Hirdetés

2024. május 3., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#31501) Baluman


Baluman
csendes tag

Engem nem érint a kérdés, de ez nekem még nem derült ki, az input lag nem a 100 Hz bekapcsolása esetén van csak?

(#31502) EasyLife válasza Vavro (#31500) üzenetére


EasyLife
aktív tag

igen fel, google be beírod még pontos formátumokat is találhatsz :Y

(#31503) dh66e válasza Baluman (#31501) üzenetére


dh66e
veterán

nem.a legtöbben kikapcsolják eleve a 100hz-t játék közben de sztem játék üzemmódban alapból kikapcsol.

(#31504) ECO_PRO válasza Mushroom (#31486) üzenetére


ECO_PRO
csendes tag

Oké, kíváncsian várom. Leginkább a felirat kezelés érdekelne. A 32PFL5604H és az LE- 32B550 közt vacillálok, utóbbi ha jól vagyok informálva mindent kezel (tán még iso-t is?), de a Philips képe jobban tetszik, főleg SD-ben, már amennyit eddig láttam.
És aki tud helyet, ahol ki lehet próbálni egy ilyen Philipset, kérem ne fukarkodjon az infóval! :)

(#31505) Plutor válasza ECO_PRO (#31504) üzenetére


Plutor
aktív tag

[link]
van is nekik most 32pfl5604h

(#31506) EasyLife válasza dh66e (#31503) üzenetére


EasyLife
aktív tag

100hz kikapcsol játékmódban sőt rá se lehet menni.

(#31507) DigitEfendi


DigitEfendi
csendes tag

A philips-blog.hu oldalán közölnek le egy rövid kivonatot a trustedreview.com nemrégiben megjelent 32PFL9604-es cikkéről. Érdemes megnézni a cikket, meg a minősítést is! :R

http://philips-blog.hu

(#31508) fgordon válasza fgordon (#31475) üzenetére


fgordon
senior tag

Valaki erre valamit reflektálna? :B

▏▎▍▋▊▉ Gordon (eleinte azt hittem) ▉ ▊▋▍▎▏

(#31509) EasyLife válasza fgordon (#31508) üzenetére


EasyLife
aktív tag

Mivel lcd-tv fórum szerintem nézzél meg egy LG Electronics 37LG5000 152300 Ft és egész jókat hallottam eddig róla, plusz egyik haveromnak is ilyen van és ezen szokott számítógépezni is és egész jónak tűnik a képe :D nah meg 37'' :DD
amúgy ha kisebbre vágy és csak monitorra én design miatt samu t260 at választanám ;)

[ Szerkesztve ]

(#31510) ToBeY


ToBeY
nagyúr

Hello
Hogyan tudnám bekalibrálni a monitoromat hogy az színhelyes legyen

(#31511) NRG


NRG
tag

Input lag-al kapcsolatban:
A gyártók közül kizárólag a Sony rendelkezik gamer társadalomnak is megfelelő lag-al ami max 10-20 a W4000-es korszakból származóaknál, az 5500-ös éránál 20-30 ami még épp határeset.

A legtöbb gyártó beépít a TV szoftverébe game módot, ami külön aktiválható, vagy a HDMI átnevezésével automatikusan bekapcsol ez röviden annyit tesz, hogy kikapcsolja az összes képjavító funkciót (mindent,100Hz-et is) ez által jelentősen redukálja a lagot.

A mainstreameknél pl a samsung (B jelenleg) alapból 80-130 -as inputlaggal rendelkezik game móddal 35-65 közé csökkenthető, ami nem alkalmas játékra. 25 fölött már befolyásolja az FPS gameknél az ügyességed, szóval ha CS-zik vagy COD-ozik valaki akkor azt tapasztalja majd, hogy akiket simán elintézett egy művészi hedsáttal azok a 30és fölötti lagnál lövésre se hagynak esélyt. Tehát 25-35között jónak tűnik viszont mellékhatásként erős lámaság és enyhe egér sérülés léphet fel :DDD

Konklúzió: Aki csak néha napján játszik egy keveset vagy nem éli az FPS szimulátor és egyéb reaksöntájmot igénylő izgalmakat bőségesen válogathat hála a Game módnak. Akinek fontos a játék és az ultrakill annak "sajnos" csak a Sony marad mint lehetőség.

[ Szerkesztve ]

(#31512) EasyLife válasza NRG (#31511) üzenetére


EasyLife
aktív tag

Nos nekem 40b650 em van és emelett nagy codos vagyok és igencsak jól muzsikál game módban nem tapasztaltam semmi lemaradást sem singlebe sem multiban több játéknál sem. (csak jól tudnikell beállítani :P ) de szerinted gondolom biztos vaksi vagyok :U

amúgymeg ha ultrakillre vágysz ennyierővel vegyél régi crt monitort és akkro nincs input lag... :P

[ Szerkesztve ]

(#31513) NRG válasza EasyLife (#31512) üzenetére


NRG
tag

Helyesbítés:

Input lag befolyásoló tényező a skill level vonatkozásában értelmezhető a következő képpen:

Level 5: 25 alatt

Level 4: 25-35

level 3 és alatt: (- miazaz inputlag, én jól játszok) 35-45

***
Level 5 Extensive and comprehensive experience. Can give expert advice and lead others to perform.
Level 4 Repeated and successful experience. Can perform without assistance and direct others in performing.
Level 3 Some experience. Can perform with assistance. Performs independently in routine situations.
Level 2 Very limited experience. Limited ability to perform.
Level 1 No experience. Limited knowledge.
Level 0 No experience. No knowledge.
:P

[ Szerkesztve ]

(#31514) fgordon válasza NRG (#31511) üzenetére


fgordon
senior tag

Bocs, nem akarom elhinni, hogy csak a Sony tud ilyet. Kérek több bizonyítékot! :K

Sony-nak szép a képe, de nem vennék soha, mert nem jó az ár/érték aránya... Meghagyom a Sony-t olyanoknak, akik azért veszik, mert márka hűek, és szerintük menő Sony-t venni... Ismerek Sony "rajongókat", akik megvették a régebben többszörös pénzért a Sony fényképezőt, és a minősége átlagos volt, de hát pénz volt, és az volt a lényeg, hogy minden Sony legyen... ;]

Samsung 22" 5 ms-es monitorral is tökéletesen fürge, nem jelentős vagy kb nulla lag, tn paneles, azért fürge (és azért nem a legjobban szinhűbb, de FPS játéknál nem fontos... ). Azért tudom, mert felváltva használtam ugyanazon a gépen 24" CRT 100 Hz-en és LCD-t 60 Hz-en 100 Hz-es beállításokkal, és nem érezhető a különbség, mindkettővel jó voltam, mindkettőn 640x480-ban játszottam... :)

▏▎▍▋▊▉ Gordon (eleinte azt hittem) ▉ ▊▋▍▎▏

(#31515) fgordon válasza EasyLife (#31509) üzenetére


fgordon
senior tag

Köszi, a válaszod, érdekes, hogy nem nagyon volt teszt erről a LG Electronics 37LG5000-ról, még angolul sem nagyon... Ami meg volt, ott meg nem túl jókat írnak... kb hogy olcsó és nagy és ezért vannak hátrányok, meg nem jó a feketéje... :)

▏▎▍▋▊▉ Gordon (eleinte azt hittem) ▉ ▊▋▍▎▏

(#31516) AMATŐR


AMATŐR
őstag

Erről az üzletről esetleg van valakinek tapasztalata? Digitálszalon
Egészen jó árakkal dolgoznak! / már a felénk lévő üzletekhez képest /

Ó....Uram, kérlek, adj türelmet a hülyékhez! Ha erőt adsz, megölöm őket!

(#31517) csongi


csongi
veterán

Nincs véletlen egy írás amiben le van írva konyhanyelven mire kell oda figyelni lcd tv vásárlásakor?

(#31518) AMATŐR válasza NRG (#31511) üzenetére


AMATŐR
őstag

Annyival egészíteném ki, hogy a Sony Z4500 as sorozata játékra sokkal jobb, mint az általad említett modellek!

Ó....Uram, kérlek, adj türelmet a hülyékhez! Ha erőt adsz, megölöm őket!

(#31519) NRG válasza fgordon (#31514) üzenetére


NRG
tag

Hasonló véleménnyel vagyok a Sonyról mint te. Fogalmam sincs, miért csak a sony figyel az inputlaggra, gondolom milyen lehet, ha szegény ember megveszi a hiperszuper philips 42"LCD-t a konzoljához ambilight szuper képminőség csilli-villi és nem tudja játékra használni, ráadásul az eladók nagy részének fogalma sincs erről(se). pl a Philips***03-as sorozat 110-180 inputlaggal büszkélkedik...

Vagy 6 hónapig válogattam nézelődtem tesztelgettem első ránézésre a "japán paneles" (sharp, philips, sony, jvc, panasonic, toshiba) és a mainstream között hatalmas különbség volt, ami megmaradt az agyon állítgatás után is, mintha fólián keresztül néztem volna az 1iket a másikhoz képest.
Philips nagyon meggyőző volt majdnem meg is vettem, szerencsére elkezdtem a külföldi fórumok mélyére ásni ahol nagyon sokan arra panaszkodtak, hogy reakcióigényes játékokban sok gond van szinte minden gyártóval, a sony tulajok meg kiröhögték őket, hogy játssza itt az agyát a nép, hogy mekkora HC gamer. aztán a hivatalos i.lag teszteken fény derült a turpisságra... Persze sokan nem hiszik, ki kell próbálni az a biztos, fogj 1 laptopot vidd el az üzletbe és próbálgasd.
Csak 37" és fölötti LCD TV -nél jelentkezik monitoroknál nem, fogalmam sincs miért. Vagyis gondolom, hogy a TV az tvzésre filmekre van nem játszani valami ilyesmit gondolhattak talán jogosan.

[ Szerkesztve ]

(#31520) Oxy.kiraly


Oxy.kiraly
tag

Sziasztok
Van egy kis gondom , ugyanis a FULL LCD tv-t összekötöttem a sz.gépel, és annak ellenére hogy a TV (toshiba 32xv550) is és a VGA (MSI HD 3850 OC 256) is tudja az 1080 i és p nem tudom csak 800x600 @60Hz megjeleníteni a képet.Ha nagyobbra veszem a felbontást akkor a TV csak kék képernyőt mutat. Próbáltam a CLONE. Extended és az összes létező módon megjeleyiteni, de csak a 600x800 működik, és rosszabb a kép mint a monitoron. Természetesen a 9.5 Catalyst van fen.
Segítségeteket előre is köszönöm!!!
Oxy

Ha a cápa a tenyeredből eszik, a lábadból is fog.

(#31521) Oxy.kiraly válasza Oxy.kiraly (#31520) üzenetére


Oxy.kiraly
tag

HDMI 1.3 kábellel van összekötve.

Ha a cápa a tenyeredből eszik, a lábadból is fog.

(#31522) EasyLife válasza Oxy.kiraly (#31521) üzenetére


EasyLife
aktív tag

[itt] írnak többen is a problémádról. ha jól vettem ki nvidia kártyával müxik.

(#31523) RockHaRD


RockHaRD
addikt

Volt mostanában vki szervizbe samsung tv-vel? :F

32R84B-met vittem be 3 hete, és azóta 2-3 naponta hívom őket és azt mondják, hogy alkatrészre várnak :W Van esély rá sztetek, hogy visszakapom még ebben az évben a tv-t? :((( Kijelzőre várnak :-/

(#31524) Lipton


Lipton
őstag

Sziasztok!

Nagyobb TV-t keresnék, az LG 47LH4000-et néztem ki.
Van valakinek ezzel tapasztalata?
Esetleg ebben az árban/méretben valamilyen alternatíva?

Használat:
- HTPC netezés/film
- Matáv kábelTV (sima)
- UPC beltéri

üdv
Lipton

(#31525) Mushroom válasza Oxy.kiraly (#31520) üzenetére


Mushroom
tag

Nekem is hasonló gondjaim vannak, egyszerűen szar az ati drivere, ha már egyszer tudnak ilyen jó kártyákat gyártani, akkor szentelhetnének egy kis időt a driverek normális megírására is!

(#31526) Lacpac


Lacpac
őstag

Sziasztok!
Nem fér be egy 32-es a szekrénybe, ezért 26-ost kell vennünk.
Nem tudjátok, hogy a Samu LE-26B350-es észülékben milyen panel van?
TN? Mondjuk az ára alapján nem,(130k) de azt olvastam, hogy a kissebb tv-ket tn panellel szerelik.
Mekkora a 4:3-as kép, úgy, hogy oldalt fekete sáv van? Van 55cm?

[ Szerkesztve ]

(#31527) Ralfi válasza Lacpac (#31526) üzenetére


Ralfi
csendes tag

(#31528) tothl válasza Oxy.kiraly (#31521) üzenetére


tothl
addikt

Jonak kene lennie, nekem Samuval (40a656) az osszes letezo felbontas tokeletesen mukodik egy gagyitekk hdmi kabelen at, 3870 karival.
Soha nem is volt baj vele. Ez nem driver hiba lesz, hanem valami aprosag ami mellett elszaladtal, esetleg kabel vagy tv hiba.

(#31529) EasyLife válasza tothl (#31528) üzenetére


EasyLife
aktív tag

linkeltem egy oldalt ott kifejezetten ennél a tvnél többen találkoztak ezzel a jelenséggel és atisok!

(#31530) Mushroom válasza tothl (#31528) üzenetére


Mushroom
tag

Te milyen op rendszert és drivert használsz?

(#31531) tothl válasza EasyLife (#31529) üzenetére


tothl
addikt

Tudom, de semmi konkret, csak talalgatasok. Az egyiknek egy repeaterrel sikerult megoldani peldaul.
Lehet, hogy nem teljesen koser az a TV, bar videokarit egyszerubb cserelni valoban...

(#31532) tothl válasza Mushroom (#31530) üzenetére


tothl
addikt

Vistat, driverbol meg mindig a legujabbat talan most le vagyok maradva 1-2 verzioval, de nem volt gond egyikkel sem, a kezdetektol mukodott minden.

(#31533) EasyLife válasza tothl (#31531) üzenetére


EasyLife
aktív tag

ááá felesleges lehet csak valami monitort drivert kell leszedni a tvhez. az én 20'' lcd monitoromnál is le kellett szednem egy drivert h 75 Hz el fusson max felbontáson bár amióta vistát használok hiába szedem le ugyan úgy nem lehet 75Hz re állítani csak 60 ra, bár játékoknál ahol belehet állítani Hz-et simán viszi... szal elég gázos :W

(#31534) tothl válasza EasyLife (#31533) üzenetére


tothl
addikt

Van a catalystban egy force opcio is ott megmondhatod a felbontast es a frekit is elvileg...
En idonkent atkoltoztetem a gepet egyik szobabol a masikba, es ha epp hibernaltan viszem at meg nincs bekapcsolva a tv akkor a moncsi beallitasaival ebred fel. Ilyenkor force es kesz.

(#31535) hdmi válasza Lacpac (#31526) üzenetére


hdmi
tag

Azt nem tudom, hogy milyen panel van benne, de azt tudom, hogy a 26B350 az életbe nem ér 130k-t, mert az Electroworldben a 32B350 110k.
[link]

a pénz nem boldogit, csak amit veszel belőle

(#31536) napata válasza Mushroom (#31365) üzenetére


napata
csendes tag

Aki látott már 32PFL5604-őt vagy hasonlót attól kérdezem, hogy a kávája mindenhol fényes fekete, illetve az állapotjelző LED-je jobb alsó sarokban lévő kis méretű és világít zöld vagy piros fénnyel? Kikapcsolható ez ennél a típusnál, mint esetleg más Philipsben?
A rejtett hangszóró nem megy a hangzás minőségének a rovására?

Valahonnan le lehetne tölteni a használati útmutatóját?

(#31537) Lacpac válasza hdmi (#31535) üzenetére


Lacpac
őstag

Nálunk csak Euronics van (Komárom, nem mindenki nagyfaluban lakik :) ) . Ha elmennék a legközelebbi Electroworldbe, akkor majdnem ugyanott lennék, csak eltöltenék értelmetlenül 3-4 órát. Itt egy fél óra alatt már meg is van, és be is állítom itthon.

[ Szerkesztve ]

(#31539) dh66e válasza EasyLife (#31506) üzenetére


dh66e
veterán

köszi a kiegészítést.

(#31540) EasyLife válasza tothl (#31534) üzenetére


EasyLife
aktív tag

geforceom van szal ez nem segít nagyon:S

(#31541) Symbio válasza napata (#31536) üzenetére


Symbio
senior tag

Kb. 1/2 perc megtalálni: 32PFL5404H/12 Felhasználói kézikönyv, Hungarian :P
Fények (csak a 7403-at tudom): piros - készenléti, fehér - bekapcsolva (fényereje állítható és kikapcsolható menüből), a káva ott is fényes fekete.

(#31542) C21H30O2 válasza NRG (#31519) üzenetére


C21H30O2
csendes tag

Hi!

Nagyon jo, hogy irtal a forumba, mert en pont az input lag miatt nem tudom, hogy milyen lcd tv-t vegyek.Szoval, te egyertelmuen azt mondod, hogy Sony. En max 250k ig mehetek kb, annyiert van olyan modell, aminek tutir alacsony az input lagja? Megneztem argepbe, hogy kb mik vannak, nekem elerheto arban, es ezek tobb boltban is vannak.
Sony KDL-37V4000 189.900 Ft
Sony KDL-37V4500E 218.399 Ft
Sony KDL-37V5500 227.329 Ft
Sony KDL-37W5500 278.080 Ft
Sony KDL-40W4000 234.885 Ft
Sony KDL-40V4220 218.800 Ft
Sony KDL-40V5500 250.990 Ft
A 40esek nekem jobban tetszenek... :B de, fogalmam sincs, miben kulonboznek, es hogy melyiknek lehet alacsonyabb az input lagja. Ebben tudnál, tudnátok segiteni?

(#31543) AMATŐR válasza C21H30O2 (#31542) üzenetére


AMATŐR
őstag

Bocs, hogy beleszólok, ezek közül ha játékra is lesz, csak a W4000 es a legjobb. Ettől viszont a W4500 as jobb! [link]
Sajnos a W5500 nak jóval nagyobb az input lag-ja, mint a W4000nek ill. a W4500 asnak. A linkelt oldalon megtalálod ezeknek is a tesztjét!

Esetleg, még itt is megnézheted az input lagot: [link]

[ Szerkesztve ]

Ó....Uram, kérlek, adj türelmet a hülyékhez! Ha erőt adsz, megölöm őket!

(#31544) C21H30O2 válasza AMATŐR (#31543) üzenetére


C21H30O2
csendes tag

Igen, sokat jatszanek rola, es monitorkent menne meg jo sokat, film nekem annyira nem lenyeg, en olyanokat szeretek, amik nincsenek hd minosegben.
Viszont, nem ertem miert mondod, hogy a W4000 obb jatekra, mikor a tesztben amit linkeltel van egy ilyen resz:

There’s a valid reason why Sony included a [Game/Text Mode] on the KDL40W4500 (there was none on the W4000): according to our measurements, engaging [Game/Text Mode] on the Sony KDL40W4500 reduced input lag from typically 30-50ms (whether [Motionflow] was engaged or not doesn’t make a difference) to 0-10ms.

Jo oka van annak, hogy a Sony rakott Game/Text (Jatek/szoveg) modot a KDL40W4500-ba (a W4000-esen nem volt): szamitasaink szerint ennek segitsegevel a KDL40W4500-es modellen csokkentettuk az input lagot (bemeneti kesleltetest, kesest) 30-50 milliszekundumról 0-10 milliszekundumr! (a Motionflow bekapcsolása ezt nem befolyásolja).

Ha jol ertem, akkor vmi ilyesmit ir.

(#31545) Pampalini2


Pampalini2
csendes tag

Sziasztok!

Ha már inputlag akkor én feldobnék egy másik témát: "outputlag".
Egész pontosan arra gondolok, hogy ha egy LCD tévét rákötök egy 4-5 évvel ezelőtti A-V erősítőre - amin a hang késleltetésére nincsen mód - akkor az nagyon gáz lesz, ugye?

Eddig még soha nem volt LCD TV-m és most készülök egy Philipset venni, ami a tetejében még híres is arról, hogy sokat szöszmötöl a képpel. Az internetet böngészve az egyértelműnek tűnik, hogyha mondjuk a settopboxot vagy a DVD-t összekötöm ez erősítővel is meg a tévével is, akkor csúnyán besül a mutatvány.
Viszont a tévén van (lesz) egy "S/PDIF out (coaxila)" kimenet. Ha a tévén keresztül ezen a kimenetetn át adom rá a hangot az erősítőre akkor is gond lesz az időzítéssel? Vagy egy ilyen kimenet már összhangban vana képpel? Egyáltalán ez tud 5.1-es hangot kezelni?

Akinek van tapasztalata a fenti témakörben kérem ossza meg velem, mert attól tartok, hogy az új TV mellé egy új AV erősítőt is kéne vennem, aminek pedig semmi baja (hogy a pénzről ne is beszéljünk).

Köszi!

(#31546) AMATŐR válasza C21H30O2 (#31544) üzenetére


AMATŐR
őstag

Pont ezért írtam, hogy a legjobb a W4500 as, / a Z4500 ason kívül :D / de, amiket felsoroltál , azok közül a W4000 es a legjobb. Játékra mindenképpen a W vagy a Z sorozat a legjobb.

Itt azt írják, türhető játékra a W4000. [link]

[ Szerkesztve ]

Ó....Uram, kérlek, adj türelmet a hülyékhez! Ha erőt adsz, megölöm őket!

(#31547) C21H30O2 válasza AMATŐR (#31546) üzenetére


C21H30O2
csendes tag

Hat... akkor lehet bekene ruhaznom egy 40es w4500ba

(#31548) AMATŐR válasza C21H30O2 (#31547) üzenetére


AMATŐR
őstag

Állítólag az a legtutibb és a Z4500 as.

Ó....Uram, kérlek, adj türelmet a hülyékhez! Ha erőt adsz, megölöm őket!

(#31549) C21H30O2 válasza AMATŐR (#31548) üzenetére


C21H30O2
csendes tag

Biztosan, csak az meg 370k :Y :).

Szerk 375k :Y :Y

[ Szerkesztve ]

(#31550) AMATŐR válasza C21H30O2 (#31549) üzenetére


AMATŐR
őstag

Ja kérem....... a tökéletes dolgok nincsenek ingyen! :DDD

Ó....Uram, kérlek, adj türelmet a hülyékhez! Ha erőt adsz, megölöm őket!

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.