Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  TV & Audió  »  LCD TV topic (téma lezárva)

Hozzászólások

(#18451) nightshadow válasza Imdre (#18449) üzenetére


nightshadow
veterán

Az lehet , hogy annak az adott tévének valami hibája van, de hogy nem az, hogy maga a c650-es sorozat nem tud mit kezdeni a 24p-vel, az biztos. Egy időben, a Samsung topikban elég sok embernek volt C650-e, s én nem emlékszem arra, hogy ilyen panasz sorozatban előjött volna. Ott valami egyedi hiba lesz szerintem.

(#18452) nightshadow válasza Imdre (#18449) üzenetére


nightshadow
veterán

Még annyit, hogy a Samsung topikban van attamero81 nevű fórumtárs, aki Samsung szervizes, próbálj meg vele kapcsolatba lépni, szerintem biztos tud segíteni.

(#18453) csasaKKP válasza csasaKKP (#18450) üzenetére


csasaKKP
senior tag

Sziasztok!

Most már biztos, hogy HDMI kábel vagy a box csatlakozó a hiba forrása, ugyanis ha úgy mozdítom a kábelt, akkor a hang szétesik. :( Milyen kábelt vegyek, vagy mit csináljak? Kidobtam erre a szar kábelre a pénzt.

"Life isn't some cartoon musical where you sing a little song and all your insipid dreams magically come true! So let...it...go!"

(#18454) Tomekk. válasza csasaKKP (#18450) üzenetére


Tomekk.
aktív tag

Okozhat ilyeneket kábel, próbáld ki valami jobb minőségűvel.

(#18455) csasaKKP válasza Tomekk. (#18454) üzenetére


csasaKKP
senior tag

Az lesz, hogy veszek egy drágábbat, mert idegileg tönkretesz állanó villogásával... :(
A két 1,5 méteres kábel 2000 HUF volt, szóval, lehet, hogy selejtesek... :(

"Life isn't some cartoon musical where you sing a little song and all your insipid dreams magically come true! So let...it...go!"

(#18456) Imdre válasza nightshadow (#18451) üzenetére


Imdre
aktív tag

Sajnos nem egyedi a probléma. A készülékben volt alaplap is cserélve, de nem változott semmi. A 24p megy, átvált, de hibásan jeleníti meg az adott anyagot. Én több lejátszóval is próbáltam, de 1080p 24Hz-en egyszerűen hibázik. A szervíz sem tudott mit kezdeni vele, alaplap cseréje után már szóra sem méltattak. Ez egy nagyon apró hiba, de nekem borzasztóan zavaró. A samuval fél évig veszekedtem, már közvetlenül a reklamációra írtam, eredménytelenül...
Egy levélben volt egy elszólásuk, hogy hdmi bitstream szinkronizációs probléma. Használjam a beépített lejátszót, meg ne várjam el a tv-től, hogy az úgy működjön egy külső eszközzel, ahogy én azt elvárnám :)
A lényeg, hogy tojtak a fejemre, egyetlen megoldás a bíróság lett volna, de nekem ez nem ért volna ennyit.

(#18457) nightshadow válasza Imdre (#18456) üzenetére


nightshadow
veterán

Nekem csak az a furcsa az egészben, hogy jó pár embernek volt itt C650-se, s nem volt ilyen jellegű panasz, sőt abban az évben az egyik legjobban sikerült és legajánlottabb típus volt.

(#18458) Dorian válasza flash- (#18442) üzenetére


Dorian
félisten

Dehogyis. Nálam pl. egy 2 órás fix képelem (pl. logó) halvány nyoma fél percen belül eltűnik (soha sem használtam képernyőmosást), pedig csak alsókategóriás plazmám van.

[ Szerkesztve ]

Kétfajta ember van. Kerüld mindkettőt!

(#18459) #75912448 válasza Imdre (#18456) üzenetére


#75912448
törölt tag

...Ez egy nagyon apró hiba, de nekem borzasztóan zavaró...

Apró?? :Y Azaz gyakorlatilag kukába való.

(#18460) Imdre válasza nightshadow (#18457) üzenetére


Imdre
aktív tag

Addig én sem vettem észre, amíg nem vettem külső médialejátszót. És még akkor is a lejátszóra gyanakodtam, de kiderült, hogy a c650 egy ipari hulladék. Volt egyébként, akinek fel sem tűnt. Sokan pedig nem állítják be a 24p váltást. Mint láthatod rajzol01 fórumtársunk is kiszúrta a hibát.
Pedig ha sokan jelezték volna, talán foglakoztak volna a kérdéssel...

regger: természetesen kuka lett számomra. Az apró hibát arra írtam, hogy ezzel sem a samsung, sem a hivatalos szervek nem foglalkoznak. Nekem katasztrófa ívolt így nézni a filmeket, mivel 23,976 a filmek 90%-a. Az 50-60Hz ok :)

[ Szerkesztve ]

(#18461) #75912448 válasza Imdre (#18460) üzenetére


#75912448
törölt tag

...sem a samsung, sem a hivatalos szervek nem foglalkoznak....

Miért nem csodálkozom ezen? :O

(#18462) Imdre válasza #75912448 (#18461) üzenetére


Imdre
aktív tag

Mi több: annyira hülyének akartak nézni, hogy azt mondták, hogy lehet azért vab, mert a készülékem német piacra lett szánva és bizonyos funkciókban eltérhet régiónként :C :F
Mondom az eltérést biztos úgy oldják meg, hogy benne marad a funkció, csak tesznek bele egy hibát - félelmetesen sötétek.
Ezért jó az 5 éves samu gari, kitörölheti vele az ember a SEGGÉT... :DDD

(#18463) dh66e válasza nightshadow (#18447) üzenetére


dh66e
veterán

Így van elég csúnya,de hogy nem panaszkodtak a samu tulajok nem is csodálom hiszen az volt a best buy készülék talán te is emlékszel rá,egyszerűen ciki lenne bevallani hogy nem működik rendesen a 24p azon a csoda tv-n,de hozzátartozik az igazsághoz hogy sokan észre sem veszik az ilyen reccenést vagy csak nem foglalkoznak vele.
Imdre topiclakótól értesültem én is erről a "csúnya lenne" dologról,-de látom közben hogy már reflektált is.-nekem is hihetetlen volt hogy az az agyonhájpolt készülék nem képes lekezelni a 24p-t úgy ahogy azt kell.Nemrég egy rokonnál voltunk vendégségben és látom hogy C650 ott figyel a nappaliban és melette egy A.C ryan playa.Lecsekkoltam és valóban megreccennek ezek a felvételek.Óvatosabban ajánlgasd ezek után a samut és nem csak ezért. :)

(#18464) nightshadow válasza dh66e (#18463) üzenetére


nightshadow
veterán

Óvatosabban ajánlgasd ezek után a samut és nem csak ezért.

Ismerős ES6100-ét elég alaposan vizsgáltuk ilyen szempontból is, ott nincs ilyen probléma. Igaz, csak a belső mediaplayerét, mert a külső még csak tervbe van véve.

(#18465) Tomekk. válasza dh66e (#18463) üzenetére


Tomekk.
aktív tag

A Sony EX500 is ilyen ha ez megnyugtat. ;) Oplay-el 60Hz-en használom, mert 24-en félpercenként beránt a kép.
Imdre-nek szólt

[ Szerkesztve ]

(#18466) Imdre válasza Tomekk. (#18465) üzenetére


Imdre
aktív tag

Ez szomorú, hogy a neves gyártók sem figyelnek erre. Már átmentünk arra az oldalra, hogy facebook meg egyéb értelmetlen baromság integrálása a tv-be, a fontos minőségi élményt nyújtó funkciókat meg sorra baxák el. Nem lesz jó ez az irány.
De jó mert 3d szemüveggel, meg akciós, meg smart tv szinte ingyen :(
A véleményemet meg nem írom le, mert a modik molesztálni fognak...

nightshadow: addig mindegy is, mert a samu kivétel nélkül 60Hz-en játszik le mindent. Bár ilyenkor is darabos bizonyos jeleneteknél a mozgás

dh66e: köszi, hogy lecsekkoltad Te is. Igaz nem jó eredménnyel :(

[ Szerkesztve ]

(#18467) #75912448 válasza Imdre (#18462) üzenetére


#75912448
törölt tag

Pontosan, többször említettem már, hogy messze földön a legpocsékabb a szervizük. Ahogy próbálnak hülyének nézni az mindennek a teteje.

(#18468) dh66e válasza Tomekk. (#18465) üzenetére


dh66e
veterán

Amennyiben téged is megnyugtat közlöm hogy a Sharp tavalyi felsőkategóriás modellje(LE830) sem képes normálisan megjeleníteni,emiatt nem vettem meg. :) Tehát nem elszigetelt eset a samué,de tény hogy az a tv volt annak az évnek a favoritja. :W

imdre
Anno írtam neked (a playa topikban) hogy nekem egyszerűbb dolgom volt a Sharpal egy csere ügylet kapcsán,kb ilyen gond volt specifikáció szerint tudta azt amit a valóságban nem.Volt egy kis brusztolás,de el kell ismerni hogy belátták hogy nekem van igazam és küldtek egy új készüléket egy közel 3 éves tv helyett.
nightshadow:
Barátomnak ajánlottam a D6x00 tv-t mert elég jókat olvastam róla tesztekben ill userektől is, miközben gőzöm sem volt róla hogy felezett a 3D felbontása,de még az első tesztek sem tudtak róla(később derült ki a turpisság),LG-k ki is estek nála emiatt a vége egy D7000 tv lett.Azóta is használja nagy megelégedésére.Ezért írtam hogy csak óvatosan,szerviz és a gyártó képviselete a másik fele amit érdemes megfontolni,mert ez is hozzátartozik egy tv vásárlásához,bár nem erre gondol normál esetben az átlag vásárló.

(#18469) csasaKKP válasza csasaKKP (#18455) üzenetére


csasaKKP
senior tag

Sikerült egy megoldást találnom, hogy ne villogjon a kép: Alap esetben 1080p_50 vagy 60 a set-top box képfelbontása, amit a HDMI-re küld. A szar HDMI miatt volt pettyes a kép, sokszor el is ment (a kép). Nos ideiglenesen, amíg nem lesz új kábel, levettem a felbontást 1080i_50-re és láss csodát, nem vilog a kép.

Szerk.: Megjegyezném, amit most az éjszakai csendben vettem észre, hogy amikor a box 50Hz-re van állítva, másképp zúg a tv tápegysége, mint 60Hz-n. Van ezek között valami eltérés magán a frekvencia eltérésen kívűl?

[ Szerkesztve ]

"Life isn't some cartoon musical where you sing a little song and all your insipid dreams magically come true! So let...it...go!"

(#18470) leslien


leslien
nagyúr

üdv,
Vki pls . Lg 32ls570 van erről a tv-röl info mert a M M -ban 130.000.- a választ elöre is köszi

[ Szerkesztve ]

Láttál már farkast, aki rosszul alszik a birkák véleménye miatt?.....

(#18471) Babetta-X


Babetta-X
senior tag

Sziasztok! Lenne egy kérdésem led tv-vel kapcsolatban. Adott egy Polaroid P32 led tv, tegnap vásároltuk Angliában. (Innen is írok) Az a gond, hogy van rajta usb ami a papírjai szerint viszi az Xvidet, mpgt, mpegt. No de a probléma, hogy akármilyen filmet teszünk pendrivera, nem nyitja meg, kirja, hogy nem megfelelő format. A képeket gond nélkül megjeleníti. Mi lehet a probléma, mit érdemes kezdeni ezzel?

Válaszotokat előre is nagyon köszönöm.

(#18472) leslien válasza leslien (#18470) üzenetére


leslien
nagyúr

most nézem a árgépen meg 125.000.- :)

Láttál már farkast, aki rosszul alszik a birkák véleménye miatt?.....

(#18473) nightshadow válasza leslien (#18470) üzenetére


nightshadow
veterán

100Hz-es 2D tévé. Tesztet én még nem találtam róla, user tapasztalatot meg az LG fórumban érdemes keresni, ha van: [link] Ha csak 5k a különbség a webshop és egy hivatalos forgalmazó között, akkor a garancia miatt érdemes az MM-ben megvenni.

[ Szerkesztve ]

(#18474) rajzol01 válasza Imdre (#18466) üzenetére


rajzol01
tag

írtam a medialejátszó topicba

(#18475) baboss


baboss
őstag

SZIASZTOK. Tud nekem valaki ezekről valamit mondani mind a kettőhoz olcsón és garisan jutnék hozzá.Melyiket érdemes megvenni.A nappali 5x5,4 a tv-ét 4 m-ről nézném Előre is köszönöm.
Samsung PS51D550C1WXXH 3D Plazma TV
Samsung UE-55C6500 LCD

(#18476) blakey válasza Babetta-X (#18471) üzenetére


blakey
titán

Nem egy ismert tv. :) Mire van formázva a pendrive? Leírás szerint mit és hogyan kezel. Bocs, hogy kérdezem, de semmit nem tudok a tv-ről, ill. nem nagyon találok adatokat.

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#18477) baboss


baboss
őstag

SAMSUNG LCD [link]
SAMSUNG PLAZMA[link]
Én ezt találtam nem nagyon értek hozzá hogy milyen adatokat kell nézni és mi felel meg a jónak.Csak azt tudom hogy a ful HD és minél több csatlakozó van annál jobb szerintem.
Megköszönném a segítséget nem tudom eldönteni melyiket érdemes megvenni.
A tv-ét töbnyire filmezéshez használmám 90% és 10% játék.

[ Szerkesztve ]

(#18478) Babetta-X válasza blakey (#18476) üzenetére


Babetta-X
senior tag

FAT 32-re van formázva, mpeg 1,2 max 1980-1080-ast, xvid 1.00-1.10-beta 1/2-ig mindent ugyanilyen felbontásban, .mp3-at, .jpg-t .jpeg-t .bmp-t .sub, .srt.
Szóval elvileg mindent vinne. Ez egy Angliában vett tv lehet azért nem találsz róla semmit.

(#18479) kisgyerek85


kisgyerek85
senior tag

Sziasztok!

37" tv-re keresek olyan tartókonzolt amit ki lehet fordítani minimum 90fokba.

Nézegettem konzolokat, de ilyet nem találtam.

(#18480) Lacikaaa007


Lacikaaa007
csendes tag

Sziasztok!
Tudnátok segíteni? Kinéztem a LG 32LK450 LCD TV-t, de csak néhány magyar oldalon olvastam, hogy van benne PiP, de néhány angolon nem írják, az LG oldala meg sem említi. Most akkor van ebben vagy nincs?
Illetve mi a különbség a LG 32LK430 és az LG 32LK450 között?
Köszönöm a válaszokat!

(#18481) Milan24


Milan24
aktív tag

Szerintetek megéri megvenni az LG 42LV3400-as Ledes FULL HD-s tv-t? Nekem végülis csak a tv nézésre kell meg, hogy a laptopom rákössem, és úgy nézhessek Full HD-s filmeket. Mik a vélemények erről a TV-ről? Akinek van ilyen a tapasztalatait megoszthatná velem. Ma láttam a tescoba szép képe van de valami mese ment rajta csak. Köszi: Üdv.

(#18482) csasaKKP válasza Lacikaaa007 (#18480) üzenetére


csasaKKP
senior tag

Szia! Nekem is ilyen tv-m van, nincs PiP úgy tudom, használatit átböngészve sem láttam ilyet.
A 450-esben van egy fényérzékelő (ún. intelligens) szenzor, meg érintőgombos, semmi más.

[ Szerkesztve ]

"Life isn't some cartoon musical where you sing a little song and all your insipid dreams magically come true! So let...it...go!"

(#18483) BBéci válasza baboss (#18477) üzenetére


BBéci
titán

A C6500 két éves modell, ráadásul eléggé elmarad a megszokott Samsung színvonaltól, ezért lebeszéllek róla. Nekem ingyen sem kellene.

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#18484) baboss válasza BBéci (#18483) üzenetére


baboss
őstag

Köszönöm az őszinte választ :R

(#18485) Jared00


Jared00
csendes tag

Sziasztok!

Van valakinek akár pozitív akár negatív véleménye az Orion PIF32D3D LCD Televízió ről amihez 4db 3D szemüveget adnak?

Köszönöm
Üdv

(#18486) Monyos


Monyos
aktív tag

üdv!

Remélem itt tud valaki segíteni , másik topic eléggé halott. :(
Ez lenne a problémám , talán már más is találkozott ilyennel:
[link]

Előre is köszönöm! :R

(#18487) csasaKKP válasza Monyos (#18486) üzenetére


csasaKKP
senior tag

Szia! HDMI-vel nekem is állítanom kellett a Catalystban, hogy teljes képernyőn legyen az asztal. Az "irreális színek" a tv képjavító alguritmusának köszönhető. D-Sub-nál külön IC vezérlő van, olvasd el a TV-d használatiát, milyen felbontás és képfrissítés használható D-Sub csatlakoztatás esetén. HDMI csatlakoztatásnál ajánlott 60 Hz-et beálítani, tévesen lehet, hogy a PC 75-öt is engedélyez (nekem engedélyezte), ezt ne. Ha a Catalyst felismeri a TV-t, (kiírja a márkát legalább), akkor ok.

Szerk.: A betűk elmosottsága a Windows hibája szerintem, ha jól emlékszem valami Clear Typ vagy mi a neve. HDMI - D-Sub átalakító nincs (legfeljebb aktív).

[ Szerkesztve ]

"Life isn't some cartoon musical where you sing a little song and all your insipid dreams magically come true! So let...it...go!"

(#18488) bla255


bla255
csendes tag

Egy kisebb gondban vagyok, TV vásárlás előtt.
Kinéztem magamnak az LG 47LM660S 47" TV-t, viszont sok helyen olvasom, hogy az Input lag-gal problémák vannak. Valakinek van ilyen TV-je esetleg, és milyen tapasztalata van a TV terén? (legfőképp monitorként is menne játékhoz)

Segítséget előre is köszönöm! :R

[ Szerkesztve ]

(#18489) nightshadow válasza bla255 (#18488) üzenetére


nightshadow
veterán

E teszt szerint [link] 46ms körül van az input lag, de csak akkor, ha az új firmware van rajta, mert a régivel 70ms körül van. Mindenesetre azok a tévék ajánlottak játékhoz, amelyeknek 0-30ms között van az input lagjük.

[ Szerkesztve ]

(#18490) Monyos válasza csasaKKP (#18487) üzenetére


Monyos
aktív tag

Köszönöm a kielégítő választ! :R

Csak filmnézésre szeretném használni, úgyhogy az elmosódó windowsos szövegek annyira nem zavarnak, mert filmeknél nem látok minőségbeli változást , csak az "irreális színek" a zavaróak ,de akkor az a TV-m hibája, max. catalystban tudok ügyeskedni a színekkel , de szerintem csak rosszabb lenne.

[ Szerkesztve ]

(#18491) csasaKKP válasza Monyos (#18490) üzenetére


csasaKKP
senior tag

Engem is zavart a dolog, én is csak játszok a TV-n. :D

"Life isn't some cartoon musical where you sing a little song and all your insipid dreams magically come true! So let...it...go!"

(#18492) bla255 válasza nightshadow (#18489) üzenetére


bla255
csendes tag

Köszi a választ, hát 46ms szerintem már az élvezhetőbb kategória ( ismerősöm Samsungján 67ms környékén teljesen jó). Plusz ha firmware frissítésekkel ennyit képes javulni, látok esélyt hogy 30-on belül legyen hamarosan

[ Szerkesztve ]

(#18493) vikiteam válasza szpac86 (#603) üzenetére


vikiteam
csendes tag

Heló, sikerült az USB-t beállítani a tv-den??

(#18494) modflow


modflow
veterán

Van nekem egy Novatron IAMM NTR83HD lejátszóm.

Ezen le lehet játszani 3D-s filmet? Pl. 3D SBS-es filmet? Vagy semilyet sem?

(#18495) kisgyerek85 válasza modflow (#18494) üzenetére


kisgyerek85
senior tag

3D SBS-t le kell jatszania!

(#18496) modflow válasza kisgyerek85 (#18495) üzenetére


modflow
veterán

És a megjelenítés az függ a TV-től?
Egy Samsung Aktív 3D-s TV-n pl. a végeredmény ugyan az SBS és sima 3D között?

(#18497) BBéci válasza modflow (#18496) üzenetére


BBéci
titán

Ha sima alatt a Blu-ray változatot érted, ahhoz képest az SBS sokkal kevesebb élményt, térhatást ad és a felbontás feleződik, tehát nem full HD.

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#18498) modflow válasza BBéci (#18497) üzenetére


modflow
veterán

Igen, arra gondoltam. Akkor gondolom erről a lejátszóról az SBS a maximum.
Más lehetőség nincs ugye? Csak PC, vagy Blu-ray.

(#18499) BBéci válasza modflow (#18498) üzenetére


BBéci
titán

Már lehet kapni 3D-képes médialejátszókat. Szerintem tévén, pláne 55 col alatt nem akkora pukkanás a 3D hogy érdemes legyen törni magad miatta.

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#18500) Jégtörő


Jégtörő
aktív tag

Minden sharp tvben sharp asv panel van, vagy csak abban amire aquos van ráírva?

Útvonal

Fórumok  »  TV & Audió  »  LCD TV topic (téma lezárva)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.