Hirdetés

2024. május 1., szerda

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  TV & Audió  »  LCD TV topic (téma lezárva)

Hozzászólások

(#19551) traktors


traktors
csendes tag

Sziasztok!

300k körül (vagy inkább alatt) szeretnék 46-47" átmérőjű TV-t venni.
Átlagos használat, filmnézés, sorozatok, de ha a gyerekek játszani szeretnének esetleg vele, akkor arra is jó legyen.

Majdnem megvettem egy LG 47LW659S -t, de a fórumot olvasgatva elbizonytalanodtam, hogy a konzol/PC játékra alkalmas-e (CStrike, stb.)
Ez már elvileg 200 Hz-es (850Hz Motion Clarity Index, Game Mode), de a netet olvasgatva nem találtam pontos adatot az input lag-et illetően.

Tudna valaki segíteni, hogy ez mennyire alkalmas ezekre a dolgokra?
Ha esetleg más javaslat van, azt is szívesen veszek (nem baj ha keveset fogyaszt (LED), és ha passzív 3D, de nem ragaszkodok ezekhez)!

Előre is köszönöm

(#19552) Catman


Catman
aktív tag

Panasonic TV-ken (E5) lehet valahogy allitani a felirat kinezetet? Konkretan a korvonal vastagsagat lenne jo novelni egy kicsit, mert vilagos jelenetnel teljesen beleolvad a kepbe... Nekem eddig nagyon ugy tunik, hogy nem lehet allitani, de hatha csak en vagyok bena. :)

Viszont ha nem lehet allitani, akkor szerintetek hova/kinek lehetne irni, hogy esetleg egy firmware update-be tegyenek mar bele ilyen lehetoseget? Gondolom a magyar kepviseletnek felesleges, de semmi kozponti email-t nem talaltam a panasonic oldalan...

(#19553) whited válasza nightshadow (#19545) üzenetére


whited
addikt

köszi, viszont a plazmát be kell járatni és egyéb dolgokat csinálni vele igaz, vagy ezek már csak régen voltak jellemzők?

Ha nem válaszolok a PM-re, elképzelhető, hogy nem kaptam meg, ilyenkor kérlek küld el újra, köszönöm

(#19554) nightshadow válasza whited (#19553) üzenetére


nightshadow
veterán

Igen, ajánlott bejáratni. Egyéb dolog alatt nem tudom, hogy mit értesz.

(#19555) whited válasza nightshadow (#19554) üzenetére


whited
addikt

olyan bolt ami megbízható, hol érdemes venni? :R

Ha nem válaszolok a PM-re, elképzelhető, hogy nem kaptam meg, ilyenkor kérlek küld el újra, köszönöm

(#19556) nightshadow válasza Catman (#19552) üzenetére


nightshadow
veterán

A manualban van egy ilyen menüpont, ezt próbáltad?

Option > Video beállítása > Feliratszöveg: kiválasztja a betűtípust a feliratok megfelelő megjelenítéséhez (ha elérhető). Csak lejátszás közben érhető el.

Azt megtudod erősíteni. hogy nem játszik 4GB-nél nagyobb mkv-ét?

Egyébként ezek a beépített mediaplayerek csak extrának tekinthetők, nem teljes értékűek. Érdemes mindenképp egy külső mediaplayert beszerezni, s az megoldja ezeket a problémákat.

(#19557) nightshadow válasza whited (#19555) üzenetére


nightshadow
veterán

Pl. az Aqua [link], de 2-3 hete 99k volt az Euronicsban.

Még 2 dologra hívnám fel a figyelmed e típussal kapcsolatban: az egyik, hogy mivel a tévé "csak" HD-Ready, ezért legalább 2 méteres nézési táv ajánlott. A másik, hogy a tévé nem tudja a 24p-ét. Ennek csak akkor van jelentősége, ha mkv-ét, vagy Blu-rayt is szeretnél nézni, mert akkor enyhe ricegést lehet észlelni, de van aki észre se veszi. De mivel te azt írtad, hogy szinte csak sportot akarsz nézni rajta, ezért ajánlottam, mert ott nincs jelentősége a 24p-nek. A képe viszont szebb a vele egy árban lévő LCD-knél.

[ Szerkesztve ]

(#19558) Catman válasza nightshadow (#19556) üzenetére


Catman
aktív tag

Ugy remlik, hogy ott csak a kodolast lehet valasztani, de megnezem este. Nagy mkv-t eddig meg nem probaltam, nincs is otthon ekkora fileom. :)

Jelenleg egyebkent a szamitogeprol jatszok le filmeket dlna-n keresztul. A PS3 media server pedig szepen ra tudja tenni a filmre a feliratot. De azert jo lenne, ha nem kellene transcodolni a filmeket...

(#19559) szumoo


szumoo
senior tag

Sziasztok.

Szeretném a segítségeteket kérni.
TV vásárlás előtt állok, de annyi a választék, hogy esélyem sincs jó döntést hozni. :)
Nappaliba néznénk egy 32"-os led-es tv-t (3D mentes), max. 140-150k összegért.
Kérném abban a segítséget, h ebben az árban melyik márkát, típust érdemes megvenni?

Előre is köszönöm! :R

Sz.

A nyúlon túl?

(#19560) nightshadow válasza szumoo (#19559) üzenetére


nightshadow
veterán

Érdemes 100Hz-es tévét venni, viszont azzal már megkapod a 3D-ét is (max. nem használod).

- 32EH6030 [link] árak: [link] backlit Led-es nem SmartTv
- 32ES6100 [link] árak: [link] edge-Led-es SmartTv

(#19561) sonar


sonar
addikt

Hi,
Vettem egy ilyen kütyüt_
Android Cloud TV C77 HDMI csatlakozóval rendelkező WiFi-s Androidos ketyere. Ha vkinek nincs SMART a tévéjén, de szeretne TV-n YouTube-ozni, angrybirds-özni... annak tudom ajánlani.

(értelmes ajánlat esetén eladó, mert mást akarok venni)

A tudást mástól kapjuk, a siker a mi tehetségünk - Remember: Your life – Your choices!

(#19562) Petyus87


Petyus87
aktív tag

Sziasztok!
Talán ez a legmegfelelőbb topic ahol fel tudom tenni ezt a kérdést.
Az LCD-m tökéletesen kezeli a WD mybook 500 Gb-os 3,5"-os külső merevlemezem.
Le szeretném cserélni egy nagyobbra. Mindenképp a nagy testvérét vegyem ami szintén 3,5"? Vagy megpróbálkozhatok egy 2,5"-al? Elboldogul vele? Annak ugye nincs külső áramforrása és a tv-nek kell "táplálnia"...
Köszi előre is!

(#19563) Watt25 válasza Petyus87 (#19562) üzenetére


Watt25
veterán

Sokkal hasznosabbak azok, amelyekhez nem kell küldő táp, így leállnak, amikor kikapcsolod a TV-t. Ezekből pont a 2,5-esek a jobbak, hiszen általánosságban kisebb az áramfelvételük, tehát nagyobb valószínűséggel tudja megtáplálni egyetlen USB portról a TV.

Itt a válasz: http://sablonvalasz.blogspot.hu/

(#19564) dh66e válasza Petyus87 (#19562) üzenetére


dh66e
veterán

A 2.5"külső vinyókat simán ellátják naftával a mai tv-k, nem kell emiatt aggódnod.Nálam egy 1TB-os WD my Passport csücsül rajta nagy ritkán
Ami fontosabb hogy támogatja e a tv az ntfs fájlrendszert.

(#19565) Petyus87 válasza dh66e (#19564) üzenetére


Petyus87
aktív tag

Köszi a válaszokat. És ezt hogy tudom kideríteni?

(#19566) Watt25 válasza Petyus87 (#19565) üzenetére


Watt25
veterán

1. Elolvasod a TV kézikönyvét.
2. Kipróbálod. :)

+1 Nem tartom valószínűnek, hogy van olyan TV, ami ne támogatná, lévén FAT32-re nem tudsz 4GB-nál nagyobb fájlt felmásolni.

Itt a válasz: http://sablonvalasz.blogspot.hu/

(#19567) dh66e válasza Petyus87 (#19565) üzenetére


dh66e
veterán

Kinézel egy típust és letöltöd a használati útmutatóját esetleg rákérdezel itt vagy a saját topicjában..

(#19568) nightshadow válasza Watt25 (#19566) üzenetére


nightshadow
veterán

Nem tartom valószínűnek, hogy van olyan TV, ami ne támogatná

Pedig van.

(#19569) szumoo válasza nightshadow (#19560) üzenetére


szumoo
senior tag

Szia.

Igen, ezt a 100Hz-et megtaláltam, de itt a PH!-n olvastam, hogy egyes gyártók szeretik 100Hz-esnek feltüntetni a tv-t holott csak 50Hz-es.
Lényegében ahol pl. 200Hz van írva, akkor az már nagy eséllyel valós 100Hz-et tud?
Nagyon köszönöm a segítséget! :R

Sz.

A nyúlon túl?

(#19570) blakey válasza szumoo (#19569) üzenetére


blakey
titán

Mindig meg kell nézni az adott tv-re vonatkozó leírást, nem törvényszerű, hogy pl. a feltűntetett 200Hz esetleg valós 100Hz, minden a megfogalmazáson múlik. Pl. a tv-mre ráírták hogy 850Hz és mellé írták a valós adatot, 200Hz, idei modelleknél az útóbbi adatot "elfelejtették" közölni ami esetleg "trükközésre" utalhat.

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#19571) Watt25 válasza nightshadow (#19568) üzenetére


Watt25
veterán

Akkor azokkal nem lehet normális minőségű HD filmeket megnézni? Mert ugye 4GB-ba nem fér bele jó minőségben egy HD-s film...
Vagy szét kell szabdalni a file-t? Elég macerás...

Itt a válasz: http://sablonvalasz.blogspot.hu/

(#19572) Petyus87 válasza nightshadow (#19568) üzenetére


Petyus87
aktív tag

Egy SABA LCD-ről van szó, amiben LG szív dobog. Elég okos a tv, felvenni is tud USB-ről, tökéletesen kezeli az 500 Gb-os 3,5" WD mybook-ot.

(#19573) nightshadow válasza blakey (#19570) üzenetére


nightshadow
veterán

Lényegében ahol pl. 200Hz van írva, akkor az már nagy eséllyel valós 100Hz-et tud?

Gyártója válogatja, Samsungnál amit 200Hz-nek írnak, az már valódi 100Hz-es. Máshogy fogalmazva Samsungnál 6-os sorozattól van valódi 100Hz.

Az LG idén megkavarta rendesen a termékpalettáját, gyakorlatilag nem lehet megmondani, hogy náluk hol kezdődik a valós 100Hz, de valószínű a 400Hz-nél, de még ez se biztos, lásd LM620.

Watt25: Akkor azokkal nem lehet normális minőségű HD filmeket megnézni?

Nem lehet, ahhoz mindenképp külső mediaplayer kell.

[ Szerkesztve ]

(#19574) BBéci válasza Watt25 (#19563) üzenetére


BBéci
titán

A mobil rackba szerelt, külső, 3,5 colos merevlemezeket is lekapcsolják a tévék.

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#19575) Watt25 válasza BBéci (#19574) üzenetére


Watt25
veterán

Mintha még te írtad volna, hogy csak a Samsung-ok. De legalább is az én LG-m tuti nem kapcsolja le.

Itt a válasz: http://sablonvalasz.blogspot.hu/

(#19576) BBéci válasza Watt25 (#19575) üzenetére


BBéci
titán

Mindjárt kipróbálom LG-vel, elképzelhető, hogy rosszul emlékszem. :F
Lassan egy éve csak külső lejátszóról nézek filmeket, a beépített vackoktól lábrázást kapok.
Az köztudott, hogy csak a Samuké használható valamennyire, a többieké még azokénál is vacakabb.

[ Szerkesztve ]

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#19577) dh66e válasza BBéci (#19576) üzenetére


dh66e
veterán

"a többieké még azokénál is vacakabb."

Ne fogd vissza magad,mond ki :pocsék! (film guruk számára mindenképpen)

(#19578) BBéci válasza Watt25 (#19575) üzenetére


BBéci
titán

Kipróbáltam, az LG PM680 kikapcsolja az USB-n csatlakoztatott 3,5 colos, külső tápos merevlemezt.
Viszont a felirat annyira el volt csúszva, hogy gyakorlatilag használhatatlan és korrekcióra nem találtam lehetőséget. Majd áttanulmányozom a leírás erre vonatkozó részét.
A méret, pozíció és szín változtatható, ami pozitívum.

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#19579) Watt25 válasza BBéci (#19578) üzenetére


Watt25
veterán

Ezek szerint el kell ismerned, hogy az LG is fejlődik. :DD (Nekem LV5590 van, az még nem kapcsolja le.)

Itt a válasz: http://sablonvalasz.blogspot.hu/

(#19580) BBéci válasza Watt25 (#19579) üzenetére


BBéci
titán

Már többször elismertem, az LM960-at sokat dicsértem a tesztben. Amit most használok, az is rendben van, még a viszonylag szerény feketeszint ellenére is tetszik.
Másik merevlemezzel próbáltad?

[ Szerkesztve ]

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#19581) Watt25 válasza BBéci (#19580) üzenetére


Watt25
veterán

Nem, csak eggyel, ez igaz...

Itt a válasz: http://sablonvalasz.blogspot.hu/

(#19582) BBéci válasza Watt25 (#19581) üzenetére


BBéci
titán

Ideje tenni egy próbát, hátha nem a tévé a ludas.

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#19583) q2w3


q2w3
senior tag

Sziasztok!
100-130K környékén szeretnék LCD tv-t venni nagyszülőkhöz. Péntekig kéne megvenni ezért olyan boltot kéne találnom ahol raktáron van viszonylag sok tv.
37"-os képméret ami megfelelő, és lehetőleg jó legyen rajta az SD adás.
Pontos típust nem nagyon tudok, minden tippet szívesen fogadok, lassan annak is örülök ha találhatnék egy 37-es tv-t raktáron, mert eddig mint szürke szamár a ködben , sehol sem találok.
Előre is köszi a segítséget.

(#19584) Jégtörő válasza q2w3 (#19583) üzenetére


Jégtörő
aktív tag

Kinézted a legrosszabb méretet,
bemutatoterem.net talán nekik van., megnéztem nincs raktáron ez egy nagyon ritka méret, 40" nem fér be?

[ Szerkesztve ]

(#19585) q2w3 válasza Jégtörő (#19584) üzenetére


q2w3
senior tag

Talán a 40" még belefér. Gondolom Samsungokra célzol.

(#19586) Jégtörő válasza q2w3 (#19585) üzenetére


Jégtörő
aktív tag

nem feltétlenül
most meg van adva egy adott szélesség aminél nagyobb nem fér be vagy a pénz miatt.nem szeretnél nagyobbat???

[ Szerkesztve ]

(#19587) Jégtörő válasza q2w3 (#19585) üzenetére


Jégtörő
aktív tag

Lehet olcsóbban kapsz 42" tv-t, pl LG Philips, ezek jobbak a samsungnál.

(#19588) q2w3 válasza Jégtörő (#19586) üzenetére


q2w3
senior tag

A méretek miatt kellene 37-40es. Sajnos a 42 már túl nagy.

(#19589) q2w3 válasza q2w3 (#19588) üzenetére


q2w3
senior tag

Találtam egy boltot ahol vannak a következők:
SAMSUNG UE40EH5300
SAMSUNG UE40EH5000
LG 37LS5600
Mind 3 belefér a keretbe. Szerintetek melyiket?

(#19590) nightshadow válasza q2w3 (#19589) üzenetére


nightshadow
veterán

Szerintem a 3 közül a 40EH5300.

(#19591) vtechun


vtechun
veterán

szerintetek létezik, hogy ezek közül, csak a 659-es LG tudná a 24p-t? Valamiért most ez a legfőbb szempontom, egyébként, ha a smart tv funkciók nem különösebben fontosak, csak a képminőség, akkor a 3 TV közül melyik a legjobb vétel? 42LM620S, 42LW659S, 42LW4500

[ Szerkesztve ]

(#19592) dh66e válasza vtechun (#19591) üzenetére


dh66e
veterán

Ezt tanulmányozd elég friss,hátha előrébb vagy.[link],és utána olvasd el a hozzászólásokat is.

(#19593) blakey válasza vtechun (#19591) üzenetére


blakey
titán

Egyértelmű, LW659, valódi 200Hz. Egyik sincs pariba vele.

[ Szerkesztve ]

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#19594) vtechun válasza blakey (#19593) üzenetére


vtechun
veterán

azt mondod azt érdemes megvenni? ha a képminőség a lényeges? ár/érték arányban"kiemelkedő"?

(#19595) TayRol


TayRol
veterán

Ahoj!

Feleségem kolléganője tv-t venne. Csak a 32-es jöhet szóba a hely miatt (esetleg a 37-est betuszkolnák de az ár miatt kiesik). 100-110e ft a keret, eddig a 3517-es Philipset nézték. Van valami jobb ajánlat ebben a kategíriában?

Köszöntem!

TayRol

(#19596) nightshadow válasza TayRol (#19595) üzenetére


nightshadow
veterán

Philips 37PFL3007 [link]

(#19597) TayRol válasza nightshadow (#19596) üzenetére


TayRol
veterán

Köszönöm.

(#19598) szumoo válasza szumoo (#19569) üzenetére


szumoo
senior tag

Sziasztok!

Ha minden jól megy akkor a 32ES6100-es lesz a befutó! :)

Köszönöm a segítséget blakey és nightshadow! :R

Sz.

[ Szerkesztve ]

A nyúlon túl?

(#19599) Guseppe válasza tutis (#767) üzenetére


Guseppe
tag

Sziasztok,

LG 42LD450 TV feloldásában, hogy HD filmet lejátszon a készülék, tud valaki segíteni?

Üdv,
Gus

[ Szerkesztve ]

"Tekintsd meg istennek cselekedeteit, mert kicsoda teheti egyenessé amit Ő görbévé tett!" Gattaca

(#19600) blakey válasza vtechun (#19594) üzenetére


blakey
titán

A 200Hz sokat jelent(het), mivel tavalyi modell ezért valószínűleg jobb ár/értéket képvisel. Nekem az van csak 47". Képminősége szerintem jó, természetes, mindenképpen érdemes kallibrálni, sokat javul.

(#19598) szumoo
Szívesen, bár bevallom nem emlékszem, hogy miben segítettem. :)

[ Szerkesztve ]

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

Útvonal

Fórumok  »  TV & Audió  »  LCD TV topic (téma lezárva)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.