Hirdetés

2024. május 1., szerda

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  TV & Audió  »  LCD TV topic (téma lezárva)

Hozzászólások

(#19051) korikmate


korikmate
tag

Aki nézné az olimpiát 3D-ben, itt a stream link: http://premier.mtv.hu/​Rovatok/m3D.aspx

(#19052) rasky


rasky
senior tag

Kíváncsiságból ismét megkérdezem az LG-t a külföldi honlapon lévő LM620 tesztel kapcsolatban, belinkelem nekik.

[ Szerkesztve ]

(#19053) rigo88


rigo88
aktív tag

üdv
tervezem egy új tv vásárlását. az ára úgy 150k ft lehet. (140-180 körül)
mivel tvként és moziként egyaránt használnám, így a lcd a megfelelő választás a plazma helyett ahogy olvastam.
ledest szeretnék, tuner, 3d, smart, hálózat, hang stb mindegy, leginkább az ár-ugrás miatt egyik sem kéne bele...
minimum 40" de jobb lenne 50. ezutóbbi nyilván már kiesik a megjelölt árkeretből.
magától értetődik, hogy fullhd.
Nyilván be tudok menni egy bótba és azt mondani, hogy mutassá tévéket ennyié. A kérdésem inkább, hogy milyen márkát illetve tipust érdemes kerülni? Avagy melyikek a kedvelt nemhamarelromló márkák?
köszi

egyet nem értenék, ha nem közgazdasági végzettségem lenne: miért nem lehet kapni kizárólag mindenféle, de leginkább hdmi bemenettel rendelkező nagy méretű "kijelzőt"? semmi tuner, semmi 3d, semmi smart tv, semmi hang, semmi hóbelebanc csak egy kvázi óriási monitor.

Dirr

(#19054) Khelben válasza rigo88 (#19053) üzenetére


Khelben
nagyúr

egyet nem értenék, ha nem közgazdasági végzettségem lenne: miért nem lehet kapni kizárólag mindenféle, de leginkább hdmi bemenettel rendelkező nagy méretű "kijelzőt"?

Lehet, csak nem a mediamarktban és nem tv áron :)
Gondold át még egyszer, 50-es plazmát kapnál ennyiért is...

(#19055) vlevi válasza rigo88 (#19053) üzenetére


vlevi
nagyúr

Jaja, létezik ilyen, csak az nem a publikumnak, és mégdrágábban.
Általában reptéri információs kijelzőkhöz, és egyéb ilyen helyekre. Ezekkel szemben természetesen mások az igények, mint egy otthoni kijelzővel kapcsolatban, sokkal inkább a több éves folyamatos működés számít, és nem a képminőség, kontrasztarány, feketeszint, színhűség, ...

(#19056) BBéci válasza rigo88 (#19053) üzenetére


BBéci
titán

Tévénézésre és házimozizásra pont nem LCD-t szokás ajánlgatni és venni.

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#19057) Laybee válasza BBéci (#19056) üzenetére


Laybee
őstag

Bocs, hogy beleszólok.. Akkor mi ajánlható házimozira? Az ember azért vesz lcd-t, mert nézni akarja nem?

(#19058) Khelben válasza Laybee (#19057) üzenetére


Khelben
nagyúr

Az ember azért vesz lcd-t, mert nézni akarja nem?

Miért, a plazmát mire veszik szerinted? :)

(#19059) BBéci válasza Laybee (#19057) üzenetére


BBéci
titán

LCD-t azoknak ajánlok, akik látják a plazmák, CRT tévékhez hasonló vibrálását, és/vagy rendszeresen PC monitornak akarják használni. Ha ezek nem állnak fenn, és a képminőség a legfontosabb, egy plazmatévé jobb választás.

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#19060) szonti


szonti
aktív tag

Sziasztok!

Nézegettem egy Sharp LE830 típusú tvt és 24p kezelésére azt írta az egyik tesztoldal, h: "Csak interpolációval kapunk kadenciahelyes megjelenítést".
Ez a módszer mennyiben jelent hátrányt, folyamatos lesz a lejátszás, nem lesz akadozás, mert elég negatívan írták.

(#19061) BBéci válasza szonti (#19060) üzenetére


BBéci
titán

Azt a Geeksen olvashattad, Ők nem szeretik az interpolálás mellékhatásait.
Találsz tesztet az aláírásomban szereplő honlapon is.

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#19062) szonti válasza BBéci (#19061) üzenetére


szonti
aktív tag

Ott volt igen. Lassan már körvonalazódik, h melyik márkából melyik típust érdemes megtekinteni.
Eddig kinézett:
Sony 40HX750
Sharp 40LE830
Samsung ES6800
LG 42LM660
Philips PFL9705H
Philips PDL7906

Ezekből kell 1-et kiválasztani. Vélemény?
Persze ha van jobb alternatíva 40" 250 körüli ár, akkor hallgatom!

(#19063) BBéci válasza szonti (#19062) üzenetére


BBéci
titán

Monitornak is fogod használni? Mert ha nem, 250-ért 50 colos plazmát is vehetnél a felsoroltakéval megegyező, vagy 42-est, de jobb képminőséggel.

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#19064) BBéci válasza szonti (#19062) üzenetére


BBéci
titán

Időközben eszembe jutott, hogy az áraiddal valami nem stimmel. Utánanéztem, például a Sony 330e a hivatalos márkakereskedőknél. Bizonyára valamennyivel olcsóbban is beszerezhető biztos forrásból, de szürkeimportos, bolti garanciás tévét nem ajánlott megvenni. Hacsak nem cuclizni jársz az erdőbe, mint a viccbéli vadász. :D

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#19065) szonti válasza BBéci (#19063) üzenetére


szonti
aktív tag

Igen ezt már beszéltük talán a samsungos topicban. Nem magamnak nézem, akinek kell az ragaszkodik LCD-hez mert fél a csatornalogók beégésétől, amúgy nem keresgetnék LCD tvt már 1 hete, plazmából tudnék neki mit ajánlani.
Árgépen néztem igazából az árakat, lehet le kellett volna görgetnem a lap aljára!

A sony-t benéztem, szóval ahelyett a HX720, a Philipsből meg csak a PDL7906 marad, az is kicsit több, de ha jobb mint a többi alternatíva akkor belefér még!

[ Szerkesztve ]

(#19066) BBéci válasza szonti (#19065) üzenetére


BBéci
titán

Csatornalogó akkor éghet be, ha tömör, fehér, rendszeresen ugyanaz(oka)t nézi, semmi mást. Viszont nem lesz zavaró, mert az adásban lévő ténylegestől úgysem látszik. Akik ennyire majréznak, sosem volt plazmájuk, csak a rémhírek, félrevezető félinformációk alapján alkotnak véleményt.

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#19067) Rosep


Rosep
senior tag

Ha konkrét vásárlás:
Samsung UE40EH5000 vagy LG 37LS570?
Az LG okosfunkciói nem igazán nyomnának a latba. A legfőbb kérdés, hogy az LG panelja (képe) jobb-e annyira, hogy ugyanazért az árért (max. 140e) megérje az eggyel kisebb méretet? És hogy a 40EH5000 mennyire villog (50 Hz miatt)?

Ami még érdekes lehet, az LS570 PVR funciója. Erről tud valaki konkrét infókat adni ha kérdezek? Olyan kéne akinek van ilyen TV-je.

[ Szerkesztve ]

(#19068) Khelben válasza Rosep (#19067) üzenetére


Khelben
nagyúr

Az lcd nem villog, akkor se, ha 50 Hz-es. Csak a mozgások fognak úgy kinézni rajta, mintha diafilmet néznél...

(#19069) Rosep válasza Khelben (#19068) üzenetére


Rosep
senior tag

Ja vagy úgy...
Nincs fenn erről egy videó valahol? Sosem foglalkoztam az LCD-kkel, nekem már a 2. plazmám van, de szüleimnek kell most vennem egy TV-t.

[ Szerkesztve ]

(#19070) Khelben válasza Rosep (#19069) üzenetére


Khelben
nagyúr

Akkor nem értelek. 50hz-es lcd-t akarsz venni nekik? Utálod őket, vagy mi? :)
Nézz meg a számítógépeden egy videót, amiben nagyobb dolgok mozognak ide-oda. Látni fogod, miről beszélek.

(#19071) Rosep válasza Khelben (#19070) üzenetére


Rosep
senior tag

Akkor a TE válaszod egyértelműen az LS570?

(#19072) Khelben válasza Rosep (#19071) üzenetére


Khelben
nagyúr

Nem, én plazmát vennék nekik.

(#19073) szonti válasza BBéci (#19066) üzenetére


szonti
aktív tag

Elég sok szines/fehér logó van, pl az új közszolgálati csatornáknak. Nekem plazmám van, de én odafigyelek rá, akinek viszont kell a tv az nem akar néha zoomolgatni és elkapcsolni pár percre. Az aggodalom meg meglesz bennük mindig és nem tudják felszabadultan nézni a tvt.

(#19074) Rosep válasza Khelben (#19072) üzenetére


Rosep
senior tag

Mivel sokat TV-znek így nekik nem való plazma.

(#19075) Khelben válasza Rosep (#19074) üzenetére


Khelben
nagyúr

Oké, nem vitatkozok :)

(#19076) Rosep válasza Khelben (#19075) üzenetére


Rosep
senior tag

LCD ügyben meghallgatok bárkit és bármit, mert nem vagyok otthon benne. :)

(#19077) Johnny Cage válasza szonti (#19073) üzenetére


Johnny Cage
addikt

nekem pana plazmám van, másfél éve és kb. a büdös életben nem aggódtam a logók miatt. a TV-t napi 8-10 órában használjuk tévézésre.

(#19078) Laybee válasza BBéci (#19059) üzenetére


Laybee
őstag

Értem, köszönöm.

(#19079) -HajTömeg- válasza Johnny Cage (#19077) üzenetére


-HajTömeg-
őstag

Ezt jó olvasni, mondjuk plazma fórumban mást írnak.
Eszemben sincs vitát generálni,csak érdekes,hogy ennyire eltérnek a tapasztalatok...

Alias: Júzer error

(#19080) poptartcat


poptartcat
csendes tag

Üdv!

Az lenne a kérdésem, hogy véleményetek szerint az ilyen 3-4-5 ezer forintos HDMI Switch-ek használhatóak-e, vagy esetleg annyira szennyek, hogy ne is szívassam magam velük?

http://ipon.hu/webshop/product/media_tech_mt5201/193172
http://ipon.hu/webshop/product/equip_332702_hdmi_video_switch_2_port/189133
http://ipon.hu/webshop/product/media_tech_mt5200/193171

Ezekkel szemezgetek jelenleg, mivel a tv-n csak 1 HDMI portom van.

(#19081) szabitom


szabitom
csendes tag

Sziasztok!
32-es vagy 37-es tv-t szeretnék venni, nagyobb nem fér el.
80 ezret költenék most.
Sokat szoktam sportműsort nézni, milyet ajánlanátok?
(LG 32LK450 vs Samsung D550-en kívű van más?)

Vagy gyűjtsek inkább még? Kérlek írjatok 1-2 jó típust, az
a baj, hogy a mozgókép megjelenítésről, ami sportműsoroknál
lényeges, nagyon kevés infót találtam.
Köszi

[ Szerkesztve ]

(#19082) peggu


peggu
csendes tag

Sziasztok!

Kérdésem még mindig az lenne hogy egy LG42LV4500-as modellnél természetes hogy külső tárhelyről 4db film betöltése kb 30 másodpercig tart!Más LG tévén is ennyi idő kel hogy beolvassa a filmeket?Amúgy a tv menüje nem lassú,a filmek sem akadnak csak ez a beolvasási lassúság zavar.

Ha valakinek van erről valami tapasztalata,vagy megoldása erre a jelenségre azt megköszönném.

Előre is köszi!! :(

[ Szerkesztve ]

(#19083) blakey válasza peggu (#19082) üzenetére


blakey
titán

Függ a vinyó olvasási sebességétől is, 30 sec. szerintem nem olyan sok, de meg kell nézni más vinyókkal is.

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#19084) peggu válasza blakey (#19083) üzenetére


peggu
csendes tag

Köszi a válaszod a kérdésemre.
De sajnos az a probléma hogy mindegy mit és milyen sebességű eszközről olvas,ugyan ez a jelenség már a negyedik tárolót próbálom de semmi nem változik!Ezért kértem tanácsot tőletek,nem értem mi lehet a probléma talán a tv procija a lassú már tényleg nem tudom?
:U

(#19085) aszamóca válasza peggu (#19084) üzenetére


aszamóca
aktív tag

USB2-es csatlakozó átviteli sebessége ami lassítja, és a HDD-n található file-ok mennyisége, hozzáférési, beolvasási sebessége szab határt .
USB3-as, ill. SSD vinyóról sem jobb a helyzet, mivel a TV USB2-es átvitele a szűk keresztmetszet. Ez majd talán jövőre megoldódik egy 3-as verzióval, hisz minden évben csepegtetnek valami újdonságot, de soha nem teljes a repertoár, hiszen akkor miért vennének a népek újabb és újabb ketyeréket, évről évre.
Készíthetnének technikailag tökéleteset, mindent tudót, de nem teszik. :)

Nem, nem hangfalnak hívják, gyűjtőnéven hangsugárzónak. A hangfal egy valamekkora tetszőleges geometriájú lapba épített hangszóró.

(#19086) tundra


tundra
tag

Látom rajtam kívül másnak is szemet szúrt a hdtvtest észrevétele. :)

Az a probléma, hogy ez egy mérvadó oldal. A tv-k mozgásfelbontásának mindig nagy figyelmet tulajdonítanak. Az LM620T tesztjében külön kifejtik a mért eredményt, nem csak úgy leírnak egy számot. Az is kiderül a cikkből, hogy a mérésre az "FPD Benchmark Software" kalibráló/mérő lemezt használják. [link]

Külföldi fórumokon az LM620 pontosan azokat a kritikákat kapja mint az olcsóbb 50/60 Hz-es modellek.
Pl.
Egyszínű hátterű műsoroknál (foci, kézilabda stb.) megfigyelhető enyhe függőleges sávosodás. Mintha poros lenne a képernyő. Jól látható elmosódás oldal irányú mozgásnál. Fekete árnyékot húz maga után a megütött˛/rúgott labda és főleg közeliknél a gyors mozgású játékosok stb.

Ezek az észrevételek pontosan ráillenek az LK450-re is, amit a munkahelyemen tüzetesebben is szemrevételeztem.

Szó esett a 3D igényelte 100Hz-ről.
Nos, a passzív 3D véleményem szerint nem igényli a 100Hz-et, mert egész egyszerűen nincs közvetlen ráhatása a sztereó képre. A jobb és bal oldali kép egyidőben kerül megjelenítésre a soronként polarizált képernyőn. A passzív panel akár egy képváltás nélküli sztereó állóképet is meg tudna jeleníteni. A gyorsabb képváltás ugyan olyan hatással lenne a 3d-s képre, mint a 2d-sre, csak a mozgás folyamatosságát befojásolná.

Nekem úgy tűnik, hogy a képfrissítés, mint marketing eszköz elkezdett önnáló életet élni, mint anno a kontrasztarány. Több gyártónál az idei belépő modellek már 100Hz-esnek vannak feltüntetve, a csúcsmodellek meg akár 1000 Hz-esnek (Philips 9000 széria). Jövőre majd erre is rádupláznak. Lépéskényszerben vannak a gyártók, mert ha az egyik meglépi, a többinek muszáj követni. Szerintem ez addig fog így menni, amíg ki nem fullad és a vevők szemében komolytalan számhalmazzá nem válik. Pont mint a kontrasztarány.
A probléma az, hogy közben a valós adatokat meg eltitkolják gyártók és ott faragnak a költségeikből ahol tudnak. Az LG egy éve még kínált 150 ezer alatt valódi 100Hz-es modellt, most meg talán 200-ért kaphatsz, ha szerencséd van, és nem a vásárlás után döbbensz rá, hogy szépen átvertek.

(#19087) Sami22


Sami22
aktív tag

Üdv.
Tv vásárlás előtt állok. A keret 100-130. Utóbbi erősen a plafon.
Szempontok:
-konzolról játék. Tehát kis válaszidejű kéne, ezért is gondoltam LCDre.
-full-HD. (filmek is lesznek nézve.)

Jelenleg egy Samu 32" C530-asat használok, 2 éve vettem 85 ezer pénzért. Meg vagyok vele elégedve, de úgy érzem ideje lenne kicsit nagyobbra váltani. 40-42" érdekel, nagyobb hejhiány miatt semmiképp, és a pénz is visszafog.

Mit ajánlanátok?

Origin: HunGreg92. PSN: HunGreg92

(#19088) Khelben válasza Sami22 (#19087) üzenetére


Khelben
nagyúr

Tehát kis válaszidejű kéne, ezért is gondoltam LCDre.

Itt akkor van egy kis fogalomzavar... ha kis válaszidő kell, akkor ne lcd-t vegyél.

(#19089) Sami22 válasza Khelben (#19088) üzenetére


Sami22
aktív tag

Legutóbb még ezt ajánlották :D És végül is bevált. Mit mondanál helyette?

Origin: HunGreg92. PSN: HunGreg92

(#19090) nightshadow válasza Sami22 (#19087) üzenetére


nightshadow
veterán

42LK450 [link]

(#19091) Khelben válasza Sami22 (#19089) üzenetére


Khelben
nagyúr

(#19092) #03969024 válasza Khelben (#19091) üzenetére


#03969024
törölt tag

Konzolozni szeretne, nem a ghostot bámulni! Nem volt még elég a plazmák ajnározásából?

(#19093) rigo88


rigo88
aktív tag

köszönöm a válaszokat, ez esetben úgy fogalmaznék, hogy a kijelző színhűségén képélességén és méretén kívüli paraméterek gyakorlatilag elhanyagolhatók. felőlem lehet félwattos mono hangja, és 1992ben gyártott tvtunere :D értelem szerűen viccnek szántam.
tehát nekem mindegy lcd/plazma, azt tudom, hogy a crt tv-t - már - nem tudom sokáig nézni, a 100hz frissítésűt sem mert zavar. nem ismerem a technológiai különbséget az lcd és a plazma közt, ennek megismerésétől most eltekintenék, a lényeg, hogy jónagytévé legyen és fullhádé :)
tehát a megadott ár-kereten belül a képminőség és méret szempontjából a legjobb választást szeretném megtalálni. (ha minőség-méret a mérleg két oldala akkor inkább a méret számítana, szeretem ha nagy :D pl ha azt mondod, hogy x tévé 42" de eszméletlen képe van és van az y tv 50" de nem olyan jó mint az x tévéjé de egy az áruk, akkor az 50" fogom választani.)
ezen kívül van még más platform ahol nézelődhetek?
köszi!

[ Szerkesztve ]

Dirr

(#19094) Sami22 válasza nightshadow (#19090) üzenetére


Sami22
aktív tag

Olvastam egy tesztjét az geeks.hu-n. Ott megemlítették a "nagy tesóját", az LK530-at. Ez 100Hzes, ezekről viszont még az előző tv kiválasztásánál olyat olvastam, hogy nagyobb az input lag. Ez ma is igaz?

Origin: HunGreg92. PSN: HunGreg92

(#19095) Khelben válasza #03969024 (#19092) üzenetére


Khelben
nagyúr

Azért mondtam neki, mert én is konzoloztam lcd-n és konzolozok plazmán. Ég és föld.

(#19096) BeriHampeR


BeriHampeR
aktív tag

Hello

tudnátok nekem ajánlani 250k ig LCD /LED TV t?

TV+Film lenne.
Előny az alacsony fogyasztás, ezért a Plazma kizárva.

Jelenleg egy Panasonic 72 sík képernyős van, ami anno 150k volt, Fogyasztása kb 50-70W

(#19097) Khelben válasza BeriHampeR (#19096) üzenetére


Khelben
nagyúr

...

Najó, befejeztem. Jobb lenne egy "Milyen TV-t vegyek" topic, ahol a felhasználástól függően lehetne lcd-t és plazmát is ajánlani. Így, hogy a tévhitek meg a hozzá nem értő eladók rémképei alapján eleve kiválaszt valaki valamit, jó eséllyel nem azt fogja kapni a tv-től, amit elvár.

[ Szerkesztve ]

(#19098) nightshadow válasza Sami22 (#19094) üzenetére


nightshadow
veterán

Általában a 100Hz-es tévéknek nagyobb az input lagjük, de mindig vannak kivételek. Egyébként konzolozáshoz fölösleges a 100Hz. Az LK530 pedig már hetekkel korábban kifutott, s jelenleg 130k-ból nem lehet kapni valós 100Hz-es tévét.

(#19099) Rosep


Rosep
senior tag

Szóval senkinek nincs itt LG 37LS570 TV-je?

(#19100) nightshadow válasza Khelben (#19097) üzenetére


nightshadow
veterán

Így, hogy a tévhitek meg a hozzá nem értő eladók rémképei alapján eleve kiválaszt valaki valamit, jó eséllyel nem azt fogja kapni a tv-től, amit elvár.

Tévhit-e a következő hozzászólás a plazma fórumról a ghostingal, beégéssel kapcsolatban?

"Sajnos nagyon panelfüggő. Az én 50 colos g30am 1 óra forma1 után is napokat tud ghostolni, de van akinek 2-3 EB meccs sem okozott gondot. A plazma kompromisszummal jár, de megéri, főleg, ha a fő felhasználási terület a HD filmnézés."

Emberek az EB alatt nem tudták a napi két mecset végignézni zoomolgatás, képernyőmosás, stb. nélkül. Azért ne haragudj, de ez valahol egy vicc. Én elhiszem, hogy aki szinte csak házi-mozizik, annak a lehető legjobb választás a plazma, de aki tévézni is szeret, főleg olyan csatornákat, amelyik agresszív logókkal sugároznak, azoknak lehet, hogy túl nagy ez a kompromisszum. Aki ezt a kompromisszumot meg tudja kötni, annak jó választás a plazma.

[ Szerkesztve ]

Útvonal

Fórumok  »  TV & Audió  »  LCD TV topic (téma lezárva)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.