Hirdetés

2024. május 3., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#31651) Keksz válasza C21H30O2 (#31649) üzenetére


Keksz
senior tag

Közben éjjel pont ezt olvastam el, jól fent is voltam fél 2-ig :(
Viszont sztem most még nem cserélem le a "37-es tévém, úgysem tudnám eladni.

(#31652) SirGin válasza Eprom (#31648) üzenetére


SirGin
csendes tag

Nem kell 'just scan'-re állítani, amellett, hogy PC-nek elnevezett bemenet mellett amugy sem engedi ezt. A PC VGA kártya driverének beállításai közt kell az overscan-t meg keresni és arra állítani. Ez radeon-Catalyst esetében a DTV... főopció / Scaling options-ben van.

(#31653) anonymus89


anonymus89
addikt

Sziasztok!
Tv-t szeretnénk vásárolni otthonra a régi helyett, kettő között vacillálok az Lg lh5000 vs. Samu b650.
Mindkettő 37"-os mert nagyobb nem férne el a szekrénysor közé történő beiktatáskor.
A Samunak nem találtam az usb-s divx lejátszás formátumait.
Szerintetek ugyanazokat tudja mint az Lg?
Lehet hülyeséget kérdezek de a samuban a dvi audio input az ugye nem ér fel normál dvi csatival???
Dizájnra mindkettő bejön.
Még annyi, hogy a Trumotion meg Motion plus között van látható különbség szerintetek?
Kb. ennyi, amik számítanak.

Előre is köszönöm!

Organikus, természetes összetevőjű, 100% tisztaságú bőrápoló termékek //marcsiszappan.hu//

(#31654) Ati007 válasza anonymus89 (#31653) üzenetére


Ati007
őstag

nekem ugyan lh7000 volt és erről váltottam b650re(egyel nagyobb méretre) és azt kell mondjam eddig a samsung jobban tetszik.

(#31655) knbs válasza anonymus89 (#31653) üzenetére


knbs
senior tag

A dvi audio nem dvi! A tv-n hatul van sima VGA bemenet azon tudod a szamitogepet ratenni. Vagy lehet dvi-hdmi kabellel is.

A bugyi nem a legjobb dolog a világon. De közel áll hozzá

(#31656) TZoZ válasza sfeco79 (#31650) üzenetére


TZoZ
csendes tag

Azt nem értem miért mindenki az Samu 530-ast nézi, amikor ugyanannyiba kerül az 550-es is, csak több csatlakozó van rajta.
Vagy esetleg valaki tud valami hátrányáról az 550-esnek az 530-ashoz képest?

[ Szerkesztve ]

(#31657) Petie válasza hdmi (#31610) üzenetére


Petie
veterán

a héten elmentem az MM-be. megnézni mi is ez a 0%os cucc.
előttem az eladó épp cserélte le az árakat. 119-ről 139-re...
el is ment a kedvem a tv vásárlástól... :(

ॐ "Goa is not a place, its a state of mind." - Goa Gil ॐ ° Honda - The Power of Dreams ° Eat, Sleep, JDM °

(#31658) anonymus89 válasza knbs (#31655) üzenetére


anonymus89
addikt

A dvi audio akkor milyen csati???

Organikus, természetes összetevőjű, 100% tisztaságú bőrápoló termékek //marcsiszappan.hu//

(#31659) Lala6


Lala6
őstag

Sziasztok!

Nem tudjátok, hogy az LG 32LH7000 TV-ben van DVB-C tuner is a DVB-T mellett?

Nem egyértelmű sajnos. Az LG oldalán nem írják, viszont a kezelésijében benne van, de az sem vonatkozik minden országra.

(#31660) Attiba


Attiba
tag

Fw frissítésről (angolul tudók előnyben)!!!

http://uk.lgmobile.com/web/images/banner/UK/EN/LG_UserGuideUpgradeTool(English).pdf

Bocsi, ez félrement! :)

[ Szerkesztve ]

Iphone 13 Pro, Apple Watch Series 7, Airpods Pro 2, Samsung 55QN95B,

(#31661) kribe


kribe
őstag

Trustedreviews-en letesztelték az új Philips Cinema 21:9-es képarányú tv-t (56PFL9954H), aki tud angolul, és van egy raklapnyi pénze olvassa el. :) Nem semmi, remélhetőleg előbb vagy utóbb filmek is lesznek hozzá ebben a képarányban/felbontással...
:R Philips :R

My soul was removed, to make room for all this sarcasm.

(#31662) utomi


utomi
senior tag

Sziasztok! Egy kis segítséget kérnék! Van nekem egy Philips 42PFL5603D típusú LCD FHD tv-m! Minden nagyon szuper rajta kivéve a bal alsó sarokban illetve a bal szélen valamint a bal feslő részen érezhető "backlight bleed"! Nos nekem ezelőtt egy LG plasmám volt/van és ott semmi hasonlót nem tapasztaltam, persze tudod teljesen más a kettő technológia, csak kérdezem mennyire normális ez a fajta backlight bleed? Fogadjam el vagy pedig próbálkozzam be a szervízzel? Nem zavarnak el a sunyiba mondván ez így van rendben? Természetesen csak fekete háttér esetén jön elő illetve a PS3-nál persze a menüben is látom!

Még egy kérdés. Van ezen a tévén egy coaxiális SPDIF out ami kiviszi szépen a hangot csak éppen kizárólag stereoban! Ezen nem lehet segíteni?

Előre is köszönöm.

(#31663) Ati007 válasza utomi (#31662) üzenetére


Ati007
őstag

sajnos ezzel nem sok mindent tudtsz csinálni, el kell fogadni vagy ha nagyon zavar akkor fényerővel és a power saving funkcióval lehet enyhiteni,minimális van nekem is a 46b650 bal felső sarkában.

(#31664) utomi válasza Ati007 (#31663) üzenetére


utomi
senior tag

A Philipsen hol lehet aktiválni a Power Saving funkciót? Én ugyanis nem találtam ilyesmit. Mindamellett be van rajta kapcsolva egy bizonyos optikai fényérzékelő? Szerintetek ez mennyire kell?
Ok hátha így van akkor elfogadom nincs mit tenni. Előbb utóbb majd csak megszokja a szemem.

(#31665) x64


x64
aktív tag

Sziasztok!

32"-os kategóriában melyik LCD-TV-t ajánljátok?
Samsungok közül az LE-32B530 B7W, 540 és 550 között a csatlakozókon kívül van más különbség?
Melyik ebben a kategóriában a best-buy?

Más: valószínűleg a Digital.ko-tól fogok rendelni, ha a Samsungok mellett maradok, mert úgy láttam, hogy ár-értékben ez a legjobb. Van valakinek olyan 5000-es utalványa, amit a) szeretne "megújítani" (mivel félévig használható csak fel és 50k feletti vásárlásnál...), vagy b) eladna mondjuk 2500-ért?

Köszi! :R

szerk: a fent felsorolt modellek mindegyikének 178/178 fok a betekintési szöge? vagy az 530-540 TN paneles?

[ Szerkesztve ]

(#31666) #41635072 válasza utomi (#31664) üzenetére


#41635072
törölt tag

Az optikai fényérzékelő azt tudja, hogy a szobában uralkodó fényviszonyokhoz igazítja a képernyő fényerejét. Tehát este lejjebb veszi, ha meg rásüt a nap megemeli. Jó kis cucc.
A Power Saving-re meg elvileg van egy gomb a távirányítón. Egy zöld levéllel.

(#31667) Keksz válasza kribe (#31661) üzenetére


Keksz
senior tag

Egy ujabb keparany? sokan meg a 4:3nal tartanak :D

(#31668) Keksz válasza utomi (#31664) üzenetére


Keksz
senior tag

Kolléganőm DELL laptopja csinálja ezt, hogy folyamatosan állítja a fényerőt, annyira fura így "kívűlről" nézni...

(#31669) #41635072 válasza Keksz (#31668) üzenetére


#41635072
törölt tag

Az más, ASCR, kb minden monitor tudja. Ott nincs fényérzékelő, és pont az ellentettjét csinálja.

(#31670) sazo


sazo
tag

Sziasztok!

Érdemes-e B650-en firmware-t frissíteni a samsung oldaláról?

Köszönettel:

(#31671) gooool


gooool
őstag

Sziasztok!
Most tudnék venni egy 102cm-es LCD TV-t 35K-ért.Vadi új,az illető a gyárból kapta ajándékba.(ezért valszeg Samsung TV-ről van szó).
Szerintetek megvegyem? :F

Üdv, Balázs

(#31672) utomi válasza #41635072 (#31666) üzenetére


utomi
senior tag

Na nekem ilyen zöld levél nincsen. Nem tudom neked milyen TV-d van de nekem 42pfl5603D!

(#31673) anonymus89 válasza utomi (#31672) üzenetére


anonymus89
addikt

Hali én sem találtam olyan beállítást, ami a power savingre utalt volna.

Organikus, természetes összetevőjű, 100% tisztaságú bőrápoló termékek //marcsiszappan.hu//

(#31674) vazul73


vazul73
csendes tag

Tegnap voltam a MM-ban, Lg lh7000 vagy lh5000 vagy b650-es Samu érdekelt volna az mkv. lejátszás miatt. Vittem magammal egy pendrive-ot filmtrailerekkel, klipekkel, sorozatokkal többféle felbontásban. Hát az Lg egyet sem tudott lejátszani hibátlanul, próbáltuk egy ledes Samuval is, az is csak egyet tudott lejátszani a 10-12 fájlból. Próbáltuk mégy egy Lg BD- 370-nel, de az is felsült vele. Senkinek nem ajánlom, hogy az mkv. lejátszás miatt vegyen ilyen készülékeket, egyenlőre legalábbis eléggé korlátozottak a képességeik ilyen téren, lehet, hogy szoftverfrissítéssel javulni fog, de egyenlőre gáz. Ezek után Maradt a Sony 32w4000 és a Sharp 32DH66 talonban, ezek olcsóbbak is voltak. A Sony már 3 hónapja figyelt kint a polcon, a Sharpból viszont volt még egy raktáron, végül azt hoztam el.

(#31675) knbs válasza vazul73 (#31674) üzenetére


knbs
senior tag

Samsung B650-m van.Medialejatszot hasznalok az .mkv lejatszasahoz, mert fontos szamomra a DTS hangsav(azt a tv nem kezeli). Csak most a teszt kedveert felraktam par film samplejet egy pendrivera, kivetel nelkul lejatszotta az osszeset. Akadas, problema nelkul!

A bugyi nem a legjobb dolog a világon. De közel áll hozzá

(#31676) zsolesz82


zsolesz82
csendes tag

Sziasztok!

A közeljövőben tervezem egy 32"-os tv vásárlását. Szeretném a nálamnál okosabbak, tapasztaltabbak véleményét kikérni, hol és milyet érdemes venni.
Nem vagyok még egyetlen márka mellett sem elkötelezve, bár azt hallottam, hogy a Samuk és az LG-k egészen ehető képet nyújtanak. Fontos, hogy össze tudjam majd lőni későbbiekben a számítógéppel, bár erre már szinte mindegyik képes, gondolom én naívan.
Ami viszont lényeges, hogy mennyibe kerül, mert sajnos engem is érint a gazdasági világválság... :) Kb. 100 ezret kívánok rászánni.
Ha tudtok olyan típust mondani, ami ár/értéket nézve ebben a kategóriában megéri, szívesen veszem a válaszokat.

Előre is köszönöm!
Üdv: Zsó

(#31677) #41635072 válasza utomi (#31672) üzenetére


#41635072
törölt tag

Nekem még CRT, jövőhéten jön az LG 37LH3000. A bemutató videón láttam csak ezt a gombot. Jah, hogy neked Philips. Ott nem tudom, csak érdekes, hogy ugyanúgy nevezik ezt a "technológiát". Jah bocs, LG-nél energy saving...

[ Szerkesztve ]

(#31678) Biriboyka


Biriboyka
senior tag

Rákötöttem a pc-t DVI-HDMI-n keresztül egy LG 37LG3000-es tv-re. Nem ismeri fel az op. rendszer csak digitális megjelenítőként. Tud valaki olyan honlapot ahonnan le tudom a driver-ét letölteni?
Ez azután jött elő, hogy panelt cseréltek benne, mert egy idő után a HDMI jel eltűnt és kiírta "nincs jel". A javítás után jelentkezett ez a hiba. Ráadásul a hangot sem dobja ki a tv hangszóróira a HDMI-n keresztül. Küldjem vissza javítani ismét?

Ha a rendőrt ellenségednek, nem kívánatos személynek tekinted gondolj arra, hogy ő az egyetlen olyan személy aki ismeretlenül is az életét áldozzná érted! by pass

(#31679) anrab


anrab
addikt

megtudná mondani vki hogy a philips-nek mi a gyári gari amit a TV store-nál adnak?
egy év? egy év plusz valami?

(#31680) EasyLife


EasyLife
aktív tag

samsung B650 nek kint van az új firmware 1010.1-es valaki tud róla valamit? változás vmi?

(#31681) Gaboo007


Gaboo007
aktív tag

Múlt hét óta Sony 46V4000-es tulaj vagyok. :) Nagyon meg vagyok elégedve a készülékkel, köszönöm a tanácsokat! :R

(#31682) fila válasza anrab (#31679) üzenetére


fila
senior tag

A magyarországi hivatalos forgalmazó egy év garanciát ad csak a philips tévékre.

5% kedvezmény kód minden rendelésre. iherb.com: ZCD546

(#31683) anrab válasza fila (#31682) üzenetére


anrab
addikt

köszi az infót!
valamit rátehetett volna +ba. de sebaj így is megéri.

(#31684) Plutor válasza anrab (#31683) üzenetére


Plutor
aktív tag

az Edigitalnál 1+1+1 év garancia van a Philips-re

A Philips márkaszerviz által biztosított 1+1+1 éves garancia az alábbiak szerint épül fel:
1 év teljeskörű szervízgarancia
1 év szervízgarancia a fő alkatrészekre (pl lcd panel) vonatkozóan
1 év szavatosság (a szavatosság érvényesítése során a vásárolónak kell bizonyítania, hogy a készülék meghibásodása a gyártástechnológiára vezethető vissza)

Thx:Mushroom

(#31685) McLaren


McLaren
csendes tag

A napokban vásároltam egy Samsung LE46B650 LCD tv-t.Szeretném összekötni a számítógéppel vezeték nélkül.A Samsung oldalán említenek ilyet:2009 Samsung Wireless LAN adapter.Hol lehet ezt megvásárolni?Vagy bármilyen wireless adapter jó a TV-hez?

(#31686) knbs válasza EasyLife (#31680) üzenetére


knbs
senior tag

""i installed it and i cannot say i found any differences. wonder when they release the youtube widget.

Eddig nem sok info rola max ez. EN hagyom a gyarit az tuti, meg nem lattam erdem beli valtozast egyik, firmwarenal sem...

A bugyi nem a legjobb dolog a világon. De közel áll hozzá

(#31687) knbs válasza McLaren (#31685) üzenetére


knbs
senior tag

Magyarorsagon en nem lattam,de pontosan erre van szukseged: [link] Persze ha irsz a markakereskedonek, lehet hogy beszerzi neked csak nem tudni milyen aron. Nalunk hollandiaban 60 euro korul mozog.

[ Szerkesztve ]

A bugyi nem a legjobb dolog a világon. De közel áll hozzá

(#31688) VGYke válasza McLaren (#31685) üzenetére


VGYke
addikt

Ez ollóztam egyik (nem a te TV-d) használati utasításból:
A készülék csak Samsung vezeték nélküli LAN adapterekkel kompatibilis. (nem tartozék)
(Modell neve: WIS09ABGN).
= ???? Ki kell deríteni hogy a te tvd-nél ez jó-e!
A vezeték nélküli IP megosztónak támogatnia kell az IEEE 802.11 a/b/g/n szabványt. (a vezeték nélküli hálózat stabil működéséhez az n javasolt.).
A vezeték nélküli IP megosztót állítsa infrastruktúra módba. Az ad-hoc mód nem használható.
A biztonsági kulcs alkalmazásakor (a vezeték nélküli IP megosztóhoz) csak a következők használhatók.
Hitelesítési mód : WEP, WPAPSK, WPA2PSK, Titkosítás típusa : WEP, TKIP, AES

Engem is izgat az ügy, így vásárlás előtt szeretnék tisztázni ilyeneket is.
Ha van a tv-n sima LAN port, én arra is gondoltam, hogy megfelelő wifi kliens routerral kellene fogni a rádiós jelet és utp-vel adni a TV-nek, házimozinak. Csak hogy ilyen routerról csak olvastam hogy van, látni nem láttam.

[ Szerkesztve ]

kutya az ember legjobb barátja... lenne, ha tudna kölcsönadni

(#31689) knbs válasza VGYke (#31688) üzenetére


knbs
senior tag

Fentebb irtam, hogy ez jo a B650-hez.
""The LinkStick supports 802.11a/b/g/n wireless networking, and is compatible with several 2009 Samsung LED, LCD, and Plasma HDTVs. The following chart summarizes compatibility and which services are available for different Samsung products.
"The wis09abgn linkstick as listed works for only the new series 7000 led's and the LN#B650 LCD's and not the 2008 or older series "A" LCD's !! "
[link]

A bugyi nem a legjobb dolog a világon. De közel áll hozzá

(#31690) anrab válasza Plutor (#31684) üzenetére


anrab
addikt

köszi csak az a baj hogy náluk nincs 42"8404

(#31691) napata válasza Mushroom (#31603) üzenetére


napata
csendes tag

Mushroom, DivX-et probáltad USB-n?

(#31692) Mushroom válasza napata (#31691) üzenetére


Mushroom
tag

Na kipróbáltam:
avi nem tudom meilyen kódolás nem vitte
avi xvid gond nélkül vitte
mkv nem is látja
ts x264 nem tudja lejátszani
avi 720p viszi, de szaggat

Többre, meg jobb tesztelésre nem volt időm!
Aki ilyenre is akarja használni, szerintem az mást vegyen, nekem ez nem volt szempont, mert van mellett gép, ezért eddig még ezt a funkciót ki se próbáltam.
Szerintem a tömörítetlen formátumokat kezeli jól, meg az xvidet, de nem volt sok időm kitapasztalni, meg csak 1 GB-os pendriveom van:)

(#31693) sb5100


sb5100
csendes tag

sziasztok
1.
az MTV1/MTV2 HD adása analóg UPC mellett miért nem tűnik HD-nek egy FULL-HD TV-n?
Az analóg adás miatt? Esetleg a UPC központja butítja le a HD minőséget technikai okokból?

A TV INFO gombja azt írja ki mint a többi SD adásnál: 4:3 - 576i

Elvileg itt is olyan kristálytisztának kellene a képnek lennie, mint ha a PC-n nézek egy pl. Discovery HD filmet, vagy nem?

Ha digitális előfizura váltanék, ott akkor tényleg 1080p lenne?

2. Miért nem jön be egy DVB-T tuneres tv-n a földfelszíni adás 62-es csatin (BP körzet, Széchenyi hegy) azt mondja nincs jel. A TV-ben van MPEG4-es digi tuner, a használati is írja hogy DVB-C és DVB-T -re is alkalmas. Kell esetleg antenna?

(#31694) Alex91 válasza sb5100 (#31693) üzenetére


Alex91
félisten

1. Igen, ahogy irod, UPC-nel "butitjak". (Vagyis technikailag ennyit bir.) A digitalis sem jelenti, hogy 1080p-ben nyomja, ahhoz HD elofizetes kell.

2. Antenna nelkul nehezen megy :).

Dicsõséges nagyurak, hát Hogy vagytok? Viszket-e ugy egy kicsit a Nyakatok? Uj divatu nyakravaló Készül most Számotokra... nem cifra, de Jó szoros.

(#31695) dh66e válasza sb5100 (#31693) üzenetére


dh66e
veterán

Kristálytiszta nem lesz.
Max1080i.
Természetesen kell antenna.

(#31696) Tutu7030 válasza sb5100 (#31693) üzenetére


Tutu7030
veterán

1.
- Analóg előfizuval az életben nem fogsz HD műsort nézni!
- Digitális előfizuval már működne a dolog, de ne várj 1080p-t!
Az MTV HD műsora 1920x1088 felbontásban van, és interlacedben.

2.
- Naná,hogy kell antenna(nem is mindegy milyen).
Bővebben [ MinDigTv] és [ Magyar Televízió HD]

[ Szerkesztve ]

LG Optimus G E975 v20 -> LG G4 H815 V29a-EUR-XX -> Huawei Mate 9(MHA-L29) -> Huawei P30 Pro -> Honor Magic5 Pro

(#31697) Belescus


Belescus
csendes tag

sziasztok.
Elhatároztam, hogy kihasználva az ingyen hitelt, veszek egy lcd tv-t edigitáléktól.
Igazából nem találtam olyan modellt, ami mindenben megfelelne (ár, felbontás, mpeg4/avc, DVB-T, kontraszt, PIP, kártyaolvasó), de ezt találtam a legjobbnak:

[link]

Egyedül a PIP-et sajnálom, hogy nincs benne, mert felváltva használnám pc-hez és digi kábelTV-hez.
Van valakinek véleménye róla, esetleg ha van helyette jobb, tudna ajánlani?
Esetleg ha valaki segítene a következő kérdésekben is, nagyon megköszönném!
-Érdemes beruházni HDMI kimenetes videokártyára vagy nem lesz akkora a minőségkülönbség?
- Digikábel adást csak set top box-al lehet nézni?
-Az e-digital-nál más költség nincsen a 10 havi részleten kívül?

Idegesítenek azok az emberek, akik nem adják a nevüket ahhoz amit mondanak (Anonymus)

(#31698) dh66e válasza sb5100 (#31693) üzenetére


dh66e
veterán

Milyen tv-ről beszélünk?

(#31699) sb5100 válasza Alex91 (#31694) üzenetére


sb5100
csendes tag

Ok, köszi mindenkinek!
Akkor még erősen olvasgatnom kell :)

szerk: LG TV, bár mindegy a DVB-T, mert kábelről nézem majd, csak hát a gyakorlatban jönnek elő a meglepetések, meg hogy keveset olvastam utána... :)

THX

[ Szerkesztve ]

(#31700) dh66e válasza Belescus (#31697) üzenetére


dh66e
veterán

Digikábelhez nem kell stb kivéve ha hbo akarsz nézni tehát olyan tv kell amiben van lehetőleg mpeg 4 dvb-c tuner.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.