Hirdetés

2024. május 1., szerda

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  TV & Audió  »  LCD TV topic (téma lezárva)

Hozzászólások

(#19501) nightshadow válasza BBéci (#19497) üzenetére


nightshadow
veterán

Borsos? Mihez képest?

Ehhez képest soknak tűnik a 70k [link] (Pioneer VSX-321 házimozi erősítő + Pioneer S-11 5.0-ás hangsugárzó szett + Pioneer S-21W Aktív mélysugárzó), de lehet, hogy csak látszat, nem nagyon követem a házi-mozikat.

[ Szerkesztve ]

(#19502) BBéci válasza nightshadow (#19501) üzenetére


BBéci
titán

Azok a dobozkák legfeljebb levélnehezéknek jók. Egyik fórumtársunk - nem tudtuk lebeszélni róla - egy hét után eladta, még gyakorlatlan fülek számára is katasztrofális a szett hangja. Az erősítő rendben van, teljesen alap, de kezdésnek megfelel.

Kapni soundbarokat 2-300000 forintért is, azokhoz képest olcsó az a Pana.

[ Szerkesztve ]

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#19503) Sami22


Sami22
aktív tag

Megérkezett szüleimhez a Philips 26PFL3606H Tv. Bekapcsolás után szépen megkereste a csatornákat, de nem mondhatnám, hogy felhőtlen az öröm. Iszonyat zajos a kép, ráadásul hirtelen mozgásnál, képváltásnál még zajosabbá válik, "maradék" pixelek láthatóak nagyon rövid ideig. Talált egy-két HD catornát is (m1 pl.) De ezeken pedig szétesik a kép, pixelesedik. Ötletek?

Origin: HunGreg92. PSN: HunGreg92

(#19504) BBéci válasza Sami22 (#19503) üzenetére


BBéci
titán

Két eset lehetséges: a tévé rossz, vagy a bejövő kábel/antennajel.
Remélem az összes, képjavítónak nevezett funkciót kikapcsoltad!

[ Szerkesztve ]

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#19505) CHIPman válasza BBéci (#19497) üzenetére


CHIPman
nagyúr

TV-zésre a 35 centis LG CRT-t leváltani, hogy ne b@ssza a szememet(vagy öcsémét, mivel neki lesz igazából), meg ne foglaljon annyi helyet. Tanácsot elfogadok, ha esetleg van ebben az árban jobb.

Eladó Thrustmaster TCA Sidestick Airbus Edition - hardverapro.hu/tag/chipman

(#19506) vtechun válasza vtechun (#19454) üzenetére


vtechun
veterán

De ahogy nezem az LW4500-as LG is megfelelne nekem, az miben rosszabb mint az lw659?

(#19507) Sami22 válasza BBéci (#19504) üzenetére


Sami22
aktív tag

Egyik rosszabb, mint a másik. Egyedül a Duna World jön be viszonylag zajmentesen, ha HD műsort ad, akkor már egészen szép a kép. Mindjárt kipróbálom más forrásból.

Origin: HunGreg92. PSN: HunGreg92

(#19508) nightshadow válasza CHIPman (#19496) üzenetére


nightshadow
veterán

Samsung UE-22ES5000 [link]

(#19509) BBéci válasza Sami22 (#19507) üzenetére


BBéci
titán

Mi a forrás? DVB-T?

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#19510) Sami22 válasza BBéci (#19509) üzenetére


Sami22
aktív tag

Igen. Most rátettem egy 720P-s filmet, és gyönyörű. Meg is lepett, mennyire, de ha TV adás nem lesz élvezhető, az nagy probléma. A régi CRT-n is zajos volt egy kicsit, de ennyire közel sem.

Origin: HunGreg92. PSN: HunGreg92

(#19511) BBéci válasza Sami22 (#19510) üzenetére


BBéci
titán

Nézd meg a menüben a jelerősséget és a hibaszázalékot, talán az antenna nem megfelelő!

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#19512) dh66e válasza Sami22 (#19510) üzenetére


dh66e
veterán

Azért a Mindig tv nem a minőségi tévézésről szól(SD adások) ezzel jó tisztában lenni és azzal is hogy amit vásároltatok egy belépő szintű lcd tv ,csodákra ezek sem képesek főleg nem a 26"kijelzőktől ne várj minőséget..Ahogy Béci is említette a képjavító alkalmazásokat kapcsold ki amilyen gyorsan csak lehet.A pixelesedés nekem meg inkább vételi problémának tűnik.

(#19513) Sami22 válasza dh66e (#19512) üzenetére


Sami22
aktív tag

és BBéci. Köszönöm a segítséget, átvittem másik szobába, közelebb a fő kábelhez, /szét van osztva ugyan is sokfelé/ és másik koaxxal is kötöttem rá és sokat javult a helyzet. A Hd adások képe nem esik szét, nincs pixelesedés, az SD is egész szép, sokkal kisebb a zaj. Képjavítókat gyorsan kikapcsoltam, először én is azokra gyanakodtam., de úgy látszik a kábel gyatra, csak ez egy 22"-os CRT-n nem volt ilyen szembetűnő. Inkább csak pánikolhattam kicsit, hogy a készülék a hibás. Az árához és kategóriájához képest egyébként HD filmekbe belenézve egész kellemes képet ad.

Lehet valahogy erősíteni egy sima koax kábel jelén?

Origin: HunGreg92. PSN: HunGreg92

(#19514) CHIPman válasza nightshadow (#19508) üzenetére


CHIPman
nagyúr

Ez sajnos nem fér bele a 60k-ba. Miben jobb ez, mint a másik?

Eladó Thrustmaster TCA Sidestick Airbus Edition - hardverapro.hu/tag/chipman

(#19515) BBéci válasza dh66e (#19512) üzenetére


BBéci
titán

Az SD valóban nem nagy szám, de a HD eszméletlen szép is tud lenni, erre jó példa az olimpiai közvetítés. Persze nem belépő LCD-n.

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#19516) dh66e válasza Sami22 (#19513) üzenetére


dh66e
veterán

Lehet,antennás boltokban kapsz segítséget(pl sat,hu).
Azért mindenképpen a koax cseréjével és minőségi csatlakozókkal próbáld ki újra,lehet még erősíteni sem kell a jelet kivéve ha több mint tíz méter a leágazás.
Béci
Az Olimpiát én műholdról néztem(BBC 24db csatornán közvetítette free :Y ) na az brutális képminőségű volt.Ahhoz képest a mindig tv-n......és nálam még kábelen is gyengébb volt attól,pedig az is kőrt vert a Mindigre.

(#19517) #03969024 válasza CHIPman (#19514) üzenetére


#03969024
törölt tag

Tudom, a pénz nagy úr, de talán még akad pl. TESCO-ban LG32LK450, 0 THM-re, akár a rászánt összeg lehetne az önrész, így kevésbé megterhelő a havi részlet. Nem akarlak mindenáron rábeszélni, de tévézni kell a 32". Nem fogod megbánni, és még játszani is jó.

(#19518) bul07 válasza Sami22 (#19513) üzenetére


bul07
nagyúr

Helyedben először a elosztókat nézném meg, vagy cserélném le, hátha ott a hiba ha nem akkor kábel csere

( ͡° ͜ʖ ͡°) Samsung Galaxy A52S / Samsung UE48H6400 / Touran 1.9PDTDI 90LE (2005)(BRU) ( ͡° ͜ʖ ͡°) ---->"A nők pedig olyanok, mint a parkolóhelyek. A jobbak mind foglaltak, a maradék meg vagy rokkant, vagy fizetős..." - By:elfelejtette

(#19519) blakey válasza vtechun (#19506) üzenetére


blakey
titán

Sokmindenben, mindkettő tavalyi modell, a 659-es 200Hz-es panel, jobb megjelenítés meg 2-3 kategóriával van felette. :)

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#19520) adnoh válasza BBéci (#19463) üzenetére


adnoh
csendes tag

Ha jól emlékszem 100 ezer körüli tv-ről volt szó! Én abban a kategóriában tartom jó vételnek a samsungot!

[ Szerkesztve ]

(#19521) BBéci válasza adnoh (#19520) üzenetére


BBéci
titán

Legközelebb tedd hozzá, hogy az árához képest kiváló, amit minősítesz! A gondolataidat nem találhatjuk ki. Azt nem cáfoltam, hogy jó vétel, sőt, le is írtam.

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#19522) CHIPman válasza #03969024 (#19517) üzenetére


CHIPman
nagyúr

12 éves gyereknek ajándékba nem fogok 100k-s TV-t venni, abból már van egy a lakásban. Ez csak arra lenne, hogy ha a "nagy" TV-t más nézi, akkor ezen tudjon ő is TV-zni. Játékra nem kell, max néha filmezni a 15" noti helyett. Nehogy már egy 35 centis CRT és egy 32"-es LED között ne legyen vállalható minőség elérhető áron... Mondom, nem a mérettel van gond(15 évig TV-ztem 56 és 35 centis CRT-n felváltva, az meg messze van a 32"-től), hanem a technológiával.
Egyébként miért nem jó szerintetek a monitor méretű TV?

Eladó Thrustmaster TCA Sidestick Airbus Edition - hardverapro.hu/tag/chipman

(#19523) BBéci válasza CHIPman (#19522) üzenetére


BBéci
titán

Egyrészt az ajánlott nézési távolságok miatt, másrészt a tévék 40 colnál kezdődnek. Ezt a gyártók is így gondolják, ami a képminőségben mutatkozik meg.
Az egyáltalán nem érv, hogy hány évig mekkora tévét néztél. Én 1995-ben cseréltem az 51 centist 72-re, (185000 Ft, 6-7 havi nettó átlagfizetés volt az ára) mert már akkor rájöttem, hogy nagy kép, nagy élvezet. Sógorom a 9 éves lányának vett 32 colos tévét 3 évvel ezelőtt.
Számítógéphez manapság általános a 22-24 colos monitor, amit 70-80 centiről nézünk. Tévézni fotelból, kanapéról szokás, ami azért jóval messzebb van ennél.
Természetesen azt veszel, amit jónak látsz, de ha tanácsot, véleményt kérsz, ne kritizáld amit kapsz!

[ Szerkesztve ]

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#19524) bullat


bullat
csendes tag

Sziasztok!

Szeretném a segítségeteket kérni TV vásárlásban.
kb 3-3,5 méterről nézzük a TV, ezért úgy gondoltam, hogy egy 32"-os TV elég. Mivel van egy NAS-om, amiről filmeket, képeket akarok nézni, ezért okos TV-t szeretnék, ami letudja játszani a távoli meghajtóról a filmeket, stb. A családban samsung van, ezért onnan néztem eddig (fontos volt,hogy 400hz a képfrissítés):
"UE32ES6710S"
"UE32ES6800S"
A kettő között annyi a különbség, hogy a 6800-as kétprocesszoros (mennyire fontos ez egy TV-nél?).
Szeretnék, majd skype-ot használni, és netezni is a tv-n.
Tudtok ajánlani ilyen tudású TV-t (vagy a fenti igények kielégítésére) hasonló max 200-230e Ft körül?

Köszönöm a segítséget előre is.
Sziasztok!

(#19525) Daffni2 válasza bullat (#19524) üzenetére


Daffni2
addikt

kb 3-3,5 méterről nézzük a TV, ezért úgy gondoltam, hogy egy 32"-os TV elég.

Áááááúúúúúúú!!!!!!

Árban,tudásban és képminőségben, valamint az igényeidnek megfelelően az alábbi Plazma TV lenne szerintem a megfelelő választás.
3,5 méterről nézve ez a minimum méret.
http://panashop.hu/items/details/39494/category/298/tx-p42st50e/2_ev_garancia/panasonic_107cm-es_3d_smartviera_okos_tv/

"Aki ad,az nyer"

(#19526) Jégtörő válasza CHIPman (#19522) üzenetére


Jégtörő
aktív tag

32" alatt ne nézz tv-t az már télleg kicsi, ha a legolcsóbbát akarod, akkor is 70 ért már van 32" tv-t nem 2 évre vesz az ember gondold át . gyerek is. felnő mondjuk 5 év múlva már 17 lesz
, ha télleg kicsit akarsz venni neki akkor is minimum 32" est

(#19527) BBéci válasza Daffni2 (#19525) üzenetére


BBéci
titán

Inkább [PS51E530]
A 42 colosok ideális nézési távolsága 1,5-2,5 m közötti, a film, műsor felbontásától függően.
Viszont a Skype kamera plusz 20-30000 Ft.

[ Szerkesztve ]

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#19528) Catman válasza BBéci (#19527) üzenetére


Catman
aktív tag

Kicsit furak nekem ezek a nezesi tavolsagok. 1,5m-rol en a 32 collost sem tudnam nezni... Kiveve, ha monitorkent hasznalnam.

(#19529) Daffni2 válasza BBéci (#19527) üzenetére


Daffni2
addikt

Tudom, azért írtam, hogy minimum 42" merthát ugye 32" volt a kivánalma, nehogy túl nagy lépéssel elriasszam :Y

"Aki ad,az nyer"

(#19530) BBéci válasza Catman (#19528) üzenetére


BBéci
titán

Pár nap alatt meg lehet szokni. De ne feledjük megemlíteni, a 125 centi hibátlan minőségű, full HD filmek esetén érvényes és a tévé képminőségének, beállításainak is rendben kell lennie.

(#19529) Daffni2
Jogos, de merjünk nagyot álmodni!

[ Szerkesztve ]

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#19531) vtechun


vtechun
veterán

Ahogy nezem ezen leiras szerint a samsung ue32eh5300 az tud elvileg 24p-t. Kerdes mar csak az lenne, hogy nekem xbmc-re kotve ez miert nem jott elo? Elvileg be volt love, hogy allitsa at a kijelzo frissitesi frekijet a filmehez.

(#19532) BBéci válasza vtechun (#19531) üzenetére


BBéci
titán

Az európai modellek gyakran eltérnek a többitől.

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#19533) korikmate válasza vtechun (#19531) üzenetére


korikmate
tag

Van rajta egy Film mód (nem a képbeállításra gondolok), úgy tudom azzal állítod át "mozis" 24p-re!

(#19534) korikmate


korikmate
tag

Sziasztok!

Minden Blu-Ray lejátszó képes lejátszani 3D-s lemezt, ha a TV tudja a 3D-t? Pl. ez ITT

(#19535) Daffni2 válasza korikmate (#19534) üzenetére


Daffni2
addikt

A Samsung szerint nem 3D az a lejátszó.
[link]

Egyébként helyesen írva Blu-ray kis r betűvel :R

"Aki ad,az nyer"

(#19536) TBone


TBone
tag

sziasztok! most ruháznánk be crt után egy lapos lcd/led tv-re. kb olyan 3-4 méter távolságból néznénk majd, én 46"-ra gondoltam, az euronicsba az eladó azt mondta, elég oda a 42", a 46 túl nagy lesz. hát nem tudom. :U szóval ebbe a két méretbe kellene valami tv, 3d fölösleges, internetezni nem fogunk rajta, szóval az ilyen okosságok nekem fölöslegesek, iptv fog menni rajta meg dvd filmek. a keret max olyan 180k körüli. előre is köszi

(#19537) nightshadow válasza TBone (#19536) üzenetére


nightshadow
veterán

3-4 méterre kell a 46"-os, csak 180k-ból nem igazán jön ki.

(#19538) TBone válasza nightshadow (#19537) üzenetére


TBone
tag

mondhatnám, hogy vegyünk plazmát, de ha előadom apámnak, hogy az meg esetleg be is éghet, ne adj isten tényleg beégeti, akkor szerintem fejreáll. u h igazából csak emiatt gondolkozok az lcd vonalon.

[ Szerkesztve ]

(#19539) Jégtörő válasza TBone (#19538) üzenetére


Jégtörő
aktív tag

Ezek beleférnek a keretedbe
LCD:
Philips 47PFL4606H
LG 47LK950S
Philips 47PFL3007H/12
LED:
Samsung UE46EH5000
Philips 46PFL5606H
ez már kicsit több:
LED:
Samsung UE46EH5300
Panasonic TX-L47E5E

(#19540) nightshadow válasza TBone (#19538) üzenetére


nightshadow
veterán

Érdemes lehet megnézni a Panasonic 47E5-öt. Ezt több tesztoldal szerint is az ajánlott kategóriába tartozik és kb. 195k jelenleg.

készülék: [link]
árak: [link]
teszt: [link]

[ Szerkesztve ]

(#19541) fuze


fuze
őstag

Sziasztok!

Nagyszüleimnek bedöglött a TV-je úgyhogy kéne valami új. Eredetileg plazmát szerettem volna nekik, viszont nem fér bele a keretbe. A maximum 200, de olyan 150 körül lene az igazi. LCD-ből Samsung és LG kizárt. A legjobb egy Sony lenne. Semmi extra nem kell bele (3D, Wifi). Az persze nem árt ha le tud játszani filmet USB-ről és szépen jeleníti meg az SD adást (mivel azt nézik a legtöbbet).

[ Szerkesztve ]

adms.hu | UI Designer

(#19542) Jégtörő válasza fuze (#19541) üzenetére


Jégtörő
aktív tag

Plazma olcsóbb az lcd nél, azonos méretben.

(#19543) nightshadow válasza fuze (#19541) üzenetére


nightshadow
veterán

Lásd #19540, csak méret 42" [link] vagy Sony KDL-40EX650 [link], csak ez nem játszik mkv-ét USB-ről.

[ Szerkesztve ]

(#19544) whited


whited
addikt

sziasztok
szeretnék venni LCD tévét, olyan 100k körül, főleg focit néznék rajta, filmeket nagyon nem mert arra ott a noti.
40"-nál nagyobbat nem igen szeretnék :R

Ha nem válaszolok a PM-re, elképzelhető, hogy nem kaptam meg, ilyenkor kérlek küld el újra, köszönöm

(#19545) nightshadow válasza whited (#19544) üzenetére


nightshadow
veterán

Sporthoz ajánlott a 100Hz, viszont egy 40"-es 100Hz-es LCD bőven 100k fölött van. Jelenleg kb. 150k körül van a legolcsóbb: [link]

A plazma az ajánlott sporthoz, viszont focinál az eredményhirdető tábla miatt ajánlott zoomolni a képet, hogy nehogy beégjen a képernyőbe. Ha ezt a kompromisszumot el tudod fogadni, akkor kb. 107k-ért kapsz HD-Ready plazmát 43"-as méretben: [link] árak: [link] Ennek szebb a képe, mint a 100k körül kapható LCD-knek.

[ Szerkesztve ]

(#19546) fuze válasza nightshadow (#19543) üzenetére


fuze
őstag

Tetszik ez a Panasonic 47E5. A tesztben olvastam egy két negatívumot a kontrasztot és a feketéket illetően. Remélem ez annyira nem szembetűnő. Az viszont biztos, hogy megnézem (vagy megnézzük) valami boltban és szépen letesztelem :)

adms.hu | UI Designer

(#19547) blac


blac
tag

Sziasztok!

A nagymamámnak elromlott a tévéje, ezt http://tvudvar.hu/termek/824/lg_32lk430_lcd_tv.html
néztem ki, megvehetem?
Érdemes itt vásárolni?

(#19548) Jégtörő válasza fuze (#19546) üzenetére


Jégtörő
aktív tag

Fekete az ips panel miatt van ami mindnél jelentkezik, legyen akár LG, akár Panasonic.
Nem lesz gond vele, de mindenképp nézd meg élőben.

(#19549) fuze válasza Jégtörő (#19548) üzenetére


fuze
őstag

Persze meg fogom nézni :). Azért szörnyű az is, hogy vettem egy egy IPS paneles színhű monitort munkára és ha filmet akarok nézni nem tökéletes

adms.hu | UI Designer

(#19550) nightshadow válasza fuze (#19549) üzenetére


nightshadow
veterán

Átfutottam az E5 manualját, s ami számodra fontos lehet, hogy a belső mediaplayer nem támogatja az NTFS fájlrendszert, ezért a 4GB-nál nagyobb mkv-hoz mindenképp külső mediaplayer szükséges. Érdekes, hogy ezt a tesztek nem említik.

Útvonal

Fórumok  »  TV & Audió  »  LCD TV topic (téma lezárva)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.