Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  TV & Audió  »  LCD TV topic (téma lezárva)

Hozzászólások

(#18951) Watt25 válasza blakey (#18948) üzenetére


Watt25
veterán

Hol van leírva, hogy a nyers SBS kép teljes függőleges felbontása csak és kizárólag 1920 pixel lehet?

[ Szerkesztve ]

Itt a válasz: http://sablonvalasz.blogspot.hu/

(#18952) blakey válasza Watt25 (#18950) üzenetére


blakey
titán

Olyan, hogy full sbs nem létezik mivel az eredetit felezi, a half-ot elé teszik, hogy az ember tudja a szitut. Ha 3840x1080-as egy film, annak az sbs változata 1920x1080 (amúgy 3840x1080-as film nem lesz), de ez még nem full, mert az eredetit felezi, az egy dolog, hogy a felbontása megfelel a full hd-nak. Az sbs soha nem lesz FUll HD 3D.

(#18951) Watt25
Ami valójában vízszintes. :) Jelen pillanatban a FHD 3D 1920x1080, az ebből készült SBS nem lesz FHD, ezt felezni fogják.

[ Szerkesztve ]

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#18953) Watt25 válasza blakey (#18952) üzenetére


Watt25
veterán

Én csak elméleti szinten foglalkozom a dologgal, nincsen 3D-s cuccom... De légyszíves magyarázd el, hogy hol bukna el a dolog, ha a következőt tenném:
Vennék két db full HD-s kamerát, egymás mellé szigszallagozom őket, felveszek így egy videót.
Fogok egy videóvágó programot, csinálok egy 3840x1080-as projektet, ebbe belerakom a két videót, logikusan egymás mellé helyezve. Lerenderelem MKV fájlba.

Be tudod-e nekem valamilyen szabványleírással bizonyítani azt, hogy nem lehet a közforgalomban olyan mediaplayer-tv összeállítás, amely ezt a videót ne tudná lejátszani valóban full HD-s 3D-s videóként? (Tehát mutass egy szabványt arra vonatkozólag, hogy nem lehet átküldeni a TV-nek az ilyen videót full HD 3D-ben...)

Egy találat:
I've run it through DVDFab and outputted as a Full SBS MKV (3840x1080).

[ Szerkesztve ]

Itt a válasz: http://sablonvalasz.blogspot.hu/

(#18954) nightshadow válasza blakey (#18932) üzenetére


nightshadow
veterán

Nem a valós 100Hz-et hívják így, van 60Hz-es TruMotion is az LG-nél.

Tény, hogy idén az LG nagyon megkavarta a tévé speckókat , főleg ezzel az MCI-val, amíg ez nem volt, addig itthon a TruMotion az valós 100Hz-et jelentett. Különben, amit linkeltél, az kanadai oldal, azt nem nagyon lehet az európaihoz hasonlítani, mert a tengerentúlon mások a speckók.

BloodRay korábban ezt írta:
"LM660, LM669, LM671 valós 100Hz-esek, LM765 pedig valós 200Hz, maradjunk ennyiben."
ez alapján a 620-as nem valós 100Hz-es.

Bloodray ezt is írta: LG topik #9176: „A 100Hz MCI-s modellek azok amikben csak scanning backlight van.
Tehát ebből következőleg már az LS570 valódi 100Hz-es, 6-os szériától pedig mind. Nem tipp, hanem tény amit tudok.
Scanning backlight egyébként nem rossz dolog, csak túl sokat sem ér.”

Egyébként, korábban logikailag levezettem, hogy szerintem miért valódi 100Hz-es a 42LM620, én azt továbbra is fenntartom.

[ Szerkesztve ]

(#18955) nightshadow válasza Watt25 (#18933) üzenetére


nightshadow
veterán

Illetve, ha tényleg 100Hz-es, akkor azt nem értem, hogy én pár hónapja miért nem ezt vettem az LV5590 helyett?

Szerintem azért, mert pár hónapja az LV5590 kifutó árban volt, az LS570 pedig belépő árban. A kettő nem nagyon szokta átfedni egymást, sőt.

(#18956) BBéci válasza Watt25 (#18953) üzenetére


BBéci
titán

Ez már fáj! Ugyanezt adták elő néhányan a passzívval kapcsolatban.
Mivel a full HD TV oszlopainak száma 1920, annak a fele 960, bármilyen videót küldesz rá, csak annyit, 2x960-at tud SBS-ben megjeleníteni.
A jelenleg kapható lejátszók és tévék az SBS-t nem tudják full HD felbontásban megjeleníteni.
"Egymásra kell helyezni", egymás után megjeleníteni a két 1920x1080-as képet, ami a "rendes", szekvenciális 3D.

(#18951) Watt25
Nagyobb felbontás nem fér rá a full HD tévére. :O

[ Szerkesztve ]

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#18957) blakey válasza Watt25 (#18953) üzenetére


blakey
titán

Jelen pillanatban nincs semmilyen eszköz ami natívan tudná ezt. PC-re vannak programok amik tudják kezelni ezt a formátumot, de a 3840-es 1920-ra csökkentik, onnantól kezdve half-SBS lesz. A kijelzők felbontása 1920x1080, vannak ennél nagyobbak, de még nem tökéletesek. Ha lesz full sbs akkor a valódi 3d már 4K lesz, ahhoz képest a full sbs megint half és ezt fokozhatnák. :)

(#18954) nightshadow
Lehet, hogy kanadai oldal, de ott figyel a TruMotion 60Hz és ha nincs feltűntetve sehol, hogy 100 Hz-es és a mérések is ezt igazolják, akkor az nem valós 100 Hz-es, de nekem mindegy, enyém valós 200Hz-es. :)

[ Szerkesztve ]

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#18958) Watt25


Watt25
veterán

Akkor már csak két kérdésem van.
Miért lehet olyan torrent fájlokat találni, amiben benne van a full SBS kifejezés? Mit lehet ma értelmesen csinálni egy 3840x1080 pixel felbontású 3D SBS videóval? Ugyanis találtam ilyet is.

[ Szerkesztve ]

Itt a válasz: http://sablonvalasz.blogspot.hu/

(#18959) nightshadow válasza blakey (#18957) üzenetére


nightshadow
veterán

ha nincs feltűntetve sehol, hogy 100 Hz-es és a mérések is ezt igazolják, akkor az nem valós 100 Hz-es

A geeks.hu mérésekkel igazolta, hogy az LM660 valódi 100Hz-es. Az LG honlapján ez hol van feltüntetve? [link]

[ Szerkesztve ]

(#18960) Watt25 válasza nightshadow (#18955) üzenetére


Watt25
veterán

Hát, éppen ez az, hogy az Árgép árdiagramja szerint ránézésre nem volt nagy különbség. De mindegy most már...

Itt a válasz: http://sablonvalasz.blogspot.hu/

(#18961) BBéci válasza Watt25 (#18958) üzenetére


BBéci
titán

Elmesélik azt is a linkelt fórumban, hogy mit lehet azzal a felbontással kezdeni. Leginkább semmit. :(
Az, hogy a torrentre mit írnak, szintén teljesen érdektelen és semmit nem bizonyít.

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#18962) blakey válasza Watt25 (#18958) üzenetére


blakey
titán

Próbálkozások, mint látod nem tudták lejátszani, vissza kellett konvertálni.

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#18963) Watt25


Watt25
veterán

Még egy kérdésem lett...
Mi az akadálya annak, hogy pc-ról lejátszva (nem DLNA-na, hanem HDMI-n keresztül) full HD-ben jelenjen meg az ilyen videó? Az, hogy az SBS videót milyen formában küldi át a számítógép a TV-nek, csak szoftver kérdése...

Az még mindig nehezen hihető nekem, hogy a torrent-re azért rakják fel a full sbs filmeket, hogy aztán úgy is csak half-ben nézhessük meg...

Itt a válasz: http://sablonvalasz.blogspot.hu/

(#18964) blakey válasza Watt25 (#18963) üzenetére


blakey
titán

A megjelenítő, nem kompatibilis ezzel a fomátummal, de próbáld ki. Ráadásul a kép sem lesz jó ha netán megjelenne, de nem fog.

[ Szerkesztve ]

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#18965) Rellind válasza nightshadow (#18959) üzenetére


Rellind
senior tag

A szomszédom éppen tegnap vett egy LM660S-t. Most tesztelgeti. Elég jó kis cucc :R

(#18966) Watt25


Watt25
veterán

Na, én most letöltöttem a HDMI 1.4a szabvány 3D-re vonatkozó kivonatát. (www.hdmi.org címről regisztráció után bárki letöltheti ingyé'. :) ) Én ezt vártam, hogy valaki ilyen szintű választ ad (vagyis linket egy szabványra) és, hogy őszinte legyek ezek után arra számítottam, hogy arról fogok megbizonyosodni, hogy hülyeséget beszélek.
Azonban a PDF-ben nem ismeretlen fogalom a Full SBS, van 3D structure kódja is: 0011

Biztos, bennem van a hiba, de én ezt a képet csak úgy tudom értelmezni, hogy azt mutatja be, hogy egy full SBS videó hogy megy át a HDMI kábelen.

De ha mégsem így lenne... Mi akadálya annak, hogy egy szoftver a full sbs videót mondjuk Frame packing formátumban (gondolom ezt hívja BBéci "rendes" 3D-nek) küldje át a HDMI kábelen?

[ Szerkesztve ]

Itt a válasz: http://sablonvalasz.blogspot.hu/

(#18967) -conrad-


-conrad-
addikt

Sziasztok,
van egy sony kdl40w4000-es tv-nk, amire a jelet gépről viszem ki hdmi kábellel. Az a gondom, hogy fimnézéskor (legyen az mkv, avi, bármi) a kép "villog", olyan, mintha időközönként kalibrálná a fényerőt. Nem folyamatosan van ez a jelenség, hanem csak időközönként. A sötétebb részeken látszik inkább, hogy kivilágosodik kicsit majd visszaáll, ez 2-3x majd abbahagyja, egy idő után újra.
Ez mi lehet?
Tudtok erre megoldást?

(#18968) korikmate válasza Watt25 (#18966) üzenetére


korikmate
tag

Itt az a fő kérdés, hogy a televízió tudja e azt, hogy "hoppá, ez nem egy elcseszett felbontású videó, amit nekem nézhető formátumban kellene megmutatni a nézőnek", hanem "áá szóval ez egy 2*1920-as video, aminek ha kell csak az egyik oldalát mutatom, de ha 3d konvertálásra kapcsol a néző, akkor összemosom". Remélem érthető :)!

(#18969) Watt25 válasza korikmate (#18968) üzenetére


Watt25
veterán

Jó, oké, én is elmásztam egy kicsit az eredeti témától. Az pedig az volt, hogy volt egy olyan kijelentés itt, hogy az SBS kifejezés önmagában azt jelenti, hogy csökkentet 3D-s felbontás.
Ez pedig szerintem nem igaz.

Itt a válasz: http://sablonvalasz.blogspot.hu/

(#18970) blakey válasza Watt25 (#18966) üzenetére


blakey
titán

Az SBS lényege, hogy egymás mellett van a két kép, ami látszik is, egyik megjelenítő sem tud mit kezdeni ezzel, 1920px széles lehet, max. Annak meg mi értelme, hogy egy FHD 3D-ből FHD SBS-t csinájunk ami már nem az igazi, semmi értelme, az SBS-hez nem kell semmi extra, egy sima médialejátszó is megbírkozik vele, a 3D ezen formáját kár erőltetni a FHD 3D-vel szemben. Ez egy alternatív megoldás a "fake" 3D-re, semmi köze az igazihoz.

(#18969) Watt25
Azért csökkentett felbontás, mert az eredeti nem lehet minőségromlás nélkül duplázni ill. a megjelenítők csak ezt tudják kezelni. A valódi 3D-től nagyon messze van. A dvd-t is felkonvertáljuk 1920x1080-ra, ettől még nem lesz FHD.

[ Szerkesztve ]

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#18971) Tomekk. válasza -conrad- (#18967) üzenetére


Tomekk.
aktív tag

Ez a dinamikus kontraszt miatt van, nézd meg, hogy ki lehet-e kapcsolni.

(#18972) korikmate válasza blakey (#18970) üzenetére


korikmate
tag

Az SBS 3D véleményem szerint nem fake, hatásában ugyan az, mint az "igazi" 3D. Más kérdés, hogy képi minőségben elmarad a fhd3d tól.

(#18973) blakey válasza korikmate (#18972) üzenetére


blakey
titán

Az igazitól messze van még hatásában is, de ettől még nézhető. Ami nem igazi az fake. :)

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#18974) korikmate válasza blakey (#18973) üzenetére


korikmate
tag

Persze, én is csak arra gondolok, hogy ugyan azok a képek érkeznek a jobb illetve bal szemünkre, mint a bolti lemezen, csak rosszabb minőségben. Egyébként fullhd3d nézés csak bluray lejátszóval és ezzel együtt nem bolti filmek esetén íróval kivitelezhető?

(#18975) BBéci válasza korikmate (#18974) üzenetére


BBéci
titán

A jobb "boltokban" beszerezhető 3D BD ISO is, ami egy arra alkalmas, 1.4 HDMI kimenetes lejátszóval élvezhető. Régebbi firmware-es OPPO-k, és a legújabb Realtek chippel szerelt médialejátszók.

(#18973) blakey
Így van! A valósághű térérzet kialakulásához elengedhetetlen a sok finom apró részlet, ami az SBS-ben nincs meg, ahhoz full HD kell. Akárcsak 2D-ben.

[ Szerkesztve ]

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#18976) blakey válasza korikmate (#18974) üzenetére


blakey
titán

Igen, jelen pillanatban csak 3D lejátszóval lehet lejátszani az írottat is. HTPC-re is van megoldás, ha nem tévedek.

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#18977) Bacy85


Bacy85
csendes tag

Sziasztok!

A közel jövőben LCD vagy LED tv-t szeretnék venni és ebben kérném a segítségeteket.
A távolság amiről nézném az 2.5 méter így ahogy számoltam a 96cm-es tv lenne a minimum.

Márka tekintetében inkább a samsung felé hajlok. Ami fontos, az hogy tudja a DVB-C "normát" mivel Digi kábel előfizetéssel használnám. Film nézésre és digitális TV nézésre használnám. Ha lehet full hd felbontásút szeretnék. Sport közvetítést nem igazán nézek, maximum forma-1-et ahhoz pedig nem igazán kell az extrém magas képfrissítés.

Olvasgattam a hozzászólásokat,de annyi van,hogy nem tudtam átrágni magam rajtuk.

1. kérdésem az lenne ,hogy milyen márka (sokan a Sharpot dicsérték, de nem ismerem a márkát), mint mondtam az LG\Samsung\Sony\panasonic) márkákból a samsungot ismerem jobban.

2.Sokan beszéltetek a panelekről. Keresgéltem a neten,de csak az LCD monitoroknál találtam néhány panel fajtát így ebben a kérdésben tanácstalan vagyok.

3.képjavító technikák: megint csak fekete folt a tudásomban

4.Ár nos ez egy érdekes kérdés. Szerintem ősszel vagy karácsony táján is ráér a vásárlás, mert gondolom akkor sok akció lesz.nem szeretnék nagyon 100 ezertől elrugaszkodni, bár sajnos ez a 32colos kategória.

Várnám a Best buy tippeket :)

(#18978) axlrose32 válasza -conrad- (#18967) üzenetére


axlrose32
őstag

Szia!
Elképzelhető, hogy meghibásodott egy áramkör, ami a képtartalom függvényében szabályozza a háttérvilágítást.
Ez egy tök értelmetlen dolog ha rám hallgatsz....
Két lehetőség van, kiiktatom, ez az olcsóbb 5000Ft-ból megvan, megjavítom vagy cserélem a modult, na ez akkor derül ki ha látom milyen chassis.

Néhány készüléknél egyébként a képmenüben ki is lehet kapcsolni ezt az opciót, ha előveszed a használati utasítását , ill néhány tipp:
Fényérzékelő: Ne tegyél semmit az érzékelő elé, mert az befolyásolhatja a működést.
Amennyiben negatív, tehát nincs változás, akkor "részletes beállítások" képmenüben a "Részletes kontraszt kiemelő kikapcsolása" (Magyar használati 23. oldal)
http://pdf.crse.com/manuals/3298243431.pdf

Aztán folyt. köv. ha ezek nem vezettek eredményre.

06703896891

(#18979) nagyszegi


nagyszegi
tag

Heló
Vettem egy samsung lcd tv-t és rákötöttem a gépemre hdmi kábellel és kiterjesztésként működtetem főleg filmnézésre. Vettem hozzá egy aktív 5.1 et mert a saját hangfala igen gyér és értelemszerűen szeretném ha megszólalna. A kérdés az h ha a tv-re rákötöm rca kábellel az működőképes e vagy mindenképpen a gépre kéne rákötni? Mert a gépre van rákötve hangfal de a szoba két totál más vége. Tehát szeretném ha valamilyen módon a tv-n keresztül szólalna meg a cucc. Ha nem rca-val akkor mivel lehet megoldani?
A segítséget előre is köszönöm.

[ Szerkesztve ]

(#18980) nightshadow válasza Bacy85 (#18977) üzenetére


nightshadow
veterán

2,5 méterre én 40"-nél kisebbet nem vennék. Sokan mondják, hogy pont az F1-hez jön jól a 100Hz, persze ez 100k-ból nem jön ki. Ennyi pénzből talán ezt lehetne mondani best buynak: 42LK430 [link] Ez tavalyi, 50Hz-es hagyományos LCD. Felhívnám a figyelmet, hogy a beépített mediaplayer nem játszik le DTS-t.

Ha nem veted el a plazmát, akkor itt van a PS-43E450 [link] HD-Ready televízió, ennek jobb a beépített mediaplayerre, lejátssza a DTS-t is. Hátránya, hogy a tévénézés odafigyelést igényel agresszív csatornalogók esetén, ilyenkor ajánlott kizoomolni, illetve van, aki látja a plazma vibrálását.

Vagy, ahogy írod is, megvárod az év végét, mert akkora normalizálódnak az árak.

[ Szerkesztve ]

(#18981) Bacy85 válasza nightshadow (#18980) üzenetére


Bacy85
csendes tag

Köszi az infókat!

Belső médialejátszóra igazság szerint nincs szükségem, mert van egy Asus médialejátszóm, így ez a rész kihúzható a funkciók listájáról.

Egy magasabb képfrissítésű pl.:100Hz-es milyen ártól kezdődik?

Az LG a Samsunghoz képest milyen megbízhatóságban?

(#18982) nightshadow válasza Bacy85 (#18981) üzenetére


nightshadow
veterán

Egy magasabb képfrissítésű pl.:100Hz-es milyen ártól kezdődik?

Jelenleg ez a legolcsóbb: [link] árak: [link]

Az LG a Samsunghoz képest milyen megbízhatóságban?

Szerintem ezt így nem lehet megmondani, ebből is van olyan, amelyik elromlik, meg abból is. A tágabb családban 2 db Samsung van, az egyik kb. 4-5 éves lehet, a másik meg 2-3 hónapos, egyiknek sincs hibája. Az én Samsung monitorom panelje viszont megadta magát 2,5 év után, de 3 év garancia volt rá, így ingyen cserélték a panelt. LG tévé nincsen a környezetemben.

[ Szerkesztve ]

(#18983) BBéci válasza nagyszegi (#18979) üzenetére


BBéci
titán

A tévéből kinyert hang legjobb esetben sztereó lesz, ezért mindenképpen a lejátszóból, esetedben a PC-ről kell az erősítőbe, hangdobozszettbe vinni a hangot.

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#18984) jules99 válasza Bacy85 (#18981) üzenetére


jules99
csendes tag

Az ue40eh6030-ast 4darab szemuveggel az Euronicsben most egy hetig megkapod 150ert cetelemre 0%thm-es 10x15rugos reszletre, ami ebben a kategoriaban jelenleg nem rossz. Keress ra az aktualis szorolapjukon ha aktualis ez a modell.

(#18985) nagyszegi válasza BBéci (#18983) üzenetére


nagyszegi
tag

És ezt meg lehet oldani genius 3600 as esetében a jack dugókon kívül valahogyan másképpen? sajnos nagyon úgy érzem h kell még egy hangkártya... vagy tévedek?

(#18986) betyarr


betyarr
veterán

ezeknek a ledes tv-knek mennyire árt ha pl a kontraszt,szín,fényerő stb. magasra van állítva?vagy ez inkább csak a crt cuccokra volt nem túl jó hatással?

(#18987) dh66e válasza betyarr (#18986) üzenetére


dh66e
veterán

Egyedül a felhősödéssel fog meggyűlni a bajod sötét jeleneteknél ha a fényerőt maximalizálod.Egyébként semmi baja nem lesz a tv-nek.

(#18988) Catman


Catman
aktív tag

Sziasztok, mi a velemenyetek a Philips 37PFL3007H tv-rol?

(#18989) BBéci válasza betyarr (#18986) üzenetére


BBéci
titán

Miért akarod szándékosan elrontani a képet? Például a színtelítettség középállás felett elviselhetetlenül természetellenes.

Nagyszegi!
Passz.
Nem ismerem a Geniust és a hasonló szetteket, úgy rémlik, nincs digitális bemenete, ettől kezdve fabatkát sem ér. Asztali PC-m sosem volt, csak laptopok, hangkártyát csak fényképen láttam.

[ Szerkesztve ]

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#18990) betyarr válasza BBéci (#18989) üzenetére


betyarr
veterán

dehogy akarom!csak az egyik tesztben pl úgy ajánlják az optimális kontrasztot,hogy asszem 90%-ra kell húzni.és ugye régebben a crt képernyőknél az ilyen nem volt szerencsés mert idő előtt kimerítette,tönkretette.tehát nem akarok mindent maxra húzni :N

(#18991) korikmate válasza BBéci (#18989) üzenetére


korikmate
tag

Arról tudsz nekem valami honlapot ajánlani, hogyhogyan kell optimálisan beállítani LED-LCD tv képi tulajdonságait? Van erre valami általános összefoglaló?

(#18992) blakey válasza betyarr (#18990) üzenetére


blakey
titán

A 90% nem gáz ha lcd esetén a háttérvilágítás és a fényerő 50% vagy alatta van, plazma esetében sok, mivel ott nincs háttérvilágítás, "úgymond összhangban van a háttérvilágítás(nincs) és a kontraszt".

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#18993) Catman válasza Catman (#18988) üzenetére


Catman
aktív tag

(Bocs, hogy ket topicba is beirom ugyanazt, de itt nagyobb a forgalom. :)
Szoval ugyanennek a philipsnek a 32"-es valtozatara is kivancsi lennek. Sima TV adast illetve DVD-t neznenk rajta... 3-4 meterrol. Tudom, hogy ekkora tavolsaghoz nagyobb meretet szoktak javasolni, de kulonosebben nem izgat, ha nem latok minden kis pixelt kulon-kulon. :)

(#18994) korikmate


korikmate
tag

A 10pt white balance mire jó?

(#18995) nightshadow válasza Catman (#18993) üzenetére


nightshadow
veterán

Sima TV adast illetve DVD-t neznenk rajta... 3-4 meterrol. Tudom, hogy ekkora tavolsaghoz nagyobb meretet szoktak javasolni, de kulonosebben nem izgat

Erre a felhasználásra szerintem jobb egy HD-Ready plazma, s a 37"-es Philips árából kijön egy 43"-as Samsung [link]. 4 méterről nem fogsz sokat kivenni egy 32"-37"-es tévéből.

[ Szerkesztve ]

(#18996) Catman válasza nightshadow (#18995) üzenetére


Catman
aktív tag

Sokat gondolkoztam a plazman, de gyerek is fogja hasznalni, es lehet, hogy laptop is lesz rakotve, szoval inkabb nem kockaztatnek.

Jelenleg egyebkent egy 63 centis CRT-nk van, illetve mar csak volt... Egy hiradot megnezni, vagy nagyon ritkan egy-egy dvd-t eddig is tokeletesen megfelelo volt. Nincs nagy igenyunk ilyen szempontbol, biztos vagyok benne, hogy eleg lesz a 37-es.

Inkabb arra lennek kivancsi, hogy kepminoseg (foleg SD es DVD) teren, illetve megbizhatosag szempontjabol milyen lehet ez a philips. Illetve medialejatszoja mennyire eszi meg a kulonbozo formatumokat.

(#18997) aszamóca válasza Catman (#18996) üzenetére


aszamóca
aktív tag

Én is sokat filóztam a Philips-en, mert a képe nagyon jó, de állítólag a megbízhatóságával vannak gondok. Az integrált médiajátszó a TV-k esetében, mindig is hiányosságokkal fog küzdeni, soha nem lesz teljes értékű, mert nem érdeke a gyártónak, hogy az asztali lejátszók eladási rátája a nullához konvergáljon. Ez van.

Nem, nem hangfalnak hívják, gyűjtőnéven hangsugárzónak. A hangfal egy valamekkora tetszőleges geometriájú lapba épített hangszóró.

(#18998) nightshadow válasza Catman (#18996) üzenetére


nightshadow
veterán

Nem ismerem a Philipset, de az biztos, hogy a legjobb beépített mediaplayere a Samsungoknak van. Talán idén felzárkózott az LG is hozzá, mert most már az is lejátssza a DTS-t.

Ez viszont egy tavalyi LG jó áron: [link]

[ Szerkesztve ]

(#18999) Khelben válasza Catman (#18996) üzenetére


Khelben
nagyúr

A 37-es addig lesz elég, míg hazaviszed. Esetleg még utána 1 hétig. :)

A plazmától meg ne félj, nálam is 90%-ban a gyerekek használják és semmi baja. Benne vannak már a megfelelő védelmi funkciók. Amúgy amikor hazahoztam a plazmát és betettem az lcd helyére, az 5 éves lányom rögtön azzal kezdte, hogy ennek mennyivel jobb képe van. :)

[ Szerkesztve ]

(#19000) alázógyík válasza nightshadow (#18995) üzenetére


alázógyík
őstag

Hasonló Plazma amit linkeltél, kicsivel nagyobba lenne?

[ Szerkesztve ]

Útvonal

Fórumok  »  TV & Audió  »  LCD TV topic (téma lezárva)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.