Hirdetés

2024. május 1., szerda

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  TV & Audió  »  LCD TV topic (téma lezárva)

Hozzászólások

(#18401) adamssss válasza nightshadow (#18400) üzenetére


adamssss
veterán

huh az már picit sok...

Az lg az tetszik.

Köszi

Addig gyorsítottuk a világot míg mi magunk maradtunk le...

(#18402) blakey


blakey
titán

Ha már input lag, akkor minap találtam valami érdekességet tavalyi lg lw650-esről link 1 és link 2. Érdekes, hogy a bemenetet pc-re nevezte át és mindjárt másképp reagált.

[ Szerkesztve ]

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#18403) Cifu válasza blakey (#18402) üzenetére


Cifu
nagyúr

Ez nem meglepő, sőt, általában a kézikönyben is benne van. Már a vénséges vén Samu LE-40A659-esemnél is így volt. A bemenetet "PC"-re (újabban előfordul még a "Game" vagy "Console") átnevezve kikapcsol minden képjavító elektronika, ami a magasabb input lagért felel(ne).

Légvédelmisek mottója: Lődd le mind! Majd a földön szétválogatjuk.

(#18404) blakey válasza Cifu (#18403) üzenetére


blakey
titán

Most konkrétan nem erre gondoltam, hanem inkább arra, hogy a tesztekben leírják a magas input lag-et, de még véletlenül sem próbálják ki átnevezéssel, ezért nem minden teszt ideális a pontos információhoz. Ennek a tv-nek az esetében is elég magas input lag-et olvastam valamelyik tesztben és mégis alacsonyabb, nem kevéssel. 100+ ms input lag szerintem nem normális adat, pl.

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#18405) bul07 válasza nightshadow (#18385) üzenetére


bul07
nagyúr

úú akkor ezt tényleg hanyagolni kel
Kevesebb csatlakozó még nem is zavart volna de a USB korlátoltsága már igen

( ͡° ͜ʖ ͡°) Samsung Galaxy A52S / Samsung UE48H6400 / Touran 1.9PDTDI 90LE (2005)(BRU) ( ͡° ͜ʖ ͡°) ---->"A nők pedig olyanok, mint a parkolóhelyek. A jobbak mind foglaltak, a maradék meg vagy rokkant, vagy fizetős..." - By:elfelejtette

(#18406) Jarod1


Jarod1
addikt

tudtok ajánlani valami kábelt amivel összekötthetem a Neo m HDMI kábellel? lehetőleg nem csillagászati árért!

(#18407) Ferrero88


Ferrero88
csendes tag

Sziasztok!

Kis segítségre lenne szükségem. A napokban szeretnék venni Lcd tv-t, és érdekelne hogy ez amit kinéztem jó e: Samsung UE40D5003

Amire használnám:
Számítógépre lenne kötve, fullhd filmek és játékok mennének rajta, esetleg ha valami sport van magyar1-en nézném földi sugárzással hdban.

Elvárások:
40", FullHD Led, szép kép

Előre is köszönöm a segítséget, ha esetleg ennél a tv-nél tudtok jobbat ebben az árkategóriában(max 135000HUF) szívesen fogadom a tanácsokat.

[ Szerkesztve ]

(#18408) nightshadow válasza Ferrero88 (#18407) üzenetére


nightshadow
veterán

Samsungnál a 3-ra végződő típusszámúak az alapmodell (jelen esetben a D5000) butított változata: kevesebb csatlakozók és szolgáltatások, pl. 4db HDMI helyett csak 2db, USB-ről csak képet, meg zenét játszik, filmet nem, nincs All Share, stb. Éppen ezért én hanyagolnám az összes olyan Samsungot, ami 3-ra végződik, s inkább az alapmodell D5000-et ajánlanám a figyelmedbe, ami az Auchanban jelenleg 145k.

(#18409) Ferrero88 válasza nightshadow (#18408) üzenetére


Ferrero88
csendes tag

Igen azt néztem először, viszont az elvileg 50hzes ez meg 100hz, nem tudom hogy az tvnél mennyire számít csak azt javasolták nekem hogy a 100 az jobb. Ezért néztem ki azt, pedig az 5000 jobban bejön kinézetre is a téglalap alakú talpa miatt mert ennek ovális van sajnos

Vagy ez:Samsung UE40EH5000? ha jól gondolom ez egyel újabb mint amit az auchanban árulnak

[ Szerkesztve ]

(#18410) nightshadow válasza Ferrero88 (#18409) üzenetére


nightshadow
veterán

Mindkét tévé 50Hz-es, valódi 100Hz-es csak a 6-os sorozattól van. Az EH5000 inkább tekinthető a D5003 utódának. A három tévé közül továbbra is a D5000 az ajánlott. Itt egy D5500-as teszt: [link] A SmartTv-ét leszámítva megegyezik a D5000-el.

[ Szerkesztve ]

(#18411) flash- válasza blakey (#18384) üzenetére


flash-
veterán

tehát egy komolyabb lcd felveszi a versenyt egy plazmával ha a mozgás megjelenítéséről beszélünk?

"Embrace our fellow man, no longer vilified"

(#18412) zolee3000 válasza Cifu (#18381) üzenetére


zolee3000
tag

Köszi a választ! Akkor ezek szerint a 2,7 méteres távolság megfelelő lesz SD-re is, HD-re is.

Az viszont kicsit elbizonytalanított, hogy jobb képességű ill. gyengébb készülékekről írtál. Én úgy tudtam, hogy technológián belül ma már nincs számottevő különbség az egyes készülékek között (az LCD ill. a PDP technológiának is elérték már a határait), inkább a felszereltség és a a plusz szolgáltatások (PVR funkció, Smart rendszer, integrált WLAN adapter, THX tanúsítvány stb.) száma az, ami megkülönbözteti az olcsóbb és a drágább tévéket.
Egyébként én a Samsung UE46ES6300 tévével kokettálok. Gondolom ez azért nem annyira gyenge.

(#18413) nightshadow válasza zolee3000 (#18412) üzenetére


nightshadow
veterán

Ha végig nézed a samsung.hu-n a feature táblázatot az ES6100-nak és az ES6300-nak, akkor a szerint a kettő között egyetlen egy különbség van, mégpedig az ES6300-as tripla tuneres (DVB-T/C/S2), a D6100 pedig nem (DVB-T/C). Magyarul, ha nincs szükséged a beépített szatellit tunerre, akkor elég a 46ES6100-at venni, ami kb. 40-45k-val olcsóbb, mint a 46ES6300 az argep.hu szerint.

(#18414) nightshadow válasza nightshadow (#18413) üzenetére


nightshadow
veterán

A #18413-ban elírtam a típus számot, a mondat helyesen:

Ha végig nézed a samsung.hu-n a feature táblázatot az ES6100-nak és az ES6300-nak, akkor a szerint a kettő között egyetlen egy különbség van, mégpedig az ES6300-as tripla tuneres (DVB-T/C/S2), a ES6100 pedig nem (DVB-T/C). Magyarul, ha nincs szükséged a beépített szatellit tunerre, akkor elég a 46ES6100-at venni, ami kb. 40-45k-val olcsóbb, mint a 46ES6300 az argep.hu szerint.

(#18415) Cifu válasza zolee3000 (#18412) üzenetére


Cifu
nagyúr

Nightshadow már leírta az adott típusra vonatkozókat. :)

Az nem igaz, hogy elérték a PDP és az LCD technológia határait. Léteznek 200Hz-es valós képfrissitésű LCD panelek, de irtó drágák még, így nem kerülnek ki a TV piacra. PDP terén is fejlődik az ipar, ma már tudják a középkategóriás Pana plazmák azt a feketét, amit az utolsó Pioneer Kuro plazma sorozat tudott méregdrágán, és fele annyit fogyasztanak, és így tovább.

Konkrét példával élve a Samu ES7000 és az ES8000 között a legfőbb különbség, hogy az utóbbiban kétszer annyi "zónára" van bontva a képernyőn local dimming.

Légvédelmisek mottója: Lődd le mind! Majd a földön szétválogatjuk.

(#18416) zolee3000 válasza nightshadow (#18413) üzenetére


zolee3000
tag

Köszi szépen, valóban érdemes odafigyelni az ilyenekre. Az igazság az, hogy egyelőre még nem volt időm átnézni a specifikációkat, csak az ár alapján lőttem be magamnak egy modellt a középmezőnyből. A nyár nálunk a lakásfelújításról szól, a tv vásárlás őszre (legrosszabb esetben karácsonyra) tolódik. Természetesen a vásárlás előtt el szoktam tölteni pár napot a technikai leírások átböngészésével, hogy olyan feature-ökre ne adjak ki pénzt, ami számomra felesleges.

Cifu: Persze a felső- és a csúcskategóriában extra képjavító funkciók is vannak az alsóbb szegmensbe pozicionált készülékekhez képest, csak érzésem szerint ezek már nem nyújtanak annyival többet, ami az átlagembernek megérné az árkülönbözetet (a 100 Hz-esnél magasabb képfrissítési ráta pl. szvsz csak 3D-s tartalmaknál lehet előny), ill.a technológiai határok feszegetése szerintem abban érhető tetten, hogy ma már nem nem akkora a teljesítménykülönbség (képminőséget tekintve) egy abszolút csúcsgép és egy alsó-középkategóriás modell között mint pár évvel ezelőtt.

[ Szerkesztve ]

(#18417) Cifu válasza zolee3000 (#18416) üzenetére


Cifu
nagyúr

Az a baj, hogy lenne értelme a 100+ Hz valós képfrissitésnek, például az interpolációnál.

Per pillanat a képjavító technológiáknál az aktuális parasztvakítás a Motion Clarity Index (~Mozgás Tisztaság Index) és hasonló elnevezések. Repkednek a Hz-ek, 200, 400, 600, 800... Ami miatt sokan azt hiszik, hogy ez a képfrissités (sok bolt esetében a technikai adatoknál is képfrissitést írnak), ám valójában a legtöbb TV továbbra is max. 60, esetleg egy-két a felső kategóriás 100/120Hz-es képfrissitésre képesek. Az ilyen MCI értékek általában arra utalnak, hogy másodpercenként hány képkockát számol ki a belső elektronika a valós képkockákkal együtt. Na, kezdjük előről.

Adott egy képforrásunk, jellemzően 50 vagy 60 képkocka / másodperc a TV adásnál (SD adásnál ennyi fél-kép), illetve Blu-Ray esetében 24. Igen ám, de az LCD-k rákfenéje a reakcióidő, amíg átvált a pixel színe (ezek azok a bűvös miliszekundum értékek, amiket TV-k esetében jól lehagynak :D), namost emiatt a gyors mozgások lekövetése nem erőssége az ilyen technológiának, így valami megoldást kell találni. A megoldás pedig az lett, hogy bevetették az interpolálást, vagyis két valós képkocka közé plusz képkockákat hoznak létre mesterségesen, a két képkocka alapján. Ez addig egyszerű, amíg a kép változása egyenletes, csakhogy ilyen gyakorlatilag sosincs. A fejlettebb rendszerek már nem is két, hanem három-négy (akár több) képkocka alapján állnak neki a köztes képkockákat kiszámolni. Jól hangzik? Egészen addig, amíg vissza nem gondolunk arra, hogy a képernyő fizikailag másodpercenként csak 60 képfrissitésre képes. Innentől kezdve az elektronikának már nem is annyira a plusz képkockák miatt kell aggódnia, hanem amiatt, hogy a beérkező forrásból, ami mint említettük, SD adásnál például 50 fél-kép (tehát még a váltottsorosságot is meg kellene szüntetni), a Blu-Ray (és BR-rip) anyagoknál meg 24 kép, kell neki olyan képet varázsolni, ami 60Hz-es képernyőn szépen néz ki. Bagatel.

Na itt szoktak elhasalni az olcsó TV-k, és fog az átívelt a focilabda repülése láthatóan akadozva repülni rajta.

Namost ha valós 100Hz lenne, akkor az interpoláció is jobban kijönne, és a mozgás is folyamatosabb lehetne az LCD-ken...

[ Szerkesztve ]

Légvédelmisek mottója: Lődd le mind! Majd a földön szétválogatjuk.

(#18418) blakey válasza flash- (#18411) üzenetére


blakey
titán

Úgy fogalmaznék, hogy közel van hozzá. Azt a 2 ms-ot nem veszed észre, ahhoz már nagyon kell koncentrálni.

Cifu: tudtommal az lg lw659-es valós 200Hz-es, nem?

[ Szerkesztve ]

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#18419) flash- válasza Cifu (#18417) üzenetére


flash-
veterán

és mely szériák,mely tv-k tudják a valós 100et?

"Embrace our fellow man, no longer vilified"

(#18420) Cifu


Cifu
nagyúr

Nos, hamut kell szórjak a fejemre, kaptam keményen, elnézést kérek, kicsit frissiteni kellett a tudásomat... :W

Úgyhogy próbálom kijavítani a hibámat, és legközelebb alázatosabban közeledem a témához. :)

A lényeg: manapság az alsó kategóriában fordul már csak elő 60Hz. A 120Hz van pl. az Samu D6000-es szériában (és vele együtt a közép kategóriában). Van 240Hz is, valós, pl. a lent említett LG LW659 széria, és a közép-felső kategóriában. Van valós 480, sőt, már 960Hz is (pl. Sony KDL-46HX79x széria), ám méregdrágán, a csúcskategóriában. Általában azt mondják, hogy 240Hz felett már nincs effektív haszna, de természetesen itt jön be a 3D, ahol ugye az effektív 240Hz-hez 480Hz valósra van szükség.

Akadnak olyan gyártók, pl. az LG-nél, ahol nincs Hz, ez az a Motion Clearness Index cucc, és itt nem valós képfrissitésről beszélünk, hanem az elektronika megpróbálja imitálni a képmozgás folyamatosságát.

[ Szerkesztve ]

Légvédelmisek mottója: Lődd le mind! Majd a földön szétválogatjuk.

(#18421) #03969024 válasza Cifu (#18420) üzenetére


#03969024
törölt tag

Na, frissits még egy kicsit. A mi vén Európánkban a frissitések kerek számok, pontosabban az 50 Hz egész számú többszörösei. (50, 100, 200) Amiről te irsz, az a tengerentúli modellekre érvényes. Az MCI-ről is érdemes lenne olvasgatnod, mielőtt teljesen félreinformálod a népet!!!

(#18422) Cifu válasza #03969024 (#18421) üzenetére


Cifu
nagyúr

A forrás PAL-nál valóban 50Hz, de a TV-k attól még tudják a 60Hz-et, ebben úgy eléggé biztos vagyok, lévén 1920x1080 60Hz-en hajtottam jópár TV-t az elmúlt pár évben mint LCD monitor, és eddig nem találkoztam olyannal, amelyiknél max. 50Hz lett volna a fogadott jel (értelemszerűen ha a kijelző nem képes 50Hz-nél többre, akkor a 60Hz-es jellel túl sokat nem is lenne érdemes foglalkozni). Amiben igazad van, hogy a 50Hz felettinél valóban a 100/200/400/800 van jelen nálunk, és nem a 120/240/480/960. Mondjuk nekem azért volt furcsa, mert például ugye a 100/200/400/800 nem osztható 24-el, szóval BR forrás esetén vajon hogy oldják meg a problémát? :F

De természetesen szivesen fogadjuk akkor a kifejtését is a témának, mert gondolom nem csak én lennék akkor már kiváncsi a többire is.

Csendben én is tudok maradni, csak abból senki sem tanul. :))

Légvédelmisek mottója: Lődd le mind! Majd a földön szétválogatjuk.

(#18423) Watt25 válasza Cifu (#18422) üzenetére


Watt25
veterán

[link]
Tehát, ha jól értem, képesek 48, 72, 96, 120Hz-cel is frissíteni a képernyőt a TV-k. (Típustól függően.)

Itt a válasz: http://sablonvalasz.blogspot.hu/

(#18424) Cifu válasza Watt25 (#18423) üzenetére


Cifu
nagyúr

Ez még a 100/120Hz idejében készült cikk, akkoriban valóban így volt

A kérdés, hogy a mai 100/200/400/800Hz esetén hogy oldják meg? Ugyan így (vagyis nem valós 100/200/400/800, hanem 96/192/384/792Hz-en frissit a TV kijelzője), vagy bejön a 3:2 pulldown, ami anno a 24 fps-es források rákfenéje volt?

Esetleg bejön a valós 120/240/480/960Hz?

[ Szerkesztve ]

Légvédelmisek mottója: Lődd le mind! Majd a földön szétválogatjuk.

(#18425) #03969024 válasza Cifu (#18422) üzenetére


#03969024
törölt tag

Persze, tudnak PAL, illetve NTSC felbontást és frissitést is, de az európai tud valós 100 Hz-et PAL módban, de NTSC már nem tud 120-at. Lehet, hogy rosszul tudom, de LCD fronton még mindig a valós 200Hz a plafon, legalábbis amit földi halandó meg tud fizetni. Bővebben olvashattok ezekről, ha rákerestek a topikokban, már jónéhányszor volt róla szó.
Nem kell csendben maradnod, szép dolog a segitő szándék, csak nem jó félreinformálni a népet. Leginkább Nightshadow, vagy BloodRay hsz-ei mérvadóak, legalábbis LG fronton, én Samuval nem foglalkoztam...

[ Szerkesztve ]

(#18426) nightshadow


nightshadow
veterán

Szerintem itt érthetően össze van foglalva a képfrissítésel meg a 100Hz-el kapcsolatos tudnivalók:

- Minden, amit a tévék képfrissítéséről tudni érdemes [link]
- Így működik az LCD-tévék 100 Hz-es képfrissítése [link]

[ Szerkesztve ]

(#18427) Watt25 válasza Cifu (#18424) üzenetére


Watt25
veterán

vagy bejön a 3:2 pulldown,
Ami ugye mindenképpen visszalépés lenne (minőség szempontjából), tehát nem hiszem. A lényeg, hogy 24-gyel szorzott frekin frissítse a képet a TV. (Felőlem akár lehet 240 is, az elv a lényeg.)

Itt a válasz: http://sablonvalasz.blogspot.hu/

(#18428) rajzol01


rajzol01
tag

Sziasztok,

ha valaki ismeri ezt a problémát és esetleg tud rá megoldást, ami nem a TV cseréje, kérem jelezze :
A Samsung 40C650 TV-t hdmi-vel összekötöttem a mediaplayerrel, és így akadoznak a filmek, tudtommal a tv hibájából..

köszönöm.

(#18429) StLui válasza rajzol01 (#18428) üzenetére


StLui
veterán

Nekem az A656-on van most htpc, és volt rajta popcorn is, semmi gondom nem volt vele, pontosabban a 24p miati aadást látom talán , de csak mióta mondták, hogy van ilyen :)

Könyvelőirodába önállóan dolgozni tudó könyvelőt, bérszámfejtőt keresek Dunakeszire

(#18430) rajzol01 válasza StLui (#18429) üzenetére


rajzol01
tag

konkrétan 40c650-el van probléma, amiért nem tudja akadások nélkül kiadni a 24 fps inputot

(#18431) Cifu válasza rajzol01 (#18430) üzenetére


Cifu
nagyúr

Melyik HDMI portra van rádugva (ne az 1.-esre legyen), minek van elnevezve a bemenet (ne PC/Game legyen). Ha PC / Game módban van, akkor képjavító technológiák kikapcsolnak, úgy pedig bizony akadozhat.

Légvédelmisek mottója: Lődd le mind! Majd a földön szétválogatjuk.

(#18432) flash-


flash-
veterán

felmentem a samsung oldalára szerettem volna kereseni valós 120 hz es lcd tvket de mindegyik 50 hz-es..
akkor mégis hogy is van ez?
a led tv-knél meg ilyen 200-400-800 hz-eket írnak de akkor cifu szerint ezek nem igazi hz-ek..

Internet és fórumok ellenére annyira lehetetlen találni olyan tv-t amilyet az ember akar.
Muszály konkrétan kérdezni szakértőt...
mert magától az ember nem talál.

meg akkor hiába írják hogy 100-200-400-800 hz semmi garancia arra hogy az valódi hz e vajon...
az eladókban meg én nem bízok meg.
a fórumokon sem sokan tudnak biztosat mondani....
van valami hz mérő gép?esküszöm veszek egyet és azzal fogok menni vásárolni

[ Szerkesztve ]

"Embrace our fellow man, no longer vilified"

(#18433) Cifu válasza flash- (#18432) üzenetére


Cifu
nagyúr

Épp azért vágták belém a böllérkést, mert állítólag ezek már valós képfrissitési adatok. (Ahol nincs Hz, ott nem, azok általában a megadott érték felével mennek). :DDD

Légvédelmisek mottója: Lődd le mind! Majd a földön szétválogatjuk.

(#18434) nightshadow válasza flash- (#18432) üzenetére


nightshadow
veterán

Samsungnál valódi 100Hz a 6-os sorozattól van, LG-nél az LS570s, illetve LM611-től, Sonynál pedig az EX650.

(#18435) flash- válasza nightshadow (#18434) üzenetére


flash-
veterán

köszi szépen ezzel sokat segítettél.

a 240hz es tvkről és a 480 hz-es tvkről is van ilyen információd?

még egy kérdés:
filmeknél és sportközvetitesknél mozgás és képminőség szempontjából egy 6os szériás samsung van már olyan jó mint egy panasonic plazma tv?

[ Szerkesztve ]

"Embrace our fellow man, no longer vilified"

(#18436) nightshadow válasza flash- (#18435) üzenetére


nightshadow
veterán

a 240hz es tvkről és a 480 hz-es tvkről is van ilyen információd?

Ilyennel én még nem találkoztam, csak 200Hz-sel, illetve CMR estén van a 200, 400, 800.

filmeknél és sportközvetitesknél mozgás és képminőség szempontjából egy 6os szériás samsung van már olyan jó mint egy panasonic plazma tv?

Nincs olyan jó, viszont nem kell rá vigyázni, nem ghostol, nem ég be. 40ES6100-al volt nemrég tapasztalatom, a HD, Full HD gyakorlatilag hibátlan, az SD tévéadás minősége meg a jeltől függ. A 3D-ről nem tudok véleményt mondani, mert azt nem teszteltük.

(#18437) flash- válasza nightshadow (#18436) üzenetére


flash-
veterán

mi a szembeötlő különbség ha egymás mellé tesznünk egy 6os szériájú samsung lcd-t és egy panasonic plazma tv-t?
ha most megpróbálnád leírni a különbséget akkor mik lennének azok?mennyire lehet látnI?
sporteseményeknél gyors mozgásoknál sokkal jobban mosna a 6os samsung mint a plazma?élvezhetetlen lenne?
vagy elhanyagolható a különbség?

na és ez a ghostolás a plazmáknál mennyire látszik?mennyire zavaró?

Én főleg meccseket és filmeket néznék.melyiket ajánlanád inkább?6os samsung vagy panasonic plazma?

[ Szerkesztve ]

"Embrace our fellow man, no longer vilified"

(#18438) #03969024 válasza flash- (#18432) üzenetére


#03969024
törölt tag

"van valami hz mérő gép?esküszöm veszek egyet és azzal fogok menni vásárolni"

Persze, hogy van, már neked is, ott van mindjárt kettő a fejeden. Szemnek hívják. Fogsz egy pen-t, valami jóféle anyaggal, aztán a megfelelő boltban leteszteled. Látni fogod, hogy milyen a mozgás, illetve neked mennyire jó, vagy sem. Ennyire egyszerű, és később nem szidod magad, hogy bárkire is hallgattál...

(#18439) nightshadow válasza flash- (#18437) üzenetére


nightshadow
veterán

Ha csak a képminőséget nézzük, akkor pl. a Panasonic ST50-nek jobb a képe, de igényli a sötétebb környezetet (pl. ne érje közvetlen napsütés). A statikus képelemek pl. focinál az eredményjelző tábla, vagy a sportcsatornák logója, ha például nem zoomolod ki a képből, akkor előbb csak ghostol, s ha nem vigyázol rá, akkor végleg beég. Számomra nagyobb kompromisszumot jelent a plazma emiatt, ezért én inkább LCD-ét vennék, mert nem igényel odafigyelést.

(#18440) flash- válasza nightshadow (#18439) üzenetére


flash-
veterán

értem köszi az infót

1.5-2óra alatt is már be tud égni a plazma?

"Embrace our fellow man, no longer vilified"

(#18441) #03969024 válasza flash- (#18440) üzenetére


#03969024
törölt tag

Nem valószínű, de utána napokig nézheted a logókat.

(#18442) flash- válasza #03969024 (#18441) üzenetére


flash-
veterán

ja hogy 1.5-2 óra alatt ottmarad a logó de pár nap mulva eltünik?

"Embrace our fellow man, no longer vilified"

(#18443) Cifu válasza flash- (#18442) üzenetére


Cifu
nagyúr

A plazmákon van olyan menüopció hogy képernyőmosás, ez típustól függően fehér "égetéssel" vagy változó képpel letakarítja az ilyesmiket.

[ Szerkesztve ]

Légvédelmisek mottója: Lődd le mind! Majd a földön szétválogatjuk.

(#18444) nightshadow válasza Cifu (#18443) üzenetére


nightshadow
veterán

A plazma topikban a szakik nem ajánlják a fehérmosást, mert feleslegesen fűti a panelt, aminek ezáltal csökken az élettartama. Kizárólag a változó képtartalmat ajánlják.

(#18445) Cifu válasza nightshadow (#18444) üzenetére


Cifu
nagyúr

A fehérmosás előnye viszont, hogy általában gyorsabban eltünteti a szellemképet... pompás.

Még egy érv az LCD TV-k mellett. :D

Légvédelmisek mottója: Lődd le mind! Majd a földön szétválogatjuk.

(#18446) dh66e válasza rajzol01 (#18428) üzenetére


dh66e
veterán

Jól tudod, a tv hibájából.A C650 nem tudja a 24p-t,külső playáról.
Sajnos nincs rá megoldás.

(#18447) nightshadow válasza dh66e (#18446) üzenetére


nightshadow
veterán

A C650 nem tudja a 24p-t,külső playáról.

Az csúnya lenne, ha egy 6-os sorozatú Samsung C650 ne tudná a 24p-ét: „1080p/24 capability Accepts 1080p/24 video signal; no telecine judder”

forrás: [link]

[ Szerkesztve ]

(#18448) Cifu


Cifu
nagyúr

Az A656 tudta, ami kettővel korábbi generáció.

Légvédelmisek mottója: Lődd le mind! Majd a földön szétválogatjuk.

(#18449) Imdre válasza nightshadow (#18447) üzenetére


Imdre
aktív tag

Sajnos a forráson állítottak nem érnek semmit, a tv valóban nem tudja. Illetve tudja, de azt hibásan. Percenként kb fél másodpercre megakad/ugrik a kép, ezzel elrontva a moziélményt. És valóban nem alkatrészkérdés, mert nekem alaplapcsere se oldotta meg, a samsung meg valami szinkronizációs problémáról hadovált. A szoftverben sem bízok már, mert 2 év alatt ha nem tudták megoldani, akkor valószínűleg már nem is fogják.

(#18450) csasaKKP


csasaKKP
senior tag

Sziasztok!

Problémám lenne, hogy ha a Műholdvevő képe sokszor elmegy hanggal együtt, majd egy másodperc után újra jó. Elég sűrűn előfordul, van amikor sokáig jó, van amikor nem. Scart csatlakoztatással nincs ilyen probléma, de úgy csúnyább a képminőség. További probléma szintén ha HDMI-vel csatlakoztatom a TV-hez, hogy főleg HD csatornáknál a TV kijelzőjén közelről látható fehér (vagy színes) pixelek jelennek meg. Kipróbáltam egy ugyanolyan típusú és hosszúságú (egyszerre vett) HDMI kábellel is, de úgy tűnik a probléma maradt. Arra gondolok, hogy a kábel(ek) gyenge minőségű(ek), de nem tudom, hogy ilyen problémát okozhat-e a kábel. :( Szerintetek mi a baj?

"Life isn't some cartoon musical where you sing a little song and all your insipid dreams magically come true! So let...it...go!"

Útvonal

Fórumok  »  TV & Audió  »  LCD TV topic (téma lezárva)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.