Hirdetés

2024. május 1., szerda

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  TV & Audió  »  LCD TV topic (téma lezárva)

Hozzászólások

(#19851) vacs


vacs
veterán

Sziasztok. Szeretnék egy tv-t filmezéshez és Xbox360-hoz.
102cm-nél nagyobb ne legyen, és olyan 150K a felső limit.
Smart rendszer kell, a 3D viszont nem.
Milyet érdemes venni, milyen típust ajánlatok?

(^)(>.<)(^)

(#19852) nightshadow válasza vacs (#19851) üzenetére


nightshadow
veterán

Panasonic 42E5 [link] árak: [link] teszt: [link]

(#19853) BBéci válasza Catman (#19848) üzenetére


BBéci
titán

Elméletileg is lehet különbség és van is, de ezen felesleges vitatkozni. Ha majd kipróbálsz kábeleket egy olyan rendszerben, ami képes megmutatni a különbségeket, akkor keresni fogod az álladat a padlón. Az USB tesztben olvashattad, hogy az egyik résztvevő cserélgette a kábeleket, a másik kettő hallgatta, miközben fogalmuk sem volt, melyik van éppen bekötve.
Külső merevlemezre másolás esetében teljesen mindegy, milyen kábeleken mennek az adatok. Sőt, külső CD-íróhoz sem kell drága USB madzag, ha lemezre írsz, viszont amikor arról másolsz a PC merevlemezére, akkor már egyáltalán nem mindegy.

Sosem digitális jel halad a kábeleken, hanem elektromosság, ezt ne felejtsd el! Valamint hibajavításra sincs minden esetben lehetőség, ezt is jó tudni.

(#19850) GLOCK34
Egy vaknak hiába magyarázod, milyen az ég kékje, sosem fogja megérteni.

(#19849) -=RelakS=-
Az a baj, hogy ebben az esetben nem hitről és vallásról, hanem gyakorlati tapasztalatokról kell beszélni. Próbálj ki komoly rendszereken pár tucat kábelt, aztán gyere vissza és mesélj!

[ Szerkesztve ]

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#19854) Catman válasza BBéci (#19853) üzenetére


Catman
aktív tag

Itt a problema a szubjektiv eszlelessel van. Ha tudsz mutatni objektiv meresi adatokat arrol, hogy az USB kabel egyik oldalan bemeno digitalis jelek hogyan jelennek meg a masik oldalon, minden tovabbi nelkul elhiszem, amit mondasz. De addig ez pont olyan, mint a homepatias gyogyulasokrol szolo beszamolok. ;)

Az tudom esetleg elkepzelni egy USB-s DAC-nal, hogy mivel USB-n keresztul kapja a tapot is, az esetleg befolyasolhatja a hallottakat...

De valoszinuleg tenyleg nem fogjuk tudni meggyozni egymast, ami nem is baj. Valakinek meg kell venni ezeknek a cegeknek a kabeleit is... :)

[ Szerkesztve ]

(#19855) Watt25 válasza JoeYi (#19836) üzenetére


Watt25
veterán

Na, akkor szokás szerint magamat hozom fel. :)

Itt a válasz: http://sablonvalasz.blogspot.hu/

(#19856) JoeYi válasza Watt25 (#19855) üzenetére


JoeYi
őstag

nembaj, én maradok a tényszerű adatokat felvonultató teszteknél, a szubjektív, "szerintem ez jobb volt" típusú tesztek levegőbe beszélés :)

(#19857) Watt25 válasza JoeYi (#19856) üzenetére


Watt25
veterán

Szerintem arról van inkább szó, hogy a legócskább kábel sem sz*r. Azonban elvileg elképzelhető, hogy hibásan megy át az adat a kábelen! Márpedig, ha elvileg van rá lehetőség, akkor annak esélyét (gyakoriságát) a kábel (illetve a rajta lévő csatlakozók) minősége határozza meg.
Persze ettől még ki lehet mondani (hiszen az első mondatomnak is ez a lényege), hogy gyakorlatilag felesleges drágább kábelt venni. (Főleg valóban az a legnagyobb butaság, hogy valaki teltebb színekről, meg ilyen, csak analóg technika esetén létező dolgokról beszél.)

[ Szerkesztve ]

Itt a válasz: http://sablonvalasz.blogspot.hu/

(#19858) Catman válasza Watt25 (#19857) üzenetére


Catman
aktív tag

Főleg valóban az a legnagyobb butaság, hogy valaki teltebb színekről, meg ilyen, csak analóg technika esetén létező dolgokról beszél.

Ez a lenyeg. Digitalis technikaban nincs ilyen. Ott vagy jo a kep, vagy nem, de nincsenek "arnyalatnyi" kulonbsegek.

(#19859) Samott válasza #34784256 (#19814) üzenetére


Samott
addikt

A 620T az alap DVB-C/T tuneren felul meg egy DVB-T2-es tunerrel rendelkezik, a 620S pedig ugyanigy egy extra DVB-S2 tunerrel van szerelve (ha jol tudom), de amit a tobbiek irtak az is igaz, orszagfuggo melyiket forgalmazzak. kerdes hogy cserelheto-e.

Mas: nem tudtok veletlenul arrol, hogy varhato-e ujabb LG akcio? Leginkabb az 5 eves gari erdekelne, megvan a kiszemelt, de jo lenne egy ilyenben megvenni. Illetve az olcsobb boltokban (avplanet/muszakistore) milyen garijeggyel adjak? Utobbibol vasaroltunk mar mosogepet, bojlert azok franko hazai garival jottek. TV eseten mi a helyzet?

(There is always a last time for everything.) Overhead, without any fuss, the stars were going out.

(#19860) vacs válasza nightshadow (#19852) üzenetére


vacs
veterán

Ez nem valódi 100 Hz-es, ugye ?
Illetve van benne internet böngésző ?

(^)(>.<)(^)

(#19861) nightshadow válasza vacs (#19860) üzenetére


nightshadow
veterán

Ez nem valódi 100 Hz-es, ugye ?

Nem valódi. 150k-ért csak a Samsung 40EH6030 van valódi 100Hz-el, viszont ez nem SmartTv. Az input lagje is ismeretlen.

Illetve van benne internet böngésző ?

Full internet, ha jól tudom, akkor nincsen benne.

(#19862) Z0mbi válasza Catman (#19858) üzenetére


Z0mbi
senior tag

:D jo latni hogy mas is belefut ebbe... Nos az en tortenetem regi de a mai napig megallja a helyet. Digitalis jel ide oda, elektromuszeresz szakmam ide oda, villamosmernki vegzetseg ide oda (semmit nem tudok mar rola) nekem a HDMI kabelek kozott igenis bazinagy kulonbseg van. Rohely. En se hittem el hogy van ilyen. 1, 0. nincs 0.5 es megis lehet mas a telitettseg mas mas hdmi kozott. Ezen szerintem felesleges vitazni. (ja es a vicc hogy nekem egy 2000ft os hama jott be a legjobban szemben a 10000ft os fiszemfaszom kabellel ami nem volt annyira jo.)

(#19863) Catman válasza Z0mbi (#19862) üzenetére


Catman
aktív tag

Es mi ennek a magyarazata?

(#19864) Catman válasza nightshadow (#19861) üzenetére


Catman
aktív tag

Itt van, hogy melyik modellek tamogatjak a web browsert.

(#19865) Z0mbi válasza Catman (#19863) üzenetére


Z0mbi
senior tag

sajnos nem tudom alatamasztani forrassal... en ezt szajhagyomany utjan hallottam, majd a sajat boromon tapasztaltam mikor az ACRyan media jatszom osszekotve az Onkyo 608 as erositommel osszekotve lattam hogy mas volt a szin a tv-n mint egy masik kabelt hasznalva. (nem beszelve arrol hogy a problema onnan eredt hogy a DTSHD-MA hang volt olyan HDMI amin nem akart 'atmenni')
Nem tudok tudomanyos magyarazatot erre.

(#19866) -=RelakS=- válasza nightshadow (#19861) üzenetére


-=RelakS=-
veterán

és ez mit is jelentsen, hogy nem valódi 100Hz-es?

Itt streamelek játékot időnként: https://www.twitch.tv/relaks__

(#19867) nightshadow válasza -=RelakS=- (#19866) üzenetére


nightshadow
veterán

Hogy az elektronika fekete képkockákat szúr be valódi helyett.

(#19868) -=RelakS=- válasza nightshadow (#19867) üzenetére


-=RelakS=-
veterán

ennek az értelmét mondjuk nemigen látom...

És mit tudsz az L42ET5-ről? A Panasonic honlapjával nem megyek sokra.

Itt streamelek játékot időnként: https://www.twitch.tv/relaks__

(#19869) nightshadow válasza -=RelakS=- (#19868) üzenetére


nightshadow
veterán

ennek az értelmét mondjuk nemigen látom...

[link]

És mit tudsz az L42ET5-ről?

[link]

(#19870) -=RelakS=- válasza nightshadow (#19869) üzenetére


-=RelakS=-
veterán

Köszi!

Itt streamelek játékot időnként: https://www.twitch.tv/relaks__

(#19871) Stevie12


Stevie12
csendes tag

Sziasztok!

32"-os LCD Tv vásárlását tervezem a közeljövőben, a jelöltek:

Sony 32 EX650
LG 32 LS570S
Panasonic L32 E5E
Samsung 32 ES5500

Standard tv adáshoz (MindigTV), illetve külső médialejátszón keresztül történő filmnézéshez keresem a legjobb képminőséget. SmartTV funkciók számítanak, játék, 3D nem.

A fenti lista nagyjából preferencia-sorrend is, de a Sony átlagban 10-15 ezer forinttal drágább a többinél. Kérdés, megéri-e ez a különbség. Mi a véleményetek?

(#19872) Z0mbi válasza Stevie12 (#19871) üzenetére


Z0mbi
senior tag

sajat tapasztalatra epitve:
Samsung 32 ES5500

(#19873) nightshadow válasza Stevie12 (#19871) üzenetére


nightshadow
veterán

A felsorolt tévék egyike se valódi 100Hz-es. A 32EX650-el egy árban van a 32EH6030, ami viszont valódi 100Hz-es. Viszont 3D-és, de nem SmartTv. Kérdés, hogy mi a fontosabb, a jobb képminőség, vagy hogy Smart legyen?

(#19874) maxika2004 válasza Stevie12 (#19871) üzenetére


maxika2004
őstag

Szerintem nem kérdés, csakis a Pana:
Panasonic L32 E5E

Azért marha érdekes hogy a 32-es meg a 37-es közt van 30 000ft kölömbség,

a 37-42 es közt meg 2000 :W :W

elég furán van árazva...

(#19875) blakey válasza maxika2004 (#19874) üzenetére


blakey
titán

Plazma esetén talán ez a helyes válasz, de lcd esetén nem.

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#19876) maxika2004 válasza blakey (#19875) üzenetére


maxika2004
őstag

" Plazma esetén talán ".... hát ott nem talán az tuti fix !

de a felsoroltakbol is az a nyerő..... olvass vissza,
én most akarok venni 2. tv nek egy lcd-t.... visszaolvastam 600 hszt ....
és biza..... de most meg nem keresem hol volt.....

amugy szerintem kimaradt a sorból az lg620s----- én azt venném a sorból,
csak 10k val több !

[ Szerkesztve ]

(#19877) Catman válasza Stevie12 (#19871) üzenetére


Catman
aktív tag

A panasonicon nincs browser...

(#19878) atenza


atenza
senior tag

Sziasztok!
A segítségeteket kérném, szeretnénk LED tv-t vásárolni 40"-os méretben. Hétköznapi tv-zésre lenne használva nagy családi tv-ként. Viszonylag távol van a tv azért lenne jó ilyen nagy.
Ez megfelelő lenne? samsung ue40eh5000w
Vagy megéri azt a pár ezer plusszt h smart tv? Samsung UE40EH5300W

(#19879) BBéci válasza Z0mbi (#19865) üzenetére


BBéci
titán

Aki kipróbálta, az láthatta, hallhatta a különbséget, aki csak elméleti "szakember" az tagadja ennek lehetőségét.
Nem kell magyarázni, az érzékszerveinket nem a mérési eredmények gyönyörködtetik.

(#19878) atenza
Jó nagy? :Y
A 40 colos tévék ideális nézési távolsága full HD filmek esetén kb. 150 centi! Hoppá!
Ha a hétköznapi tévézés SD adásokat jelent, akkor sem érdemes 3 méternél messzebbről nézni. Viszont arra tök felesleges full HD TV-t venni.

[ Szerkesztve ]

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#19880) Jégtörő válasza atenza (#19878) üzenetére


Jégtörő
aktív tag

LG-k nem szimpatikusak, szerintem jobbak a Samsungoknál, meg egy picit nagyobbak is.
Ez nem olyan nagyon hatalmas méret 42" lehet jobb lenne ha ez lenne a "családi nagy tv".

(#19881) Stevie12 válasza nightshadow (#19873) üzenetére


Stevie12
csendes tag

A Sony-t igazából a márkával kapcsolatos kedvező tapasztalatok, a kulturált webböngésző és főleg az X-Reality miatt preferálom, az olvasott tesztek szerint SD tartalmakból ez a technológia hozza ki a legtöbbet.

100Hz-el kapcsolatban dilemmázom, zavaró a sok marketing maszlag. Gyakran nézek sportműsorokat, tehát elvileg hasznát venném, de nem láttam még 50 (avagy kamu 100-as) és valós 100 hertzes tévét egymás mellett működni. Valóban látványos a különbség?

(#19882) nightshadow válasza Stevie12 (#19881) üzenetére


nightshadow
veterán

Szerintem igen, én nem vennék 50Hz-es tévét, főleg ha egy árban van a 100Hz-sel.

(#19883) Stevie12 válasza Catman (#19877) üzenetére


Stevie12
csendes tag

Igen köszi, láttam a korábbi hozzászólásban. Jó tudni!

(#19884) Stevie12 válasza nightshadow (#19882) üzenetére


Stevie12
csendes tag

Ahogy nézem az ES6100 is hasonló árban van, smart funkciókkal. Az is valós 100Hz-es?

(#19885) BBéci válasza Stevie12 (#19884) üzenetére


BBéci
titán

Mindegyik 6-os szériás valós, interolált 100 hertzes.

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#19886) Stevie12 válasza BBéci (#19885) üzenetére


Stevie12
csendes tag

És az interpoláció kikapcsolható/szabályozható? Több helyen olvastam, hogy sportot kivéve nélküle általában jobb, természetesebb a kép. Persze ez nyilván szubjektív, jó lenne élőben látni valahol...

(#19887) mp54


mp54
senior tag

Új vagyok itt és őszinte:
lehet hogy a nézési szokások (ghost/ beégés veszély) miatt nem vehet egy rokonom plazma tv-t.
Az LCD-ket egyátalán nem ismerem...
Mi most a legjobb ár/érték arányú LCD tv, kb 300 eFt-ig?

Elvárások:
-minél jobb kép (bár csak DVD lejátszó van és kérdéses, lesz-e BD; de HD tv is van..))
-beépített médialejátszó jó ha van, minél jobb, mert a tulaj tuti hogy nem vesz asztalit. Ha meg valaki (ritkán) ad neki pendrive-on fényképet, zenét; HDD-n filmet, jó ha le tudja játszani (tudom, 10-15k-os asztali leveri...)
-3D: felesleges, tuti nem vesz drága pénzen szemüveget, jelenleg nincs BD lejátszó; egyébként is felejtős még a 3D
-hosszú távra vesz, csak akkor lesz cserélve, ha bedöglik és javítása nem gazdaságos
-méret: kb. 50"
Ha azt mondjuk, hogy nem fizetünk a 3D-ért, mi lenne, ami 2D, de elég jó a képe?
Elnézést, nem olvastam vissza, de valaki ezt biztos hogy kapásból meg tudja válaszolni...
Köszönöm!

(#19888) nightshadow válasza mp54 (#19887) üzenetére


nightshadow
veterán

A Samsungoknak van a legjobb beépített mediaplayerük. Ha elvárás a minél jobb képminőség, akkor a 6-os sorozat alá nem szabad menni, mert csak onnantól van valós 100Hz. Ezzel együtt viszont megkapja a 3D-ét is, maximum nem használja. A szemüvegért nem kell külön fizetni, mert 2db jár a tévével.

A Samsung 46ES6100 [link], ami kijön a keretből [link], az 50-es már túl van rajta: [link]

Ott van még a Sony 46HX750 [link], viszont ehhez mindenképp kell külső mediaplayer, ha mkv-ét is szeretne nézni, s szemüveg se jár hozzá. Ár: [link]

Vagy lemond a 100Hz-ről (én nem ajánlom) s akkor pont befér a keretbe a Samsung 50ES5500 [link] a keretbe.

[ Szerkesztve ]

(#19889) rasky válasza Stevie12 (#19886) üzenetére


rasky
senior tag

Kikapcsolható, és igen állítható is. Van normál, szemkímélő, egyéni profil.

(#19890) mp54 válasza nightshadow (#19888) üzenetére


mp54
senior tag

Köszönöm!

(#19891) Stevie12 válasza rasky (#19889) üzenetére


Stevie12
csendes tag

Értem, még fontolóra veszem..

Köszi mindenkinek a válaszokat!

(#19892) Lehiñito


Lehiñito
senior tag

Sziaszok.
Ha a tvt visszaállítom shop módba, hogy megnézzek valamit és ha visszaállítom utána az otthoniba akkor nem vesznek ez az otthoni kép beállításaim?

(#19893) Hunyus


Hunyus
senior tag

Sziasztok!

Itt PHn találtam 1tvt LG 50PK350,110ért.Mi a véleményetek a tv-ről?

(#19894) torma1981 válasza Hunyus (#19893) üzenetére


torma1981
veterán

Ahogy nézem ez plazma.

(#19895) Hunyus válasza torma1981 (#19894) üzenetére


Hunyus
senior tag

Ohh tényleg rossz topikba vagyok :B Köszi hogy szóltál.

(#19896) torma1981 válasza Hunyus (#19895) üzenetére


torma1981
veterán

:)

(#19897) atenza válasza BBéci (#19879) üzenetére


atenza
senior tag

Van egy 27"-os tv/monitor jelenleg, hát 150cm-ről az is elég nagy, nem tudom ki állítja h a 150 a 40"-osoknál ideális, de az biztos nem szemkímélő távolság :D
3-4m távolságba lenne, persze lehetne nagyobb méretű a tv, de annyit nem szánunk rá...
150cm-ről 40"-os az beteg :Y

(#19898) StLui válasza atenza (#19897) üzenetére


StLui
veterán

ültél már moziban? ha mást nem akkor azt arányosítsd, 27? az monitor 60-70cm-re
megértem ha nincs pénz nagyra, de attól nem jó a kicsi, hanem kényszermegoldás

[ Szerkesztve ]

Könyvelőirodába önállóan dolgozni tudó könyvelőt, bérszámfejtőt keresek Dunakeszire

(#19899) Catman válasza StLui (#19898) üzenetére


Catman
aktív tag

En sem vagyok kozel ulos... A 32"-est kb. 3-4m-rol nezzuk, nekem teljesen megfelel. Engem nem erdekel, hogy latom-e kulon-kulon az egyes pixeleket, de vannak itt, akik erre gerjednek. :)

(#19900) Catman válasza StLui (#19898) üzenetére


Catman
aktív tag

Engem a moziban mindig zavar (a sok kozbepofazas mellett), hogy nem latom egyszerre a teljes vasznat. Nem is szeretek elol ulni...

Útvonal

Fórumok  »  TV & Audió  »  LCD TV topic (téma lezárva)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.