Hirdetés

2024. május 1., szerda

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  TV & Audió  »  LCD TV topic (téma lezárva)

Hozzászólások

(#18051) SyneT87 válasza Zsoca_D (#18050) üzenetére


SyneT87
tag

ha valahogy a szervíz menüt elérnéd, ott kiírja hogy emnnyi időt volt használva, bekapcsolva, stand by-ba meg ilyen egyéb infókat

(#18052) perempe


perempe
addikt

(előre) dönthető TV létezik-e? szekrény tetejére kerülne.

* Brahms: 4. szimfónia *

(#18053) izomhod


izomhod
senior tag

sziasztok!

van egy hd ready tv-m és most van egy 10 éves semmi extra dvd lejátszóm hozzá

most cserélném egy 1080 ra felkonvertálós dvd íróra.
ezzel változna a képminőség?

a tv-adások minősége ezzel változik, vagy csak a dvd formátumú dolgoké?

köszi

[ Szerkesztve ]

(#18054) fanci


fanci
tag

Talán butaságot kérdezek,de valaki hátha kiokosít.
Tv-t kötnék össze pc-vel,a videokártya kimenete DVI-I ami elvileg analóg és digitális jeltovábbítást is tud.A tv-n van D-sub˙(vga)bemenet ami elvileg analóg??? :F .
És van hdmi ami elvileg a legjobb.Kérdés:ha dvi-vga kábelt használok akkor csak analóg jel fog átmenni??? :F És ha dvi-hdmi kábelt akkor digitális??? :F Vagy nincs különbbség a két csazlakozás között?Melyiket válasszam,valaki hátha tud segíteni. :R

(#18055) torma1981 válasza fanci (#18054) üzenetére


torma1981
veterán

Egyértelmüleg a dvi-hdmi kábelt használd. :-)

(#18056) fanci válasza torma1981 (#18055) üzenetére


fanci
tag

Másik fórumon olvastam,ha nem a tv pc bemenetére csatlakoztatjuk a számítógépet akkor a képminőség más lesz,kevésbé "monitor"jellegű,ami játéknál zavaró lehet.
Lehet ebben valami? :F

(#18057) Louro


Louro
őstag

Sziasztok,

a tvstore - és van még pár neve a cégnek - jól megszivatott. Egy hónapja hiteget, hogy küldik a tv-m, de nem küldik. Ma újra szétnéztem az árgépen és fel is hívtam egy céget - digitalplaza -, hogy van e készleten. PErsze, mondták. Aztán most kaptam a levelet, hogy elírás történt, 20e-rel több az ára. Hát úgy néz ki, hogy 130 alatt LG 42LK530-ast nem nagyon lehet kapni.

IGaz 120 is a plafon, de 130-ra már megemelem, ha szükséges, mert újra fizu nemsokára. 120-130-ig mit tudnátok javasolni, ami valóban jó is? 100Hz-re azt mondják, hogy must have, szóval én csak ebben nézelődtem. A tv-t kb. 3-4 méterről néznék általában, ezért gondolom, hogy 40"+ kellene. De ha elég a kisebb, nyugodtan írjátok meg.

Előre is köszönöm a segítségetek. Már vágyok egy rendes tv-re, csak belefutottam egy kamu cégbe :S

Mess with the best / Die like the rest

(#18058) v.attis


v.attis
őstag

Sziasztok!
Ma vett egy kollégám egy Samsung LE40D503-as tévét.
Pendrive-on nem talál videót és nem is keres. Menüben csak zene és fotó szerepel. Tényleg nem játszik le videót?

(#18059) junior11 válasza v.attis (#18058) üzenetére


junior11
veterán

D403, 503, 5003 - egyik sem játszik le videót usb-ről, csak zenét és képeket.

The Truth Is Out There - Az igazság odaát van

(#18060) v.attis válasza junior11 (#18059) üzenetére


v.attis
őstag

:R

(#18061) Zsoca_D válasza SyneT87 (#18051) üzenetére


Zsoca_D
tag

Na pont erre lennék kíváncsi. Ez általában egy jó bonyolult kód szokott lenni. pl. nyomok a TV-n valami gombot, miközben a távirányítón megnyomom 3x a hangosítást, vagy hasonló okosságok.
Ilyet tud valaki? Könnyen lehet, hogy pl. az összes LK szérián megegyezik.

(#18062) Louro válasza Zsoca_D (#18050) üzenetére


Louro
őstag

A cég nevét elárulod? 130 alatt egyik helyen se találtam, pedig az összes cégnek írtam, akik 130 alatt kínálták.

[ Szerkesztve ]

Mess with the best / Die like the rest

(#18063) Zsoca_D válasza Louro (#18057) üzenetére


Zsoca_D
tag

Én a digitalplaza honlapján azt láttam, hogy még árat sem raknak ki, tehát valószínűleg nincs nekik. Az árgépen sem látom a felsorolt boltok között, így nem egészen értem, hogy hol is találtad (link?).
Én az árgépről felhívtam az első 12!! üzletet. 117e-től 130e-ig. Csak EGY üzletben mondták, hogy tudnak rendelni és egyben, hogy talán. Én a másodiknál rendeltem meg, de kaptam tőlük 2 nap múlva választ, hogy valszeg nem lesz, de holnap pontosítanak. Én ekkor gyorsan felhívtam az elsőt is, hogy akkor tudnak-e szerezni mire azt mondták, hogy egy utolsó darab ott van a központi raktáron, és holnap már vihetem is. Lefoglaltam, és végül 3 nap múlva ott vettem meg. Közben a második shop megírta, hogy nem tudnak már többet ilyet szerezni.
Az ÖSSZES többi shop azt mondta, hogy semmi esély ilyet szerezni már.

"Aztán most kaptam a levelet, hogy elírás történt, 20e-rel több az ára. Hát úgy néz ki, hogy 130 alatt LG 42LK530-ast nem nagyon lehet kapni."

ez azt jelenti, hogy előtte 110e-ért kínálták?? Kétlem. Amúgy 130-at szerintem simán megér, ha tényleg találsz annyiért. Én azt hiszem, hogy Magyarországon max pár darab lehet még belőle, de lehet, hogy egy sem.

(#18064) Louro válasza Zsoca_D (#18063) üzenetére


Louro
őstag

117-ért van kinn és küldték a levelet, hogy 140 és így is kérem e.

Én is hívogattam mind. Szerintem ki kell fogni, hogy kinél van épp. 130-ért már a Samu 40C650 tűnik jobb vételnek, de a nagyrókákra várok itt. Ők megmondják a tutit remélem.

[ Szerkesztve ]

Mess with the best / Die like the rest

(#18065) Zsoca_D válasza Louro (#18064) üzenetére


Zsoca_D
tag

Én digitalplaza-t továbbra sem látok. És nem küldtél linket. De végülis nem számít.
Amúgy én azért ragaszkodtam az LG-hez, mert azért az 5cm különbség nem elhanyagolható. Láttam egymás mellett a 40 és 42 colosakat, és komoly a különbség.

(#18066) #03969024 válasza Louro (#18064) üzenetére


#03969024
törölt tag

Samu 40C650

Az egy 2010-es TV, kétlem, hogy új lenne.

(#18067) rasky válasza nightshadow (#18039) üzenetére


rasky
senior tag

ES6100-sen konzolt (pl xbox) nem néztetek, hogy van e lag?

(#18068) Louro válasza Zsoca_D (#18065) üzenetére


Louro
őstag

Bocsi, plazamarket volt a ludas. még mindig 117-ért van kinn a tv. Kilehet próbálni. Rendeljétek meg, úgyis küldenek majd délután levelet, hogy sajnos drágább, mint amennyiért kinn van.

@lancerboy: Azért 40C650, mert ha már 130-at ráköltenék, akkor erről nagyon jókat olvastam. A 120ezres limit is már verdeste nálam a plafont. Ezért örültem volna egy 42LK530-nak.

Mess with the best / Die like the rest

(#18069) Immy


Immy
őstag

Sziasztok!

Milyen "olcsó" 32-37-42 colos TV ajánlatok? LG 42LK530 típust néztem ki, de már sehol se lehet kapni :(

Üdv:
Immy

Apró: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/immy/index.html

(#18070) torma1981 válasza fanci (#18056) üzenetére


torma1981
veterán

Nekem is hdmi-hdmi kábellel van összekötve a tv-m. Tű éles a képe. Semmi gond vele. Használd azt nyugodtan.

(#18071) #03969024 válasza Louro (#18068) üzenetére


#03969024
törölt tag

C650-et már tavaly nyáron sem lehetett kapni, meg ott a panellottó, akkor én is hajtottam rá ezerrel, hiába. Ha most kapható, akkor szvsz. valami használt darab lehet.

(#18072) mutyi


mutyi
őstag

Venni szeretnék egy külső merevlemezt, ami részben a tv-re lenne kötve és arról játszanánk le a filmeket. Egy 2.5-ös 500 Gb-os cuccra gondoltam első körben. A kérdésem az lenne, hogy usb 2-án keresztül nem lesz gond semmilyen full hd-s filmmel sem ugye? Működnie kell zökkenőmentesen.

(#18073) Watt25 válasza mutyi (#18072) üzenetére


Watt25
veterán

Mármint 2.0-ás USB-re gondolsz? Tudtommal a TV-k nem is támogatják a 3.0-s USB-t, szóval...
Egyébként meg józan paraszti ész: Ha rövidebb ideig tart felmásolni a filmet valahová, mint amennyi idő alatt lejátszanád, akkor nem lehet gond.

[ Szerkesztve ]

Itt a válasz: http://sablonvalasz.blogspot.hu/

(#18074) mutyi válasza Watt25 (#18073) üzenetére


mutyi
őstag

Igen 2.0-ra gondolok. Nem találtam semmi infót arra vonatkozólag, hogy pl. egy Samsung 6560-as készülékben USB 3.0 lenne. Azt biztos ki hangsúlyozták volna.

(#18075) #03969024 válasza mutyi (#18072) üzenetére


#03969024
törölt tag

Gondolkozz el a 2.5-ös meghajtón, mert ha kevés a delej a TV USB-n, akkor 2 portot is elfoglal. Olcsó PC (HTPC) lenne az ideális.

(#18076) mutyi válasza #03969024 (#18075) üzenetére


mutyi
őstag

Már egy Samsung külső 2.5-ös 500gb-os winyóval ki lett próbálva a 6560-as tv-n és ment rajta egy full hd-s mesefilm. Csak azért érdeklődtem,hogy ha valami komolyabb bitrate-el ellátott filmet tolok rajta, azzal is menni fog-e.

(#18077) Watt25 válasza mutyi (#18076) üzenetére


Watt25
veterán

A Blu-ray lemezek maximális bitrátája 54Mbit/s, ami valamivel több, mint 6Mbyte/s... Nem hiszem, hogy van olyan 500GB-os vinyó, ami ezt ne tudná...
Vagy tudsz Blu-ray minőségnél jobb minőségű videót szerezni valahonnan? Mert akkor szólj nekem is. :)

[ Szerkesztve ]

Itt a válasz: http://sablonvalasz.blogspot.hu/

(#18078) nightshadow válasza rasky (#18067) üzenetére


nightshadow
veterán

ES6100-sen konzolt (pl xbox) nem néztetek, hogy van e lag?

Nem, mert nincs és nem is lesz konzol.

(#18079) nightshadow


nightshadow
veterán

Látom, hogy sokan keresnek 100Hz-es tévét viszonylag kevés pénzből, ezért megint összegyűjtöttem, hogy Samsung-Sony-LG vonalon mik a lehetőségek. A tavalyi tévék lassan eltűnnek, így jelenleg ez a 3 legolcsóbb alternatíva:

- Samsung UE-40EH6030 (100Hz-es, 3D-és nem SmartTV - backlit-es Led-es LCD) [link] árak: [link]

- Sony KDL-40EX650 (100Hz-es 2D-és tv - edge-Led-es LCD) [link] árak: [link]

- LG 42LS570S (100Hz-es 2D-és SmartTv - edge-
Led-es LCD) [link] árak: [link]

(#18080) kisp113


kisp113
tag

Ma elindultam az euronicsba megnezni a 40EH6030-at, meg az LG 42LW4500-at. Zaras elott 25 perccel estem be, erre nem vettem 5 perc alatt egy 42LW5590-wt ?! :D

(#18081) Zsoca_D válasza Louro (#18062) üzenetére


Zsoca_D
tag

Küldöm privátban, ha sikerül

(#18082) Zsoca_D


Zsoca_D
tag

Na, már lenne is pár kérdésem az új TV-vel kapcsolatban. (A szervízkódot ahogy látom nem tudja senki, vagy nincs is).
1. A TV-re rákötöttem az IPTV-t STB-ból scart csatlakozóval (digitális kábel) és koax-szal is (analóg kábel). Az egy mellékes dolog, hogy nekem pl. jobban tetszik az analóg adás képe, de nem ez a lényeg. Mikor STB-on keresztüli adást néztem, akkor véletlenül a STB távirányítójával némítottam el, és azt vettem észre, hogy a TV zúg ám rendesen. Minél világosabb színek vannak rajta, annál inkább. Ez normális? Mikor USB-n rányomtam a tiszta fehéret, akkor nem volt semmi zúgás, pedig ott sincs hang, ami elnyomja.

2. Mikor először beüzemeltem, akkor működött az, hogy ha felkapcsoltam a lámpát, akkor felerősödött a TV fénye, ha lekapcsoltam, akkor visszasötétült. Azóta egy csomót babráltam már a menüjében, és valamit elállíthattam úgy, hogy most hiába van sötét vagy világos, a TV fényereje nem változik automatikusan. Hol lehet ezt beállítani

PS LK530-ról van szó.

(#18083) Ance válasza Zsoca_D (#18082) üzenetére


Ance
őstag

1. Nekem nem zúg. Ha nagyon közel megyek hozzá, valami halk hangot hallok, mást nem. Mivel nem a tévét halkítottad le, így valószínű, hogy a hangfalaid zúgnak kicsit. Próbáld a hangszínt állítani, lehet azt is elállítgattad.

2. Szerintem az energiatakarékossági beállításokban állíthattál el valamit. Energy saving gomb, vagy a menüben az energy saving opció környékén keress. Ott kell auto-ra álllítani, meg van valami olyan, hogy intelligent sensor, azt is nézd meg, hogy legyen bekapcsolva.

(#18084) Jarod1


Jarod1
addikt

Sziasztok! Tv vásárlás előtt állok,
[link]

ezt a panát néztem ki, vélemény róla? egyáltalán LCD jobb mint a Led tv?

(#18085) blakey válasza Zsoca_D (#18082) üzenetére


blakey
titán

Földhurok a gond, valamilyen leválasztó kéne oda, antennákhoz van ilyen, de mivel nálad nincs ilyen ezért valahogyan meg kéne oldani, szerintem egy ferrit gyűrűvel ellátott scart megoldaná, valószínűleg ott van a bibi. UPC-nél mindegyik bejövő jel elé tettem egy ilyet.

TV fényereje valószínűleg az energiatakarékos módnál változik, azt kapcsold be.

[ Szerkesztve ]

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#18086) blakey válasza Jarod1 (#18084) üzenetére


blakey
titán

Panából nem vennék lcd-t. Ha lcd-ben (led) gondolkodsz, akkor samu, lg, sony, toshiba, sharp vonalon nézelődj.

[ Szerkesztve ]

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#18087) nightshadow válasza blakey (#18086) üzenetére


nightshadow
veterán

+1

(#18088) vlevi válasza Zsoca_D (#18082) üzenetére


vlevi
nagyúr

"TV fényereje nem változik automatikusan. Hol lehet ezt beállítani"
Az LG nem tudom, hogyan oldotta meg, de a Samunál ez úgy van, ha állítod a fényerőt, akkor lekapcsolja az automatát, és vissza kell kapcsolni. Valami energiatakarékos valamit keress. Többet nem tudok segíteni, mert nem tudom, az LG-nél hol lehet ez.

(#18089) Ance válasza vlevi (#18088) üzenetére


Ance
őstag

"Valami energiatakarékos valamit keress."

:D Látom nálad is már péntek van.

(#18090) #03969024 válasza Zsoca_D (#18082) üzenetére


#03969024
törölt tag

Szerintem meg úgy jó az, kikapcsolva.

(#18091) dani3l


dani3l
őstag

Sziasztok!

Remelem jo helyre irok, Toshiba TVknek nem talaltam külön topikot.
Egy olyan problemam lenne, hogy van egy Toshiba Regza 40XF355D LCD tvm, aminek a jobb oldalan van egy kb 10 centis fekete csik. Tudja valaki, ez mitöl lehet, es hogy lehet e esetleg javitani? Elöeleteröl nem tudok semmit, mar igy került hozzam.
A kep abban a savban altalaban fekete, neha picit lilas (vagy bordos), neha pedig függöleges csikok vannak. Ebböl gondolom hogy maga a Panel nem hibas, tehat valami mas problemaja lehet. Kep pedig nincs eltolodva balra, hanem hianyzik az a 10 centi a jobb oldalarol.

Valami angol forumon olvastam hasonlo problemat, ott az volt a gond, hogy ugyan ez a sav elkezdett elhalvanyulni. Lehet, hogy ez is ugy kezdte mondjuk, nem tudom.

Sajnos nem mai darab mar a tv, ahogy neztem, de jo lenne azert, ha lehetne orvosolni valahogy a problemat.

(#18092) Jarod1


Jarod1
addikt

Hali! Sharp LC-22LE510E t néztem ki ! vélemények?

http://www.arukereso.hu/crt-lcd-plazma-tv-c3164/sharp/lc-22le510e-p52567087/galeria.html

(#18093) vacak27


vacak27
csendes tag

Sziasztok.Segitseget kernek tolletek.Hamarosan szeretnek venni egy uj tv,ki is neztem egy Toshiba 46TL868B 3D-s okos led tv-t.Ez nallunk 160 kornyeken megkaphato.Valaki tud errol a keszulekrol valami bovebbet mondani?Megeri ezt a penzt,vagy ezert mar jobbat is kaphatnek?Valaszotokat elore is koszonom.

(#18094) mutyi


mutyi
őstag

Mit gondoltok, számíthat bármit is ,hogy ha a T-home iptv-je a modemtől a set top boxig nem cat6-os kábellel van elvíve, hanem csak cat5e-vel?
Nekem egy 40 colos R81-es lcd-m van sima hd ready és sokkal szebb zajmentesebb képem van,mint ismerősnek, aki egy utcával lakik odébb szintén t-home iptv és most vettük neki a 46es6560-at,ami full hd. Mivel ilyen közel vagyunk és ugyanaz a szolgáltatás,ezért arra gondolok, hogy a full hd-n ennyivel "szarabb" az SD adsá minősége és itt előnyben van a sima hd ready készülék.

(#18095) Axel007


Axel007
tag

Sziasztok!

Segítséget szeretnék tőletek kérni, illetve tanácsot. Szüleim szeretnének venni egy LCD TV-t

Melyik tv-nek jobb a képminősége, SONY KDL-37EX720 vagy SAMSUNG UE37D6500, indokokat nagyon várom. Azért ezt a két típust választottam, mert csak ez fér be a szekrénybe szélességbe (88,5cm). Ha van más alternatíva akkor várom válaszotokat.

Előre is köszönöm válaszotokat.

(#18096) #75912448 válasza Axel007 (#18095) üzenetére


#75912448
törölt tag

Ekkora méretben, ráadásul szülőknek tök mindegy melyiket veszitek. Gondolom a fő szempont kébeltévé, DVD nézés. Erre mindkét típus jó, nagy különbségek nem lesznek, azt venném, amelyikre hosszabb a gari idő.

(#18097) nightshadow válasza Axel007 (#18095) üzenetére


nightshadow
veterán

Nagyjából egy kategória a két tévé. Ami képminőségben talán a D6500 felé billenti a mérleget, hogy azon van egy kontrasztnövelő réteg (Ultra Clear Panel), ami hátránya is egyben, mert nagyon világos környezetben tükröződik a képernyő. A Sony pedig fél-matt.
Nem tudom, hogy szempont-e, de a Sony mellé mindenképp kell mediaplayer, mert nem ismeri az mkv-ét, a Samsungba meg az egyik legjobb mediaplayer van. (Nekem designba is sokkal jobban bejön a Samsung, így én a D6500-at választanám.)

Viszont bármelyiket is veszed, mindkettő kifutó típus, emiatt ügyelj arra, nehogy egy bemutató darabot, vagy valaki által visszavitt tévét próbáljanak rád sózni.

(#18098) ALI_G


ALI_G
veterán

Hello,
100k körül milyen 40 incses / 100 cm-es TV-t keressek ami full HD és USB-ről lejátszik filmet?

(#18099) nightshadow válasza ALI_G (#18098) üzenetére


nightshadow
veterán

Samsungoknak van a legjobb beépített mediaplayerük, de ennél olcsóbban jelenleg nem nagyon van 40"-es: 40D550 [link]

(#18100) nismoka válasza nightshadow (#18099) üzenetére


nismoka
addikt

Ha a samsung media playere a legjobb akkor miért nem viszi az AVCHD 1920x1080/50p kamera felvételt? Azt irja pld az ES6560 hogy 50 képkocka nem támogatott. A Sony EX720 pld viszi, igaz ő az mkv-t nem. :)

Útvonal

Fórumok  »  TV & Audió  »  LCD TV topic (téma lezárva)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.