Hirdetés

2024. május 1., szerda

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  TV & Audió  »  LCD TV topic (téma lezárva)

Hozzászólások

(#19751) BBéci válasza albiosz (#19746) üzenetére


BBéci
titán

Azok a monitorok olcsóbbak, amiket netezésen kívül másra nem érdemes használni. Amelyiknek kiváló a képminősége, az nem TN paneles és nem adják 50e alatt. Ha meg nagyobb 23-24 col képátlójú, akkor közelebb van a 100000-hez, vagy még drágább. [link]
És itt a csúcs monitor!

[ Szerkesztve ]

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#19752) #34784256 válasza Lehiñito (#19748) üzenetére


#34784256
törölt tag

Az egyrészt meglehetősen messze van az nekem, másrészt még továbbra sem tudom, hogy bármelyiket érdemes megvenni ebből a tipusból vagy csak az S-IPS paneleset. Mindenesetre kösz :)

(#19753) albiosz


albiosz
őstag

Erről mi a véleményetek?

Tudom, fő hátránya, hogy Orion, de azon kívül?

(#19754) vtechun


vtechun
veterán

sziasztok, valaki tud valahonnan keríteni értéket a régebbi LG LC41-es modell, feketéjének világosságát illetően? cd/m² értékben? köszi

(#19755) taxi


taxi
aktív tag

Helló mindenki!
Segítsetek légyszíves. Vettem a gyereknek egy "Granpix" nevű hitech lcd televíziót. :B
(tudom nem kellett volna)
-Nos egy olyan szerelőt keresek Budapesten, aki működőképessé tudná tenni a hdmi kimenetet, a kártyaolvasót, meg úgy általában gatyába rázná ezt a vacakot.

Hakuna matata

(#19756) nightshadow válasza albiosz (#19753) üzenetére


nightshadow
veterán

Szerintem ez egy jobb alternatíva: Samsung UE-22ES5000 [link] árak: [link]

(#19757) blg válasza taxi (#19755) üzenetére


blg
senior tag

a tévéken általában nincs HDMI kimenet, csak bemenet!

(#19758) BBéci válasza blg (#19757) üzenetére


BBéci
titán

Kivéve az ARC képeset, ami hangkimenetként is használható.

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#19759) albiosz válasza nightshadow (#19756) üzenetére


albiosz
őstag

Köszi, jónak tűnik. ,,beépített USB média lejátszó" ez vajon lejátszik filmeket is, vagy csak kép és zene?

(#19760) nightshadow válasza albiosz (#19759) üzenetére


nightshadow
veterán

Speckók között van, hogy: ConnectShare™ (USB2.0) Movie

(#19761) taxi válasza blg (#19757) üzenetére


taxi
aktív tag

Bocs. Igazad van, de hát nem működik. Nekem meg csak a régi tévékhez értő szerelő ismerőseim vannak, ezért jól jönne egy telefonszám, akár privátban is.

Hakuna matata

(#19762) albiosz válasza nightshadow (#19760) üzenetére


albiosz
őstag

Köszi még egyszer az ajánlást, ez nagyon jónak tűnik. Mégiscsak megnyugtatóbb a 3 év Samu garancia, mint az 1 év Orion.

Digitalko-ból rendelt már valaki? Megbízható? Az tűnik legszimpatikusabbnak.

(#19763) Met


Met
nagyúr

Figyelem, hülye kérdés jön :D

Létezik olyan tv ami kiváltja a top box-ot és normál áron van?
Az az elképzelésem hogy a tv-be van a kártyaolvasó

Agyfaszt kapok ettől a rengeteg távirányítótól meg amúgy is jobba szeretek a tv-n kapcsolgatni meg így a PIP-et se lehet használni

Ja igen, tudom hogy lehet venni olyan távirányítót ami képes mindent vezérelni :)

[ Szerkesztve ]

"If in doubt, flat out!" Colin McRae

(#19764) blakey válasza Met (#19763) üzenetére


blakey
titán

Létezik olyan távírányító ami kiváltja a többit, teljes értékű táv mindegyik cucchoz.[link] :)
A top box az a set top box-ot jelenti? A ma kapható tv-k gyakorlatilag mindegyike alkalmas dvb-c-re.

[ Szerkesztve ]

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#19765) Met válasza blakey (#19764) üzenetére


Met
nagyúr

Igen, az a T-home-os kütyü

"If in doubt, flat out!" Colin McRae

(#19766) blakey válasza Met (#19765) üzenetére


blakey
titán

Ha iptv, akkor a táv a megoldás, szerintem azt nem lehet kiváltani mediacard-dal.

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#19767) -=RelakS=- válasza blakey (#19766) üzenetére


-=RelakS=-
veterán

upc-nál elvileg ki lehet, de nem úgy, hogy fogod a kártyát a media box-ból, és betolod a tv-nek, hanem új előfizetési csomag kötésével

Itt streamelek játékot időnként: https://www.twitch.tv/relaks__

(#19768) blakey válasza -=RelakS=- (#19767) üzenetére


blakey
titán

Ki lehet, ha már van előfizetésed, akkor az stb-t lecserélheted kártyára. Az árakat nem tudom, de valószínűleg eltér az stb árától. Természetesen adnak egy adaptert is amivel használható a kártya.

[ Szerkesztve ]

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#19769) BBéci válasza blakey (#19768) üzenetére


BBéci
titán

Kábeles T-vel egyszerűbb, megveszed a Conax modult, abba teszed az előfizetői kártyát és a kettőt együtt a tévébe.
Viszont a Digi még tutibb, nem kell se modul, se kártya, még a HD-hoz sem.

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#19770) -=RelakS=- válasza blakey (#19768) üzenetére


-=RelakS=-
veterán

úgy tudom, hogy a kártya párosítva van az stb-vel, szóval vadiúj cuccot kapsz, az stb-t kártyástul meg visszaadod.

Mondjuk nem izgat, mert kártyával nincs megállítható műsor, DVR, meg akkor a számítógépen sem mehet háttérzajnak a tv, mint most :}

Itt streamelek játékot időnként: https://www.twitch.tv/relaks__

(#19771) BBéci válasza -=RelakS=- (#19770) üzenetére


BBéci
titán

Az újabb tévék képesek PVR funkcióra, PC-be lehet tenni tunerkártyát, akár USB-set, laptopomban gyárilag benne van.

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#19772) -=RelakS=- válasza BBéci (#19771) üzenetére


-=RelakS=-
veterán

Az rendben van, de tudtommal a kártyán meg tiltva van. Akárcsak a programozott rögzítés.

UPC topikban szerintem jobban meg tudják mondani, jó páran használják.

Itt streamelek játékot időnként: https://www.twitch.tv/relaks__

(#19773) BBéci válasza -=RelakS=- (#19772) üzenetére


BBéci
titán

Tudtommal nincs tiltva és a tévék PVR-je is programozható.

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#19774) Kubbi


Kubbi
tag

Sziasztok!
LCD vagy LED TV-t szeretnénk venni szüleimnek.
Nincs nagy igény, kb 100-120k-et szánnánk rá, fontos hogy megbízható legyen.
USB szintén hasznos lenne.

Melyik a legelfogadhatóbb alternatíva?
Jobb szeretném valami nagyobb helyen megvenni, bár lehet hogy Ti lebeszéltek róla.

Köszi előre is!

(#19775) nightshadow válasza Kubbi (#19774) üzenetére


nightshadow
veterán

Sony KDL-40BX420 [link] ár: [link] Ez egy tavalyi modell, de nagyon jó árban van, nem sok lehet belőle.

[ Szerkesztve ]

(#19776) korikmate


korikmate
tag

Sziasztok!

Valaki hasonlított már össze olyan LED-LCD tv-ket, ahol az egyikben volt, a másikból pedig kihagyták a micro dimminget? Van érezhető különbség feketék megjelenítése terén, megéri a (sok-sok) pénzt?

Üdv!

(#19777) BBéci válasza korikmate (#19776) üzenetére


BBéci
titán

Nagyon hasznos találmánynak tartom a Micro Dimminget, azt viszont nem tudhatom, kinek, mennyit ér meg. Szerintem azok a tévék, amikben van, semmivel nem jobbak feketeszintben, mint az ugyanannyiért kapható, egy mérettel nagyobb plazmák. Egyéb tekintetben sem.

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#19778) Dr. Romano


Dr. Romano
veterán

Egy LG 42LF2510 TV-n normális az ha a kép tetején van pár belógó sötétebb tónus és alattuk egy halványabb sötétebb sáv (ilyenek 1; 2; 3 ) csak bizonyos színárnyalatoknál jön elő. Ha nem akkor mi okozhatja ezt és ez garanciás hiba lehet e?

Ez....e...ee...ez egy.... ez egy FOTEL???

(#19779) Jégtörő válasza Dr. Romano (#19778) üzenetére


Jégtörő
aktív tag

Panelhibás, nem hinném,hogy javítanák, mert drága lenne, inkább visszaadják a pénzed.

(#19780) nightshadow válasza Jégtörő (#19779) üzenetére


nightshadow
veterán

Nem biztos. Az ismerős 40ES6100-án a vásárlás után kb. 2 hónappal észrevett két foltot, ami az ún. "dirty screen effectbe" tartozik. Mikor nekem megmutatta, nekem percekbe telt, hogy egyáltalán észrevegyem, mert csak bizonyos háttér mellett lehetett épphogy észrevenni. Mondja, hogy kihívja a szerelőt, hátha megjavítják. Erre mondom neki, hogy szerintem ezért kár kihívni a szerelőt, mert ez csak panelcserével javítható, de olyan jelentéktelen a hiba (mint tulaj én biztos nem foglalkoztam volna, mert gyakorlatilag észrevehetetlen), hogy ezért biztos nem cserélik ki a panelt. Kijött neki a szerelő és kicserélte a panelt. Én meg csodálkoztam, hogy ilyenért panelcsere jár.

Az a hiba, ami annak az LG-nek a paneljén látható, az sokkal "súlyosabb" a fenti példánál, így én mindenképp kihívnám a szerelőt, ha még garanciális.

(#19781) Dr. Romano


Dr. Romano
veterán

Rendben, kösz srácok az infókat. Még írok az LG-nek is utána megy vissza gariba.

Ez....e...ee...ez egy.... ez egy FOTEL???

(#19782) Jégtörő válasza nightshadow (#19780) üzenetére


Jégtörő
aktív tag

Nekem ugyanilyen hibám volt a sony-n, azt mondták, nem éri meg a javítása levásárolom bármire, vagy visszakérem a pénzt. Izgultam pedig én is, hogy elhajtanak.
Bár, közbe játszik, hogy szerintem, drága a Sharp panel, és az enyémben az volt. LG nek meg saját gyára van.

(#19783) donjohnson


donjohnson
addikt

sziasztok,
tapasztalaitok szerint melyik lcd tv márkának van a legérzékenyebb dvb-t tunere?
lg, sony, samsung?
most szeretnénk leváltani a régi crt tv-t + set-top box-ot és jó lenne, ha a szobaantenna maradhatna az új tv-hez is.

ThinkPad P51 | ThinkPad X250 | http://www.youtube.com/watch?v=Hp6UjOL0s2Q

(#19784) gellei


gellei
aktív tag

Sziasztok!

Tv-t szeretnék vásárolni.
46"-t és max 230k-ért. Milyet tudnátok ajánlani?
PL: Samu D6200-at néztem ki. Ez jó lenne, valakinek van ilyen, esetleg vélemény?
Tv nézés, avi, hd film, ezekre használnám.
Köszi!

Üdv

„Uraim, ha ma veszítetek, akkor továbbra is a világ legjobb csapataként lesztek számon tartva - de ha nyertek, a nevetek örökre fent marad.” Josep Guardiola

(#19785) Bacy85


Bacy85
csendes tag

Sziasztok!

Nos milyen meglepő TV-t szeretnék vásárolni, de nem sürgős, akár karácsonyig, vagy az utánig is várhatok szerencsére.

Már több boltban voltam és megkérdeztem az eladókat,hogy miket ajánlanak. Ahogy gondoltam, mindenki mást dicsért.
Volt aki a Samsungot (Auchan) aztán volt aki a Sharpot (euronics) és volt aki szerint elég jók a Philispek ár érték arányban.

A márka az egy személyes kérdés. Amit szeretnék az egy 40 vagy 42 colos Full hd 100-hz es tv. Ha smart az csak hab a tortán de nem fontos.

Legutóbb a fickó ezt ajánlotta, ez 42 colos, a képe szép volt .Amit mondott, hogy a samsungnak van a legszebb menüje , de ő nagyon ajánlja a Philipset ([link]) ezt illetve egy Samsungot ajánlott, ha jól emlékszem 5300 as Smartot 40 colosat, de az 10 ezerrel több mint a philips.

A kérdésem az lenne,hogy a Philipsről van valakinek véleménye\tapasztalata? Milyen panelt használ?

ÜDV!

(#19786) Bacy85


Bacy85
csendes tag

A link az nem jó így ezért leírom a típusát: PHILIPS 42 PFL 3007 H

(#19787) BBéci válasza donjohnson (#19783) üzenetére


BBéci
titán

Szerintem a Sonyk tunerje a legjobb.

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#19788) donjohnson válasza BBéci (#19787) üzenetére


donjohnson
addikt

akkor jól sejtettem. köszi! :R

ThinkPad P51 | ThinkPad X250 | http://www.youtube.com/watch?v=Hp6UjOL0s2Q

(#19789) dh66e válasza Bacy85 (#19785) üzenetére


dh66e
veterán

A philips főként LG és Sharp(aktív 3d) paneleket használ.Amit te néztél abban LG van ha minden igaz.Többet meg tudhatsz ha a philips topicban is kutakodsz.

(#19790) Jégtörő válasza BBéci (#19787) üzenetére


Jégtörő
aktív tag

Ja, lényegesen jobb a jelenlegi LG nél, most már tényleg kell szereznem egy jelerősítőt, nézhetetlen néhány csatorna van amit meg sem talál.

Bacy85
Philipsek nem rosszak, LG sem, Sharp, és Sony sem, én a samsungokat nem preferálom.
Én az LG LM620S el nagyon meg vagyok elégedve. Sonyjaim is jók voltak, sharpnak is szép képe van, philipsről úgy tudom, hogy csak az ambilightos jó, az nekem is tetszik.

(#19791) Látnok


Látnok
aktív tag

Szervusztok!

Tv-t szeretnék vásárolni, és sajnos komoly gondban vagyok. A készüléken főleg sd adás néznénk, a méret amiken gondolkodom olyan 32"-42" magasságában található. Az adás t-home iptv, csatlakozás hdmi-vel.

A gondom az, hogy max 200.000 e ft körüli összeget szánnék rá, viszont az általam boltokban látott készülékek képe, nos a jelenlegi képcsöveshez képest igencsak jelentős visszalépést jelentett. (tudom hd-vel nem így van, de sajna a család kedvenc adói nem ilyenek). Néztem plazmákat, klasszisokkal szebb kép, azonban az valószínűleg nem bírná ki nálunk beégés nélkül. :(

Szóval mit javasoltok, melyik készüléket próbáljam becserkészni?

A sátán két legerőteljesebb eszköze az elterelés és a megtévesztés. Ne terelődjön el a figyelmed és ne hagyd magad megtéveszteni!

(#19792) nightshadow válasza Látnok (#19791) üzenetére


nightshadow
veterán

Néztem plazmákat, klasszisokkal szebb kép, azonban az valószínűleg nem bírná ki nálunk beégés nélkül.

Pedig az SD adás jobban mutat egy HD-ready plazmán, s azt árban is megúszód 100-130k körül.

(#19793) BBéci válasza Látnok (#19791) üzenetére


BBéci
titán

Pontosan azt tapasztaltad, amit mindenki, akinek van némi fogalma a jó képminőségről. :K
A plazmák egyértelműen, klasszisokkal jobbak - fel nem fogatom, ezt oly sokan miért nem látják - és a beégéstől egyáltalán nem kell félni.
Ebből következik, hogy csakis plazmát szabad venned!

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#19794) Daffni2 válasza BBéci (#19793) üzenetére


Daffni2
addikt

"A plazmák egyértelműen, klasszisokkal jobbak - fel nem fogatom, ezt oly sokan miért nem látják"

Mert a nagy népbutítás következtében a valódi értékrendet teljesen lenyomták.

A több ezer watt teljesítménnyel bevilágított üzletben csutkára tekert szín és kontraszt,valamint a "képjavító" csodaszerek szappanopera hatására húúúú de szép képe van ez kell nekem.

Igaz, hogy a valósághoz semmi köze.

Amikor pedig a valóságban meglát egy olyan színes papagályt ami az LCD TV csodáján nézve tök más, akkor talán egy pillanatra elgondolkozik.

Mindennel így van, elég az élelmiszereket felhozni példának.
Agyon édesített, az élelmiszervegyészet konyhájában kikevert a valóságtól fényévekre levő ízek miatt pld a mai fiatalok/persze már más korosztály is/ a valódi gyümölcsel készült igazi meggyes,málnás süteményt undorodva köpik ki, hogy milyen ízetlen szar.

A valódi eszperesszó kávét ami hosszú évtizedek óta tradíció volt nálunk, lesilányították az instant szarokkal, mindenki azt issza bögreszám. Brrrrr.

Lehetne még sorolni.

[ Szerkesztve ]

"Aki ad,az nyer"

(#19795) Látnok válasza Daffni2 (#19794) üzenetére


Látnok
aktív tag

NO nem! A kávé az nálunk isten. Csak eszpresszó készülékkel főzöm, és elhiheted a crema valami fantasztikus. :) mondhatni tökéletes a technika. :R

A sátán két legerőteljesebb eszköze az elterelés és a megtévesztés. Ne terelődjön el a figyelmed és ne hagyd magad megtéveszteni!

(#19796) Látnok válasza BBéci (#19793) üzenetére


Látnok
aktív tag

Béci!

Itt is plazmásokkal beszélgetek.. :)) , pedig azt hittem majd az lcd fanoktól (használóktól) kapok jó tippet.

A sátán két legerőteljesebb eszköze az elterelés és a megtévesztés. Ne terelődjön el a figyelmed és ne hagyd magad megtéveszteni!

(#19797) Daffni2 válasza Látnok (#19795) üzenetére


Daffni2
addikt

Nekem mondod?

GAGGIA Classic & MACAP M5 páros adja a mindennapi eszpesszómat.

"Aki ad,az nyer"

(#19798) korikmate válasza Daffni2 (#19797) üzenetére


korikmate
tag

Respect a kávéfőzőért :)! Én egy sima Szarvasi géppel főzöm, de így is ISTENI! Vesszen a 3in1 :)!

(#19799) dh66e


dh66e
veterán

Nagyon komoly.espresso és plazma az lcd topicban.soha nem unatkozok. :))

[ Szerkesztve ]

(#19800) KisApám válasza dh66e (#19799) üzenetére


KisApám
addikt

OFF

Nekem Szarvasi Seherezádé van otthon.
Nekem bőven megfelel, és naggggyon finomat főz.
A kávé íze jobb, valamiért másabb, mint a sima aluminium főzőké.

ON

Jövő tavaszal, vagy ki tudja, talán Karácsonyra, meg szeretném magamat lepni TV-vel (jövőre talán kijön valaki valami tényleg igazából jól használható,
minőségi, szemre ill. agyra nem zavarólag ható 3D TV-vel...).
1 a kérdés: Plazma vs LCD :F

A plazmáknál ez a ghost illetve beégés még mindig témakörben van, ahogy olvasom...
Ez ZAVARÓan hat a vásárlásra.
Ezért talán egy jó kis LCD lesz a választottam 42-46 colos témakörben.

MOST melyiket ajánlanátok (250 00 FT alatt)?

[ Szerkesztve ]

̿ ̿ ̿ ̿ ̿'\̵͇̿̿\з=( ͡ °_̯͡° )=ε/̵͇̿̿/'̿'̿ ̿ ̿ ̿ ̿ ... ... Memento Mori

Útvonal

Fórumok  »  TV & Audió  »  LCD TV topic (téma lezárva)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.