Hirdetés

2024. május 1., szerda

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  TV & Audió  »  LCD TV topic (téma lezárva)

Hozzászólások

(#18901) csusza`


csusza`
senior tag

Sziasztok!

Mi a véleményetek a Philips televíziókról?
TV vásárlás előtt állok, kiszemeltem egy ilyet: link.

Valakinek netán lenne tapasztalata vele?

Meet me @ Dhen' Ess Hardware! | Mikrotik - Routing the World!

(#18902) korikmate válasza BBéci (#18885) üzenetére


korikmate
tag

Sziasztok!

A FullHD 3D - nem FullHD 3D kérdést sikerült megválaszolni, ti is meg tudjátok nézni saját TV-teken:
A samygo wikin KÖZÖLT, egy német fórumon megjelent TESZTKÉPEK-et pendrivera másoltam, megnéztem, mit tud vele az es6100w.

Az eredmény: semmi különbség a 2D 1080p és a 3D 1080p kép között (kisbetűk látszanak, ugyan olyan részletes, szemüveggel is, egyik-másik szememet letakarva is). Szerintem kijelenthető, hogy az ES6100W TV-k tudják a FullHD 3D-t.

Üdv!

(#18903) BBéci válasza korikmate (#18902) üzenetére


BBéci
titán

Egy a baj, a tévé beépített médialejátszója nem képes valódi 3D képek megjelenítésére, csak half SBS-re, ami eleve nem full HD. A teszted semmit nem bizonyít.
Csókolom! ;]

[ Szerkesztve ]

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#18904) korikmate válasza BBéci (#18903) üzenetére


korikmate
tag

Nem háborúzni szeretnék és vitatkozni sem, így nem értem a ;] hangulatjeledet. Megoldást keresek, hogy eldönthessem a kérdést. Csak azt mondom, hogy az 1920x1080-as jpg képet ugyan úgy jeleníti meg a készülék, mint a 3D-s .mpo képet. A samygo wikin miért ezzel bizonyították, ha nem is működik? Mivel lehetne eldönteni a kérdést?

Egyébként kezdő vagyok a témában, a SBS kép nem a side by side 3D képet jelenti, amikor 2 kép van egymás mellett (3D funkciót kikapcsolva jól láthatóan is), amit a TV "összemos"? Mint 3d-s mkv videóknál?

(#18905) BBéci válasza korikmate (#18904) üzenetére


BBéci
titán

Én sem háborúzni jöttem a fórumra, az a jel csak egy kis szurkapiszka, mert mint írtam, a tévé médialejátszója nem képes full HD 3D lejátszására. Ez mozgóképekre vonatkozik, fotóval nem tudom, mi a helyzet. A Samygo azzal demonstrált, tette közérthetővé
Igen, az SBS a Side By Side rövidítése, ezt alkalmazzák az mkv-k, amik értelemszerűen csak felezett felbontásúak, 2 db 960x1080-as képből állnak. A full HD 3D-hez 200 hertzes képfrissítés kell, az jelenlegi ismereteim szerint CMR-rel nem helyettesíthető. Ez egyértelműen kiderül a Samsung által kiadott táblázatból, amit linkeltem.
Remélhetőleg, közös erővel sikerül kiderítenünk, mi a valóság!

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#18906) nightshadow válasza BBéci (#18905) üzenetére


nightshadow
veterán

Ha már 3D, nekem is lenne egy kérdésem: 50Hz-es tévé lehet 3D-és? Mert én eddig úgy tudtam, hogy nem. Itt van ez az LG LM620-as teszt [link], s én az alábbi részt nem igazán értem. Nekem az a gyanúm, hogy itt valamit nagyon elnéztek a tesztelők, s hülyeséget írtak, mert az LG angol honlapja szerint is a tévé tudja a 400Hz CMR-t, ami tudtommal elvileg a valós 200Hz-nek felel meg: [link].

"Motion Resolution

The LG LM620T doesn’t feature a 100hz or 200hz-capable LCD panel, so unsurprisingly, it managed only about 300 lines out of a possible 1080 in the horizontally scrolling motion tesolution test from the FPD Benchmark Software disc. The black text on the grey background also displayed with white ghost images (overdrive errors).

Don’t be fooled by the fact that the 42LM620 features several [TruMotion] motion interpolation modes: the panel isn’t capable of any higher level of motion clarity, so enabling this option will only give films a “soap opera effect”, and do nothing to improve motion clarity with high motion video content (such as TV sports).

The good news though is that the panel fitted to the LG 42LM620T has no significant motion issues beyond the blur you’d expect with an LCD TV (and beyond the slight overdrive errors we just mentioned). For example, in the FPD Benchmark disc’s “Hammock” clip, we observed very obvious low-tone smearing on the last similarly-priced budget LCD television (the Samsung ES5500) we reviewed: the girl’s face would be covered with blue trails. There’s nothing like that to be found on the LM620T, a feat almost certainly owed to the usage of the IPS LCD panel.

For a non-100hz/200hz LCD TV, the LG 42LM620 exhibited very good motion performance. It obviously pales in comparison to the faster LCDs, and especially Plasma TVs, though."

(#18907) korikmate válasza BBéci (#18905) üzenetére


korikmate
tag

Örülök hogy a diplomáciai helyzetet tisztáztuk :)

Köszönöm a magyarázatot, én is valahogy így képzeltem el az mkv-ba kódolt 3d-s tartalmak működését, így már ezzel kapcsolatban is tisztán látok.

Szóval az említett tesztet innen vettem: http://wiki.samygo.tv/index.php5/D6x00_TVs_FULL_HD_3D_Defect

ebből is egészen pontosan a 3D S.O.S.: 3D Shame of Samsung című bekezdésből, amiben is található két link.

Ezekkel a tesztképekkel kapcsolatban írják azt (a samygo fórumán), hogy másoljuk őket pendrive-ra, és jelenítsük meg a TV-n. A Dxxx szériás tulajok azt írták, hogy így is látszott a csalás. De ha sok TV-vel van dolgod, és van időd/energiád ilyesmire, akkor megnézhetnéd a tesztképeket egy LG tévén, ami passzív 3D-vel dolgozik, és ott nyilván látszania kellene a FullHD képek (2D-s jpeg és 3D-s mpo) közötti különbségnek, ha a képek valóban alkalmasak a kérdés eldöntésére.

Köszönöm a segítséget és várom a visszajelzésedet!

Üdv!

(#18908) blakey válasza nightshadow (#18906) üzenetére


blakey
titán

400Hz MCI és max 100 Hz lehet a tv, az idei modellek közül talán a 7xx 200Hz-es, de az nem biztos, tavalyi lw659 és felfelé 200Hz.

[ Szerkesztve ]

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#18909) nightshadow válasza blakey (#18908) üzenetére


nightshadow
veterán

Tudtommal a Clear Motion Rate és a Motion Clarity Index az ugyanazt takarja, csak az egyik cég így hívja, a másik meg úgy. A CMR 400Hz pedig valódi 200Hz-nek felel meg. Másrészt, ha az az LG tévé tudja a valódi 100Hz-et, akkor hogy mértek 300 soros mozgóképfelbontást? Ennyit egy 50Hz-es tévé tud. Valami nagyon nem stimmel azzal a tesztel, pedig az egyik legmegbízhatóbb oldal.

[ Szerkesztve ]

(#18910) blakey válasza nightshadow (#18909) üzenetére


blakey
titán

Ha a 400Hz MCI valódi 200Hz-nek felel meg, akkor az én tvm a 850Hz MCI-vel hány Hz? :)
Az MCI nem CMR, a tv nem 100Hz-es, felturbózott 50Hz-es,

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#18911) nightshadow válasza blakey (#18910) üzenetére


nightshadow
veterán

Az MCI nem CMR, a tv nem 100Hz-es, felturbózott 50Hz-es,

Én eddig úgy tudtam, hogy 3D-hez kell a valós 100Hz. Egyébként ha nem számol ki köztes képkockát az LM620, akkor mi okozza a tesztben említett szappanopera hatást?

(#18912) blakey válasza nightshadow (#18911) üzenetére


blakey
titán

Nem tudom, hogy pontosan mi kell a 3D-hez, de utána nézek.
Közben rájöttem, hamar nyomtam meg az entert. :) Szóval megnézem, hogy mitől az ami. Szerintem beszúr egy fekete képkockát és így lesz folyamatos a mozgás.

[ Szerkesztve ]

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#18913) nightshadow válasza blakey (#18912) üzenetére


nightshadow
veterán

Az 5-ös sorozat soha nem volt 3D-és, pont azért, mert nem voltak valódi 100Hz-sek. Én egyetlenegy 3D-és tévéről nem tudok, ami nem valódi 100Hz-es. A kérdésem továbbra is az, hogy ha nem számol ki köztes képkockát az LM620, akkor mi okozza a szappanopera hatást?

Látom, közben átszerkesztetted a hozzászólást, így nem sok értelme van a válaszomnak, aki olvassa.

[ Szerkesztve ]

(#18914) blakey válasza nightshadow (#18913) üzenetére


blakey
titán

Sorry, de megzavartak és lenyomtam az entert.
Szóval, a teszt szerint 50Hz-es, ez a mért adatokból kiderül, a weboldalakon nem találni semmi értéket a valódi 100Hz-ra, csak azt, hogy 400Hz MCi, ez nem CMR, viszont az 500Hz MCI-s tavalyi 5xxx-es lg tv 100Hz-es, a 3D képfrissítése 120Hz, ezekből az adatokból kiindulva nem biztos, hogy a 620-as 100Hz-es, de a TruMotion segítségével sikerült valamennyire a folyamatosság, szerintem.

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#18915) BBéci válasza nightshadow (#18913) üzenetére


BBéci
titán

A C650 100 hertzes, a 750 200-as, azért tud 3D-t. LCD tévéknél interpolált 200 Hz (nem CMI, CMR) kell a 3D-hez.
Ebből a táblázatból az látszik, az ES6100 200 Hz CMR és nem 3D.

[ Szerkesztve ]

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#18916) nightshadow válasza blakey (#18914) üzenetére


nightshadow
veterán

Őszintén megmondom, hogy nekem továbbra se tiszta, mert csak ismételni tudom magam, szerintem a 3D-hez kell a valódi 100Hz, ráadásul a szappanopera hatás csak ilyenkor jelentkezik. Megnéztem a 42LM660-at, az is 400Hz MCI, akkor szerinted az is 50Hz-es?

BBéci: kiváncsi vagyok a véleményedre a #18906-ban olvasottakról.

[ Szerkesztve ]

(#18917) blakey válasza nightshadow (#18916) üzenetére


blakey
titán

Nézem az oldalakat, mert már én sem tudom, követhetetlen ami az idei modelleket illeti. Ha 100Hz-es, akkor hogy a bánatba mértek 300 sort?

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#18918) BBéci válasza nightshadow (#18916) üzenetére


BBéci
titán

Nincs véleményem, nem ismerem azt a tévét, az adatait, képességeit.

(#18917) blakey
Az idézetben kétszer is szerepel, hogy nem 100/200 hertzes. A villogtatós trükköt alkalmazza.

[ Szerkesztve ]

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#18919) nightshadow válasza BBéci (#18918) üzenetére


nightshadow
veterán

Arról csak van véleményed, hogy pl. 50Hz-es tévé lehet 3D-és, mint ahogy a teszt állítja?

[ Szerkesztve ]

(#18920) BBéci válasza nightshadow (#18919) üzenetére


BBéci
titán

Csak azt olvastam, amit ide bemásoltál, abban nincs szó 3D-ről. Mellesleg azt nem elemeztem, mi kell a passzívhoz, de tutira kevesebb frissítés is elegendő, mint az aktívhoz.

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#18921) blakey válasza BBéci (#18918) üzenetére


blakey
titán

Igen, ezt mondom én is, viszont nem találom a 3D-re vonatkozó kikötéseket, mert ugye ez 3D-s tv, szerintem a TM-el valósítja meg.

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#18922) blakey válasza nightshadow (#18919) üzenetére


blakey
titán

Aktív 3D esetén követelmény a 100Hz, ez már biztos, a passzívra nem találtam ilyen kikötést csak azt, hogy Full HD legyen.

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#18923) nightshadow válasza blakey (#18922) üzenetére


nightshadow
veterán

Keresgéltem egy kicsit az LG fórumban. Ezek után végképp nem értem, hogy pl. a 42LS570S, ami jelenleg a csúcs 2D tévé, hogyan lehet valós 100Hz-es MCI 200Hz-el, míg a 3D-és 42LM620 nem tudja MCI 400Hz-el.

(#18924) korikmate


korikmate
tag

Sziasztok ismét!

HDMI kábelen keresztül szeretnék 3D filmet nézni. Notebookkal és Blu-Ray .iso formátumú filmmel próbálnám. Lejátszó: Cyberlink Power DVD legújabb verziója. TV: UE32ES6100W

Jól tudom, hogy mindegy, milyen HDMI van a gépben (erre sajnos nem találtam infót sehol, egyébként HP Pavilion dv5 1140eh), csak a kábel legyen 1.4? Egyszerűen kiterjesztem a képet, áthúzom a TV-re, és a TV egyből 3D-ként ismeri fel?

Köszi!

[ Szerkesztve ]

(#18925) jules99 válasza nightshadow (#18923) üzenetére


jules99
csendes tag

+1

Az LG topicban en is belinkeltem korabban ezt.

A 300 soros mozgokep felbontas is eleg furcsa mar, valamint 200/400/felette levo MCI eseten elegge parasztvakitas lenne ha kozben nem tudnak a valos 100hz-et. Ezzel kapcsolatban pedig jol levezetted illetve tovabbi erdekes kerdes amit legutobb irtal.

(#18926) nightshadow válasza jules99 (#18925) üzenetére


nightshadow
veterán

Én biztos vagyok benne, hogy az a 42LM620-as hdtvtest hülyeséget ír. Egyrészt írja, hogy megtalálhatóak a menüben a TruMotion beállítások. LG-nél mindig is így hívták a valós 100Hz-et, másrészt bekapcsolásnál jelentkezik a szappanopera hatás, ami megint csak a valós 100Hz-re utal, annak mellékhatása. Harmadrészt a 47LM660-as geeks.hu teszt a következőket írja:

"A 47LM660S-be természetesen az LG TruMotion névre keresztelt interpolációs megoldása is bekerült, ha ezt bekapcsoljuk, akkor az elektronika a meglévőkből másodpercenként 100 teljes képkockát számol ki. A tévé ezt kombinálja a háttérvilágítás villogtatásával – ez utóbbi funkció használata kötelező, semmilyen módon nem tudjuk kikapcsolni. Ez igazából persze nem baj, mert a háttérfény villogása mellékhatások nélkül csökkenti az elmosódás mértékét. A TruMotion a gyártó korábbi tévéihez hasonlóan nemcsak ki/be kapcsolható, hanem paraméterezhető is, és a gyári beállítások mellett lehetőség van arra is, hogy egyéni ízlésünknek megfelelően lőjük be (0-10 közötti skálán), hogy a tévé mennyire ügyeljen a kép folyamatosságára illetve elmosódottságára: a De-judder nevű opció tulajdonképpen a köztes képkockák kiszámolásának intenzitását szabályozza, a másik, De-blur nevő paraméter pedig a scanning backlight vezérlést."

Ha elfogadjuk, hogy az LM660 tudja a valós 100Hz-et 400Hz MCI-val, akkor kizárt, hogy a szintén 400Hz MCI-val az LM620 ne tudná, főleg annak tükrében, hogy már a 200Hz-es MCI-val a 42LS570S is tudja. Egyszerűen logikailag kizárt, hogy a hdtvtest írása megfeleljen a valóságnak.

[ Szerkesztve ]

(#18927) jules99 válasza nightshadow (#18926) üzenetére


jules99
csendes tag

Igen egyebkent valoban ez tunik logikusnak. Az egy kicsit lol hogy egyertelmuen miert nem lehet feltuntetni ezt a gyartok reszerol (ezt most konkretan az lg-nel ertem, de pl a samu hivatalos oldala is tud hianyos lenni), illetve peldaul neten se nagyon talalja meg az ember egy ilyen parameter/tulajdonsag megletet vagy hianyat. Lehet persze trukkozni mci szamokkal csak kevesebb a jelentosege.

(#18928) BBéci válasza korikmate (#18924) üzenetére


BBéci
titán

Több hiba is van a rendszeredben.
Nem a kábelnek - főleg azért, mert nem is létezik olyan - kell 1.4-nek lennie, hanem az interfésznek, a ki- és bemeneteknek. 2 méterig megfelel a régi Standard Speed kábel is, annál hosszabb esetén High Speedre van szükség a 3D átvitelhez.
A videokártyának is 3D-képesnek kell lennie, tudtommal a laptopodban lévő nem olyan, de nézd meg a gyártó honlapján.

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#18929) korikmate válasza BBéci (#18928) üzenetére


korikmate
tag

Szia!

Na gondoltam én hogy nem ilyen egyszerű a dolog. :S Köszi a segítséget!

(#18930) wiggen123


wiggen123
aktív tag

Sziasztok.
37"-os LCD tv-t vennék. (Nagyobb nem fér el!)
Ezt néztem ki.
Samsung UE37ES5500

Sajnos nem valós 100Hz :( Esetleg van jobb vétel, ebben a méretben? 160e a határ ameddig elmennék.

[ Szerkesztve ]

Sometimes you win, sometimes you learn.

(#18931) Daffchy válasza wiggen123 (#18930) üzenetére


Daffchy
őstag

Az LG 37LS570S valódi 100Hz-es.
SMART-os is mint a Te általad kiválasztott, 143E az ára.

De majd mindjárt ajánlanak valamit az okosabbak, de tudtommal ez valódi 100Hz és még a SAMSUNG UE40EH6030 ami 3D-s is.
Aktív 3D nem tudom Te azt, hogy tolerálod. Ez 158E körül van, bár ez már valószínűleg nem fog beférni... :(

[ Szerkesztve ]

(#18932) blakey válasza nightshadow (#18926) üzenetére


blakey
titán

Nem a valós 100Hz-et hívják így, van 60Hz-es TruMotion is az LG-nél. [link]

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#18933) Watt25 válasza Daffchy (#18931) üzenetére


Watt25
veterán

Mennyire biztos, hogy 100Hz-es a LS570S? Csak mert sehol nem látom a jelölést az LG oldalán. Illetve, ha tényleg 100Hz-es, akkor azt nem értem, hogy én pár hónapja miért nem ezt vettem az LV5590 helyett? :)

Itt a válasz: http://sablonvalasz.blogspot.hu/

(#18934) blakey válasza nightshadow (#18926) üzenetére


blakey
titán

BloodRay korábban ezt írta:
"LM660, LM669, LM671 valós 100Hz-esek, LM765 pedig valós 200Hz, maradjunk ennyiben."
ez alapján a 620-as nem valós 100Hz-es.

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#18935) korikmate válasza BBéci (#18928) üzenetére


korikmate
tag

3D-s videókártyát csak az nVidia készít? GT430-ast néztem, elég olcsó. ATI-nél mi a helyzet?

3D-s filmekkel kapcsolatban: MKV fileok közül, amelyek SBS rendszerűek, azok közül létezik olyan, amelyik nem 1080p-be zsúfolnak bele két képet, hanem 1080p-be 1 kép, és mellette még egy 1080p-s másik? Vagy mi a különbség a 10Gb-os és a 20Gb-os MKV-k között?

Köszi!

(#18936) Watt25 válasza korikmate (#18935) üzenetére


Watt25
veterán

Vagy mi a különbség a 10Gb-os és a 20Gb-os MKV-k között?
Egy videófájl mérete egyáltalán nem függ a felbontástól, csakis a bitrátától és a videó időbeni hosszától.

SBS esetén pedig az 1080p minden esetben megvan, a függőleges felbontás az, ami feleződik, tehát 1920 helyett 960 oszlop. Gondolom erre akartál rákérdezni igazából, nem?

[ Szerkesztve ]

Itt a válasz: http://sablonvalasz.blogspot.hu/

(#18937) korikmate válasza Watt25 (#18936) üzenetére


korikmate
tag

De igen, erre gondoltam, csak nem gondoltam bele, hogy mi az ami feleződik :DDD .

És mi a különbség Half SBS és SBS között? Mert az előbbiről is hallottam már.

[ Szerkesztve ]

(#18938) Watt25 válasza korikmate (#18937) üzenetére


Watt25
veterán

És mi a különbség Half SBS és SBS között?
Szerintem a válasz az eredeti kérdésedre. :)

Itt a válasz: http://sablonvalasz.blogspot.hu/

(#18939) korikmate válasza Watt25 (#18938) üzenetére


korikmate
tag

Csak összehozzuk :)) ! Szóval akkor létezik mkv-ben tárolt FullHD3D is, éppen erre való a (nem half) SBS?

(#18940) Watt25 válasza korikmate (#18939) üzenetére


Watt25
veterán

Nekem nincsen semmilyen 3D-s eszközöm, de nem kellett sokáig gugliznom ahhoz, hogy megkapjam a választ.

Itt a válasz: http://sablonvalasz.blogspot.hu/

(#18941) BBéci válasza korikmate (#18939) üzenetére


BBéci
titán

Nekem úgy tűnik, az SBS sosem full HD, ezért bottal sem piszkálom meg.

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#18942) wiggen123 válasza Daffchy (#18931) üzenetére


wiggen123
aktív tag

"LG 37LS570S valódi 100Hz-es."
Ez biztos? Sehol nem találok infót erről.
Motion Clarity Index (MCI) 200Hz - De ez semmit nem mond :(

Sometimes you win, sometimes you learn.

(#18943) Watt25 válasza BBéci (#18941) üzenetére


Watt25
veterán

Miért kéne, hogy az SBS azt jelentse, hogy nem full HD? Mi az akadálya annak, hogy egy videó 3840 pixel széles legyen?

Itt a válasz: http://sablonvalasz.blogspot.hu/

(#18944) Daffchy válasza wiggen123 (#18942) üzenetére


Daffchy
őstag

Több helyen is olvastam már fórumban és BloodRay is azt mondta, hogy az, és hogy a legjobb 2D-s TV a piacon.

Hivatalos oldalon persze nincs róla semmi, szóval ha mégsem így lenne ne kövezz meg! :))
De Én több helyen is olvastam már.(utána olvastam mert most akarok venni)

(#18945) Daffchy válasza Daffchy (#18944) üzenetére


Daffchy
őstag

nightshadow is írta, hogy valódi 100Hz-es! :)

(#18946) BBéci válasza Watt25 (#18943) üzenetére


BBéci
titán

Amíg nincsenek forgalomban olyan 3840 oszlopos felbontással rendelkező tévék és filmek, felesleges a kérdéssel foglalkozni.
Jelenleg az SBS felezett full HD felbontású.

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#18947) Watt25 válasza BBéci (#18946) üzenetére


Watt25
veterán

Nem értelek. Mintha nem emlékeznél rá, hogy mi volt az a mondat, amire én írtam, amit írtam... Hogy jön ide a 3840 pixeles felbontású kijelző?

Hol van leírva, hogy az SBS mindenképpen felezett felbontású?

[ Szerkesztve ]

Itt a válasz: http://sablonvalasz.blogspot.hu/

(#18948) blakey válasza Watt25 (#18947) üzenetére


blakey
titán

SBS=side-by-side, azaz egymás mellett, jelenleg ez annyit tesz, hogy 1920X1080-as képet két db, egyenként 960x1080-as képre bont, egy szemre ennyi jut, ami felezett felbontású. Az hogy szerepel-e a half előtte vagy sem, lényegtelen, ez nem full hd 3D és messze van attól, szerintem.

[ Szerkesztve ]

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#18949) BBéci válasza Watt25 (#18947) üzenetére


BBéci
titán

Erre válaszoltam: "Mi az akadálya annak, hogy egy videó 3840 pixel széles legyen?"

Csupán annyi, hogy még nincs forgalomban olyat megjeleníteni képes kijelző. Ezért egyelőre nem is készítenek 3840-es filmeket, bár folynak a kísérletek. Hiába küldenéd a tévére, SBS-ben azt is csak csak 960x1080-ként tudná megjeleníteni egy full HD tévé.
LG tervezi, hogy piacra dob Q(ad)HD tévét, mert csak azzal lesz a passzív szemüveges 3D full HD.
Benne van a nevében, a tényleges pixeleknek, a felbontásnak csak a felét használja egy kép, ebből tesznek kettőt egymás mellé. A "normális" 3D gyors egymásutánban jeleníti meg a teljes, 1920x1080-as képkockákat, jó esetben másodpercenként legalább 100-at mindegyik szemnek. Az olyanhoz képest az SBS egy rakás kaki, tablettás bor kategória.

[ Szerkesztve ]

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#18950) Watt25 válasza BBéci (#18949) üzenetére


Watt25
veterán

Komolyan mondom, mintha én arról beszélnék, hogy az ég kék, te meg arról, hogy a víz nedves...
Miért nem érted, hogy miért említettem fel az 3840 pixelt? De akkor most leírom én is hosszabban.
Mi az akadálya annak, hogy egy videó 3840x1080 pixel felbontású legyen? Vagyis olyan SBS videó, ahol egyetlen szem számára 1920x1080 pixel jut. Mitől rosszabb az ilyen kép, mint az általad említett "normális" 3D? (Természetesen a TV-re bízva, hogy ezt a képet milyen formában jeleníti meg.)

Miért van az, hogy a google ismeri a full sbs kifejezést? (Vagyis ad rá releváns találatot.)

Itt a válasz: http://sablonvalasz.blogspot.hu/

Útvonal

Fórumok  »  TV & Audió  »  LCD TV topic (téma lezárva)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.