Hirdetés

2024. május 1., szerda

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  TV & Audió  »  LCD TV topic (téma lezárva)

Hozzászólások

(#19901) StLui válasza Catman (#19900) üzenetére


StLui
veterán

az elöl az kb a nézőtér 2/3-a

Könyvelőirodába önállóan dolgozni tudó könyvelőt, bérszámfejtőt keresek Dunakeszire

(#19902) atenza válasza StLui (#19898) üzenetére


atenza
senior tag

mi az a mozi?

ne viccelj már... azért azt megnézném ha annyit ülnél moziba mint amennyit tv-zel akkor mennyire fájdulna meg a fejed tőle/és vagy romlana a szemed, főleg sötétben, amikor kiégeti a szemed. De eltértünk a témától rendesen mert nem azt kérdeztem h mekkora méretűt vegyek :) (ja és amúgy a nem szánok rá annyit =/= nincs rá keret legközelebb légyszíves rendesen olvasd el)

(#19903) BBéci válasza atenza (#19897) üzenetére


BBéci
titán

Mivel még nem próbáltál hosszabb távon nagyobb tévét nézni, ne állíts sületlenségeket, ne betegezd azokat, akik hosszú évek óta, naponta főállásban tévékkel foglalkoznak.
Olvasd el ezt a cikket!
Nálam a nappalimban 42 és 63 colos tévék fordultak meg, a nézési távolság minden esetben 3,8 m volt. Egyértelműen a legnagyobb adott igazi, áll-leejtős élményt.
Mostani vásznam csak 2 m széles és alig várom, hogy megérkezzen a beígért 240-es. Azt 4,2-ről nézem.

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#19904) #75912448 válasza BBéci (#19903) üzenetére


#75912448
törölt tag

Akkor én is beteg vagyok :-) 2,1 méterre nézelődöm 55"-os plazma után, az 50-est már kompromisszumosnak érzem.

(#19905) atenza válasza BBéci (#19903) üzenetére


atenza
senior tag

3,8-ról nézted te is ahogy írtad, nem 1,5-ről, innentől kezdve az egésznek amit írtál nincs értelme... Sehol nem írtam, hogy rossz vagy mit képzel az aki nagyobbat vesz, csak megjegyeztem h az biztos jobban rontja a szemet.

Az első mondatodat meg nem tudom honnan vetted, jó hogy olyanokat állítasz amiről fogalmad sincs, képzeld próbáltam már csak nem 1,5m-ről nézem a tv-t, hanem a tv és a kanapé között még van egy tér(2m), egy kisasztal/dohányasztal(60cm), valamint 50-60cm közközlekedő, hogy le is tudj ülni a kanapéra.
Az "az beteg" pedig nem személynek szólt ("ő" és "az" ugye nem kell magyaráznom) hanem kifejezés volt...

Többet nem szeretnék offolni, köszönöm annak aki a kérdésemre válaszolt, az okoskodás helyett.

(#19906) StLui válasza atenza (#19905) üzenetére


StLui
veterán

a beteg "az" akkor a TV-re gondoltál, vagy nem tudom értelmezni ki vagy mi a beteg? Szemkímélő: ez még crt időszakból ragadt benned és úgy maradt.
Amúgy meg nehogy már presztízskérdést csinálj abból, hogy én mit hiszek az anyagi helyzetedről, mert semmit nem hiszek, és nem is érdekel. Csak pont azt szerettem volna elkerülni, hogy valaki degradálónak érezze ha akármilyen okból kisebb tévét vesz, mindenkinek szive joga

[ Szerkesztve ]

Könyvelőirodába önállóan dolgozni tudó könyvelőt, bérszámfejtőt keresek Dunakeszire

(#19907) Catman válasza BBéci (#19903) üzenetére


Catman
aktív tag

En azt nem ertem, miert olyan nehez elhinni, hogy valaki nem "all-leejtos elmenyt" keres, hanem szimplan szeretne megnezni egy hiradot, neha egy-egy filmet, de nem erdekli, hogy milyen pixelekbol all ossze a vegso kep? Meg tudtam volna venni en is egy 50-60"-es TV-t, de egyszeruen nincs ra igenyem, nem ez a legfontosabb az eletemben.

Masik dolog, hogy az en szememben sokkal fontosabb szempont volt, hogy megbizhato, alacsony fogyasztasu legyen a TV (es persze legyen szep a kepe), mint az, hogy minel nagyobb legyen a kepatloja.

Sorolhatnam meg, de a lenyeg, hogy szerintem nem feltetlenul kellene mindenkit a minel nagyobb kepatlo iranyaba terelni...

(#19908) StLui válasza Catman (#19907) üzenetére


StLui
veterán

Moziélményhez kell a képátló semmi máshoz, hiradó persze, hogy mehet akárhonnan, meg szappanopera meg akármi, én pl írósztal mellett ülve, otthon fél szemmel még a barátok köztet is nézem 40-es TV-n 5-6méterről. De szeretnék egy 60-as TV-t mert az ad otthonra moziélményt 2,5-3méterre ha FILMET akarok nézni, nem pedig háttérzajt.
A lányom viszont (24éves) mai napig megelégszik filmekre is a 13-as notival filmekre is mert ennyi elég neki, nem a képi megjelenítés érdekli egy filmbből, ezt is el lehet fogadni és nem lebetegezni.

Könyvelőirodába önállóan dolgozni tudó könyvelőt, bérszámfejtőt keresek Dunakeszire

(#19909) atenza válasza StLui (#19906) üzenetére


atenza
senior tag

Az "az beteg", slang-ben (de ez hülye szó, inkább hétköznapokban) annyit jelent, hogy eltér a normálistól, lehet degradálóként is értelmezni és pozitívként is, én arra értettem, hogy nem megszokott, kicsit meg is lepődtem, hogy olyan közel van.
pl:
- Láttad a legújabb Ferrarit?
- Az beteg!
De ha nem érted az nem az én bajom, az előző hozzászólásomban is benéztél valamit, megesik.

Ja és 1,5m-ről vagy 3m-ről világít a led a szemedbe sötétben szerintem van különbség.

[ Szerkesztve ]

(#19910) #75912448 válasza atenza (#19909) üzenetére


#75912448
törölt tag

Nem megszokott? Dehogynem! Full HD-t olyan távolságból nézzük, ahonnan látni a nagyfelbontás adta előnyöket. Az általad vázolt távolságból életem végéig nézhetnék divx filmeket meg barátok köztöt.

(#19911) #34784256


#34784256
törölt tag

Nah, megvettem a TV-t, LG 42LM620T lett végülis, miután égen-földön nem találtam LK450-eset ami S-IPS paneles lett volna. Köszönöm a segítséget meg főleg az itt felhalmozott infókat!

(#19912) gellei válasza Lehiñito (#19813) üzenetére


gellei
aktív tag

Köszi a válaszokat! Egyenlőre úgy gondolom, hogy még várok, lehet akár karácsonyig, szerintem fog mégy lejjebb menni néhány. ES6000, ES6100... -re pályáznék szerintem.
Nightshadow-nak is köszi!

A plazmáktól sajna tartok.

„Uraim, ha ma veszítetek, akkor továbbra is a világ legjobb csapataként lesztek számon tartva - de ha nyertek, a nevetek örökre fent marad.” Josep Guardiola

(#19913) nightshadow válasza gellei (#19912) üzenetére


nightshadow
veterán

ES6000 nincsen, csak EH6030

(#19914) gellei válasza nightshadow (#19913) üzenetére


gellei
aktív tag

Igaz, akkor 6100,6200....

„Uraim, ha ma veszítetek, akkor továbbra is a világ legjobb csapataként lesztek számon tartva - de ha nyertek, a nevetek örökre fent marad.” Josep Guardiola

(#19915) gellei válasza nightshadow (#19913) üzenetére


gellei
aktív tag

Egyébként a sony kdl-720 jobb választás lenne?

„Uraim, ha ma veszítetek, akkor továbbra is a világ legjobb csapataként lesztek számon tartva - de ha nyertek, a nevetek örökre fent marad.” Josep Guardiola

(#19916) Jb001


Jb001
tag

Segítsetek légyszi, UE32EH5300 és -5450 között mi a bánat különbség van?

Átnéztem már 100x összehasonlítva a honlapon, de ott azon kívül h. "crystal TV" az utóbbi nincs semmi eltérő v. vak vagyok :F ...a fotóikat is összenéztem, ott se látok különbséget :W

Sz.: előbbi tud RUI-t + RVU-t, amiről az egész fórumon nem találok semmit hogy micsoda, de nem hiszem h. utóbbi TV e miatt lenne drágább mert nem tudja...

[ Szerkesztve ]

(#19917) Jégtörő válasza gellei (#19915) üzenetére


Jégtörő
aktív tag

az már kifutott, nem nagyon kapni

(#19918) nightshadow válasza gellei (#19915) üzenetére


nightshadow
veterán

Nagyjából egy kategória a két tévé, csak ahhoz külön kell megvenni a szemüveget.

(#19919) Pantok


Pantok
aktív tag

Sziasztok

Fali konzolt keresnék épp a TVmhez, ami egy 42-es még ccfl-es, 19kg-s darab.
Ami fontos lenne hogy jó nagy szögben el tudjam forgatni a fal síkjától, kb 45°-ig, vagy legalább megközelítőleg. 20k fölé nem mennék árban de leírás kép alapján nemtudok dönteni (pl 30kg-ig teherbíró cucc, de csak 37"-es méretig ajánlják)

Ha valakinek van tapasztalata megköszönném a segítséget

(#19920) gellei válasza nightshadow (#19918) üzenetére


gellei
aktív tag

Aha, a Sony képjavító technikája nem jobb? Azt olvastam valahol, hogy az most az egyik legjobb.

„Uraim, ha ma veszítetek, akkor továbbra is a világ legjobb csapataként lesztek számon tartva - de ha nyertek, a nevetek örökre fent marad.” Josep Guardiola

(#19921) Hohocali


Hohocali
aktív tag

Hello!

Azt honnan lehet megtudni, hogy az LG 2012-es TV-i között mik a különbségek?
lm620, lm660, lm669, lm670, lm671, stb.

A hivatalos oldal nem sokat ér, vagy csak én nem találok pontos infót ott.

"az armos chipek minden szempontbol elavultak, csak tok hulyeknek tudjak eladni oket , lasd ipad userek" by vers :)

(#19922) korikmate válasza Jb001 (#19916) üzenetére


korikmate
tag

Érdekes, milyen informatív a Samsung honlapja :)

Úgy látom, mindkettő háttér világításos LED technológiát használ, mert mindkét készülék elég vastag (mihez képest persze), pedig erre tippeltem volna. Esetleg a Samsung honlapján lévő kép becsapós, mert láttam olyan képet is, ahol az 5300-asnak a talpa "nulla-->0" alakú.

Lehet, hogy panel különbség van, mert az egyiket a Samsung honlapja ÚJ-ként tünteti fel.

Sz.: a Samsung ügyfélszolgálata elég rendes, egy napon belül szoktak válaszolni... megér egy próbát, a e két típuson gondolkodsz.

Egyébként 117e-ért kapsz már ilyet is: UE32ES5500, ami viszont Edge-LED, így sokkal vékonyabb.

[ Szerkesztve ]

(#19923) nightshadow válasza gellei (#19920) üzenetére


nightshadow
veterán

Szerintem nagyjából egy kategória.

(#19924) Jb001 válasza korikmate (#19922) üzenetére


Jb001
tag

Koszi a valaszt. Szuleimnek keresnek tv-t, napok ota ejfelig olvasgatok, de nem igazan jutok elorebb.
Olvastam h az LG LK530 valos 100 Hz-es, es meg lehet kapni elvileg 100K alatt, megeri lcd-t venni e miatt, led-del szemben?

(#19925) nightshadow válasza Jb001 (#19924) üzenetére


nightshadow
veterán

Itt a fórumon már hónapokkal ezelőtt nem tudtak LK530-at szerezni, mert kifutott típus.

(#19926) korikmate válasza Jb001 (#19924) üzenetére


korikmate
tag

Bár vannak itt nálam sokkal szakavatottabbak is, de azt szokták mondani, hogy a LED elsősorban élettartamban veri a sima LCD-t. A sima LCD-ben a megvilágítás idővel egyre halványabb lesz, a LED technológia esetén ilyen probléma nincs.

Szerintem nagyobb a kontrasztarány LED esetében, szebbek a színek, fényesebb a kijelző.

Design szempontjából pedig jöhettek a papírvékony TV-k.

Sz.: itt pl. leírnak mindent: http://www.thistips.com/led-vs-lcd-which-is-best/

[ Szerkesztve ]

(#19927) Jb001 válasza korikmate (#19926) üzenetére


Jb001
tag

Thx :)

(#19928) Jb001 válasza nightshadow (#19925) üzenetére


Jb001
tag

Akkor marad az UE32EH5000, hacsak nem mondanatok ebben az arban LG-t ami jobb nala, en ugymond nem talaltam a parjat, pedig biztos van :F

(#19929) BBéci válasza atenza (#19905) üzenetére


BBéci
titán

De nálam ott van a 2 m széles vászon, full HD filmeket azon nézek.
A 3,8 csak egy viszonyítási alap, sokszor a szoba közepére, a szőnyegre kuporodom, hog meglegyen az ideális nézési távolság.
Nem azt írtam, hogy nem nézted közelebbről a tévédet, hanem azt, hogy nem volt nálad, otthon többféle nagyobb méretű készülék, amivel összehasonlíthattad volna.
Azzal, hogy igyekszem a tévét vásárolni szándékozókat egy nagyobb méret felé terelni, az kizárólag annak számára lesz előnyös, aki megfogadja, nekem semmi hasznom belőle.
Az pedig hatalmas tévedés, hogy a közeli tévézés rontja a szemet, a látást. Éppen ma este linkeltek erről egy cikket a Plazmatévé topikban.

(#19912) gellei
Akkor az egyértelműen jobb képminőségtől tartasz.

[ Szerkesztve ]

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#19930) BBéci válasza korikmate (#19926) üzenetére


BBéci
titán

"Szerintem nagyobb a kontrasztarány LED esetében, szebbek a színek, fényesebb a kijelző."
Tapasztalatom szerint, mindegyik megállapításod téves.

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#19931) donjohnson válasza nightshadow (#19888) üzenetére


donjohnson
addikt

Ott van még a Sony 46HX750 [link], viszont ehhez mindenképp kell külső mediaplayer, ha mkv-ét is szeretne nézni, s szemüveg se jár hozzá. Ár: [link]

Akkor mégiscsak jól olvastam külföldi oldalon, hogy nem támogatják az mkv-t a Sony-k. Az Auchanban az egyik eladó váltig állította, hogy lejátssza. Aztán végül amikor meg akarta mutatni az egyik 40-esen, még az NTFS fájlrendszeres pendrive-ját se ismerte fel. Szóval elég gyengék ilyen szempontból, pedig már azt hittem, hogy megtaláltam a legjobb választást. :(

ThinkPad P51 | ThinkPad X250 | http://www.youtube.com/watch?v=Hp6UjOL0s2Q

(#19932) nightshadow válasza donjohnson (#19931) üzenetére


nightshadow
veterán

Azért egy HX750-hez már illik egy külső mediaplayer, már csak a 24p miatt is.

(#19933) BBéci válasza donjohnson (#19931) üzenetére


BBéci
titán

Nehogy már az legyen a tévéválasztási szempont, hogy a beépített mókusvakítás miket tud lejátszani! Kiadsz egy tévére bő 300000 forintot, de nem lennél hajlandó kiszolgálni hozzáillő lejátszóval, jelforrással?
A HX850-et teszteltem, kiváló LCD TV, talán a legjobb a piacon, de csak akkor, ha kategóriában passzoló lejátszót kötök elé. Nem 30-40000 forintos Blu-ray-lejátszót, hanem például Pioneer BDP-LX55 típusút. Azzal egészen más arcát mutatja, szinte megtáltosodik.
Ez ugyanúgy érvényes a világ jelenlegi legjobb tévéjére, a Panasonic VT50-re is.

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#19934) maxika2004 válasza atenza (#19897) üzenetére


maxika2004
őstag

Pedig az annyi az annyi !

nézési távolságok :
[link]

" Ez egy 50 colos, 1920x1080 felbontású full HD plazmatévén, 190-210 centi. Nem tévedés, 127 centis képátló esetén, cirka két méter az a nézési távolság "

Sajna én is csak az első pár full hd s film után láttam be, hogy mindenkinek igaza van ......
és kicsi lett a 42-es 2 - 2.5 méterre....

Én 66cm-es 27"-os crt -ről váltotta, 102cm-es 42"- ra ... és képzelheted igy is hogy lehülyézett a család...
ekkkkora , minek nem is látni...stb.....
én egyel akartam csak nagyobbat venni, de már igy utólag az is kicsi lett volna...

De persze azért állitom hogy nem minden ratyi lcd re érvényes egyformán.....
mert a haver 32-es sony-ját néztem (fél éves) ami 3 m ről is tiszta szemcse és szutyok volt.... :W
ugyanaz a film az én pana g20-as plazmámon egy álom :C :C :C

de itt aztán: "A MÉRET A LÉNYEG " :DD

(#19935) maxika2004 válasza BBéci (#19933) üzenetére


maxika2004
őstag

NAGGYON igaz ettől megyek én is falnak :W :W :W

pl:
Egreat EG-R6C nincs 11 ezer forint és mindent visz ! ami átlagba kellhet filmnézéshez....
de kb 50 szer jobb mint bármely sokmillás tv beépitettje az tuti !

(#19936) maxika2004 válasza BBéci (#19933) üzenetére


maxika2004
őstag

" beépített mókusvakítás " ez tecccik :)) :D :DD

(#19937) zack83


zack83
csendes tag

Sziasztok! Akit érdekel 2db új bontatlan SONY BR250-es 3d szemüveg, írjon privit. Ajándékba kaptam 2db-ot NX720-hoz de nekem nincs rá szükségem. A bolti ár feléért vihető.

(#19938) Z0mbi válasza maxika2004 (#19936) üzenetére


Z0mbi
senior tag

igen ez nekem is feljebb huzta a penteki hangulatom :D

(#19939) Jb001 válasza Jb001 (#19928) üzenetére


Jb001
tag

Ezzel kapcsolatban tudnátok segíteni?

Tesztek alapján, műszakilag vagy meglátásotok szerint jobb-e vmelyik LG ebben az árban?

(#19940) Z0mbi válasza Jb001 (#19939) üzenetére


Z0mbi
senior tag

Szerintem ne varialj, ebben az arszegmensben nem fogsz nagy kulonbseget latni. En elvakult samsungos vagyok igy ne hallgass ram... a tapasztalatom hogy akinek ilyen tv-t ajanlottam mind boldog, elegedett a cuccal. (tobb arszegmensben is vettunk mar samut) szerintem jo tv-ket csinalnak ennyi.

(#19941) donjohnson válasza BBéci (#19933) üzenetére


donjohnson
addikt

Nem azt mondtam, hogy ez a fő szempont, csak egy a sok közül, meg jelenleg nincs rá keret még a tv-n felül. Jah és HX750, bocs, elnéztem. :B
Akkor ettől eltekintve érdemesebb lenne a Sony-t választani a Samsung helyett?
[link] és [link]

ThinkPad P51 | ThinkPad X250 | http://www.youtube.com/watch?v=Hp6UjOL0s2Q

(#19942) nightshadow válasza donjohnson (#19941) üzenetére


nightshadow
veterán

A HX750-hez nem jár szemüveg, csak a HX751-hez, de az meg értelemszerűen drágább.

(#19943) #75912448 válasza maxika2004 (#19935) üzenetére


#75912448
törölt tag

Teljesen igazad van, annyit azért hozzátennék, hogy a HX750 azért az R6C-nél jobb médialejátszót kíván.

(#19944) maxika2004 válasza donjohnson (#19941) üzenetére


maxika2004
őstag

" meg jelenleg nincs rá keret "

ne a legdrágább helyről vedd a tv-t, és marad 30 ezred a media lejátszóra is !

... és -30k - ért kiviszik , kipróbálhatod, és örülsz :D ...szinte egy " álom "

(#19945) maxika2004 válasza #75912448 (#19943) üzenetére


maxika2004
őstag

persze csak a minimumot irtam, a sok-sok tv-mediaplayeres felvetésre.....
mert inkább néznek 30-40- k val drágább tv-t.... csak lejátszon 2 dologgal többet..... :Y :W

(#19946) #75912448 válasza maxika2004 (#19945) üzenetére


#75912448
törölt tag

Még soha nem fordult elő velem, hogy a tévé médialejátszóját használjam, eszembe sem jut, hiszen HD tartalom (pl filmek) lejátszására alkalmatlan. Ha mindössze azt vesszük, hogy nem tudnak 24p megjelenítést, már el is lehet felejteni örökre, egyszerűen nem szempont vásárlásnál a beépített lejátszó milyensége.

(#19947) rasky válasza #75912448 (#19946) üzenetére


rasky
senior tag

Ilyet azért ne írj, mert nem alkalmatlan. Az 1080p tökéletesen viszi a Samsung(nekem!).

[ Szerkesztve ]

(#19948) #75912448 válasza rasky (#19947) üzenetére


#75912448
törölt tag

Csak nem mindegy, hogy az 1080p-s anyag 24 vagy 50-60Hz-en kerül a szemed elé. Hiába viszi, ha oldalazó mozgásnál ricegő képet vagy kénytelen nézni. A beépített lejátszóval ellentétben külső médialejátszóval folyamatos 24p-s képet kapsz, ezért bátorkodtam alkalmatlannak nevezni.

(#19949) maxika2004 válasza #75912448 (#19948) üzenetére


maxika2004
őstag

..Ja hogy még a samsung is ilyen szar.... pedig arra irták hogy a legjobb....
akkor képzelem milyen lehet a leg rosszabb..... :Y
na ezért jobb a kis egreat 11k ért.... :C

(#19950) rasky válasza #75912448 (#19948) üzenetére


rasky
senior tag

Nekem nem "ricegett", 100hzen néztem megfelelő beállításokkal és tökéletes volt, persze nem vagyunk egyformák, mindenki máshogy látja, ezt elismerem.

Útvonal

Fórumok  »  TV & Audió  »  LCD TV topic (téma lezárva)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.