Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  TV & Audió  »  LCD TV topic (téma lezárva)

Hozzászólások

(#18651) BBéci válasza g@bo (#18650) üzenetére


BBéci
titán

A 32 colos LCD képe magasságban kisebb, mint a 72 centis 4:3-asé, ezért méretben visszalépésnek nevezném. [link]

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#18652) g@bo válasza BBéci (#18651) üzenetére


g@bo
nagyúr

nem gáz, mivel a tévéadások filmek már úgy is zömmel 16:9-esek, az a kis magasság nem tűnik fel.

más tekintetben?

(#18653) nightshadow válasza g@bo (#18650) üzenetére


nightshadow
veterán

80k-ért nem nagyon van jobb alternatíva.

(#18654) g@bo válasza nightshadow (#18653) üzenetére


g@bo
nagyúr

az tuti........ de megvehető, vagy inkább fél év koplalás, és jobb?

(#18655) nightshadow válasza g@bo (#18654) üzenetére


nightshadow
veterán

Ismerős most vett egy 40-es tévét kb. 2,5 méterre és kicsi, de hiába mondtam neki megvétel előtt, nem hitte el. Én semmiképpen se vennék 32"-es tévét, mert az aztán tényleg iszonyat kicsi. Ha nekem most kéne tévét venni, de kevés lenne a keret, max. 100-110k körül, akkor én inkább vennék egy HD-Ready plazmát, pl. 43e450 [link], mint egy 32-es Full HD LCD-ét, mert számomra ez esetben kisebb kompromisszumot jelentene, hogy zoomoljam a képernyőt tv adás esetén az agresszív logók miatt, mint amekkora kompromisszumot jelent a 32"-es méret.

(#18656) Jégtörő


Jégtörő
aktív tag

én egyáltalán nem tartom kicsinek a 32 colos tévét

[ Szerkesztve ]

(#18657) Jégtörő


Jégtörő
aktív tag

bocsi a duppláért

[ Szerkesztve ]

(#18658) nightshadow válasza Jégtörő (#18656) üzenetére


nightshadow
veterán

s milyen messziről nézed?

(#18659) Jégtörő válasza nightshadow (#18658) üzenetére


Jégtörő
aktív tag

2,5-3 méter vagy másikat 3,5 méter és ugyanakkora

[ Szerkesztve ]

(#18660) nightshadow válasza Jégtörő (#18659) üzenetére


nightshadow
veterán

Akkor neked szerencséd van, olcsón tudsz tévét venni.

[ Szerkesztve ]

(#18661) Jégtörő válasza nightshadow (#18660) üzenetére


Jégtörő
aktív tag

nem volt olcsó

(#18662) nightshadow válasza Jégtörő (#18661) üzenetére


nightshadow
veterán

Olcsóbb, mint egy jó 40"-es vagy 46"-os tévé.

(#18663) BBéci válasza Jégtörő (#18659) üzenetére


BBéci
titán

Akkora tévén 2 méternél messzebbről meg a sasszeműek sem látják a full HD felbontást, de az átlag csak 1,3-1,4-ről.
Teljes mértékben igaza van Nightshadownak, a 32 colos még hálószobába is kicsi.
3,5 méterre még a 65 colos tévé sem elég nagy, ha 1080-as filmet nézel. [link]

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#18664) Jégtörő válasza BBéci (#18663) üzenetére


Jégtörő
aktív tag

nekem az már túl nagy lenne, akkor már inkább projektor

(#18665) BBéci válasza Jégtörő (#18664) üzenetére


BBéci
titán

Igen, pontosan ezt írtam pár órája a Plazmatévé topikban.
4 méterről a 2,4 m széles vászon sem nagy, 3D esetén pedig 1,1x az ajánlott távolság. [link]
De mindezektől függetlenül, 3 méterről nézve egérmozi a 32 colos tévé.

[ Szerkesztve ]

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#18666) Lotusz


Lotusz
tag

sziasztok, lehet egy kicsit off topic, de azért megkérdezem:

van egy samsung d5500 tv-m és egy UPC HD mediaboxom, ami rca kábellel van rákötve az erősítőmre, és az a gondom, hogy így a kép és a hang csúszik egymáshoz képest.

tudtok erre a problémára valami megoldást?

The greatest trick the Devil ever pulled was convincing the world he didn't exist.

(#18667) BBéci válasza Lotusz (#18666) üzenetére


BBéci
titán

Sajnos ez gyakori jelenség, ennek kiküszöbölésére szolgál az erősítők Lip Sync funkciója. Ha olyan nincs a tiéden, akkor csak a tévébe menjen (HDMI) kábel, onnan optikaival hang az erősítőbe.

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#18668) Kíváncsi112


Kíváncsi112
csendes tag

Szevasztok Urak!

Szeretnék tanácsot kérni, a kettő közzül melyiket válasszam?
LG 42 LM615S vagy Sansung UE 40 ES 6100
árban kb egyfornák!

Üdv mindenkinek!

(#18669) Lotusz válasza BBéci (#18667) üzenetére


Lotusz
tag

sajnos nincs optikai bemenete az erősítőmnek, mert sztereó (yamaha a-s500) nem házimozi :(

The greatest trick the Devil ever pulled was convincing the world he didn't exist.

(#18670) BBéci válasza Lotusz (#18669) üzenetére


BBéci
titán

Akkor marad az elcsúszott hang.

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#18671) szasza_xp


szasza_xp
senior tag

Üdv!

Sajna megpusztult szeretett Panasonic LCD tv-m, s most keresek egy utódot.
A helyi Tescoban láttam egy igen kellemes példányt egy Samsung LE40D551-et.
Vélemény, tapasztalat, esetleg valami jobb. Ennek az ára jelenleg 110.000 Ft

Köszi előre is

“A jövőnk ködén nem látunk át, de néha talán jobb is..” by Youkai

(#18672) csasaKKP


csasaKKP
senior tag

Sziasztok! Ugye HDMI-n küldött LPCM hang megszólaltatására minden modern LCD TV képes? Csak mert az enyém nem. :( Az STB szépen kiküldi az LPCM hangot HDMI-n, csak a TV nem szólaltatja meg. Pedig érzékeli, mert ha az Info gombot lenyomom, akkor megjelenik a DD logó.

"Life isn't some cartoon musical where you sing a little song and all your insipid dreams magically come true! So let...it...go!"

(#18673) BBéci válasza csasaKKP (#18672) üzenetére


BBéci
titán

Ha DD jelenik meg, az éppen azt jelenti, hogy nem érzékeli az LPCM-et, mert akkor azt írná ki.
Miféle stb, ami LPCM-et ad ki? Azt nem szokták szeretni a tévék, sőt, a Dune TV-301 le sem hajlandó játszani.

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#18674) g@bo


g@bo
nagyúr

urak

még egy kérdés, ahol eltudom külteni a kapott ájándék utalványom /+kp/ ... nem nagyon van választék és a keret is szűkös, bár jó lenne 200k-s tévé... ami akad:

samsung ue32eh5000 [link] 99k.

lg 32lk430 [link] 85k.

egyik rosszabb mint a másik?

100k körül valódi 100hz es tévé nuku, röhejt, hogy 32" méretben hogy tolják még a hd ready modelleket is...

(#18675) nightshadow válasza g@bo (#18674) üzenetére


nightshadow
veterán

Helyhiány miatt ragaszkodsz a 32"-eshez? [link]

100k körül valódi 100hz es tévé nuku

32LK530 [link] valódi 100Hz-es, csak már nem nagyon kapni. Jelenleg 120-130k körül van a legolcsóbb 32"-es 100Hz-es. 32EX720 [link] 32LS570S [link]

[ Szerkesztve ]

(#18676) g@bo válasza nightshadow (#18675) üzenetére


g@bo
nagyúr

kaptam utalvány /30k/ amit csak itt tudok elkölteni, igy egy normálisabb tévét néztem, extra kp rádobás nélkül. 32lk450 lett volna, de kifutott.
nem túl nagy a szoba, és $ korlátok is vannak, most nem dobnék tévére 150 ropit.

van... [link] de még + 30k.

ez is [link] [link]

32eh5000 szutyok? megérnék a felárat? :U

[ Szerkesztve ]

(#18677) nightshadow válasza g@bo (#18676) üzenetére


nightshadow
veterán

A felárat az általad linkelt 42LK530 esetében érné meg főleg a méret és a 100Hz miatt.

[ Szerkesztve ]

(#18678) g@bo válasza nightshadow (#18677) üzenetére


g@bo
nagyúr

méretben nem kell nagyobb, gusztusos az a sony 32ex720 is, 130k.... 3d, 100hz, és +30k.

eh5000 átlagos felhasználásra gáz? f1 foci nincs, de ha a filmek is utánhúznak, akkor spórolok még. :F

(#18679) nightshadow válasza g@bo (#18678) üzenetére


nightshadow
veterán

Én az 50Hz miatt kihagynám az EH5000-et, a Sony EX720 mindenben veri, viszont ha jól tudom 10-20k között van a hozzávaló szemüveg darabja.

[ Szerkesztve ]

(#18680) g@bo válasza nightshadow (#18679) üzenetére


g@bo
nagyúr

naja, de igy is 100k, bár nem 5 napra veszem.

sony 3d je -egyelőre- nem érdekelne, csak a képminősége, és a 100hz.

(#18681) nightshadow válasza g@bo (#18680) üzenetére


nightshadow
veterán

A Sonyról még annyit érdemes tudni, hogy a beépített mediaplayer nagyon gyenge, pl. mkv-ét egyáltalán nem játszik, tehát mkv-hoz külső mediaplayer kell.

(#18682) g@bo válasza nightshadow (#18681) üzenetére


g@bo
nagyúr

nem szempont, van wdtv live... nekem a képminőség lenne fontos.

(#18683) Gaben01


Gaben01
őstag

Sziasztok!

Lassan aktuálissá válik a tv vásárlás és ebben kérnék tanácsot.Nem tudok hogy lcd,led vagy plazma,teljesen noob vagyok a témában.Azt tudom, hogy 40", maximum 200K és minél kevesebb smart tv funkció legyen, 3D szintén nem érdekel.Tv-zés,filmnézés főleg,játékkonzol még nincs a családban és egy darabig nem is lesz remélhetőleg (a nagyobb lányom 4 éves, a kisebb lányom 2 hónapos :) ). Mit tudtok ajánlani?

http://9gag.com/ A függőség garantált. || Friends are like snow flakes. If You pee on them, they disappear.

(#18684) BBéci válasza g@bo (#18682) üzenetére


BBéci
titán

Nem emlékszem, hogy írtál-e nézési távolságot, de annyit tudnod kell, hogy 32 colos tévéket 2 méternél messzebbről nézve, nem tűnnek fel az apróbb képminőségbeli különbségek, csak a durvák, de olyan egy adott árkategórián belül nem szokott előfordulni.
Sajnos a 100e Ft alatti tévék képminősége esetén kiválóról, de még nagyon jóról sem beszélhetünk. Ez részben szerencse, mert nehéz mellényúlni.

(#18683) Gaben01
Azt ajánlom, ne az LCD tévék között keresgélj! 200-ért olyan képminőségű plazmát kapsz, amit LCD-ből a másfélszereséért is nehezen.

[ Szerkesztve ]

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#18685) Jégtörő válasza g@bo (#18682) üzenetére


Jégtörő
aktív tag

Nagyon jó képe van annak a Sonynak

(#18686) Jégtörő válasza BBéci (#18684) üzenetére


Jégtörő
aktív tag

Nem tudom, de én nem tartom olyan jónak a plazmákat.

(#18687) csasaKKP válasza BBéci (#18673) üzenetére


csasaKKP
senior tag

Szia! Köszönöm válaszod! A box egy DVB-S2-es dekóder. A/V beállításoknál az Audio formatban két lehetőség van. LPCM ki és Auto. Na most ha Auto-n hagyom, akkor egyes csatornáknál nem volt hang.

"Life isn't some cartoon musical where you sing a little song and all your insipid dreams magically come true! So let...it...go!"

(#18688) BBéci válasza Jégtörő (#18686) üzenetére


BBéci
titán

Akkor a hiba benned van. Egyetlen esetben nem javaslok plazmát, ha az illető látja a vibrálást, az kizáró ok. Képminőségben - azonos árkategóriában - a plazmák egyértelműen jobbak. De a drága csúcsmodellek között is megvan az előnyük, amit ebben a tesztben is hangsúlyoznak:
"Unfortunately despite its high end price, the 55LM960 is currently not offering enough high end performance and this was made all the more obvious in direct comparison with the reference Panasonic P55VT50, which is £600 cheaper!"

(#18687) csasaKKP
Azt írtad, az LPCM egyáltalán nem szólal meg, az AUTO csak néha nem, akkor melyiket érdemes használni? Olyan boxot használj, ami a TV számára értelmezhető jelet ad ki, vagy iktass be közéjük egy házimozi erősítőt. Vagy DVB-S2 tuneres tévét.

[ Szerkesztve ]

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#18689) #03969024 válasza Gaben01 (#18683) üzenetére


#03969024
törölt tag

Én azt mondom, minél többet lesz a gyerek, vagy az asszony kezében a távirányító, annál inkább az LCD-k között nézelődj! Jó a plazma, de vigyázni kell rá.

(#18690) Buster17


Buster17
addikt

Hali!
Milyen FULL HD-s LED LCD TV-t vegyek használtan 50 körül?
Melyik a jó márkák és melyek azok amiket nagy ívben kerüljek?
Mit nézzek tv vásárláskor, mire figyeljek oda?
Nem szeretnék valami hiper szuper tv miliomegy csatlakozóval de azért egy konzolt rá lehessen dugni, mert arra lenne használva :) ill 1-1 usb és hdmi csatlakozó lehet rajta, de nem követelmény.

[ Szerkesztve ]

(#18691) BBéci válasza #03969024 (#18689) üzenetére


BBéci
titán

Legfeljebb akkor, ha hozzávágják a távirányítót. :K
Haveromék novemberben vettek 50 colos G30-at, amit a bejáródás (kb. másfél hónap) után legjobb tudásom szerint, tesztanyagokkal beállítottam. Ekkor teljes képernyős zöld színt ráküldve vettem észre az RTL Klub és a Viasat "képvisszamaradt" és nem beégett logóját. Nekik ez fel sem tűnt, azóta is boldogan használják, minden héten találkozom velük, köszönik, hogy rábeszéltem őket plazmára. Mesélik, hogy a náluk megforduló (LCD tulaj) ismerősök megkérdezik, mitől ilyen jó nálatok a képminőség?
Nagylányuknak Samsung LCD-je van, de folyton a nappaliban tévézik, annyival jobban tetszik neki a képe és persze a mérete.
Ami fontos, 2 hét után rájöttek, igazam van a nézési távolságot illetően, közelebb húzták az ülőgarnitúrát, 2-2,5 méterről nézik a tévét.

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#18692) Gaben01


Gaben01
őstag

Húha,nem lettem okosabb semmivel.Az még hozzátartozik,hogy kb 2 méterre van a kanapé a tv-től, kábeles digi van és ha nem én használom,akkor jó eséllyel a Minimax zúz a tv-n :D .Esetleg konkrét típust is tudtok ajánlani?Nem vagyok márkabuzi,jöhet bármilyen márka,a garancia viszont nem árt,ha nem 1 év.

http://9gag.com/ A függőség garantált. || Friends are like snow flakes. If You pee on them, they disappear.

(#18693) nightshadow válasza BBéci (#18684) üzenetére


nightshadow
veterán

Azt ajánlom, ne az LCD tévék között keresgélj! 200-ért olyan képminőségű plazmát kapsz, amit LCD-ből a másfélszereséért is nehezen.

Ez az állítás a jelenlegi árak mellett is megáll? Csak azért kérdem mert jelenleg pl. Panasonicból 200k-ért csak a 42UT50-et kapod meg, ami egy belépő kategória, viszont Samsungból kijön a 40ES6100, vagy Sonyból a 40EX650, ami középkategória. Ez esetben, ha csak a képminőséget nézzük, semmi mást, akkor is az UT50-et ajánlanád, vagy ez esetben jobb a két LCD.

(#18694) -HajTömeg- válasza BBéci (#18691) üzenetére


-HajTömeg-
őstag

És képminőségben mit gondolsz a led-ről?

Alias: Júzer error

(#18695) #03969024 válasza Gaben01 (#18692) üzenetére


#03969024
törölt tag

Forrásról nem írtál. TV-műsorok minősége olyan, amilyen, BD 25 környékén nézegetném a plazmákat. Egyébként most a még fellelhető tavalyi modelleket keresném, bár 100 Hz-eset nem láttam. Ugyan nem vagyok plazmapárti, de ha van még 104k-ért 42U30, az jó vétel.

(#18696) Gaben01 válasza #03969024 (#18695) üzenetére


Gaben01
őstag

1080p mkv többnyire.

http://9gag.com/ A függőség garantált. || Friends are like snow flakes. If You pee on them, they disappear.

(#18697) neooen


neooen
aktív tag

Visszaolvasgattam, hogy én tájékozódtam-e nagyon rosszul, vagy tényleg nem nagyon van rá felhívva az emberek figyelme, hogy egyes LG LCD tv-k (gondolom más gyártmánynál is van ilyen) nem játsszák le a DTS hangot, ha pendrive-ról vagy vinyóról akar az ember filmet nézni. LG 32LV3400-at vettem és sajnos csak most szembesülök ezzel a baromi nagy hiányossággal :((( . A LG LCD tv-k topikjában már jóval nagyobb hangsúlyt fektetnek rá. Csak egy jó tanács, hogy ha valaki ajánl itt egy tv típust és esetleg van ilyen hiányossága, akkor azt feltétlenül említse meg. Sajnos én nem feltételeztem, hogy így 2012 közepén ekkora baromságot el lehet követni, hogy egy tv ilyet ne támogasson :W . Vehetek médialejátszót :W ...

Semleges értékelés oka: Az eladott vidokártyán a HDMI bemenet miniHDMI volt, amit én soha nem használtam és fel sem tűnt, hogy az nem a "hagyományos". Ezt nem jeleztem, ami a vevőnek kellemetlenséget okozott.

(#18698) #03969024 válasza Gaben01 (#18696) üzenetére


#03969024
törölt tag

Ha médialejátszó nélkül, akkor a Samsung vonalon nézelődj. Nehéz most tanácsot adni, mert nem lehet tudni, hol, mi kapható, az idei modellek még drágák. Mostanában LG LK450-et, Samsung D5000-et, (sajna 50 Hz) illetve Panasonic belépő plazmákat láttam olcsón, a TESCO-k söprik ki a készleteket. Tegyél fel valami filmet pen-re, menj el nézelődni.

(#18697) neooen Nem elég egyetlen topikban olvasgatni. Az említett TV tavalyi modell, az ideiek már tudnak DTS-t, de mindenhol többször is szóba került, hogy ajánlott külső lejátszó használata.

[ Szerkesztve ]

(#18699) BBéci válasza nightshadow (#18693) üzenetére


BBéci
titán

Igen, egyértelműen, de Samsungokat is érdemes megnézni.

(#18694) -HajTömeg-
Van egy remek LED-es Fenix elemlámpám.
Nem értem a kérdésedet. Az említett csajszinak LED háttérvilágítású Samsung LCD -je van, de a sztori szempontjából semmi jelentősége.

[ Szerkesztve ]

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#18700) neooen válasza #03969024 (#18698) üzenetére


neooen
aktív tag

Mielőtt vettem (április környékén) visszaolvastam itt vagy 500-1000 hozzászólást és egyben sem volt említve. Most kattantam rá a HD cuccokra és jött a minisokk :). Ez szerintem nem olyan elhanyagolható dolog, hogy ne legyen akár mindegyik ilyen problémájú készülék ajánlásában említve itt. Igen, nem olvasgattam más topikokban, de TV-t akartam venni, nem kiolvasni a fél internetet...
szerk.: Teljesen felesleges lett volna nekem külső lejátszó. Pont ezt akartam elkerülni, és mivel a TV lejátszójával nincs gondom (szinte mindent megeszik a DTS-en kívül), így nem is lett volna rá szükségem.

[ Szerkesztve ]

Semleges értékelés oka: Az eladott vidokártyán a HDMI bemenet miniHDMI volt, amit én soha nem használtam és fel sem tűnt, hogy az nem a "hagyományos". Ezt nem jeleztem, ami a vevőnek kellemetlenséget okozott.

Útvonal

Fórumok  »  TV & Audió  »  LCD TV topic (téma lezárva)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.