Hirdetés

2024. május 1., szerda

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  TV & Audió  »  LCD TV topic (téma lezárva)

Hozzászólások

(#18251) #03969024 válasza BBéci (#18250) üzenetére


#03969024
törölt tag

Béci!
"LG 32LK450" Bocsi, de ez (CCFL) LCD! Kicsit fapados, de árához képest jó...

(#18252) s.s.j.goku


s.s.j.goku
tag

Hali

Nagy segitségre lenne szükségem. Adott egy ATI 7850 és egy LG 5590-es tv.
HDMI kábellel összekötve. +d-s filmet szeretnék nézni,de két kép van egymás mellet,nincs 3D. Ez lejátszó probléma???
A pc képét már rávarázsoltam a tv-re,de nem értem miért nem megy 3d-ben a 3D-s film.
Ötlet???

(#18253) BBéci válasza #03969024 (#18251) üzenetére


BBéci
titán

Elnézésedet kérem, azt hittem, másik topikban vagyok! :(((

(#18252) s.s.j.goku
Az egy úgynevezett half SBS film, amiből a szemüveg kreálja a 3D-t. Nemrég hallottam, hogy az LG tévék az olyanokat nem szeretik.

[ Szerkesztve ]

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#18254) jansky1


jansky1
senior tag

üdv

tudtok ajánlani 100ezer körül valami best buy tv-t?

(#18255) #03969024 válasza jansky1 (#18254) üzenetére


#03969024
törölt tag

Egy kis visszaolvasás, és mindent megtudsz...

(#18256) jansky1 válasza #03969024 (#18255) üzenetére


jansky1
senior tag

mennyi az a kicsi? 18k hozzászólás van

(#18257) jansky1


jansky1
senior tag

sajna már nem szerkeszthető a hsz. úgy kérdezem inkább, hogy ez szerintetek egy jó tv? PHILIPS 32PFL3017H érdemes rá beruházni? kb ennyit is szánnék az egész tv vásárra

(#18258) s.s.j.goku válasza BBéci (#18253) üzenetére


s.s.j.goku
tag

Power dvd + codecpackal sikerült némelyik 3d-s filmet lejátszani,de nagyon rondák a szinek.
Ez valami codec problema???
Még sosem csináltam ilyet,mit csinálhatok rosszul?

(#18259) BBéci válasza jansky1 (#18256) üzenetére


BBéci
titán

Naponta legalább egyszer felteszi valaki ugyanezt a kérdést, nem kell sokat visszaolvasni. Szerintem a minimum egy hét, amit kérdezés előtt illik, sőt, kötelező elolvasni!

(#18258) s.s.j.goku
3D filmeket arra gyártott, arra alkalmas Blu-ray- vagy médialejátszóval tudsz lejátszani a legjobb minőségben. Minden egyéb csak gányolás. Az SBS eleve vacak, köze nincs az igazi 3D-hez, mert feleződik a felbontás. Az LG tévék is felezik, a kettő együtt totál gáz.

[ Szerkesztve ]

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#18260) #88471552 válasza s.s.j.goku (#18252) üzenetére


#88471552
törölt tag

A tv távirányítóján megnyomod a 3d gombot és kiválasztod a a függőlegesen kettéosztott képet.

Bbéci...rosszul hallottad.

(#18261) #03969024 válasza jansky1 (#18257) üzenetére


#03969024
törölt tag

Én Philipset nem vennék. LG LK450, LK 530, LV3400, ill. 4500 ebben az árkategóriában. Plazmát nem igen szoktam ajánlani, de TESCO-ban láttam Pana 42U30-at 104k-ért, ennyiért tuti, ha a TV-nézési szokásaid megengedik a plazmát.

(#18262) BBéci válasza #88471552 (#18260) üzenetére


BBéci
titán

A kísérleti m3D adásra gondoltam, csak nem írtam oda.

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#18263) s.s.j.goku válasza #88471552 (#18260) üzenetére


s.s.j.goku
tag

megnyomom a tv-n a 3D gombot,de csak 1 ikon aktiv, a 2-3D-be gomb.
Ezt nem értem többi miért szürke???
Valaki tudna javasolni egy jó playert+codecet hozzá?

(#18264) Watt25 válasza BBéci (#18253) üzenetére


Watt25
veterán

Az elég durva lenne, ha az SBS videókat nem kezelnék az LG TV-k, lévén az m3D is így ad. Ugyanakkor még nem olvastam panaszt arra, hogy probléma lenne vele.
Én úgy tudom, hogy addig kell nyomogatni a 3D gombot a távirányítón, amíg jó nem lesz...

Itt a válasz: http://sablonvalasz.blogspot.hu/

(#18265) benzingoz


benzingoz
csendes tag

Sziasztok!

Én egy 32-es Tv-t szeretnék venni (max 100 000 Ft), elsősorban monitornak használnám egy asztali gépre rákötve, szóval nekem nagyon számítana a bemeneti késés meg válaszidő. Visszaolvasgatva én ezekre gondoltam:
LG LK450
LG LK530
Nem tudom hogy mennyire számít az 100 Hz amivel az LK530 többet tud.

(#18266) nightshadow válasza benzingoz (#18265) üzenetére


nightshadow
veterán

Ha monitor alatt elsősorban játékot értesz, akkor fölösleges a 100Hz, ugyanis amikor a tévét átrakod Game Mode-ba, akkor a 100hz az első, amit kikapcsol az elektronika. Az LK 450 input lagje 23ms, ami tökéletes játékokhoz:

"PC/játékkonzol

Végül még egy terület, ahol a képjavítók hiánya inkább előny, mint hátrány: mivel nincsenek felesleges, időigényes számítások, a tévé input lagja alacsony, 23 ms körüli. Ez azt jelenti, hogy az LK450-es széria játékkonzolhoz jó választás. A képarányok közül a levágás nélkül opciót kell választanunk, ha azt szeretnénk, hogy a kép pixelpontosan jelenjen meg." forrás: [link]

(#18267) jansky1 válasza #03969024 (#18261) üzenetére


jansky1
senior tag

szia, mi a baj a philipssel ?
csak tv nézésre használnám, meg gépről hd film lejátszásra.

más vélemény erről a tvről ? PHILIPS 32 PFL 3017 H

(#18268) #03969024 válasza jansky1 (#18267) üzenetére


#03969024
törölt tag

Én kb. 1 éve vettem TV-t, akkor elég sokat nyafogtak a topikjukban mindenféle nyűggel, illetve főleg a tápokkal volt gond. Ettől még az általad kiszemelt készülék lehet jó is, érdeklődj itt Philips topik
Ha jól láttam az árakat, akkor az MM, ill. Saturnban is azonos áron van, mint a kisebbeknél, tehát ajánlott a megbízható forrás, ha jól tudom, most az utóbbiban van 0 THM is.

(#18269) idegen lény válasza BBéci (#17656) üzenetére


idegen lény
őstag

OK, mindannyian irigylünk, hogy a felső tízezerhez tartozol, de azért annyi realitásérzék szorulhatott volna már beléd, hogy az ilyen topicokat ők nem látogatják, hiszen nekik a tévévásárlás egyáltalán nem probléma, hiszen bármit megvehetnek, akár egy egész mozit is. 300 000 felett meg már mindegyik tévé tud mindent. Loewe??? Még hozzányúlni sem mernék. Tudod, ebben az országban a lakosság csaknem fele a létminimum alatt tengődik, hónapról-hónapra, napról-napra próbálja valahogy beosztani a semmit, és már annak is örülne, ha az adósságaitól meg tudna szabadulni. Nekem is 3 havi fizetésembe fog kerülni most az új tévé, 240 ezerbe, mert jó tévét akarok, de ez a határ. A sznobizmusnak is van határa.

AVerMedia Game Capture HD C281 játékfelvevő olcsón eladó! Xbox360, PS3 és Wii játékokhoz! Pesten házhoz viszem!

(#18270) BBéci válasza idegen lény (#18269) üzenetére


BBéci
titán

Súlyos szövegértési problémát jelez, hogy az írásomból erre következtettél.

Arról volt szó, hogy már létezik minimálisan crosstalkoló, aktív 3D szemüveges LCD tévé.

Egyelőre a felső kategóriában, de egészen biztosan az olcsóbbak is rövidesen elérik azt a szintet.
Ez egy szakmai topik, ahol semmi keresnivalója az egyes hozzászólók anyagi helyzete boncolgatásának. Tévékről folyik a társalgás. Sem a Te fizetésed, sem az enyém nem érdekel senkit.

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#18271) CPT.Pirk


CPT.Pirk
Jómunkásember

Elgondolkodtam az lcdtv-m cseréjén. Ez most a második ilyen TV-m, 82-es méretben, de az idő többségében monitornak használom, TV funkció mellékes. Idáig két hdReady 720p TV-m volt, most már ahogy nézem mindenfelé a FullHD a divat 82-es méretben is.

Milyen ilyen felbontásban használni mint monitort? Ahogy próbálgattam itt a TV-imen, nem tetszik, betűk kicsik, weblapok meg zavaróan picik. Mindkettő méretének megnövelésére meg nincs tökéletes megoldás, valamint nem kívánok fullHD-ra kellő VGA-t venni, épp cserélni akarok komplett APU-ra, ami elég lenne 1360*768 körül mindenre.

Tehát ha játék meg egyéb dolgok alatt 1360*768-as felbontásban használom, az okoz észrevehető minőség romlást, mint anno az lcd monitorknál a homályosodás, vagy ilyentől nem kell már tartani?
Ha nem, akkor meg kérdés, hogy külön felbontás váltás nélkül lehet-e a fullhd filmet fullhd felbontásban nézni, mintha lejátszóban lenne ilyen opció...

Nincs más - csak egy szál gitár - szidom a rendszert - forradalmár. - Én vagyok egyedül 88 telén. (Auróra)

(#18272) idegen lény válasza BBéci (#17662) üzenetére


idegen lény
őstag

Ja. "Egy passzív szemüveges 3D TV esetén, a kijelző egyszerre mutatja mindkét szem számára a képet. Mindkét kép ellentétesen körkörösen polarizált, ahogy a passzív szemüvegek is. A kép és a szemüveg is csak az adott szem számára láttatja az információk egy részét, míg a másik számára a másikat, az agyunk ismét teszi a dolgát, és összeilleszti a képet.
Az egyik pozitívum ebben a megközelítésben, hogy nincs fény útját blokkoló LCD, vagyis mindkét szem egyszerre látja a képet, ezáltal a fejfájás és rosszullét, ami a 3D nézők egy kisebb részét érinti, nagymértékben csökkenthető (bár ez még nem bizonyított orvosilag, és nekünk is kevés tapasztalatunk van vele kapcsolatban).

A másik pozitívum, hogy nincs áramkör, se elem, így sokkal olcsóbbak aktív társaiknál. Plusz sokkal áttetszőbbek is, így akár hosszabb ideig is kényelmes viselni őket. Ezeken felül a körkörös polarizáció végett nézhetjük a kijelzőnket fekve, oldalról, fejet elfordítva anélkül, hogy bármiféle átfedés, képsötétedés, vagy a 3D hatás szétesése történne." Hát, egyelőre nem úgy tűnik, hogy a Samsung ebbe az irányba haladna, szerintem óriásit fognak bukni a makacsul retrográd ragaszkodásukkal az aktív technológiához. Az idei tévéik még úgy is túl lennének árazva, ha passzívak lennének, nem hogy így. Az LG szerintem jócskán lekörözte a 3D eladásokkal. A vevők fogják eldönteni, hogy melyik megoldás lesz végül a nyerő. És ez a passzív lesz. Érdekes, hogy az aktívnál a fej körüli elektromágneses sugárzást sosem szokták felhozni ellenérvként, pedig szerintem ez a fő oka a különféle felmerülő panaszoknak, amik szerintem max. fél-egy óra után mindenkinél jelentkeznek. Szerintem ez a hatás hasonló lehet a mobilokéhoz, amik kimutathatóan emelik az agy hőmérsékletét. És az agy egy meglehetősen érzékeny szerkezet, és a nagy része víz, ami a sugárzásokra azonnal reagál megváltoztatva elektromágneses és egyéb jellemzőit. És már így is jócskán körül vagyunk véve mindenféle sugárzásokkal, hogy csak a wi-fi-t említsem. Én ugyan nem sokat próbálgattam az aktívokat, de mindig, már a szemüveg felvétele után röviddel, valamiféle kellemetlen érzésem támadt, nem pszichésen, mert nyitottan álltam hozzá, de én így tapasztaltam Sonynál, Panasonicnál, persze bolti körülmények között. De másoktól is olvastam, hogy otthon Panasonic plazmánál negyedóra múlva letépték a szemüveget, úgy megfájdult tőle a szemük, fejük.

AVerMedia Game Capture HD C281 játékfelvevő olcsón eladó! Xbox360, PS3 és Wii játékokhoz! Pesten házhoz viszem!

(#18273) idegen lény válasza BBéci (#18270) üzenetére


idegen lény
őstag

"szakmai topik" Nekem itt szakértőnek egyedül te tűnsz, meg GeneraL_XTX. A többiek jórészt csóró, a technikában nem igazán kompetens TV-vásárlók, akik segítséget kérni tévednek ide, mint én is.

AVerMedia Game Capture HD C281 játékfelvevő olcsón eladó! Xbox360, PS3 és Wii játékokhoz! Pesten házhoz viszem!

(#18274) TripleM


TripleM
tag

sziasztok!

Elromlott a jelenlegi tv-nk, és tanácsot szeretnék kérni, hogy milyet lenne érdemes venni.

82 cm-es kéne, full hd,

Mikre érdemes figyelni? Megéri dlna-s , mkv támogatásosat, LED-es tv-t venni? LED-nél melyik technológia az amit megéri megvásárolni?

Köszönöm a válaszokat!
TripleM

(#18275) nightshadow válasza TripleM (#18274) üzenetére


nightshadow
veterán

Mikre érdemes figyelni?

100Hz-set érdemes venni.

[ Szerkesztve ]

(#18276) Faith


Faith
aktív tag

Üdv!

Tudtok ajánlani egy tv-t 250k-ig ami abban a kategóriában best buy? Az se gond ha esetleg jár mellé Xbox 360. :)

(#18277) vadóca


vadóca
csendes tag

Sziasztok!

Két TV között vacillálok.
- Philips 42PFL3507H [link]
- Samsung UE40EH 5300 [link]

1.: Ti inkább melyiket ajánlanátok és miért? (személyes tapasztalat is érdekel)

2.: Illetve ha ebben az árkategóriában valaki tud jobb ajánlatot a fentieken felül, azt szívesen venném.

3.: Smart TV-hez nem ragaszkodom, nem látok benne rációt. Hanszálhatóságban mitől olyan nagy szám? Aki már használt ilyet az mit mond, nagyon megéri? Vagy teljesen felesleges mert ott az otthoni számítógép amit ugye használ az ember....

4.: A Samsung háttérledes. Ez mennyire szempont?

Köszönöm! :R

[ Szerkesztve ]

(#18278) leslien válasza vadóca (#18277) üzenetére


leslien
nagyúr

tegnap voltam a Savoya Auchan-ban ott még volt Samsung ue 40 d 5500 kb 160 e. Sztem azzal joban jársz , most vettem ue 40.d5000
ez nem smart de igy is Parádé :D

Láttál már farkast, aki rosszul alszik a birkák véleménye miatt?.....

(#18279) Warpig


Warpig
aktív tag

Sziasztok!

TV-t kéne vennem, ebben kéne segítség.
Főleg filmnézésre (PC-ről, jó minőségű filmek) illetve sport adások nézésére használnám. Méretben 100 centi átmérőben gondolkodnék.
Árban pedig 180k-ig.

3D, smartv, mindenféle multimédia lejátszók hidegen hagynak. Hangzás sem lényeges, max a meccsek prüntyögjenek. Filmezéshez külön rendszerem van.

Nézegettem még a Sharp Ledes (Aquos széria) tévéit is. Esetleg ezekről vélemény?

Köszönöm a segítségeteket! W.

Idő vagyok, világok hatalmas pusztítója. Azért jöttem, hogy megsemmisítsek minden embert.

(#18280) Cifu válasza CPT.Pirk (#18271) üzenetére


Cifu
nagyúr

A gond az, hogy az LCD kijelzők mindig natívban a legszebbek. Szóval egy FullHD-t alacsonyabb felbontásban hajtani mindenképpen a képminőség bizonyos (ha nem is drasztikus) romlását jelenti. Nem lesznek tűélesek a betük, és ilyesmi.

Szóval vagy nagyobb TV-t veszel (37 v. 40 col), vagy maradsz a HDReady felbontásnál (ha máshol nem, outletekben akad bőven ilyesmi) vagy kompromisszumot kötsz.

A felbontásváltásos kérdést nem értem. Ha a desktop 1920x1080, akkor akár DVD-ripet is nézhetsz, az asztal felbontása nem fog változni (van, ahol be lehet állítani, de szvsz hülyeség).

Légvédelmisek mottója: Lődd le mind! Majd a földön szétválogatjuk.

(#18281) Cifu válasza TripleM (#18274) üzenetére


Cifu
nagyúr

No offense, de 32"-ban már 2 méternél messzebbről se nagyon mondod meg, hogy FullHD vagy HDready, szóval biztos, hogy ekkora méretben kell FullHD? :F

Mire akarod használni? TV-re, DVD-re? Konzolra? PC-re?

Az .MKV-s, DLNA-s cucc jó - ha kihasználod, de persze csodák nincsenek, mindig van olyan .MKV, amit mondjuk éppen nem tud lejátszani, mert a hangcodec nem támogatott. Ha nem használod ki a cuccokat, akkor nem érdemes velük foglalkozni.

Légvédelmisek mottója: Lődd le mind! Majd a földön szétválogatjuk.

(#18282) Cifu válasza Faith (#18276) üzenetére


Cifu
nagyúr

Ez olyan kérdés, minthogy járművet akarok venni, van rá 10 millióm, melyik a legjobb? Hiába van ennyi pénzért Volvo S40, ha te a vidéki mezőgazdasági úton akarsz tereprallyzni, és hiába ajánl valaki egy motoros sárkányrepülőt ennyiért, ha te a tengerszint alatt 25 méterrel szeretnél közlekedni.

Szóval ha már TV vásárlásban kérsz segítséget, tisztázd le először, hogy mire akarod használni, és mik a körülmények...

-Nézési távolság (5 méterről 32"-os TV-t nézni nem nagy élvezet)
-Mit nézel (Sport, TV, Blu-Ray, BR-rip?)? Mert pl. sportnál fontos a gyors mozgás megjelenítése, nem poénos, ha teleportál a labda a képernyőn, mert nem képes a gyors mozgásokat lekövetni a TV.
-Akarsz-e konzolt, PC-t rákötni, játszani rajta, mert ez esetben az input lag kérdése teljesen jogos. Ráadásul ha főleg erre használod, akkor a képjavító technológiákat el kell felejteni, kár értük plusz pénzt kiadni.
-3D köll-e? Abban mondjuk segíteni nem tudok.

[ Szerkesztve ]

Légvédelmisek mottója: Lődd le mind! Majd a földön szétválogatjuk.

(#18283) Cifu válasza vadóca (#18277) üzenetére


Cifu
nagyúr

Ha érdekel a véleményem, akkor nézd meg lehetőleg élőben mindkettőt, és a benyomás alapján válassz. Nézd meg a távirányítót, a menüt, hogy a források között hogy tudsz váltani (ebben a Samu sokáig eléggé gáz volt), nem zavar-e a tükröződés, ha nem elsötétített helyen lesz, ilyesmik...

Így adatok alapján a két TV hozzávetőleg azonos kategória, a Philips képernyője egy picit nagyobb, és nagyobb a fényereje.

Légvédelmisek mottója: Lődd le mind! Majd a földön szétválogatjuk.

(#18284) Cifu válasza Warpig (#18279) üzenetére


Cifu
nagyúr

Megkérdezhetem, hogy a plazmákat miért zártad ki? Ha nem akarsz játszani rajta, és nem zavar, hogy általában eléggé tükröződnek, vagyis napos szobába nem annyira jó választás, akkor sok ellenérvet nincs ellene, és pár dologban azért még mindig jobbak (képátló/ár arány, fekete mélysége, fényerő eloszlás, és az olcsó kategóriában az LCD-k mozgáslekövetése, ami sportnál elég fontos, általában nem a legjobb...).

Légvédelmisek mottója: Lődd le mind! Majd a földön szétválogatjuk.

(#18285) CPT.Pirk válasza Cifu (#18280) üzenetére


CPT.Pirk
Jómunkásember

Köszi a választ.

Akkor legjobb megoldás egyenlőre, ha nem cserélek TV-t, amíg a mostani [link] tönkre nem megy. Amúgy megnézegettem, lenne 1360*768-as alternatíva pár, még jobb fajták is, mint pl. Pana Viera IPS-apha panellel, de pusztán ez miatt, meg a pár wattal kisebb fogyasztás miatt nem cserélnék TV-t.
Ha még 1-2 év múlva is lesz 1360*768-as TV 82 centivel, akkor nem lesz gond.

A mostaninak elektronikai tervezési problémái vannak, szét kellett szednem, hogy kikössem a saját hangszóróit, mert egy állandó mély búgás jött belőlük. Egyszerűen elcseszték az erősítő vagy a táp tervezését.
Ekkor láttam, hogy a tápegység trafóinál a vasmagokat szigetelő szalag fogja össze. Sima kék színű, amivel itthon is szerelgetek. Ezek után nem meglepő, hogy éjszakára ki kell húzni az áramból, mert terhelés nélkül hallhatóan cicereg a készenléti táp egyik trafója...

Szóval ez a JVC már nem az, ami híres márka lett. De legalább szép képe van... ;]

[ Szerkesztve ]

Nincs más - csak egy szál gitár - szidom a rendszert - forradalmár. - Én vagyok egyedül 88 telén. (Auróra)

(#18286) Cifu válasza CPT.Pirk (#18285) üzenetére


Cifu
nagyúr

Ha jól rémlik, már anno, 4-5 éve is volt a JVC téma, és akkor sem a pozitív oldalról. :)

Légvédelmisek mottója: Lődd le mind! Majd a földön szétválogatjuk.

(#18287) CPT.Pirk válasza Cifu (#18286) üzenetére


CPT.Pirk
Jómunkásember

Ismerősöm meg a Philips TV futószalag mellett dolgozott, az ő feladat az volt, hogy a rossz helyre fúrt lyukakat leragassza szigszalaggal, hogy a TV ne világítson hátrafelé...

Szóval minőségi tévét kapni manapság kvázi lehetetlen, vagy kifogunk egy jót, vagy nem. ;]

Nincs más - csak egy szál gitár - szidom a rendszert - forradalmár. - Én vagyok egyedül 88 telén. (Auróra)

(#18288) g@bo


g@bo
nagyúr

urak

erről mi a véleményetek? samsung ue32eh5300

80 centis, jobb lenne a 100+ de erre van keret, itt ott 120k körül van.

esetleg más tipus helyette, vagy ez oké? ( 72 cm crt tévét váltana ) :R [link]

eh5000 itt 109k.. [link]

[ Szerkesztve ]

(#18289) gyoridav870


gyoridav870
csendes tag

LG 47LK950
Van róla valakinek véleménye, tapasztalata?
Köszönöm!

(#18290) Cifu válasza g@bo (#18288) üzenetére


Cifu
nagyúr

Olcsó, középkategóriás, átlagnak elmegy, de előre szólok, hogy a CRT-hez képest bizonyos téren visszalépés lesz (ha szereted a focit, észre fogod venni, hogy a labda nem fog olyan folyamatosan mozogni).

Én méretmegszállott lettem, ha tényleg inkább nagyobbat akarsz, akkor javaslom nézd meg az outleteket vagy az aprót, 120e Ft-ért azért kaphatsz 40/42 colosok közül 1-2 éves modelleket.

Légvédelmisek mottója: Lődd le mind! Majd a földön szétválogatjuk.

(#18291) Cifu válasza gyoridav870 (#18289) üzenetére


Cifu
nagyúr

Jó képességű TV, dícsérik, ha jó forrás van hozzá, de konzolhoz, ill. PC játékhoz kevésbé ajánlott, mert magas az input lagja. De ahogy lent is írtam, tessék végiggondolni, hogy mire akarod használni. Nem a TV-hez idomulunk, hanem olyat TV-t veszünk, ami megfelel az igényeink és a pénztárcánk szabta keretekbe. :)

Légvédelmisek mottója: Lődd le mind! Majd a földön szétválogatjuk.

(#18292) gyoridav870 válasza Cifu (#18291) üzenetére


gyoridav870
csendes tag

Köszi!
Nekem is elsősorban a méret lenne a lényeg (min. 42").
Főleg HD filmeket néznék rajta, és mivel az irodában lesz, gyakran tennék ki rá dokumentumokat is. A 3D hóbort, de nekem bejön, és annyira nem is nagy a felár.
Ebben az árkategóriában van valami, ami jobban megéri?
Már hetek óta böngészek, és teljesen elvesztem a bőségben.

Előre is köszi!

(#18293) nightshadow válasza g@bo (#18288) üzenetére


nightshadow
veterán

80 centis, jobb lenne a 100+ de erre van keret, itt ott 120k körül van.

120k-ért inkább vennék 40",42"-set, pl. két alternatíva:

- Sony KDL-40BX420 [link]
- LG 42LK450 [link]

[ Szerkesztve ]

(#18294) nightshadow válasza Warpig (#18279) üzenetére


nightshadow
veterán

TV-t kéne vennem, ebben kéne segítség.
Főleg filmnézésre (PC-ről, jó minőségű filmek) illetve sport adások nézésére használnám. Méretben 100 centi átmérőben gondolkodnék.
Árban pedig 180k-ig.

A sport miatt erősen ajánlott a 100Hz-es tévé, pl.:

- Samsung UE-40EH6030 [link] ár: [link] (A 100Hz mellé sajnos megkapod a 3D-ét is.)
- LG 42LS570S [link] ár: [link] (100Hz-es 2D tévé)

[ Szerkesztve ]

(#18295) Warpig válasza Cifu (#18284) üzenetére


Warpig
aktív tag

Nem zártam ki, csak érdeklődöm LCD irányban is. Tudom, hogy sportra azért jobb a plazma és ha szabad ilyet írnom ezen a fórumon, plazma lenne első sorban, de a Sharp tvkről jókat olvastam, így az is képbe került.

Idő vagyok, világok hatalmas pusztítója. Azért jöttem, hogy megsemmisítsek minden embert.

(#18296) jansky1


jansky1
senior tag

Üdv

ezt a tv-t véleményezné valaki? PHILIPS 32 PFL 3017 H
72es crt-t váltana. sportot nézünk meg filmeket, játék nem menne rajta

[ Szerkesztve ]

(#18297) dh66e válasza CPT.Pirk (#18287) üzenetére


dh66e
veterán

Ezért kell sharpot venni azok korrektül össze vannak rakva. :)

(#18298) CPT.Pirk válasza dh66e (#18297) üzenetére


CPT.Pirk
Jómunkásember

Majd szétszedek egyet, aztán megnézem. :DDD

Egyébként az Aquos széria eléggé tetszik.

Nincs más - csak egy szál gitár - szidom a rendszert - forradalmár. - Én vagyok egyedül 88 telén. (Auróra)

(#18299) Faith válasza Cifu (#18282) üzenetére


Faith
aktív tag

Hát kb 3m-ről lenne nézve a tv. Általános felhasználás sima tv csatornák és néha sport is. Jó lenne ha usb-ről le tudná játszani az 1080p-t is.Igen szeretném ha 3D-s lenne és mint mondtam jó lenne ha valami akciós cucc lenne amihez jár Xbox 360 is.

(#18300) dh66e válasza CPT.Pirk (#18298) üzenetére


dh66e
veterán

Másodikat koptatom,összeszerelésileg mindkettő hibátlan.Persze mindenki azzal jött itt anno a fórumon hogy túlárazott készülékek,de inkább nem is mentem bele a parttalan vitába.

Útvonal

Fórumok  »  TV & Audió  »  LCD TV topic (téma lezárva)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.