Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:49:35

LOGOUT.hu

Külső 2,5'' mobil rack-ek topikja
Kérdezés előtt, kérjük olvasd el az alábbi összefoglalót!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#1001) batagy válasza rayoliviero (#1000) üzenetére


batagy
őstag

Jó kis racknek tűnik! Kösz az infókat! :R

(#1002) rayoliviero válasza batagy (#1001) üzenetére


rayoliviero
veterán

Szívesen.

(#1003) zeusz55


zeusz55
senior tag

Sziasztok!

Egy vészhelyzetes hülye kérdés... van egy USB3as 2,5ös házam, és egy samu 250 7200as 3,5os vinyóm... ha kiveszem a házből a vezérlőt és rádugom a 3.5ös vinyóra fogja kezelni? Igy kint az asztalon egy format erejéig??? Vagy ez igy nem müködö elképzelés?

– – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – =FOR SALE=

(#1004) King Unique válasza zeusz55 (#1003) üzenetére


King Unique
titán

Rádugni rá tudod, csak akkor hogyan adsz neki tápot, mert önmagában az USB nem lesz elég neki, van a jumper mellett külön Molex tápcsatlakozója :F
Egyszerűbb lenne betenni a vinyót a gépbe, v onnan kivezetni a SATA Data + Power kábelt.
Lehet kapni külön IDE/ SATA - USB átalakítókat [link], csak az is belekerül x összegbe, akkor már rendes 3,5" külső házat, v dokkolót lenne érdemesebb venni.

[ Szerkesztve ]

(#1005) rayoliviero válasza rayoliviero (#990) üzenetére


rayoliviero
veterán

Már ebben a házban is maxon teljesít a winchester, miután leformáztam.

(#1006) mighawk


mighawk
csendes tag

Sziasztok!

Szerintetek megéri az árkülönbséget egy USB 3.0-as mobil rack egy USB 2.0-essel? Egy normál HDD-hez lenne rá szükségem.

Válaszotokat előre is köszönöm!
Mighawk

(#1007) rayoliviero válasza mighawk (#1006) üzenetére


rayoliviero
veterán

Szia.

Minimális az árkülönbség. Megéri, ha van USB 3 csatlakozó a gépeden.

(#1008) batagy válasza mighawk (#1006) üzenetére


batagy
őstag

Megéri, még akkor is ha most nincs USB3-as portod, mert később így jövőállóbb lesz a racked, ha fejlesztesz más eszközökön.

Az USB3 chipek amúgy valszeg gyorsabbak USB2-n is, mint az USB2-s chipek az USB2-n.

(#1009) mighawk


mighawk
csendes tag

Köszönöm a segítséget! :R

(#1010) King Unique válasza batagy (#1008) üzenetére


King Unique
titán

"Az USB3 chipek amúgy valszeg gyorsabbak USB2-n is, mint az USB2-s chipek az USB2-n".

Lehet az is, de főleg magában az USB 3.0 portban képes nagyobb teljesítményre sok USB2-es külső vinyó is. Ennek oka vsz gyorsabb chipek, jobb áramellátás lehet.

Előkerestem egy régi USB2-es Passportomat, amit szétoperáltam, mert jövőben majd lehet átrakom belőle vinyót egy 2,5" USB3-as mobil rackbe. Direkt ezt szedtem elő, ami még lassabb, kis adatsűrűségű vinyó van benne, h ne lehessen ráfogni, h a nagy adatsűrűség, modern vezérlő dobna rajta stb. Csináltam laptop USB2 / USB3 portjában olvasás teszteket, de az eredmény meglepő. Korábban ilyen növekedést USB2-n csak turbo driverekkel lehetett elérni, v még azzal se.

WD My Passport Essential 250 GB USB 2.0 @ USB 2.0

WD My Passport Essential 250 GB USB 2.0 @ USB 3.0

[ Szerkesztve ]

(#1011) pinnacle


pinnacle
nagyúr

Sziasztok! Laptopom vinyójához keresnék házat. Táblázatot átnézve a Raidsonic IB-268STU3-B-ra gondoltam. Tudtok mást ajánlani, vagy ne is keressek tovább?

(#1012) King Unique válasza pinnacle (#1011) üzenetére


King Unique
titán

Jó az a Raidsonic rack, csavarózós rögzítésű benne a vinyó, ára is ok. :K
Nemrég LC Power Becruxal volt fórumtársnak pozitív tapasztalata, de az nem csavarozós, bár ház jól közrefogja a vinyót.
Szerintem ilyen árfekvésben mképp jó választás ez az IB-268STU3-B. :K

(#1013) pinnacle válasza King Unique (#1012) üzenetére


pinnacle
nagyúr

OK! Köszi! Megrendeltem. :)

(#1014) Tomszlaj


Tomszlaj
tag

Sziasztok!

Mobil rack vasarlas elott allok. Szeretnem megkerdezni, hogy a kovetkezo tipusrol mi a velemenyetek:
[link]
Az ajanlott listaban nem szerepel, viszont a gyartotol latok egy rack-et az xls-ben.

Elore is koszonom! :R
Tomszlaj

Protect the trees, eat beavers!

(#1015) King Unique válasza Tomszlaj (#1014) üzenetére


King Unique
titán

Igen a DB-229U3 ki volt vesézve, az se rossz, bár belső kivitelezése nem mhol minőségi.
Nem nagy szám ez a ALU-25U3, nem csavaros rögzítésű, csak a sima HDD belecsúsztat--->fedél rápattint [link]. Ha tetszik az ilyen tool-free, gyors összerakás, veheted, de szerintem jobb, amelyiknél magát a HDD-t és fedlapot is csavarokkal lehet rögzíteni.
2,5" Fantech rackeknél a DB-228U3e és az AluPro U3 jobb választás lenne, v amik fentebb elhangzottak, xls-ben szerepelnek.

(#1016) Tomszlaj válasza King Unique (#1015) üzenetére


Tomszlaj
tag

Koszi szepen a gyors valaszt! Nem fogom az ALU-25U3-at valasztani.. :)

Udv,
Tomszlaj

Protect the trees, eat beavers!

(#1017) King Unique válasza Tomszlaj (#1016) üzenetére


King Unique
titán

Nem feltétlenül akartalak erővel lebeszélni róla :N , mert a célnak végülis megfelel, de mint mondtam akad jobb választás, amivel vsz jobban jársz. :K

(#1018) pinnacle válasza pinnacle (#1011) üzenetére


pinnacle
nagyúr

Megvettem a házat. Elég masszívnak tűnik, SATA I-s vinyóval is megy. PCX-nél csak 1 év a garancia, máshol 2. Csak azt nem értem, hogy miért nem szabvány USB csatlakozó van rajta és miért dupla a kábel vége?

(#1019) batagy válasza pinnacle (#1018) üzenetére


batagy
őstag

A rack oldalon az a vékony "2 részből" álló USB csati az szabványos. Ez az USB3.0 Micro-B szabvány.

A dupla végű kábel a vinyó tápellását hivatott elősegíteni, abban az esetben, ha 1 db USB port nem vinné el a vinyót. Amennyiben 1 db USB csati is elviszi, akkor a másik végét nem kell bedugni. :) Értelemszerűen a "normál végét kell bedugni elsőre, a visszahurkolt véget csak akkor ha szükséges.

A te Hitachi Travelstar 5K320 vinyódhoz, amennyiben USB2 portba dugod, akkor szinte 100%, hogy mindkét végét használni kell. Ha USB3 portba dugod, akkor esetleg elmegy 1 db USB-ről is, de próbáld ki. Ha kattog az elején az indulásnál, akkor ne erőltesd, hanem dugd be a másik végét is a gépbe.

Egyébként ezen a fotón ez USB2-es kábel vagy USB3-as? Mert USB2-esnek látszódik. Ez a saját fotód vagy netről szedted?

(#1020) pinnacle válasza batagy (#1019) üzenetére


pinnacle
nagyúr

Köszi! Nem jöttem volna rá. :) Saját kép, a fő csatlakozó kék. Egy USB 2.0-n keresztül gond nélkül működik, hozza a lehetséges maximumot.

(#1021) King Unique válasza pinnacle (#1018) üzenetére


King Unique
titán

Milyen vezérlő van benne, a szokásos ASM1051 / 1053, esetleg már AS2105, illetve vinyót 2 csavarral lehet racken belül rögzíteni :F

(#1022) pinnacle válasza King Unique (#1021) üzenetére


pinnacle
nagyúr

ASMT 2115. Nem sűrűn frissítik az illesztőprogramokat, az SSD-hez is 8 éves van. 9,5mm-s a vinyó, pont passzolt bele, kívülről rögzítettem 2 csavarral.

(#1023) King Unique válasza pinnacle (#1022) üzenetére


King Unique
titán

Ilyen chipről még nem hallottam, fizikálisan is ez van ráírva, racken belül :F Illetve elvileg rack belsejében a HDD alatt van 2 csavarhely, csavart nem adtak hozzá, h a külső fedél rögzítéséhez?

(#1024) King Unique válasza pinnacle (#1022) üzenetére


King Unique
titán

Egyébként az nem tudom pontosan milyen illesztőprogram, de nálam is 2006.06.21. dátum van vhol, vmi alap illlesztő lehet.

(#1025) pinnacle válasza King Unique (#1023) üzenetére


pinnacle
nagyúr

Itt az összeszerelési rajz. Inkább nem szedném szét megnézni a vezérlőt, mert, kicsit kiállt az egyik csavar, jól meghúztam, rezgéscsillapítót is ráraktam.

(#1026) batagy válasza pinnacle (#1025) üzenetére


batagy
őstag

Akkor HDD Sentinel-ben nézd meg, az infó fülön van egy VID PID sor, az mit ír?

(#1027) pinnacle válasza batagy (#1026) üzenetére


pinnacle
nagyúr

Gyártó információ,"VID: 174C, PID: 55AA"

(#1028) batagy válasza pinnacle (#1027) üzenetére


batagy
őstag

Ok.
Eszerint ASMedia ASM1051 chipes. Az jó. :)

(#1029) pinnacle válasza batagy (#1028) üzenetére


pinnacle
nagyúr

Ezek a 2,5'' mobil rackek tudnak alvó állapotba menni? Az enyém nem megy semmiről PC, Laptop, WD TV Live.

(#1030) King Unique válasza pinnacle (#1029) üzenetére


King Unique
titán

Alapból a vezérlő chip határozza meg, alvóba küldi-e és mikor. ASMedia pedig tud ilyet, firmware frissítésnél is lehet állítani, de aszem 10 perc a gyári érték (6.) [link].
PC-n, laptopon pedig működnie kéne, nem lehet, h más program (pl.torrent) a gépen bekavar, kb. 10 perc után nem áll le HDD forgása?

[ Szerkesztve ]

(#1031) pinnacle válasza King Unique (#1030) üzenetére


pinnacle
nagyúr

Köszi! Az a furcsa, hogy más külső lemez meg leáll. SHARKOON Rapid-Case 3.5", WD Elements. Innen leszedtem a frissítő alkalmazást, úgy néz ki, be van állítva az alvás. Honnan tudom, hogy a legfrissebb firmware van-e fent? Itt nem találtam semmit.

(#1032) King Unique válasza pinnacle (#1031) üzenetére


King Unique
titán

Pedig, ha be van állítva működnie kéne, de ASMedia firmware frissítés ügyében batagy fórumtársunkat kérdezd, ő gyakran szokott ezzel bíbelődni.

(#1033) pinnacle válasza King Unique (#1032) üzenetére


pinnacle
nagyúr

Köszi! Remélhetőleg majd erre jár. Egyébként lehet, hogy azért nem találok Firmware-t, mert nem adtak ki frissítést. Megnéztem az oldalon lévő másik programmal, az is 130925210000-t mutatott. Az még furcsa, hogy "Hardver biztonságos eltávolítása" után, a kijelző kialszik, a vinyó, viszont tovább pörög. Gondolom azt, hogy a vezérlő vagy a vinyó, a hibás, úgy lehetne kideríteni, ha egy másikat tennék bele.

[ Szerkesztve ]

(#1034) batagy válasza pinnacle (#1033) üzenetére


batagy
őstag

Vagyok.
Csak még nem tudtam válaszolni.

(#1035) pinnacle válasza batagy (#1034) üzenetére


pinnacle
nagyúr

Köszi! Itt vannak a HDS adatok, talán segít valamit. Lehet az a gond, hogy SATA I-s a vinyó? Az a legfurcsább, hogy leválasztás után is tovább pörög. Egyébként lehet, hogy mindegy, úgyis fotók, videók biztonsági mentésesre használnám.

(#1036) King Unique válasza pinnacle (#1033) üzenetére


King Unique
titán

Leválasztás utáni áramelvétel is javarészt chipfüggő, de függ oprendszertől is. Win XP alatt próbálnád, ott biztos leállna pörgés is, újabb 7/ 8/ 8.1 Windows-okban nem mindig. Találkoztam már olyan esettel is, h Win7 Ultimate alatt pörgött tovább, de Professional alatt már nem... :F

A megoldást egy registry bejegyzés módosítása jelenti (Global) [link].
Vagy, ha ezt bemásolod egy txt fájlba és .reg kiterjesztéssel mented el, akkor auto hozzáadja a HubG értéket:

[HKEY_LOCAL_MACHINE\SYSTEM\CurrentControlSet\services\usbhub\hubg]
"EnableDiagnosticMode"=dword:00000000
"DisableOnSoftRemove"=dword:00000001

De volt, h ezt alkalmazva se mindig állt le nálam mindegyik 2,5" külső vinyóm, de esetek többségében ez használ. Elején említve, ez nagyon is chipfüggő lehet, mert pl. WD My Passportok leállnak szinte minden rendszeren azonnal, ott nem kell ilyenekkel szórakozni.

[ Szerkesztve ]

(#1037) pinnacle válasza King Unique (#1036) üzenetére


pinnacle
nagyúr

Köszi! Ebben már régebben segítettél. :) auto reg Laptopon, PC-n rajta van.

[ Szerkesztve ]

(#1038) King Unique válasza pinnacle (#1037) üzenetére


King Unique
titán

Na, mi a fene, nem emlékeztem már rá... :D
Pedig, ha az rendesen hozzá van adva registryben, akkor működnie kéne. Ha rádusz egy sima pendrive-ot és leválasztod, annak kialszik a LED-je?
ASM1051 chipes rackeknél amúgy is működni szokott teljes, motort leállító leválasztás, lehet az MP Toolban kéne még vmit +ba bepipálni, v fene tudja.
Egyre több gond jön elő ezzel a házzal, most nem tudni, h valóban rack, vezérlője ennyire problémás, v gépeden, oprendszeredben nem megfelelően működik vmi, esetleg a régi Hitachi notivinyóval nincs teljesen összhangban... :F

[ Szerkesztve ]

(#1039) pinnacle válasza King Unique (#1038) üzenetére


pinnacle
nagyúr

Persze írtam is, hogy kialszik a lámpa. Másnak is gondja volt ezzel a házzal? Én csak azért választottam, mert különösen ajánlott.

[ Szerkesztve ]

(#1040) King Unique válasza pinnacle (#1039) üzenetére


King Unique
titán

Igen valóban a mi (én) sarunk is, mindet nyilván nem próbálgattuk végig egyesével... :B
Itt, v másik külső vinyós topikba vett vki ilyet, de nem panaszkodott ilyen hibákra, külföldi fórumukon is eléggé dícsérik ezt a racket, csavaros HDD rögzítés is előny, ezért kapott különösen ajánlott minősítést.
Azért nem akkora nagy hibák ezek, amik nálad előjöttek, de valóban zavaró és jó lenne tudni mi okozza, rack hibája, v gép / oprendszeré.
Ki kéne próbálni másik gépen, másik oprendszerrel, esetleg akár más HDD-t is beletéve és úgy megnézni.

De lehet csak a megfelelő firmware-t kell rátenni, mint pl. a Sharkoon Rapid-Case.nél, ebben batagy tud neked inkább segíteni.

[ Szerkesztve ]

(#1041) batagy válasza pinnacle (#1039) üzenetére


batagy
őstag

Na csak most olvastam el rendesen.

Annyira azért nem szoktam bíbelődni ezzel, eddig egyszer frissítettem az ASM1051 chipemet.

A firmware verziód "130925210000" szerintem a legfrissebb, ennél frissebbet még nem láttam. Én a station-drivers-en szoktam nézni, nemrégen átalakították az oldalt, ezért nehéz megtalálni, de itt van az ASM1051 firmware.
A legutóbbi ami ott található a 130220.81.F6.02
Én ezt raktam föl egyszer valamelyikre.

Egyébként a firmware verzió a kiadás dátumát tükrözi, 13-assal kezdődő az 2013-as. Az én legtöbb Ebay-jes rackemben 09-cel kezdődő firmware van, ami 2009-es. Szóval a tiedben lévő firmware nagyon újnak tűnik. Én nem nyúlnék hozzá.

Ami az alvó módot illeti, a másik topikban írta valaki, hogy ő beállította az Idle Timer-t és le is áll neki a rack. Most csekkoltam, alapból az MP Toolban az Idle Timer beállítás nem aktív, de ha a "More Config" be belemész, és ott a "HDD Standby"-t bekacsolod, akkor az Idle Timer kiválasztható lesz. Ezt aztán bele lehet fash-elni, ha mered. :)
Figyelem! Az MP tool nem a rackben lévő beállítást mutatja, hanem azt ami bele lesz flash-elve ha elindítod a flash-et. Az adatokat a "as_mp_Tool v0.3.ini" fájlban tárolja, onnan veszi. A "manufacturer_string" és "product_string" -et is át lehet írni , ha valaki nagyon hekkelni akar. Ugyanis, ha a flash-t beletolod a letöltött as_mp_Tool v0.3.ini" -vel, akkor a rack nevét is átírja Plugable típusra.

Ha nincs gondod a rack-kel , ne állíts semmit. Van egy kockázat azért a flashben, mert egy chipen belül is lehet esetleg többféle revízió és esetleg valami nem lesz 100% kompatibilis.

(#1042) King Unique válasza batagy (#1041) üzenetére


King Unique
titán

Én is nézegettem ezt, de ha alapból már bent van egy érték, akkor működnie kéne, v csak flash-elésnél aktiválja lehet :F
Tehát alvó mód kipipálva, leválasztáskor motor leállítás összefüggésben van-e vele nem tudom pontosan, de annak is működni kéne, főleg, ha a registry buhera is megvolt.
ASM1051 gyakori chip, nagyon sok Raidsonic-ba olyan van, pl. az IB-231StU3-G, de ott nem volt ilyenre panasz, igaz lehet vsz régebbi firmware verzió volt rajta.

(#1043) batagy válasza King Unique (#1042) üzenetére


batagy
őstag

"ha alapból már bent van egy érték"

Ezt az Idle Timer mezőből nem tudjuk! Mert mint mondtam, az MP Tool nem a rackben lévő infót írja oda, hanem ami az INI-ben van!

DE!! Most nézem, hogy mégis ki lehet olvasni, mi van a rackben:
MP Tool -> Check Config -> Device Info -> Idle Timer.

Az egyik enyémben a firmware 091029000000, és az Idle Timer Never:
kép

HDD motor akkor áll le, ha ez az Idle Timer be van állítva. A registry beállítást sosem próbáltam.
Szerintem nincs neki beállítva ez (ahogy nekem sem), azért nem áll le neki.

ASM1051 chip szerintem teljesen jó, nem tartom panasznak amit pinnacle ír, jól működik.

[ Szerkesztve ]

(#1044) King Unique válasza batagy (#1043) üzenetére


King Unique
titán

Aha, tehát alapból inaktív...akkor neki a flashelés lenne a megoldás.
Csak azt nem értem, h bizonyos hasonlóan ASM1051 chipes rackeknél meg akkor gondolom aktívra lehet állítva, ha működik az alvó mód és leállítás.

Ez még tényleg nem akkora hiba, attól még marad különösen ajánlott, v ajánlott kategória a ház, mert tényleg jóféle. :K

[ Szerkesztve ]

(#1045) batagy válasza King Unique (#1044) üzenetére


batagy
őstag

Hát nyilván bizonyos rackekben be van állítva az Idle Timer. Gyártó függő.

(#1046) pinnacle


pinnacle
nagyúr

Köszi King Unique, batagy! Bizony nekem sincs bekapcsolva az alvó állapot. A FW viszont frissebb. 1309, 1302 helyett. Csak azt nem értem, hogy a korábbi oldalon pont ez írták újdonságnak.
2.Spin down disks after 10 minutes of inactivity, resume on access.
3.Spin down disks on system sleep, resume on system wake.
Illetve frissítés után az a serial, ami batagy-nak, nekem van 1051E121005010000 mégis idle a beállítás. Ez is furcsa, hogy a serialt változtatja, igaz eleve 103 alatt ajánlja. "If your serial number in system profiler begins with 991, 101, or 102, this firmware update is recommended."
Egyébként mi a jellemzőbb a külső házakra, használják az alvó módot vagy nem és mi jobb a vinyónak? Lehet, hogy az alvás csak energiatakarékosságból ajánlott?

[ Szerkesztve ]

(#1047) pinnacle


pinnacle
nagyúr

Lehet, hogy gyárilag kikapcsolva telepítik.

(#1048) batagy válasza pinnacle (#1046) üzenetére


batagy
őstag

A "1051E121005010000" serial nem a racked serialja, hanem a letöltött firmware-hez az INI fájlban lévő, szóval ha megszerkeszted az INI fájlt, azt írsz bele amit akarsz! :)

A te serial számod a 31000_sok_nulla_80, amit lent látsz. Érdemes ezt lementeni és mikor beleflash-eled az újat, akkor a régi serialt írd bele, hogy maradjon ugyanaz.

Az említett cikk 2013 márciusi, szóval akkor még nem volt 2013 szeptemberi firmware. Egyébként foglalmam sincs, azt az újabbat honnan lehet leszedni. Én nem kerestem most, de ha megtalálod valahol, írd be ide.

Egyébként beletolhatod ezt az eggyel régebbit (130220.81.F6.02), ha annyira zavar hogy nem áll le. Nem lesz baj. :) A VID PID is megegyezik.

Az változó, hogy ki mit szeret az alvással kapcsolatban. Ha túl gyakran áll le, szerintem az nem jó a vinyónak, de ez csak a személyes véleményem. Attól függ hogyan használod.
Engem kifejezetten zavar, ha akkor áll le, mikor ő akar. :) De ha bizonyos esetekben hasznos a funkció.

A napokban éppen mérgelődtem , mert a 2.5" WD Blue 500 GB WD5000LPVX vinyó olyan, hogy bármit állítunk, a vinyó leállítja magát. Szóval ebben az esetben nem a rack, hanem maga a HDD tartalmazza ezt a funkciót. Ez egy másik megoldás.

(#1049) King Unique válasza pinnacle (#1046) üzenetére


King Unique
titán

Gyári külsőknél általában, vagy szinte mindig be van kapcsolva az alvó mód, de sok külső racknél is.
Lásd, amit mi is pedzegettünk, h Raidsonic, de más rack gyártóknál is uezzel az ASM1051 chippel működött az alvás és leállítás dolog. Tehát gyártó, vagy azon belül modell függő is, melyiknél mit állítanak be.
Szerepe nyilván az energiatakarékosság, illetve ezen túl, főleg notivinyóknál a fejparkolás is részben ezt a célt, másrészt az esetleges leejtés, rezgés okozta deformáció kivédését szolgálja, mert a fej parkolóállásban nem csap bele a tányérba. Nyilván azért nagyobb esésnél nem oszt, nem szoroz.

Élettartamot nézve az se jó a vinyónak, ha túl sokat parkol a fej, vagy éppen alvó mód miatt + előbbiből adódóan túl sokx áll le, pörög fel újra, mert annak növekedése is hosszútávon negatívan hathat rá.

Szerintem, ha zavar, akkor a javasolt módon állítsd be neki, aztán onnan már garantáltan működnie kell. :K
Talán alvó mód hiánya még nem is akkora probléma, mert fejparkolás csökkentése miatt én alapból tiltom sok 2,5"-os külsőnél HD Sentinelben. Viszont USB biztonságos leválasztásakor az nem mindig a legjobb, ha a motor még forog és csak úgy kirántod a csatlakozót, mert jobb esetben halkan leáll, de rossz esetben hangosan kattan egyet a vinyó (kényszer leállás--->parkolás), ami nem a legjobb neki. :N

[ Szerkesztve ]

(#1050) pinnacle válasza batagy (#1048) üzenetére


pinnacle
nagyúr

Köszi King Unique, batagy! Akkor inkább az a gond, hogy leválasztás, kék lámpa kialvása után is tovább pörög a vinyó. batagy nálad is ez a helyzet? Lehet, hogy inkább visszaviszem. Tudtok olyan külső házat ajánlani, amiben gyárilag be van állítva a idle mód, illetve leválasztási problémák sincsenek?

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.