Hirdetés

2024. május 5., vasárnap

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#30429) Mushroom


Mushroom
tag

Sziasztok!

Most állok lcd tv vásárlása előtt és tanácsot szeretnék kérni.
Egy 40 vagy 42 collos full hd tvt szeretnék venni, árban olyan 200-250ezret szánok rá.
Eddig megnéztem egy csomó tv-t mind élőben, mind az adataikat neten. Először az LG-ket néztem mivel van két lg monitorom és egy lg tv-m is. De miután élőben is láttam őket nem hozták azt a képminőséget amit vártam. Egyrészt a feketéjük nagyon gyenge, másrészt a színeik se olyan szépek, mint egy Samsungnak, pedig azt hittem az S-IPS panel miatt abban jobbak. Végül is kinéztem a Samsung LE40B530P7-et 220ezer forintért. Kérdésem lenne van-e erről a típusról valakinek tapasztalata, vagy ajánlanátok-e más tv-t ebben az árszegmensben.
Főleg HD filmeket néznék rajta számítógépről hdmi-n át (720p és 1080p), és lehet monitorként is használnám, bár ennek nem tudom mennyire felel meg, és még szimulátorozáshoz is befognám.

Még két kérdésem lenne, az egyik a 24p technológia, a másik pedig a 100Hz. Ezeknek a technológiáknak a megléte mennyire látható, egyáltalán, ha számítógépről hajtom meg a TV-t, akkor ezek egyáltalán működnek? Mert a Samsung LE40B620R3 tudná a 100Hz-et, de nem szándékozok 60ezret ezért az egy technológiáért kiadni, mivel ahogy néztem másban nem igazán különbözik.

Válaszaitokat előre is köszönöm!

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.