Hirdetés

2024. május 1., szerda

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  TV & Audió  »  LCD TV topic (téma lezárva)

Hozzászólások

(#19401) nightshadow válasza Peat;) (#19399) üzenetére


nightshadow
veterán

40EH6030 2db szemüveggel: [link]

(#19402) BBéci válasza Jégtörő (#19400) üzenetére


BBéci
titán

Ha netán lekezelő voltam, itt és most kérek elnézést! :R

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#19403) Jégtörő válasza BBéci (#19402) üzenetére


Jégtörő
aktív tag

nem voltál az.
nem vagyunk egyformák, neked számít a nappaliba hogy beferjen a nagy tv, itt szekrénysor van, inkább.

(#19404) Peat;) válasza nightshadow (#19401) üzenetére


Peat;)
veterán

Köszi teljesen jónak tűnik.

(#19405) IBasterd


IBasterd
tag

Sziasztok!

A tegnapi nap egy LG 42LM620S tulajdonosa lettem.

A vassal kapcsolatban lenne egy-két kérdésem. Valószínűleg van, amit már megválaszoltatok a topikban, előre is bocs, de eléggé időszűkében születik ez a post is. :)

A TV-re a képet egy Radeon HD6870-es varázsolja HDMI-n, kvázi második monitorként. Kérdésem, hogy milyen beállítást nézhetek be, amikor a TV-n folyamatosan, 10-15 másodpercenként "röccenni" látom a képet? A Catalyst szerint 60Hz a maximum, amit képfrissítési frekvenciának állíthatok a TV-n, azon is áll. Esetleg a TV-n van valami eldugott fícsör? (TruMotion OFF, idegesítően folyamatos a kép, nem latin szappanoperát akarok...:D )

Lehet okozója ennek a jelenségnek a HDMI 1.3? Esetleg rossz minőségű kábel? Nem tudom milyen pontosan, itthon volt egy dobozban. :)

Előre is köszi a válaszokat, és tényleg bocs, ha már leírtátok egyszer.

Üdv

(#19406) rasky válasza IBasterd (#19405) üzenetére


rasky
senior tag

Minden képjavítót kapcsolj ki, esetleg rakd játék módba. Egyébként a külföldi fórumokon sokan panaszkodnak akadásra ezzel a típussal kapcsolatban, pedig én is ilyet akartam venni.

(#19407) Jégtörő válasza rasky (#19406) üzenetére


Jégtörő
aktív tag

Pénteken elvileg az enyém is megjön, ha nekem is csinálja én tuti visszahajítom 3 napon belül. Remélem nekem jó lesz.

(#19408) IBasterd válasza Jégtörő (#19407) üzenetére


IBasterd
tag

Én épp azon gondolkodom. Meg azon, hogy esetleg egy asztali médialejátszó orvosolná-e a problémát.

(#19409) marec1122


marec1122
senior tag

sziasztok!

egy hozzáértő és neten is jártas személy súgna valamit a legjobb ár/érték arányú LCD és LED tv kapcsán. 94 cm vagy nagyobb és 100k kerettel. nyilván 100 k ba jó lenne ha benne lenne a házhoz szállítás :D

köszi

Csak megfontoltan :D "Öregember nem gyorsvonat!" John McClane

(#19410) Jégtörő válasza marec1122 (#19409) üzenetére


Jégtörő
aktív tag

Ennyi pénzért nem nagyon kapsz ekkorát. 15 ezret még jó lenne hozzátenni.
Vagy 32" méret.

[ Szerkesztve ]

(#19411) marec1122 válasza Jégtörő (#19410) üzenetére


marec1122
senior tag

akkor tfh hogy van +15k. akkor mit ajánlanátok.. ? :R

Csak megfontoltan :D "Öregember nem gyorsvonat!" John McClane

(#19412) Jégtörő válasza marec1122 (#19411) üzenetére


Jégtörő
aktív tag

Sony KDL-40BX420
Samsung LE40D503 szerk.:nincs benne dvb-c tuner.
LG 42CS460
Philips 42PFL3606H
Ezek jönnek ki ennyiből, mindjárt összehasonlítom őket.

[ Szerkesztve ]

(#19413) Jégtörő válasza Jégtörő (#19412) üzenetére


Jégtörő
aktív tag

Máshol meg azt olvasom, hogy van benne, sajna mivel kifutó ezért samu honlapján nincs fent már. Majd kiderül biztos, lesznek estefele páran akik segítenek ebben.
Amiket ajánlottam azok szinte mind kifutó termékek, ezért kerülnek ennyibe.
Viszont bx 420 as tv van a közelembe és nagyon jó, ugyan csak kábel tv re használják, de gyönyörű képe van.

[ Szerkesztve ]

(#19414) nightshadow válasza Jégtörő (#19413) üzenetére


nightshadow
veterán

Samsung LE40D503-ban van DVB-C tuner: [link]

(#19415) Jégtörő válasza nightshadow (#19414) üzenetére


Jégtörő
aktív tag

Már látom én is írtam is a következőben mivel letelt a szerkesztési idő.
Inkább segíts neki eldönteni milyet vegyen.

(#19416) nightshadow válasza Jégtörő (#19415) üzenetére


nightshadow
veterán

Én inkább még gyűjtenék pénzt.

(#19417) szatomi30


szatomi30
tag

Sziasztok!
A Panasonic TX32LE5E LCD televíó vagy a Sony Bravia KDL32EX720. Melyik a jobb vétel sima televóziózáshoz?

(#19418) nightshadow válasza szatomi30 (#19417) üzenetére


nightshadow
veterán

Az EX720 a 100Hz miatt.

(#19419) Jégtörő válasza szatomi30 (#19417) üzenetére


Jégtörő
aktív tag

csak sies,s mert kifutó termék, nem mindenhol van már

(#19420) #75912448 válasza nightshadow (#19418) üzenetére


#75912448
törölt tag

40"-osban még kapható a prémium kategóriás HX720 is, ami némileg jobb tévé, mint az EX-NX. Nincs nagy árkülönbség, megérheti beszerezni az utolsó darabokat.

(#19421) junior11 válasza nightshadow (#19418) üzenetére


junior11
veterán

Mintha valahol úgy olvastam volna hogy az E5 is 100Hz.. Vagy tévedek?

The Truth Is Out There - Az igazság odaát van

(#19422) szatomi30 válasza Jégtörő (#19419) üzenetére


szatomi30
tag

És melyik tipus az utóda 82cm-ben?

(#19423) nightshadow válasza junior11 (#19421) üzenetére


nightshadow
veterán

Villogtatós, kamu 150Hz-es.

"Mozgóképfelbontás

A Blu-ray lemezen érkező tartalmak lejátszásához a 24p adott, viszont a tévé csak egyszerű képismétléssel 2:2 pulldown mellett játssza le az ilyen filmeket, azaz minden képkockát kétszer jelenít meg egymás után. Ebből következik az is hogy az elektronika nem tud köztes képkockákat kiszámolni, így a képfrissítés csak és kizárólag a háttérvilágítás villogtatása miatt háromszorozódik meg, 150 Hz-re.

Bár a dinamikus színprofil használata erősen ellenjavallt, azért a teljesség kedvéért megemlítjük, hogy a scanning backlight egyedül ezt kiválasztva nem aktív, minden más esetben kötelező használnunk, a dinamikus kontraszthoz hasonlóan ez a funkció sem kapcsolható ki-be. Szerencsére ez nem igazán zavaró, mert egy olyan fícsörről van szó, ami a képminőséget negatívan biztosan nem befolyásolja – sőt, ennek ellenkezője érvényesül, hiszen dinamikus módban 700 sor körüli a mozgóképfelbontás, egyébként pedig 850 soros." forrás: [link]

(#19424) csige791


csige791
tag

Sziasztok,

Szerdán megyek megnézni egy használt Sony Bravia KDL-40NX713-as tv-t. Tudnátok adni néhány tanácsot, hogy mit nézzek meg jobban? Most veszek először használt lcd tv-t.

Előre is köszönöm.

(#19425) nightshadow válasza szatomi30 (#19422) üzenetére


nightshadow
veterán

Az EX720-nak nincsen közvetlen utóda az idén. Átrakták egy magasabb kategóriába a 3D tévét az idén, mégpedig a KDL-32HX750-be: [link] A probléma az, hogy 200k-át nem ér ez a tévé 32"-ben: [link]

[ Szerkesztve ]

(#19426) szatomi30 válasza nightshadow (#19425) üzenetére


szatomi30
tag

Nekem nem fontos a 3D.

(#19427) nightshadow válasza szatomi30 (#19426) üzenetére


nightshadow
veterán

A HX750 alatt az EX650 van [link], ez nem 3D-és, viszont ez is villogtatós kamu 100Hz-es. árak: [link] Viszont ennyí pénzért megkapod a Samsung 32EH6030-at [link], ami valós 100Hz-es, de 3D-és is egyben (maximum nem használod).
Árak: [link]

[ Szerkesztve ]

(#19428) BBéci válasza nightshadow (#19423) üzenetére


BBéci
titán

Számtalan esetben bebizonyosodott, hogy annak az oldalnak a mérései nem a valóságot tükrözik, és a legtöbb esetben messze állnak nagy, elismert külföldi tesztoldalak adataitól.

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#19429) nightshadow válasza BBéci (#19428) üzenetére


nightshadow
veterán

A számok lehet, hogy nem pontosak, de a lényegen nem változtat, azaz villogtatással lesz 150Hz, nem pedig interpolálással.

(#19430) BBéci válasza nightshadow (#19429) üzenetére


BBéci
titán

Persze, az oké, nem arra céloztam.

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#19431) Jégtörő válasza csige791 (#19424) üzenetére


Jégtörő
aktív tag

egyszínű háttert, tegyél be mondjuk jpg képeket, fehér mindenképp legyen, világoskék, sárga piros zöld kék világoszöld, pixelhibat nézd, meg hogy ne legyen foltos a kép. kontrasztot is figyeld, leginkább képek segítségével, amiket tudsz hogyan kell kinéznie. hirtelen ennyi jut eszembe, nézz utána milyen fajlokat ismer a tv, mielőtt olyan formátumban viszed amit nem ismer.

(#19432) Sami22


Sami22
aktív tag

Hallottatok már a Waltham márkáról? Most áraztak le egy 32" Full HD Led tv-t az egyik helyi boltban 120-ról 85-re. Az újság nem írt márkát, a helyszínen kellett szembesülnöm ezzel. Ott álldogált két "Telefunken" tv társaságában. Nem tűnt valami minőségi cuccnak. Eperke mese ment rajta blu-rayről. Jelentős motion blur-on kívül mást így hirtelen nem vettem észre.

Origin: HunGreg92. PSN: HunGreg92

(#19433) nightshadow válasza Sami22 (#19432) üzenetére


nightshadow
veterán

Hallottatok már a Waltham márkáról?

Én nem.

(#19434) Sami22 válasza nightshadow (#19433) üzenetére


Sami22
aktív tag

Hasonló válaszra számítottam. :D

És erről a boltról van valakinek véleménye, esetleg tapasztalata? [link]

[ Szerkesztve ]

Origin: HunGreg92. PSN: HunGreg92

(#19435) nightshadow válasza Sami22 (#19434) üzenetére


nightshadow
veterán

De az argep sem "hallott" róla: [link]

[ Szerkesztve ]

(#19436) Sami22 válasza nightshadow (#19435) üzenetére


Sami22
aktív tag

Az igen. Irodai székek :D És az eladó nyomott egy olyan szöveget, hogy a Philips gyártja ezeket oroszban.

Origin: HunGreg92. PSN: HunGreg92

(#19437) blakey válasza Sami22 (#19432) üzenetére


blakey
titán

20-25 évvel ezelőtt volt ilyen még a videoton korszakban, és találtam is egyet. :) [link]

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#19438) vtechun


vtechun
veterán

sziasztok! nyertem egy samu ue32eh5300 tv-t, de ha jól sejtem akkor ez nem tudja a 24p-t, kérdésem lenne, hogy 42 collos LG, fullhd, 3D tvk-ből mi az amelyik tudja a 24p-t? főleg az olcsóbb kategória érdekelne, mert most egy 37-es LG-m van, el akarom kótyavetyélni a Samsungot, aztán majd beszerezni egy LG-t, köszi

(#19439) BBéci válasza vtechun (#19438) üzenetére


BBéci
titán

Mit értesz az alatt, hogy nem tudja a 24p-t?

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#19440) sirarcheer


sirarcheer
senior tag

Sziasztok!

Jelenlegi TV-met szeretném lecserélni egy full HD-s LED 42"-ra.
(3-3,5 méterről nézzük)
Nem kell 3D, smart, net, usb lejátszás, csak minél több HDMI, gyors válaszidő és szép kép.
TV és filmnézés valamint xbox360 játékra lenne használva.

150e FT-on belül melyik típust érdemes venni?

Előre is köszönöm a segítséget.

[ Szerkesztve ]

PSN: sirarcheer

(#19441) BBéci válasza sirarcheer (#19440) üzenetére


BBéci
titán

A méretet illetően ezt olvasd el!
Típusokat illetően olvasd el az utóbbi 2-300 hozzászólást, legalább öten tettek fel hasonló kérdést és kaptak választ!

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#19442) vtechun válasza BBéci (#19439) üzenetére


vtechun
veterán

hat elvileg 1080/60Hz-et irt ki a tv a sarokban, hiába 24 fps-es filmet néztem, meg sehol sem láttam leírva a specifikációjában. azt tudom hogy a mostani LG LC41-em tuti nem tudja, és ha már veszek valamit akkor olyat szeretnék venni ami viszont tudja :) tehát ez a Samsung tudja azt hogy nem 60 képkocában jeleníti meg másodpercenként a 24 képkocka/másodperces filmet, hanem 24-ben? elkerülve az asszem 2:3 pulldown néven ismert jelenséget?

(#19443) BBéci válasza vtechun (#19442) üzenetére


BBéci
titán

A TV azt írja ki a sarokba, amilyen jelet kap, tehát nem a saját megjelenítési frekvenciáját.

[ Szerkesztve ]

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#19444) vtechun válasza BBéci (#19443) üzenetére


vtechun
veterán

de jól sejtem, hogy ez a samsung ue32eh5300 nem tudja a 24p megjelenítését?

(#19445) BBéci válasza vtechun (#19444) üzenetére


BBéci
titán

Attól tartok, hogy nem tudja. Azért ez nem tragédia, talán észre sem vesszed.

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#19446) vtechun válasza BBéci (#19445) üzenetére


vtechun
veterán

ez a baj, hogy észreveszem :) nekem ne döcögjön balról jobbra pásztázás közben a kép :)

(#19447) BBéci válasza vtechun (#19446) üzenetére


BBéci
titán

A 24p is döcög, arról lehet felismerni.

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#19448) csusza`


csusza`
senior tag

Sziasztok!

Erről a TV-ről mi az általános vélemény? Sajna nem 100hz-es,csak 60... Full HD filmek lejátszására ettől függetlenül alkalmas?

Köszi előre is...

Meet me @ Dhen' Ess Hardware! | Mikrotik - Routing the World!

(#19449) dh66e válasza csusza` (#19448) üzenetére


dh66e
veterán

Nehéz lesz így válaszolnunk. :)

(#19450) csusza` válasza dh66e (#19449) üzenetére


csusza`
senior tag

Valóban, a link lemaradt. RÓLA lenne szó...

Meet me @ Dhen' Ess Hardware! | Mikrotik - Routing the World!

Útvonal

Fórumok  »  TV & Audió  »  LCD TV topic (téma lezárva)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.