Hirdetés

2024. május 1., szerda

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  TV & Audió  »  LCD TV topic (téma lezárva)

Hozzászólások

(#18351) Jarod1 válasza BBéci (#18349) üzenetére


Jarod1
addikt

a winyó Ntfs re van formázva de nem ismeri fel

(#18352) blakey válasza Jarod1 (#18351) üzenetére


blakey
titán

Fel kéne, hogy ismerje? Nem lehet, hogy csak fat32-t szeret?

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#18353) BBéci válasza blakey (#18352) üzenetére


BBéci
titán

Nem lehetséges, mindegyik új, LED-es Samsung ismeri az NTFS-t.

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#18354) blakey válasza BBéci (#18353) üzenetére


blakey
titán

Az lehet, de én nem tudom melyik modellről van szó. :N

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#18355) Jarod1 válasza blakey (#18354) üzenetére


Jarod1
addikt

samu led tv lt24b350

(#18356) blakey válasza Jarod1 (#18355) üzenetére


blakey
titán

Megnéztem a kézikönyvet, támogatja az ntfs-t viszont egy ilyet is találtam:
Ez vajon mit jelent?

[ Szerkesztve ]

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#18357) BBéci válasza blakey (#18356) üzenetére


BBéci
titán

Eléggé egyértelmű. De ha támogatná, mint a B8000, akkor sem lenne benne köszönet, haverom is vett inkább egy külső médialejátszót, megunta a szívást.

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#18358) aszamóca


aszamóca
aktív tag

Üdv!
Élég sokat tökölődök TV vásárlás ügyében manapság, mivel számomra nagy összegű kadás egy komolyabb televízió, és nem szeretnék mellényúlni.
Vettem a fáradságot, és elmentem fénycsövekkel megvilágított nagyáruházakba, mert valahol, valahogy csak kell kukkolni, mielőtt a neten olcsóbban megrendeled. :)
Nos, a különböző típusokat nézegetve, külső alapján, a koreai ketyerék formavilága az ami bejönne, abból is jobban az LG-ké.
Képileg a samuk fényereje pl. bántóan magas beállítású, szinte mindenütt. A kilépő fehér fény szinte vakító, persze biztos le lehet venni, gondolom direkt így van belőve. (hallottam olyanról, hogy kajajeggyel jutalmazzák a samuék az eladókat, az eladott készülékeik után)
Ami mindegyiknél fejlődésként tapasztaltam, az a betekintési szög, ami a régebbi modelleknél nagyon rossz volt, a mostaniaknál OK-s már.
A sunyi HX750-esnek pl. nagyon tetszett a képe, de az árcédula az durva.
Az eldzsík képe sem rossz. Demóról persze biztos más, mint egy sima műsorforrással
Konkrétan arra jutottam, hogy a 47LM699 készülék tetszik.
Mivel elsősorban nem TV adásra kellene, (talán rá sem lesz kötve) hanem számítógépes megjelenítésre, filmnézésre nem csak HD felbontásban, és néha napján játékra, ezért számítana az input lag érték is. Egy teszt szerint, az 47LM670 45ms-ot produkál.[link]
Tudtommal jó értéknek a 30ms alatti készülékek számítanak.
Kérdéseim, hogy ettől még használható e játékra?
Illetve van e összefüggés a képátló, (42-47) és ezen érték között?
A 400Hz-es képfrissítés valós adat full 3D esetén is, vagy kamu?
Van e a készüléknek valamilyen negatívuma, a fenn említett felhasználási körre nézve?
Köszönettel fogadnám, ha tulajdonosok, ill, szakavatottak válaszait. :R

Nem, nem hangfalnak hívják, gyűjtőnéven hangsugárzónak. A hangfal egy valamekkora tetszőleges geometriájú lapba épített hangszóró.

(#18359) blakey válasza BBéci (#18357) üzenetére


blakey
titán

Egyértelmű, de sokan a tv-t médialejátszónak veszik és nem elsősorban megjelenítőnek. Egyik tv-men sem használtam ezt a funkciót, kipróbáltam aztán ennyi. Egy jó küldő lejátszónál nincs jobb.

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#18360) Cifu válasza aszamóca (#18358) üzenetére


Cifu
nagyúr

Kérdéseim, hogy ettől még használható e játékra?

Használható, a kérdés, hogy téged mennyire zavar az input lag. Ha gyors FPS-eket játszol multiban, komolyabb szinten, feltehetően zavarni fog. Átlag egyorrú user lehet észre se veszi.

Illetve van e összefüggés a képátló, (42-47) és ezen érték között?

Ebből a szempontból nincs.

A 400Hz-es képfrissítés valós adat full 3D esetén is, vagy kamu?

A 400Hz nem képfrissítés, hanem a Motion Clarity Index jelzőszáma. Átvágás...

Légvédelmisek mottója: Lődd le mind! Majd a földön szétválogatjuk.

(#18361) Cs_Laci


Cs_Laci
senior tag

32"-es LCT TV-t keresek nagyszülőkhöz.

Samsung LE32D403 -t ajánlott egy webshop amit 71800Ft-ért adna, elvinné a régit meg ezt beüzemelné. Nem kell LED, nem kell FullHD, van készleten, holnap kihozná.

Beszéljen le valaki, vagy megrendelem :D

(#18362) nofi


nofi
őstag

Sziasztok!

Cirka 4 év után ismét itt vagyok. Anno egy HDready 42LG3000-es LCD TV-t vettem, amivel mostanáig teljesen meg voltam elégedve (filmezés, xbox), de pár napja nézhetetlen (itt pár napja írtam is, tulajdonképpen túlszaturált lett a kép és nézhetetlenül sötétté vált). Azóta futottam pár kört, mivel már nem garis, szervizbe is vittem. Azt mondták, maga a kijelző rossz és cserére szorul, 86 ezerből jönne ki.
Ez részemről túl sok, főleg, hogy a javított kijelzőre nem adnak garit. Még van pár kontakt akit felhívok, hátha csak a márkaszervizben egyszerűbb mindent egy cserével elintézni, de lelkiekben azért kezdem magamat felkészíteni, hogy egy új TV lesz ebből :(

Pár év alatt látom elég sok minden változott, 3D, meg Smart TV, stb. Előbbi egyáltalán nem érdekel, utóbbinak meg nem tudom van e értelme egy médiabox mellett (DuneHD TV-101).

Ha tudnátok tanácsot adni, hogy milyen irányban érdemes elindulnom mostanság TV-t nézni azt nagyon megköszönném (részemről min. 40coll az egyetlen kritérium, de minden javaslatot szívesen veszek). Árban 150k a lélektani határ. :R

Xbox GT: nozsolt

(#18363) Lacikaaa007


Lacikaaa007
csendes tag

Sziasztok!
Szeretnék venni egy Tv-t a mostani 66 cm-es 4:3-as helyére, ez ügyben kérném a tanácsotokat. Max. 100W-os fogyasztásút, 56-80-110cm közöttit, ami ár-érték arányban jó. Alap a FullHD, de még erre az Orion PIF32D3D-ra is gondoltam. Filmnézésre(20%), játékra(10%) és kábeltv(70%) nézésre lenne használva, másra nem, ezért más extra nem kell bele, csak a hang jó legyen a kép mellett.
Mit tudnátok így ajánlani 80, max 120eFt-ig?

250cd/m^2 és 550 fényerő között van fontos különbség vagy nem számít? Milyen kell legalább?
A LED tényleg jobb élettartamú az LCD-nél? Minimum 4-5 évet kéne hibátlanul teljesítenie.
Előre is köszönöm a válaszokat!

(#18364) BBéci válasza Lacikaaa007 (#18363) üzenetére


BBéci
titán

56 és 110 centi között van némi különbség, döntsd el, hogy mekkorát szeretnél!

Ne foglalkozz a maximális fényerővel, kalibrálva sosem több 120-nál!

Abban az árkategóriában jó hangzást ne remélj!

A LED-es tévé is LCD.

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#18365) Milan24


Milan24
aktív tag

Sziasztok. Bocs ha hülyeségeket kérdezek de nem értek a TV-hez. Most akarok venni majd, mert összeköltözök a barátnőmmel. Adott egy 1.4-es HDMI kábel. A TV-ken levő HDMI azt mind tudja? Csak valami firmware frissítés kell? Vagy olyan mind az USB ami 1.1 az 1.1 és nem 2.0. örülnék ha ezt végre megtudnám. Köszöm előre a válaszokat, üdv mindenkinek!

(#18366) blakey válasza Milan24 (#18365) üzenetére


blakey
titán

Az a tv tudja amelyiken fel van tüntetve. A 3D-sek mind 1.4-es, ARC (Audio Return Channel). Firmware-rel akkor frissíthető ha 1.4 ready, ilyen volt valamelyik H/K erősítőnél, firmware upgrade-el 3D-t is tudott.

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#18367) Milan24 válasza blakey (#18366) üzenetére


Milan24
aktív tag

Ahha, akkor nem baj, hogy olyan kábelt vettem? Az új tv-k gondolom már mind tudják.

(#18368) Lacikaaa007 válasza BBéci (#18364) üzenetére


Lacikaaa007
csendes tag

Hali!
3D-s TV 150eFt-ig megéri vagy nem ad akkora élményt ilyen áron?
Akkor 80-110cm közötti legyen max 150e-ig, szép képpel, jó élettartammal, lehetőleg alacsony fogyasztással, alkalmazások és extrák feleslegesek, működjön TV-ként. Így mit tudnál ajánlani?
Köszi a segítséget!

(#18369) BBéci válasza Lacikaaa007 (#18368) üzenetére


BBéci
titán

Keresgélj Nightshadow hozzászólásai között, Ő rendszeresen ajánlgat abba az árkategóriába tartozó tévéket!

(#18367) Milan24
Bármit írt a gyártó a csomagolására, 1.4-es HDMI kábel nem létezik, csak interfész. [link]

[ Szerkesztve ]

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#18370) blakey válasza Milan24 (#18367) üzenetére


blakey
titán

Nem baj. Visszafelé kompatibilis. Semmi gondod nem lesz.

BBéci: Ha megmaradt készlet, akkor rajta lehet és nem olyan régen még létezett az efajta megkülönböztetés.

[ Szerkesztve ]

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#18371) flash-


flash-
veterán

sziasztok
ha az ember filmezésre(fullhd)akar tv- akkor a plazma a legjobb választás?ha igen akkor miért jobb mint az lcd?

"Embrace our fellow man, no longer vilified"

(#18372) blakey válasza flash- (#18371) üzenetére


blakey
titán

Ezt látnod kell. Mindkét tábor pro és kontra érveket tudna felsorolni. Nekem volt mindkettő, a plazma kevesebb pénzért jobb minőséget ad, egy hasonló minőségű lcd-ért többet kell fizetni. Konkrétan pl. 150-ért veszel egy olyan plazmát amit csak egy 100-150e forinntal többe kerülő lcd tud. Plazma előnye, hogy tiszta, "crt-s", természetesebb képe van , hátránya, hogy villog (sokan érzékenyek erre) ill. beéghet, lcd előnye, hogy "igénytelen", a minőség többe kerül (de itt már közelit a plazmához), hátránya, hogy hajlamos a felhősödésre és alacsonyabb kategóriákban kevés a fekete.

[ Szerkesztve ]

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#18373) BBéci válasza flash- (#18371) üzenetére


BBéci
titán

Az LCD mozgásmegjelenítése, kontrasztja, betekintési szöge, homogenitása messze elmarad a plazmákétól. Janos666 éppen ma írta, hogy szerinte egyáltalán nem is szabadott volna elkezdeni a tévéként való alklmazását, maradt volna monitornak, arra kiváló.

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#18374) flash- válasza blakey (#18372) üzenetére


flash-
veterán

értem.
a 100assal drágább lcd miért jobb?a magas frekvencia miatt vagypedig a gyártok a drágább lcdjükbe teszik bele a jobb elektronikát,stb?

"Embrace our fellow man, no longer vilified"

(#18375) zolee3000


zolee3000
tag

Sziasztok!

Nappali felújítás közben vagyunk, ahová már nem a régi CRT tévénket szeretnénk majd visszatenni, hanem egy új 46/47 colos LCD-t (sajnos még nincs meg, de a közeljövőben tervezzük a vételt.) Lassan be kellene lőnünk a tv ill. az ülőgarnitúra helyét, de több lehetőség is van, ezért kérném a tanácsotokat. Találtam persze táblázatokat is az optimális nézési távolságokra vonatkozóan, ami egy 46 colos tévé esetében kb. 360, 270 ill. 180 cm - a nézett tartalom függvényében (576/720/1080 sor).
Tapasztalataitok alapján mi lenne kb. ideális távolság, hogy a BD-filmek részletgazdagsága se vesszen el, ugyanakkor még a DVD-k se legyenek élvezhetetlenek.Utóbbi nálam perpillanat fő szempont, mert a filmgyűjteményem túlnyomó részt DVD-kből áll.
(Egyébként több, 50 colos plazma tv-tulajdonos is azt írta, hogy 2,5 méterről is bőven nézhető egy DVD, de hát a plazmák tudvalevőleg jobbak, ha SD tartalomról van szó, számomra az LCD-használók tapasztalatai egyébként is sokkal relevánsabbak lennének.)

(#18376) aszamóca válasza Cifu (#18360) üzenetére


aszamóca
aktív tag

Köszi a választ! :R

Nem, nem hangfalnak hívják, gyűjtőnéven hangsugárzónak. A hangfal egy valamekkora tetszőleges geometriájú lapba épített hangszóró.

(#18377) bul07


bul07
nagyúr

Cora Samsung LE40D503(magyar Samsung oldalon nem találtam) 114.990Ft
Ez menyire jó vétel?
Így is kérdezhetném keret olyan 120e Ft 40" Samsung TV és LED vagy LCD melyiket ajánljátok?

( ͡° ͜ʖ ͡°) Samsung Galaxy A52S / Samsung UE48H6400 / Touran 1.9PDTDI 90LE (2005)(BRU) ( ͡° ͜ʖ ͡°) ---->"A nők pedig olyanok, mint a parkolóhelyek. A jobbak mind foglaltak, a maradék meg vagy rokkant, vagy fizetős..." - By:elfelejtette

(#18378) Cifu válasza nofi (#18362) üzenetére


Cifu
nagyúr

Ilyen árban mozgó LG vagy Samu 40/42"-os készüléket javasolnék. Túl sok mindent ehhez nem lehet hozzátenni. Ár/értékben esetleg a tavalyi modelleket is érdemes megnézni, néha látni jó kis leárazásokat.

Légvédelmisek mottója: Lődd le mind! Majd a földön szétválogatjuk.

(#18379) Cifu válasza BBéci (#18373) üzenetére


Cifu
nagyúr

Ezzel az a probléma, hogy manapság már a TV-ket nem csak filmnézésre, TV nézésre használják, hanem konzolokhoz, sőt, PC-hez monitornak. Akkor meg a plazma hátrányai kiütköznek keményen. Gondolom mindenki emlékszik a mindenféle reptereken, boltokban állomásokon kirakott információs plazmákra, amik egy év alatt úgy beégtek, hogy gyakorlatilag olvashatattlan volt a kiírt szöveg.

Szóval nem értek egyet azzal, hogy nincs létjogosultsága az LCD TV-knek. Mindkét technológiának megvannak a hibái, de ha innen nézzük, akkor tökéletes kijelző meg nem létezik...

[ Szerkesztve ]

Légvédelmisek mottója: Lődd le mind! Majd a földön szétválogatjuk.

(#18380) Cifu válasza flash- (#18374) üzenetére


Cifu
nagyúr

A drágább LCD-k kijelzője jobb minőségű, a felületükre plusz (kontrasztjavító) rétegek kerülnek, jobb hangszóró kerül beléjük (ami mondjuk csúcskategóriás TV-knél sose értettem, úgy is házimozi hangrendszer van általában mellettük), extra szolgáltatások jönnek (többet nyújtó SmartTV, jobb 3D, WiFi, stb.).

Légvédelmisek mottója: Lődd le mind! Majd a földön szétválogatjuk.

(#18381) Cifu válasza zolee3000 (#18375) üzenetére


Cifu
nagyúr

2,5 méteres távolságból a DVD-k is élvezhetőek egy 46/47"-os LCD-n, de itt inkább a TV-től függ a dolog, és nem a TV technológiájától. Egy olcsó plazmán a DVD is tud hányadékul kinézni. :\

Szóval ismét az a szitu, hogy ha jobb képességű TV-t veszel, akkor 2,5 méter, ha gyengébb, akkor inkább 3-3,5 méter. Viszont gondolom nem fogod később újra átrendezni a nappalidat csak azért, mert már HD filmeket nézel... Szóval én azt mondom, hogy 2,5-3 méternél messzebb ne rakd a kanapét. :)

Légvédelmisek mottója: Lődd le mind! Majd a földön szétválogatjuk.

(#18382) Cifu válasza bul07 (#18377) üzenetére


Cifu
nagyúr

Az 5-ös széria belépő kategória, ennek megfelelően kell kezelni. Csodákat nem szabad várni, de ár/értékben nem olyan rossz. Nézd meg a TV távját, menüjét, hogy tetszik-e neked, viszonyíts a többi ott lévő TV-hez.

Légvédelmisek mottója: Lődd le mind! Majd a földön szétválogatjuk.

(#18383) blakey válasza BBéci (#18373) üzenetére


blakey
titán

Ha a helyén kezeljük a dolgokat, akkor igaz, de én még hozzá tenném, hogy a plazmákat sem kellett volna ilyen paraméterekkel elkezdeni. Minek olyan megjelenítő ami jó eséllyel beég, pffff. Azért erre is oda kellett volna figyelni, stb.
Felsőbkategóriás lcd-k egész jó mozgásmegjelenítéssel bírnak, a homogénítás az ami a rákfenéje az lcd-nek (de bőven vannak jó és élvezhető lcd-k), mint ahogy a plazmának a beégés és akkor még vannak hibák mindkét oldalon. Ahogy cifu is írta, nincs tökéletes megjelenítő

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#18384) blakey válasza flash- (#18374) üzenetére


blakey
titán

Jobb a panel, az elektronika, a mozgásmegjelenítés, a beállíthatóság, természeteshez közelebb álló színek, több "smart" funkció, a 3D-ről nem beszélünk, mert lassan alap, jobb tuner, stb.

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#18385) nightshadow válasza bul07 (#18377) üzenetére


nightshadow
veterán

Samsungnál a 3-ra végződő típusszámúak az alapmodell (jelen esetben a D550) butított változata: kevesebb csatlakozók és szolgáltatások, pl. 4db HDMI helyett csak 2db, USB-ről csak képet, meg zenét játszik, filmet nem, nincs All Share, stb. Éppen ezért én hanyagolnám az összes olyan Samsungot, ami 3-ra végződik, s inkább az alapmodell D550-et vedd: [link]

(#18386) #03969024 válasza Cifu (#18382) üzenetére


#03969024
törölt tag

Alig néhány perc alatt 5 hsz! Miért nem irod egybe?

(#18387) Cifu válasza #03969024 (#18386) üzenetére


Cifu
nagyúr

22-7=15 perc alatt, de tény, hogy bölcsebb lenne. Hajdan úgy csináltam, csak párszor előfordult, hogy baleset történt (back/forward gomb, fagyás stb.) és enyhén idegesítő, amikor 10 percig írsz egy hsz.-t, és elveszik...

Légvédelmisek mottója: Lődd le mind! Majd a földön szétválogatjuk.

(#18388) ginola válasza BBéci (#18373) üzenetére


ginola
addikt

Nálam a plazmák villogása gyakorlatilag öt perc után fejfájást okoz, nem beszélve a beégésről, és hangos működésükről. Mindkét típusnak megvannak az előnyi, hátrányai.

(#18389) nofi válasza Cifu (#18378) üzenetére


nofi
őstag

Rendben, körülnézek :K

Xbox GT: nozsolt

(#18390) dh66e válasza BBéci (#18373) üzenetére


dh66e
veterán

"Janos666 éppen ma írta, hogy szerinte egyáltalán nem is szabadott volna elkezdeni a tévéként való alklmazását, maradt volna monitornak, arra kiváló."

Ezzel a mondatoddal komolytalan státuszba kerültél nálam,te mint "megmondó teszter"ilyet beidézel már ne is haragudj. :(

(#18391) ginola


ginola
addikt

Ismerősöm tv-t szeretne venni 95,5 cm széles a helye a polcban, kinézte az LG 42 LM670S-t 95,3 cm szélességgel, a tv mögött fölött lenne hely, oldalt viszont 2 mm csak....mennyi helyet érdemes hagyni a tv oldalától?

[ Szerkesztve ]

(#18392) Watt25 válasza ginola (#18391) üzenetére


Watt25
veterán

Én 100cm széles helyre 37-es (896mm széles) TV-t vettem és így is furán mutat egy picit...
Szerintem nagyon nem jó ötlet olyan kicsi helyre akkora TV-t venni, főleg mert a kép széle a minimális méretű keret miatt még közelebb kerül a polchoz. (Ha egy picit betolja a polcba a TV-t, már csak szemből nézheti, mert rögtön belelóg a képbe a polc.)
A leírás szerint is van minimális távolság, amit meg kell hagyni, bár a felső táv a fontosabb a szellőzés miatt. (De tutit, hogy nem 1-1mm-t ajánlanak oldaltávolságnak sem... A doksiban ezt egyébként megtalálod, amit le tudsz tölteni.)

[ Szerkesztve ]

Itt a válasz: http://sablonvalasz.blogspot.hu/

(#18393) humpalumpa


humpalumpa
csendes tag

Sziasztok szerettem volna vennni egy 42" lg lk530 as tv -t de mar nem igazan tudjak a boltok beszerezni ezert tudnatok ajanlani vmi hasonlo tudasu tv-t ,vagy most mit erdemes venni olyan 150k ig előre is köszi:]

(#18394) adamssss


adamssss
veterán

Sziasztok!

Xbox-hoz kéne tv. Főleg használt érdekel.
Mit ajánlotok?

Köszi

Addig gyorsítottuk a világot míg mi magunk maradtunk le...

(#18395) Cifu


Cifu
nagyúr

@kabalthenbk: Ahogy korábban írtam. Azt nézd meg, hogy a TV ránézésre bejön-e neked. Távirányító, menü, nincs-e láthatóan zavaró tényező (pl. nagyon nehézkes menü, csúnya keret, stb.). Ha tetszik az összhatás, vedd meg.

Annyira kicsik a különbségek, és annyira telített a piac, hogy lehet szőrözni rajtuk, de nem érdemes... Szerintem(!)

ginola: 2mm irtó kevés. Nem férsz hozzá a TV oldalához, hátához... Ez így nagyon cinkes. Amúgy ha a TV mögött tud szellőzni, akkor elviekben még okés lehet, de én ilyen feltételekkel inkább egy 40"-ost tennék oda...

humpalumpa: Amit írtam fent kabalthenbk-nak.

adamssss: Outletekben nézz körül, olcsóbb kategóriákban. LG, Samu típusok között tudsz általában úgy is válogatni.

[ Szerkesztve ]

Légvédelmisek mottója: Lődd le mind! Majd a földön szétválogatjuk.

(#18396) adamssss válasza Cifu (#18395) üzenetére


adamssss
veterán

Ár alapján én is tudok választani, de az volt a kérdésem, hogy játékra melyik a jó választás.
Input lag stb...

Addig gyorsítottuk a világot míg mi magunk maradtunk le...

(#18397) nightshadow válasza humpalumpa (#18393) üzenetére


nightshadow
veterán

Az LK530 volt az utolsó 100Hz-es hagyományos LCD típus az LG-nél, idén nincs utóda, csak edge-Led-es változatban: 42LS570s [link]

Egyéb alternatívák: [link]

(#18398) Cifu válasza adamssss (#18396) üzenetére


Cifu
nagyúr

A legtöbb TV esetében PC bemenetről illetve "PC" vagy "Game" módba állított (elnevezett) bement esetén alacsony az input lag. Ahol kifejezetten jó, az például az LG LD4x0 vagy a Samu LE-xxC4x0 széria (~16-20ms), de a legtöbb hasonlónál is legfeljebb 40ms (a "PC" feliratú HDMI bemenetre kötve). Inkább kiemelkedőek vannak, pl. az LG LW550-nél írtak 100ms+ input lagot.

Ez inkább úgy működik, hogy kinézel valahol valamit, ami a legtöbb szempontból megfelel (ár, méret, tetszik a menü és ilyenek), aztán utánanézel a különféle tesztekben (pl. HDTV Test). Sajnos azt is hozzá kell tenni, hogy ez sem tökéletes megoldás, egy azonos szériába tartozó, de eltérő képátlójú TV esetében is lehet eltérés...

[ Szerkesztve ]

Légvédelmisek mottója: Lődd le mind! Majd a földön szétválogatjuk.

(#18399) adamssss válasza Cifu (#18398) üzenetére


adamssss
veterán

Köszönöm. Akkor ezek alapján indulok el.

Addig gyorsítottuk a világot míg mi magunk maradtunk le...

(#18400) nightshadow válasza adamssss (#18396) üzenetére


nightshadow
veterán

A tavalyi tévék közül a KDL-40EX720-nak volt az egyik legjobb input lagje, játékhoz ajánlott: [link]

Ha csak játékhoz szeretnéd használni, akkor fölösleges a 100Hz, akkor ott van alternatívának az LG 42LK450 szintén alacsony input laggel: [link]

[ Szerkesztve ]

Útvonal

Fórumok  »  TV & Audió  »  LCD TV topic (téma lezárva)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.