Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  TV & Audió  »  LCD TV topic (téma lezárva)

Hozzászólások

(#18851) BBéci válasza Jégtörő (#18850) üzenetére


BBéci
titán

Nehezen találnál olyat, amelyik teljesen, tökéletesen homogén.

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#18852) Jégtörő válasza BBéci (#18851) üzenetére


Jégtörő
aktív tag

Eddig nem volt ilyen, ma vettem észre.

(#18853) Jégtörő


Jégtörő
aktív tag

Először azt hittem valaki összetaperolta, mert mikor töröltem lcd tisztítóval 2-3 másodpercig eltűnik a folt de utána visszajönnek.

(#18854) BBéci válasza Jégtörő (#18853) üzenetére


BBéci
titán

Vagy a bevonatán van valami rendellenesség, vagy a nyomás hatására változik a kristályok elrendeződése. Nem vagyok igazán képben a hibákat illetően.

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#18855) Jégtörő válasza BBéci (#18854) üzenetére


Jégtörő
aktív tag

Szerinted garanciába cserélnek rajta valamit, vagy azt mondják h így jártam?
1,5 éves
2 év a gari

(#18856) BBéci válasza Jégtörő (#18855) üzenetére


BBéci
titán

Igazából azt sem derítettük ki, mi baja a tévének. Az is lehet, hogy semmi.

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#18857) Jégtörő válasza BBéci (#18856) üzenetére


Jégtörő
aktív tag

valami biztos ,mert nem volt ilyen

(#18858) BBéci válasza Jégtörő (#18857) üzenetére


BBéci
titán

Az erős törölgetéstől, nyomástól is lehet. Csak leheletfinoman szabad hozzáérni a panel felületéhez, a dörzsölés elmozdíthatja az LCD kristályszerkezetet.

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#18859) Jégtörő válasza BBéci (#18858) üzenetére


Jégtörő
aktív tag

nem töröltem egy pár hónapja, úgyhogy az nem lehet, ne bennem keresd a hibát hanem a tvben
tudom hogy kell tatakarítani, többivel nincs baj, pedig, van ami sokkal régebbi

az az érdekes hogy csak messziről látni nagyon közelről nem, és alulról sem, csak vízszintesen, vagy kicsit felülről, oldalról is halványodik, de onnan még látszik.

[ Szerkesztve ]

(#18860) BBéci válasza Jégtörő (#18859) üzenetére


BBéci
titán

Nincs ötletem, talán a szervizes szaki, Attamero a Samsung topikban mond valami okosat.

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#18861) Jégtörő válasza BBéci (#18860) üzenetére


Jégtörő
aktív tag

utána olvastam panelt cserélnek, ha van nekik vagy Pénzt adják vissza előfordul ez a hiba lcdnél, érvényes rá a gari

(#18862) BBéci válasza Jégtörő (#18861) üzenetére


BBéci
titán

Micsoda mázli, visszakapod a pénzt és vehetsz egy normális tévét. Természetesen plazmára célzok. :K

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#18863) #03969024 válasza BBéci (#18862) üzenetére


#03969024
törölt tag

:W

(#18864) BBéci válasza #03969024 (#18863) üzenetére


BBéci
titán

Ezzel mit akarsz kifejezni? Te is bánod, hogy nem plazmát vettél? Az bizony elegendő ok arra, hogy falba verd a fejedet. :D

[ Szerkesztve ]

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#18865) #03969024 válasza BBéci (#18864) üzenetére


#03969024
törölt tag

Nem, csak már megint hozod a formád! A következő ghost miatt siránkozó emberkénél kipróbálom a plazma topikban: "Vettél volna LCD-t!" Szerinted mit fogok kapni?

(#18866) Jégtörő válasza BBéci (#18862) üzenetére


Jégtörő
aktív tag

sokat fogyaszt a plazma ,és 32 fér csak be

(#18867) BBéci válasza Jégtörő (#18866) üzenetére


BBéci
titán

Na persze, egy 60-as izzólámpa fogyasztása a különbség, viszont a képminőség annak többszörösével jobb.

(#18865) lancerboy
Aki a beégés miatt sír, az megérdemli, hogy az említett formában beszólj neki.
Szerinted és rosszat akarok azoknak, akiket a plazma felé terelgetek? Mazochista vagyok, azért nézek lehetőség szerint plazmatévét?

[ Szerkesztve ]

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#18868) Ed Parker válasza BBéci (#18867) üzenetére


Ed Parker
nagyúr

Egyszer úgyis eljön mindenkinél az az idő,mikor rájön,hogy a plazma képe nagyságrendekkel jobb egy LCD tv-nél,én már végigjártam ezt az utat,emlékszel? :)

[ Szerkesztve ]

(#18869) BBéci válasza Ed Parker (#18868) üzenetére


BBéci
titán

Igen, a Te esetedet szoktam felhozni példának.
Fel nem foghatom, miért kell egyáltalán mondogatni, mikor csak rájuk kell nézni és rögtön kiderül. Persze nem vakítóan megvilágított üzletekben, rossz beállításokkal.

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#18870) vond


vond
MODERÁTOR

Sziasztok!

Csak félve kérdezem meg, mivel a tapasztalatok azt mutatják, hogy az már akció első napjának reggelén is elég kevés esély van rá, hogy hozzájuthat az ember, de a héten lesz egy véleményem szerint egész jó vétel a Tecsóban... Nevezetesen az LG 42LK450 LCD TV ~85 ezer forintért...

Érdeklődnék, hogy ez mennyire jó vétel, van-e jobb alternatíva ebben az ársávban?

A 3D és a Smart funkciók nem érdekelnek, a lényeg, hogy legyen elfogadható képe, vigye a filmek nagy részét pendrive-ról, külső vinyóról, és ne fogyasszon túl sokat (a 70-80W még belefér alacsony fénysűrűség mellett)...

A geeks és technet teszteket olvastam, egész jó véleménnyel voltak róla... Ott és akkor még bőven 100 ezer feletti árcimkével rendelkezett a TV, és még így is jó vételnek gondolták... Ebből következtettem arra, hogy bár nem mai csirke, de ~85-ért abszolút vállalható...

Előre is köszönöm a válaszokat, segítségeket! ;)

VOND.HU // DESIGN • PHOTO • VIDEO • WEB • IT

(#18871) alázógyík válasza vond (#18870) üzenetére


alázógyík
őstag

Ez mindegyik Tescoban várható? Honnan van az info?

(#18872) athomi válasza vond (#18870) üzenetére


athomi
veterán

sztem vki azt csúnyán benézte :)

egyébként ennyiért agyontaposnák érte egymást az emberek :DDD

(#18873) Daffchy: 32"-on nem csak a 3D nem élvezhető, de kb. semmi, aprócska az a TV :) mostanában nézegettem mit lehet 140 körül kapni LCD fronton, meg kérdezősködtem itt a fórumon is, ennyi pénzből biztosan nem fogsz az elvárásaidnak megfelelő TV-t kapni ;)

[ Szerkesztve ]

(#18873) Daffchy


Daffchy
őstag

Sziasztok!

Úgy esett, hogy bővült a keretem TV vásárlás frontján. 140, maximum 145E HUF!

Ilyen áron melyik az elérhető legnagyobb 3D-s TV?
Csak passzív jöhet szóba, aktívtól fáj a fejem és a szemem is sajnos...
Ez tudtommal LG és PHILIPS TV-kre szűkíti a kört.
Mert, ha minden igaz a PHILIPS a 3D panelokat LG-től veszi

32-esbe az LG 32LW4500 és a Philips 32PFL7606H néztem ki, de félek ilyen kis méretben nem lesz semmi élvezhető a 3D-ben.

Vagy ha minden kötél szakad akkor egy LG 37LS570!

Mit tudnátok ajánlani?

Szerk.: Plazma nem jöhet szóba mert monitorként is szolgálna...

[ Szerkesztve ]

(#18874) Daffchy válasza Daffchy (#18873) üzenetére


Daffchy
őstag

Bocs, lejárt a szerkesztés!

Az LW4500 valóban tudja a 100Hz-et? Sajnos nem leltem rá sehol sem.
És a PHILIPS?

athomi: Köszönöm, Én is ettől féltem... :)

Amit igazán szeretnék az az LG 42LM615S, de sajnos abba nem megy bele az asszonypajtás... :N

[ Szerkesztve ]

(#18875) vond válasza athomi (#18872) üzenetére


vond
MODERÁTOR

Húúú, b+... Ezt tényleg nagyon benéztem... :B Ne haragudjatok! Azok meg főleg ne, akiknek emiatt felcsillant a szeme... A 42 - 32 zavart meg, nagyon figyelmetlen voltam...

Egyébként agyontapossák egymást az emberek így is, úgy is... Tökmindegy, csak legyen akciós... Most majdnem én is így jártam... :)

Gondolom, akkor a 32-es már nem olyan iszonyatosan jó vétel 85-ért?

Más.

Melyik a legolcsóbb vállalható, minimum 32"-es, médialejátszós, wifi képes (vagy legvégső esetben vezetékes hálózatba köthető) LCD TV? Az egy szobával arrébb lévő, általában bekapcsolt PC-ről kellene SD, 720p, 1080p filmeket, sorozatokat lejátszania...

VOND.HU // DESIGN • PHOTO • VIDEO • WEB • IT

(#18876) vlevi válasza vond (#18875) üzenetére


vlevi
nagyúr

"Húúú, b+... Ezt tényleg nagyon benéztem.."
Szándékosan szerkesztik így ezt a k***** szórólapot. Kiírják, naggyal, hogy 42LK450, és a tévé képe alá megint nagyban, hogy 84900, és fölé kisebbell, hogy ez biza a 32"-os. És mégapróbbal, hogy a 42"-os az 115-be kerül.
Ennél mégmocskosabb ganéság, amikor a címoldalon dobálóznak a 0%THM-es hitellel, és van is néhány 0%THM-es vacak a katalógusban, de rengeteg dolog az csak 0%önerő! és 30-40-50% THM, csak az szintén apróbetűvel.

Ja, és azonkívül:
"Akció időtartama:
az akció sajnos már nem érvényes"

[ Szerkesztve ]

(#18877) vond válasza vlevi (#18876) üzenetére


vond
MODERÁTOR

Ne is mondd... A tököm kivan már ezekkel a meghirdetett, de sosem kivitelezhető akciókkal... Direkt elmegy az ember boltba, hogy jól bevásároljon a több leárazott dologból (úgy számolva, hogy akár több ezer forintot is nyerhet), erre semmi nincs a meghirdetett cuccokból... De sok esetben még a helyét sem látni...

És teszik ezt úgy, hogy már az akció kezdetének kora reggelén sincs egy darab sem az épp aktuális termékből...

Ha lenne időm és energiám ilyenekkel foglalkozni, biztos hogy nem hagynám annyiban a dolgot, és kihoznám a lehető legtöbbet az átvágás tényéből...

Jahhhh (és ez már rohadtul nagy OFF)... Tegnap este vettünk egy július 26-ig szavatos, 75 dekás szeletelt kenyeret (mert más már nem volt - ez is korrekt), szintén a tecsóban... Reggel kinyitom és belül full penész az egész... Na ezt azért már nem nyelem be... Ez mindennek a teteje... Munka után megyek és feldugom a seggükbe... :(((

[ Szerkesztve ]

VOND.HU // DESIGN • PHOTO • VIDEO • WEB • IT

(#18878) nightshadow válasza Daffchy (#18873) üzenetére


nightshadow
veterán

Úgy esett, hogy bővült a keretem TV vásárlás frontján. 140, maximum 145E HUF!

Az az igazság, hogy jelenleg még nagyon magasak a tévéárak, nem ideális az időpont a tévévásárlásra. Ha nem sürgős, akkor szerintem várd meg az év végét, addig normalizálódik az árhelyzet. 32"-esben szerintem semmi értelme a 3D-nek, inkább érdemes egy nagyobb 2D tévét venni.

[ Szerkesztve ]

(#18879) Daffchy válasza nightshadow (#18878) üzenetére


Daffchy
őstag

Köszönöm szépen! Akkor a 3D felejtős jelenleg...:S

Már nagyon régóta szeretnénk egy TV-t, most sajnos nincs is... szóval az év végét nem tudom megvárni.

A 3D mellőzése nélkül mit tudnál ajánlani?
Az általam kiválasztott LG 37LS570S?
Vagy más alternatíva? Legyen valós 100Hz.

(#18880) nightshadow válasza Daffchy (#18879) üzenetére


nightshadow
veterán

Az általam kiválasztott LG 37LS570S?
Vagy más alternatíva? Legyen valós 100Hz.

Valós 100Hz-es ebben az árkategóriában azon kívül nincsen. A következő legolcsóbb az a Samsung UE-40EH6030 [link]

(#18881) Daffchy válasza nightshadow (#18880) üzenetére


Daffchy
őstag

Köszönöm szépen!! :R :R

Akkor ez e léggé leszűkítette a kört... :)

Ma elmegyek meglesem valamerre a két TV-t hátha lesz kiállítva valamilyen méretben.

(#18882) arsenix


arsenix
tag

Sziasztok!

Meg tudnátok mondani, hogy átlagosan, illetve maximum mennyibe kerül egy 40-42" LCD TV javítási költsége ha vmi elromlik rajta? (kijelzőcsere, vagy alaplap stb.)
Illetve átlagosan hány évet futnak az LCD-k hiba nélkül?

Samsung és LG tv-ket néztem, és megmondom őszintén pont annyi zsetonom lenne, hogy vagy egy új 32" VAGY egy használt 40"-es tv-re tudnék beruházni.

Ha mondjuk nálam szarna be a használt 40 colos tv, akkor 20-30e Ft-os javítási költségnél még lehet azt mondanám, hogy kockáztatok, de 40-60 ezres javítási tételeknél már inkább a megbízhatóbb, de kisebb 32"-es tv-t választom.

köszi előre is!

(#18883) korikmate válasza Daffchy (#18879) üzenetére


korikmate
tag

Azt hiszem te írtad, hogy az aktív 3D felejtős, úgyhogy csak a 32"-ra érkezett reakciókra szeretnék pár szót mondani.

Most vásároltam egy Samsung UE32ES6100W tv-t, amiben már benne van a FullHD 3D. Kicsit féltem tőle, hogy valóban kicsi lesz, a 3D nem lesz rajta élvezhető. Pozitívan csalódtam, pedig annyira 3D fan sem vagyok (voltam :)). 3 m-ről nézem jelenleg (később a Budapest lakásomba kerül, ott csak kb. 1,5m távolságban lesz, ezért nem akartam nagyobb TV-t, ráadásul ugyan ez a tv 103 cm-esben egy 50-essel lett volna drágább).

Tapasztalatok: Nagyon látványos a 3D kép az említett távolságból, még ezt a "kicsi" képernyőt sem tudod teljesen belátni (mozgatni kell fejet/szemet), én nagyon meg vagyok elégedve. Úgyhogy ha "csak" ennyi a pénz keret, akkor nem kell attól félni, hogy 32"-os a TV. A 3D így is lenyűgöző, de persze csak annak, aki szeretni :)!

150e-ért vesztegetik, ha jól tudom, azért nem kapsz szemüveget. Metróban 168e akciósan, 2 szemüveggel, valódi 0%-os részlettel. Nem bántam meg...

(#18884) korikmate válasza arsenix (#18882) üzenetére


korikmate
tag

LED tv-k esetén az üzemóra 100000 körülre tehető (11 év). Ha így van, akkor gyakorlatilag örök életűek :)

(#18885) BBéci válasza korikmate (#18883) üzenetére


BBéci
titán

Az általam legutóbb tesztelt tévé (Sony HX850) csak 46 colos volt, a megelőző 55 colos LG-hez képest durván kicsinek tűnt 3,8 méterre lévő kanapémról nézve. De még a nagyobbhoz is a szoba közepére, a szőnyegre (2 méterre) kellett ülnöm ahhoz, hogy a 3D hatás igazán ütős legyen. Szemet nyilván mozgatni kell azt még a 15,6-os laptopomat nézve is megteszem, viszont tévé esetén az ajánlott távolságból sincs szükség fejmozgatásra, az nem mozi és nem teniszmeccs.
Szerintem 32 coloson a 3D még 2 méterről sem lenyűgöző, háromról meg pláne nem, ahhoz 2,4 m széles vászon kell!
Sokak szerint, én is közéjük tartozom, az ES6100 nem full HD 3D képes tévé. A Samsung honlapjának táblázata szerint sem.

(#18884) korikmate
A 100000 óra a panel fényerejének feleződésére értendő, a mai tévék átlagos élettartama jó esetben a fele-kétharmada körül lehet.
Nem ritka, hogy a garancia lejárta utáni (negyedik) évben megadják magukat.

[ Szerkesztve ]

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#18886) korikmate válasza BBéci (#18885) üzenetére


korikmate
tag

Egyébként ezt hogy lehet eldönteni? Hogy full hd 3d-e, vagy nem. Mert a dobozán ott virít...

(#18887) BBéci válasza korikmate (#18886) üzenetére


BBéci
titán

3 méterről sehogyan nem lehet eldönteni, mert az emberi szem képtelen rá, az ajánlott nézési távolságok nem légbőlkapottak, az átlagos látáshoz igazodnak, kísérletezés során állapították meg azokat. Tehát 32 colos tévé esetén 1,3-1,4 méterről látható a full HD felbontás minden apró részlete.
A 3D-ről itt egy táblázat. A full HD 3D-hez nem elegendő a CMR 200 Hz, valódi kell, ami a 400 CMR-esek tudománya.

[ Szerkesztve ]

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#18888) Rellind válasza Rellind (#18837) üzenetére


Rellind
senior tag

Erre tudtok mondani valamit? Sürgős lenne. (LG 42LC2R beárazás) Köszönöm. :R :R

(#18889) nightshadow válasza Rellind (#18888) üzenetére


nightshadow
veterán

2007-es HD-Ready tévé: [link]

(#18890) Gaben01


Gaben01
őstag

Erről tudtok mondani véleményt? [link] 145K lenne.

http://9gag.com/ A függőség garantált. || Friends are like snow flakes. If You pee on them, they disappear.

(#18891) BBéci válasza nightshadow (#18889) üzenetére


BBéci
titán

Iszonyú ára volt, és a palimadarak megvették. ;]
Levélnehezéknek túl nagy, másra nem használható.

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#18892) nightshadow válasza Gaben01 (#18890) üzenetére


nightshadow
veterán

Nem ér annyit, +13k-ért 40"-es valódi 100Hz-es 3D tévét kapsz.

BBéci: mennyi lehetett ekkor egy középkategóriájú 50"-es Panasonic plazma?

[ Szerkesztve ]

(#18893) Rellind válasza nightshadow (#18889) üzenetére


Rellind
senior tag

Azt vágom mennyi volt régen. Kb ár kellene, amivel meglehet hirdetni. 50ezer? :U

(#18894) Gaben01 válasza nightshadow (#18892) üzenetére


Gaben01
őstag

Közben találtam róla egy-két infót én is.Az 50Hz az nem túl vonzó.Nekem tökéletes lenne egy 100Hz-es tv 3D nélkül is.Akkor ez felejtős.

Mivel max 200K-t szánnék a dologra,a csilli-villi funkciók és a 3D hidegen hagy,így erősen hajlok az LG 42LE5300 felé. (most néztem rá BBéci aláírásában levő oldalra és a tesztre,hasznos volt :R )

[ Szerkesztve ]

http://9gag.com/ A függőség garantált. || Friends are like snow flakes. If You pee on them, they disappear.

(#18895) vond


vond
MODERÁTOR

Erre esetleg valaki?

Melyik a legolcsóbb vállalható, minimum 32"-es, médialejátszós, wifi képes (vagy legvégső esetben vezetékes hálózatba köthető) LCD TV? Az egy szobával arrébb lévő, általában bekapcsolt PC-ről kellene SD, 720p, 1080p filmeket, sorozatokat lejátszania...

Köszönöm! ;)

VOND.HU // DESIGN • PHOTO • VIDEO • WEB • IT

(#18896) nightshadow válasza Gaben01 (#18894) üzenetére


nightshadow
veterán

tökéletes lenne egy 100Hz-es tv 3D nélkül is

Samsung-Sony-LG vonalon kettő darab ilyen tévé van. 42LS570S [link] és a Sony 40EX650 [link]. Samsungból nem létezik ilyen, itt a 100Hz mellé megkapod a 3D-ét is [link], viszont a három közül ez a legolcsóbb.

[ Szerkesztve ]

(#18897) BBéci válasza nightshadow (#18892) üzenetére


BBéci
titán

6-700000 forint.

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#18898) Gaben01 válasza nightshadow (#18896) üzenetére


Gaben01
őstag

Köszönöm,ezzel most sokat segítettél a helyzetemen. :R
Esetleg az említett LG 42LE5300?Bár árgépen nem nagyon találtam és ott se 200 alatt.

http://9gag.com/ A függőség garantált. || Friends are like snow flakes. If You pee on them, they disappear.

(#18899) nightshadow válasza Gaben01 (#18898) üzenetére


nightshadow
veterán

2010-es tévé, már rég kifutott: [link]

(#18900) Gaben01 válasza nightshadow (#18899) üzenetére


Gaben01
őstag

Erre a tesztre valamiért nem találtam rá,így már érthető miért nem találok árakat. :B

http://9gag.com/ A függőség garantált. || Friends are like snow flakes. If You pee on them, they disappear.

Útvonal

Fórumok  »  TV & Audió  »  LCD TV topic (téma lezárva)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.