Hirdetés

2024. május 1., szerda

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  TV & Audió  »  LCD TV topic (téma lezárva)

Hozzászólások

(#18551) flash- válasza Tecsa (#18540) üzenetére


flash-
veterán

lehet hogy csak ennyit bir a sokak által istenitett samsung világmárka?

"Embrace our fellow man, no longer vilified"

(#18552) Tecsa válasza flash- (#18551) üzenetére


Tecsa
aktív tag

4 éves TV egyszer csak bamm, negatív lett a képe. Kicsit nagyon idegesítő, mert így nem csak a TV-met hanem a gépemet is kb használhatatlanná tette. Mert így most a monitoromból lett TV, a monitor meg egy 15"-os CRT, ami úgy masszírozza a szemem, hogy megőrülök.

Én csak elmondom a véleményem, nem értek hozzá, bár úgy látom az itt nem követelmény!

(#18553) Rellind


Rellind
senior tag

Sziasztok.

81-94 cm átmérőjű led tv-t vennék.

Amire kellene,krítériumok:
-tv2,retekklub,M1(Digitv)
-feliratos HD filmek (mkv) nézése USB-ről
-Garancia legalább 2 év
-FullHD
-nem baj ha 100hz-es
-Energiatakarékos A (esetleg B kategória)
-Ár: <100ezer ft (vagy körül)
Márka majdnem mindegy.

Visszaolvastam kb 200.hszt, de csak egyben találtam ilyen ajánlást, de azok valahogy nem jöttek be.
Köszönöm a segítséget. :R

[ Szerkesztve ]

(#18554) Tomekk. válasza Jazz (#18549) üzenetére


Tomekk.
aktív tag

A 100Hz inkább HD sportközvetítésekhez jó, de azoknál szinte elengedhetetlen, mert az elmosódást jelentősen csökkenti, ez tény. És sportnál nem lesz szappanopera hatás, csak filmeknél.

(#18555) SamS20


SamS20
senior tag

üdv
a következő problémám áll fent ami igen csak zavaró.

vettünk egy tv-t nekem amit használok tv-nek, monitornak, konzolnak. (LG 32LK450)

a probléma az hogy miután megvettük a tv-t a többi tv-n (3db) nagyon rossz a kép. Egy ismerős, és több szakember is azt mondta hogy földhurkot kell venni (vettünk is)
Be lett szerelve a bejövő főkábelre.

A probléma a következő, ha megy a tv(akármilyen formában, monitor/konzol/gép) akkor máshol tökéletes a kép. Ha viszont kikapcsolom akkor eszméletlen csíkos minden (földhurok ellenére is)
Ha a gépet kikapcsolom és utána a tv-t is akkor jó az adás ha vissza kapcsolom akkor ismét rossz (a rossz adást úgy kell érteni hogy a másik 3-on)

nem tudom mi tévő legyek, és hogy mi okozhatja a problémát.

Személy szerint VGA-ra gyanakszom mert amikor kihúztam a DVI-HDMI kábelt a tv-ből miközben be volt kapcsolva (megjavult a kép a többi tv-n)
Egyik ismerősöm tápra is gyanakszik.

Másnak valami ötlet, vagy találkozott már ilyennel ?

(#18556) fecus


fecus
őstag

Nagymamának 82-es LCD-t szeretnék venni. Egy T-home IPTV végén lesz, tehát nagyjából monitor funkció. Az alábbi típusokat dobta ki az AVPlanet 100eFt alatt:
1, LG 32LK430 Full HD LCD televízió
2, Sharp LC-32SH340E Full HD LCD televízió
3, Panasonic TX-L32UX3E Full HD LCD televízió
4, Philips 32PFL4606H Full HD LCD televízió 32"
5, Samsung UE32EH5000 Full HD LED LCD televízió

2 kérdés:
Megbízható-e az AVPlanet?
Mi van a pixelhibával, ha az ember így vásárol és az AVPlanetnél van-e valami pixelgarancia. (Kerestem az oldalon, de nem lelem)?

"Szörnyek léteznek, de túl kevesen vannak ahhoz, hogy igazán veszélyesek legyenek. Sokkal veszélyesebbek az átlagemberek, a funkcionáriusok, akik készek hinni és cselekedni anélkül, hogy kérdéseket tennének fel." (fordította DeepL ) - Primo Levi

(#18557) aszamóca válasza SamS20 (#18555) üzenetére


aszamóca
aktív tag

Nem tudtam, hogy földhurkot már venni is lehet? :C
De komolyra fordítva, pont hogy a földhurok elkerülése a cél. A bibi a számítógép tápellátásában van valószínűleg. Ezért ajánlották a [link] földhurok leválasztót. Érdemes lenne megnézni, hogy az ámítógép hálózati dug-aljában, megvan e a védőföldelés?

Nem, nem hangfalnak hívják, gyűjtőnéven hangsugárzónak. A hangfal egy valamekkora tetszőleges geometriájú lapba épített hangszóró.

(#18558) BBéci válasza Jazz (#18549) üzenetére


BBéci
titán

Teljes mértékben igaza van Nightshadow kartársnak, az 50 hertzes tévék ma a kínálat legalját képviselik, mind képminőség, mind más egyéb szempontokból.
Az interpolálás a lényeg, attól lesz az eredetileg 300 soros mozgóképfelbontásból, tehát az életlen, elmosódott vacakból nézhető kép.
Az igaz, hogy a hibás, rossz interpolálás ront a képen, de az nem jellemző, sőt, elenyésző esetben fordul elő. Számomra a 100 Hz is kevés, legszívesebben 200, vagy még magasabb hertzes tévét nézek.

(#18556) fecus
Nagyjából tökmindegy, melyiket veszed, még a full HD sem fontos.
A többit kérdezd meg telefonon az említett cégtől.

[ Szerkesztve ]

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#18559) Jégtörő válasza fecus (#18556) üzenetére


Jégtörő
aktív tag

Sharp-ot ajánlom, nagyon jó paneleket használ.
Minden tuner, ami kell van benne, és még CI+ is ami a fizetős, tv csatornákhoz elengedetlen, úgy nem kell set top box hanem csak egy kártya, Upc szolgáltató is támogatja, mindig tv is, digihez meg azt hiszem nem kell semmi sem.

[ Szerkesztve ]

(#18560) Rellind válasza Rellind (#18553) üzenetére


Rellind
senior tag

Ez itt? 32EH5000 Van ilyen valakinek? Megy rajta az mkv? :F

(#18561) SamS20 válasza aszamóca (#18557) üzenetére


SamS20
senior tag

a bibi egy kis tesztelgetés után úgy tűnik pontosabban a VGA-ban lesz.
Mivel hogy a vga-n csak DVI csatlakozó van a tv-be pedig HDMI megy(DVI-HDMI kábellel), úgy gondolom hogy a (probléma csak akkor lép fel ha a gép megy de a tv ki van kapcsolva) gép próbálja a tv-re kivinni a jelet csak ugye az nincs bekapcsolt állapotban de áram alatt van, és emiatt a tv kábelen keresztül bezavarja a többi tv-t.

DVI átalakító -> RGB (gép) -> RGB(tv) ezzel a módszerrel pl ha a gép ment, és ki be kapcsoltam a tv-t akkor is normális maradt az adás a többi tv-n. ugyanúgy ha ment a gép ha nem.

Ezért úgy gondoltam hogy a problémámat megoldhatná egy esetleges VGA vásárlás aminél HDMI-HDMI kábellel lenne az össze köttetés gép-tv között :)

(a jelenlegi vga-n csak DVI csatlakozó van, a tv-n pedig csak RGB,és HDMI)

nincs védő földelés, az egész lakásban

[ Szerkesztve ]

(#18562) nightshadow válasza fecus (#18556) üzenetére


nightshadow
veterán

Az AVPlanet bolti garanciát ad, nem hivatalosat. 100k-ért már kapsz hivatalos garanciával 32"-es tévét.

Richie146 lejátssza az mkv-ét, manual 148-ik oldal: [link]

[ Szerkesztve ]

(#18563) SamS20


SamS20
senior tag

pontosabban abban a konnektorban nincs védő földelés ahova a gép van dugva meg a tv.

(#18564) szacsee


szacsee
nagyúr

Sziasztok!

A közeljövőben LCD TV-t szeretnék venni. LED TV előnyben, viszont nem tudom milyet vegyek. Elsődlegesen PC játék és TV / filmnézésre lenne.
PC játék miatt jó lenne minél kisebb input laggal és utánhúzással rendelkező modell.
Mindig TV lenne vele nézve, de itt a képminőség annyira nem fontos.
3D nem kell, ha van nem baj.
USB-ről viszont jó lenne, ha vinné a filmeket, képeket... igaz csak telóról / kameráról lenne pár dolog nézve vele.
Milyen TV-t ajánlatok a mostani TV-k közül?
Samuról azt olvastam, hogy a panellottó miatt nem biztos, hogy megéri megvenni, mert van a *VA paneleknek némi utánhúzása. LG alsó kategória szintén panellottós...
Panát nem ismerem, de igazából nem tudom mennyire gáz pl egy "alsóházas" készülék... pl 42LK450.
Egy szimpatikus helyi boltban rákérdeztem ezekre és a srác kapásból a samu egyik felsőkategóriás készülékét ajánlotta. Gyönyörű képe volt meg minden, de mikor a laggra kérdeztem azt mondta, hogy abszolút nem laggol.... szépen viszi a filmeket laposról wifi-n keresztül.... :W ennyit a tájékozódott eladókról. :DDD
Ár 100-150000 Ft-ig, de ha picit drágább az sem gond. 40-42"-os méretben létezik TV ami megfelel az elvárásomnak?

(#18565) #03969024 válasza fecus (#18556) üzenetére


#03969024
törölt tag

Most Samut és LG-t is kaphatsz jó áron a TESCO-ban (~90k), az általad említett boltra sok a panasz... Fogj egy pendrive-ot, tégy rá egy-két tesztfilmet, aztán irány a bolt! A nagyoknál bizonyosan kipróbálhatod, de ne bízz az ottani forrásokban, főleg az antennájukban!

(#18566) Rellind válasza nightshadow (#18562) üzenetére


Rellind
senior tag

Köszönöm.
Ma kipróbáltam a MM-ben,nagyon tetszett,vittem mkv filmeket 720,1080-at is. Egy valami azonban még visszatart, hogy megvegyem. A felirat túl kicsi és nem tudtunk rájönni hogy lehet megnövelni a betűméretet... Valaki tudja esetleg? :F

(#18567) Sz.Miki


Sz.Miki
őstag

Tervezem 24" tv vásárlását a konyhába, az lenne a kérdésem melyik márkát ajánljátok, mikre kell odafigyelni ebben a kategóriában? Pc-re nem lesz kötve csak kábeltv adások fognak menni rajta (t-home digitális). Ami fontos, jó betekintési szögek, szép fekete színek, és lehetőség szerint éles kép. Tudom, nem fog minden teljesülni, de hátha :)

(#18568) Jégtörő válasza szacsee (#18564) üzenetére


Jégtörő
aktív tag

Sharp Aquos tv ben lévő x-gen panel a legjobb. Felső kategóriás panel, de ha szerencséd van sikerül jó áron hozzájutnod.

(#18569) alázógyík


alázógyík
őstag

Sziasztok!

Eladó LCD-t keresnék 26-32" körüli méretben.
Ha valaki tud közületek egy jól működő, max. 3 éves tv-t, jelezzétek p.ü.-n. :R

(#18570) BBéci válasza Rellind (#18566) üzenetére


BBéci
titán

Némelyik tévé tud méretet változtatni, de külső médialejátszóval összehasonlítható képességeket egyiktől se várj.

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#18571) fecus


fecus
őstag

Köszönöm mindenkinek. Akkor pendrive+akciókeresés a nagy boltokban.

"Szörnyek léteznek, de túl kevesen vannak ahhoz, hogy igazán veszélyesek legyenek. Sokkal veszélyesebbek az átlagemberek, a funkcionáriusok, akik készek hinni és cselekedni anélkül, hogy kérdéseket tennének fel." (fordította DeepL ) - Primo Levi

(#18572) nightshadow válasza Jégtörő (#18568) üzenetére


nightshadow
veterán

Sharp Aquos tv ben lévő x-gen panel a legjobb. Felső kategóriás panel

Hát nem tudom, itt van egy teszt a Sharp LE830-as felső kategóriás tévéről. Hogy őszinte legyek, nem vagyok tőle elájulva: [link]

[ Szerkesztve ]

(#18573) Jégtörő válasza nightshadow (#18572) üzenetére


Jégtörő
aktív tag

Én sem vagyok elájulva az RGBY paneljeitől, de az X-gen RGB a legjobb panel.

(#18574) BBéci válasza nightshadow (#18572) üzenetére


BBéci
titán

Ezt is linkelhetted volna! :K

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#18575) boba6


boba6
aktív tag

monitoros topicban nem tudtak hozzászólni hátha ide jobban vág
tudtok olyan monitor vagy TV-ről ami újonnan kapható és:
23-27"
1920x1080
24Hz-et tud
analóg+DVB-T tuner
DVI/HDMI
IPS vagy VA panel
köszi :R

... "Have you tried turning it off and on again?" .... "Is it definitely plugged in?" ... • • • • • • • • • • • • ha nem kapsz választ 24 órán belül, emlékeztess!

(#18576) aszamóca válasza SamS20 (#18563) üzenetére


aszamóca
aktív tag

Az nem túl jó dolog, ugyanis a kapcsolóüzemű tápoknak szüksége van a védőföldelésre.
Nem ráz a kasztni? PC-k háza védőföld nélkül, a kapcsolóüzemű táp miatt a bemenő effektív fesz felén van! + potenciálkülönbség is van, ami ugye a galvanikusan csatolt elemekre, így a képkártyára is igaz.

[ Szerkesztve ]

Nem, nem hangfalnak hívják, gyűjtőnéven hangsugárzónak. A hangfal egy valamekkora tetszőleges geometriájú lapba épített hangszóró.

(#18577) bla255


bla255
csendes tag

Vettem az elmúlt héten egy LG 47LM669S TV-t, és az a gondom, hogy a beépített USB-s lejátszásnál alul-felül ottvan a fekete csík(Blu-ray mozis filmek 1920x800as felbontásnál pl., de 1920x1080 és 1280x720nál nem) és a TV szoftverében csak TVcsatornák bemenetnél tudok nagyítani, fájl lejátszásnál nem lehetséges kinagyítani a TV teljes képére.

Az a kérdésem, hogy egy Médialejátszóval meg tudom-e azt oldani, hogy a lejátszott fájlokat tudjam teljes képernyőn nézni segítségével? Válaszokat előre is köszönöm.

[ Szerkesztve ]

(#18578) BBéci válasza bla255 (#18577) üzenetére


BBéci
titán

Több médialejátszó képes ilyesmire, de inkább a tévékre szokták bízni. Viszont rettentő nagy butaság a film eredeti felbontását és képarányát megváltoztatni. Minőségromlással és csonkolással, képtartalom vesztéssel jár, melyek kerülendők.
Szokj hozzá a fekete csíkokhoz, az szervesen hozzátartozik a mozifílinghez és ne nagyíts!

[ Szerkesztve ]

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#18579) szacsee válasza Jégtörő (#18568) üzenetére


szacsee
nagyúr

Köszönöm a választ!
Nincs HC FPS-ező szemem, hogy a legkisebb után húzást is észrevegyem, autós játékokat játszanék vele... leginkább szimulátor, és néha pár FPS.
Ha ilyen ára van a TV-nek ami nem laggol, akkor nem kell. :DDD
Esetleg más alternatíva, ami megfelelne az elvárásoknak?
Ha pár modellt felsorolnátok, ami Euronics-ban is fellelhető pl nem lenne rossz.
Helyi kisebb boltokon kívül még talán 70km-re levő Saturn ami említésre méltó ahol meg tudom venni a TV-t.
Régebben az LK450-es szériát ajánlották a topikban, ami olcsóbb... gondolom nem is olyan szép a képe, mint a felsőbb kategóriának.
Nézelődni hogy érdemes áruházakban? PL ugyanaz a jelfolyam megy mindegyik TV-re, vagy a csúcsokra BD-t vagy más demót küldenek? Pendrive-al tesztelni lehetne a képminőséget talán és lapossal a laggot... ha megengedik.
Pár típust az idei és talán a tavalyi felhozatalból írhatnátok. Köszönöm! :R

(#18580) szacsee válasza Jégtörő (#18568) üzenetére


szacsee
nagyúr

Dupla lett bocsánat!

[ Szerkesztve ]

(#18581) Jégtörő válasza szacsee (#18579) üzenetére


Jégtörő
aktív tag

x-genes sharp pont150 egyébként, de mindenkinek más a jó. Menj el az Euronics-be ott sok van kitéve, ha tetszik egy sony vagy sharp, akkor nyugodtan megveheted a 110 ezrest is belőlük nem fogsz csalódni, nem nagyon van különbség a 150 ezressel szemben. Jó japán gyártók.

(#18582) BBéci válasza Jégtörő (#18581) üzenetére


BBéci
titán

Kezdem azt hinni, valami erős Sharp érdekeltséged lehet.
Reméljük nem lesznek igazak a hírek, amelyek a Sharp tévégyártásból való kiszállásáról szólnak!

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#18583) Jégtörő válasza BBéci (#18582) üzenetére


Jégtörő
aktív tag

Semmi érdekeltsége, sincs, csak nekem a sony meg a sharp képe az igazi, ips panel nem jön be, a samsung mögött meg több a marketing mint a minőség.

(#18584) BBéci válasza Jégtörő (#18583) üzenetére


BBéci
titán

A Sonyt még megértem, de a Sharpot...

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#18585) Jégtörő válasza BBéci (#18584) üzenetére


Jégtörő
aktív tag

Nem vagyunk egyformák. Sonyban is az a jó amiben sharp panel van.
Nekem ex700 am van.

(#18586) BBéci válasza Jégtörő (#18585) üzenetére


BBéci
titán

Nincs bajom a Sharp tévékkel, de mostanában még az LG-k is jobbak náluk.
A Sharp 830 után LM960 jött, most HX850 van nálam.

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#18587) humax válasza BBéci (#18586) üzenetére


humax
senior tag

szia
ugye jobbak a sony lcd tv az sd adas szempont bol?
en ugy eszre vettem.

Elnézést kérek a rossz magyar írásomért, külföldi vagyok

(#18588) BBéci válasza humax (#18587) üzenetére


BBéci
titán

Nem törvényszerű, amiket láttam, azok közül nekem kevésbé tetszettek a Sharpok.
A 635 kivételével, minden márkából csak a legfelsőbb kategóriájúakat néztem.

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#18589) Geri89


Geri89
aktív tag

Sziasztok! Adott egy tóToshiba 40LV733G LCD TV, amin van USB csatlakozó, ám ez csak képeket és zenéket kezel. Az lenne a kérdésem, hogy valahogyan megoldható, hogy filmeket is le tudjak játszani pendrive-ról? Előre is köszi a segítséget!

(#18590) dh66e válasza Geri89 (#18589) üzenetére


dh66e
veterán

Persze ha veszel hozzá egy külső médialejátszót. :)

(#18591) Geri89 válasza dh66e (#18590) üzenetére


Geri89
aktív tag

Az nyilvánvaló :) Valami olyasmi megoldásra gondoltam, mint régebben LG és Samsung esetében, hogy valahogyan "okosítható"-e az USB rész ;)

(#18592) dh66e válasza Geri89 (#18591) üzenetére


dh66e
veterán

Ok de azok azért voltak okosíthatóak mert alapból benne volt a tv szoftverében a lejátszóprogram csak le volt tiltva.
Amennyiben be tudnál lépni a szervízmenübe rögtön kiderülne hogy van e ilyen opció letiltva,de továbbra is azt mondom hogy ha nem csak divx-et szeretnél nézni akkor vagy tv-t cserélsz vagy veszel újonnan10k egy mindenevő kínai masinát.

(#18593) Geri89 válasza dh66e (#18592) üzenetére


Geri89
aktív tag

épp ez a kérdésem,hogy ez okosítható-e. szerviz menühöz kerestem írásokat,ám azok alapján nem sikerült belépnem.. van még itt valakinek ilyen TV? :)

(#18594) dh66e válasza Geri89 (#18593) üzenetére


dh66e
veterán

Egy próbát megér,de ne nyomkodd szanaszét mert szerviz lesz belőle..[link]

[ Szerkesztve ]

(#18595) dh66e válasza dh66e (#18594) üzenetére


dh66e
veterán

Lejárt a szerk időm,közben ezt találtam még neked amit egy (Toshiba 40LV733G) tulaja írt az AV fórumra.Ezek szerint viszont nincs filmlejátszási lehetőség ő is azt keresett.

"Hátha valakinek jól jön.
Toshiba szerviz menü:
Google szerint: 3xmute a távon, és a 4.mute nyomással egyszerre a TV-n a menü gomb.
Valóságban: 2x mute gomb (vagy kettőnél több az mindegy) és a TV-n a menü 5mp-en belül.
Sok okosság nincs benne, de legalább tudom hogy új a gép :-)"

(#18596) -HajTömeg-


-HajTömeg-
őstag

Sziasztok.
Abszolute laikusként lenne pár kérdésem.
Mivel a régi tévém kezdi megadni magát,szeretnék egy újat, amit falra tudok tenni.
Tévézésre és kevés film (havi kb 3) nézésére használnám, egyetlen fontos dolog lenne, USB-ről tudjon lejátszani, nekem ez a legkényelmesebb.
Méretre kb 80cm elég, 2m-ről fogom nézni.
Kb. ennyi.
Se konzol nem lesz rákötve, se hiperszuper hangzás nem kell.
Tudnátok ajánlani pár készüléket? Minél olcsóbb,annál jobb :D
Illetve két kérdésem lenne.
Barátaimnál tapasztaltam,hogy ezek a lapos tévék valamiért picit lassabban váltanak csatornát,gombnyomás után várni kell 1mp, ami nekem baromi idegesítő, ez mennyire jellemző,illetve mi mutatja a tévé adatai közt,hogy ilyen lassan kapcsol? :) (semmi?)
A másik,hogy valamiért sokszor ezeken a tévéken pixeles a tévé adás.
Gondolom,hogy Blueray filmek gyönyörűek,de a tévé adás miért ilyen?
Ha van még valami amire érdemes figyelnem,azt is szívesen fogadom!
:R

[ Szerkesztve ]

Alias: Júzer error

(#18597) BBéci válasza -HajTömeg- (#18596) üzenetére


BBéci
titán

2 méteres nézési távolsághoz én legalább 46 colos tévét vennék, de az 50-es sem lenne túlzás.
Mindegyik lapostévé lassabban vált csatornát, mint a régi CRT-k, ezen segít, ha a számgomb után entert nyomsz. Mellesleg pár nap alatt meg lehet szokni a lassúságot, utána észre sem veszed.
Ha 1920x1080-as tévén 720x576-os adást nézel, az bizony nem mutat túl jól, ez van.
Blu-ray!

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#18598) vlevi válasza -HajTömeg- (#18596) üzenetére


vlevi
nagyúr

"tévé adás miért ilyen?"
adás és adás között óriási a szórás. Egyik dolog az, hogy az analóg sugárzású csatornák képminősége eleve vacakabb, mint ugyanannak a csatornának a digitálisan sugárzott változata. Pl. retekklub, a upc-n jön analóg és digitálisan is, elvileg mindkettő ugyanaz az SD felbontás, de analógban nagyon tré. Digitálisan viszont elfogadható, némely műsor (főleg az újak) már-már szépnek mondható. Viszont a harmninc-negyvenéves-ötvenéves filmek, akármit csinálnak vele, részletszegény, homályos, satöbbi. Akkor jó volt, de mostmár, a 3-4x akkora felületű tévéken csúnya a kép.
A következő lépcső természetesen a HD adás. Már persze, ha HD-t adnak rajta, nem úgy, mint tegnap az AXN HD. valami star trekes sorozat ment, de ők ilyenkor a 16:9-ben adják, de csak a közepére, szélen fekete csík. Viszont már eleve a film is szélesvásznon volt, de 4:3-ban, szóval alulfelül is volt csík. Marhajó, lett a 101 helyett egy 55 centis, fullhd tévém :DDD :W

(#18599) Geri89 válasza dh66e (#18595) üzenetére


Geri89
aktív tag

A Wiki-s leírást én is megtaláltam, ám azzal a módszerrel nem sikerült belépnem. Most nem vagyok otthon, de amit lesz rá lehetőségem megpróbálom ezt a második leírást :) Nagyon gyakran úgysem néznék filmet TV-n, arra pedig akkor jó lesz a laptop+hdmi kábel, ha így nem oldható meg a dolog!

Köszönöm a segítséged! :R

(#18600) -HajTömeg- válasza BBéci (#18597) üzenetére


-HajTömeg-
őstag

Az az igazság,hogy az ár elég fontos szempont.
Nem központi jelentőségű nálam a tévé,de persze jó,ha jó :D
Ezért maradnék max 80 centisnél.
MOndjuk,hogy LCD vagy Led vagy Plazma,még ezt se döntöttem el,mert ember legyen a talpán aki ebből az iszonyat információ mennyiségből,ami a neten van,ki tudja bogarászni,hogy melyik a számára ideális :)
Esetleg olyan tanácsnak örülnék,hogy van-e márka,amit kerüljek,mert valamiben gyengébb?

Vlevi

Elég elkeserítő,hogy veszek horror áron egy új tévét és a tévéadás nagyrésze rosszabb lesz,mint volt :)
Ráadásul imádom a régebbi filmeket (értsd 80-es évek) , szóval különösen örülök neki,hogy azok is rosszabb minőségűek lesznek,mint a régi tévémen :(
NIncs erre valami állítási lehetőség?
Hogy kisebb képen,de jó minőségben nézzem ezeket?

:R

Alias: Júzer error

Útvonal

Fórumok  »  TV & Audió  »  LCD TV topic (téma lezárva)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.