Hirdetés

2024. május 3., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#31401) JoolsNOS válasza xTc (#31385) üzenetére


JoolsNOS
veterán

Hi!
A legújabb driverrel van a gond!
Nekem is ez volt. Most a 181.valahányassal használom, azzal megy.

I5 9400F, Asrock B365M Pro4, Asus RTX4070 Super Dual EVO 12GB, 16Gb DDR4, Seasonic Focus 650 Platinum TV: 65A7GQ

(#31402) anrab válasza Brekecs (#31398) üzenetére


anrab
addikt

+2", ambilight spectra 2, nagyon jól felkonvertálja 1080-ra az sd adást, és nem összemossa a képet.
ez csak külömbség akar lenni mert nem ismerem a samut.

(#31403) anrab válasza anrab (#31402) üzenetére


anrab
addikt

ja és a képátméretezése.

(#31404) xTc válasza JoolsNOS (#31401) üzenetére


xTc
aktív tag

Esetleg tudnál egy pontos verziószámot mondani?

(#31405) JoolsNOS válasza xTc (#31404) üzenetére


JoolsNOS
veterán

181.20
Azért ez mert ezt megtaláltam egy régebbi cd-n, de sztem a lényeg hogy ne az új legyen. Meg talán a következő is jó lesz neki. Pár nap és jön talán. De ezzel tuti működik. (csak neked kell majd megadni a felbontást (create) )

I5 9400F, Asrock B365M Pro4, Asus RTX4070 Super Dual EVO 12GB, 16Gb DDR4, Seasonic Focus 650 Platinum TV: 65A7GQ

(#31406) Baluman válasza Plutor (#31396) üzenetére


Baluman
csendes tag

32" -osnál kb. 70-90 cm távolság az, amikor már nem láthatsz (felbontásból adódó) különbséget fullHD és HD ready között (max 1 méter).
A PC képe meg tökéletes rajta, ha engedi natívban (1360x768).

[ Szerkesztve ]

(#31407) Plutor válasza Baluman (#31406) üzenetére


Plutor
aktív tag

na pont ez a gond,hogy a HD ready nem engedi natívban,csak 1280x720
így pedig mosott a kép.
egy 22"monitornál 1 méterről van különbség.én legalábbis ezt tapasztaltam.
x360-s fight night round 3-t próbáltuk ki 720p,és 1080p-s felbontásban.

[ Szerkesztve ]

(#31408) Alex91 válasza Plutor (#31407) üzenetére


Alex91
félisten

De itt nem errol van szo! Vegyel egy HD Ready es egy FullHD-s TV-t, es ugyanazt nezd meg rajtuk! (Meg igy is santitani fog a dolog, mert mondjuk a szinek se lesznek egyformak. De itt aza kerdes, hogy egy bizonyos tavolsagbol nezve eszreveszel-e reszletbeli kulonbseget.)

Dicsõséges nagyurak, hát Hogy vagytok? Viszket-e ugy egy kicsit a Nyakatok? Uj divatu nyakravaló Készül most Számotokra... nem cifra, de Jó szoros.

(#31409) Nippon


Nippon
őstag

Ma megnéztem a MediaMarkt-ban a TV-ket és totál összezavarodtam. Már azt hittem, hogy 40"-os Samsung B650-est fogok venni de volt mellette egy Philips 42PFL7404, mindkettőn az RTL klub ment és a Philipsnek sokkal szebb, természetesebb volt a képe.

Valaki tudna mondani erre valamit, pro-kontra? Ez a Philips jó akár játékra is? Már nem tudom mit vegyek.... Állítólag jön majd valami HB1 nevű JVC heteken belül ami nagyon jó lesz.

Ez lenne az igényem:

40" FullHD, 100hz, 24p, Mpeg4 T,C, legyen jó játékra és legyen rajta optikai csati. Melyik a legjobb 2009-es modell?

Köszi!

(#31410) Ralfi válasza Lacpac (#31399) üzenetére


Ralfi
csendes tag

Szia itt letöltheted a használati útmutatót az LH3000 tartalmazza az LH2000-töl - LH7000-ig mindegyiket
A Samsunghoz meg itt töltheted le .
Minden kérdésedre megtalálod a választ .

[ Szerkesztve ]

(#31411) Mushroom válasza Alex91 (#31408) üzenetére


Mushroom
tag

Ezen kár pörögni, hogy hány centiről van különbség, aki csak szigorúan tv-nek használja annak jó a hd ready, aki meg monitornak, annak egyértelműen jobb a full hd még 32collos méretben is. Sőt az gyakorlatilag egy teljes értékű monitor jó betekintési szögekkel. Ezeket tapasztalatból mondom!

(#31412) Mushroom válasza Nippon (#31409) üzenetére


Mushroom
tag

A Philipsnek egyértelműen jobb a képjavító áramköre, és a képfeldolgozója, míg a Samsung multimédiás extrákban jobb. Neked kell eldöntened mi a fontosabb számodra.

(#31413) Ralfi válasza Nippon (#31409) üzenetére


Ralfi
csendes tag

Szia én is szemezek a Philips 42PFL7404H-vall.
Színfeldolgozás 4 billió szín (14 bites RGB) ez ígéretesnek tűnik így leírva .
LG-Samsung-ban van viszont videó lejátszó (avi.dvd,mkv) .
LG 42LH5000 nek Színvisszaadás (R,G,B) 10Bit
Samsung LN40B650 nek nem tudom menyi lehet a Színvisszaadás (R,G,B) ??Bit

[ Szerkesztve ]

(#31414) Nippon


Nippon
őstag

Igazából a képminőségnél semmi sem lehet fontosabb, szerintem. Elvileg a Philips is tudja usb-n a H.264-et, ha igaz, amit a Digitalko.hu-n írnak róla. Meg olcsóbb is a Samunál.
Milyen egyéb multimédiás képessége jobb a Samsungnak? Illetve milyen a Philipsek input lag tekintetében, jók játékra? A 8404 megérti a többletet?

(#31415) Mushroom válasza Nippon (#31414) üzenetére


Mushroom
tag

Nekem 5604-em van és már ott sincs észlelhető inputlag, így nem hiszem, hogy ez gond lenne.
A színfeldolgozása pedig brutális lehet, mert az enyémbe "csak" 10bites van, de már az is nagyon durva. A 9-es szériában meg 17bites színfeldolgozó van, na erre varrjon gombot a többi gyártó :D Asszem talán multimédiás képességekben jobb a 8404, meg ambilight van benne.
De töltsd le mindegyikről a pdf ismertető és akkor hasonlítsd össze!

(#31416) Ralfi válasza Nippon (#31414) üzenetére


Ralfi
csendes tag

Szia úgy gondolod ha tudja a H.264/MPEG-4 AVC akor viszi az MKV-ét is ?

(#31417) Nippon válasza Ralfi (#31416) üzenetére


Nippon
őstag

Nem gondolok én semmi, de pl a Samsung viszi az MKV-t ugyan, de nem tudja a DTS-t, szal ott is van bibi. Úgy tűnik nem árt egy médialejátszó, vagy egy pc egyik TV mellé sem.
Viszont képminőségben komolyan odabaszott a mellette lévő B650-nek.

Ha hozzáveszem, hogy a Digitalko-nál 247.990 + egy ajcsi 1.3 HDMI kábel és egy 5000Ft-os utalvány akkor egyre szimpibb, mert a B650 csak 40"-os és eleve 270 ezer.
Viszont nagyon megtetszett az Ambilight :) Lehet, hogy 8404 kéne...

(#31418) Ralfi válasza Nippon (#31417) üzenetére


Ralfi
csendes tag

PC-ém van ügyebár mert akkor nettezni se lehetne .
MKV DTS problémát ma délelőtt sikerült megoldani mkv film dts hangját átkódoltam AC3 ra !

A Philips-et hol nézted meg ?

[ Szerkesztve ]

(#31419) Brekecs


Brekecs
aktív tag

A Philips 42pfl8404H ezt tudja: Ethernet-UTP5, USB

Lejátszási formátumok MP3, LPCM, WMA 2––9.2 verzió, JPEG állóképek, MPEG1, MPEG2, MPEG4, AVI (DivX, DIV5, DX50, DXMF), H.264/MPEG-4 AVC, MPEG-Progam-stream PAL, WMV9/VC1

Windows 11 Pro x64 :-) Malwarebytes' Anti-Malware (Lifetime) + AdGuard (lifetime) ! + Wise Care 365 (lifetime) :-)

(#31420) Nippon válasza Ralfi (#31418) üzenetére


Nippon
őstag

Budaörsön az MM-ban.

(#31421) Ralfi válasza Nippon (#31420) üzenetére


Ralfi
csendes tag

Köszi majd elmegyek meg sasólom őket !

(#31422) napata válasza Mushroom (#31365) üzenetére


napata
csendes tag

Köszi Mushroom a képeket, az állapotjelző LED elég szolíd, enm úgymint egyes LG modelleknél. Érdekes, hogy a 32PFL5604-es Philips LCD TV-nél (pl. az EDigitalos) képeken a keret furcsa világoskék-sötétkék árnyalatú, de öülök , hogy a valóségban egyszínű fekete.

Az E-Digitalnál tényleg ingyenes a házhoz szállítás 15.000 Ft felett, és ha garanciális időn belül van gondod, akkor ingyen hozza-viszi a futárszolgálatuk. Ez teljesen korrekt, ha tényleg így működik.

(#31423) Symbio válasza napata (#31422) üzenetére


Symbio
senior tag

A Philips-ben (legalábbis a 7403-ban) az állapotjelző led fényereje állítható a menüben, sőt akár ki is kapcsolható.
A káva teljesen fekete, de van egy átlátszó műanyag pereme körben, ami a fényképeken kékes árnyaltú általában.

(#31424) JoolsNOS válasza Mushroom (#31411) üzenetére


JoolsNOS
veterán

Ott a pont!

Plutor: mint írtam a driver miatt nem engedi az 1360as felbontást.

[ Szerkesztve ]

I5 9400F, Asrock B365M Pro4, Asus RTX4070 Super Dual EVO 12GB, 16Gb DDR4, Seasonic Focus 650 Platinum TV: 65A7GQ

(#31425) modflow


modflow
veterán

A #31395 hsz-re nincs senkinek ötlete, hogy mitől lehet? Teljesen tanácstalan vagyok!

(#31426) Lala6


Lala6
őstag

Sziasztok!

Nincs valakinek információja arról, hogy az új LG LF és LH szériás TV-k mikortól kaphatók itthon is?

(#31427) xTc válasza JoolsNOS (#31405) üzenetére


xTc
aktív tag

Helló,

menet közben, ezt már leszedtem, beállítottam, megjelenik a felbontás, azonban a tv osd-je szerint 1920x1080-ban van, és sajnos az egész kép, szét van csúszva, szerinted ezzel lehet vmit kezdeni?

(#31428) JoolsNOS válasza xTc (#31427) üzenetére


JoolsNOS
veterán

Nekem a tv osd-je nem is jelenít meg ilyet, csak a nvidia menüből szoktam állítani. Olyan gondom volt, hogy nekem is el volt csúszva, viszont azt a tv-n tudtam állítani. Csak pásztázásra állítottam, és akkor igazította a széleket.

I5 9400F, Asrock B365M Pro4, Asus RTX4070 Super Dual EVO 12GB, 16Gb DDR4, Seasonic Focus 650 Platinum TV: 65A7GQ

(#31429) xTc válasza JoolsNOS (#31428) üzenetére


xTc
aktív tag

Az a baj, hogy ha teljes képernyőre rakok bármilyen programot, akkor a menüsor, fejléc, semmi nem látszik, az nvidia panelen 1366x768 van beállítva, a tv pedig 1920x1080i @ 50hz -t ír ki..

(#31430) xTc válasza xTc (#31429) üzenetére


xTc
aktív tag

Közben megoldottam, hogy a programok fejlécei ne lógjanak ki, találtam egy opciót az nvidia control panelen, amivel be lehet állítani a hd tv-k széleit. Ez egyenlőre nekem így jó, bár továbbra sem értem, hogy 1366x768as beállítás mellett, miért 1920x1080-s felbontást ír a tv osd-je. :-)

(#31431) Maverick86


Maverick86
csendes tag

Sziasztok!

Hamarosan LCD tévét szeretnék vásárolni, és emellet a Panasonic modell mellet döntök jó eséllyel ha csak valaki nem mond rá valami nagyon csúnyát.
Erről a tévéről kellene nekem, elsősorban tapasztalat(már ha valakinek van). De minden infót és építő jellegű hozzászólást szívesen fogadok.
Íme a link:
[Panasonic TX-L42S10E]
A válaszokat előre is köszönöm.

[ Szerkesztve ]

(#31432) Bazs-


Bazs-
tag

Sziasztok

Tudna valaki adni egy linket, ahol Samsung B650-hez találok beállításokat ( fényerő, kontraszt, stb. ) ?
Valamint mkv-ben lévő DTS hangot mivel tudnám AC3-ra átkonvertálni ?

Köszi előre is.

(#31433) JoolsNOS válasza xTc (#31430) üzenetére


JoolsNOS
veterán

Nekem is hasonló volt, de ha állítottam nvidia menüben a széleket akkor a felbontás is változott. Namost ha tv menüjében változtattam a képarányt, ahol lehet 16/9 4/3 stb, ott van egy olyan nekem hogy pásztázás. Akkor mindig marad az adott felbontás, illetve a szélek is stimmelni fognak.

I5 9400F, Asrock B365M Pro4, Asus RTX4070 Super Dual EVO 12GB, 16Gb DDR4, Seasonic Focus 650 Platinum TV: 65A7GQ

(#31434) knbs válasza Bazs- (#31432) üzenetére


knbs
senior tag

[link]
Ezt ajanlom, az egyik legnagyobb brit oldal teszterenek beallitasai.
A konvertalashoz pedig ez: [link] leiras es program link.
A szoveg persze webforditas :) es eleg vicces,de szerintem a program nem veszes es ki lehet vele jonni.

[ Szerkesztve ]

A bugyi nem a legjobb dolog a világon. De közel áll hozzá

(#31435) xTc válasza JoolsNOS (#31433) üzenetére


xTc
aktív tag

Sajna nincs pásztázás, de legalább működik, köszi a segítséget! :-)

(#31436) Mushroom


Mushroom
tag

Tudna valaki linkelni hasonló jó beállításokat Philipshez(5604H)?

(#31437) knbs válasza Mushroom (#31436) üzenetére


knbs
senior tag

[link]

A bugyi nem a legjobb dolog a világon. De közel áll hozzá

(#31438) Bazs- válasza knbs (#31434) üzenetére


Bazs-
tag

Köszi a segítséget. :R Már tesztelem is :)

(#31439) egge


egge
csendes tag

Hello!
Szerintetek a BENQ G2020HDA monitor az jo?

(#31440) werszomjas


werszomjas
őstag

Sziasztok.

TV vásárlás előtt állok.

LCD vs. Plazma :F

Tudtok mondani néhány dolgot, ami miatt az LCD a jobb?

Igazából először plazmát akartam, de az többet fogyaszt.

LCD mivel jobb?

valamint olyan 150.000em lenne TV-re és olyan 106cm-est szeretnék, sima HD Readyt.
és csak TV-t és filmeket néznék rajta

Mit tudtok ajánlani ebben az ár/méret kategoriában?

[ Szerkesztve ]

üdv

(#31441) hdmi válasza werszomjas (#31440) üzenetére


hdmi
tag

Pl. a plazmába könnyen beég a csatorna lógó és a korhatárkarika.

a pénz nem boldogit, csak amit veszel belőle

(#31442) knbs válasza werszomjas (#31440) üzenetére


knbs
senior tag

"Amennyiben otthonunk egy alapvetően világos közösségi helyiségében például a nappaliban kerül elhelyezésre a TV, ami aztán a nap javarészében „háttértévézési” céllal működik, akkor a legjobb választás célszerűen egy LCD TV. Az LCD TV-k élettartama hosszú, magas fényerejük miatt a világos helyiségben is élénk képet adnak, és nem mellékesen a szokványos TV adások megjelenítésekor is viszonylag kevés elektromos energiát fogyasztanak. A világos nappaliban a képernyőt érő, és onnan szükségképpen visszaverődő fény miatt az sem nagy hátrány, hogy az átlagos LCD TV-k nem tudnak igazán mély fekete képet előállítani, főleg ha nem is pont szemből nézzük a képernyőt.
Ha a TV-t inkább este, fényszegény környezetben, mondjuk például a hálószobában vagy egy külön TV szobában nézzük, és a filmeket szeretnénk minél tökéletesebb képminőségben látni, akkor egy plazma vagy egy MD HVTV lehet a legjobb választás. A plazma TV-k mélyebb feketéi garantálják, hogy a sötét jelenetek finom árnyalati részletei is kifogástalanul láthatóak, és a színek is pontosabbak, élénkebbek, gazdagabbak lesznek. Bár a plazma TV-k fényhatásfokának javulásával egyre kedvezőbb azok energiafelvétele, de ha valakinek az a fontos, hogy a TV készülék a nagy képernyő ellenére is a lehető legkevesebb áramot fogyassza, akkor válasszon MD HVTV-t, mert az akár negyedannyi teljesítményt igényel, mint egy azonos képméretű plazma TV."

Forras: [link] Ajanlom itt ,hogy korulolvass megismertet a szakkifejezesekkel a kulonfele technikakkal.

[ Szerkesztve ]

A bugyi nem a legjobb dolog a világon. De közel áll hozzá

(#31443) Mushroom válasza knbs (#31437) üzenetére


Mushroom
tag

Köszi, de szerintem sokban különbözik az elődjétől, de azért majd próbálkozok ezekkel a beállításokkal.

(#31444) Petie


Petie
veterán

Üdv
Most, hogy MM-ban van ez a 0% THM-es akció újra elkezdett lebegni a szemem előtt egy LCD TV :)
szóval segítséget szeretnék kérni, hogy mi lenne a legjobb választás.
32"-osat keresek, hdready szerintem elég lenne. 100-130 körül lenne az ár. Samsung, Sony, LG, de egyéb nevesebb márka is érdekel.

mire lenne használva? főként gépről néznék filmet. emellett meg tv-ben (digi műhold) forma1, és discovery (etc.)

van mostanában bestbuy ebben a kategóriában?
válaszokat előre is köszönöm.
üdv

ॐ "Goa is not a place, its a state of mind." - Goa Gil ॐ ° Honda - The Power of Dreams ° Eat, Sleep, JDM °

(#31445) knbs válasza Petie (#31444) üzenetére


knbs
senior tag

Lehet itt best buyokat irni,ha az nincs az altalad emlitett boltban, szoval inkabb vonultass fel parat,ami van a boltban abban az arban, arra mar biztos reagalnak paran.
Nalunk ilyen akcio nincs az MM-ben igy nem tudom mik kozul lehet valogatni.

A bugyi nem a legjobb dolog a világon. De közel áll hozzá

(#31446) Petie válasza knbs (#31445) üzenetére


Petie
veterán

üdv
köszi a reagálást :)
az akció mindenhol van az országban. [link]

a TV-k meg itt vannak: [link]

de holnap azt hiszem be is ugrom MM-be és körbenézek még jobban hogy mik vannak. addig nekem is csak ez van.

ॐ "Goa is not a place, its a state of mind." - Goa Gil ॐ ° Honda - The Power of Dreams ° Eat, Sleep, JDM °

(#31447) anrab válasza Petie (#31444) üzenetére


anrab
addikt

nálunk a pólusban is van ez az akció de nem ebben az árkategóriában!

(#31448) knbs válasza Petie (#31446) üzenetére


knbs
senior tag

Azt meg tudom javasolni,hogy a tv-out topikban is kerdezz korbe, mivel irtad, hogy fontos a szamitogep-tv kombo, igy jobb ha ott is korulkerdezel, sokan szenvednek a szamitogep kep megjelenitessel a tv-n.
Best buy-t nagyon nehez lenne a 32-s(ez most a legnepszerubb meret) meretben kihirdetni,a nagy nevekben nem lehet csalodni, sony samsung,philips,lg,pio stb. de teny meg kell nezni magaadnak kell eldonteni mi tetszik,de a megnezest nehogy MM-ben csinald, azt csak markakereskedonel, de ez mar lel ett irva itt sokszor! Ne a nagy media nagykereskedoknel kell megnezni a tv-t, hanem markakereskedonel!

A bugyi nem a legjobb dolog a világon. De közel áll hozzá

(#31449) Petie válasza anrab (#31447) üzenetére


Petie
veterán

hm, érdekes. itt azt írja hogy 15ezertől 2millióig adják :F
na majd holnap kiderítem

ॐ "Goa is not a place, its a state of mind." - Goa Gil ॐ ° Honda - The Power of Dreams ° Eat, Sleep, JDM °

(#31450) knbs


knbs
senior tag

Kernem azokat,akik talaltak valami elfogadhato forrasu(nem forumbol valo esz-osztas) cikket,az LCD tv-k szemre gyakorolt hatasarol az linkelhetne.
Ugyanis a minap megszoltak forumon, hogy ha a 117-s LCD-t 2m-n belulrol nezem akkor marhanagy allat vagyok es sok sikert kivannak a szememnek. Holott minden komolyabb forumon azt irjak (fentebb linkeltem is mar parszor a tablazatot), hogy pl. full HD filmnel 1080p-ben a 46-s tv-t ha 2m-nel nagyobb tavolsagbol nezem akkor mar latod a minosegbeli romlast. Ezt el is fogadtam, es tenyelg latszik is ha 4m-rol vagy ha 2m-rol nezem. 4m-rol mar egyalaltan nem adja vissza a tv a full hd tueles, reszletgazdag kepet.
Mar 1 napja keresgelek guglin valami elfogadhato irasra miszerint a gyartok altal megszabott ertekek, milyen szinten artanak a szemunknek??? Meg mindig nem talaltam semmit ebben a temaban,szoval ha valaki talal valamit erre a temara azt szivesen vennem.

A bugyi nem a legjobb dolog a világon. De közel áll hozzá

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.