemágia miatt lett népszeru ismet az AMD. Hanem azért mert mert kompetens, választható platform lett az Intel mellett. Te hozzaszolasod nagyon emlekeztet ismerosomere, emlekszem o is tokeletesen ugyanigy allt hozza vorosokhoz, aztan ravette magat unszolasomra egy 9950X-re... nos, nem hallom panaszkodni, pedig o is nagyon ragaszkodo volt az Intelhez mint te.

Köszönöm a hozzászólásod. Azonban maradok az Intelnél. Nem tartom magam korlátolt gondolkodású embernek csak reálisan, tapasztalati úton közelítem meg.
Lehet hogy most sok ellenérzést keltek bennetek de az AMD GPU-khoz is hasonló a hozzáállásom.
Most láttam egy 7000-es sorozatú felső AMD kártyát a barátomnál működés közben és Oblivion Remastered-ben 3D tereptárgy hibákat láttam. Valami kard vagy bot egy legyőzött csontváz kezében a vízparton eltolódott és bernyúlt a víz fölé vagy 15 métert. Nagyon furcsa volt, tipikus AMD driver hiba. Mindig is ezzel küzdött. Már 20 éve is. Nem tuningolt gép és nem, nem hibás az AMD videókártya. Amúgy stabilan meg a barátom szerint a Ryzenes gépe.
Intel + Geforce = jó PC.
Peace -
wasd.hu
senior tag
Ja nem, csak feltűnt ez a kép.
17 óta követem az amd ámokfutását, mostanra elég sok buildem van tőlük is. Nem kell csodálkozni, ügyesek. Kiegyensúlyozott jelenlét, jó hatékonyság / gaming reputáció az X3D vonalon. Viszont notiknál és pl szerver oldalon még mindig erős az intel. Szóval ha ár/értéket nézünk, a lehető legagresszívebb megoldások itt is, ott is elérhetők. -
brabbitz
senior tag
Szia! Értelek igen de ebbe én nem nagyon mélyedtem bele. Egyszerűen van olyan ami marha jó és drága, ha jót akarsz akkor ki kell fizetni az árát. Ez az intel. Valahogy az intel konfigjaim az elmúlt 25 évben mindig stabilak és megbízhatóak voltak. Van például egy régebbi z170-es konfigom amit anno 2016-ban raktam össze úgy hogy Samu SATA SSD-re migráltam egy még X48-as gépről egy Win7-et, így indítottam az új konfigot. Aztán migráltam az egészet Samu NVME-re. Majd kb. 2019-ben upgradeltem Win10-re. Mindezt ugyanabban a szoftver és hardverkörnyezetben. Intel Z170 + i7-7700K + 16GB DDR4 + GTX 1080. Most is meg szépen és hibátlanul indul ez a konfig. Ha ezt AMD-vel megcsinálod akkor minden tiszteletem. A baráti körben az a tapasztalat hogy AMD-vel egyszerűen degradálódnak a windowsok és minta ledarálná az OS-t idővel. Gondolom a buszai meg MEM vezérlői az AMD-nek nem paritás védettek mint az intel FSB-je volt már évtizedek óta.
Peace

Én is begyüjteném a tiszteled.
12 éves AMD FX konfigon utoljára akkor volt cserélve OS mikor SSD-t kapott, azóta stabilan forog a Windows 10 rajta, ezelott o is kapott RX570, GTX 1080, majd egy RX 580 kartya, mostanában gondolkodtam egy Archon egyebkent, pedig semmi baja nincs a rendszernek.
Ryzen konfigom: 4X8GB 3200MHz DDR4, B450-->X470-->B550 chipsetváltást túlélt, 2600, 2600X, 5600X, 5700X, majd ismét egy 5600X van nalam, ugyanazzal a rendszerrel és M.2 SSD-vel.. Volt benne RX570,RX580, GTX 1080 és most egy RX6800-al ékeskedik, OS change egy konkrét szimpla update volt Windows 10-ről Windows 11-re, SEMMI, ismétlem, SEMMI bajom nem származott, vagy volt velük.
Ezt a AMD-vel minden szar mitológiát elkéne felejteni végre. Nem feketemágia miatt lett népszeru ismet az AMD. Hanem azért mert mert kompetens, választható platform lett az Intel mellett. Te hozzaszolasod nagyon emlekeztet ismerosomere, emlekszem o is tokeletesen ugyanigy allt hozza vorosokhoz, aztan ravette magat unszolasomra egy 9950X-re... nos, nem hallom panaszkodni, pedig o is nagyon ragaszkodo volt az Intelhez mint te.

-
Synthwave
HÁZIGAZDA
Persze. A megacégek vezetése, és az emberek ellenségei, nem a önmaguké.
Nyilván rajtuk kívül is akad még egy-két holdkóros.
------------------------------------------------------
(#11) raus: Nekem mindegyik konfigom stabil volt az elmúlt 30 évben. Intel/AMD vegyesen. Az utóbbi 16-ban meg gyakorlatilag mindegyik 24/7 ment, és ebbe beletartozik a 2019-től lévő Ryzenek.
Ja, és 2019-től ugyanaz a Win 10, pedig volt alatta három alaplap, két CPU, három RAM és hat VGA csere (meg három táp). Pont ezeknél a műveleteknél volt kikapcsolva, meg amikor SSD-ket pakolásztam bele.

A következő procicserénél (ami már egy jó ideje a polcon van, csak lusta vagyok) meg Linux, már az új rendszer SSD-re.
-
Synthwave
HÁZIGAZDA
Persze. A megacégek vezetése, és az emberek ellenségei, nem a önmaguké.
Nyilván rajtuk kívül is akad még egy-két holdkóros.
------------------------------------------------------
(#11) raus: Nekem mindegyik konfigom stabil volt az elmúlt 30 évben. Intel/AMD vegyesen. Az utóbbi 16-ban meg gyakorlatilag mindegyik 24/7 ment, és ebbe beletartozik a 2019-től lévő Ryzenek.
-
Gyok2
senior tag
-
raus
aktív tag
gratulálok a stabil AMD rendszereitekhez!
béke és tisztelet
-
wasd.hu
senior tag
-
bteebi
veterán
Persze, de pont amikor ilyen kicsi a kulonbseg a gyartok kozt, konnyi aszerint donteni, hogy mi lenne jo nekunk, VASARLOKNAK, hosszabb tavon.
Es az nyilvan egy 50-50%-os piac, ami kiegyensulyozott es van verseny.
Tehat meg sokaig az az erdek hosszabb tavon, h minel tobben vegyenek amd-t
---
Doratov: ertelek es maximalisan egyetertek
Nekem necces gariztatassal volt jo es rossz tapasztalatom is. Volt hiba, amivel vegul egyutt kellett elnem. Es van most is bajom, de a win10et itt a hattyudala alatt mar nem rakom ujra, win11-re pedig nem akarodzik valtani
Volt ugye olyan idő - talán a Bulldozer idején IS -, amikor az AMD csődközeli állapotban volt. De ahogy akkor az AMD-t, úgy most az Intelt SE hagyn(j)ák bedőlni... mert egyszerűen nem lehet. "Too big to fail." És igen komoly kockázatai is lennének egy valós monopóliumnak azon kívül, hogy mindenféle licenszelési probléma is lehetne.
-
arty
veterán
Az, hogy az egyik gyártó valamelyik processzora bizonyos szempontból épp jobb valamiben egy kevéssel (pl. single/multi thread, fogyasztás, ár, ár/érték), még nem jelenti azt, hogy a másik rósz. Most egy ideje átlagban épp valamivel jobb az AMD (Ryzen), de egyáltalán nem olyan rosszak az Intelek se, sőt. Ár/értékben van élet a Ryzenen túl is, bár amúgy én is azt vennék, ha vennék (sőt, valószínűleg fogok is). Az a vicc, hogy összességében a piac dönt, és hiába kicsik, urambocsá' jelentéktelenek a különbségek, a gyakorlatban még ez is jelentheti azt, hogy az egyik terméket nem győzik gyártani, a másik meg már nem fér el a raktárban.
Lehetsz te pl. rendkívül jó magyar sprinter, aki évtizedekig tartani fogja az országos rekordot 100-on és 200-on, de ha "csak" 2 tizeddel vagy lassabb a világ jelenleg legjobb sprinterétől, az jelentheti azt, hogy amíg ő többszörös olimpiai bajnok lesz, és millió dollárokat keres, te maradsz a "futottak még" kategóriában, és a nevedet még Európában se fogják ismerni, mert dobogós se leszel soha, még csak egy EB-n se. Pedig százalékos vagy percentilis alapon még kisebb a különbség közted és az olimpikon között, mint egy átlag Ryzen és egy átlag Core között.
Persze, de pont amikor ilyen kicsi a kulonbseg a gyartok kozt, konnyi aszerint donteni, hogy mi lenne jo nekunk, VASARLOKNAK, hosszabb tavon.
Es az nyilvan egy 50-50%-os piac, ami kiegyensulyozott es van verseny.
Tehat meg sokaig az az erdek hosszabb tavon, h minel tobben vegyenek amd-t
---
Doratov: ertelek es maximalisan egyetertek
Nekem necces gariztatassal volt jo es rossz tapasztalatom is. Volt hiba, amivel vegul egyutt kellett elnem. Es van most is bajom, de a win10et itt a hattyudala alatt mar nem rakom ujra, win11-re pedig nem akarodzik valtani
-
Doratov
csendes tag
nekem szinte mindig amd volt a platfomom, mert ar-teljesitmenyben jobb volt es/vagy tamogattam a kisebbet, a versenyt. A SAJAT ERDEKEMBEN.
volt intelem is, legutobb a bulldozer idoszakban....
en semmifele stabilitasi kulonbseget nem erzekeltem, mindketto gyartoval vannak gondok es volt h mindketto evekig ment gond nelkul. de az amd/nvidia vonalat is igy erzem. kvazi szar minden, vagy masfelol nezve jo minden. es akkor meg miert ne a kisebbet tamogassam, miert ne tegyek a versenyert ?
az intel orbitaris biztonsagi hibakat hagyott a cpuiban, elrothado cput gyartott, de voltak rothado chipsetjeik is, vagy amikor teljes tevuton jartak - P4. a fogyasztas is sokszor gond naluk, a gyartastech szinten.
ha szerinted az intel mindig tuti volt, akkor teljesen laikusan vagy a szamitastechnikaval

Doratov: lehetsz te akar mennyire penge, ha belenyultal egy instabil alkatreszbe, ami csak neha hibazik.....
es ez brand es gyartotol fuggetlenul megtortenhet.
na, sok sikert kiszurni, legariztatni - megoldani.Itt nem a hardveren van a hangsúly, én erre reagáltam: "A baráti körben az a tapasztalat hogy AMD-vel egyszerűen degradálódnak a windowsok és minta ledarálná az OS-t idővel." Az ilyen általánosan kijelentett, gyártóspecifikus hibáztatásnak általában nincs igazán valóságalapja.
Volt egyébként több hibás alkatrész is a gépeimben az elmúlt két évtizedben, pl. a jelenleginél rájöttem, hogy az ASUS alaplapban hiába állítom be a DOCP profilt a GSkill 3600-as RAM-nak, fagy - de azt megoldotta a max. 3200 MHz-re állítás. Volt korábban egy használtan vett Vega 64-em, ami pont az általad említett módon hibázott - visszaküldtem a PCX-nek, ahonnan az eredeti tulaj vette, és bár a bolt nem akarta, visszaküldettem velük az ASUS-nak a kártyát, és végül megkaptam az eredeti vásárlási árat. Voltak HDD-k még 2015 előtt (valamikor akkoriban váltottam SSD-re), amik elkezdtek tönkremenni az OS alatt, de azok se okoztak problémát. Manapság semmiből nem tart (legalábbis a háttértárak árának emelkedése előtt olcsó volt) egy mentést készíteni a rendszerről, akár napi szinten, image alapon, hogy mindig vissza lehessen állni egy tegnapi verzióra, ha gond lenne. Az OS hordozásánál már nem kell a memória controllert kiütni, a Win10-től csak átviszed az OS-t egy másik diskre és gépbe, és hajrá - maximum a legacy bootot kell parancssorból átállítani UEFI-sre, mielőtt az image áttelepül az új gépre (esetleg az eszköztitkosítást kikapcsolni, hogy a költöztető progi tudja olvasni a lemezt).
-
bteebi
veterán
Az, hogy az egyik gyártó valamelyik processzora bizonyos szempontból épp jobb valamiben egy kevéssel (pl. single/multi thread, fogyasztás, ár, ár/érték), még nem jelenti azt, hogy a másik rósz. Most egy ideje átlagban épp valamivel jobb az AMD (Ryzen), de egyáltalán nem olyan rosszak az Intelek se, sőt. Ár/értékben van élet a Ryzenen túl is, bár amúgy én is azt vennék, ha vennék (sőt, valószínűleg fogok is). Az a vicc, hogy összességében a piac dönt, és hiába kicsik, urambocsá' jelentéktelenek a különbségek, a gyakorlatban még ez is jelentheti azt, hogy az egyik terméket nem győzik gyártani, a másik meg már nem fér el a raktárban.
Lehetsz te pl. rendkívül jó magyar sprinter, aki évtizedekig tartani fogja az országos rekordot 100-on és 200-on, de ha "csak" 2 tizeddel vagy lassabb a világ jelenleg legjobb sprinterétől, az jelentheti azt, hogy amíg ő többszörös olimpiai bajnok lesz, és millió dollárokat keres, te maradsz a "futottak még" kategóriában, és a nevedet még Európában se fogják ismerni, mert dobogós se leszel soha, még csak egy EB-n se. Pedig százalékos vagy percentilis alapon még kisebb a különbség közted és az olimpikon között, mint egy átlag Ryzen és egy átlag Core között.
-
bteebi
veterán
-
arty
veterán
Szia! Értelek igen de ebbe én nem nagyon mélyedtem bele. Egyszerűen van olyan ami marha jó és drága, ha jót akarsz akkor ki kell fizetni az árát. Ez az intel. Valahogy az intel konfigjaim az elmúlt 25 évben mindig stabilak és megbízhatóak voltak. Van például egy régebbi z170-es konfigom amit anno 2016-ban raktam össze úgy hogy Samu SATA SSD-re migráltam egy még X48-as gépről egy Win7-et, így indítottam az új konfigot. Aztán migráltam az egészet Samu NVME-re. Majd kb. 2019-ben upgradeltem Win10-re. Mindezt ugyanabban a szoftver és hardverkörnyezetben. Intel Z170 + i7-7700K + 16GB DDR4 + GTX 1080. Most is meg szépen és hibátlanul indul ez a konfig. Ha ezt AMD-vel megcsinálod akkor minden tiszteletem. A baráti körben az a tapasztalat hogy AMD-vel egyszerűen degradálódnak a windowsok és minta ledarálná az OS-t idővel. Gondolom a buszai meg MEM vezérlői az AMD-nek nem paritás védettek mint az intel FSB-je volt már évtizedek óta.
Peace

nekem szinte mindig amd volt a platfomom, mert ar-teljesitmenyben jobb volt es/vagy tamogattam a kisebbet, a versenyt. A SAJAT ERDEKEMBEN.
volt intelem is, legutobb a bulldozer idoszakban....
en semmifele stabilitasi kulonbseget nem erzekeltem, mindketto gyartoval vannak gondok es volt h mindketto evekig ment gond nelkul. de az amd/nvidia vonalat is igy erzem. kvazi szar minden, vagy masfelol nezve jo minden. es akkor meg miert ne a kisebbet tamogassam, miert ne tegyek a versenyert ?
az intel orbitaris biztonsagi hibakat hagyott a cpuiban, elrothado cput gyartott, de voltak rothado chipsetjeik is, vagy amikor teljes tevuton jartak - P4. a fogyasztas is sokszor gond naluk, a gyartastech szinten.
ha szerinted az intel mindig tuti volt, akkor teljesen laikusan vagy a szamitastechnikaval

Doratov: lehetsz te akar mennyire penge, ha belenyultal egy instabil alkatreszbe, ami csak neha hibazik.....
es ez brand es gyartotol fuggetlenul megtortenhet.
na, sok sikert kiszurni, legariztatni - megoldani. -
Doratov
csendes tag
Szia! Értelek igen de ebbe én nem nagyon mélyedtem bele. Egyszerűen van olyan ami marha jó és drága, ha jót akarsz akkor ki kell fizetni az árát. Ez az intel. Valahogy az intel konfigjaim az elmúlt 25 évben mindig stabilak és megbízhatóak voltak. Van például egy régebbi z170-es konfigom amit anno 2016-ban raktam össze úgy hogy Samu SATA SSD-re migráltam egy még X48-as gépről egy Win7-et, így indítottam az új konfigot. Aztán migráltam az egészet Samu NVME-re. Majd kb. 2019-ben upgradeltem Win10-re. Mindezt ugyanabban a szoftver és hardverkörnyezetben. Intel Z170 + i7-7700K + 16GB DDR4 + GTX 1080. Most is meg szépen és hibátlanul indul ez a konfig. Ha ezt AMD-vel megcsinálod akkor minden tiszteletem. A baráti körben az a tapasztalat hogy AMD-vel egyszerűen degradálódnak a windowsok és minta ledarálná az OS-t idővel. Gondolom a buszai meg MEM vezérlői az AMD-nek nem paritás védettek mint az intel FSB-je volt már évtizedek óta.
Peace

Én az otthoni gépet még anno a Vista megjelenésekor telepítettem újra; akkor aktiváltam campus licenccel, amiről valamiért elfelejtkeztek, a mai napig az aktiválja a gépem. Az egy P4 Celeron volt. Ezt átvittem egy Phenom 2 x4-re, és frissítettem a Win 7 megjelenésekor az OS-t. Amikor megjelent a Win8, majd a 8.1, akkor frissítettem az OS-t arra, majd 2015-ben átvittem az egészet egy Haswell i5 platformra. A Win10-zel kivártam, de 2017 körül frissítettem rá a gépet. Mikor 2020-ban váltottam Ryzen 7 3700x-re, se volt probléma. Azóta a Win 11-re frissítés történt meg, és ha egyszer normalizálódnak valamelyest a HW árak, megy tovább a rendszer, bármi is legyen a hardware.
Ezt azért írtam le, hogy ha valaki képes rá, akkor semmilyen vélt, vagy valós hardveres probléma nem fogja akadályozni, és patikább lesz a rendszere, mint másoknak fél év használat után. -
tserrof77
őstag
Szia! Értelek igen de ebbe én nem nagyon mélyedtem bele. Egyszerűen van olyan ami marha jó és drága, ha jót akarsz akkor ki kell fizetni az árát. Ez az intel. Valahogy az intel konfigjaim az elmúlt 25 évben mindig stabilak és megbízhatóak voltak. Van például egy régebbi z170-es konfigom amit anno 2016-ban raktam össze úgy hogy Samu SATA SSD-re migráltam egy még X48-as gépről egy Win7-et, így indítottam az új konfigot. Aztán migráltam az egészet Samu NVME-re. Majd kb. 2019-ben upgradeltem Win10-re. Mindezt ugyanabban a szoftver és hardverkörnyezetben. Intel Z170 + i7-7700K + 16GB DDR4 + GTX 1080. Most is meg szépen és hibátlanul indul ez a konfig. Ha ezt AMD-vel megcsinálod akkor minden tiszteletem. A baráti körben az a tapasztalat hogy AMD-vel egyszerűen degradálódnak a windowsok és minta ledarálná az OS-t idővel. Gondolom a buszai meg MEM vezérlői az AMD-nek nem paritás védettek mint az intel FSB-je volt már évtizedek óta.
Peace

Akkor én be is gyűjteném a tiszteleted.
Anno egy Gigabyte AM2+s lapban (x2-240-es proci/4GB DDR2) egy 500-as Samsung HDD-re telepítettem Win7 Pro-t. Majd egy köztes CPU bővítés után átköltözött a cucc egy FM2+ A88-as lapba x4/860-nal, 8GB DDR3 mellé. Ez lett cserélve egy vízhűtéses Gigabyte GA-990FX lapra és egy FX-9590 procira. Jó darabig így ment, majd kapott egy win10 frissítést. Innen megint jó idő eltelt, nagy ugrással egy Asrock B350-es alaplap egy Ryzen 5 1500, 16GB DD4-re költözött át, itt ráadásul már egy SSD-re költözött át a rendszer. Ez kb 2 éve kapott egy B550 Tomahawk lapot és egy R7 5700 párost, 32GB ra feltolva a ramot, a SATA SSD-ről pedig átköltözött az egész egy NVMe SSD-re. Itt már a Win11-re frissítés is megtörtént. Szóval egy kb 18-20 éves rendszer fut, többszöri költözéssel, frissítéssel. Lehet, én vagyok szerencsés, de mind hardveresen, mind szoftveresen stabil a gép

-
raus
aktív tag
Szia! Értelek igen de ebbe én nem nagyon mélyedtem bele. Egyszerűen van olyan ami marha jó és drága, ha jót akarsz akkor ki kell fizetni az árát. Ez az intel. Valahogy az intel konfigjaim az elmúlt 25 évben mindig stabilak és megbízhatóak voltak. Van például egy régebbi z170-es konfigom amit anno 2016-ban raktam össze úgy hogy Samu SATA SSD-re migráltam egy még X48-as gépről egy Win7-et, így indítottam az új konfigot. Aztán migráltam az egészet Samu NVME-re. Majd kb. 2019-ben upgradeltem Win10-re. Mindezt ugyanabban a szoftver és hardverkörnyezetben. Intel Z170 + i7-7700K + 16GB DDR4 + GTX 1080. Most is meg szépen és hibátlanul indul ez a konfig. Ha ezt AMD-vel megcsinálod akkor minden tiszteletem. A baráti körben az a tapasztalat hogy AMD-vel egyszerűen degradálódnak a windowsok és minta ledarálná az OS-t idővel. Gondolom a buszai meg MEM vezérlői az AMD-nek nem paritás védettek mint az intel FSB-je volt már évtizedek óta.
Peace

-
zebra_hun
veterán
-
hokuszpk
nagyúr
-
daemon001
csendes tag
Oké de mi értelme a mp töredéke időre 9GHz fölé megy? semmi
-
zebra_hun
veterán
-
fudi2002
nagyúr
-
arty
veterán
mindig azon agyaltam, vajon TENYLEG vannak olyan emberek, akik a monopoliumoknak es a kiegyensulyozott versenyhelyzet ELLEN szurkolnak, ergo onmaguk ellensegei ?
koszonom a valaszod
-
dongettó
tag
https://www.asus.com/bt/motherboards-components/graphics-cards/asus/gt710-4h-sl-2gd5/
a vga
144−hour Validation Program
“Extensive” may be an understatement
Each card must meet rigorous performance and reliability standards before it ships. Performance and stress tests are run with the latest chart-topping titles like Fortnite, League of Legends, Overwatch, and PlayerUnknown's Battlegrounds. We also carry out reliability trials that include a 144-hour stability test and a series of 3DMark benchmarking runs to ensure the card performs well when pushed to the limits.a limitjéig volt pusholva de dulván!
-
raus
aktív tag
Hajrá intel! Sosem temettelek.
Lesz itt még ár/érték bajnok proci. Bár a Core Ultra 7 270K Plus már így is az.
-
IgorKGB
csendes tag
-
Gyok2
senior tag
Lassan megvan a P4 ígért 10 GHz-e.
Új hozzászólás Aktív témák
-
Fórumok
LOGOUT - lépj ki, lépj be!
LOGOUT reakciók Monologoszféra FototrendGAMEPOD - játék fórumok
PC játékok Konzol játékok MobiljátékokPROHARDVER! - hardver fórumok
Notebookok TV & Audió Digitális fényképezés Alaplapok, chipsetek, memóriák Processzorok, tuning Hűtés, házak, tápok, modding Videokártyák Monitorok Adattárolás Multimédia, életmód, 3D nyomtatás Nyomtatók, szkennerek Tabletek, E-bookok PC, mini PC, barebone, szerver Beviteli eszközök Egyéb hardverek PROHARDVER! BlogokMobilarena - mobil fórumok
Okostelefonok Mobiltelefonok Okosórák Autó+mobil Üzlet és Szolgáltatások Mobilalkalmazások Tartozékok, egyebek Mobilarena blogokIT café - infotech fórumok
Infotech Hálózat, szolgáltatók OS, alkalmazások SzoftverfejlesztésFÁRADT GŐZ - közösségi tér szinte bármiről
Tudomány, oktatás Sport, életmód, utazás, egészség Kultúra, művészet, média Gazdaság, jog Technika, hobbi, otthon Társadalom, közélet Egyéb Lokál PROHARDVER! interaktív
- LENOVO ThinkCentre M93p (SFF)i5-4570,4GB DDR3,500GB SATA3 HDD,DVD,WIN10
- Gamer PC-Számítógép! Csere-Beszámítás! R5 5600XT / RTX 3070 / 16GB DDR4 / 512GB Nvme SSD
- HP OMEN Transcend 2.8K OLED / Ultra 7 155H / RTX4060 8GB / 16GB 7467MHz / 1TB NVMe! BeszámítOK
- HPE ProLiant 32GB DDR4 ML350 Gen9 Hot Plug 8SFF Rack Szerver! x2 XEON + HDD
- Apple iPhone 17 Pro Max 256GB Deep Blue Szép állapot 100% akkumulátor (58 ciklus)
Állásajánlatok
Cég: CAMERA-PRO Hungary Kft.
Város: Budapest
Cég: aiMotive Kft.
Város: Budapest

peace
Most láttam egy 7000-es sorozatú felső AMD kártyát a barátomnál működés közben és Oblivion Remastered-ben 3D tereptárgy hibákat láttam. Valami kard vagy bot egy legyőzött csontváz kezében a vízparton eltolódott és bernyúlt a víz fölé vagy 15 métert. Nagyon furcsa volt, tipikus AMD driver hiba. Mindig is ezzel küzdött. Már 20 éve is. Nem tuningolt gép és nem, nem hibás az AMD videókártya. Amúgy stabilan meg a barátom szerint a Ryzenes gépe.


