Hirdetés

2024. május 3., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#31101) Gaboo007


Gaboo007
aktív tag

Sziasztok! Szerintetek melyik a jobb választás: Sony KDL-46V4000 260.000 HUF-ért vagy Sony KDL-46W4000 300.000 HUF-ért?

(#31102) EroSennin


EroSennin
csendes tag

LED TV megeri a ketszeres arat?
Konkretan a Samsung UE40B7000 amire gondoltam, de sima samsung lcd kb. 200-250k korul van csak. Ekkora kulonbseg lenne kepminosegben?

(#31103) hdmi válasza EroSennin (#31102) üzenetére


hdmi
tag

Itt van egy video review az amerikai változatról: [link]

a pénz nem boldogit, csak amit veszel belőle

(#31104) hdmi válasza EroSennin (#31102) üzenetére


hdmi
tag

Itt is egész jókat írnak róla: [link]

a pénz nem boldogit, csak amit veszel belőle

(#31105) Gaboo007 válasza Gaboo007 (#31101) üzenetére


Gaboo007
aktív tag

pls segitsetek! Ár érték arányban melyik lenne jobb?

(#31106) Mushroom válasza anrab (#31095) üzenetére


Mushroom
tag

De ennek mi a képaránya, mert ez majdnem 4:3-as. Ha pont 4:3-as lenne, akkor 720x540 lenne,nem? Nem értem, ha már digitálisan adják, akkor miért nem 16:9-ben?

(#31107) hdmi válasza Gaboo007 (#31105) üzenetére


hdmi
tag

Ezt olvastad? [link]
A tesztben említett deinterlacer probléma 1080i adásnál sokak szerint urban legend, legalábbis akiknek ilyen tv-je van-volt, az mind cáfolta. Ha valóban urban legend, akkor a képminősége alapján elég jó tv. Egyébként ezen a tv-n 40"-es méretben én is gondolkodtam, hogy megvegyem, de végül nem mertem kockáztatni.

a pénz nem boldogit, csak amit veszel belőle

(#31108) Gaboo007 válasza hdmi (#31107) üzenetére


Gaboo007
aktív tag

Szóval akkor v vagy w ? :) Válaszod elöre is köszönöm! :R

(#31109) hdmi válasza Gaboo007 (#31108) üzenetére


hdmi
tag

Ha csak a kettő között kellene választani, akkor a W. De őszintén szólva, csak akkor, hogyha megtudnék győződni, hogy a deinterlacer probléma nem létezik. Ezért én ezek közül egyiket se venném meg. Szerintem egy Samsung, vagy Philips jobb alternatíva. Ráadásul szerintem a 100 Hz erősen ajánlott, hogy ha sok sportot, vagy akciófilmet nézel.

a pénz nem boldogit, csak amit veszel belőle

(#31110) Plutor


Plutor
aktív tag

tud valaki olyan helyet,ahol meg lehet nézni a Philipseket?
81-94-107 cm-s 5000-s szériát.(32"-42")H-s sorozat.
Valamint jók-e ezek a tv-k pc-s online játékra.

(#31111) Mushroom válasza Plutor (#31110) üzenetére


Mushroom
tag

Media Marktban megtekinthető a 32 és a 42 collos 5604H is.
Nekem elvileg holnap jön meg a 42pfl5604h, majd írok véleményt és tapasztalatokat.

(#31112) anrab válasza Mushroom (#31106) üzenetére


anrab
addikt

biztos elszámolták magukat.
a digitális adásnak meg semmi köze a képarányhoz.

ezt bogózd ki!
\"normál tévék 720x576 pixel felbontást tudnak\
ez sem igaz......főleg nem így....a hagyományos képcsöves tévék ebből a szempontból fontos paramétere a vízszintes sorfelbontás, ami a PAL szabvány szerint legfeljebb 625 sor, de a valóságban általában úgy 550-600 sor (TVL) körül gyártották le őket, és sajnos a váltottsoros (félképes) megjelenítés miatt a alóságban enek csak kb. felét élezhettük.
a 720x576 képpont az mondjuk inkább úgy, hogy a DVD-video felbontása, ami ráadásul anamorf, tehát a DVD felbontása is közel van a tévéhez,mégsem azért lesz jobb vagy rosszabb a képe egy HD felbontású megjelenítőn, hanem a videotömörítés és a méretarányok miatt. A hagyományos tévé képe 4:3 arányű, míg a dvd-k 16:9 arányú megjelenését kódolják (torzítják) bele a 720x576 képpont 4:3-as arányába.....majd ezt húzzák szét a lejátszás során 16:9-re. Mivel a hdtv-k (is) 16:9-es arányúak pl. már emiatt is a dvd képe sokkal jobban illeszkedik hozzá, így szebbnek is mutatkozik. Aztán sorolhatnánk azt, hogy full hd meg nem full hd, meg 4:3-as felbontású megjelenítők 16:9-es méretarányba zsúfolva stb"

(#31113) anrab válasza Plutor (#31110) üzenetére


anrab
addikt

Philips Bemutatóterem és Márkabolt:
Cím: 1013. Budapest, Attila út 63.
Telefon: +36-1/214-2392

(#31114) Plutor válasza Mushroom (#31111) üzenetére


Plutor
aktív tag

:R
várom a véleményed.

(#31115) Plutor válasza anrab (#31113) üzenetére


Plutor
aktív tag

:R

(#31116) Ralfi válasza anrab (#31092) üzenetére


Ralfi
csendes tag

"nem a titkolásról van szó csak már millióknál tartanak és már inkább ki se írják mert /úgy se hiszik el/ nincs értelme"

Gondolom ha nagyon jó lenne akkor ugyanúgy ki írnák mint a LED tévénél [link]

(#31117) Ralfi


Ralfi
csendes tag

Ma jártam a ElectroWorld-ben szemügyre vetem jó pár tévét. Most már teljes a képzavar.

(#31118) anrab válasza Ralfi (#31116) üzenetére


anrab
addikt

mintha olyat olvastam volna hogy a samu a 2009-es tv-knél már nem használ számozást a din. kontrasztra mert annyira megnövekedtek, de sehol nem találom sajnos. vagy csak rosszul emlékszem. :F

(#31119) EasyLife válasza anrab (#31118) üzenetére


EasyLife
aktív tag

csak hogy mindenki megnyugodjon :DD
[link]
[link]

(#31120) Ralfi válasza EasyLife (#31119) üzenetére


Ralfi
csendes tag

Ja ilyet én is találtam [link]de hivatalosan nem adta meg a Samsung sehol.

(#31121) hdmi válasza Ralfi (#31120) üzenetére


hdmi
tag

hivatalos: [link]

a pénz nem boldogit, csak amit veszel belőle

(#31122) Ralfi válasza hdmi (#31121) üzenetére


Ralfi
csendes tag

Kösz :R

(#31123) Beep válasza Mushroom (#31111) üzenetére


Beep
csendes tag

Már nagyon várom a beszámolód mert én is ezt a típust néztem ki magamnak.
A fukarban meg is tudtam nézni egy darabot. Gyönyörű szép színek éles képek.
Viszont gyors mozgásoknál eléggé szakadozottnak tűnt a képe. Ezzel ebben az árkategóriában együtt kéne élni vagy ez valami másnak tudható be és nem a nagy válaszidőnek? Csak ez tart vissza a megrendeléstől mert minden mást nagyon rendben találtam és nem találtam konkurens terméket ebben a szegmensben.

(#31124) anrab válasza Beep (#31123) üzenetére


anrab
addikt

neken 7000-es széria van és néha nálam is beszaggat. de láttam már 600000-ft-os tv-nél is.
sőt mitöbb a multkor bent voltam a westend média markt-ban és kivan rakva egy sharp 3.500.000 ft-ért, vége volt a filmnek és ahogy ment a felirat fölfelé még azon is szaggatott egy picit.

[ Szerkesztve ]

(#31125) taylorp


taylorp
senior tag

Sziasztok!

A 3 napos pixelgarancia a Samsung-nál hány db hibánál érvényesíthető?
Akár már 1 db-nál is?

Ez kizárt dolog, mer nemtudom. XBOX Gamertag:taylorp79

(#31126) Plutor válasza taylorp (#31125) üzenetére


Plutor
aktív tag

monitoroknál már 1 halott pixel esetén is cserélik.(nem subpixel)
tv-nél ez nem tudom hogy van.

(#31127) zsotee82


zsotee82
csendes tag

Sziasztok, korábban már írtam a saját LG(37-42LH7000)- Samu(40B650) párharcal kapcsolatban. Bár itt szinte mindenki a samut favorizálja, én kipróbáltam mindkettőt az egyik MediaM-ban egy 500 GB-os mobilvinyóval.
Tapasztalataim:
Samu
-a már említett tükröződése számomra eléggé zavaró, pláne egyes képváltásoknál, mikor csak fekete a kép, szinte meg lehet fésülködni!
-éles kép, tuti a feketéje, cool menü
-ami nálam volt filmtípus mindent játszott
-mkv "full hd" tuti, bár vmiért nem engedett belepörgetni, léptetni a filmbe?!
-feliratbeillesztés jó, bár elég gáz hogy látszik halványan elmosódva a feliratmező!
Lg
-vob file típusú filmnél csak gondolkozott
-egyszerűbb menű, bár tökéletes
-vmivel gyengébb fekete, bár szerintem árnyalatni különbség van
-egyébként tökéletesen kezelt mindent a vinyóról, belepörgetés stb., feliratkezelés tökéletes
-szép kialakítás(szubjektív)
Hozzátenném, én csak filmekkel tesztelgettem mert ilyen célra venném.
Az Lg ről mostanában itt kevés szó esik, jó lenne ha valaki tulajdonos megosztana még pár infót, mert a samuról már szinte mindent tudunk! Még nem döntöttem mert mindkét tv tetszik valamilyen szempontból, ha valaki tud, adjon tanácsot, segítsen köszi!

(#31128) Mushroom válasza Beep (#31123) üzenetére


Mushroom
tag

No megjött a TV:)
Elsőre brutálisan nagy, másodikra még nagyobb :DD
Nincsen rajta pixelhiba :C
Egy Lg 32LC3R típusú TV-énk van 2,5 éve, szóval ahhoz tudom hasonlítani.
Olyan mellette az Lg, mint matchbox az igazi autó mellett. Majd teszek fel képeket hogyan fest a szobában, mert elég más élmény, mint egy áruházban.
Sajnos nagyon kevés időm volt foglalkozni vele, mivel államvizsgára készülök, de azért megnéztem rajta az analóg tv adást, ami nálunk elég szar meg ugye elég agy a tv is, de ennek ellenére elég szép volt a képe. Ami furcsa volt, hogy nem találtam meg a 4:3-as képarányt, pedig mikor HDMI-n rákötöttem a gépet, akkor felkínálta, de Tv adásnál nem.
Egy integrált X1250-es videokártyán nem sikerült rendesen kirakni a képet nagyba, de aztán rákötöttem az én gépemre amiben egy 4850-es van és most fasza a kép.
Egyetlen furcsaság, hogy mikor a gépre van kötve van olyan, hogy 1mp-re elmegy a kép mintha valamit állítana majd visszajön a kép. Ezt nem biztos, hogy a tv számlájára kell, mivel a videokártyám is új és win7 betát használok, amin még elég friss az Ati drivere, szóval lehet ott lesz a gond.
Monitorként is megállja a helyét. Most is arról írok:)
A feketéje is korrekt és egyenletes.
Jobb monitornak, mint az LG mondjuk az csak HD Ready.
Utánhúzást nem nagyon látni, de még nem sokat tudtam tesztelni.
A menü kicsit furcsa az Lg után, de vannak benne sokkal jobban megoldott dolgok Pl. csatornaválasztás.
De még csomó mindent nem tudtam kipróbálni nem is állítgattam csak a varázslót toltam végig mondjuk azt munkán megcsinálták. Még USB-t se próbáltam ki.
Szerintem 200ezerért Best Buy!
Na még használom és akkor írok még tapasztalatokat, meg kérdezettek nyugodtan!

(#31129) anrab válasza Mushroom (#31128) üzenetére


anrab
addikt

gratulálok de miről is van szó?

(#31130) Mushroom válasza anrab (#31129) üzenetére


Mushroom
tag

Mikor HDMI-n van a gép összekötve a TV-vel, akkor kb 20 percenként olyant csinál, mintha felbontást állítana, majd visszajön a kép. Nem tudom mi okozhatja.

(#31131) knbs


knbs
senior tag

Most allok epp Tv vasarlas elott. Orulnek ha adnatok par tanacsot mire erdemes figyelni. A meret fontos, 107-nel kisebbet nem szeretnek, tulnyomo reszt agybol kb 3-4m es tavolsagbol neznenk, foleg szamitogeprol futtatnek raajta mkv-s formatumu HD-s filmeket es persze meg mast is. Esetleg ha valaki otthon van a temaban es parban tud ajanlani hang szettet is, DTS lejatszasi kepesseggel, na habozzon irjon. Szeretnek a 2000 euros hatar alatt maradni.
A tanacsokat elore is nagyon szepen koszonom!

[ Szerkesztve ]

A bugyi nem a legjobb dolog a világon. De közel áll hozzá

(#31132) essexboy


essexboy
HARDVERAPRÓD

Sziasztok!

Az alábbi konfigot szeretném megvenni:
Lap: GIGABYTE GA-MA770-UD3
CPU: AMD Phenom II 920 AM2+ BOX
RAM: GEIL Black Dragon 4096Mb DDR2 800Mhz CL4 KIT
VGA: SAPPHIRE HD4870 1GB DDR5 VAPOR-X PCIE LITE
ODD: PIONEER DVR-216DBK Fekete
HDD1: WD 250GB Raid Edition3 7200rpm 16MB SATA2
HDD2: WD 500GB GP 5400rpm 16MB SATA2
Táp: CORSAIR VX450W

Az szeretném megkérdezni hogyha a gép egy monitorral meg egy LCD HDMI tv-vel lesz összekötve egy időben és a TV-n mennének folyamatosan a filmek a másik monitoron meg az Office alkalmazás, net, zene, akkor elég lesz nekem a fenti gép? Illetve mivel érdemes összekötni a gépet és a Tv-t? A vidkarin 2 DVI és egy s-video kimenet van. DVI-HDMI-re gondoltam. Szerintetek?

essexboy

(#31133) knbs válasza knbs (#31131) üzenetére


knbs
senior tag

Na tovabb haladtam a forum rengetegben :) Igazabol arra lettem figyelmes , hogy fullHD-t csak igen kozelrol szabad nezni, ahogy neztem kell egy 117cm-s es meg ezt is max az agy vegebe rakhatom, messzebb mar veszitene a latott minosegbol.
Az mkv-s filmeket is inkabb majd egy WD TV mediplayerrol hajtom meg, nem kotom ossze inkabb a geppel a tv-t.

A bugyi nem a legjobb dolog a világon. De közel áll hozzá

(#31134) knbs válasza knbs (#31133) üzenetére


knbs
senior tag

Na eljutottam eddig a tv-ig, ezt neztem ki, Philips 47PFL7403D/10 kinek milyen tapasztalata van a Philips 7400-as sorozataval?

A bugyi nem a legjobb dolog a világon. De közel áll hozzá

(#31135) fila válasza knbs (#31134) üzenetére


fila
senior tag

Tavalyi modell, jobban jársz ha ideit veszel ennyi pénzért.

Szerintem ezek közül érdemes választani:
Samu[link]
LG[link]
philips[link]

5% kedvezmény kód minden rendelésre. iherb.com: ZCD546

(#31136) Symbio válasza knbs (#31133) üzenetére


Symbio
senior tag

"Igazabol arra lettem figyelmes , hogy fullHD-t csak igen kozelrol szabad nezni..... messzebb mar veszitene a latott minosegbol."
Mi van :U Ez azért nagyon csúsztatás szerintem :( vagy csak rosszul fogalmaztál

[ Szerkesztve ]

(#31137) anrab válasza essexboy (#31132) üzenetére


anrab
addikt

tutkó!

(#31138) anrab válasza Mushroom (#31130) üzenetére


anrab
addikt

netezésnél vagy mikor filmet nézel a gépről akkor is?
nem lehet net szakadás? elég furcsa ez a 20 perc!

(#31139) anrab válasza Mushroom (#31128) üzenetére


anrab
addikt

"Ami furcsa volt, hogy nem találtam meg a 4:3-as képarányt, pedig mikor HDMI-n rákötöttem a gépet, akkor felkínálta, de Tv adásnál nem."
olvasd el a kézi könyvet! legalább a képméretezésről.

(#31140) Cobra. válasza essexboy (#31132) üzenetére


Cobra.
őstag

Essexboy: bőven elég lesz, még FullHD filmek lejátszása mellett is tudsz majd régebbi játékokkal játszani. A HD4870-hez van egy DVI-HDMI átalakító, ezzel a hangot is ki tudod adni a TV-re a gépből.

(#31141) Plutor válasza Symbio (#31136) üzenetére


Plutor
aktív tag

gondolom úgy érti,hogy bizonyos távolság felett nem lehet észrevenni a különbséget a hd és a full-hd között.

(#31142) Mushroom válasza anrab (#31138) üzenetére


Mushroom
tag

Ez a jelenség mindig van. Mindegy, hogy filmet nézek vagy netezek. Nem pont 20 percenként van hogy sűrűbben is. Egy pillanatra fekete a kép aztán visszajön. Remélem csak a kiforratlan driver okozza. Majd ha lesz időm, akkor felrakom a RC-t.
Próbálgattam filmeknél hogyan jobb a kép, néztem a 24p-t és a 60p-t, vagyis igazából 60 helyett 59Hz-en megy most a Tv és így a legjobb. A 24p-nél a filmek darabosabbak voltak. 60Hz-en meg nem volt olyan szép a kép, mint 59-en, érdekes:)
Mind 24Hz-en, mind 59Hz-en előjött ez a furcsa jelenség.
A használati útmutatót meg majd elolvasom, csak még nem volt rá időm:)
A TV adást meg nem tudom tesztelni, mert még a szobámba nincs bevezetve a kábel. Az Mpeg4 tunert meg azért nem, mert Pécsen még nem fogható :O

(#31143) #41635072


#41635072
törölt tag

Üdv, elég valószínűtlen kérdés, de hátha:
Létezik max 160.000Ft-ért olyan FullHD-s 37"-os TV, amelyen van USB vezérlő, esetleg lan/wlan? :) :R

(#31144) Dexter M


Dexter M
csendes tag

B650 tulajdonosok! Kérdezném, hogy DLNA (kábeles) esetében nálatok működik a felirat (srt) megjelenítése? Gondolom ebből kiderült, hogy nálam nem igazán. :W Hozzáteszem természetesen a filmmel egy mappában van a hozzávaló felirat és a filenév is azonos… Valakinek valami tippje? Minden megoldást segítő választ előre is köszönök! :R

(#31145) Pópa


Pópa
senior tag

Üdv emberek!

Gyorsan össze kell dobnom egy asztali gépet, ami kakaót morzsol a 40-es B650 orra alá.
A kérdés, hogy a legjobb felbontás / élmény / stb érdekében milyen (tapasztalatok alapján bevált) VGA legyen a rendszer alapja? Nem spórolni akarok, hanem bizonyosan működő megoldást.

Trust is good, control is better!

(#31146) Plutor válasza #41635072 (#31143) üzenetére


Plutor
aktív tag

[link]
igaz ez egy kicsivel több.

[ Szerkesztve ]

(#31147) #41635072 válasza Plutor (#31146) üzenetére


#41635072
törölt tag

Köszi, ez egész jónak tűnik.
Amúgy nézem a honlapját, és filmeket nem lehet USB-n keresztül ézegetni, csa képeket és zenét. :( Na sebaj.

(#31148) Plutor válasza #41635072 (#31147) üzenetére


Plutor
aktív tag

a 32"-s az tud mindent.és az 150k
[link]

(#31149) anrab válasza #41635072 (#31147) üzenetére


anrab
addikt

és se LAN se WLAN az csak a felső kategóriásokban van mindegyiknél.

(#31150) Attesz01 válasza Dexter M (#31144) üzenetére


Attesz01
csendes tag

Nálam megjeleníti a feliratot gond nélkül. A felirat beállításainál a menüben viszont ki lehet kapcsolni, azt talán érdemes megnézni, hogy nálad ott be van-e kapcsolva.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.