Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#31251) taylorp válasza Mushroom (#31242) üzenetére


taylorp
senior tag

A képméretet sikerült megoldanom, már csak a hang átvitelével vagyok bajban. Notiról TV-re.

Ez kizárt dolog, mer nemtudom. XBOX Gamertag:taylorp79

(#31252) einstein válasza EroSennin (#31235) üzenetére


einstein
senior tag

Milyen az "igazi LED tv"?

(#31253) Ralfi válasza einstein (#31252) üzenetére


Ralfi
csendes tag

Milyen az "igazi LED tv"?

[HÁT ILYEN] nem pedig olyan mint amit a Samsung gyárt .

(#31254) anrab válasza knbs (#31243) üzenetére


anrab
addikt

"Szamomra is eleg furcsa, hogy a 117cm-es tv-t az agy vegebe kell hogy tegyem, mert ha tavolabb rakom,akkor a hd bol mar nem erzekelek sokat"
[link]

[ Szerkesztve ]

(#31255) knbs válasza anrab (#31254) üzenetére


knbs
senior tag

Nagyon komoly! :Y Kivancsi vagyok mit kernek egy ilyenert, korul es nezek neten hatha megtalalom :) Na nem mintha ilyenre lenne szuksegem, valahova tenni kell a multimedia lejatszot a ps3-t es a passportot is.

A bugyi nem a legjobb dolog a világon. De közel áll hozzá

(#31256) einstein válasza Ralfi (#31253) üzenetére


einstein
senior tag

Azt még mindig nem értem, hogy pl a Samsung mitől nem igazi, ez meg mitől az.

(#31257) wombation


wombation
tag

Sziasztok!

Adott egy Samu A656 TV és egy Orion 5400HC DVD...
Összekötöttem őket HDMI-vel,viszont a TV azt írja ki,hogy "nincs jel"
A kábel biztos,hogy rendben van....
Tudnátok mi a probléma?

"Sose végy semmit aminek nyele van. Azzal valószínűleg dolgozni kell."

(#31258) knbs válasza wombation (#31257) üzenetére


knbs
senior tag

Esetleg a dvd-n nem lehet kulon beallitani a jel forrasat? Teszem azt koax, digitalis, stb... Lehet kulon kell megadni neki? Milyen tv-rol is van szo? Lehet a tv-n kell valamit beallitani.

A bugyi nem a legjobb dolog a világon. De közel áll hozzá

(#31259) wombation válasza knbs (#31258) üzenetére


wombation
tag

A TV-n automatikusan világít a HDMI 4 felírat,a DVD menübe nem tudok belépni,mert sajna nincs kép...
A HDMI--re nem kéne azonnal ráálnia a DVD-nek?

TV: Samu 32A656

[ Szerkesztve ]

"Sose végy semmit aminek nyele van. Azzal valószínűleg dolgozni kell."

(#31260) dh66e válasza wombation (#31259) üzenetére


dh66e
veterán

scarton vagy rca-n megy?más hdmi eszközöd nincs amivel kitudnád próbálni?lehet hogy valamelyik kimenet a kaki.

(#31261) wombation válasza dh66e (#31260) üzenetére


wombation
tag

Simán HDMI kábel.egyiktől a másikig...

"Sose végy semmit aminek nyele van. Azzal valószínűleg dolgozni kell."

(#31262) Topanka


Topanka
aktív tag

Pár napja kértem a segtségeteket LCD tv kiválasztásában. sok segítséget kaptam, és 2 tv-nél kötöttem ki. Segítenétek összehasonlítani és véleményezni?
Philips 32PFL7404H illetve Samsung LE-32B650 különbségek?
tükröződésmentes tükröződik nekem kicsit számít, néztem, nem zavaró
155W / 0,15W 90W / 60W / kisebb 0,3W-nál a fogyasztás
és még más?

(#31263) dh66e válasza wombation (#31261) üzenetére


dh66e
veterán

akkor passz.

(#31264) JoolsNOS


JoolsNOS
veterán

Sziasztok!
Nem tudja vki miért lehet az hogy nem tudok a tv-re 1360*768as felbontást rakni? MIkor drivert telepítek rákérdez milyen a tv. Ott kiválasztom a 720p-t (1080 a köv lehetőség).
Ezután auto 1280*720 lesz. Tudok kreálni is felbontást. Ha itt állítom 1360ra akkor nem műkszik. Régebben használtam már 1360ban, de nem tudom hogy hoztam elő :(.
:O
Kösz ha vki tud javaslatot...

I5 9400F, Asrock B365M Pro4, Asus RTX4070 Super Dual EVO 12GB, 16Gb DDR4, Seasonic Focus 650 Platinum TV: 65A7GQ

(#31265) taylorp


taylorp
senior tag

Sajnos még mindíg nem sikerült átjuttatnom a laptopról a hangot a tv-re,.
Segítene valaki?

Ez kizárt dolog, mer nemtudom. XBOX Gamertag:taylorp79

(#31266) dh66e válasza taylorp (#31265) üzenetére


dh66e
veterán

mivel kötötted össze?

(#31267) tothl válasza Ralfi (#31253) üzenetére


tothl
addikt

Hu ez aztan a nagyon meggyozo.....

(#31268) Ralfi válasza einstein (#31256) üzenetére


Ralfi
csendes tag

A Samsung LED háttérvilágításos tévéje csak körben a peremről világit be ezzel csak egy dolgot értek el azt, hogy kevesebbet fogyaszt mint a CCFL háttérvilágításos lcd tv .
A Led lcd tévével az lett volna a cél, hogy elérjenek kb ugyanolyan kontraszt arányt mint amilyen a PLAZMÁKNAK van. Mert ott minden egyes pixel külön világít vagy nem világít.
Tehát az lenne a legtutibb ha minden egyes pixel mögött lenne egy LED, fulHD esetén 6.220.800 db led kéne ez elég drága megoldás lenne. Ehhez áll legközelebb a Philips megoldása . Ezek után nézd meg újra a filmet és érteni fogod .

(#31269) dh66e válasza JoolsNOS (#31264) üzenetére


dh66e
veterán

tv menüjében nincs vhol lehetőség beállitani?

(#31270) tothl válasza EroSennin (#31235) üzenetére


tothl
addikt

Mire gondolsz, arra az egy postra ? :)
Szerintem sem a szegmentalt LED sem a szegmentalatlan nem az igazi meg. Elso erv, hogy amig kiegnek a ledek eleg bizonytalan a technika, a szegmentalttal meg az a gond, hogy tul keves a szegmens (es meg igy is tul sok az input lag), ez latszik is a kepen, hiaba a philips demoja eloben kell megnezni sotetben.

(#31271) tothl válasza Ralfi (#31268) üzenetére


tothl
addikt

A samsungos is olyan volt meg tavaly, csak tobb volt a hatranya, mint az elonye.
Egyelore csak azert jo mert vekony lesz tole a TV, keveset fogyaszt es talan a szinhusege jobb lesz valamelyest.

(#31272) Router válasza Ralfi (#31268) üzenetére


Router
őstag

Tehát az lenne a legtutibb ha minden egyes pixel mögött lenne egy LED

Erre ad majd megoldást az OLED technológia de az még odébb van.

www.reballing.hu/forum

(#31273) taylorp válasza dh66e (#31266) üzenetére


taylorp
senior tag

A laptopba egy stereo jack dudó, aztán a jack másik vége egy RCA fehér, piros elosztóba, ami meg a TV fehér, piros foglalatába.
Hang viszont semmi.

Ez kizárt dolog, mer nemtudom. XBOX Gamertag:taylorp79

(#31274) napata


napata
csendes tag

Szaisztok,

jelenleg UPC Digital Gold csomagom van kábelen, és kb. 700 Ft-tal kerülne többe a UPC Digital Gold HD DVR csomag havidíja, amit muszáj lenne megrendelni - igaz hűség nélkül, de 10.000 Ft-os bekötési díj mellett - ahhoz, hogy HDMI-n tudjam összekapcsolni leendő Full HD-s LCD TV-met a konverterrel (csak úgy nem cserélik ki). Emeleltt kapnék 4 HD-s adást: m1, m2, eurosport és még valami.

Van a UPC Digital Gold HD DVR minőségével valakinek tapasztalata ?
Mennyivel észrevehetően jobb HDMI-vel nézni adást mint Scarttal összekötve?

(#31275) dh66e válasza taylorp (#31273) üzenetére


dh66e
veterán

Nálam jack-jack van és ki kellet választanom a tv menüjében a pc hangot ezt nézd meg nálad hogy van e ilyen lehetőség.Esetleg még a hangkártya beállításoknál nézd meg nincs e vmilyen lehetőség.

(#31276) Ralfi válasza Router (#31272) üzenetére


Ralfi
csendes tag

OLED el régóta próbálkoznak de bizonytalan az élet tartama.
Lehet hogy helyette a Lézer TV lesz a nyerő.

(#31277) Ralfi válasza Router (#31272) üzenetére


Ralfi
csendes tag

Vagy a SED tv ez áll legközelebb a hagyományos CRT tévéhez .
2005 July 02
2007 Feb 11

(#31278) wombation


wombation
tag

Én ma voltam az MM-ben...ki volt rakva egy LED és egy LCD TV egymást mellé,és őszintén szólva nem sok különbség van...

"Sose végy semmit aminek nyele van. Azzal valószínűleg dolgozni kell."

(#31279) susuahod


susuahod
csendes tag

Szisztok!
Lenne egy-két láma kérdésem:
A héten megvettem a 47-es FullHD TV-t és már korábban összeraktam egy HTPC-t. (GA-MA78GM-US2H alaplap + Athlon 64 X2 4850e) HDMI-n vannak összekötve.
Elsőre egy Vista64 került rá de nem vagyok nagyon elragadtatva, néha még az egér is akadozik, így lehet, hogy Xp kerül rá a hétvégén.

De amiket kérdezni akartam:
1. Hogyan tudom elérni, hogy a filmek automatikusan 1920x1080-as felbontásban menjenek át a TV-re, de a windows mondjuk feleakkora felbontásba (960x540-ben) működjön, hogy lássak is valamit belőle 2 és fél méter távolságból, ha böngészek?
2. Hogyan tudom rávenni a Windows-t hogy a HDMI-n keresztül adjon hangot is?
3. Elképzelhető, hogy a HDMI-n keresztül a TV távirányítójával irányítsam a PC-t? Milyen segédprogram kell ehhez?
4. Milyen progtamot ajánlotok, amit feltétlen próbáljak ki egy ilyen HTPC-n? Melyik a legjobb ingyenes médiacenter szoftver?

Előre is köszönöm a válaszokat.
Üdv,
Attila

(#31280) EasyLife válasza wombation (#31278) üzenetére


EasyLife
aktív tag

:W

(#31281) wombation válasza EasyLife (#31280) üzenetére


wombation
tag

Rosszat szóltam? :U

"Sose végy semmit aminek nyele van. Azzal valószínűleg dolgozni kell."

(#31282) Ralfi válasza wombation (#31281) üzenetére


Ralfi
csendes tag

Jól beszéltél ! :C

(#31283) C21H30O2


C21H30O2
csendes tag

Udv! Kineztem magamnak egy samsung 37b650 est, nagyon tetszik meg minden, csak nem tudom, hogy mi a helyzet az input lag al, ha esetleg valaki probalt mar egy ilyenen pc rol jatszani, az irjon par szot, hogy eszreveheto e a keses. Koszi elore is :R

(#31284) knbs válasza susuahod (#31279) üzenetére


knbs
senior tag

Erre szerintem elobb kapsz valaszt a HTPC-s topikban :)

1. szerintem ez nem fog egyidoben menni.
2. van olyan vidkari asszem ami ad hangot hdmi-n( lehet itt baromsagot irtam :) )
3. hdmin keresztul iranyito? :O vannak nagyon jo univerzalis direkt htpc*s taviranyitok asszem imon-nak hivjak, van annak is topikja itt a ph-n.
4. Ezekbol kismillio van, teljesen szubjektiv mit valasztasz sztem sima WMC eleg(attol fugg mik az igenyeid)

megjegyzeskeppen: nem irtad mennyi ramot pakoltal a gepbe, lehet azert valasztottad a vista64-t, de HTPC-be miert kell a a 64 bites Vista???

Szerintem irany a htpc-s topik ott a guruk percek alatt kiokositanak! :U [link]

Szerk: kozben latom mar ott is kerdeztel :) nem szoltam

A bugyi nem a legjobb dolog a világon. De közel áll hozzá

(#31285) essexboy


essexboy
HARDVERAPRÓD

Sziasztok!

Szeretném összekötni az LCD TV-met a számítógépemmel HDMI-HDMI kábellel, nézegettem az ipon oldalán és nagyon sok választási lehetőség van, lényegtelen hogy melyiket választom? 5m hosszú kábel kéne, mellette megy egy másik HDMI-kábel ami a DVD lejátszóval köti össze és még az LCD TV tápkábel.

Köszi:
Dávid

essexboy

(#31286) knbs válasza C21H30O2 (#31283) üzenetére


knbs
senior tag

Halli!

Ha megy az angol ez egy marhanagy B650-es forum: [link] tele hasznos infokkal.
Az input lagot foleg ps3 es xbox teren emlegetik, elegge ember fuggo vannak akik azt irjak semmi problemajuk vele, nem is veszik eszre tobb tucat jatekkal letesztelve. Van akik azt irjak nem jo a jatek rajta es ezert nem veszik. Pc-rol nem sokat halottam, de te 37-colos lcd-n akarsz PC-s jatekot jatszani? :Y Csak mert nem tudom elkepzelni milyen pozban??? Mert a konzolt meg megertem ott a kontroler befekszel az agyba vagy kanapera es hajra,de pc-nel viszed billt egeret mindent magaddal? Persze nem mondom hogy hulyeseg, csak talan inkabb korulmenyes.
Ebbe mondjuk nem kotok bele lattam mar sajat epitesu autoverseny pilotafulket 137 centsi samuval fuszerezve :)

A lenyeg a forum nagyon jo ott oldalakon at taglaljak az input lagot jatekoknal. Ha raer a hetvegen lesz idom rakotni a tv-t es kirobalok egy call of duty-t mit csinal vele!

A bugyi nem a legjobb dolog a világon. De közel áll hozzá

(#31287) MAXIMIZE válasza tothl (#31271) üzenetére


MAXIMIZE
tag

Az egyetlen hátránya a drága előállítási költség volt, ezért váltott a samu az edge led-re aminek, tényleg csak az az előnye hogy kevesebb a fogyasztása, mint a CCFL-es háttérvilágításuknak. Azért az idei csúcs 9000-es sorozatból még nem sprolják ki a local dimminges ”igazi ledet” [55b9000]

(#31288) gduck


gduck
addikt

Sziasztok!

Samu LE40A656-ra felrakta már valaki a 1023-as szoftot? Tapasztalatok? Esetleg valaki tudja hol található hozzá CHANGE.LOG ?

Nem tudom hogy lehet így kiadni egy frissítést, hogy nem tudatják mi változott benne :W

ELŐRE IS KÖSZI!!!

(#31289) taylorp válasza dh66e (#31275) üzenetére


taylorp
senior tag

Ezer hála! :R
Sikerült.

Ez kizárt dolog, mer nemtudom. XBOX Gamertag:taylorp79

(#31290) Integra válasza Ralfi (#31276) üzenetére


Integra
titán

nos igen, oled sehol, lézer meg a polcon, igaz csak kiváltságosoknak.
de ha megoldják az ipari termelést ésszerű áron....
fél millát adnék is érte holnap, de egy kisautó ára nekem erősen övön aluli... :DDD

...egy fecske nem csinál nyarat, viszont egy hülye százat csinál...

(#31291) susuahod válasza knbs (#31284) üzenetére


susuahod
csendes tag

Köszi a választ!

Nem egyidőben akarom. Az a célom, hogy a filmek automatikusan 1920x1080-as felbontásban menjenek át, de amikor nem filmet nézek (pl böngészek), akkor kisebb legyen a felbontás(hogy lássam), és ne nekem kelljen mindig kézzel felbontást váltani, hanem ez történjen automatikusan.

Egyszerűen azt gondoltam, hogy a 64 bites proci gyorsabb 64 bites oprendszeren.
Lehet, hogy tévedrem? :U

(#31292) Mushroom válasza susuahod (#31279) üzenetére


Mushroom
tag

1. Állítsd a DPI-t nagyobb értékre, így nem változik a felbontás, csak nagyobbak lesznek a betűk, és még a böngészőben is tudsz nagyítani a ctrl+görgő kombinációval, hogy kitöltse a képet.
2. Ez vidkártyafüggő, vagy biosban, vagy win-ben kell állítani.

(#31293) Mushroom


Mushroom
tag

Két kérdésem lenne:
-Ha igénybe akarom venni a digitális földfelszíni sugárzást, akkor milyen antenna szükséges ehhez?(A tv-m rendelkezik dvb-t mpeg4 tunerrel és egy panellakásról van szó)
-Néztem ezt az olcsó tv szolgáltatást, de itt azt írják, hogy mindenkinek magának kell gondoskodnia a vevő egységről. (a tv-mben van dvb-c mpeg4 tuner) Ehhez milyen kültéri és beltéri egységeket kéne vennem és kb milyen árban vannak ezek?

(#31294) einstein válasza Ralfi (#31268) üzenetére


einstein
senior tag

"A Samsung LED háttérvilágításos tévéje csak körben a peremről világit be..."

Ezt egy kicsit bővebben légyszi.

(#31295) kutyuska válasza Mushroom (#31293) üzenetére


kutyuska
aktív tag

1. Adóközelben erősítős szobaantenna megér egy próbát. Ha van rálátásod az adóra ( Bp.-en Széchenyi-hegy, Száva utca )akkor esetleg nagylepke erősítővel.
Pécs esetében Kabhegy vagy Szentes jöhet szóba. Ez szerintem esélytelen.
2. Lavór + monoblokkos fej: 10-12e, HD beltéri Conax olvasóval 50-55e. + előfizetés az első évben 15e.

[ Szerkesztve ]

" Babra munka, de megéri! "

(#31296) Symbio válasza Mushroom (#31293) üzenetére


Symbio
senior tag

(#31297) Mushroom válasza kutyuska (#31295) üzenetére


Mushroom
tag

Most még biztos nem működne, de ha kiépítik a pécsi adótornyot, akkor elég egy sima szobaantenna, vagy valami durvább kell?

(#31298) kutyuska válasza Mushroom (#31297) üzenetére


kutyuska
aktív tag

Először mindenképp a szobaantennával próbálkozz.
Mikor lesz Pécsen/Pécsett sugárzás?

" Babra munka, de megéri! "

(#31299) Mushroom válasza kutyuska (#31298) üzenetére


Mushroom
tag

Írtam levelet nekik és ez volt a válasz:
"Tisztelt Uram!

Sajnos napra pontosan nem tudom megmondani, hogy mikor fog a Pécsi adótorony digitális csatornákat sugározni. Az előző tervek alapján az év végére üzemképes állapotban kell működnie.

Köszönöm érdeklődését és türelmét."

Nem akartam visszaírni, hogy köszi a választ, de ezzel kitörölhetem a seggem :D

(#31300) zhagyma válasza einstein (#31294) üzenetére


zhagyma
őstag

[Edge LED TV szétszedése]. Magáért beszél... :)

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.