Hirdetés

2024. május 1., szerda

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  TV & Audió  »  LCD TV topic (téma lezárva)

Hozzászólások

(#18751) nightshadow válasza gyuromoj (#18748) üzenetére


nightshadow
veterán

A konzol miatt tudni kéne mindkét tévé input lagjét.

(#18752) gyuromoj válasza nightshadow (#18751) üzenetére


gyuromoj
veterán

Utánanéztem neten amennyire birtam.
LG: 20-30ms ha minden igaz
Philips: 180ms with "PC Mode" off, turning it on cuts it to 30ms, which is suitable for gaming.
Ha esetleg valaki jobban tudja, akkor segítsen egy kicsit. Majd holnap jövök a válaszért, most alvás mert 5kor kelés.

[ Szerkesztve ]

PSN: gyuromoj | R.I.P. Supernatural 2005.09.13.-2020.11.19.

(#18753) neooen válasza BBéci (#18749) üzenetére


neooen
aktív tag

Na jó, ha ez kielégíti az igényeimet 10.990-ért [link], akkor csendben maradok, de ha nem, akkor is :)) . Olvasgatok még a témában.

Semleges értékelés oka: Az eladott vidokártyán a HDMI bemenet miniHDMI volt, amit én soha nem használtam és fel sem tűnt, hogy az nem a "hagyományos". Ezt nem jeleztem, ami a vevőnek kellemetlenséget okozott.

(#18754) baboss


baboss
őstag

Sziasztok .1 napja vásároltam plazma tévét az ELEKTRO OUTLET-ben a boltba személyesen mentem be és én szállítottam haza.A tévére kötöttem a 2 év garancia mellé még 2 év biztositást.
Érdeklődni szeretnék hogy a készüléket visszavihetem a boltba? Nincs semmi hibája .
:))A bolt honlapján ezt volt kiírva.
A vásárlástól való elállás joga, módja, következményei.A Távollevők között kötött szerződésekről szóló, 17/1999. (II.5.) számú kormányrendelet rendelkezései alapján a vásárló, az áru átvételét követő 8 munkanapon belül, indoklás nélkül elállhat a vásárlástól. A fogyasztó az elállás jogát attól a naptól kezdve gyakorolhatja, amikor az árut átvette, ennek igazolására a kiszállításkor kapott fuvarlevél ügyfélpéldánya szolgál. A terméket eredeti, sértetlen, átvételkori állapotban kell a számlával együtt visszajuttatnia a megrendelt üzletünkbe. Az áruház kizárólag az átvételkori állapotú (sérülésmentes, hiánytalan tartalmú) termék visszaszolgáltatása esetén köteles a teljes vételárat megtéríteni. Az elállási jog gyakorlása semmilyen többletköltséget nem jelent a vásárló számára, a termék visszajuttatásáról azonban a vásárlónak kell gondoskodnia, ennek költségét viselnie, amelynek díja a mindenkori Royal Sprint honlapján szereplő díjtételeknek megfelelően alakul.

Amennyiben a 8 munkanapon belüli elállás jogán visszaküldött csomag megfelel a fenti feltételeknek, az Elektro Outlet kötelezettséget vállal arra, hogy a vételárat a hatályos jogszabályokban rögzítetteknek megfelelően, a csomag átvételét követő 30 napon belül hiánytalanul visszautalja a vásárló részére az előzetesen megadott számlaszámra, vagy az áru személyes üzletünkbe való eljuttatása esetén, készpénzben fizeti vissza.
:)) Vagy ez csak akkor érvényes ha a bolt honlapján interneten keresztül vásároltam és ők szállították ki?
A tévét 6 órát használtam doboza papírok minden megvan.

(#18755) betyarr


betyarr
veterán

üdv!

lg 47lw5590 tévé megéri a 235e huf-ot,vagy van más,jobb,újabb alternatíva ebben az árban és méretben?

(#18756) -HajTömeg- válasza baboss (#18754) üzenetére


-HajTömeg-
őstag

A választ nem tudom,de okulásunkra leírhatnád,hogy melyik modejtj és miért untad meg ilyen gyorsan :)

Alias: Júzer error

(#18757) dh66e válasza baboss (#18754) üzenetére


dh66e
veterán

Egy plazmát visszavinni?Nem is tudom Béci mit fog ehhez hozzászólni,de ha megint plazmát veszel akkor tuti nem fog balhézni. :)
Vidd vissza, csomagolása se legyen sérült és akkor simán vissza kell kapnod a lóvédat.

(#18758) Johnny Cage válasza baboss (#18754) üzenetére


Johnny Cage
addikt

mi a gond vele?

(#18759) alázógyík válasza baboss (#18754) üzenetére


alázógyík
őstag

Csak Internetes vásárláskor van erre lehetőség, pont a személyes megnézés hiánya miatt.
Mivel te boltban vetted, így csak akkor köteles vissza venni 3 napon belül, ha gyártói hibás a készülék.

(#18760) baboss


baboss
őstag

Tegnap bementem az említett üzletbe hogy megnézzem a tévéket.Volt nálam 260000ft Eredetileg egy
Panasonic TX-P50ST50E 310000ft plazma akartam venni de a párom és a fiam mint kiderült nem bírja az aktív szemüveget.LG55LM620 LED tv idei model psszív szemüveges ami 356000ft lett volna.Ehez kellet volna még 100000 ft LG60PK550 256400ft plazma Az ár nagyon csábító volt és még 5"-al nagyobb is . Az üzletben megnéztem a tévét és a képet szépnek találtam.A boltban azt mondta az eladó hogy ez tavalyi modell otthon utánanéztem és kiderült hogy 2010-es .A fórumon általában az LG-ről csak rosszat olvastam.Azt hiszem elefánt effektusnak hívják mert most már csak a hibákat keresem a tévében.Most már inkább a TX-P50ST50E venném meg legfeljebb a 3 D-ét nem használná a párom és a fiam.Azt hiszem elkapkodtam a vásárlást.Be voltam sózva mint a kisgyerek karácsony előtt.

[ Szerkesztve ]

(#18761) baboss


baboss
őstag

A régihez képest jobb és szebb a képe Lg 42PC1RR ezt egy telefonért kaptam cserébe.
Félek a beégéstől.Az LG55LM620 led tévé és 2012-es modell.Ha nem siettem volna el a vásárlást most már inkább ezt venném meg ráadásul passzív szemüveges 3D.Vagy a 50st50.

(#18762) nightshadow válasza baboss (#18761) üzenetére


nightshadow
veterán

És az ST50 esetében miért nem félnél a beégéstől?

(#18763) Khelben válasza baboss (#18754) üzenetére


Khelben
nagyúr

Csak akkor viheted vissza, ha baja van, akkor 3 napon belül cserélik. A 8 nap csak internetes vásárlásra vonatkozik. Menj be, kérdezd meg, de nem követelheted a cserét, az a bolt jóindulatán múlik.

(#18762) nightshadow: mert a panák sokkal kevésbé hajlamosak a beégésre, mint az lg-k, samsungok. Nem is rémlik, hogy a 30-as sorozattól felfelé írt-e bárki is beégésről.

[ Szerkesztve ]

(#18764) baboss válasza nightshadow (#18762) üzenetére


baboss
őstag

Nem tudom már teljesen össze vagyok zavarodva.LED - PLAZMA-3D ? pedig a vásárlás előtt
rengeteget olvastam a fórumon.És DM-Fan-is sok jó tanácsot adott.

[ Szerkesztve ]

(#18765) nightshadow válasza baboss (#18764) üzenetére


nightshadow
veterán

Konkrétan az LG plazma képminőségével van valami bajod?

[ Szerkesztve ]

(#18766) nightshadow válasza Khelben (#18763) üzenetére


nightshadow
veterán

Ha olyanok a tévénézési szokásai, akkor a Pana is beég (lehet, hogy tovább tart, mint az LG esetében), olvasom a plazma fórumot is, s 30-as tulaj is volt, akinek beégett a csatornalogó.

[ Szerkesztve ]

(#18767) baboss válasza nightshadow (#18765) üzenetére


baboss
őstag

Csak a régihez tudom hasonlítani mint említettem ahhoz képest jobb.

(#18768) -HajTömeg- válasza baboss (#18764) üzenetére


-HajTömeg-
őstag

90%-ra veszem,hogy visszaveszik,pláne,ha levásárolod.
Ne idegeskedj,csörögj rájuk,hogy inkább egy másikra cserélnéd és van-e rá mód,ennyi.

Alias: Júzer error

(#18769) baboss


baboss
őstag

Köszönöm a tanácsokat átmegyek a plazma topikba mert most látom hogy itt lcd-vel kapcsolatos a téma. :R

(#18770) baboss válasza -HajTömeg- (#18768) üzenetére


baboss
őstag

Köszi felhívom őket.Tényleg ez a legegyszerűbb csak a bolti nyitás előtt akartam érdeklődni hogy mire számíthatok.

(#18771) -HajTömeg-


-HajTömeg-
őstag

Lenne még pár kérdésem erről,amit ajánlottatok.
Egyrészt Samsung honlapján nem találom,mikori modell lehet?
Hogy 1024 x 768 felbontás a felbontás,az mennyire látható szabad szemmel?
Olvastam,hogy főleg konzoloknál fontos a full hd,egyébként nem nagyon lehet észrevenni a különbségetmha egy tv csak HD ready.
De Hd Readyből is többfajta felbontás létezik,ez a 1024*768 nem nagyon pixeles tévénézéskor? (digi kábelem van)
Csomagban ajánlanak hozzá wifit,de minek?
Ezzel tudok netezni, azaz wifi ready? Ami annyit jelent,hogy van saját böngészője és azzal?
Ha valami sületlenséget kérdeztem,akkor sorry :B

Alias: Júzer error

(#18772) Flam


Flam
aktív tag

Sziasztok!

Segítségeteket szeretném kérni.
Vásároltam egy Sharp LC40SH340-es LCD tv-t (elsődleges szempont az ár volt br.110eFt). Alig pár hét múlva jöttek elő a gondok, piros szín szétfolyt, majd az OSD (1 hónap után) beleégett a kijelző közepébe, képfrissítése sem volt az igazi...

Úgy néz ki, hogy kapok egy csereutalványt. Tanulva a hibámból, fórumot olvasgatom pár napja, viszont most már teljesen tanácstalan vagyok ezért is döntöttem úgy, hogy segítséget kérek.

Szeretnék vásárolni LED vagy LCD tv-t, főbb szempontok:

Nem kell 3D, smart funkció feltétlen...
USB-ről mkv, avi lejátszás
40-42" méret
FULLHD
Normális képfrissítés
Fogyasztás nem érdekel
DVB-C/T

A tv-t legtöbbször monitorként használom, játszok, böngészek, illetve USB-ről filmnézés.
Rászánt összeg: 120-150 ezer Ft.

Tanácsokat elfogadok, esetleg 10-20 ezer forint árkülönbséget még el tudok viselni (bár így is az eredeti összeg 1,5szeresénél járok már).

[ Szerkesztve ]

(#18773) -HajTömeg- válasza Flam (#18772) üzenetére


-HajTömeg-
őstag

Abszolut nemtudom milyen ez a tévé,csak pont ezt böngésztem,mikor írtál,a leírt paramétereidnek megfelel,gondoltam belinkelem.
Máshol kb egy tizessel olcsóbb az árgép szerint.

Alias: Júzer error

(#18774) Flam válasza -HajTömeg- (#18773) üzenetére


Flam
aktív tag

Nézegettem ezt is már, geeks.hu-s teszt végén ez a mondat kicsit eltántorít...

"A tévé egyetlen hátránya az alacsony mozgóképfelbontás, amely miatt sportközvetítésekhez nem ajánljuk, de a tévé minden más esetben jól teljesít."

Vajon ez a notebookkal történő használatot mennyire befolyásolja? Sharpnál nagyon trágya volt a képfrissítés pl. fészbúkon böngészve a kis profilképek görgetéskor elmosódtak, csíkot húztak.

(#18775) Khelben válasza Flam (#18774) üzenetére


Khelben
nagyúr

Jó mozgóképfelbontással nem fogsz lcd-t találni ebben az árkategóriában.

(#18776) lancerboy: és a boltban is olyan messziről nézted a tv-t, mint amilyen messziről otthon fogod?

[ Szerkesztve ]

(#18776) #03969024 válasza -HajTömeg- (#18771) üzenetére


#03969024
törölt tag

Érdekes, sokan ajánlgatják ezeket a TV-ket, nekem egy eladó 3 mp. alatt demonstrálta a különbséget a FullHD javára. A ferde vonalak (akkor konkrétan fű) FHD-n szépek voltak, mig az alacsonyabb felbontásún lépcsőzetesek. Ezek után mindenki nézze meg a saját szemével, mert én bizony nem vennék most 1024x768-as felbontású TV-t.

(#18777) BBéci válasza #03969024 (#18776) üzenetére


BBéci
titán

Azon is múlik, milyen felbontású anyaggal demonstrálta a különbséget. Ha többségében SD adásokat néz valaki, akkor egyáltalán nem rosszabb a ready.

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#18778) Flam válasza Khelben (#18775) üzenetére


Flam
aktív tag

Értem.
Azért furcsa számomra mert a Sharpra egy samsung LE32S62BX hd ready tv-t cseréltem le (~5-6 éves modell) és annál az előbb említett képúszást, elmosódás nem volt jelen.

Mozgóképfelbontás lehet ezért a felelős mindenképp?

(#18779) #03969024 válasza BBéci (#18777) üzenetére


#03969024
törölt tag

Tudod, ez úgy szokott lenni, hogy "nem nézek csak avi-t," aztán rákap az mkv-ra 720, aztán 1080, majd rájön, hogy min. BD25. Akkor meg szidhatja magát, mert spórolt pár ezret...

(#18780) BBéci válasza #03969024 (#18779) üzenetére


BBéci
titán

Ez bizony előfordulhat.

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#18781) -HajTömeg-


-HajTömeg-
őstag

Namosmá végképp nem tudom milyet vegyek,bemegyek az első boltba és rámutatok a legszimpatikusabb kikapcsolt tévére 100 körül :D

Alias: Júzer error

(#18782) bugizozi


bugizozi
őstag

Sziasztok!

Érdeklődnék, hogy kimondottan Skype-ozáshoz milyen TV-t ajánlotok? Ára: 160-180e Ft körül legyen, nagysága 40-42 col, és kamera is szükségeltetik hozzá.
Egyik boltban Lg42lm3400-t típust ajánlották..van ennél jobb készülék?

Köszönöm! :R

VCP7-DCV, CCNA ||| Ami működik, ahhoz nem szabad hozzányúlni!

(#18783) blakey válasza bugizozi (#18782) üzenetére


blakey
titán

Pedig én már azt hittem (naívan), hogy egy tv-t a megjelenítés minősége miatt vesz az ember. :DD

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#18784) BBéci válasza blakey (#18783) üzenetére


BBéci
titán

A fenébe, ezek szerint én is tévúton járok!

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#18785) bugizozi válasza blakey (#18783) üzenetére


bugizozi
őstag

ugyan már hova gondolsz :DDD

ps: mentségemre legyen mondva nem nekem kell ;)

VCP7-DCV, CCNA ||| Ami működik, ahhoz nem szabad hozzányúlni!

(#18786) StLui válasza bugizozi (#18785) üzenetére


StLui
veterán

keresed azt az tv-t amiben a legjobb a skype app?
szerk:mert amúgy bármilyen tv-re rá lehet kötni egy sz.gépet

[ Szerkesztve ]

Könyvelőirodába önállóan dolgozni tudó könyvelőt, bérszámfejtőt keresek Dunakeszire

(#18787) bugizozi válasza StLui (#18786) üzenetére


bugizozi
őstag

igen, olyasmit keresek jó árban :K

pont az a lényeg hogy gép nélkül oldjam meg

VCP7-DCV, CCNA ||| Ami működik, ahhoz nem szabad hozzányúlni!

(#18788) StLui válasza bugizozi (#18787) üzenetére


StLui
veterán

szerintem idei samuknak legjobbak (ha lehet ezekre a kezdetleges dolgokra ilyet mondani) a smart funkciói, innentől már amit akarsz, de talán nincs annyiért 40-es

40ES5500 fér bele árban 6100 már 200-at eléri

[ Szerkesztve ]

Könyvelőirodába önállóan dolgozni tudó könyvelőt, bérszámfejtőt keresek Dunakeszire

(#18789) rasky


rasky
senior tag

Igaz, hogy az LG LM620-ba nincs Truemotion (100hz)?

(#18790) neooen válasza BBéci (#18749) üzenetére


neooen
aktív tag

Olvasgattam az Egreat EG-R6C-ról, aztán belefutottam a PH!TV tesztjébe (akit érdekel [link] ) , ott pedig felkeltette a figyelmemet a tesztelésre használt videópakk [link] .
Nem tudom, hogy ez milyen eredménynek számít, de ezen a teszten elég szépen átment az én LG LV3400-am. Csak a "x264_killa_sample.mkv"-t nem vitte (ez egy 33,8Mb/s-os bitrátájú videó, ami a lejátszók kifektetésre van, valós helyzetben, ehhez hasonlóval sem találkozik az ember.), a többi mind ment, szaggatás nélkül.
Félre ne érts, nem cáfolni akarlak vagy ilyesmi, egyértelmű, hogy mennyivel jobb képességekkel bír egy ilyen célhardver..., csak emiatt még jobban bánt, hogy 11.000-ért vennem kell egy médialejátszót, mert az LG LV3400 nem kezeli a dts hangot :), de eddig nekem mindent vitt.

Semleges értékelés oka: Az eladott vidokártyán a HDMI bemenet miniHDMI volt, amit én soha nem használtam és fel sem tűnt, hogy az nem a "hagyományos". Ezt nem jeleztem, ami a vevőnek kellemetlenséget okozott.

(#18791) GeneraL_XTX válasza rasky (#18789) üzenetére


GeneraL_XTX
veterán

nem

(#18792) 4ron


4ron
senior tag

Üdv.

TV-t szeretnék venni és Szegeden, viszont a 220volt áruházban már nem igazán vannak LCD TV-k. A tatámnak venném, neki pedig a minél alacsonyabb ár, Samsung/LG márka és 32" a fő szempont.
Ajánlanátok Szegeden megbízható üzleteket?

Előre is köszönöm!

⭐ Revolut meghívó ajándék 7500 Ft bónusszal | Raiffeisen Bank meghívó változó ajánlói bónusszal ⭐ Kérd privát üzenetben tőlem!

(#18793) nightshadow válasza 4ron (#18792) üzenetére


nightshadow
veterán

(#18794) BBéci válasza neooen (#18790) üzenetére


BBéci
titán

Több helyen megtárgyaltuk, hogy nem pakkokkal kell lejátszót tesztelni, hanem komplett filmekkel. Az meg egyenesen marhaság, hogy nem találkozunk 33,8-asnál magasabb bitrátával, mivel m2ts-ben akár 50 is lehet. Nekem is van pár olyan filmem.
Legfontosabb a képminőség. A beépített lejátszók már a 24p lejátszáson elbuknak, ezért aki picit igényes, bottal nem piszkálja meg. Második legfontosabb a hangminőség. A HD hangsávokkal nem tudnak mit kezdeni, de a sima Dolby Digitalon is észrevenni hiányosságokat, pláne DTS core-on. Ezek árfüggők, nyilván nem olyan kép- és hangminőségű a 11000 forintos Egreat, mint a VLS tápos Dune. A legnagyobb különbség kezelhetőségben mutatkozik a beépített és a külső lejátszók között.

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#18795) Gergőke88 válasza 4ron (#18792) üzenetére


Gergőke88
addikt

Media Markt?

(#18796) Z10N


Z10N
veterán

Hello,

Adott egy nagyker lista es onnan kellene valasztani melyik legyen (max 140k, 40-42"):

phil 40pfl5606h (116,6k)
sam ue40eh5000 (121k)
lg 42lv375s (130k)
sam ue40eh5300 (131k)
lg 42ls3400 (134k)
pana tx-l42e5e (139k)
lg 42ls5600 (139k)

Koszonom a valaszokat :R

Udv, Z.

# sshnuke 10.2.2.2 -rootpw="Z10N0101"

(#18797) neooen válasza BBéci (#18794) üzenetére


neooen
aktív tag

Értem. Miért nem mindegy, hogy teljes filmet, vagy csak egy sample-t viszünk tesztelni? Pusztán a méret miatt?
Az meg egyenesen marhaság, hogy nem találkozunk 33,8-asnál magasabb bitrátával, mivel m2ts-ben akár 50 is lehet. Nekem is van pár olyan filmem.
Maradjunk annyiban, hogy egy átlag ember egy életet is leélhet úgy, hogy nem találkozik ilyennel (Sony és Panasonic HD videó kamerákhoz lett kifejlesztve, gondolom nem 10 forint egy ilyen cucc...) :) és a többi is amiről írsz, az gondolom nem a 100 ezer forintos LCD-ket megcélzó embereket érinti. Ne a white fülű, mindent apróságot kiszúró, "több százezret költök technikai cuccra" kockákból indulj ki. De szólj, ha hülyeségeket beszélek :B . Az biztos,hogy visszanézek a topikba, hogy mik a tapasztalataim a belső lejátszó és az R6C között. Kíváncsi leszek a különbségre és "meg foglak követni" :).

[ Szerkesztve ]

Semleges értékelés oka: Az eladott vidokártyán a HDMI bemenet miniHDMI volt, amit én soha nem használtam és fel sem tűnt, hogy az nem a "hagyományos". Ezt nem jeleztem, ami a vevőnek kellemetlenséget okozott.

(#18798) Khelben válasza neooen (#18797) üzenetére


Khelben
nagyúr

Miért nem mindegy, hogy teljes filmet, vagy csak egy sample-t viszünk tesztelni?

Annyira nem ismerem a technikai hátteret, de pl. a lányom notebookján a fullhd film mindig 4-5 perc után kezd akadozni és/vagy hagyja le a kép a hangot. Addig teljesen jó. Ha egy 2 perces filmmel tesztelnéd, akkor az életben ki nem derülne róla, hogy nem tudja lejátszani a fullhd-t.

(#18799) BBéci válasza Khelben (#18798) üzenetére


BBéci
titán

Erről van szó.
Nem lehet tudni, melyik részletet nem fogja szeretni a lejátszó. A Dune TV-101/301 nem képesek maradéktalan HD hang lejátszásra. Például az Inception hibátlan, a Fast &Furious 5 hol szól, hol nem. Ha nem nézném meg a film javát, csak valamelyik 2 perces részletét, sosem tudnék hiteles véleményt írni róla.

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#18800) dh66e válasza neooen (#18797) üzenetére


dh66e
veterán

Felesleges olyanon vitatkozni amit még nem próbáltál.
Szóval ha neked megfelel a tv-d lejátszója akkor nincs miről beszélni,de ha hallgatsz olyan emberekre akik a legkisebb kompromisszum mellett szeretnek filmeket nézni(és ez most nem csak a lejátssza nem játssza le kategória és kinek van sok pénze blablabla) akkor veszel egyet akár fogcsikorgatva és rájössz hogy igazunk van. :)

[ Szerkesztve ]

Útvonal

Fórumok  »  TV & Audió  »  LCD TV topic (téma lezárva)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.