Hirdetés

2024. május 1., szerda

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  TV & Audió  »  LCD TV topic (téma lezárva)

Hozzászólások

(#19101) Khelben válasza nightshadow (#19100) üzenetére


Khelben
nagyúr

Egy általános tv-s topicban ezt is el lehetne mondani. De amikor valaki bejön és azt mondja, hogy konzolhoz alacsony válaszidejű lcd-t keres meg a fogyasztás miatt plazma kizárva, akkor csak az arckaparás marad...

(#19102) rasky


rasky
senior tag

LG Magyarország válasza: Az LM620S egy MCI 400-as panellal szerelt televizió, ami Trumotion 100Hz-nek felel meg.

Akkor csak 100 Hz-es. :)

[ Szerkesztve ]

(#19103) BeriHampeR válasza Khelben (#19101) üzenetére


BeriHampeR
aktív tag

A plazma Tv fogyasztása előnyösebb egy LCD-LED / LED tévével szemben? :Y

(#19104) StLui válasza BeriHampeR (#19103) üzenetére


StLui
veterán

Nem, csak értelmetlen foglalkozni vele, mivel óránként max 5Ft fogyasztástöbbletről van szó, ez 5000óra alatt 25000Ft, mennyivel is olcsóbb egy plazma mint egy hasonló tudású lcd?

[ Szerkesztve ]

Könyvelőirodába önállóan dolgozni tudó könyvelőt, bérszámfejtőt keresek Dunakeszire

(#19105) Johnny Cage válasza StLui (#19104) üzenetére


Johnny Cage
addikt

ott a pont.

(#19106) foxi69 válasza Rosep (#19099) üzenetére


foxi69
tag

Nekem 32-es van. Mit szeretnél tudni?

(#19107) fecus


fecus
őstag

Ezek most hasonló árban vannak:
Samsung UE32EH5300 113 900 Ft 3év
Samsung UE32EH5000 94 900 Ft 3év
LG 32LK530 94 900 Ft 2év

Segítsetek dönteni! :F

Olvasom a topic-ot, de mint a hely, mint a pénz korlátozott.

Köszi.

"Szörnyek léteznek, de túl kevesen vannak ahhoz, hogy igazán veszélyesek legyenek. Sokkal veszélyesebbek az átlagemberek, a funkcionáriusok, akik készek hinni és cselekedni anélkül, hogy kérdéseket tennének fel." (fordította DeepL ) - Primo Levi

(#19108) ginola válasza nightshadow (#19100) üzenetére


ginola
addikt

A plazma villogásáról nem is beszélve, párom 10 perc plazma nézése után könnyes szemekkel ott is hagyta ismerősöméknél a plazmát.

(#19109) peggu válasza aszamóca (#19085) üzenetére


peggu
csendes tag

Köszi hogy ilyen részletesen leírtad a probléma lehetséges okát.
De ha ennyire egyszerű lenne a probléma akkor nem kértem volna a segítségeteket.
A helyzet az hogy a barátomnak is LG tévéje van,csak az 3D és neki pillanatok alatt betölti a filmeket közel 430GB filmről van szó.Ezért zavar engem hogy 4 film ami még 20GB sincs közel fél percig tart.Én értem amit te leírtál és ha belegondolok igazad is van a sebességgel kapcsolatban,de akkor nálam mi ez a csiga lassúság? :U

(#19110) blakey válasza peggu (#19109) üzenetére


blakey
titán

Nem érzem vészesnek a 30 másodpercet, de ha teheted, akkor próbáld ki az ismerősöd anyagával hogyan boldogul és akkor több viszonyítási alapod lesz. Szerintem 30 sec. nem a világvége ha utána 2 órán keresztül nézed a filmet. :)

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#19111) #03969024 válasza fecus (#19107) üzenetére


#03969024
törölt tag

Ha tényleg olvasod a topikot, akkor tudod, hogy az LK530 még mindig "Best Buy". Ha tényleg vadi új, (nem bemutató darab), akkor én azt választanám.

(#19112) peggu válasza blakey (#19110) üzenetére


peggu
csendes tag

Igazad van mert tényleg nem vészes,csak számomra fura.
Végül is ha már betöltötte a filmet akkor valóban 2 óráig csak nézem.
Elsőnek az ismerősömét dugtam rá a tévémre és nála láttam hogy milyen hamar betölt ezért tűnt fel hogy az enyémen milyen lassú,tehát volt viszonyítási alap a két tévé közt.És kértem kölcsön még hármat semmi változás tök mindegy mit és mennyi film van rajta.

LG42LV4500 ez egy lassú tv,majd megszokom!!!

Köszönöm a segítségeteket.
:)

(#19113) dh66e válasza peggu (#19109) üzenetére


dh66e
veterán

Próbálj meg fw-t frissíteni hátha ez egy létező bug az lg ezen szériájának, esetleg érdeklődj az lg topicban is,de azért 30 sec nem olyan rossz persze mihez képest.Csatlakoztatva egy 1 terrás 2,5" wd vinyót(kb 800megányi anyaggal megpakolva) a tv-m kerek 15sec alatt tölti be.

aszamóca:
Ezt most viccnek szántad ? :Y
"mivel a TV USB2-es átvitele a szűk keresztmetszet"

[ Szerkesztve ]

(#19114) #75912448 válasza StLui (#19104) üzenetére


#75912448
törölt tag

Mértél mostanában fogyasztást? - mert én igen. Az idei LCD tévék 50" körül 70-80 wattot fogyasztanak 2D-ben, színhelyesre kalibrálva. 3D-ben ennél 10-30 wattal többet, a megnövelt háttérfénynek megfelelően. A plazma ennek minimum a dupláját eszi. Ezzel nem azt akarom mondani, hogy LCD-t kell venni, mindössze nem árt tisztában lenni néhány dologgal. Ez 1 dolog a sok közül, ami egyeseknek számít és az LCD javára dönt. Van másik 5, ami pedig a plazma javára és így tovább...

[ Szerkesztve ]

(#19115) gyuromoj


gyuromoj
veterán

Hali!

Mostanában tervezem hogy veszek egy 32"-42" TV-t, amit tudok monitornak is használni.
Ezen felül konzol lenne rákötve és a PC-ről menne rajta film is. Erre a felhasználásra milyen LCD TV az ajánlott, esetleg LED LCD TV?
A vásárlást apróról tervezem.
Előre is köszönöm a segítséget.

Üdv Gyuri :R

PSN: gyuromoj | R.I.P. Supernatural 2005.09.13.-2020.11.19.

(#19116) Logic83


Logic83
csendes tag

Sziasztok,
En is Tv vasarlas elott allok es erdekel, hogy ti mit ajanlanatok nekem:
Minimum 40", full HD, csak PC-rol hajtva(filmek+jatek). Semmi extra(3D, smart, ...) nem erdekel. Igazabol a legjobb ar/ertek erdekelne ebben a kategoriaban.

Valaszokat elore is koszonom.

(#19117) #03969024 válasza Logic83 (#19116) üzenetére


#03969024
törölt tag

Mondjátok, mi van a visszaolvasással? Naponta többen is felteszitek ugyanazokat a kérdéseket! Lustaság? Szerintem azok, akik fáradtságot nem kímélve válaszolnak nap, mint nap hozzáértéssel, (mondjuk Nightshadow) ennyit megérdemelnének.

[ Szerkesztve ]

(#19118) BBéci válasza Johnny Cage (#19077) üzenetére


BBéci
titán

Erről van szó. Minden egyéb csak mellédumálás, porhintés.
Aki valóban jó képminőségű tévét akar venni, emberi áron, rá sem néz a túlméretezett folyadékkristályos monitorokra. ;]

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#19119) BBéci válasza #75912448 (#19114) üzenetére


BBéci
titán

Mit értesz 50 körüli alatt? Például Samsungból, Sonyból 46 és 55 colos kapható, LG tévék méretei 47 és 55 col. Az 50-es plazmák beérik átlagosan 180-nal, az 55 colos EDGE LED-es LCD-k (Nightshadownál -ék :D ) 95-110 közötti teljesítményt vesznek fel. Ez még egy 100 wattos izzólámpánál is kisebb különbség. Nehogy már emiatt lemondjunk a lényegesen nagyobb kontrasztról, a nagyságrenddel kisebb válaszidőről, az összehasonlíthatatlanul mélyebb feketékről a jobb mozgásmegjelenítésről, mozgóképfelbontásról, a természetesebb, valósághűbb színvilágról, a crosstalk-mentességről.
Az utóbbi 9 évben rengeteg (40-45) tévé megfordult nálam, tapasztalatból beszélek.

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#19120) #75912448 válasza BBéci (#19119) üzenetére


#75912448
törölt tag

1 szóval sem mondtam, hogy bárki lemondjon a plazmáról, direkt írtam is. Ahogy az idei modellekről is, hiszen nagymértékű fogyicsökkentés tapasztalható.
Pl 47LM670 2D: 50W, 55LM760 2D 65W (az flatpanelshd 58W-ot mért!)

Mivel az LCD előnye ebben, és a villódzásmentességben kimerül, jelen esetben nincs is min vitáznunk :-) Mozizni vásznon kell, híradóra jó az LCD.

[ Szerkesztve ]

(#19121) BBéci válasza #75912448 (#19120) üzenetére


BBéci
titán

55LM960 volt nálam, profi kalibrálással nem ment 90 alá, inkább közelebb volt a 100-hoz, ezért az 58 wattot durvának tartom. Pontosan annyira, mint korábban az avforums VT50-re vonatkozó adatait.

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#19122) #75912448 válasza BBéci (#19121) üzenetére


#75912448
törölt tag

A 960-as valóban a nagyobb étvágyúak közé tartozik, 100-110 watt körüli, de más elven is működik, mint mezei led-es tsi. Szerintem a 100w körüli különbség általában megvan a két technológia hasonló nagyságú készülékei között, viszont a plazma rengeteg előnye kárpótolja ezt. Ha semmi mást nem nézünk, csak a mozgásmegjelenítést, már az is.

(#19123) StLui válasza #75912448 (#19114) üzenetére


StLui
veterán

ha 70-80 watt-nak a dupláját eszi a példádban a plazma, akkor 70-80Wh a többletfogyasztás, ez 10 óra alatt sincs 1kWh, tehát 10 óra alatt noncs 54Ft.

Könyvelőirodába önállóan dolgozni tudó könyvelőt, bérszámfejtőt keresek Dunakeszire

(#19124) bugizozi válasza StLui (#18788) üzenetére


bugizozi
őstag

Szia(sztok)!

Úgy néz ki, hogy a 40ES5500 lesz a befutó...ahhoz milyen fali tartót ajánlotok?

:R

VCP7-DCV, CCNA ||| Ami működik, ahhoz nem szabad hozzányúlni!

(#19125) BBéci válasza bugizozi (#19124) üzenetére


BBéci
titán

Magamnak ezt néztem ki, de bármelyik Vogel's jó választás.

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#19126) bugizozi válasza BBéci (#19125) üzenetére


bugizozi
őstag

És egy kicsit olcsóbb kategória nem felel meg a célnak? :B pl
:R

VCP7-DCV, CCNA ||| Ami működik, ahhoz nem szabad hozzányúlni!

(#19127) Buster17


Buster17
addikt

Hali!
Milyen TV-t ajánlotok használt árban ami még garis 50ezer körül?
Márka mindegy, leginkább full hd-s érdekel, mert "játékra" lenne használva leginkább. :)

Köszi előre is a válaszokat!

[ Szerkesztve ]

(#19128) HeavyToys


HeavyToys
senior tag

Sziasztok!

40-42 Colban szeretnék nézni valami Led-es LCD TV-t. Fontos lenne a képminőség és a fogyasztás, mivel tényleg nagyon sokat megy a tv.

Egy Panasonic TX-L42E5E az amit kinéztem, 150k.ért.

Hasonló, vagy olcsóbb árfekvésben mit tudnátok ajánlani?

Köszi előre is!

Üdv!

(#19129) BBéci válasza bugizozi (#19126) üzenetére


BBéci
titán

Megfelelhet a legolcsóbb párezer forintos is. A Vogel's a legjobb minőség, amit linkeltem az kihúzható, oldalra fordítható, alaphelyzetben falhoz simul, elfér a TV a vászon mögött.

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#19130) Catman


Catman
aktív tag

Sziasztok, tapasztalatokra lennek kivancsi, hogy melyik boltokban erdemes vasarolni? Ezt a LG 32LS5600-at nezegetem egy ideje, kerdes, hogy melyik boltbol lenne erdemes venni, ahol 110ezer alatt adjak? AVplanettol mar vettem porszivot, de egy TV azert mas kategoria, es a boltertekeleseknel azert vannak negativ velemenyek...

(#19131) Catman


Catman
aktív tag

Es meg egy kerdes. Mennyire fontos a 100Hz-es kepfrissites, ha sportmusorokat nem nez az ember? (Filmekben azert lehetnek gyors mozgasok...) Azt nezem, hogy a 32LS570S szinte ugyanaz, mint az LS5600, de 100Hz a kepfrissitese. Megerne vajon a 10-15ezerFt kulonbseget?

(#19132) nightshadow válasza Catman (#19130) üzenetére


nightshadow
veterán

Nekem is csak úgymond az AVPlanettel van tapasztalatom. Unokatesómék vettek ott kb. 5 éve egy tévét. Hazavitték s nem lehetett bekapcsolni a tévét, mert gyári hibás volt. Visszavitték, s egyből cserélték, az már hibátlan volt, s azóta is működik. Probléma akkor lehet, hogyha meghibásodik a tévé, mert ők csak bolti garanciát adnak, s ezért hozzájuk kell visszavinni a tévét, s ők intézik a szervizelést. Ezt viszont szerencsére nem kellett kipróbálniuk, hogy milyen, mennyi időt vesz igénybe, s hogyan történik.

Egyébként én még rátennék kb. +10k-át, s a 32LS570S-t [link] venném, ez a csúcs 2D tévéje az LG-nek. Ugyanis, bár vita van róla, de szerintem valós 100Hz-es.

[ Szerkesztve ]

(#19133) Johnny Cage válasza Catman (#19130) üzenetére


Johnny Cage
addikt

avplanet-et felejtsd el, tróger banda. nem véletlenül kering róluk annyi negatív vélemény a neten. inkább menj el egy megbízható boltba és fizess rá 5- vagy 10ezer Ft-al többet, de TV-t csak megbízható helyről vegyél (az sem véletlen, hogy az ilyen fél-illegális forrásokból annyival olcsóbb).

(#19134) Catman válasza Johnny Cage (#19133) üzenetére


Catman
aktív tag

Az aqua is szurkeimportos? Ha igen, akkor marad az edigital, mediamarkt, stb...

Ha viszont csak ezeknel erdemes venni, akkor valoszinuleg ls5600 marad. Mar azzal is tullepem a felallitott keretet. :) Egyebkent miben nyilvanul meg a 100Hz elonye? Neten van olyan oldal, ami bemutatja a kulonbseget? Nem az elmeletre gondolok (olyat rengeteget talaltam), hanem pl. ahol a ketfajta TV keprol van osszehasonlito foto...

(#19135) Omega81 válasza Omega81 (#18819) üzenetére


Omega81
senior tag

Vettem az Intersparban 13- ért egy FullHD ORION lejátszót, ami az ég világon mindent visz, plusz 2000- ért egy aranyozott végű HDMI kábelt. Problem solved. :P

értékelt üzletek: 42+ 0-

(#19136) dh66e válasza Omega81 (#19135) üzenetére


dh66e
veterán

Az élet szép! :DD

(#19137) BBéci válasza Catman (#19134) üzenetére


BBéci
titán

Mivel a 100 Hz előnye a mozgóképfelbontásban mutatkozik meg, fényképet nem érdemes készíteni róla. Szerintem már 2 évvel ezelőtt is nagy butaságot követett el, aki 50 hertzest vett, ma meg egyenesen eszement ötlet, ha filmeket és sportközvetítéseket is néz rajta az ember, nem csak játszik.

Az a lényeg, hogy hivatalos hazai importőr által kibocsájtott garancialevél legyen a tévéhez, ne a bolthoz, hanem márkaszervizhez fordulhass, ha baja lesz!

[ Szerkesztve ]

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#19138) aszamóca válasza nightshadow (#19132) üzenetére


aszamóca
aktív tag

Probléma akkor lehet, hogyha meghibásodik a tévé, mert ők csak bolti garanciát adnak, s ezért hozzájuk kell visszavinni a tévét, s ők intézik a szervizelést. Ezt viszont szerencsére nem kellett kipróbálniuk, hogy milyen, mennyi időt vesz igénybe, s hogyan történik.

Rokonságban volt egy Samu úgy két éve. Nem érzékelte a táv jeleit.
Bejelentették, másnap kijöttek, elvitték, és két nap múlva, megjavítva visszahozták nekik. (pcdreamshop)

[ Szerkesztve ]

Nem, nem hangfalnak hívják, gyűjtőnéven hangsugárzónak. A hangfal egy valamekkora tetszőleges geometriájú lapba épített hangszóró.

(#19139) BBéci válasza aszamóca (#19138) üzenetére


BBéci
titán

Az egy elismerten normális cég és a tévé hibája piti lehetett. A másik bolttal járt úgy haverom, hogy 5 hét "javitási idő" után inkább visszakérte a készülék árát. Azt sem tudták megmondani, mikor érkezik vissza a külföldi szervizből.

[ Szerkesztve ]

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#19140) Ed Parker válasza BBéci (#19119) üzenetére


Ed Parker
nagyúr

Nálam is az 50" VT30 170-200W között ugrál világitástól függően, a Sony 40" LCD úgy 70W körüli, mindkettőnek szeretem a képét, de a plazma azért más világ.
A Sony tv műsorra kiváló, az sd műsorok jobban néznek ki 40"-on.

VT5-ösből nem kapsz?

(#19141) BBéci válasza Ed Parker (#19140) üzenetére


BBéci
titán

Akkor néz ki jobban 40 colon, ha messziről szemléled. ideális távolságból rosszabb, az SD adás, mint plazmán.

Folyton tologatják, halogatják, most szabadságon van az illetékes. Jövő hétre ígérték, de ez megy két hónapja.

[ Szerkesztve ]

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#19142) Ed Parker válasza BBéci (#19141) üzenetére


Ed Parker
nagyúr

Tulajdonképpen igen, kb 3,5m-rôl nézzük és onnan pont jó.

Most akkor vt5-öst vagy vt50-est kapsz nemsokára?

[ Szerkesztve ]

(#19143) BBéci válasza Ed Parker (#19142) üzenetére


BBéci
titán

Az a modell nem kapható Európában.

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#19144) Ed Parker válasza BBéci (#19143) üzenetére


Ed Parker
nagyúr

Pedig pont a prohardver-en olvastam a hírt, hogy drága lesz.

(#19145) BBéci válasza Ed Parker (#19144) üzenetére


BBéci
titán

Ha lesz, ki tudja?

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#19146) kemalboy01


kemalboy01
tag

Sziasztok!

Lg 42lm760s 660s között vacilálok.nem tudom hogy megéri-e az árkülömbséget a760s...Kíváncsi lennék a véleményetekre...Előnyökre-hátrányokra stb.

(#19147) kisgyerek85


kisgyerek85
senior tag

Sziasztok!

Még a múltkor érdeklődtem itt fali konzollal kapcsolatban, de nem érkezett rá válasz, viszont találtam egy megfelelőt számomra.
[link]

Van egy ilyen része a leírásnak
Faltól való távolság: 9,6-45,6 cm

Na ezt ki, hogy értelmezi? Én úgy, hogy a tartó közepe a max méret ha teljesen ki vannak egyenesítve a karok. Hívtam az eladót telefonszámot ezt leegyeztetni, de kétszeri próbálkozásra sem vettem fel. (mégcsak nem is egy napom hívtam) Aztán máshol nem is találtam ilyen konzolt, így itt vettem meg kérdezés nélkül, futárral.

És a méret az én számításaim szerint a valóságban 40-40,5cm. + még az is feldühített, hogy a 10m-es hdmi kábel ami szintén itt vásárol semmi képet nem ad :N

Úgy néz ki, olyan konzol nem nagyon létezik ami nekem kéne, vagyis egyet találtam, de az meg már olyan árban van, hogy nincs szívem kiadni ennyit érte. Ismerőssel már majdnem csináltattam konzolt, de gyorsan lemondtam, mert rátaláltam erre. Inkább ne keresgéltem volna a neten :W

szerk: most olvasom vissza a régebbi postomat, és az a lényeg nálam, hogy oldalfalra menne, ezért 90 fokba mindenféleképpen ki kell hogy forduljon. Tv-t lemértem vásárlás előtt és 1-1,5 cm- rel kevesebbet mértem a közepéig mint a konzolnál a max faltól való távolság.

[ Szerkesztve ]

(#19148) ThorsHUN


ThorsHUN
őstag

Ide is:

Sziasztok!

Nagy problemam van, hatha valakinek van valami otlete, tud segiteni...

Van egy ket honapja vasarolt samsung 40es6100-as TVm, meg egy 1,5 eves fiam. A ketto kombinaciojabol egy oraja van egy masfel eves fiam meg egy osszekarcolt kepernyoju TVm...

Van megoldas a panelen levo karcok eltuntetesere?
Pls help!

(#19149) Ed Parker válasza ThorsHUN (#19148) üzenetére


Ed Parker
nagyúr

Karc és Karc között is van különbség.
Függ attól is hogy milyen mély.
Hívd fel a samsungot hogy van e erre valami tippjük.
Azt is jó volna tudni az LCD előtti műanyag lapot karcolta meg vagy magát az LCD panelt?

Azért másfél éves gyereket még nem nagyon kellene őrizetlenül hagyni, nagy értékű cuccok mellett.

(#19150) ThorsHUN válasza Ed Parker (#19149) üzenetére


ThorsHUN
őstag

Nem lattam a karcot, a samu szerviz (2 Bp-i) azt mondta, hogy panel csere. Azt mondtak nincs semmi a panel elott, egybe van epitve a panellel.
Namost en nem ertek hozza, tenyleg igy lehet?:S

(kb 5 masodperc, egy atoltozesnyi ido alatt sikerult a kissracnak veghezvinni a dolgot. A masfel eves gyerek meg sajnos mar onjaro tipus, de lehet beszerzek valami lancot... grrr

Útvonal

Fórumok  »  TV & Audió  »  LCD TV topic (téma lezárva)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.