Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#31201) Mushroom válasza anrab (#31199) üzenetére


Mushroom
tag

Ez azt jelenti, hogy a kókler kis webshopok saját maguk adnak egy papírt, hogy ők garanciát vállalnak a termékre, ez olyan mint mikor valami számtech. cuccot veszel. Viszont az Edigital-ban rendes garjegyet adnak, amit a Mo.-i Philips képviselet adott ki és ők vállalják érte a gart., és bármelyik márkaképviseletbe elviheted a tv-t vissza. A saját garjegynek azok a hátrányai, hogy mivel a cég vállalja, ha ők azt mondja hogy nem cseréltetik ki, akkor para van, ha megszűnik a cég, akkor szintén gáz van, mert a gar. érvényét veszti, és az is gáz, hogy oda kell visszavinni a tv-t, ahol a cég telephelye van.

(#31202) headhunter


headhunter
addikt

Dinamikus kontraszt érték csak egyszerűen : MEGA

(Nem 50000 : 1, 1.000.000 : 1-hez "mega") :Y

UE46B8000XW...

[ Szerkesztve ]

(#31205) anrab válasza zhagyma (#31200) üzenetére


anrab
addikt

én is így gondolom. de ha még benne lenne minden meg akármennyi merevlemez még akkor is irreális lenne.

(#31206) anrab válasza Mushroom (#31201) üzenetére


anrab
addikt

értem, köszi! vagy mégse!
akkor ez a gyári gari jegy. vagyis uniós, mert ők is kintről hozzák vagy nem?
a normál gari jegy az a media markt lenne gondolom :F
csak érdeklődöm és nem kekeckedek, mert majd én is akarok venni philit.
ez már egyszer a samunál kilett tárgyalva de így egyszerűbb mint vissza keresni.

[ Szerkesztve ]

(#31207) Attesz01 válasza headhunter (#31202) üzenetére


Attesz01
csendes tag

Na jó hát ha ezt az adatlapot nézzük, még mélynyomó is van benne :D :D
a 3 cm vastag tv-ben... :N

(#31208) lordring


lordring
aktív tag

Helló! A napokban lecseréltem a régi tv-t egy LCD-re. Azt nem értem, hogy ha egy 720p-s ,elvileg 16:9 formátumú filmet kiteszek a tv-re, akkor miért nem tölti be teljesen a 16:9-s képernyőt? :U

[ Szerkesztve ]

(#31209) anrab válasza Attesz01 (#31207) üzenetére


anrab
addikt

igen, az nyomja meg a pénztárcádat.

(#31210) anrab válasza lordring (#31208) üzenetére


anrab
addikt

mert nem 16:9 hanem 21:9 vagy valami hasonló a sok közül, mert van egy pár.

(#31211) lordring válasza anrab (#31210) üzenetére


lordring
aktív tag

Ahha, értem! Tényleg nem írja az adatlapon, hogy 16:9-s, csak annyit hogy 720 p. Milyen megjelenítőnek van egyébként 21:9-s méretaránya?

(#31212) anrab válasza lordring (#31211) üzenetére


anrab
addikt

Philips Cinema 21:9
56PFL9954H

(#31213) lordring válasza anrab (#31212) üzenetére


lordring
aktív tag

Nem semmi...mindent kitalálnak, hogy bonyolítsák a dolgokat... :D

(#31214) Integra


Integra
titán

tudtok falitartó karokat mondani, vagy márkákat akár, amelyek megtartanak akár egy 52-es tv-t is atombiztosan?!

...egy fecske nem csinál nyarat, viszont egy hülye százat csinál...

(#31215) anrab válasza Integra (#31214) üzenetére


anrab
addikt

Hulk

(#31216) Integra


Integra
titán

ilyet találtam eddig

...egy fecske nem csinál nyarat, viszont egy hülye százat csinál...

(#31217) anrab válasza Integra (#31216) üzenetére


anrab
addikt

egész jó, még az ára is!

(#31218) Integra válasza anrab (#31217) üzenetére


Integra
titán

igen 56e..
cserébe nem szakad le, 57 centire kihúzható a faltól és a cool faktor is rendben van:K

...egy fecske nem csinál nyarat, viszont egy hülye százat csinál...

(#31219) sirarcheer


sirarcheer
senior tag

Sziasztok!
Régi LCD tv-m tönkrement a két Scart csatlakozó, és az antenna bemenet.
(Sok áramszünet, ingadozó feszültség)
1. Érdemes megjavítattni? (Tudnátok ajánlani egyet. Buda)
2. Ha nem érdemes javítattni, milyen márkájú 32" HD Ready TV-t ajánlotok?
A lényeg szép képminőség.

PSN: sirarcheer

(#31220) dh66e válasza sirarcheer (#31219) üzenetére


dh66e
veterán

Vidd be a szak szervizbe vagy kérjél árajánlatot esetleg telefonon akkor megspórolod az oda vissza utat.

(#31221) Harti


Harti
senior tag

Sziasztok!

Egy elég érdekes problémával fordulok hozzátok amiről nem hittem volna, hogy valóban létezik.

Az történt, hogy jópár hónappal ezelőtt észrevettem, hogy az egyik program használatakor annak hátterén érdekes foltok jelentek meg, közelebbről megnézve az egyik játékom grafikai elemei voltak. Nem nagyon tulajdonítottam neki nagy jelentőséget ugyanis pár perc után eltűntek.

Most viszont már ott tart a dolog, hogy a kép bal felső sarka fele folyamatosan benne van az egyik játékom halvány árnyéka. Reggel vettem észre, és azóta nem tűnt el.

Tudtok mondani valami okosat, hogy mit kezdjek vele? :U

(#31222) Henry06


Henry06
tag

Sziasztok.

Kérnék egy kis segitséget. Mostanság(vagyis már hónapok óta) gondolkodok, egy hd-tv megvételén, de fogalmam sincs melyiket kéne, pedig rengetek tesztet véleményeket olvastam el, de csak jobban össze zavarodtam. :F
Van pár jelölt az eggyik 37lg3000, erröl mindenki írta hogy mennyire király a képe, hogy kábel tv-n is csúcs, meg hogy nem mossa a képet, stb. valakinek van róla véleménye?

Nálam ugyanis fontos lenne hogy a kábelen is szép legyen a tv:) Ez az lg egyébként csak 50hertzes, 5ms a válaszídő, ez pedig nem tünik nagyon coolnak, legalábbis a szakik ezt írták. :F Sok helyen voltam és a saját szememmel néztem hd anyagot 50 meg 100 hertzes tv-ről és én semmilyen különbséget sem láttam :F Szóval nálam a fontos az hogy kábelen is, meg akció filmekél is nézhető legyen a film(2 méterről néznénk lehetőleg 37colos tv-t), egyébként 160-ezer körül tudnék költeni rá, ötlet vélemény tipusokra?(plazmán is gondolkodtam csak attól fo.ok rendesen)
Köszönöm a segitséget! :R

[ Szerkesztve ]

Go Gunners!

(#31223) dh66e válasza Henry06 (#31222) üzenetére


dh66e
veterán

Ez a tipus nekem bevált.[link]

(#31224) Ralfi válasza schrank (#31192) üzenetére


Ralfi
csendes tag

FullHD nak nem fogod látni soha mert ez nem FullHD-és tv.
4:3 CRT-hez nem kel táblázat, fogsz egy mérőszalagot megméred a valós kép átlót és megszorzod 5-el.
pl.:72-es tv valós átlója 68cm 68x5=340 tehát 3.4m-töl már össze mosódnak a kép pontok.
Ennél közelebbről nem érdemes nézni.

(#31225) Rico Muerte


Rico Muerte
csendes tag

Sziasztok!
LCD TV vásárláésát fontolgatom és a tanácsotokat szeretném kérni a döntéshez.
A feltételek:
82 cm, kb. 3 m-ről nézném (panel lakás),
full HD felbontás, min. 2 HDMI,
leginkább DVD és HD AVI-k, illetve HTPC által felvett DVR-MS (mediacenter) megtekintésére illetve kábelTV (DigiKábel) nézésére.
Max 150e Ft-ig mennék el. Eddig a Philips és a Toshiba 32" LCD-i tűntek úgy hogy beleférnek az anyagi keretbe....
Egyéb ötlet, hogy mit lenne érdemes megnézni?

R_M

(#31226) stiletto


stiletto
csendes tag

Sziasztok!

Van valakinek tapasztalate ezekről?

Samsung LE-32B530 P7W
Samsung LE-32B551 A6W

utsóról infót se találtam a samsung honlapján, ez hogy lehet? Bár sokkaloom érte az usb csatlakozó miatti +20ezret szóval az első talán jobban érdekel. Fentébb láttam egy tükrőződéses képet ezeknél is ilyen, létezik egyáltalán matt kijelzős mostanság?

előre is thx!

(#31227) knbs válasza Rico Muerte (#31225) üzenetére


knbs
senior tag

Halli!

(#31155) hszmben linkeltem eg tablazatot, hogy a full HD-hez 1080p milyen tavolsag a maximum aminel meg nincs minoseg vesztes, azt irtad hogy 3m-rol nezned a tv-t, igy a 82cm-es kepatlo picit keves lenne. Azt ajanlanam neked, hogy menj be egy boltba ahol ki vannak allitva a tv-k, fontos hogy mondjuk full hd tartalmu film menjen rajta, allj hozza mondjuk 1m-s tavolsagba, aztan szepen lassan tavolodj egeszen 3m-ig. Itt ki fog jonni a kulonbseg, hogy mennyit ad vissza a 82cm-s tv 3m-rol vagy 1m-rol.
Sajna eloszor en se gondoltam volna, hogy van kulonbseg 1m es 3 m kozott,de probald ki es meglatod, szamomra szemmel lathatoan nagy volt a kulonbseg.
Tudom nem konnyu, de elkell donteni, mennyire fontos a full HD, mert hiaba tudja a tv-d, ha 3m-rol mar nem tudja visszaadni a tukor eles reszletgazdag HD-minoseget!

A bugyi nem a legjobb dolog a világon. De közel áll hozzá

(#31228) Henry06


Henry06
tag

dh66e kössz a segitséget, majd utánna nézek.

Go Gunners!

(#31229) spini


spini
csendes tag

Hali Skacok, Nem mérte valaki, hogy a Samu 40b650 mennyit fogyaszt? Fontos lenne...

(#31230) EasyLife válasza spini (#31229) üzenetére


EasyLife
aktív tag

ha van rá 270e ft-od akkor ne hogy azt mond már hogy a fogyasztás érdekel téged? :W
amúgy hátulján 200 watt ot írtak.

(#31231) Rico Muerte válasza knbs (#31227) üzenetére


Rico Muerte
csendes tag

Ha jól értem, akkor azt mondod, hogy 3 m-ről már elég egy HD Ready készüléket nézni?
Valószínűleg elég őreg vagyok, de anno belémnevelték, hogy közelről nem nézünk TV-t... :)
Mindenesetre számomra elég furcsa lenne egy 100+ cm-es TV-t 1-1,5 m-ről nézni.
Más!
Meg tudnátok világítani röviden számomra hogy a beépített mpeg4 tunernek mi a jelentősége?

R_M

(#31232) Alex91 válasza Rico Muerte (#31231) üzenetére


Alex91
félisten

Hogy a foldi sugarzasu HD adast tudod vele fogni. Ha kabel TV-d van, akkor IMHO lenyegtelen...

Dicsõséges nagyurak, hát Hogy vagytok? Viszket-e ugy egy kicsit a Nyakatok? Uj divatu nyakravaló Készül most Számotokra... nem cifra, de Jó szoros.

(#31233) Rico Muerte válasza Alex91 (#31232) üzenetére


Rico Muerte
csendes tag

Ma is nézegettem TV-ket az Electroworld-ben. Számomra eléggé lelonbozó, hogy minden készüléken borzalmas szétkent, életlen és gyatra színű volt a TV kép (akkor éppen TV2). Ráadásul minden tojás alakú.
Igaz, hogy keveset nézek TV adást, de az ember kedvét elveszi egy ekkora beruházástól.
Várom a tippjeiteket, hogy mit lenne érdemes egyáltalán kipróbálni!

R_M

(#31234) cintula187


cintula187
addikt

Sziaszok!

Korábban írtam itt hogy Samsung lea557 FULL HD tv-t szeretnék. Azóta történt annyi, hogy UPC bevezette a digitális adást set top boxon. De az csak SCART kimenettel rendelkezik. HDMI -st csak akkor adnak hogyha a digital gold HD csomagot rendelem. Kérdésem az hogy scart -on keresztül érezhető e a minőségromlás? Vagy "sima" digitális adásnál mindegy?

Peasant Blinding©™ Ez az állítás hamis.

(#31235) EroSennin


EroSennin
csendes tag

Par erdekes hozzaszolas egy forumban a samsung led tvrol: [link]
Egy igazi LED tv milliokba kerul, a samsung olcso led-es tv-je pedig nem annyival jobb mint a sima lcd-s hogy azert plussz 100-150e penz legyen.

(#31236) Alex91 válasza Rico Muerte (#31233) üzenetére


Alex91
félisten

Es hany meterrol nezted a kepet? :) Egyebkent nem kell ebbol ekkora ugyet csinalni, sima SD TV adas gyatra lesz barmelyik keszuleken. A torzitason is lehet valtoztatni, tobb lehetoseg van, aztan az ember eldonti, hogy melyik kompromiszum (mert sajnos azt kell kotni) jon be neki.

Dicsõséges nagyurak, hát Hogy vagytok? Viszket-e ugy egy kicsit a Nyakatok? Uj divatu nyakravaló Készül most Számotokra... nem cifra, de Jó szoros.

(#31237) Symbio válasza Alex91 (#31232) üzenetére


Symbio
senior tag

Pontosabban hogy a földi sugárzású digitális adást tudod vele fogni. Az hogy az ténylegesen HD vagy sem, az már más kérdés.

(#31238) sirarcheer válasza Rico Muerte (#31233) üzenetére


sirarcheer
senior tag

Szerintem ne ilyen helyeken nézd, mert ott szarul vannak beállítva.
Meg függ éppen melyik típusból akarnak eladni többet.
Ha tudsz akkor menj el márkaboltokba és ott nézd meg a TV-ket, mert ott a legjobb beállításokkal mennek.
Ha megvan melyik tetszik akkor meg megreneled valamelyik webáruházban olcsón.

PSN: sirarcheer

(#31239) sirarcheer válasza cintula187 (#31234) üzenetére


sirarcheer
senior tag

Szia!
Nekem UPC digitalom van, analóghoz képest sokkal szebb a kép, még Scarton keresztül is.
(Már ameddig működött a TV-men ez a bemenet. :( )
HDMI-n gondolom még szebb, de ugye annak a HD gold havídíja annyi amennyi.
Ha sokat nézel TV-t akkor megéri arra előfizetni, főleg most hogy nincs hűségnyilatkozat.

PSN: sirarcheer

(#31240) cintula187 válasza sirarcheer (#31239) üzenetére


cintula187
addikt

Köszi!

Peasant Blinding©™ Ez az állítás hamis.

(#31241) taylorp


taylorp
senior tag

Szeretnék egy kis segítséget kérni.
Vettem egy Samsung LE40B530 LCD-t. Minden szuper, kivéve egy valami.
Rákötöm a laptopomat, de nem jeleníti meg teljes képernyőben, alul kihagy egy nagy sávot. Hiába próbálom a képernyőméretezést, csak 16:9-et és 4:3-at enged. Nyújtást nem.
Hogy tudnám kitölteni az egész képernyőt?

Ez kizárt dolog, mer nemtudom. XBOX Gamertag:taylorp79

(#31242) Mushroom válasza taylorp (#31241) üzenetére


Mushroom
tag

Ha ati a vidkártyád, akkor a control centerben van nagyítás funkció.

(#31243) knbs válasza Rico Muerte (#31231) üzenetére


knbs
senior tag

Szamomra is eleg furcsa, hogy a 117cm-es tv-t az agy vegebe kell hogy tegyem, mert ha tavolabb rakom,akkor a hd bol mar nem erzekelek sokat, de mint irtak is masok, nem mediaba vagy saturnba kell tv-t nezni, hanem markaboltokba. Ott megy is rajtuk HD tartalom, ott megnezed hogy mekkora tv milyen tavolsagbol adja vissza neked a minoseget. Aztan tenyleg rakenyszerulsz a kompromisszum megkotesere :) ez persze csak szigoruan az 1080P HD-re igaz.
A beepitett mpeg tuner digitalis tv-adasnal jatszik, nalunk hollandiaban mar ilyen formatumban jon a kabelteve, MO-n a wikipedia alapjan kizarolag a MinDigTV kuld DVB jelet mpeg4-ben.

A bugyi nem a legjobb dolog a világon. De közel áll hozzá

(#31244) Rico Muerte válasza sirarcheer (#31238) üzenetére


Rico Muerte
csendes tag

Mediamarkt:
Sharp LC 32D654E (gondolom ez a LC-32D65E lehet)
129.900 Ft
Pro:
ezt láttam analog TV adás közben és viszonylag jó képe volt,
az ára,
van valami premium service 2+1 év gari
Kontra:papíron kevesebbet tud a másik kettőnél
elég ramaty menü

Extreme Digital:
Panasonic TX-32LZD80
149.900 Ft
Pro:
brand,
Viera link mert talán veszek egy HDD-s rögzítrőt
Kontra:?

LG 32LH3000
149.900 Ft
Pro:?
Kontra:?

Nagyon hajlok a Sharp megvételére, de csak mert a boltban jobb volt a normál TV adásos képe a többinél és az ára miatt. Az EDigitalban a cuccok demoval mentek, az meg minden készüléken szép...ű
Egfyébként igazad van a márkaboltokkal kapcsolatban, de praktikus szempont, hogy a Polus mellett lakok és könnyen hazalogisztikázom mind a MM-ből mind az EDigital-ból.

[ Szerkesztve ]

R_M

(#31245) taylorp válasza Mushroom (#31242) üzenetére


taylorp
senior tag

Inteles integrált a VGA-m.

Ez kizárt dolog, mer nemtudom. XBOX Gamertag:taylorp79

(#31246) Router


Router
őstag

Sziasztok!

Az LG féle FW frissítésről tud valaki valamit? 42LF65-ömön szeretnék frissíteni egyet mert néha érdekes dolgokat tud produkálni csak nem tudom, hogy mennyire egyszerű és célszerű belekezdeni. A TV hátulján van egy RS 232 csati. Azon kellene buherálni vagy HDMI porton is lehet esetleg?

www.reballing.hu/forum

(#31247) susuahod


susuahod
csendes tag

Sziasztok!

Mi lehet az oka oka annak, hogy amikor a PC-met 1920x1080-as felbontással akarom a Philips PFL7404-es TV-n megjeleníteni, akkor a kép nem tölti ki a TV-t, hanem mind a négy irányból néhány centis fekete csík veszi körbe a Vistát. (Alaplapi HDMI-t kötöm a TV HDMI-jére)

Mi a megoldás erre?

Természeresen a TV-n a képformátumot "Nem méretezett"-re állítottam.

Üdv
Attila

(#31248) Sonny C. válasza susuahod (#31247) üzenetére


Sonny C.
tag

Ha ATI-s a videokártyád, akkor A Control Centerben az LCD TV beállításainál (DTV-nek van írva) fentről a harmadik -->méretezési beállítások (scaling options) van egy csúszka 15%-tól 0%-ig. Húzd el a 0%-ra teljesen és jó lesz!

(#31249) susuahod válasza Sonny C. (#31248) üzenetére


susuahod
csendes tag

Köszönöm!

(#31250) dh66e válasza Rico Muerte (#31244) üzenetére


dh66e
veterán

Ez a sharp ua mint a d65e.TV adás még attól is jobb lesz otthon mint amit tapasztaltál az MM-ben.Mpeg2 dvb-t tuner van benne ami semmire nem jó Mo-n.Már ha ez érdekes a számodra.Ez jó ár érte.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.