Hirdetés

2024. május 1., szerda

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  TV & Audió  »  LCD TV topic (téma lezárva)

Hozzászólások

(#19601) szumoo válasza blakey (#19600) üzenetére


szumoo
senior tag

Az információ nyújtásban. :)
Egyáltalán nem vagyok otthon ebben a témában, és bármilyen plusz információ jól jön. :)

Sz.

A nyúlon túl?

(#19602) dh66e válasza Guseppe (#19599) üzenetére


dh66e
veterán

LG topicban tuti van róla leírás.

(#19603) Guseppe válasza dh66e (#19602) üzenetére


Guseppe
tag

Köszönöm, közben úgy néz ki meg is találtam. :R

"Tekintsd meg istennek cselekedeteit, mert kicsoda teheti egyenessé amit Ő görbévé tett!" Gattaca

(#19604) #03969024 válasza Guseppe (#19603) üzenetére


#03969024
törölt tag

Ha már HD, akkor inkább vegyél mellé egy lejátszót, mondjuk 11k-ért egy Egreat r6c-t. Nekem sok HD anyagot nem játszott le a 750-es.

(#19605) Guseppe válasza #03969024 (#19604) üzenetére


Guseppe
tag

Van egy WD live-om 1,5éve, az mindent visz nagyon szuper, de gondoltam most, hogy hamarosan lejár a TV-ről a 2év gari meghekkelem, hogy ez is játsza le a filmeket, így a másik Tv-re a wd-t rá tudnám kötni.

"Tekintsd meg istennek cselekedeteit, mert kicsoda teheti egyenessé amit Ő görbévé tett!" Gattaca

(#19606) vtechun


vtechun
veterán

A 24p a vesszoparipam, van aki szokta ezt a funkciot hasznalni pl. LG tv eseteben hogyan lehet elohozni? Tegyuk fel rakotok egy bluray lejatszot, ami ilyen anyagot tol at a tvnek, ilyen esetben a tv alapbol 24p-ben kezdi el jatszani? Vagy 60hz-en? Vagy hogyan kell ezt elkepzelni? Elobb voltam media marktban tvket nyomkodni, full hd forras eseten is csak 60hz-eket irt ki amihez hozzafertem, opciot meg erre nem nagyon talaltam..

(#19607) blakey válasza vtechun (#19606) üzenetére


blakey
titán

Alapból úgy játsza le az anyagot. Semmit nem kell ill. nem lehet állítani. Az MMbe valószínűleg nem 24p-s felvétel ment.

[ Szerkesztve ]

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#19608) vtechun válasza blakey (#19607) üzenetére


vtechun
veterán

Kerdes, hogy egy felvetel mitol 24p? Egy bluray ami 23,976 fps-es, az 24p?

(#19609) BBéci válasza vtechun (#19608) üzenetére


BBéci
titán

Igen, a tévék 24-re kerekítenek és az a moziszabvány.

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#19610) sanyi150


sanyi150
tag

Olcsó vagy sem? Tesco Akció
24" Hyundai LLF 22814

Akciós ára 74 990 Ft helyett 54 990 Ft.

Megéri, nem éri? Csak a fentebb belinkelt cseh oldalon találtam paramétereket:
Televize LED, úhlopříčka 60 cm, 16:9, Full HD 1920x1080, HD DVB-T tuner, 1xHDMI, SCART, VGA, AV, USB (včetně nahrávání)

(#19611) benvolio válasza vtechun (#19606) üzenetére


benvolio
őstag

Akkor lesz 24p ha a TV képbeállításánál a "valósághű mozi" be van kapcsolva és a TruMotion ki. Valamint a TV 24Hz-en megy. Ezt pc-n a lejátszó programban kell beállítani pl. XBMC-nél automatikusra állítható, hogy a képkocka sebességhez állítsa a TV képfrissítési frekvenciáját azaz pl. a 23.xxx fps-nél 24Hz-re. Gondolom a bluray és hozzá igazítja.

(#19612) blakey válasza benvolio (#19611) üzenetére


blakey
titán

"valósághű mozi" nélkül is 24p lesz, amennyiben a tv képes fogadni a 24p-t, a többi csak "javító" funkció.

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#19613) vtechun válasza benvolio (#19611) üzenetére


vtechun
veterán

hmm, nekem pont XBMC-nél lenne lényeges, ezek szerint az ue32eh5300-as nem tudná a 24p-t? mert 60 hz-et írt ki továbbra is, bár linuxon használom.

közben az LG-s teszt topicban szóba került, hogy esetleg jobb képe van a plazmának, mint ezeknek a 200 ezres kategóriájú 42-es LCD-knek, 3D-ben meg pláne, tud valaki hirtelen mondani komoly hátrányt mondani a plazmának, ebben a kategóriában?

(#19614) Gicz válasza vtechun (#19613) üzenetére


Gicz
addikt

Plazma hátrány: fűti a szobát, beég a csatorna jele a kinelzőbe, emellett sztem. 200 ezres plazmák közelsem olyan szépek( elég vastag keret )

(#19615) Gicz válasza sanyi150 (#19610) üzenetére


Gicz
addikt

Ha hdmi ről menne rá a forrás, akkor inkább vennék egy lg ips monitort

(#19616) benvolio válasza vtechun (#19613) üzenetére


benvolio
őstag

Ha a "Képfrissítésfrekvencia igazítása a film képkocka sebességéhez" be van jelölve, akkor át kell állnia a TV-nek. kép

(#19617) vtechun válasza benvolio (#19616) üzenetére


vtechun
veterán

Kerdes, hogy ennel a konkret tipusnal is?

(#19618) benvolio válasza vtechun (#19617) üzenetére


benvolio
őstag

Azt nem tudom, nem ismerem ezt a típust.

(#19619) decens


decens
tag

sziasztok!
az alábbi paraméterekkel keresek tévét: webes tartalmak megjelenítésére alkalmas (lehetőleg wifi), 40" körüli képátló, és mondjuk 150...160e ft lenne a keret rá.
tudtok-e ilyet ajánlani nekem a samuk vagy lg-k közül..? melyek egyébként a mostanság leginkább ajánlott modellek?

(#19620) Jégtörő válasza decens (#19619) üzenetére


Jégtörő
aktív tag

LG 42lm620s bár kicsit drágább, de ez a legolcsóbb kapható smart és nagyon jó tv.
Samsungok kisebbek 40" drágábbak, és rosszabbak.

[ Szerkesztve ]

(#19621) nightshadow válasza Jégtörő (#19620) üzenetére


nightshadow
veterán

LG 42lm620s bár kicsit drágább, de ez a legolcsóbb kapható smart

Szerintem az 570s a legolcsóbb SmartTv az LG-nél: [link]

(#19622) Jégtörő válasza nightshadow (#19621) üzenetére


Jégtörő
aktív tag

Ahol én néztem ott nem volt fenn, igazad van.

(#19623) BBéci válasza Gicz (#19614) üzenetére


BBéci
titán

Az első két állításod csak részben igaz. Egyrészt az LCD tévék is melegszenek, másrészt végignéztem az egész olimpiát, napi 8-10 órát ment a tévé (LG plazma) és semmi beégés nincs rajta. Az RTL logója okozhat képvisszamaradást, de aki azt annyit nézi, az meg is érdemli.
A szépség szubjektív és a Samsungok kerete nem vastag.

[ Szerkesztve ]

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#19624) albiosz


albiosz
őstag

Sziasztok!

Sajnos le kell cserélnem a kb. velem egy idős (25) japán Orion tévémet. Helyszűke miatt valami kis LCD-re gondoltam. A mostani képátlója 36-os. Abszolút nem vagyok képben tv fronton, ezért a ti segítségeteket kérem.
LCD-ben van egyáltalán ilyen kicsi? Mennyit kóstálhat? Márka tökmindegy, lehetőleg a legolcsóbb, legkisebb kéne.

Előre is nagy köszönet a tanácsokért!

(#19625) Jégtörő válasza albiosz (#19624) üzenetére


Jégtörő
aktív tag

A 36 az nálad centimétert jelent ugye?
Legkisebb lcd tévék 48 centisek.
66 centi is még nagyon kicsinek számít manapság.
Normál mértet meg olyan 80 centinél kezdődik határ pedig a csillagos ég.
Sokak szerint pedig 102 centinél.
80 centi alatt kevés modellt gyártanak, nem olyan jó minőségűek sem.

[ Szerkesztve ]

(#19626) albiosz válasza Jégtörő (#19625) üzenetére


albiosz
őstag

Centi, persze. Jesszus, kisebb nincs? Azt hittem van monitor méretű is.

(#19627) Jégtörő válasza Jégtörő (#19625) üzenetére


Jégtörő
aktív tag

Egy monitor is 48 centis a legkisebb kapható.
Valamit elmértél. a legkisebb monitor 48 centis azaz 19 colos.
Egy könyv nagyobb mint 36 centi. Szerintem elmérted, hova kéne beférnie?

[ Szerkesztve ]

(#19628) albiosz válasza Jégtörő (#19627) üzenetére


albiosz
őstag

Hm, látszik, hogy mennyire nem vagyok képben. Régen voltak ilyen kocka alakú lcd monitorok is, arra gondoltam, nem szélesvásznúra.

48 cm-esből melyik márkáknál érdemes nézelődni valami best buy után?

szerk. a mostani tényleg 36, a dobozon is rajta van, nem én mértem. :)

[ Szerkesztve ]

(#19629) maxika2004


maxika2004
őstag

Sziasztok!

Segitségeteket szeretném kérni lcd-led tv ügyben...:
Ezt a kettőt néztem ki, de ajánhattok bármit amit érdemes venni mostanság !
sok extra nem kell, 3d,net... stb, de ha van valami nem hátrány!

2. tv nek, lenne kb 40 % ban pc röl játék - 40 % tv - 20 % hd film

[link]

[link]

van köztük 25000 ft nyi külömbség?
Illetve ezek a philipsek-ben van analóg tuner, ? mert nálunk a kábel asszem olyan...
kb max 110-130 a keret....
és 99 cm-nél nem lehet szélesebb..... :U
Elöre is köszi a segitséget ! :R

[ Szerkesztve ]

(#19630) StLui válasza albiosz (#19628) üzenetére


StLui
veterán

Ha jól tudom már egyre több adó 16:9-ben vagy hogy sugároz, tehát a 4:3-as monitoron lenne csík alul felül és így kisebb képet látnál mint eddig, vagy torzított a kép. Miért szeretnél ilyen kicsit? Ha enyire mindegy, vegyél egy tuneres monitort, nekünk a konyhában az van évek óta, 22-es samu

Könyvelőirodába önállóan dolgozni tudó könyvelőt, bérszámfejtőt keresek Dunakeszire

(#19631) maxika2004


maxika2004
őstag

bocsi: de 90 cm a max szélesség !

(#19632) Jégtörő válasza albiosz (#19628) üzenetére


Jégtörő
aktív tag

Hidd el, azok sem kisebbek csak más a képarány, én lehet átrendezném inkább a szobát, de mondom pill.
nagy különbségek nincsenek.
Sony KDL-19BX200
Sharp LC-19LE510E
Panasonic TX-L19X5E
Philips 19PFL3606H
LG Electronics 19LS3500
Egyformák nagyjából. Viszont ekkorák kevés helyen kaphatóak. Ekkora méretben szinte bármelyik nevesebb gyártó termékét megveheted egyformák a tulajdonságaik, van ami ledes van ami nem, led általában kevesebbet fogyaszt.
Milyen messziről nézitek? Hogy-hogy nem fér be nagyobb?

(#19633) Jégtörő válasza albiosz (#19628) üzenetére


Jégtörő
aktív tag

Biztos centi van a monitoron?????? 20 évestől a legújabbakig mindenen col van ráírva fogj egy centit és mert le a tv átlóját nem hiszem el hogy centi lenne írva a dobozra sosem láttam olyan mindig coll van rajta.

(#19634) StLui válasza Jégtörő (#19632) üzenetére


StLui
veterán

Egyébként én is kb 5méterről nézem legtöbbször a 40-es TV-t, mert legtöbb adás nem köt le annyira, és inkább odaülök az íróasztalomhoz a nappali másik végében netezni és csak fél szemmel nézem a "jobbnál jobb" műsorokat. Ha neki is csak ilyenekre kell és nincs messzebb 2-3 méternél akkor elég ez. Lányom is azt mondja neki jó a 13-as noti képernyője, volt, hogy 3-4-en néztek rajta filmet :Y , nem is érdekli a TV :( Persze ha becsúszik hetente-kéthetente 1-1 jó film, jó minőségben akkor beülök 2 méterre és nagyon szeretnék egy 60-as képernyőt.

Könyvelőirodába önállóan dolgozni tudó könyvelőt, bérszámfejtőt keresek Dunakeszire

(#19635) Jégtörő válasza maxika2004 (#19631) üzenetére


Jégtörő
aktív tag

Drágábbat venném, az led es több az élettartalma elvileg.
És smart tv ami szerintem megéri a plusz költséget.
StLui
Igen de a 40" az 102 centi, ő meg 36 centiset szeretne 66 centi a különbség, nekem a monitorom sem 48 centis pedig itt ülök előtte. Azért hihetettlen a 36 centi nem létezik olyan kicsi, 48 a legkisebb. ami 19".

[ Szerkesztve ]

(#19636) StLui válasza Jégtörő (#19635) üzenetére


StLui
veterán

jogos, 22-es alatt nem nagyon van, de azzal el lehet ha ennyi elég neki, csak akkor szinte mindegy melyiket veszi valóban

[ Szerkesztve ]

Könyvelőirodába önállóan dolgozni tudó könyvelőt, bérszámfejtőt keresek Dunakeszire

(#19637) Jégtörő válasza StLui (#19636) üzenetére


Jégtörő
aktív tag

21" es 32" re cserélni sem zavaróan nagy váltás, fel sem tűnik igazából, igaz nem 14" ről lett váltva, de szerintem nincs az a kis távolság ahol a 32" zavaró lenne, ha semmiképpen sem fér be akkor is ott 26". Én a legkisebb képernyő amit nézek a 15,4 " notebook, de inkább rákotöm a monitorra mert kicsi. Kábeltv vagy filmet el sem tudok rajta képzelni.

[ Szerkesztve ]

(#19638) StLui válasza Jégtörő (#19637) üzenetére


StLui
veterán

Engem ne győzködj, én még a minőségből is engedek a méret javára, télire 60-a plazmát tervezek, de szűk keretből

Könyvelőirodába önállóan dolgozni tudó könyvelőt, bérszámfejtőt keresek Dunakeszire

(#19639) Jégtörő válasza StLui (#19638) üzenetére


Jégtörő
aktív tag

Akármilyen képe lehet valaminek, ha nem látod jól a meccs állását mondjuk mert kicsi a tv.
gondolj bele 36 centinél nagyobb egy lexikon átlója is kb..
Mondjuk én plazmát nem vennék, monitornak is szoktam használni félek, hogy némelyik ikon, vagy startgomb beleégne. Meg annak jóval nagyobb a fogyasztása is.
LCD ből a legnagyobb megfizethető talán 46"-47", de inkább 40"-42".

(#19640) albiosz válasza Jégtörő (#19639) üzenetére


albiosz
őstag

Hopp, talán félreérthetően írtam: szóval a régi Orion tv dobozán van a 36 cm. Nem mai darab, no.
Sajnos tényleg kicsi a hely, tetőtéri szobába kellen eaz egyik sarokba, de most, hogy méricskéltem talán beférhet nagyobb is.
Megnézem amiket ajánlottál, köszönöm!

StLui: köszönöm neked is a tanácsokat!

[ Szerkesztve ]

(#19641) Jégtörő válasza albiosz (#19640) üzenetére


Jégtörő
aktív tag

mekkora fér be? falra nem tudod feltenni?
ami befér a legnagyobbat vedd, nem lehet az sem túl nagy, ahogy értelmezem mennyi helyed van, majd írd meg mekkora fér be és mondunk aabban a méretben, egy ideális tévét a számodra.

[ Szerkesztve ]

(#19642) maxika2004


maxika2004
őstag

Hu.... átolvastam az utcsó 260 hsz-t....

hát eddig csak 2 kiszemelt tévém volt,

Philips 37PFL3507H 134e
Philips 37PFL3007H 109e

most kicsit több is jött a képbe : :Y :F

Panasonic TX-L37E5E 150e

Samsung UE40EH5300 132e
Samsung UE40ES5500 148e
Samsung UE40EH6030 152e 3D

LG Electronics 37LS570S 132e
LG Electronics 37LM620S 165e 3D

Samunál állitólag a 3D nagyon vibrál és zavaró, ez mennyire igaz ?
Segitsetek lécci valami sorrendet felállitani !
A 3d-n- neten kivül van valami főbb tulajdonsága valamelyiknek ami miatt érdemes megvenni?
A lényeg hogy 90 cm nél nem lehet sajna szélesebb
Illetve még egy kérdés :Analóg tuner ezekben van még ? és 24p-t tudja mindegyik ?

Több mindenki véleményére is kiváncsi lennék, és
Elöre is nagyon köszönöm a segitségeteket ! :R :R

[ Szerkesztve ]

(#19643) Jégtörő válasza maxika2004 (#19642) üzenetére


Jégtörő
aktív tag

LG 37Lm620s a legjobb, samsungnak a 3d- jét nem bírom nézni, fáj a szemem, meg a fejem, lg vel nincs bajom, pont ilyenem van nekem is, nagyon jó tv. egyébként se sony-t, se samsungot nem szabad 37" be venni, panasonic meg inkább plazmaban erős.
van bennük analóg tuner.
40" nem fog neked beférni.
maximalista vagyok, hidd el ha nekem megfelel senki sem fog csalódni.

[ Szerkesztve ]

(#19644) maxika2004 válasza Jégtörő (#19643) üzenetére


maxika2004
őstag

Köszi !

.... és az lg 3d -je az más ? nem zavaró ?

illetve egy 130k körüli s áldozat is kellene, mert nem biztos hogy szánunk rá annyit....
Igen a Pana plazmában jó... van is egy G20-am !
ez második tv nek kellene jobban a gyerekeknek...
a 40-es ugy férne el, hogy kicsit megnagyobbitom a viszintes lapot a szekrényben előre...
és lényegében a szekrény elött lenne a tv lapja..... de ez a max igy még 93 cm elfér....

és a philipsek ?
illetve a 24p- tudják ? szóval a mozifilmek ne reccegjenek viszintes mozgásoknál.....

Kösziiii :R

[ Szerkesztve ]

(#19645) junior11 válasza maxika2004 (#19644) üzenetére


junior11
veterán

Vannak a Panának már jó LCD tévéi is.

The Truth Is Out There - Az igazság odaát van

(#19646) Jégtörő válasza maxika2004 (#19644) üzenetére


Jégtörő
aktív tag

nem zavaró az lg 3d, alapból 4 szemüveg jár hozzá, könnyűek, mert passzív 3d a tévé, rengeteg tartozékot kábel átalakítót adnak hozzá. szerk.: másik lg vagy a drágábbik philips ha 130k a keret, mindjárt összehasonlítom őket

[ Szerkesztve ]

(#19647) maxika2004 válasza Jégtörő (#19646) üzenetére


maxika2004
őstag

Itt az van hogy aktiv:
[link]

mi az igazság ? :F

(#19648) Jégtörő válasza maxika2004 (#19647) üzenetére


Jégtörő
aktív tag

lm620s passzív, mint minden idei modell ez benne a jó, biztos az,1. lg idén csak olyat gyárt
2. nekem is ilyen van szóval tudom

(#19649) maxika2004 válasza Jégtörő (#19648) üzenetére


maxika2004
őstag

és milyen 3d kell hozzá amit megjelenit, egymás melletti félképes ?
vagy alatti ? vagy csak eltolt ?

(#19650) Jégtörő válasza maxika2004 (#19647) üzenetére


Jégtörő
aktív tag

Na összehasonlítottam neked, a 2 LG közül válassz szerintem indokaim:
Mindkettőben van böngésző.
Van műholdas tuner is, ki tudja mikor lesz rá szükség.
IPS panel remek minőség, Philipsben nem találtam infót melyik gyártó panelét használták, 37" es méretben lehetnek rosszabb minőségűek, LG saját gyártásút tett bele mindegyik tévéjébe.
Smart funkciói nagyon jók.
Szóval, ha sikerül spórolnod, akkor 37LM620S a legjobb, ha 130 ezer forint körül van a kereted, akkor pedig a 37LS570S.
Remélem segítettem, bármi kérdésed van szólj, és inkább a gyártó honlapját nézd adatokért, bár van amikor a sok CTRL+C, CTRL+V miatt elírás van ott is, de ritkább.

A legutóbbi kérdésedet nem értem, 3d például a M3D adása ami ingyenesen fogható, meg 3d filmek talán kaphatóak blue ray lemezen, internetes Lg tartalom is van 3D.

[ Szerkesztve ]

Útvonal

Fórumok  »  TV & Audió  »  LCD TV topic (téma lezárva)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.