Hirdetés

2024. május 1., szerda

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  TV & Audió  »  LCD TV topic (téma lezárva)

Hozzászólások

(#19801) nightshadow válasza KisApám (#19800) üzenetére


nightshadow
veterán

LCD: Samsung 46ES6100 [link] árak: [link]

Plazma: 42ST50 [link] árak: [link] (46"-os plazma idén nincsen, csak 50"-51"-es)

[ Szerkesztve ]

(#19802) KisApám


KisApám
addikt

Ha meg 40-es, akkor talán ez is megtenné: Samsung UE40ES6710S

[ Szerkesztve ]

̿ ̿ ̿ ̿ ̿'\̵͇̿̿\з=( ͡ °_̯͡° )=ε/̵͇̿̿/'̿'̿ ̿ ̿ ̿ ̿ ... ... Memento Mori

(#19803) BBéci válasza Daffni2 (#19797) üzenetére


BBéci
titán

Szintén Gaggia Classic, Ascaso darálóval. :K
Fel kellene világosítani a Szarvasi tulajokat, hogy azokkal nem lehet eszpresszót készíteni.

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#19804) KisApám válasza BBéci (#19803) üzenetére


KisApám
addikt

INNEN lehet válogatni.
Igaz, használtak, de garival, felújítottan.
Viszont CLASSICot nem láttam itt.

̿ ̿ ̿ ̿ ̿'\̵͇̿̿\з=( ͡ °_̯͡° )=ε/̵͇̿̿/'̿'̿ ̿ ̿ ̿ ̿ ... ... Memento Mori

(#19805) BBéci válasza KisApám (#19804) üzenetére


BBéci
titán

1. Automatát semmi szín alatt nem vennék.
2. Gaggia Classic gépem még csak másfél éves, jó ideig nem szándékozom lecserélni.

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#19806) korikmate válasza BBéci (#19803) üzenetére


korikmate
tag

Fel kellene világosítani BBéci-t, hogy nem mindenkinek van (sőt inkább szinte senkinek nincs) ~100e forintja egy kávéfőzőre + még ~40e darálóra :W ! Ráadásul a kijelentést is cáfolnám. Ittam már félmilliós gépből szar kávét, de ittam már "kotyogósból" is mennyeit.

[ Szerkesztve ]

(#19807) Bacy85


Bacy85
csendes tag

Sziasztok!

Nos! Milyen meglepő, LEd tv-t szeretnék venni, de minél több emberrel beszélek\minél több fórumot olvasok, annál nehezebb a választás :(( A Plazma azért esett ki, mert félek a beégéstől mert hiába nyugtattak, hogy óó ezeknél már ki van küszöbölve stb.

Amiket figyelembe kell venni:

2.7 méterről nézzük a TV-t , főleg digitális kábeltv-t nézünk (digi). Én forma 1-et szoktam nézni (100Hz miatt) más sport eseményeket nem igazán. Esetleg ha lenne rajta ethernet csati, vagy usb-ről filmeket néznénk még rajta. Ja igen és az ár kb 125 130 ezer a max .Én full HD-ra szavaztam volna , de elvileg erről a távolságról ekkora tv-n nem igazán lenne észrevehető a difi.

Márkák illetve amit eddig mondtak eladók :) :

Samsungot ajánlották főleg a smartot, a mások üzletben 510es Sharpot (mondván ez japán márka saját panel stb) a 3. üzletben pedig a Philipsre esküdött az eladó Ár\érték arányban. Valahogy nekem ezek a márkák jönnek be de az LG nem. Az okát nem tudom.

A lényeg,hogy szép legyen a kép és ha még belefér ethernet csatin a film lejátszás\smart.
Nem sürgős a dolog, akár karácsonyig is várhatunk feltéve ha az ár akkor csökken. Az eladók nem tudtak válaszolni arra ,hogy az ár hogyan fog változni.
Nos ebben kérem a segítségeteket. Remélem mindent leírtam.

ÜDV!

(#19808) nightshadow válasza Bacy85 (#19807) üzenetére


nightshadow
veterán

2,7 méterre min. 40"-es, de inkább 46"-os ajánlott. 130k-ból még egy valódi 100Hz-es 40"-es tévé sem jön ki. Ha tényleg csak 130k a keret, és főleg forma 1-et nézel, akkor csak HD-Ready plazma van kb. ennyiért.

Samsung PS-43E450 [link] (nem tudja a 24p-ét)
Panasonix TX-P42X50 [link] (tudja a 24p-ét)

[ Szerkesztve ]

(#19809) BBéci válasza korikmate (#19806) üzenetére


BBéci
titán

Úgy látom, fogalmad sincs arról, miről beszélek. Milyen kijelentést cáfolsz?
Egy pillanatig nem vitattam, hogy a Szarvasi gépekkel és a kotyogókkal finom kávéitalokat lehet készíteni. Semmi kifogásom ellenük.
De azok nem eszpresszók! Csak a megnevezést kifogásoltam.
Az a gép amit emlegetsz, bizonyára automata, tehát cseppet sem meglepő, hogy szarnak tűnt, ami kifolyt belőle.
Lehet kapni 25e forintért is jó eszpresszógépet, én is olyannal kezdtem 9 éve.

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#19810) boygabi_


boygabi_
aktív tag

Egy munkatársamnak kellene egy kis segítség. LCD Tv-t szeretne venni 82-est. A ráfordítható keret 80-100 ezer. Mostanában nem követtem a felhozatalt. Mi az ami most ennyiért tuti vétel, nem mellényúlás. Leginkább tv nézésre lenne használva.

(#19811) gellei


gellei
aktív tag

Sziasztok!

Tv-t szeretnék vásárolni.
46"-t és max 230k-ért. Milyet tudnátok ajánlani?
PL: Samu D6200-at néztem ki. Ez jó lenne, valakinek van ilyen, esetleg vélemény?
Tv nézés, avi, hd film, ezekre használnám.
Köszi!

Üdv

„Uraim, ha ma veszítetek, akkor továbbra is a világ legjobb csapataként lesztek számon tartva - de ha nyertek, a nevetek örökre fent marad.” Josep Guardiola

(#19812) nightshadow válasza gellei (#19811) üzenetére


nightshadow
veterán

A D6200 tavalyi, szerintem már nem lehet kapni.

(#19813) Lehiñito válasza gellei (#19811) üzenetére


Lehiñito
senior tag

Hali.
Ennyi pénzért akár a Samsung UE-46EH6030 is szóba jöhet.

Nightshadow már több tucatszor linkelte ezt a típust és pár napja 46-os ban is ajánlotta.
Ez 100Hz-es ami azért nem hátrány, és ez a legolcsóbb a valódi 100Hz-esek közt.
De biztos találsz 50Hzeset is olcsóbban, ha nincs szükséged a 100Hz-re.

(#19814) #34784256


#34784256
törölt tag

Mi a különbség az LG 42LM620T és a 42LM620S közt? Vagy ez országkód?

(#19815) junior11 válasza #34784256 (#19814) üzenetére


junior11
veterán

A 620T ha jól tudom, Angliának szánt verzió, a 620S pedig nálunk kapható modell.

[ Szerkesztve ]

The Truth Is Out There - Az igazság odaát van

(#19816) nightshadow válasza #34784256 (#19814) üzenetére


nightshadow
veterán

A T az brit, az S pedig Európába szánt modell.

(#19817) blakey válasza #34784256 (#19814) üzenetére


blakey
titán

Erre a kérdésedre konkrétan 5 választ kaptál különböző megfogalmazásban. :) Ebben a topicban 2-t és az lg-ben is 3-at. Nem elég? :D

[ Szerkesztve ]

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#19818) #34784256 válasza blakey (#19817) üzenetére


#34784256
törölt tag

Valóban? Akkor biztos elbambultam, mert nekem is úgy rémlik, hogy kétszer posztoltam ezt a kérdést, de az elsőt nem találtam, ezek szerint rossz topikba ment elsőre azért nem találtam. (melyik a másik topik, megköszönöm akkor ott is, csak nem találom)
Amúgy a válaszom: de elég.
A többieknek pedig köszönöm!

[ Szerkesztve ]

(#19819) nightshadow


nightshadow
veterán

Ez elég érdekes, a hdtvtest szerint az LG LM660 se 100Hz-es:

"Motion Resolution

The LG LM660T eeks out 300 lines of motion from the FPD Benchmark Disc’s horizontally scrolling test, which is on the low end of the scale (interpolating LCDs and plasma displays manage 900-1080 lines). Some white ghost edges also surround the black portions during the scroll (these are LCD panel overdrive errors, called “inverse ghosting”). In its category (non-100hz/200hz LCDs), this is actually some of the better performance we’ve seen. Naturally it’s behind Plasma and 100hz/200hz LCDs, so don’t expect high motion video content (like football games with fast camera pans) to appear free of motion blur.

However, the baseline LCD motion resolution of 300 lines is enough to show low motion content (such as 24fps film) without visible motion blur, and here the 42LM660T does a very servicable job. Beyond the very mild and rare inverse ghosting we mentioned, there are no additional motion artefacts, such as the black trails (which are quite common with VA-type LCDs).

One last point to mention is the [TruMotion] control present in the 42LM660. Engaging this option at any of its settings (other than “Off”, obviously) will cause the TV to generate new intermediate frames, and will smooth motion, producing what has become known as the “soap opera effect” with film content. On LCD TVs, this feature is often bundled together with motion resolution benefits. However, the LG 42LM660T does not feature a 100hz/200hz panel, so turning on [TruMotion] will only introduce motion smoothing without any benefit to motion resolution."
......
......
"If IPS LCD is right for your viewing habits and you have no use for 100hz/200hz motion interpolation features, then the LG 42LM660T stands as a brilliant, no-nonsense example, and the fact that it’s brilliantly styled doesn’t hurt, either." forrás: [link]

Egy kalap szart se ér az LG hivatalos feature listája az MCI értékeivel.

[ Szerkesztve ]

(#19820) BBéci válasza nightshadow (#19819) üzenetére


BBéci
titán

Az LM960 tesztelése során kezdtem azt hinni, hogy az LG felzárkózott a normális tévégyártók közé. Ezek szerint még van hová fejlődniük.

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#19821) bul07


bul07
nagyúr

Rákerestem de nem találtam említést a
SAMSUNG ’TV + GALAXY Y’ PROMÓCIÓJÁRÓL
I. számú mellékletében felsorolt boltokban, a jelen részvételi feltételekben feltüntetett modellek vásárlása esetén a vásárló ("Vásárló") (a TV vételárán túlmenően) külön fizetési kötelezettség nélkül egy Samsung fekete S5360 Galaxy Y mobiltelefonra, valamint 2 db ráadás 3D szemüvegre jogosult a jelen részvételi feltételek I.3 pontja alapján.

A linkben le van írva hogy meddig érvényes ez a promóció , amúgy pár nap van hátra , és hogy melyik üzletekben vásárolt milyen típusú készülékek vesznek részt, vagyis úgy értve hogy pár nap van már hátra a TV megvásárlására szeptember 30-ig lehet a tv-t regisztrálni

Gondoltam hátha eddig elkerülte a figyelmeteket és minél több emberhez jusson el ez az információ ha már ingyen adnak hozzá ilyen értékes dolgokat ki kell használni
És ha lehet adjátok tovább olyanoknak akik nemrég vettek TV-t olyan boltban ami rész vesz a promócióban

[ Szerkesztve ]

( ͡° ͜ʖ ͡°) Samsung Galaxy A52S / Samsung UE48H6400 / Touran 1.9PDTDI 90LE (2005)(BRU) ( ͡° ͜ʖ ͡°) ---->"A nők pedig olyanok, mint a parkolóhelyek. A jobbak mind foglaltak, a maradék meg vagy rokkant, vagy fizetős..." - By:elfelejtette

(#19822) torma1981 válasza nightshadow (#19819) üzenetére


torma1981
veterán

Erős a gyanúm hogy csak lejáratási kampány az egész. Azért azt nem hiszem hogy lassan mindegyik tv-nél hazudnak a tudást illetően az Lg. Nagyon nagy bukta lenne részükről.

(#19823) nightshadow válasza torma1981 (#19822) üzenetére


nightshadow
veterán

Idén az LG nem adta meg a honlapján a TruMotiont Hz-ben, csak az MCI-t, aminek semmi köze a valósághoz. Azért nem semmi, hogy 225k-ért kapsz egy 50Hz-es tévét. Ugyanennyiért a Sony (ami az egyik legdrágább márka) valós 200Hz-es tévét ad 1080 soros mozgóképfelbontással a 40HX750 személyében: [link]

(#19824) dh66e válasza nightshadow (#19823) üzenetére


dh66e
veterán

Emlékszem anno ment a nagy vita hogy mely tévék a túlárazottak aztán később mindig kiderült valami turpisság hogy az olcsó best buy készülékek hol buknak.Samu és az LG élen jár a megtévesztésben,de hát nyerő a dolog hisz ők lettek a legnagyobbak.Ennyi.

(#19825) nightshadow válasza dh66e (#19824) üzenetére


nightshadow
veterán

A Samsungnál legalább tudni, hogyha kell a valós 100Hz, akkor 6-os sorozatú tévét kell venni. Ráadásul a legolcsóbb 40"-es 100Hz-est már megkapod 150k-ért, míg az LG 225k-ért is csak 50Hz-est ad.

[ Szerkesztve ]

(#19826) torma1981 válasza nightshadow (#19825) üzenetére


torma1981
veterán

Háát az igazság odát van. :)

(#19827) dh66e válasza nightshadow (#19825) üzenetére


dh66e
veterán

Mondjuk Samu kapcsán én a felezett 3D-re gondoltam bizonyos típusoknál meg a nagy kussra amivel eladták 3D full HD-nek,régebben meg a búgós olcsó alkatrészekre ,24p nem ismerete külső eszközről stb stb.. A kamu 100Hz sem a honlapjukról derült ki ugyi?

[ Szerkesztve ]

(#19828) blakey válasza dh66e (#19824) üzenetére


blakey
titán

Tavalyi modelleknél gond nélkül tudni lehetett, hogy melyik milyen, világos volt, hogy az lg nagyot lépett, de most nem értem, hogy mi van. Valós 200Hz-es tv-t vettem, de idén azt sem tudom, hogy melyik milyen panelt használ. :(

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#19829) nightshadow válasza dh66e (#19827) üzenetére


nightshadow
veterán

Engem nem érdekel a 3D, úgyhogy a hír a felezett 3D-ről engem nem vágott mellbe, de igaz, hogy ebben meg a Samsung nem volt korrekt.

[ Szerkesztve ]

(#19830) JoeYi


JoeYi
őstag

-

[ Szerkesztve ]

(#19831) Hunyus


Hunyus
senior tag

Sziasztok.

Nagy gondban vagyok,nem tudom milyen tvt kellene vennem...Annyi féle fajta van,hogy már fonalat vesztettem,napokig kellene teszteket olvasnom,hogy legyen valami fogalmam a mai tvk-ről.amit rászánok az max 200,de ha olcsóbb az csak jó nekem :) Kb 5m-ről nézném,én 106cm gondolkodok.3d annyira nem érdekel,nagyrészt filmet néznék rajt,és néha pct kötnék rá és akár azon játszanék..Akár több darabot is felsorolhattok,és még annyi hogy hol érdemes megrendelni,mivel vidéki vagyok így futárral tudnám megoldani.
Minden ötletet tanácsot szívesen veszek :R

Előre is köszönöm!

(#19832) 7betai


7betai
csendes tag

hali
milyen tv-t ajánlotok 3m körüli távolságra SD adásokhoz, 200k alatt kellene maradnunk

(#19833) boygabi_


boygabi_
aktív tag

Valaki a 19810-re? :F

(#19834) nightshadow válasza boygabi_ (#19833) üzenetére


nightshadow
veterán

100k-ás keret elég kevés, talán a Samsung 32EH5300 [link]

(#19835) BBéci válasza Hunyus (#19831) üzenetére


BBéci
titán

5 méterről nézve a 106 centis tévéket, nem lehet megkülönböztetni egymástól a jót és a vacakot, ezért nem lehetsz gondban, szinte tök mindegy, mit veszel.
Olvasd el ezt a cikket, tanulmányozd a táblázatot!

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#19836) JoeYi


JoeYi
őstag

végre találtam egy tesztet ahol nem szubjektív vélemény alapján jelentik ki, hogy semmi különbség nincs a drága és az olcsó HDMI kábelek között. Érdemes elolvasni

[ Szerkesztve ]

(#19837) -=RelakS=- válasza JoeYi (#19836) üzenetére


-=RelakS=-
veterán

azért a végére megjelent egy "szakértő", aki szerint igenis van különbség :DD

Itt streamelek játékot időnként: https://www.twitch.tv/relaks__

(#19838) StLui válasza -=RelakS=- (#19837) üzenetére


StLui
veterán

Miért miről szól? nincs különbség?

Könyvelőirodába önállóan dolgozni tudó könyvelőt, bérszámfejtőt keresek Dunakeszire

(#19839) BBéci válasza -=RelakS=- (#19837) üzenetére


BBéci
titán

Aki azt állítja, hogy nincs különbség, az tapasztalatlan, vagy direkt bosszantani akarja azokat, akik hosszas próbálgatás, tesztelgetés után választottak maguknak HDMI kábelt.
Vagy valami egyéb okból tagadja a tényeket, a valóságot.
Azt a zagyvaságot, ami a linken található, már a megjelenése utáni napokban olvastam, a legnagyobb részét kamunak tartom.

[ Szerkesztve ]

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#19840) StLui válasza JoeYi (#19836) üzenetére


StLui
veterán

ja bocs te írtad is a végeredményt :) akkor itt is placebo hatás ezek szerint.
Mondjuk mi homeopátiázunk évek óta, és állítólag az is nulla, de nekünk hat, még ha csak placebo akkor is jó :D

Könyvelőirodába önállóan dolgozni tudó könyvelőt, bérszámfejtőt keresek Dunakeszire

(#19841) BBéci válasza StLui (#19840) üzenetére


BBéci
titán

Szerintem is hatásos a homeopátia.

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#19842) -=RelakS=- válasza BBéci (#19839) üzenetére


-=RelakS=-
veterán

Nézd, analóg kábelnél elhiszem, hogy van különbség.
De digitálisnál? Nem mindegy, hogy az az 1 vagy 0 jelszint milyen kanócon megy át? A túloldalon így is úgy is ugyanaz a szám lesz. Ha meg nem, akkor ott képhiba lesz, nem úgy, mint az analógon, hogy egy "kicsit" más lesz a képpont színe.
Ugyanez érvényes a hangra. Analógnál sisteregni fog, digitálisnál meg ha rossz a jel, olyat csippan a füledbe, hogy egy hétig azt hallod.

Szóval szerintem meg az kamuzik, aki digitális (!) jel esetén ilyeneket magyaráz, hogy telítettebbek a színek, stb.
Amit a fickó meg egy-két hozzászóló felhozott, az viszont igaz lehet: biztosabb forrasztás, zajosabb környezetben kevesebb hibát szed össze, ha meghajlítod egy sarokban, nem teszi tönkre a jelet.

Itt streamelek játékot időnként: https://www.twitch.tv/relaks__

(#19843) StLui válasza BBéci (#19841) üzenetére


StLui
veterán

Na, már van két közös pont, kávé, homeopátia.

Könyvelőirodába önállóan dolgozni tudó könyvelőt, bérszámfejtőt keresek Dunakeszire

(#19844) BBéci válasza -=RelakS=- (#19842) üzenetére


BBéci
titán

Én sem hiszek senkinek, csak a saját szemeimnek, füleimnek. Rengetegszer bebizonyosodott, hogy van különbség digitális átvitelnél, de nem akarok senkit meggyőzni.
A KáCsa Audio ad kölcsön - letét ellenében - kábeleket, bárki élhet a lehetőséggel és kipróbálhatja.
Ez vonatkozik a digitális koaxiális, valamint az USB kábelekre is. Azok között is hatalmas különbségek vannak. [link]

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#19845) GLOCK34 válasza JoeYi (#19836) üzenetére


GLOCK34
aktív tag

Én csak annyit tennék hozzá,hogy 5hdmi kábelt és 3db 3d asztali lejátszót vettem mire összeállt a dolog. Ha valakinek kétségei vannak a különbségekről azt szívesen látom,megmutatom bárkinek.

(#19846) -=RelakS=- válasza GLOCK34 (#19845) üzenetére


-=RelakS=-
veterán

Akkor nálad komoly x@r lehet.
Amúgy az egyetlen működő lejátszót kipróbáltad-e mindegyik kábellel? Esetleg a nem működőket is mindegyikkel?
Esetleg amikor még analóg adást néztél, nem volt-e nagyon rondán zsizsikes a kép?

Nem azt mondom, hogy nem lehet olyan f0s egy kábel, hogy a digitális jel is megadja magát rajta, de azért olyan extrém túlzások, mint az analóg jelhez használt kábeleknél, teljesen feleslegesek.
Meg amit te is írtál: nem működött, majd működött, nem pedig minőségi különbség volt az amúgy működő jelben. Jól mondom?

Itt streamelek játékot időnként: https://www.twitch.tv/relaks__

(#19847) BBéci válasza -=RelakS=- (#19846) üzenetére


BBéci
titán

Óriási tévedésben vagy, aminek az oka nyilvánvaló: még nem hasonlítottál össze digitális kábeleket.
Elolvastad az USB kábelek tesztjét?

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#19848) Catman válasza BBéci (#19847) üzenetére


Catman
aktív tag

Ha ket digitalis kabelen digitalis jel halad at, akkor nem lehet kulonbseg a ketto kozott fogado oldalon. Ha az USB kabelek tesztjenel tenyleg hallottak kulonbseget, es nem csak a placebo hatas jatszott kozre, akkor azokon a kabeleken nem (vagy nem csak) digitalis jel haladt at...

Szerintem a HDMI-s tesztnel korrektebb tesztet nehez csinalni. Kivancsi lennek egy hasonlora az USB kabelekkel is... Egyebkent kulso winchesterre milyen kabellel szoktal adatokat masolni?

(#19849) -=RelakS=- válasza BBéci (#19847) üzenetére


-=RelakS=-
veterán

Elolvastam.
Ez alapján az olcsó usb kábelen meg kellene zavarodjanak a jelszintek, és az adatátvitel közben a vezérlőnek a hibajavítással kellene bíbelődnie, míg a méregdrága esetén minden flottul menne.

Én továbbra is azt fogom vallani, hogy amíg digitális a jel, addig az vagy működik, vagy nem. Adatátvitelnél sebességbeli eltérés lehet (hiba jön, újrakéri az adatot, te csak azt látod, hogy lassabb), de ilyenek, mint amit leírtak, szerintem lehetetlen.

Mert ugye analóg esetében mi történik, ha rossz a kábel? Megváltozik a hullámforma, ráül a zaj, stb, természetesen gagyi végeredményt kapsz.
Digitális kábelre is ráül a zaj, de amíg a két diszkrét jelszint (illetve talán a hozzájuk tartozó átmenet) érzékelhető, addig ugyanaz kell legyen a végeredmény olcsó és drága kábel esetén is.
Természetesen szívesen megnézek műszeres tesztet (ha torzul a jel a kábelben, az ugyebár kimutatható), pláne meghallgatnék ilyet személyesen. (analógot meg még inkább pláne, csak hogy halljam, mekkora bot van a fülem helyén :DDD )

Sorolhatnám még itt az érveket az én meglátásom mellett, de gondolom abban egyetértünk, hogy _nagyon_ nehezen győznénk meg egymást a másik igazáról? :)

Itt streamelek játékot időnként: https://www.twitch.tv/relaks__

(#19850) GLOCK34 válasza -=RelakS=- (#19846) üzenetére


GLOCK34
aktív tag

Mindegyik működött,de nem hozta azt a minőséget ami elvárható lett volna. Nem tv adásokat nézek rajta,inkább filmeket.
Láttam egy D7000 (szerintem elég jó motyókkal felvértezve) és szerettem volna én is kihozni belőle valami hasonlót.
Amúgy egyszerű a képlet. Adott egy gyári Blu-ray 3d film és megnézem a különbséget minden egyes egység cseréjénél vagy beállítások módosításánál.
Én ezek alapján próbáltam összerakni a nekem megfelelő és árban is még megfizethető kiegészítőket.

Útvonal

Fórumok  »  TV & Audió  »  LCD TV topic (téma lezárva)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.